Auto’s doelwit Titels voor Antilopers Inge van der Schrier op weg naar toptijden ‘Invoering eigen bijdrage maatschappelijk onzorgvuldig op carpoolplaats Benauwde remise voor Excelsior Onderlinge competitie Excelsior Playbackshow voetballers Bedrijfs volleybal tournooi Waddinxveen Al verliest Eindstand bridge- competitie Vernieuwd magazine bij Van Mourik C1000 De Ridder Nachtrust-Adviseur. Carnavals- jeugddisco in Het Zuidhonk Tweede plaats Wim Lammerink kritiseert overheidsregeling Reggea-night Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 Passend bij het jaargetijde test gesteund door Antoinette van der Voort van de SSN-afdeling dersoortige informatie, tips bijvoorbeeld. lies Asscheman 27-50; Maai- staat de februari-editie van het C1000 Magazine verder vol met overheerlijke winter se recepten. Recepten over j een zeer ver diende tweede plaats met gen aan dat techniek kiezen de moeite waard is, bussen brachten leerlingen van de Tournooi Aan het Ruitenboertournooi, waaraan landelijk 20.000 pa ren meedoen, heeft ook de bridgeclub Waddinxveen met 52 paren deelgenomen. Voor de kwartfinale, welke in Slie- drecht wordt gespeeld op vrij dag 18 februari, hebben zich de volgende Waddinxveense paren geplaatst: de dames Rond en Spek, mw. Van Ber gen en de heer Persoon, het echtpaar Moons, het echtpaar de Voogd, de heren Van Delft en Venmans, de heren Kool en Van Tilborgh en de heren M. en T. Twigt. den mensen met een kunst matige uitgang op de buik, onvrede met de nieuwste re geling van WVC-staatssecre- taris drs. Hans Simons. Wim Lammerink weet waar hij over praat. Zelfheeft hij al 17 jaar een stoma en groot deel van die periode heeft hij zich via belangenorganisaties ingezet voor lotgenoten. Naar zijn mening is de eigen bijdrage onnodig en is de in voering ervan veel te plotse- WADDINXVEEN - Volleybal vereniging CVB Bank Be Fair houdt voor de vierde keer een bedrijfsvolleybal- toumooi. De inschrijfdatum is uiterlijk maandag 21 febru ari. De speelavonden zijn weer de vaste woensdagavonden op 6, 13, 20 en 27 april. Er waren vorig jaar 40 deelnemende teams. Ook dit jaar is het maximum aantal teams weer 40. Bij de herenteams is er een nieuwe wisselbeker beschik baar gesteld door de machine fabriek GMF Gouda BV. Zij hebben vorig jaar namelijk voor de derde achter éénvol- gende keer deze beker gewon nen en mochten dus het vori ge exemplaar behouden. Bij de gemengde teams zal CS Engineering de felgebeerde wisselbeker moeten verdedi gen. WADDINXVEEN - In Gouda werd zaterdag 5 februari de vierde en laatste crosswed- strijd voor atleten gehouden door de atletiekvereniging AV Gouda. Ook Antilope gaf hier acte de présence. Op de geluidswal was voor de heren senioren en veteranen een parcours uitgezet van in totaal 10,2 kilometer. Het weer was uitstekend om te crossen, terwijl ook de organi satie in goede handen bleek te zijn van de de Goudse atle- tiekvrienden. digde in respectievelijk 2.17.3 en 1.14.3. WADDINXVEEN - Zaterdag middag 12 februari houdt de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas een gezellige kindercar- navalsdisco in buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) leuke prijzen te winnen TOOS-dames hem maatschappelijk gezien op zijn minst onzorgvuldig, dat men op 22 december 1993 een regeling invoert, die ver volgens per 1 januari 1994 van kracht wordt. want ook de verschijningsfre- Volgens Wim Lammerink zijn ’vernieuwd’. In plaats van zes keer krijgt iedereen het blad voortaan tien keer in de brie venbus. Los van alle informatie over lekker en gezond eten en de kortingscoupons staat het Cl000 Magazine ook nu van- acht houdt de evenementen commissie van de voetbalver eniging Waddinxveen weer een fantastische playback show. o Het evenement zal plaatsvin- een derde plaats. 2. 1LV’„2- TOOS-tumster Van de vier wedstrijden tel den de beste drie voor de eindklassering mee, waarvan de eerste cross al op 13 no vember vorig jaar in Wad dinxveen werd gelopen. Het was merkbaar rustig deze laatste wedstrijd, waarbij kan worden aangetekend dat veel beslissingen al in de vori ge wedstrijden waren geval len. Bij de veteranen I werd Hans Boere van Antilope onbe dreigd winnaar. Ook bij de ve teranen III (60-70 jaar) had Antilope een sterke winnaar in Bram Lindhout, die deze keer de afstand overbrugde in een tijd van 44.32 min. Rob Meier liep bij de senioren naar een goede eindtijd van 44.18 min. Ook Wim Los en John Droog konden in het veld van lopers bij de vetera nen I goed meekomen. Bij de alleijongste deelne- mertjes had Antilope even eens succes. Marieke v.d. Harst werd crosskampioen 1993-1994 van de regio Mid- den-Holland bij de pupillen C door in alle vier de wedstrij den de overwinning naar zich toe te halen. Bij de jongens pupillen B werd Gijs v.d. Knaap even eens crosskampioen, terwijl Marieke de Leede bij de meis jespupillen A le jaars er ook geen gras over liet groeien en onbedreigd het kampioen schap binnensleepte. hij af om die erlangs te laten. Toen zij hem voorbij liepen, duwde één van hen de jongen in de sloot. Een toevallig daar aanwezige boer heeft de jon gen op de kant getrokken om dat hem dat zelf niet lukte. Zaterdagavond werden van een auto die stond gepar keerd op het parkeerterrein van Albert Heijn op het Ko ningin Wilhelminaplein zo wel de linker als de rechter- portierruit ingeslagen. Voor 1 januari was voor alle particulier- en ziekenfonds verzekerden in Nederland deelnemende scholen naar de hun toegewezen fabriek. Daar kregen de kinderen een uitgebreide rondleiding om kennis te maken met de be roepen in deze bedrijfstak en duidelijk materiaal om over een opleiding in metaal of elektro na te denken. Ook de leerlingen van de tweede klas van het voorbe reidend beroepsonderwijs van de christelijke scholenge meenschap De Wadde voor MAVO en VBO in Waddinx veen gingen op stap. De school was ’geadopteerd’ door het Goudse bedrijf Flamco BV dat wereldwijd verwar- mingssystemen aflevert. Met dopjes in de oren beke ken de kinderen de produktie van alle benodigde onderde len en kregen daardoor een goede indruk wat werken in zo’n internationaal georiën teerd bedrijf inhoudt. Besparing Volgens Wim Lammerink is het ook oneerlijk, dat veel mensen die een tijdelijke sto ma hebben de volle 15% van de kosten moeten dragen, om dat zij niet aan het maximum van ƒ200,- komen. ‘Iemand die maar raak zou le ven met zijn hulpmiddelen en er bijvoorbeeld jaarlijks ƒ25.000,- aan zou uitgeven, zou dan maar 0,8% zelf beta len. Als men mensen bewust zou willen maken van kosten besparing, dan zou men ver wachten dat men de mensen die zuinig zijn niet op dezelf de manier behandelt als de mensen die het niet zo nauw nemen met de kosten*. ‘Je hebt in alle segmenten van de gezondheidszorg een voudige, middelmatige en luxe uitgevoerde produkten. Als iemand die zuinig is ge bruik en simpele produkten kiest, hetzelfde moet bijbeta len als iemand die altijd maar het duurste van het duurste moet hebben en niet kijkt op een stomazakje meer of min der, wat is dan het effect? Misschien wel dat die zuini- gerds zeggen: Simons bekijk het maar, ik heb mijn leven lang premie betaald, ik ga het er ook van nemen'. Van mijn leverancier hoorde ik, dat de regeling voor hem administratief een chaos is. De kosten die mijn leveran cier moet gaan maken om de regeling uit te voeren en de eigen bijdrage te gaan innen, wil hij weer gaan doorbereke nen in de tarieven naar de zorgverzekeraars. En die wentelen dat weer af op de AWBZ. Dus wat zie je straks? Net als bij de medicijnknaak en het specialisten-geeltje zal ook deze regeling zijn geld niet opbrengen*. WADDINXVEEN - Waddinx veen Al heeft in de thuiswed strijd tegen CVC Reeuwijk Al een 1-2 nederlaag geleden. Hoewel een gelijkspel de krachtsverhoudingen beter had weergegeven bleven de geelzwarten na 90 minuten toch met lege handen achter. Het verhaal van Cl begint zo langzamerhand eentonig te worden: ook CVC Reeuwijk Cl bleek een maatje te klein voor de Waddinxveense ta lenten. Door goed combina tiespel werd de tegenstander met 6-3 overrompeld. De meisjes-junioren hadden gerekend op veel tegenstand in en tegen Ammerstol, maar ze wonnen uiteindelijk een voudig met 0-6. Tijdelijk Volgens Wim Lammerink zouden beleidsmakers van het ministerie van Wedlzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) nogal laconiek reage ren op een dergelijke voor spelling. Men schijnt al aan gegeven te hebben, dat als de regeling eigen bijdragen niet voldoende zou opbrengen, men de zaak dan weer zou te rugdraaien. En daar maakt Wim Lamme rink zich nou zo boos over. Er wordt maar gesold over de hoofden van mensen heen. Er wordt een ingrijpende maat regel afgekondigd in zo’n kort tijdsbestek dat niemand er wat mee kan doen. Er wordt ook nauwelijks aan dacht besteed aan de conse quenties die de regeling heeft voor kwetsbare mensen in de maatschappij en er is nie mand die eerst eens kijkt of die regeling wel goed en ge makkelijk uitvoerbaar is. Zolang de uitvoering van de gezondheidszorg in handen is van mensen die op deze ma nier met hun medemensen omgaan, ziet Wim Lamme rink het somber in. Van een zich sociaal-democratisch noemende staatssecretaris had hij wel wat beters ver wacht. Zonder dopjes hoorden zij welke opleidngsmogelijkhe- den er zijn in het (kort) Mid delbaar Beroeps Onderwijs en het leerlingstelsel (leren en werken). Ook de Vakoplei- ding-Metaal kwam aan de or de, bestemd voor die leerlin gen met een VBO-metaal di ploma, die meteen al in een bedrijf willen gaan werken en daar hun leertijd volmaken. Het kiezen van een beroep is voor kinderen van een tweede klas van het voortgezet on derwijs uiterst moeilijk. Door deze excursie-lessen (een ini tiatief van werkgeversorgani satie FME, Industriebond FNV, Metaalunie, Industrie ën voedingsbond CNV, Unie BLHP en VHP Metal-elektro) kregen de leerlingen in ieder geval duidelijk te zien en te horen waaruit ze kunnen kie zen. Volleybalvereniging Be Fair daagt de deelnemende bedrij ven uit om him naam aan dit spraakmakende tournooi, door sponsoring, te laten ver binden. Reageren over spon soring en inschrijving kan bij één van de toumooicommis- sieleden: Cor Lagrouw tel. 01828-18648; Jos de Wit 01727-17896; Peer Dekker 01828-16188. WADDINXVEEN - De win kelketen C1000, in Waddinx veen vertegenwoordigd door Van Mourik in het winkelcen trum de Passage, is het nieu we goed begonnen. Het ver nieuwde C1000 Magazine, dat zojuist is verschenen, is daar een mooi voorbeeld van. Met nog mooiere foto’s en nog meer informatie over eten, gezondheid, nieuwe produk ten en aantrekkelijke acties in de Waddinxveense C1000- vestiging. Het nieuwe Cl000 Magazine is het blad voorzien van zes kortingscoupons met flinke prijsvoordelen! Naast de kortingscoupons zit er nog een extraatje in de eer ste editie van dit jaar: een boekje met de alleszeggende titel ’Let-op-vet’. Boordevol adviezen, tips en recepten over waarom minder vet eten niet alleen gezond, maar toch ook erg lekker kan zijn. WADDINXVEEN - Zaterdag- a___ a avond 12 februari om half onderdeel eindigden de Wad dinxveense turners op de tweede plaats. Bij de balk was ook de ploeg van KDO uit Lekkerkerk sterker en moest TOOS genoegen nemen met De muzikale omlijsting van deze avond is in handen van The Moving Sounds. Na af- ging gedaan om dichter in de buurt van de kampioensploeg te komen. Isabelle van den Nieuwendijk gaf het goede voorbeeld; met 8.65 punten was zij de beste turnster op dit onderdeel. Velocitas bleek echter niet meer te verslaan, maar de TOOS-dames eindigden op de plaats met vele punte voorsprong op Thor-Bergam- bacht en KDO-Lekkerkerk. In het persoonlijk klassement waren de eerste twee plaat sen voor Goudse turnsters. loop is er voor alle aanwezi gen een disco. De toegangs prijs bedraagt 1,-. goede prestaties nu ook resul taat te hebben in de ploegen- wedstrijden. De ploeg begon bij vrije oefe ningen, waar goede oefenin gen getoond werden. Op dit WADDINXVEEN - De da- mesploeg van TOOS-gymnas- WADDINXVEEN - Het eerste achttal van de Waddinxveen se damvereniging Excelsior heeft de vorige week een zeer benauwde remise behaald op het bezoekende KDV uit Krimpen aan den IJssel. Piet Swart en Tij men den Ou den jr. verloren hun partijen. Vincent van Es behaalde via knap spel een wel heel erg vlotte winst. Hierna vielen vier gelijke spelen te noteren voor Tij men den Ouden sr., Lucien Claes- sen, Raymond van Es en Fred Zaadhof. De laatste partij van kopman Dick Dibbets was erg spannend. In het eindspel forceerde Dick Dibnbets schijfwinst, doch hij kon niet verhinderen dat zijn tegenstander door een tweede schijf te offeren, ook naar dam kon gaan. Dick Dibbets had de stand echter goed be rekend en kon naar een fraai verdiende winst middels overmachtseindspel afsteve nen. WADDINXVEEN - In de laat ste twee ronden van de onder linge competitie van de Wad dinxveense damvereniging Excelisor vielen wederom en kele verrassingen te noteren. Dick Berghout klopte eerst Ruud van Dijk en dwong een week later vaste eerste team- speler Tijmen den Ouden jr. een gelijkspel af. Jan Both bond Adriaan Zwa nenburg aan de zegekar. Jan de Heer klopte middels een verrassende combinatie de altijd moeilijk te bespelen Gerrit van der Zijden. De ervaren dammers Adri aan Blom en Teun Twigt hiel den elkaar goed in evenwicht en deelden de punten. De week daarvoor had Adriaan Zwanenburg beide punten te gen Cor Stolker mee naar huis genomen. Wim Lammerink is boos om verschillende redenen. Als winterschotels met typische vertegenwoordiger van een i grote organisatie, die de be- goed- langen behartigt van duizen- in Waddinxveen. De kinderdisco begint dit keer om 17.00 uur en zal du ren tot 19.00 uur. De entree is ƒ2,50 per persoon, inclusief een consumptie en een gratis lot voor een loterij waarbij di verse 1 zijn. Uiteraard staat de avond in het teken van het carnaval. Het is niet verplicht om ver- kleed te komen, hoewel het tiek heeft zaterdag in Gouda wel gezellig staat. Ook de car navalsvereniging zal op de avond aanwezig zijn, zodat er professioneel carnaval ge vierd kan worden. Hollandse produkten, die nu op hun lekkerst en g koopst zijn. Het bereiden van een klassie- ke rode koolschotel wordt geeft hij graag blijk van zijn stap-voor-stap in beeld ge- J x bracht. Verder aandacht voor groenten-conserven, die niet alleen ideaal zijn om op voor raad te hebben, maar zeker zo gezond blijken te zijn als hun verse soortgenoten. Voor wie moeite heeft te kie zen uit de veelheid aan lekke re produkten en recepten is er vanaf nu het Menu-plan. Daarmee kan iedereen zelf alle recepten combineren tot ling gebeurd. Het js_ volgens een persoonlijk, steeds weer xxvxv*» - ander menu. conden van zijn tijd af en ein- Het Menu-plan zal iedere edi- -- - - tie deel uitmaken van het C1000 Magazine. Dat betekent tien keer per jaar, quentie van het magazine is het grote publiek en met na me de belanghebbenden op geen enkele wijze behoorlijk geïnformeerd over de conse quenties van deze regeling. Hij kan zich alleen een pagi nagrote advertentie van de Ziekenfondsraad herinneren op de dag voor Kerstmis zelfsprekend weer bol van an- Daaruit kon je opmaken dat dersoortige informatie, tips er heel wat ging veranderen en ideëen. Over milieubewust voor gebruikers van medische verpakken en babyverzorging hulpmiddelen en als je het 1 11 precies wilde weten, dan moest je maar contact opne men met je ziekenfonds. ‘Nou dat heb ik gedaan*, schampert Wim Lammerink, ‘maar zelfs vandaag nog we ten ze bij mijn ziekenfonds nog niet hoe ze de regeling precies gaan uitvoeren. Leve ranciers en zorgverzekeraars zitten nu nog met de handen in het haar hoe één en ander allemaal geadministreerd moet worden. Van mijn leve- rancier heb ik begrepen dat jaar Velocitas uit Gouda^Na het één g™16 chaos is‘- Wim Lammertink, voorzitter van de patiëntenraad van de in Waddinxveen gevestigde Stoma Stichting Nederland. (Foto: Stoma Stichting Nederland). WADDINXVEEN - Zaterdag avond 12 februari om acht o uur houdt de Stichting Wijk- een zeer verdienstelijke twee- werk De Zuidplas in het buurtcentrum het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een reggea- night voor de jeugd van 12 tot 19 jaar. De entreeprijs bedraagt ƒ5,- per persoon. De muziek wordt zoals altijd verzorgd door dis- eindigde als derde met 30.85 2?oo muziek zal als een rode draad De overige totalen waren: een gelijke regeling van toe passing. De mensen bestel den hun spullen, alles werd vergoed en de rekening ging rechtstreeks van de leveran cier naar de verzekeraar, die de kosten verhaalde op de AWBZ. De mensen hadden dus geen verder rompslomp aan hun hoofd. Dat is nu in één klap op de helling komen te staan. Het hangt er nu maar vanaf waar je woont en bij wie je verze kerd bent. De ene patiënt moet bij elk van zijn leveran ciers zijn eigen bijdrage beta len en zelf maar zien dat hij het teveel betaalde terug krijgt. De ander krijgt van de verze keraar nota’s voor de eigen bijdrage en weer andere ver zekeraars kunnen de verre kening administratief niet aan en laten nu de totale re kening van de aanschaffin gen naar de patiënten toestu ren. Sociaal onaanvaardbaar vindt Wim Lammerink dat. ‘Moet je mensen die het toch al zo moeilijk hebben, nu ook nog met financiële en admini stratieve problemen opzade len?*, vraagt hij zich vertwij feld af. ‘Moeten oude mensen die in hun bejaardenhuis een zak geld hebben van ƒ300,- per maand, daarvan nog die ƒ200,- bijdrage gaan betalen? Ik heb daarover vandaag nog een ziekenfonds opgebeld en het antwoord was ‘ja‘. Dat zelfde ziekenfonds gaf ook aan dat de bijdrge tot 1 juli door de leveranciers zou wor den ingehouden en dat men bij een betaalde eigen bijdra ge van ƒ200,- een ’vrijwa- ringsbewijs’ bij het zieken fonds kon halen'. “Nou vraag ik je. Nu moeten die oude mensen naast dat fi nanciële offer ook nog zelf gaan bijhouden hoeveel ze be taald hebben. Asociaal vind ik het. Volgens dat zieken fonds zou het halverwege 1994 allemaal beter geregeld worden, als hun computer aangepast was*. ‘Wat hebben de mensen daar nou mee te maken? Hoe dur ven ze mensen dat aan te doen. En dan staat er nog ‘Zorgverzekeraar* op de gevel ook, je zou er zo heen gaan en het woord ‘Zorg* van de gevel slopen. Laat Simons die rege ling pas invoeren, als ieder een er klaar voor is. Liever zijn we ’m helemaal kwijt na tuurlijk*. WADDINXVEEN - ’Kies techniek, dan pak je de toekomst’ is de slagzin waarmee de Stichting BVL-Metaal op landelijk niveau leer lingen van het voortgezet onderwijs probeert te interesseren voor de vakrichtingen metaal en elektro in het beroepsonderwijs. Aan deze actie nam ook de christelijke scholengemenschap De Wadde Sniepweg) in Waddinxveen deel. Door heel Nederland gaven op dinsdag 1 februari bij de deelnemende bedrijven vlag de afgelopen weken, lijken de Kostenstijging Wim Lammerink kan zich voorstellen dat de overheid wil bezuinigen op hulpmidde len. Het is immers waar dat zich in deze sector enorme kostenstijgingen voordoen. Aan de andere kant gaat het hier om hulpmiddelen die mensen absoluut nodig heb ben, zoals stomahulpmidde- len, incontinentieluiers, di- abetesprodukten, boortoe stellen, orthesen en prothe sen. Door de vergrijzing van de be volking en door het beleid van de overheid om ouderen lan ger in hun thuissituatie te verzorgen, stijgen de kosten in die sector sterk. Ook de technologie staat niet stil. Steeds betere en duurde re hulpmiddelen worden op de markt gebracht. Staatsse cretaris drs. Hans Simons denkt met die abrupte invoe ring van de eigen bijdrage hierop te gaan bezuinigen. Het gaat hier om een eigen bijdrage van 15% met een maximum van ƒ200,- per jaar op de totale kosten van alle hulpmiddelen samen per ver zekerde. Juist omdat er is ge kozen voor een maximering van alle bij elkaar opgetelde hulpmiddelen, die men bij -X.XX ,w„x vvlxxxov^x verschillende leveranciers ïsabe'lïevandenNieuwendijk koopt, is de regeling een ge- drocht geworden, volgens cotheek Chincilla. De reggea- punten. Wim Lammerink. - -1 De overige totalen waren: door de avond lopen, maar ui- Krista Brugman 27.60; Mar- Rechtsongelijkheid teraard zal dit worden afge- lies Asscheman 27-50; Maai- wisseld door andere muziek- ke Braat 27.05; Chantal Koe le 26.60; Ivonne v.d. Vaart 25.95. WADDINXVEEN - Zondag werd de vijfde ontmoeting van de A- competitie gezwommen door De Gouwe. Uitschieter deze middag was Inge v.d. Schrier. Zij zwemt de laatste periode al haar persoonlij ke records aan diggelen en lijkt zich al goed klaar te stomen voor de Nederlandse winteijeugdkampioenschappen, die eind deze maand worden gehouden in Uden. De Alphense zwemster maakte een opzienbarende tijd op de 400m wisselslag on der de 16 jaar door haar tijd met 25 seconden te verbete ren en van 5.43.3 naar 5.18.9 te zwemmen. Op de 100m vrije slag werd zij lste in 1.02.3 wat een tijds- verbetering betekende van 0.4 seconden op haar favorie te afstand de 200m rugslag zwom zij naar een tweede tijd van 2.30.4. Op de 50m vrij- eslag dames was het Claudia Schildt die naar 32.1 zwom. Astrid van Galen werd hier tweede met een tijd van 27.9. Op de 400m vrije slag jongens onder de 14 jaar werd er goed gezwommen door Pascal Hol leman met 4.45.6, Robin van Lienden 4.59.6 en Marcel Zij- derhand in 4.45.3 wat voor dit trio een persoonlijk record betekende. Op de 100m vrije slag meisjes onder de 14 jaar zwom Maai ke Hunnik 1.4 seconden van haar tijd af en zwom naar 1.16.0. Claudia van Hars kamp tikte hier 0.5 seconden sneller aan dan haar oude tijd in 1.09.4. Op de 400m wisselslag was het Danny Matheeuwsen die een keurige tijd neerzette van 5.43.7. Dit is eindelijk na een lange tijd dat zij haar tijd ver beterd en dit doet met 8 se conden. Op de 100m rugslag meisjes onder de 14 jaar was het Mar tine van de Linde (1.32.7), Marijke Theussen (1.25.0) en i Wilke v.d. valk (1.17.1) die al le drie hun tijden verbeter den. Bij de jongens onder de 16 jaar was het Pascal Holleman die zijn tijd verbeterde op de 100m schoolslag en eindigde in 1.25.0. Op de 400m wissel slag jongens onder de 18 jaar was het Richard Bosman die ondanks weinig trainen drie seconden van zijn tijd afhaal de en naar 5.17.8 zwom. Martin van Eijk zwom op de 200m vrijeslag en de 100m rugslag beide keren twee se- den in de kantine van Wad- TOOS-turnster Maaike dinxveen-voetbal in het Braat eindigde bij het onder- sportpark de Sniep (Sniep- deel sprong op weg). Er zijn vele deelnemers C' en net als vorig jaar belooft 8.20 punten. De ploeg moest het een spannende strijd te ook op dit toestel, met een - worden. klein verschil, Velocitas voor De muzikale omlijsting van zich dulden. Bij de brug werd nog een po- WADDINXVEEN - Op de carpoolplaats aan de Henegouwerweg werd donderdag een poging gedaan een Opel Kadett te stelen. Het bleef bij een poging, omdat het de daders niet lukte het contactslot te forceren. Vrijdag overdag lukte dit wel op de carpoolplaats aan de Beijerincklaan. Daar werd een blauwe VW Golf Diesel gestolen voorzien van het kenteken DX-RV-52. Donderdag in de namiddag is een insluiping gepleegd in de protestants-christelijke De Savomin Lohmannschool (Wingerd). De school was op dat moment nog niet afgeslo ten. Van een nog aanwezige lerares werd het tasje met waardepapieren meegeno men. Donderdag of vrijdag werd vanaf een bedrijfsterrein aan de Wilhelminakade een aan hangwagen gestolen. Het be treft een twee-assige aan hangwagen van het merk Pe- kawee, type Unicum tandem, chassisnummer 07309241. De aanhangwagen is voor zien van een huif van blauw dekzeil. Zaterdagavond is aan de Kerkweg-Oost een personen auto via de achterklep open gebroken waarna de radio- cassetterecorder werd wegge nomen. In de nacht van zaterdag op zondag werd aan de Tessel- schadelaan een auto zonder braaksporen opengemaakt, waarna een radio-cassettere- corder alsmede een cd-wisse- laar en een tiental cd’s wer den weggenomen. Zondagochtend werden op de Middelburgseweg drie perso nen aangehouden die bij een tuincentrum in Hazerswou- de-Dorp bonsaiboompjes had den weggenomen. Het betrof fen personen uit Brielle, Ca- pelle aan den IJssel en Rot terdam in de leeftijd van 33, 23 en 42 jaar. De aanhouding werd mogelijk gemaakt om dat iemand met een autotele foon de auto van de dieven volgde en de positie van de auto doorgaf aan de politie. Zondagmiddag werd op het terreinv an de voetbalvereni ging aan de Sniepweg een zwarte Puch Maxi gestolen voorzien van het framenummer 9589446 en het verzekeringsnummer PTJ-791. Maandagavond omstreeks 18.00 uur reed een 13-jarige Waddinxveense jongen over de Winterdijk richting Wad dinxveen. Toen hij een paar trimmers tegenkwam stapte WADDINXVEEN - De eind stand van de derde competi- tieronde van de bridgeclub Waddinxveen is: Maandag- groep: 1. heren Van Duppen en Hart 60.645%, 2. heren M. en T. Twigt 60.609%, 2. heren Van der Ark en De Niet 59.727%, 4. heren Berk- houdt-Hart 56.166%, 5. echt paar Olde Bijvank 55.756%, 6. heren De Man en Springer 53.321%, 7. mevrouw Ver meulen en de heer Gerts 52.429%. WADDINXVEEN - ‘De wijze waarop de eigen bijdrage op medi sche hulpmiddelen is ingevoerd is een schande1, zegt Wim Lamme rink, voorzitter van de Patiëntenraad van de Stoma Stichting Neder land (SSN), die in Waddinxveen is gevestigd. Hij wordt in zijn pro- Voorlichting. tijdens de tweede wedstrijd van de competitie een tweede plaats behaald, achter de kampioensploeg van vorig de persoonlijke successen van teraard zal dit worden afge- soorten zodat iedereen weer een leuke avond zal beleven. by lattoflex DEALER VAN LATTOFLEX. MUSTERING. POSEIDON. TRECO. ZEVENSLAPER ETC. EIGEN DONSDEKBEDATELIER Alphen aan den Rijn, Eikenlaan 229, tel. 01720-22257 industrieterrein Rijnhaven West, naast Karwei bouwma/kt vrijdag koopavond Gouda, Lange Tiendeweg 56, tel. 01820-29480 Centrum, nabij parkeerterrein klein-amerika donderdag koopavond Excursieles bij De Wadde

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13