Meerderheid college kiest ’Be Fair’ EEN PUBLIKATIE VAN DE GEI WADDINXVE -JÉ Be Fair-locatie nader bekeken 1 i p A L locate öofe.aiJ't: 4c lis Hoorzitting kent lange historie College van B. en W. nodigt Waddinxveners uit voor hoorzitting Volledig programma hoorzitting WADDINXVEEN - De ge meentelijke hoorzitting van vrijdagavond 28 januari om half acht in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bij nenpad in Waddinxveen over de lokale centrumontwikke ling wordt gehouden op initia tief van het college van Bur gemeester en Wethouders. Op deze avond is iedereen welkom om zijn of haar me ning te laten horen over de twee locaties voor de cen- trumkeuze: de Be Fair-locatie of Passage-West. Het programma voor hoorzitting ziet er zo uit: gjf&. Besluitvorming gemeenteraad op 23 februari X F $7/A EN - if ■■■■■■MMH >1 4 Het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. De Be Fair - locatie. o or IV'? l /if* .4? #53 ft WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1994 Pagina 8 V Ml ■MBMHMHMMMMMMM HOORZITTING CEN E T N de ils 'i i Y I «BB "«iw «PW ge- die de secretaris, (C.A.P.M. Loose) de burgemeester, (Van der Linden) G E M E E stemd op (mogelijke) verdere doorgroei van Waddinxveen. - Gunstige ligging bij verdere uitbreiding van de gemeente in zuid-westelijke richting. - Gunstige ligging ten opzich te van ontsluitingswegen. - Grond is eigendom van de gemeente, - Goede benutting voor gehe le gemeenschap van dit on bebouwde centraal gelegen gebied. - Geconcentreerd parkeren. Nadelen Ontstaan van een gesoleerde WADDINXVEEN - Voor de nu aan de orde zijnde besluitvor ming over de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum in Waddinxveen heeft het ge meentebestuur een heldere procedure afgesproken. Deze besluitvormingsproce dure is er op gericht dat er in de gemeenteraadsvergade ring van woensdagavond 23 februari, die om half acht in de raadzaal van het gemeen tehuis begint, op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders een eindbe sluit wordt genomen. Voordat het zover is wordt er eerst in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een hoor zitting gehouden. Tijdens de ze hoorzitting op vrijdag avond 28 januari om half acht wordt de voorlopige stand punten toegelicht van het col lege van B. en W. Op deze hoorzitting van het gemeente bestuur krijgt iedereen de ge legenheid te reageren, zowel op de voorlopige locatiekeuze van een meerderheid als van een minderheid van het colle ge van B. en W. Na de hoorzitting van vrijdag avond 28 januari zal het col lege van B. en W. op dinsdag 1 februari een definitief be sluit nemen over de uitbrei ding van het hoofdwinkelcen trum. Over dit besluit en het resul taat van de hoorzitting zal op dinsdagavond 8 februari om half acht in de raadzaal van het gemeentehuis een extra hand van specifieke argu menten. In de definitieve be sluitvorming zullen die argu menten zeker nader aan de orde komen. Voor de meerderheid van het college van B. en W. weegt sterk mee dat de thans te ne men beslissing een histori sche is voor de verdere ont wikkeling van het centrum van Waddinxveen voor de ko mende 25 50 jaar. Om die reden wordt grote be tekenis toegekend aan de ruimtelijke aspecten, welke voor de Be Fair-locatie duide lijk positiever worden gewaar deerd. Daarbij gaat het dan zowel om de ligging als de mogelijkheden op het gebied van voldoende ruimte om op die plaats een attractief hoofdwinkelcentrum te cre- ren, dat nu en in de toekomst past bij een gemeente van de grootte van Waddinxveen. Daar komt bij dat het realise ren van een volwaardig hoofdwinkelcentrum op de lo catie ten westen van de huidi ge Passage niet als mogelijk wordt gezien. De ruimte daar voor is tussen de Passage en het Stationsplein te beperkt. Verder speelt voor de drie collegeleden mee dat zij er van uitgaan dat de Be Fair-lo catie - gelet op de centrale ligging - in de toekomst in elk geval met onder andere wo ningen wordt bebouwd. Het voornemen óm op die plek een nieuw centrum met wo ningen en winkels te maken wordt dan ook als zeer ver antwoord gezien gelet op het belang voor de totale Wad- dinxveense gemeenschap. Kijkend naar de verkeersas- pecten rondom de Passage stelt de meerderheid van het college van B. en W. vast dat deze nu reeds als moeizaam moet worden gekenschetst. Een uitbreiding van de Passa ge met circa 5.000 vierkante meter winkels, zoals voorzien in de plannen voor Passage- West, zal de situatie verder verslechteren ten gevolge van de toename van de verkeers druk. Het in de plannen voor de westkant van de Passage voorziene gespreide parkeren zal naar de vaste overtuiging van de burgemeester en de twee wethouders Van Soest en Neele bovendien tot i fADC oorzi 8 jan entru jordt edaa idio. llet re oorzi iur n i ring. (6 lUiS i en v ekkir let i rordt li de i ng z t e lol i teller liek. l oorzi /orde I )e lol i lister Hhz) Hhz). i WADDINXVEEN - De meentelijke hoorzitting vrijdagavond 28 januari in het Anne Frank-centrum wordt gehouden kent een lange voorgeschiedenis als het gaat over de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum. Zoals bekend wordt er in Waddinxveen al jarenlang ge sproken over de plaats waar ongeveer 5.000 vierkante me ter winkelruimte kan worden gerealiseerd. Diverse (varian ten op) locaties werden in de loop der tijd bestudeerd. In 1992 werd door MAB Pro jectontwikkeling BV te Den Haag een plan ontwikkeld voor een centrumvoorziening ten noorden van de Kerkweg- Oost tussen de Juliana van Stolberglaan en de Oranje- laan. Dat plan werd in juni 1992 tij dens een druk bezochte infor matiebijeenkomst in het Anne Frank-centrum met de bevol king besproken. De ont vangst van dit plan door de direct belanghebbenden was zeer negatief. Nadat, na extra aanvullend onderzoek, was gebleken dat de verkeersproblematiek en de daarbij behorende milieu effecten niet adequaat kon den worden opgelost werd op 31 maart 1993 door de Wad- dinxveense gemeenteraad besloten de locatie ten noor den van de Kerkweg-Oost voor de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum verder buiten beschouwing te laten. In vervolg op dat besluit heeft de ambtelijke Werkgroep Centrum een totaalrapporta- ge 'vervaardigd, waarin zou den zijn meegenomen de vier nog resterende plannen voor winkeluitbreiding op de Be Fair-lokatie en Passage-West. Alle plannen zijn beoordeeld op verkeersaspecten, finan- cile gevolgen voor de ge meente, stedebouwkundige- en ruimtelijke aspecten, win- keltechnische aspecten en re- aliseringstermijnen. Van gemeentewege is steeds de bereidheid uitgesproken om aan de centrumontwikke- ling een financile bijdrage te verlenen van 1,1 miljoen gul den. gecombineerde vergadering worden gehouden van de raadscommissies voor de ruimtelijke ordening en voor economische zaken. Tijdens deze vergadering hebben bezoekers de gele genheid gebruik te maken van het spreekrecht. In het vervolg op deze verga dering is zoals eerder aange geven de gemeenteraadsver gadering van woensdagavond 23 februari. Dan komt er een einde aan de huidige periode van besluitvorming over de uitbreiding van het hoofdwin kelcentrum. WADDINXVEEN - Het voorlo- standpunt van de grootst mogelijke meerder heid van het college van Bur gemeester en Wethouders komt neer op een keus voor de Be Fair-locatie als de plek voor de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum. De meerderheid binnen het colle ge wordt gevormd door bur gemeester C.M. van der Lin den en de wethouders K.W.Th. van Soest (VVD) en J. Neele (PCW). De drie collegeleden zijn van mening dat in overeenstem ming met het ambtelijke rap port van de Werkgroep Cen trum voor de Be Fair-locatie dient te worden gekozen als de plek voor het nieuwe hoofdcentrum in Waddinx veen. Zij volgen wat dit be treft het in het rapport gege ven locatie-advies. Hoewel de burgemeester en de beide wethouders dezelfde locatie tussen de Kanaaldijk en de spoorlijn Gouda-AI- phen aan den Rijn op het oog hebben, is het wel zo dat elk collegelid voor een voorlopige locatiekeuze zijn eigen afwe ging heeft gemaakt aan de Geachte inwoners van Waddinxveen, Vrijdagavond 28 januari om half acht houdt het college van Burgemeester en Wethouders in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Wad dinxveen een hoorzitting over de veelbesproken centrum- ontwikkeling in deze gemeente. U bent van harte uitgenodigd deze belangrijke hoorzitting in het nu lopende besluitvormingsproces bij te wonen en uw mening te geven over de voorlopige standpuntbepalin gen binnen het college van B. en W. over de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum. Op deze pagina’s treft u relevante informatie aan, die kan helpen een mening te vormen over de besluiten die moe ten worden genomen om de centrumontwikkeling in Wad dinxveen gestalte te geven.. Waar het nu omgaat is de keuze van de locatie voor een nieuw hoofdwinkelcentrum. Er zijn op dit moment nog twee geschikte locaties over gebleven: de Be Fair-locatie en Passage-West. Over beide locaties valt veel te zeggen. Wij hebben dat in onze voorlopige standpuntbepalingen ook al gedaan. Het college van Burgemeester en Wethouders en de leden van de gemeenteraad willen nu graag horen wat u van die twee locaties denkt. Dan kunnen wij er in onze definitieve standpuntbepaling rekening mee houden. Op dit moment gaat het nog niet om de bouwplannen die voor de Be Fair-locatie en Passage-West zijn gemaakt. Die blijven nog even buiten beschouwing, omdat we eerst tot een goede locatiekeuze willen komen. Wij hopen van harte dat u ons daarbij wilt helpen. De hoor zitting in het Anne Frank-centrum biedt daartoe vrijdag avond 28 januari om half acht alle gelegenheid. Wij reke nen graag op uw aanwezigheid. Hoogachtend, Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen WADDINXVEEN - Een cen trumontwikkeling op de Be Fair-locatie heeft ruimtelijk gezien voor- en nadelen. Door de Werkgroep Centrum zijn ze als volgt op een rijtje gezet. Voordelen Maximale mogelijkheden in ruimtelijke zin. - Gefaseerde bouw en latere uitbreiding mogelijk. - Maximale mogelijkheden tot creatie van goed geoutilleerd modern winkelcentrum met hoog attractieniveau afge- "zoekparkeren” leiden, waar door het aantal verkeersbe wegingen extra toeneemt. Als hierbij verder wordt be trokken dat de Be Fair-locatie veel meer ruimtelijke moge lijkheden biedt tot het treffen van doelmatige verkeers maatregelen en het parkeren goed kan worden opgelost is het naar de mening van deze drie collegeleden duidelijk dat op het gebied van het verkeer de Be Fair-locatie duidelijk beter is dan Passage-West. De grootst mogelijke meer derheid van het college van B. en W. wijst er op dat zij in hun voorlopige standpuntbe paling nadrukkelijk hebben betrokken de zienswijze van het bestuur van de Onderne mersvereniging Waddinxveen, zoals die aan het college is overgebracht op woensdag 12 januari. De zienswijze van de georga niseerde middenstand in Waddinxveen, dat de uitbrei ding van het hoofdwinkelcen trum het beste kan worden gerealiseerd op de Be Fair-lo catie, wordt namelijk door de drie leden van het college van B. en W. gedeeld. - 19.30 uur - Welkomstwoord en informatie over de gang van zaken door burgemeester C.M. van der Linden, tevens voorzitter van de bijeen komst. - 19.40 uur - Algemene toe lichting op de centrumproble- matiek in Waddinxveen. - 19.55 uur - Toelichting op het voorlopige standpunt van de grootst mogelijke meer derheid van het college van B. en W., bestaande uit bur gemeester C.M. van der Lin den, tevens portefeuillehou der Ruimtelijke Ordening, en de wethouders K.W.Th. van Soest (VVD) en J. Neele' (PCW). Zij kiezen (voorlich ting) voor de Be Fair-locatie. - 20.10 uur - Toelichting op het voorlopige standpunt van de minderheid van het college van B. en W., bestaande uit wethouder J.A. Hielema (CDA), portefeuillehouder van onder andere Economische Zaken en Financin. Hij kiest (voorlopig) voor de locatie Passage-West. - 20.25 uur - Pauze. Tijdens de pauze bestaat er ook gele genheid kennis te nemen van de rapportage van de Werk groep Centrum, de plannen die voor de locaties Be Fair en Passage-West zijn inge diend en het voorlopige meer derheids- en minderheids standpunt van het college van B. en W. - 20.45 uur - Het aanwezige pige publiek krijgt ruimschoots de gelegenheid in te gaan op de ingenomen voorlopige stand punten en de in het geding zijnde twee locaties: Be Fair en Passage-West. - 22.30 uur - Sluiting en einde van de gemeentelijke hoorzit ting. winkelontwikkeling, los van de overige huidige centrum- voorzieningen als banken, postkantoor en overige (centrum)bebouwing. - Ontwikkeling los van min of meer historisch gegroeid win kelgebied Passage-Brugcen- trum. - Verplaatsing sportcomplex Be Fair en tenniscomplex de Gouwe Smash (inclusief twee kantines en een tribune) noodzakelijk. Hiervoor dient nog een locatie te worden ge vonden. - Verplaatsing dan wel herbe stemming van winkels in de Passage noodzakelijk. - Procedureel omvangrijke operatie die veel tijd zal kos ten; herziening dan wel ma ken van twee bestemmings plannen noodzakelijk. - Er wordt in drie gebieden in gegrepen (inclusief buitenge bied in verband met een nieuw sportcomplex). - Meer verkeer op hoofdwe gen die reeds vrij druk zijn. Ti A ‘K; X. r 'Y -/// STATION NS t’U

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 8