Goudse Kamer wil samen voeging kantongerechten •PvdA Vijf van de zes mensen worden ooit grootouder Visser en Wijtman houden open huis Laten we ons wakker houden Be Fair-volley maakt geen vuist Bijscholing 120% hoger dan 1992 t- I Dr. K.D. Goverts spreekt in Gouda Willem van Toorn gast in Borsalino NBPV bijeen Liz Hardijzer in bibliotheek Waddinxveen Open Cirkel öLeiien. zjij uuul ucti iniuaeiö 4 Oost-Europa LEZERS SCHRIJVEN Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 Aan de gemeenteraadsver- foto’s op een aantal panelen. d. die De wijk voor u? De PvdA wil in de wijk meer aan de bewoners laten: sociale vernieuwing. Daar hebben we geld voor over! *Wethouder en lijstaanvoerder voor het CDA, Jan Hielema. (Fo to: Fejagrafie Ton Bennemeer). Lijst 3 Andreh van der Kolk Lijstaanvoerder voor D66, An- toon Hoogervorst. (Foto: Sjaak Noteboom). Na de gemeenteraadsverkie zing van woensdag 2 maart zal de nieuwe gemeenteraad op dinsdagavond 12 april Niet alleen blinden en slecht zienden kunnen van de pro- dukten van deze bibliotheek gebruik maken. Ook kinde ren en volwassenen met lees problemen van uiteenlopende aard weten steeds vaker de weg naar de in Den Haag ge vestigde instelling te vinden. Tenslotte wil het Instituut voor Natuur- en Milieueduca tie zich graag aan in de biblio theek aan de bezoekers voor stellen. Zij doet dat middels Fair al snel tegen een achter stand aan (8-5). Dit kwam mede door twee achtereenvol- zen of Be Fair de draad met een weer op kan pakken. Gemiddeld krijgen de men sen die in de jaren dertig zijn geboren, 4,7 kleinkinderen. Een aantal van vier kleinkin deren komt het meest voor. Dit komt omdat veel mensen een voorkeur voor twee kin deren hebben. Van elke vijf mensen die nooit kleinkinderen krijgen, heb ben er volgens het CBS vier zelf nooit kinderen gehad. Van één op de vijf blijven de kinderen kinderloos. GOUDA - Voor de Volle Evan gelie Gemeente ’In ’t Goudse’ houdt zondagmiddag 13 fe bruari om drie uur dr. K.D. Goverts in de Lutherzaal aan de Lange Groenendaal 111 in Gouda weer een lezing. GOUDA - Voor het literair ca fé in het Goudse Borsalino spreekt woensdagavond 16 februari om negen uur Wil lem van Toom, ‘een auteur die van stilte houdt'. Willem van Toom werd in 1935 in Amsterdam geboren. MOERKAPELLE - De afde ling Moerkapelle van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt woens dagavond 9 februari om acht uur haar maandelijkse bij eenkomst in dorpshuis Op Moer. Het onderwerp is ‘Het leven en werken van de Nederland se huisvrouw gedurende de Tweede Wereldoorlog 1940- 1945‘. De heer Fioole geeft hierover een lezing. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 16 februari van drie tot zeven uur houdt Visser en Wijtman Architekten een open huis in hun nieuwe vestiging aan de Kerkweg-Oost 153b. Het open huis zal worden gestart door Waddinxveens burgemeester C.M. van der Lin den. Aan het lijsttrekkersdebat nemen ditmaal deel wethou der Jan A. Hielema van het CDA, drs. Aad J.P. van Hol- Lijstaanvoerder voor de PvdA, Aad van Holsteijn. (Foto: Sjaak Noteboom). Dr. Goverts (1947) studeerde theologie in Utrecht, waar hij in 1972 doctoraal examen deed. In 1992 promoveerde hij te Amsterdam op het proefschrift ’Het lied van de doortocht’ (Exodus 15: 1-18) tot doctor in de godgeleerd heid. Het open huis wordt gehou den omdat Visser en Wijtman Architekten vijf jaar bestaan en vanwege de ingebruikna me van de nieuwe huisves ting aan de Kerkweg-Oost te Waddinxveen. Het open huis is bedoeld om relaties nader kennis te laten maken met de activiteiten van het bureau. De relaties die een cadeau willen geven is Lijstaanvoerder voor de Unie 55-plus, Jan Bart Borger. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). ding aan een geheel nieuwe partij, de Unie 55-plus. De enige Waddinxveense lijsttrekker die een nieuwe periode weer van de partij is is Jan van Wijk van de Pro testantse Combinatie Wad dinxveen (PCW). Hij besloot vorig jaar bij leven en welzijn nog één zittingsperiode van vier jaar lid te blijven van de gemeenteraad. WADDINXVEEN - Het vier jaarlijkse lijsttrekkersdebat van het Weekblad voor Wad dinxveen, dat nu een aantal maal is aangekondigd, wordt dinsdagavond 15 februari om acht uur in de grote zaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) voor de zesde maal gehouden. Aan dit gratis toegankelijke debat, waarvoor weer een grote publieke belangstelling blijkt te bestaan en dat ’s avonds rechtstreeks door de lokale RTW-radio zal worden uitgezonden in een program- steijn van de PvdA, fractie voorzitter Jan van Wijk van de PCW, wethouder Karei WTh. van Soest van de VVD, Antoon J.M. Hogervorst van D66 en oud-raadslid Jan Bart Borger van de Unie 55-plus. Het lijsttrekkersdebat op dinsdagavond 15 februari wordt geleid door de Wad dinxveense journalist Bert Woudenberg. Hij startte in 1974 voor het eerst net deze vieijaarlijkse politieke debat- avonden. WADDINXVEEN - Vorig jaar hebben de werkgevers die bij de in Waddinxveen (Zuidkade) gevestigde stichting OOM (Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor de Metaalbewerking) zijn aangesloten, 65.000 bijscholingsdagen opgenomen. Dat is ruim één keer zo veel als in 1992, toen 29.364 bijscholingsdagen werden gesubdieerd. plaatselijke overheid aan de bel trekken en niet nu onze mond houden en na de even tuele uitbreiding van Zestien- hoven gaan klagen! Bestuurders van Waddinx veen: Maak vóór de gemeen- teraadverkiezingen uw standpunt in deze duidelijk kenbaar in ons Weekblad voor Waddinxveen, zodat de kiezer weet wat hem of haar in de toekomst te wachten staat. B. VERKAIK-EERLAND Vlasakker 17, Waddinxveen ook deel aan cursussen bij In- as Dobbelsteen in Boskoop en Coby van Wijk te Nieuwkoop. Op de Vrije Academie in Den Haag maakte Liz Hardijzer voor het eerst kennis met acrylverf en is zij abstract gaan werken. De kunstena res wordt geïnspireerd door de natuur, impressionistische schilders en door haar omge ving. Zij vindt het kleurge bruik van haar schilderijen heel belangrijk en laat de kleuren op haar stemming in werken hetgeen resulteert in zeer fraai werk. WADDINXVEEN - Deze maand exposeert Liz Hardij zer haar schilderijen in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan). Zij is met schilderen begon nen bij het ’Creatief Centrum’ te Boskoop. Daar kreeg ze les van Hansje Haan, Frits Stou- thamer en Jan van Beuse- kom. Liz Hardijzer leerde met ver schillende technieken wer ken zoals tekenen met houts kool, potlood, pen en Oostin- dische inkt, aquarel- en olie- verfschilderen, linoleumsne de en meerkleurendruk. Later is Liz Hardijzer lessen gaan volgen bij het Gouwe College, waar ze certificaten behaalde voor tekenen en kunstgeschiedenis. Tijdens deze jaren nam Liz Hardijzer onze mening naast het abso lute inwonertal ook het aan tal in de desbetreffende regio gevestigde bedrijven dient te worden betrokken, aangezien deze eveneens als rechtssub ject moeten worden be schouwd'. Het aantal bedrijven per 1.000 inwoners in het gebied van de Kamer van Koophan del Midden-Holland (60,6) is aanmerkelijk hoger dan het aantal bedrijven per 1.000 in woners in geheel Nederland (53,5). Aangezien het Kamer- gebied slechts weinig groter is dan het kanton Gouda en er geen reden is aan te nemen dat deze situatie in'het' kan- ton Aiphen aap den Rijn sig nificant anders fe, behadrukt dit de noodzaak om in het ge bied van de huidige kantons Gouda en Alphen aan den Rijn een nevenlocatie van de rechtbank te handhaven. Verder wordt volgens het rap port de vraag of een kanton- gerecht als nevenvestiging tongerecht zodanig is, dat op DEN HAAG/WADDINXVEEN - Uit gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat vijf van de zes mensen (84%) die in de jaren dertig zijn geboren, grootouder zijn, of het nog wor den. Hun kinderen, waarvan de meesten rond de jaren zestig zijn ge boren, zullen minder vaak opa of oma worden. Het ziet ernaar uit dat niet meer dan driekwart van hen ooit kleinkinderen zal hebben. tal kinderen zullen krijgen als zijzelf. Bij de berekeningen heeft het CBS verder verondersteld dat kinderen uit eenzelfde gezin onafhankelijk van elkaar hun eigen kindertal bepalen. Voorts is geen rekening ge houden met sterfte. In inci dentele gevallen kunnen mensen reeds overleden zijn als ze kleinkinderen krijgen. Dit zal de cijfers echter nau welijks beïnvloeden. worden geïnstalleerd. In de tussenliggende weken zal een nieuw beleidsprogramma moeten worden geschreven en moet een nieuw college van Burgemeester en Wet houders met drie wethouders worden samengesteld. Twee kleinkinderen De mensen die in de jaren zestig zijn geboren, zullen naar verwachting gemiddeld 3,5 kleinkinderen krijgen. Dat is er ruim één minder dan de generatie van hun ou ders. Dit komt doordat de mensen die in de jaren zestig zijn ge boren, gemiddeld minder kin deren krijgen dan hun ou ders. Ook blijven ze vaker kinderloos. Het gevolg is dat in deze generatie een aantal van twee kleinkinderen het meest zal voorkomen. De aantallen kleinkinderen zijn berekend door uit de ge- boortestatistiek gegevens van twee generaties met el kaar in verband te brengen. De gegevens over het aantal kleinkinderen van de mensen die in de jaren zestig zijn ge boren, berusten vanzelfspre kend niet op directe waarne mingen. De gegevens zijn be rekend op grond van de ver onderstelling dat hun kinde ren gemiddeld hetzelfde aan- Ook is deze maand in de Openbare Bibliotheek uitge breid informatie te bekijken van de Nederlandse Luister en Braille Bibliotheek, met name over het gesproken boek. Hij is inmiddels gevestigd als zelfstandig leraar theologie en is als cursusleider actief op vele plaatsen in Nederland, waaronder Rotterdam en Den Haag. Daarnaast publiceert hij regelmatig in diverse ker kelijke en theologische tijd schriften. kiezing nemen ditmaal vijf nieuwe lijstaanvoerders deel van CDA, PvdA, VVD, D66 en Unie 55-plus. Jan Hielema nam bij de christen-democra- ten de plaats in van Paul van Schie, sociaal-democraat drs. Aad van Holsteijn neemt de plaats over van Bep Vermeij, liberaal Karei van Soest nam de eerste plaats over van Koos de Vogel na eerder zelf lijstaanvoerder geweest te zijn, bij de democraten heeft Antoon Hogervorst het stokje overgenomen van Wim de Wit en Jan Bart Borger geeft lei- werkgevers die bij OOM zijn aangesloten, bezoek gehad van een scholings- of bedrijfs- takadviseur. De werkgevers zijn gewezen op de subsidie mogelijkheden die de stich ting OOM biedt'. ‘Daarnaast krijgt elke werk gever regelmatig bijscho- lingsinformtie via een eigen blad en een jaarlijkse set cur- suscatalogi. In 1993 konden werkgevers ook nog eens het opgebouwde recht aan bij scholingsdagen uit voorgaan de jaren opnemen. Het aantal bijscholingsdagen is daardoor uitzonderlijk hoog'. ‘De regionalisatie die OOM heeft ingezet, door bedrijven in de regio actief te benadee- ren, samen met het opge bouwde recht, heeft zeker bij gedragen aan de stijging van de bijscholingsdagen. Uiter aard zijn we blij dat steeds meer werkgevers van de sub sidieregelingen gebruik ma ken. Dat komt alleen maar ten goede aan werkgever, werknemer en uiteindelijk de hele bedrijfstak'. In 1984 hebben werkgevers- en werknemersorganisaties king maken het mogelijk om snel en efficient te werken. De twee architekten van het bureau begeleidden deze werkzaamheden met grote betrokkenheid vanaf de eer ste schets tot aan de opleve ring van het bouwproject. Op het bedrijventerrein Coe- necoop in Waddinxveen zijn Visser en Wijtman Architek ten verantwoordelijk voor het ontwerp en realisatie van een viertal bedrijfspanden. Bij de oprichting van het bu reau waren de werkzaamhe den beperkt tot Waddinxveen en directe omgeving. Inmid dels is men ook buiten de re gio actief en zijn ontwerpen gemaakt en gerealiseerd voor onder andere distributiecen tra en diverse autobedrijven. Ook woningbouw is geen vreemd terrein, binnen het bureeau is op dit gebied rui me ervaring aanwezig. In Waddinxveen werd onder an dere het appartementencom plex ’Zuidplasstaete’ gereali seerd. Voorts worden er plannen ge maakt voor zowel seriemati ge woningbouw, maar ook voor individuele woningen. Plannen die steeds in nauw overleg met de opdrachtgever tot stand komen. De vraag ‘Laten we ons wak ker houden?' van E.J. van Straalen in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 2 februari is mij uit het hart gegrepen. Het vliegverkeer boven onze gemeente is al drastisch toe genomen en we moeten vol gens mij van een nog inten sievere vorm daarvan ver schoond blijven. Om ons woon- en leefklimaat als pret tig te kunnen blijven be schouwen moeten we onszelf wakker schudden en bij de Het eerste team had thuis ge makkelijk gewonnen van Agon, maar daar was vrijdag weinig meer van te merken. Het was een slechte wedstrijd die ook slecht geleid werd door de eerste scheidsrechter. Vreemd genoeg nam de twee de scheidsrechter bijna alle verantwoordelijkheden op zich waardoor de meeste be slissingen goed waren. Be Fair kende een zwakke start. Er werd slecht geblokt en hoewel de passing redelijk was, kwam er erg weinig uit de aanval. Spelverdeler Dirk Pijpers maakte weinig ge bruik van de middenaanval, waardoor er erg veel druk op de buitenaanvallers kwam. De cijfers tonen volgens di recteur drs. Ame G. Valk van OOM aan dat het de werkge vers ernst is met de bijscho ling van hun werknemers en met de toekomst van hun be drijven. Bijscholing vergroot de slagkracht in de concur rentiestrijd met onder andere de landen uit Oost-Europa. ABM Nederland Aandrijf- techniek BV in Woerden heeft de 65.000e bijscholingsdag gevolgd. Daarom hebben di recteur J. Nieman en werkne mer G.J. Pels een oorkonde en een cadeau, die betrekking hebben op de bijscholing, ge kregen. Vice-voorzitter D. Monster van de stichting OOM heeft de officiële over handiging verricht. J. Nie man: ‘Omdat wij maar een klein bedrijf zijn met 20 me dewerkers, hebben wij zelf geen opleidingsfunctionaris in dienst. Bijblijven in het vak vind ik belangrijk en daarom krijgen mijn mede werkers scholing buiten de deur'. OOM-directeur drs. Ame G. Valk licht de stijging toe: ‘De afgelopen twee jaar hebben informatie, geïllustreerd met over situatie WADDINXVEEN - ‘Christe nen in Oost-Eruopa' is het thema van de avond die de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel woensdag avond 16 februari om half ne gen in Het Anker (Nesse) zal houden. De spreker van deze avond is de Waddinxveense predikant ds. A.W v.d. Plas van de Cen traal Hervormde Gemeente. Hij is een aantal jaren be stuurslid geweest van de Stichting Oost-Europa. Als zodanig heeft hij zich in tensief beziggehouden met de moeilijke omstandigheden waarin de kerk in de landen van het voormalige oostblok haar weg moeten gaan. Ook na de val van de Berlijnse muur is daarin weinig veran dering gekomen. De deur van Het Anker gaat om acht uur open. Het pro gramma begint om half negen met het zingen van enkele lie deren. Na de pauze krijgen de aanwezigen de gelegenheid met ds. Van der Plas en met elkaar van gedachten te wis selen over de kerkelijke situ atie in Oost-Europa. Bergambacht en Berkenwou- de (bestuurscentrum te Berg ambacht) en Bodegraven, met de kernen Bodegraven en Nieuwerbrug (bestuurscen trum te Bodegraven). ‘Door uit te gaan van de best bereikbare dorpskern wordt geen recht gedaan aan de in woners die in of nabij de an dere kernen van de gemeente wonen, en die in veel gevallet^ de inwoners van de kern, waarin het bestuurscentrum is gelegen, in aantal overtref fen', aldus de Goudse Kamer. ‘Hierdoor ontstaat een conse quent vertekend beeld ter za ke van de bereikbaarheid van een zittingsplaats vanuit een bepaalde gemeente, ten nade le van een g. wv w*ï .r ners (in een aantal gevallen P9S^’ zelfs het merendeel) van die gemeente'. Ten aanzien van het rekening houden met het absolute in wonertal van een gebied wordt in het rapport gesteld, dat overwegen moet worden om hetzij de locatie Middel- harnis, danwel de locatie Brielle te handhaven, aange zien het absolute inwonertal van de Zuidhollandse eilan den, voorzover dat tot het ar rondissement Rotterdam be hoort, meer dan 200.000 be draagt. ‘Ter zake van de regio Mid den-Holland kan hetzelfde gesteld worden. Het absolute aantal inwoners van het hui dige kanton Gouda (inclusief Nederlek) bedraagt thans bij na 205.000, terwijl de kan tons Gouda en Alphen aan den Rijn tezamen bijna 300.000 inwoners tellen. Daarbij komt dat de bereik baarheid van de hoofdplaats van het arrondissement ’s Gravenhage, waartoe Mid den-Holland behoort, vanuit deze regio, redelijk vergelijk baar is met de bereikbaar heid van de hoofdplaats vna het arrondissement Rotter dam vanuit dat deel van dit arrondissement dat op de Hollandse eilanden is gele gen', stelt de Kamer van Koophandel. “Daarbij komt nog dat naar voor Be Fair. Edwin van Erk ging in de diagonaal spelen, gevraagd een bedrag over te wat een gunstig effect had op maken op 1 de punten werden binnenge- het blok. Be Fair liep snel uit 67.00.48.356 van de ING haald en Be Fair won de naar 0-10 en won de set met Bank voor het opstarten van tweede set met 9-15. 7-15. een bouwmaterialenfabriek In de derde set ging het weer mis met Be Fair. Paul van Iperen speelde goed maar er kwamen weer weinig goede vert dan een punt op), liep Be aanvallen uit. Agon liep vrij snel uit, vooral door de goed spelende buitenaanvaller Mark Jongejan. In feite be- gende foute services van Pe- paalde hij het verschil tussen de teams. Met zijn sprongservice boe zemde hij Be Fair angst in, hoewel Be Fair er eigenlijk weinig moeite mee had en de sprongservice vaker fout dan de. Nu heeft Be Fair al het dertiende en veertiende punt voor Agon met zijn ter Noorlander en Edwin van Erk. Be Fair kwam er niet meer bovenop en verloor de beslissende set met 15-9. Jammer dus voor Be Fair, dat de laatste weken goed speel- 1 meer goed ging. Wel maakte Mark tegenslag gehad, en is er 1 i J *-= -J- J- steeds weer bovenop geko men. De thuiswedstrijd tegen sprongservice. De set ging Netwerk zaterdag zal uitwij- met 15-11 naar Agon. De vierde set was een makkie GOUDA/WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel voor Mid den-Holland heeft minister mr.dr. E.M.H. Hirsch Ballin van Justitie in een brief gevraagd af te zien van opheffing van de kantongerech ten Gouda en Alphen aan den Rijn. De Kamer geeft als alternatief voor opheffing samenvoeging van de twee kantongerechten tot één zogenaamde nevenlokatie. Als het oostelijk deel van Zuid-Holland geen nevenlokatie krijgt, zullen veel inwoners te ver moeten rezen om een zittingsplaats te bereiken, zo betoogt de Kamer. De Goudse Kamer, die daar mee protestacties van de kan tongerechten, advocaten, no tarissen, procureurs, deur waarders en gemeentebestu ren ondersteunt, zegt met be langstelling kennis te hebben genomen van het Justitie- rapport met betrekking tot het nevenlocatiebeleid in het kader van de integratie kan tongerechtenrechtbanken. ‘Wij betreuren het dat ook dit rapport resulteert in een ad vies de kantongerechten te Gouda en Alphen aan den Rijn op te heffen. Naar onze mening is er alle reden om in de regio Midden-Holland een nevenlocatie, bestaande uit een samenvoeging van de kantongerechten te Gouda en Alphen aan den Rijn, te hand haven', schrijven voorzitter drs. R.A. Schreuder em direc teur-algemeen secretaris drs. J.C. Brink. In het rapport wordt volgens hen uitgegaan van twee crite ria: het bereikbaarheidscrite- rium en het draagvlakcriteri- um. Het bereikbaarheidscri- terium houdt in dat tenmin ste 80% van de bevolking van een arrondissement moet wo nen in een gemeente van waaruit (vast te stellen van uit het bestuurscentrum van de gemeente) tenminste vier maal per dag met het open baar vervoer binnen 45 minu ten een gerechtsgebouw kan bereiken. Door uit te gaan van de loca tie van het bestuurscentrum wordt voorbij gegaan aan de feitelijke situatie dat veel plattelandsgemeenten be staan uit een aantal dorps kernen, waarvan de kern, waarin het bestuurscentrum is gelegen, in het algemeen het best bereikbaar is. In de regio Midden-Holland doet zich dat voor bij de ge meenten Reeuwijk, met de dorspkernen Reeuwijk-Dorp, Reeuwijk-Brug, Driebrug- gen, Waarder, Hogebrug en Hekendorp (bestuurscen trum te Reeuwijk-Brug), Vlist, met de kernen Stolwijk, Haastrecht en Vlist (be stuurscentrum te Stolwijk), Dennis had een poos niet ge speeld en stond daarom niet in de basis. De twee resteren- WADDINXVEEM - De volleyballers van CVB Bank Be Fair hebben de derby tegen Agon met 3-2 verloren. Er was sprake van een dubbel spektakel, want de tweede teams van beide verenigingen speelden te gelijkertijd tegen elkaar op het veld ernaast. Die wedstrijd eindigde in 2-2. Beide wedstrijden waren rommelig, maar spannend. Met name Edwin van Erk kreeg veel set-ups, maar werd steeds goed afgeblokt door Agon. Ook Agon maakte weinig gebruik van de mid denaanval, uit angst voor het Waddinxveense blok. De eer ste set ging met 15-11 naar Agon. In de tweede set ging het blok ietsje beter, terwijl de passing behoorlijk bleef. Vooral Henk Sikkenga stond goed te pas sen. Hoewel het spel romme lig bleef, kwam Be Fair met 4- 13 voor. Agon begon toen weer terug te komen, maar bij 8-13 greep coach Cees Swets in door Dennis Lustig in te zetten voor Joost van Avendonck. afgesproken een CAO voor opleidingen af te sluiten met een geldigheidsduur van vijf jaar. Metaalbewerkingsbe- drijven staan jaarlijks na mens werknemers en werk gevers 0,55% van de loonsom af aan het opleidings- en ont wikkelingsfonds OOM. Daarvoor in de plaats ontvan gen bedrijven subsidies voor bijscholing van werknemers, voor het aantrekken van werknemers in het leerling stelsel en deelname aan werkgelegenheidsprojecten. De stichting OOM heeft scho- lingsadviseurs in dienst die werkgevers ondersteunen bij het maken van op maat ge sneden bedrijfsopleidings plannen. van een kan- Als deze norm van drie ’for- matie-eenheden rechterlijke macht’ niet wordt gehaald, wordt het desbetreffende kantongerecht in principe op geheven. Daarbij wordt niet bezien of door samenvoeging van kantons een nevenvesti ging is te creëren, met een werkbelasting waarmee aan deze norm wordt voldaan. Deze situatie doet zich voor in de kantons Gouda en Alphen aan den Rijn, met respectie velijk een werkbelasting die resulteert in 1,5 formatie- eenheden en 1,8 formatie- eenheden, wat een gezamen lijke werkbelasting corres pondeert met 3,3 fteRM, ople vert. Feitelijk zal het aantal for- matie-eenheden hoger ligger, aangzien met ingang van 1 januari 1994 de gemeente Nederlek is toegevoegd aan het kanton Gouda. Daarmee wordt ruimschoots aan de ge stelde norm voldaan, zodat voor de gezamenlijke kantons Gouda en Alphen aan den Rijn een nevenvestigingsloca tie gehandhaafd kan blijven, aldus de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland. Het college van B. en W. wordt sinds 1990 gevormd door CDA, PCW en VVD. Na lange tijd bleef de PvdA vier jaar geleden buiten het colle ge en keerde de PCW er weer in terug. maken op bankrekening 67.00.48.356 van Bank voor het opstarten een in Peruaanse hoofdstad Li ma. Het geld daarvoor zal worden gegeven aan de Kern groep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen. Visser en Wijtman Architek ten is een jong bureau met vier medewerkers. Vorig jaar namen ze gebruik van de nieuwe kantoorruimte, die is gebouwd naar eigen ontwerp. Het werk van het Waddinx veense bureau varieert van het geven van een eenvoudig advies en het maken van stu dies tot het ontwerpen, aan besteden en het begeleiden van complete bouwprojecten. Een computergestuurd te kensysteem en een geauto matiseerde bestekverwer- voerder voor de PCW Jan van voor de WD, Karei van Soest. Wijk. (Foto: Archief - Sjaak No- (Foto: Victor van Leeuwen). teboom). ma tussen zeven en twaalf uur, gaan zes lijsttrekkers voor de gemeenteraadsver kiezingen op woensdag 2 maart deelnemen. Dat is in de afgelopen twintig jaar maar een paar keer eerder gebeurd toen Gemeentebe langen en de PSP nog zelf standig aan de gemeente raadsverkiezingen meede den. wat een gunstig effect had op naar 0-10 en won de set met 7-15. In de vijfde set, waarin het snelle rallypoint-systeem ge speeld wordt (iedere rally le en Fractievoorzitter en I c Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, j OOM regelt 65.000 bij scholingsdagen LUUgCl CV11L AVUaillg lo, UUl vp die plaats een bezetting van minstens drie kantonrechters mogelijk is. Debat met zes lij sttrekkers

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23