Minderheid college kiest voor Passage-West Locatie Passage-West nader bekeken GEMEENTE WADDINXVEEN I Voorlopige standpunten van college over locatiekeuze R h- F Foto’s: tfiiu r Sjaak Noteboom Informatie in raadhuis Hoorzitting via de RTW /n Niets doen” betekent achteruitgang 5 OO^TRet DtnV' 1 L l c. -y WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1994 ■H I Voordelen Nadelen - Locatie is krap bemesten en nen dat er wijzigingen moge lijk zijn. De raadsfracties van de wethouders zijn er niet door gebonden. Het voltallige college van B. en W. wil namelijk, vooraf gaande aan een definitieve standpuntbepaling, de resul taten van de hoorzitting na drukkelijk te laten meewegen. Ook met de uitkomsten van de gecombineerde vergade ring van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en voor economische zaken (in clusief de reacties tijdens het spreekrecht) is dat het geval. Het is dus niet uitgesloten dat op grond van deze besluitvor mingsprocedure wijzigingen en aanvullingen in (voorlopi ge) standpunten kunnen op treden. Ditzelfde geldt voor de door de collegeleden aan gevoerde argumenten. biedt maar nauwelijks genoeg ruimte. - Verdere uitbreidingen zijn slechts mogelijk na relatief voorts dat een groot winkel centrum op de Be Fair-locatie meer kopers van buiten Wad- dinxveen gaat aantrekken. Hij acht dat gezien het drukke verkeer in Waddinxveen on aanvaardbaar. Een ander punt dat voor de minderheid van het college van B. en W. een rol speelt is dat de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum aan de westkant van de Passage sneller zal kunnen worden ge realiseerd dan op de Be Fair- locatie. trum Het Nieuwe Trefpunt, woningen Stationsstraat. - Parkeren vindt verspreid in het centrum plaats. grote ingrepen in dicht be bouwd gebied, door sloop van bebouwing, bijvoorbeeld de Kruiskerk, het zalencen- - Verzwaren verkeersdruk in reeds druk centrum. In iedèr geval is het college van Burgemeester en Wet houders unaniem van mening dat het rapport van de Werk groep Centrum voldoende gegevens bevat om te komen tot een voorlopige besluitvor ming, waartoe de collegele den eerder deze maand het initiatief hebben genomen. Gelet evenwel op het voorlo pige karakter van de vier in gediende plannen voor twee locaties vinden B. en W. dat op dit moment nog geen keu ze voor een bepaald plan moet worden gemaakt, maar volstaan dient te worden met een keuze ten aanzien van de voor het hoofdcentrum aan te wijzen locatie. Een plankeuze dient op een later moment te worden gedaan. Daarvoor is ook nader over leg met de vier planindieners noodzakelijk. Zij hebben ove rigens wel op maandag 10 ja nuari in het gemeentehuis de gelegenheid gekregen te rea geren op het rapport van de Werkgroep Centrum en hun plannen toe te lichten. Zoals bekend hebben Anva Vastgoed BV te Vleuten, MAB Projectontwikkeling BV te Den haag en de PvdA-ge- meenteraadsfractie plannen ontwikkeld voor de westkant van de Passage en Vewa Consulting BV te Waddinx veen voor de Be Fair-locatie. Het college van B. en W. is unaniem van opvatting dat de beide locaties financieel ge zien in aanmerking komen voor de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum in Wad dinxveen. I. WADDINXVEEN - Binnen het college van Burgemeester en Wethouders neemt wethou der J.A. Hielema (CDA) een minderheidstandpunt in. Hij is van mening dat de uitbreiding van het hoofdwinkelcentrum het beste kan plaats vinden aan de westkant van de Pas sage. In tegenstelling tot de grootst mogelijke meerder heid van het college wil zij de Be Fair-locatie in tact laten. Het gaat volgens wethouder Hielema bij de locatiekeuze niet alleen om het beste win kelcentrum. Minstens zo be langrijk is dat Waddinxveen een echt centrum krijgt, waar het overdag en ’s avonds goed toeven is. In de opvatting van de min derheid van het college dreigt een winkelcentrum op de Fair-locatie een winkeleiland te worden dat ’s avonds op slot gaat. De Passage daar entegen ligt centraal in de ge meente en wordt naar de me ning van wethouder Hielema door vele Waddinxveners ge zien als het historische hart van Waddinxveen. Die plek heeft door de aan wezigheid van banken, een kerk, een zalencentrum en het postkantoor in de nabije toekomst veel meer een ont- moetingsfunctie. Bovendien wonen in de Passage en op loopafstand veel ouderen voor wie het heel prettig is om winkels en dergelijke dicht in de buurt te hebben. Door te kiezen voor de Pas- - Winkeluitbreiding sluit aan bij en is goed te integreren met bestaande hoofdwinkel centrum Passage. - Winkeluitbreiding is niet zo grootschalig en sluit daardoor goed aan bij het in het verle den in de gemeente gevoerde beleid van geleidelijke winkel- uitbreidingen en de kleinscha ligheid van het centrum. - Uitbreiding komt in het, de laatste decennia, gegroeid centrum van Waddinxveen. - Amovering van de fabriek voor bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV, een bedrijf dat niet meer in het centrumge bied thuis hoort en zelf inmid dels graag weg wil. - Uitbreiding betekent stimu lans voor renovatie huidige Passage. - Ligging nabij banken en postkantoor. Met name doordat er dan minder bezwaren verwacht kunnen worden en omdat de voetbal- en tennisvelden niet verplaatst behoeven te wor den. Ook geeft de Be Fair-lo catie meer risico’s voor de gemeente. Er moeten name lijk drie bestemmingsplannen voor worden veranderden er is het risico van planschade. Dergelijke grote verplaat- singsoperaties zijn in Neder land nog niet voorgekomen. Dat levert dus extra risico op in de vorm van vertraging en het thans niet kunnen verzien van ongewenste financile ge volgen. Naar de mening van wethou der Hielema is snelheid gebo den om verdere verpaupering tegen te gaan, evenals het verlies van koopkracht. Een uitbreiding van het hoofdwin kelcentrum aan de westkant van de Passage biedt het beste die mogelijkheid. O WADDINXVEEN - Op de ge meentelijke hoorzitting van komende vrijdagavond 28 ja nuari om half acht in het An ne Frank-centrum staat ter discussie de uitbreiding van het huidige Passage-gebied in westelijke richting, dan wel het realiseren van een nieuw centrum- en winkelgebied op de Be Fair-locatie. Inwoners van Waddinxveen hebben de mogelijkheid bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein kennis te ne men van de rapportage van de Werkgroep Centrum en de plannen die voor de Be Fair- locatie en voor Passage-West zijn ingediend. Voorts is er beschikbaar het door het col lege van B. en W. ingenomen voorlopige meerderheids- en minderheidsstandpunt. De rapportage van de Werk groep Centrum is voor be langstellenden verkrijgbaar bij de afdeling Ruimte en Bouw. Met het oog op de hoorzitting is in het gemeentehuis de heer J. Stolze, chef van de af deling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, bereid eventue le vragen te beantwoorden. t WADDINXVEEN - Van de I oorzitting die vrijdagavond 8 januari in het Anne Frank- I entrum wordt gehouden i ordt rechtstreeks verslag tedaan door de lokale RTW- iidio. I et radioprogramma rond de f oorzitting begint om 19.00 i ur met een voorbeschou wing. Vanaf 19.30 uur zullen e luisteraars op de voet kun- r en volgen wat er met be- t ekking tot de uitbreiding van let hoofdwinkelcentrum i ordt gezegd. Ii de pauze van de hoorzit- tng zullen medewerkers van te lokale RTW-radio vragen tellen aan het aanwezige pu- I Hek. Het tweede deel van de I oorzitting zal tot het einde i orden gevolgd. I ie lokale RTW-radio is te be- I listeren via de ether (105.8 v llhz) en via de kabel (87.9 s I Ihz). De locatie Passage - West. 1 /y WADDINXVEEN - Een cen- trumontwikkeling op de loca tie Passage-West heeft ruim telijk gezien voor- en nadelen. Door de Werkgroep Centrum zijn ze als volgt op een rijtje gezet: GEMEENTE WADDINXVEEN afdJ W1WV De locatie Passage - West. WADDINXVEEN - De stand punten die de leden van het college van Burgemeester en Wethouders in Waddinxveen hebben ingenomen over de beste locatie voor de uitbrei ding van het hoofdwinkelcen trum zijn voorlopig. Burge meester C.M. van der Linden en de wethouders K.W.Th. van Soest (VVD), J. Neele (PCW) en J.A. Hielema (CDA) willen namelijk eerst nog kennis nemen van de hoorzitting op vrijdagavond 28 januari in het Anne Frank- centrum alvorens ze volgende week dinsdag 1 februari een definitief standpunt zullen gaan innemen. De voorlopig gekozen stand punten - de grootst mogelijke meerderheid voor de Be Fair- locatie en een minderheid voor Passage-West - beteke- pagina 9 WADDINXVEEN - Met de ge meentelijke hoorzitting op vrijdagavond 28 januari om half acht in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bij- nenpad breekt een nieuwe fa se aan in het besluitvormings proces om te komen tot een uitbreiding van het hoofdwin kelcentrum. Aan de besluitvorming zijn ja renlange studies en discus sies over de centrumproble- matiek voorafgegaan. Uit rap porten is gebleken dat in het centrum van Waddinxveen dringend een winkeluitbrei ding van 5.000 tot 6.000 vier kante meter dient te worden gerealiseerd. Gelet op de huidige grootte van de gemeente (bijna 26.000 inwoners) mist Wad dinxveen volgens die rappor ten nadrukkelijk een hoofd winkelcentrum van voldoende omvang en allure waarin ook de ontmoetingsfunctie goed tot haar recht kan komen. Een flinke uitbreiding van het centrum-winkelapparaat wordt daarom noodzakelijk geoordeeld. "Niets doen” be tekent een achteruitgang van het voorzieningenniveau, een verdere verlaging van de koopkrachtbinding en daar door een verslechtering van de positie van de Waddinx- veense middenstand. sage als de locatie voor de uitbreiding van het hoofdwin kelcentrum blijft de winkels- tructuur met veel winkels in de wijken in stand. Naar de mening van wethouder Hiele ma wordt dit door velen als prettig ervaren. Bovendien bevordert die zienswijze de leefbaarheid en voorkomt het onnodig autoverkeer. De minderheid van het colle ge van B. en W. herinnert er in het voorlopig standpunt aan dat de gemeenteraad reeds vanaf 1987 van mening was dat het hoofdwinkelcen trum in de Passage moest ko men. Helaas bleek het in het verleden niet mogelijk een fi nancieel haalbaar plan te ma ken. Nu dat wel mogelijk blijkt is het volgens wethou der Hielema logisch bij de eerste keus te blijven. De Passage is te voet en op de fiets goed bereikbaar. Die plek ligt ook dicht bij het openbaar vervoer (trein en bus) en is per auto van alle kanten bereikbaar, de par- keerproblematiek ter plaatse is oplosbaar. Bovendien is uit prognoses gebleken dat de belangrijke noord-zuid-route in Waddinx veen bij een keuze voor de Be Fair-locatie zwaarder be last zal worden door het auto verkeer, zeker als ook de su- permarktvestiging van Albert Heijn aan het Koningin Wil- helminaplein naar de Be Fair- locatie gaat. Wethouder Hielema vreest -1 <- 1 JkJ V, V. I WIJK - - UMONTWIKKELING i. B hf f - =5 O O HEf i 9 iHC o

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9