Bij ijsclub Moerkapelle gaat het lidmaatschap over van vader op zoon '.SI Muziekavond Zeven Muzen Vrachtwagens naar plek bij Z-Rondweg Carpoolauto’s opengebroken Driekwart eeuw oude vereniging is klaar voor een ijswinter Goudse Kamer van Koophandel beschrijft reilen en zeilen van 14 ondernemingen Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1994 Ing. G.C. Sundermeijer verlaat bureau Van Noort BV Bouwcentrum Strenge winter Van Ginkel Nieuw bestuur Veldwijk-Van Loon Kaarsenfabriek Rehorst Bouw Lid van KNSB Meiderwijk Edelman Sjaloom Treffers en Polgar WADDINXVEEN/GOUDA - Het jaarverslag 1993 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland gaat nadrukkelijk in op het reilen en zeilen van veertien Waddinxveense bedrijven. De meeste bedrijven hebben de omzet en de winst weten JJe handhaven en zeggen met vertrouwen het nieuwe jaar tegemoet te zien, ondanks de economische tegen wind. Eén bedrijf (Keukencentrum Waddinxveen) meldt een omzettoename van 51 procent. Opvallend zijn ook de activiteiten van het lokale bedrijfsleven in binnen- en buitenland op het gebied van nieuwe en betere produkten. Schuttelaar Delftsche Huys Twigt BV Keukencentrum 1 jr5 Meider- op de ontwikkelingen. Het jaar voor Het architectenbureau Treffers en Polgdr BV aan de Middelburgseweg in Waddinxveen. (Foto: den die 57 gulden opbracht grafische computertechnieken Archief - Rob Meijer). rgingen idering. 2^koop- en,Z8 hofwoningen in '65 keuken- en 25 badkameropstel- ling. Het Keukencentrum Wad dinxveen verwacht een verdere toename van de omzet en het per soneelsbestand te kunnen realise ren. aan de Abraham kroesweg in Waddinxveen, een gespecialiseerd bedrijf in de teelt van de yucca, heeft in 1993 goed gedraaid. Door de mogelijkheden van de sterk doorgevoerde automatise ring in combinatie met een strak ke planning nog verder uit te bui ten, wist het Waddinxveense be drijf niet alleen een flinke omzet- en produktiegroei te behalen maar tevens de winst te vergroten. De produktiviteit per medewerker Van Noort Transporten BV en Van Noort Verhuizingen BV in Waddinxveen (Coenecoop en Tuinbouwweg) hebben over 1993 de omzet nog kunnen verhogen. Dit ging gepaard met een lichte daling van de winst. De benodig de investeringen over 1993 zijn volledig. Opk voor 1994 verwach ten de solide transportbedrijven dit te kunnen waarmaken. De toename van de omzet werd voornamelijk gerealiseerd door uitbreiding van contractwerk en projectverhuizingen. De Wad dinxveense bedrijven verwachten voor 1994 dezelfde omzet te kun nen maken als in 1993. Van Noort Transporten BV en Van Noort Verhuizingen BV heb ben goede relaties met opdracht gevers kunnen handhaven, mede dankzij het ISO 9002-kwaliteits- certificaat waarover wordt be schikt. Treffers en Polgar BV woningen op die voldeden aan de nieuwste energieprestatienorm en zijn vele bouwprojecten gestart waarbij in goed overleg met de beoordelende instanties voldaan wordt aan alle nieuwe regels. Maar dat met regels toch archi tectuur mogelijk is, blijkt uit het feit dat het woningbouwproject van het architectenbureau Tref fers en Polgar BV aan de Vaillant- laan in Den Haag de Stadsver- nieuwingsprijs 1993 van de ge meente Den Haag heeft gekregen. Het aan de Limaweg in Waddinx veen gevestigde BOB Opleidingen Bouwcentrum is een cursus- en trainingsinstituut voor kader en management voor alle disciplines in de bouw. De circa 140 cursussen en trainin gen zijn ondergebracht in 16 ru brieken. Het totale aanbod van praktijkgerichte open inschrij- baan op de Rotte werd gehouden. Voor ruim 500 toeschouwers won J. De Haan (Vinkeveen) voor B. Koehler (Amsterdam) en W. Postma uit het Friese Rauwerd. De Haan ontving als eerste prijs een bedrag van veertig gulden. In totaal werd op die dag aan inleg- j van 143 gulden ontvangen, terwijl de onkosten 120 gulden bedroegen. ‘Het was een schitterende dag', schreef secretaris W. Emeis met een zwierig handschrift in het no tulenboek. ‘Deze wedstrijd heeft er toe bijgedragen dat de Moerka- pelse ijsbaan bij hardrijders en publiek meer bekend is gewor den'. Het is niet bekend of Emeis de eerste secretaris van de ijsclub was. De notulen van de eerste ze- ijstent meer, ven jaar in het verenigingsbestaan ontbreken. Wel is bekend dat Kuin Havelaar sr. tot de oprich ters behoorde. Hij werd in 1959 tijdens de viering van het 50-jarig bestaan tot erelid benoemd. Willem de Knegt is de eerste be kende voorzitter van de ijsclub Moerkapelle. Wegens vertrek naar elders stopte hij in 1926, waarna Henk van Nielen voorzit ter werd en Jo Koster secretaris. De Knegt werd in het bestuur op gevolgd door Dirk de Graaf. In 1928 telde de club 100 leden van wie meer dan de helft de jaar vergadering bezocht. Om het ver- gaderingbezoek te stimuleren werden twee paar schaatsen en vijftig sigaren verloot. In 1928-1929 was er weer sprake van een strenge winter, maar de samenwerking in het bestuur liet te wensen over. Het gehele be stuur trad af, er kwam een nieuw bestuur onder leiding van J. Mas tenbroek, het hoofd van de open bare lagere school. Ook Aalbert Hertog trad toe tot het bestuur. Het nieuwe bestuur besloot een ijstentje aan te schaffen en ver lichting voor de ijsbaan. Het ge volg was dat de ijsclub aan het einde van de winter een tekort had van dertig gulden, waarna op initiatief van voorzitter Masten broek een sjoelavond werd gehou- t waar door de schuld kon worden afge lost. In 1933 diende zich opnieuw een ijswinter aan. De contributie werd op een gulden per lid per jaar ge steld. In 1934 trad Mastenbroek wegens vertrek naar Waddinxveen als voorzitter af. Zijn opvolger was Aalbert Hertog. Secretaris werd Adriaan van Erk. In 1938 viel de winter vroeg in. Op 23 december was er een hard rijderij voor leden, maar een na tionale hardrijderij op 28 decem ber moest op last van Burgemees ter Klinkhamer worden afgelast wegens de dooi. In de winter van 1939-1940 wer den veel wedstrijden gehouden. Aan de wedstrijden in blokjes en turfrapen en vlaggetjes steken de den 134 schoolkinderen mee. Ook was er wedstrijden ringsteken voor arretikkers. Op 21 januari 1941 hield Moerka pelle een grote nationale hardrij derij met 260 gulden aan prijzen. Enkele leden stonden borg voor het -eventuele tekort. Er kwam echter zoveel publiek naar de wedstrijd kijken dat geen tekort ontstond. Een jaar later werd besloten om renteloze obligaties uit te geven voor een grotere ijstent omdat de oude te klein was gebleken. De actie bracht 259 gulden op. In het bestuur volgde in 1942 Gerrit Zwarteveld Dirk de Man als be stuurslid op. De jaarvergadering werd in 1937 voor het eerst in de zaal van cafe A. Hertog (voorheen Bik) gehou den en in 1943 voor het eerst bij cafe Luytjes (voorheen Versloot) gehouden. Door een september-storm waaide in 1944 om de ijstent om. Van het vernielde clubgebouw was niet veel over. Het hout werd voor zestig gulden als brandhout ver kocht. De ijsclub Moerkapelle had 800 gulden in kas, maar geen Vorig jaar bestond het reis- en passagebureau van Ginkel BV te Waddinxveen 25 jaar. De onder neming is opgericht op 1 septem ber 1968 door Waddinxvener A.G.M. van Ginkel, thans nog di- recteur-aandeelhouder. Het jaar 1992 was volgens Van Ginkel Vakanties een excellent jaar. In 1993 moest het bedrijf, met vestigingen in Gouda, Zoe- termeer en Waddinxveen, echter een stapje terug. De totale vakan- tiemarkt kromp met 8%. De om zetdaling van Van Ginkel Vakan ties bleef echter beperkt tot een kleine omzetdaling van 4%. Voor 1994 wordt weer een omzet stijging verwacht als gevolg van speciale extra reisactiviteiten als touroperator naar het Verre Oos ten (Indonesië, India, Maleisië en China). Sterke groei wordt verder ver wacht bij de afdeling zakenreizen via de vier reisbureaus in de Goudse streek en de op het hoofdkantoor in Waddinxveen (Tweede Bloksweg) gevestigde en zeer goed geautomatiseerde afde ling (Galileo-systeem). WADDINXVEEN - Ing. G.C. Sundermeijer gaat de directie van architectenbureau Treffers en Polgar BV (Middelburgseweg) verlaten. De Waddinxvener wordt een afscheidsreceptie aangeboden in Hotel New York aan de Wil- helminakade in Rotterdam op donderdag 17 februari van 16.0(F 19.00 uur. Ing. Sundermeijer is sinds 1963 Ér werd in de laatste oorlogswin ter geschaatst op het ijs van de onder water gelopen polder. In de strenge winter 1946-1947 werd op 19 december de eerste wedstrijd gehouden, de laatste op 4 maart 1947. Een bestuurscrisis had tot gevolg dat in een buiten gewone ledenvergadering op 15 oktober 1947 een nieuw bestuur aantrad bestaande uit Gerrit Zwarteveld (voorzitter), Jo Koster (penningmeester), Maarten Boe- vee (secretaris), Wim en Frans Boevee, Frans Hertog Azn en Teun van Helden. De contributie werd drie gulden per lid per jaar. In 1949 werd het 30-jarig bestaan gevierd. Elk lid dat de jaarverga dering bezocht kreeg twee con sumpties en twee sigaren. Een dieptepunt beleefde de club een jaar later toen slechts 25 leden de jaarvergadering bezochten en een actie om via vrije bijdragen geld bijeen te krijgen voor een nieuwe clubtent een fiasco werd. In 1953 verliet Jo Koster het be stuur en werd opgevolgd door Dirk Verbeek. Koster, die vanaf 1926 deel had uitgemaakt van het bestuur werd benoemd tot erelid. In 1956 traden Steven Duursma en Giel Klos toe tot het bestuur. In 1959 werd het 40-jarig bestaan gevierd met het optreden van het gezelschap van Johnny Massar. In 1962 kwam het huidige bestuurs lid Piet Koster in het bestuur als WADDINXVEEN - Aan de zuidwestzijde bij de Zuidelijke Rondweg komt een speciale par keerplaats voor vrachtwagens. Zo als bekend mogen de wegreuzen ’s avonds en in het weekeinde niet in de Waddinxveense woonwijken worden geparkeerd. Ze moeten dan een plekje buiten de bebouwde kom zoeken, zoals dat al gebeurt langs de Al- berdingk Thijmlaan in Waddinx- veen-Noord, op het parkeerteriin van het sportpark ‘de Sniep' bij het centrum en op het bedrijven park Coenecoop in Waddinxveen- Zuid. De nieuwe lokatie is boven komen drijven uit een maandenlang on derzoek van het college van B. en W. Er moest na jarenlang met de ze problematiek bezig geweest te zijn eindelijk eens een oplossing hiervoor komen. De plek aan de zuidwestzijde van de vorig jaar in gebruik genomen Zuidelijke Rondweg tussen de Beijerincklaan en de Zuidelijke Rondweg is zo gekozen dat de vrachtwagens niet over het vrijlig- gend fietspad hoeven te rijden. Gelet is daarbij ook op de aanwe zigheid van sociale controle. Na deel is wel dat plek ligt in de groene zone, die is voorzien als een uitloper van het toekomstige Bentwoud, en dat juist aan de an dere kant van de weg een bedrijf sterrein is gedacht. Maar met een goed inpassingsplan moet aan dit bezwaar in belangrijke mate tege moet gekomen kunnen worden. nog steeds hoogontwikkelde, soms eeuwenoude technieken, schuil gaan. Voor Veldwijk - Van Loon Grafi sche Bedrijven BV in Waddinx veen (Oranjelaan), Moerkapelle en Berkel en Rodenrijs was 1993 in meerdere opzichten een bijzon der jaar. De nieuwe onderneming, die ont staan is door de overname van drukkerij Van Loon te Moerka pelle en Van Loon Displays te Berkel en Rodenrijs door drukke rij Veldwijk BV te Waddinxveen, is als gevolg van de uitbreiding van de activiteiten nog beter in staat in te spelen op de wensen van de opdrachtgevers voor kwali tatief hoogwaardig meerkleuren- drukwerk. Met name de uitbreiding in de pre-press en de activiteiten op het gebied van display-materiaal ge ven de nieuwe combinatie een breed scala van mogelijkheden, die uniek genoemd mogen worden in de grafische industrie. Veldwijk -Van Loon Grafische Bedrijven BV, onder leiding van algemeen directeur F. van Kem pen, commercieel directeur W. van Loon, adjunct-directeur F.D. Veldwijk en J.B. Veldwijk jr., is in staat in grafisch opzicht een to taalpakket aan te bieden van ont werp tot eindprodukt in drukwerk en/of displays, waarin volop, suc ces wordt geboekt ondanks de te genvallende economische ontwik keling in de grafische industrie. Veldwijk - Van Loon Grafische Bedrijven BV ziet het nieuwe jaar met een positief resultaat tege moet. Stearine-Kaarsenfabriek Gouda BV aan de Mercuriusweg in Wad dinxveen vierde vorig jaar haar 135e verjaardag en tevens haar 10-jarig bestaan op de nieuwe lo katie in Waddinxveen. De uitbreiding van het machine park in 1992 heeft in 1993 tot de verwachte omzetgroei geleid. De stijging van de omzet komt voor namelijk vanwege de toegenomen export. In Nederland bleef de omzet stabiel. Door toenemende concurrentie en door de harde gulden zal de om zetgroei moeizamer verlopen. Kostenbeheersing en creativiteit zullen belangrijk zijn bij het reali seren van gelijke resultaten in 1994. Als dochter van beheermaat schappij Adriaan van Erk BV en zuster van bouw- en handelsmaat- schappij Adriaan van Erk BV te Bergambacht, is Rehorst Bouw BV aan de Dorpstraat in Wad dinxveen een middelgrote bouw onderneming, werkzaam op het gebied van woning- en utiliteits bouw in eigen ontwikkeling of voor opdrachtgevers. Het afgelopen jaar is voor Re horst Bouw BV naar tevredenheid verlopen. Zo vond een jaar gele den de viering van het 5-jarig be staan plaats en steeg de omzet ten opzichte van 1992 met 20 pro cent. In 1993 vierde suikerwerkenfabriek Schuttelaar BV aan de Kanaaldijk in Waddinxveen-Zuid het 75-jarig bestaan. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). steeg bij alle voorkomende hande- directeur-eigenaar van het Wad- lingen, hetgeen een direct gevolg dinxveense architectenbureau, is van de strakke maar flexibele organisatie. Dat de positie van de medewerker qua arbeidsvreugde en -houding hierbij centraal staat, veldijsbaan dichter bij het dorp te krijgen, maar dat is nooit gelukt. De ijsbaan is nog altijd op de Rot te waar het ijs negen centimeter moet zijn wil er veilig kunnen worden geschaatst. Een nieuwe ijstent blijft op het verlanglijstje staan. Tijdens schaatswedstrijden kan gebruik worden gemaakt van een keetwa- gen of unit voor de ’koek en zo- pie’. De laatste bestuursleden, die tot het bestuur toe traden, waren in 1986 Hans Voshol en in 1987 Martien Pak en Ivan van der Spek. Piet Koster maakte in dat jaar 25 jaar deej uit van het be stuur, dat er in de laatste jaren voor zorgde over goed materiaal te beschikken voor het schoon houden van de baan. Kortom: de 75 jaar oude ijsclub Moerkapelle is klaar voor een ijs winter. opvolger van Maarten Boevee, die erelid werd. In 1963 waren er weer veel wed strijden op de Rotte met Arie den Braber (Volendam, daarvoor Zoe- termeer) en Ad van Adrichem (Moordrecht) als winnaars. Maar ten Boevee, Teun van Helden en Frans Hertog ontvingen het zilve ren schaatsje. In 1966 werd er voor het eerst vergaderd in het nieuwe dorps huis, er waren 37 leden aanwezig. Nico den Braber (Zoetermeer) won de nationale hardrijderij op de Rotte. Bestuurslid Wim Reg- ters verkocht voor 1050 gulden aan renteloze obligaties voor een nieuw clubgebouw. Het demonta bele houten gebouw werd in 1968 aangekocht en opgezet op het voetbalveld. Joop Koster, die in 1967 in het bestuur kwam, werd in 1968 pen ningmeester. Op 30 september 1969 werd de eerste bestuursver gadering in het nieuwe clubge bouw gehouden. Het gebouwtje heeft nooit aan de Rotte gestaan. Het op en afbreken vergde teveel tijd. In 1979 werd het gebouwtje weer verkocht. In 1969 werd het 50-jarig bestaan gevierd met een optreden van Boelero’s Variété. Op 30 november traden Gerrit Zwarteveld, Steven Duursma en Dirk Verbeek uit het bestuur. Zij werden benoemd tot erelid. John van Vloten werd de nieuwe voor zitter, Frank van Hoven de nieu we secretaris. WADDINXVEEN - Er is in vier auto’s, die geparkeerd stonden op de nieuwe carpoolplaats langs de Henegouwerweg bij het Gouwe- aquaduct, ingebroken. De politie werd gewaarschuwd door een oog getuige, maar toen de Hermandad kwam waren de dieven gevlogen. Van de vier autobezitters hebben er twee aangifte gedaan. Eén au tomobilist zegt radio-apparatuur te missen. In 1971 werd het lidmaatschap van de KNSB aangevraagd waar door de licentiehouders ook in wedstrijden op de Moerkapelse ijsbaan konden starten. Voorts kunnen de leden kaarten aanvra gen voor EK’s en WK’s als deze ih Nederland worden gehouden. In 1971-1972 verlieten Wim Ren ters en Giel Klos het bestuur. Zij werden opgevolgd door Piet de Graaf en mevr. Bakker. Nadat Van Vloten eind 1974 bedankte als voorzitter trad Bert Hertog toe tot het bestuur en werd Joop Kos ter in 1975 voorzitter. In de jaren 1977-1979 stonden de activiteiten van de ijsclub Moer kapelle op een laag pitje. Er werd geen contributie opgehaald en niet vergaderd. In 1979 trad een nieuw bestuur aan bestaande uit Joop Koster, Bert Hertog, Dick Sol, Piet Koster, Bert Vermulm, Wim Boevee en Bert Breedijk, dat een jaar later werd uitgebreid met Cees Browuer, Ab de Kooter en Teus van Adrichem. Wim Boe vee werd tot erelid benoemd. In 1982 werd weer volop ge schaatst op de Rotte en werd een nationale hardrijderij gewonenn door Leo van Oosten voor Kees- Jan Klos en Marco van Leeuwen. Ook de jaren 1985, 1986 en 1987 waren goede ijswinters. In 1986 kon er zelfs op zeventien avonden op de verlichte baan met muziek worden geschaatst. Leden, die deel hadden genomen aan de Elfstedentochten van 1985 en 1986, werden in het gemeente huis gehuldigd. Tevens werd in de jaren tachtig een begin ge maakt met een jaarlijkse schaats- reis tussen kerst en oudjaar naar de kunstijsbaan De Uithof (Den Haag). De ijsclub Moerkapelle heeft in de jaren zeventig, geprobeerd een de Babberspolder te Vlaardingen; - 60 zeer luxe woningen aan de Vlaardingse Vaart te Vlaardingen (verdeeld in drie fasen). Op dit moment wordt er door Re horst Bouw BV druk gewerkt aan de voorbereidingen van: - 2 x 28 koopwoningen (apparte menten) te Capelle aan den IJs- sel; - 48 koopwoningen in Almere-Bui- ten (Faunabuurt); - 8 woningen te Waddinxveen; - project Terra Nova te Krimpen aan den IJssel. Ook het jaar 1994 wordt door Re horst Bouw BV met vertrouwen tegemoet gezien. Aardappelgroothandel wijk in Waddinxveen (sinds 1925) wordt inmiddels door de derde generatie geleid. De groothandel in aardappelen is een boeiend vak. Zo is de aardap pel een echt natuurprodukt en wisselen kwaliteit en sortering elk jaar. Daarnaast zorgt de fluctue rende prijs ervoor dat een be staande afzetmarkt steeds weer herwonnen moet worden. Dit vereist feeling met de markt en een goede relatie met zowel te ler als detaillist. Volgens aardap pelgroothandel Meiderwijk heeft zij haar succes te danken aan een goede kwaliteit en service. De ook in Waddinxveen aan de Tweede Bloksweg gevestigde Reeuwijkse kwekerij K. Edelman BV heeft in 1993 een zelfde om zet (ƒ144 miljoen) bereikt als in 1992. vingscursussen en -trainingen is afgestemd op de verschillende functies, taken en niveaus van ka der en management. Aan de open inschrijvingscursus- sen en -trainingen namen in 1993 ongeveer 2.700 cursisten deel. Dit vormt circa 70% van de tptale omzet. Naast deze kernactiviteit wordt circa 30% verkregen uit in- company cursussen en -trainingen, die in nauw overleg met het des betreffende bedrijf worden ont wikkeld en georganiseerd. BOB Opleidingen Bouwcentrum is in 1993 ontstaan door samen voeging van de Stichting Beharti ging Opleidingen Bouwnijverheid (BOB) en Opleidingen Bouwcen trum BV. BOB Opleidingen Bouwcentrum is hiermee één van de grootste aanbieders van cur- cussen en trainingen voor kader en management in de bouw. Potplantenkwekerij Sjaloom BV le, die op vrijdagavond 18 februa ri ook nog een feestavond op het programma heeft staan, perioden gekend dat het voortbestaan wan kelde. Zes jaar na de oprichting was het ledental door enkele zachte win ters drastisch teruggelopen. Maar door de prima ijswinter van 1926 konden 28 nieuwe leden worden pleging, vrije sector koopwonin- gemaakt en steeg het ledental tot Een flinke zet in de goede rich ting gaf een nationale hardrijderij, Voor elk bedrijf geldt dat het met zijn tijd moet meegaan en in veel doorgaans weinig gevallen zelfs vooruit moet lopen Het huidige bestuur geeft vanaf op de ontwikkelingen. Het jaar 1980 leiding aan de vereniging. 1993 is voor architectenbureau Toch heeft de ijsclub Moerkapel- Treffers en Polgar BV aan de Middelburgseweg in Waddinx veen het jaar waarin ervaring moest worden opgedaan met de nieuwe regelgeving in de vorm van het Bouwbesluit. Architectenbureau Treffers en Polgar BV ontwerpt en realiseert projecten in de categorieën oude renhuisvesting, verzorging en ver- 1 gen, sociale huurwoningen, be drijfsgebouwen, scholen en kanto ren. - Het gaat hierbij zowel om nieuw- die op 22 januari 1926 op^de^ijs- bouw en verbouw als om groot-on- derhoud in een groot aantal ge meenten en in een aantal provin cies. Voor het Waddinxveense be drijf zijn normen, eisen en regels dan ook van zeer groot belang. Hoewel het architectenbureau Terffers en Polgar BV altijd al te ontwikkeling van het bedrijf. «Integendeel, de resultaten over 11993 bij drukkerij Twigt mag men als positief typeren. Anders -•■ gezegd: in het licht van een op landelijke schaal stagnerende ont- «xwikkeling van de grafische sector, -■ mogen de medewerkers van druk- kerij Twigt in tevredenheid om- st.zien. Wél zijn het winstcijfers waaraan jmen - naar het lijkt - steeds har- »,der moet werken en waaraan gro- ■Mte investeringen vooraf zijn ge- ^'gaan. Met name wat dit laatste betreft maakt de drukkerijsector als geheel moeilijke tijden door. ^Nog steeds ziet de toekomst er •■somber uit voor bedrijven die de ontwikkelingen in de grafische au- tomatisering niet op de voet heb- ben gevolgd. De onstuitbare op- komst van de micro-elektronica heeft vergaande consequenties - voor het grafische vak. 5 Zo is door toedoen van toetsen bord en beeldschermtechnieken het veel geprezen typografisch handwerk in enkele jaren tijd ge decimeerd. Eén van de gevolgen hiervan zal een verschuiving zijn ~in de functie-eisen voor leerlingen en werknemers in de grafische in dustrie. Mede in dit licht bezien, doet drukkerij Twigt er alles aan het contact tussen klant en bedrijf te handhaven of - daar waar moge lijk - te verbeteren. Veel energie wil men in het nieuwe jaar inves- teren in de op het grafische am- ■1 bacht gerichte voorlichting. Doel hiervan is de drukwerkafne- mer te tonen dat er achter de ogenschijnlijk weinig spectaculai re ZEVENHUIZEN - Zaterdaga vond 23 april om acht uur is er in de Gereformeerde Kerk van Ze venhuizen weeer een muziek avond voor volwassen amateurs. Zo’n muziekavond van de Zeven Muzen is te beschouwen als een groot huisconcert. Het repertoire is overwegend klassiek, enkele stukken komen uit het lichtere genre. De deelnemers mogen spelen (of zingen) in alle denkbare combina ties: solo, als duo, trio en als kwartet. Het belangrijkste is dat men een muziekstuk serieus heeft ingestudeerd. Daarom wordt dit bericht geplaatst ruim vóór de aanstaande muziekavond. Wie mee wil doen moet snel een keus maken uit wat men zou wil len uitvoeren, alleen of in een en semble. Het gaat niet om de moeilijkheidsgraad, maar wel om een goede uitvoering. Aanmeldingen bij Peter Lelieveld (tel. 01793-1829), uiterlijk tot 10 maart 1994. Waddinxveens bedrijfsleven ziet volop kansen in 1994 De bedrijven die staan genoemd in het jaarverslag van de Goudse Kamer zijn suikerwerkenfabriek -Schuttelaar BV, ’t Delftsche Huys, drukkerij Twigt BV, Veld- wijk-Van Loon Grafische Bedrij ven, Stearine-Kaarsenfabriek Gouda BV, Rehorst Bouw BV, aardappelgroothandel Meiderwijk, Edelman BV, Keukencentrum Waddinxveen, Van Noort Trans porten en Verhuizingen BV, Van Ginkel Vakanties, architectenbu reau Treffers en Polgar BV, Op leidingen Bouwcentrum Waddinx veen (BOB) en potplantenkweke rij Sjaloom BV. Bij suikerwerkenfabriek Schutte laar BV aan de Kanaaldijk in Waddinxveen bleef de omzet in het eerst halfjaar van 1993 bij de verwachtingen, mede als gevolg van de stagnatie in de export die veroorzaakt wordt door de ’harde’ gulden. In het tweede halfjaar heeft een goede seizoenverkoop voor Sint Nicolaas en Kerstmis voor een bevredigend herstel g,c- m zorgd. Het afgelopen jaar stond in het téken van het 75-jarig bestaan. Dat jubileum is in mei met mede werkers en relaties gevierd. Ook in het nieuwe jaar worden bij het Waddinxveense bedrijf inves teringen gedaan die produkt en efficiency ten goede komen. Voor 1994 verwacht suikerwerkenfa briek Schuttelaar BV een beschei den omzetgroei. Het Waddinxveense bedrijf ’t Delftsche Huys BV, dat in de Goudse streek bekend staat om haar rijke pottenbakkerstraditie, heeft met de vervaardiging van 'L promotioneel- en sieraardewerk een grote faam verworven. Vooral het inspelen óp de actuele trends van de tastbare reclame en de toenemende belangstelling voor zinvolle relatiegeschenken, rechtvaardigt optimistische ver wachtingen voor verdere groei bij ’t Delftsche Huys in 1994. In het voorjaar van 1993 was er Sprake van een lichte terughou dendheid in afzet, maar later in het jaar werden weer volop orders geboekt. Niet in het minst veroor zaakt door kosten-, markt- en kwaliteitsbewust ondernemen, ’t Delftsche Huys kijkt verder in de toekomst en participeert in een project dat staat voor optimalise ring van logistiek, arbeid, kwali- X teit, milieu en technologie. Dit kwaliteitsproject is opgestart ®door de algemene vereniging voor de Nederlandse Aardewerkindus- trie. De implementatie van dit jSproject is vooral belangrijk voor ^verdere ontwikkelingen binnen de «branche. - De bedrijfsfilosofie van ’t Delft- sche Huys is eenvoudig. Zij volgt sseen oud schippersgezegde: ‘De ■J wind waait altijd gunstig - B hem die zijn haven kent'. *(Voor drukkerij Twigt BV was >1993 het eerste vestigingsjaar op •sshet bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen. Zowel de verhui- zing uit Gouda als het betrekken van een nieuw ruim pand hebben Opgeleverd werden het afgelopen geen nadelige invloed gehad op de jaar onder andere de bouwprojec- -v <- --■ ten: - 83 koop- en 49 huurwoningen in de wijk Nieuweland II te Baren- drecht; - 72 koopwoningen in de Fauna buurt te Almere-Buiten; MOERKAPELLE - De ijsclub Moerkapelle, die op maandag 14 februari officieel 75 jaar bestaat, maar de jubileumreceptie houdt komende zaterdagmiddag 29 ja nuari van half vier tot vijf uur in dorpshuis Op Moer in Moerkapel le, is een echte Moerkapelse ver eniging. Door de jaren heen ging het lid maatschap over van vader op zoon. De besturen onder; verandering. maken heeft gehad met allerlei enIfees een bedrag ontwikkelingen is volgens het be- drijf het Bouwbesluit de ingrij pendste operatie op het gebied van de bouwregelgeving van de laatste tien jaar. In het kader van het Bouwbesluit zijn er veranderingen doorgevoerd in de procedures van een bouw- aanvraag, isolatie-eisen, eisen met betrekking tot de brandveiligheid, eisen met betrekking tot materi aaleigenschappen en toepassingen en milieuregelgeving. In het najaar van 1993 leverde Op zich een goed resultaat, zeker gezien het feit dat de bedrijfskos ten goed in de hand zijn gehou den en het rentepeil aan de lage kant was. De marges van de afde lingen kamerplanten en cactussen staan zwaar onder druk. Als ge volg van een enorme overproduk- tie zijn de verkoopprijzen te laag. Ook binnen deze branche zullen verder weg gelegen afzetgebieden gevonden moeten worden. De bui tenlandse concurrentie wordt steeds meer merkbaar. De afdeling keramiek en decora- tie-artikelen laat ongeveer eenzelf de beeld zien. De marges zijn echter belangrijk beter. Een ge stage stroom van nieuwe produk ten vindt haar weg naar de consu ment. De importen uit het Verre Oosten nemen nog steeds sterk toe in verband met de daar be langrijk lagere produktiekosten. K. Edelman BV verwacht voor 1994 een positieve ontwikkeling (in verband met enkele nieuwe belangrijke afzetkanalen). De om zet van kamerplanten en cactus sen, die bij grote buitenlandse su permarkten en warenhuisketens wordt gerealiseerd, gaat een steeds belangrijkere plaats inne men. Aangezien de produkten hier win- kelklaar moeten worden aangele verd, weegt de factor arbeid zwaar mee. Ook op het gebied van keramiek en decoratie-artike- len wordt er steeds meer recht streeks naar grote buitenlandse organisaties verkocht. Samengevat verwacht K. Edel man BV voor 1994 veel activitei ten en een positief resultaat. Het in 1989 geopende Keuken centrum Waddinxveen heeft in de afgelopen jaren een voorspoedige groei doorgemaakt. Inmiddels zijn bij het bedrijf 14 mensen werk zaam, onder andere in de expedi tie, het magazijn en de verkoop. Het bedrijf zag haar omzet in 1993 ten opzichte van 1992 fors toenemen (+51%). In november werd een nieuw pand betrokken aan de Zuidkade in Waddinxveen. Het complex heeft een verkoop oppervlakte van 2.000 vierkante meter. Dat is een vijf maal grote re oppervlakte dan voorheen be schikbaar was. De winkelruimte biedt plaats voor dinxveense ook ir. A.J.W. Dekking en i tie zitten. Hij treedt per 1 februa- ..Ix JIttl1.-J* f is een eerste vereiste voor het bo- van het bureau. vengenoemde succes. Potplantenkwekerij Sjaloom BV, die destijds de eerste Onderne mersprijs Waddinxveen won, ziet voor zichzelf voor de toekomst dan ook een produktievergroting in de yucca’s weggelegd. waarvan ing. J. Kuilenburg in de direc° ri terug uit de dagelijkse leiding Het architectenbureau zegt zeer veel dank verschuldigd te zijn voor de wijze waarop ing. Sunder meijer zijn bijdrage heeft gele verd aan de opbouw van het bu reau. Hij zal er als adviseur aan verbonden blijven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23