OPRUIMING OPRUIMING ING O Van ‘Iets‘ naar ‘Iets TotaaF Binnenarchitectuur Concert Concordia in St. Victorkerk Nieuwe basiscursus GOUWE MEUBEL O PRUIM Voor 21 raadszetels 88 mannen en 18 vrouwen Krediet voor Midden-Holland In Bouwvoorlichtingscentrum T Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1994 TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 24760 12570 01820-16066 010-4362244 WET MILIEUBEHEER S?» KAMERMUZIEKCONCERT IN RAADZAAL 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 VERGADERINGEN UITBREIDING/ WIJZIGING F. M. RADIO-PROGRAMMA 'S COLLECTE VERG UNNING BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN BRUGWEG 2 - WADDINXVEEN (BIJ DE HEFBRUG) S 01828-17705 30 KM/UUR-ZONE GROENSWAARD II Güterm m GEMEENTE 24642 24700 WADDINXVEEN Op de agenda o.a.: AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Troelstrahoeve 62 Terinzagelegging wijziging vergunning Zuidkade 213 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Op de agenda o.a.: Op de agenda o.a.: Op de agenda o.a.: Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken bur- ontwikkelingen inzake gemeentelijk Ondernemerscentrum. rechts wethouder K.W.Th. van Soest (1). fractievoorzitter J.C.A.C. M Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op donderdag 27 januari 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. De stukken liggen ten raadshuize in de leeskamer ter inzage, buiten kantooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Deze beschikking houdt in dat de voorschriften met betrekking tot de geluidproductie zijn gewijzigd. gemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aan vragen te hebben ontvangen: Coenecoop (nabij Zuidelijke Dwarsweg) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk, geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Broekhuizen 12 Noordeinde 111 gemeester en wethouders een standpunt bepalen. Daarna moeten ook de bewoners van de betreffende wijk op de hoogte worden ge bracht van het aangepaste voorstel. Pas daarna is het zin vol over het plan te discussiëren. Het is daarom raadzamer diverse betrok kenen meer tijd te gunnen en de problematiek te bespreken in de raadscommissievergadering van 7 maart 1994. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. Commissie voor Economische Zaken, Sport, Recreatie en Emanci- patiezaken op dinsdag 1 februari 1994, aanvang 18.00 uur in het gemeentehuis. informatie voortgang Goudse regio. Voortgang project Bentwoud. V oorbereidingsbesluiten ten behoeve van realisering composteerinrichting Tweede Bloksweg; ten behoeve van gebied Noordkade. Rapportage oriënterend bodemonderzoek lokatie Kromme Es se, ten zuiden van nr. 4a. Notitie gescheiden inzameling g.f.t.-afval hoogbouw. Notitie Huisvestingswet. Vaststelling van de besluitenlijst van de vergadering van 15 de cember 1993. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot wijziging van de Precarioverordening in verband met verhoging tarieven voor kramen en verkoopwagens. Voorstel tot vaststelling structurele garantiesubsidie voor de R.T.W. met ingang van 1994. Voorstel inzake straatnaamgeving. Voorstel met betrekking tot de voorbereiding en vormgeving van een gemeenschappelijke regeling voor het samenwerkingsgebied ”Zuid-Holland Oost” respectievelijk tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling Intergemeentelijk Samenwerkingsor gaan Midden-Holland. Voorstel tot vaststelling van de ’’Verordening op de ereblijken”. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een voorbereidingskre- diet ten behoeve van de uitbreiding van de huisvesting van het gemeentelijk apparaat. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het project voor Marokkaanse jongeren. Voorstel tot vaststelling van een aa'ntal begrotingswijzigingen. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeen komstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing danwel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen vorengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Raad van State, Postbus 20019 EA, ’s-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Burgemeester en wethouders delen mede dat vanaf 27 januari tot 24 februari 1994 bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeente huis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur, en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren, ter inzage ligt de be schikking tot het wijzigen van de door hen op 12 november 1980 onder nr. 2196 verleende hinderwetvergunning voor een slijpe- rij/draaierij met opslag en magazijnen op het perceel Mercurius- weg 5. Advies inzake aanleg asfalt handbalveld ten behoeve van Hand balvereniging Rowah. Voortgangsadvies sociale vernieuwing 1993/1994. den gaan volgen. De Stichting Bouwvoorlichtings centrum Waddinxveen is blij dat architect Latief Perotti naast zijn werk voor zijn architectenbureau in Alphen aan den Rijn en zijn werk als docent in Bulgarije kans heeft gezien om weer op zater dagmorgen in Waddinxveen te ko men doceren. De basiscursus is bedoeld voor de woonconsument die zijn woonom-; geving wil beïnvloeden. De sa menhang tussen binnen en buiten Sportveldencomplex Willem de Rijkelaan Bloemendaalseweg 15 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning en het oprich ten van een berging het oprichten van een garagebedrijf met showroom het oprichten van een berging- en en- treegebouw het gedeeltelijk veranderen van een woning het oprichten van een serre het oprichten van een plantenkas an nex serre eerste staat bij de VVD op de 3e Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. WADDINXVEEN - ‘Iets’ van de Oranjelaan is gegroeid naar Tets Totaal’ op het Koningin Wilhel- minaplein. In de door Wim en Gemeenteraad op woensdag 26 januari 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Met ingang van 1 februari 1994 worden via de Centrale Antenne Inrichting de volgende radio-programma’s doorgegeven: In de week van 23 januari tot en met 29 januari 1994 zal er gecol lecteerd worden door E.H.B.O. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen Op donderdag 27 januari a.s. om 20.30 uur vindt in de raadzaal van het gemeentehuis de derde uitvoering plaats van de serie ka mermuziekconcerten 1993/1994. Pauline Oostenrijk (hobo) en Ivo Janssen (piano) spelen werken van onder andere Beethoven, Poulenc en Gibilaro. Kaarten kunt u tijdens kantoortijd bestellen op telefoonnummer 01828-24697. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. De ondernemende vriendinnen Ineke de Bruin en Elma Roseboom van het nieuwe ‘Iets Totaal' aan het Koningin Wilhelminaplein. (Foto: Sjaak Notebocm). schriften centraal, wordt vrijdag 4 februari de schijnwerper gericht op vlisetine (een stevig soort tus- senvoering) en komen er zaterdag 5 februari tussen 11.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur twee clowns langs de de jeugd zullen maken van dierenballonnen. Eén van de dieren is een duizend poot, want dat beestje komt in de naam van Tets Totaal’ voor. ‘Iets’ Tets Totaal’ wil een compleet as sortiment stoffen en fournituren’ bieden. Van naaimachines (die ook gerepareed worden) tot cur- sussen en van adviezen over zelf- iets totaal’, laten de twee ondeme- maakmode tot patronen. De com- Gedurende zes weken vanaf de dag van terinzagelegging van deze beschikking is het mogelijk beroep in te stellen bij de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die bezwaren hebben ingediend naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; d. enige belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig bezwaren in te brengen. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. WADDINXVEEN- Ter gelegenheid van de afronding van de restauratiewerkzaamheden in de rooms-katholieke St. Victor- minder dan 60% van de deelne- kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen zal de harmonie van de mers gaf bovendien aan dat zij muziekvereniging Concordia onder leiding van Gerrit de Knegt <J°k graag een vervolgcursus wil- op vrijdagavond 28 januari om acht uur een gratis toegankelijk de wasmiddelen en de wasvoor- concert in het Godshuis geven. De verbouwingsactiviteiten in de St. Victorkerk zijn verricht door vrijwilligers. Er zijn in de afgelo pen periode veel onderdelen in deze kerk vernieuwd. Tijdens de pauze van het concert is er voor het publiek gelegenheid onder het genot van een kopje koffie het interieur van de rooms katholieke kerk eens goed te be kijken. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld. D66 en Unie 55-plus zijn twee echtparen te vinden. Bij D66 staat Sylvia Barth-van den Hondel op de 6e plaats en haar man Hans Barth op een 8e. Dorenda Gerts (2e bij het CDA) is getrouwd met Han Vlietstra (10e bij D66). Een andere familierelatie is die van fractievoorzitter Koos de Vogel (2e bij de VVD) en zijn schoon zoon Frans Potuyt (6e bij het CDA). Op de kandidatenlijsten van de aan de gemeenteraadsverkiezing deelnemende partijen staan de na men van in totaal 28 Waddinxve- ners die nog in de gemeenteraad zitten of er al eerder deel van hebben uitgemaakt. Op basis van het huidige zetelaan tal keren 10 van de 21 raadsleden niet meer als volksvertegenwoor diger terug. Voor hen staan even veel nieuwe ‘amateurs' klaar. komt aan de orde en men wordt geleerd om zelfstandig plattegron den, kleuren, vormen en stijlen te beoordelen. Ook wordt ingegaan op bouwont werp en bouwvoorbereiding. Om het creatieve vermogen van de deelnemers te ontwikkelen wordt ook veel aandacht besteed aan zelfwerkzaamheid. Er is echter géén speciale voorkennis vereist, zodat in principe iedere belang stellende aan de cursus kan deel nemen. Bij aanvang ontvangt men een cursusmap die elke lesmorgen aangevuld wordt met nieuw les materiaal. De cursist wordt tevens vertrouwd gemaakt met het lezen van tekeningen en technische be grippen. Daarom is deze cursus ook interessant voor hen die op het punt staan een huis te kopen, te laten bouwen of verbouwen. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft de gemeente raad gevraagd een krediet be schikbaar te stellen van ƒ4.900,- (25.800 inwoners a ƒ0,19). Dit geld is bestemd voor de ge meentelijke bijdrage aan het in tergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland (ISMH) in Het idee van Concordia om in de ze kerk in Waddinxveen-Zuid een concert te geven is onstaan nadat een aantal leden van de harmonie de levende kerststal op zondag 26 december (Tweede Kerstdag) mu zikaal hebben begeleid. De avond van vrijdag 28 januari zal geopend worden met de be kende mars Colonel Bogey, waar na de harmonie verder gaat seerde winkel bevat ook een kof fiehoek voor volwassenen en een speelhoek voor kinderen. Het is namelijk de ervaring van Ineke de Bruin en Elma Rose- boom dat hun vaak van buiten het Gouwedorp komende klanten even de tijd willen nemen voor het uitzoeken van stoffen en pa tronen en dan is het plezierig als je daar even bij kunt zitten en dat de kinderen zich intussen verma ken. WADDINXVEEN - In het Bouwvoorlichtingscentrum aan de Strainglaan in Waddinxveen wordt weer een cursus Binnenarchi tectuur gegeven. Na het succes in oktober vorig jaar kon herha ling niet uitblijven. Op de zaterdagen 12, 19, 2£> maart en 9 april gaat de basiscursus van architect Latief Perotti op herha ling. ’Aan het eind van de vorige vier daagse cursus kregen de cursisten een vragenformuleir voorgelegd waarin zij hun oordeel over de cursus konden geven. Naast de vele enthousiaste opmer kingen gaf men de cursus en do cent gemiddeld het cijfer 8. Niet De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Het college heeft verzocht om nader onderzoek te verrichten ten aan zien van een aantal aspecten van het plan. Helaas is het niet gelukt één en ander op tijd afgerond te krijgen. Een extern onderzoeks rapport heeft op zich laten wachten en ook de interne beleidsadvi sering heeft meer tijd gekost dan voorzien. Alvorens het plan door de raadscommissie te laten bespreken wil eerst het college van bur- In de gemeenterubriek van 29 december jl. is aangegeven dat ge tracht zou worden het herinrichtingsplan voor Groenswaard II tot 30 km/uur-zone te bespreken in de vergadering van de raadscom missie voor Openbare Werken en Verkeer van 2 februari 1994. het kader van de geneeskundige hulpverlening bij rampen. Verder is er een krediet van ƒ30.000,- nodig ten behoeve van de voorbereidingskosten van der den voor de omzetting van de grondslag voor de onroerende zaak belasting van oppervlakte naar waarde. Een krediet van ƒ18.750,- is door het college van B. en W. aan de gemeenteraad gevraagd ten be hoeve van tijdelijke personele uit breiding in verband met verwach te extra aanvragen bijzondere bij stand als gevolg van overheveling AAW-voorzieningen naar de ge meente. Commissie voor Ruimtelijke Ordening c.a. op dinsdag 1 februari 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense kiesgerechtigden heb ben voor de gemeenteraadsverkie zing op woensdag 2 maart de keus uit 106 plaatsgenoten, die mee dingen naar één van de 21 raads zetels in de periode 1994-1998. Van deze 106 zijn er 88 mannen en 18 vrouwen. De CDA heeft de meeste vrouwen op de kandida tenlijst gezet (9 van de 30) en de nieuwe ouderenpartij Unie 55- plus het minst (1 van de 5). Bij de PvdA en de VVD hebben slechts 3 van de 16 kandidaten het vrouwelijk geslacht. 1 De Amsterdamse concertzender - 107,4 Mhz (stereo). Radio Noordzee Nationaal - 107,9 Mhz (stereo) De bijna complete ploeg van de WD-Waddinxveen voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen. Zittend van links naar rechts wethouder K.W.Th. van Soest (I), fractievoorzitter J.C.A.C. de Vogel 2). W. Bottema-Attema (12). H.D. Vink (6), gemeenteraadslid M.C. Wientjens-van der Velden (3), gemeenteraadslid J. van den Berg (8) en T. Ververs sr. (17). Staand van links naar rechts R. Snelleman (7). D.G.W. Smit-Heij (15). ing. CM. Kroes (4). drs. F.F van Dijk (5) J.M.D. de Bruin (13). Jac. Leeflang (14). J. Baas (10), PM. Linssen (9) en J.F. Speetjens (16). Op de foto ontbreken C.G. van den Berg (11) en ir. K.A. Warmenhoven (18). (Foto: Victor van Leeuwen). van Holsteijn zijn dat er 15, bij D66-voorman Antoon Hogervorst zijn dat er 11 en bij oud-VVD-ge- meenteraadslid en Unie 55-55- plus-lijstaanvoerder Jan Bart Bor- meij met hun tweede plaats het ger zijn dat er 4. hoogst geklasseerd. De eerste 'Op de zes officiële kandidatenlijs- vrouw staat bij de VVD op de 3e ten van CDA, PvdA, PCW, VVD, startte officieel in mei 1989. Er werd aan drie braderieën deelge nomen en Elma Roseboom had korte tijd de ‘zaak’ aan huis. In Miek Groeneveld verlaten Fami- september 1990 werd van start lux-winkel hebben Ineke de Bruin gegaan in het winkeltje aan de uit Hellevoetsluis en Elma Rose- Oranjelaan. boom uit Waddinxveen hun nieu we zaak ingericht, die vrijdagmid dag 28 januari om vijf uur offici eel zal worden geopend. ‘Wij zijn gegroeid van iets naar mende vriendinnen weten. Ze vie- pleet veranderde en gemodemi- ren daarom met hun klanten en anderen feest op de openingsdag van 17.00 tot 20.00 uur, op de daarop volgende zaterdag 29 janu ari van 10.00 tot 16.00 uur en de eerste volle week van februari. Op de openingsdag kunnen de be zoekers onder het genot van een hapje en een drankje een kijkje komen nemen in de nieuwe win kel, die het aanbod van de Oran- jegalerij nog completer maakt. Tijdens de feestweek is er op dinsdag 1 februari een demonstra tie met de Pfaff Creatief-naaima- chine, staan woensdag 2 februari plaats (Maria Wientjens-van der Velden), bij Unie 55-plus op de 5e plaats (A. van Geerenstein-van Bedaf) en bij D66 op de 6e plaats (gemeenteraadslid Sylvia Barth- van den Hondel). Alle zes lijsttrekkers zijn opnieuw een man. Heeft CDA-voorman en wethouder Jan Hielema maar liefst 29 namen op de kandidaten lijst achter hem staan, bij PCW- aanvoerder en gemeenteraadslid Jan van Wijk zijn dat er 24, bij VVD-voorman en wethouder Ka- rel van Soest zijn dat er 17, bij D66 PvdA-afdelingsvoorzitter drs. Aad komt maar tot 2 vrouwen (van de 12). Bij de vrouwen zijn CDA-ge- meenteraadslid Dorenda Gerts en PvdA-fractievoorzitter Bep Ver- - «s»

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3