Inbraak in huis via achterdeur PRINCIPES IN PRAKTIJK Jaarlijks tien mille voor RTW Bij één op de dertig huishoudens inbraak Huurderskrant ondervraagt WD-wethouder Karei van Soest over ‘hoogste belastingen4 A-diploma’s in Gouwebad Cursus tuin ontwerpen A.C. Pronk over PTT Tuinders bijeen in A Bleiswijk BLEISWIJK - Verontruste tuinders uit het hele land hielden dinsdag 8 februari een grote manifestatie in de groenten- en fruitveiling De Kring in Bleiswijk. Ze wilden vooral de aandacht vestigen op het verslechterende onder nemersklimaat in ons land. Minister-president drs. Ruud Lubbers en minister drs. Piet Bukman van Landbouw, Na- tuurbeheer en Visserij waren uitgenodigd om de manifesta- tie bij te wonen, alsmede de fractievoorzitters van de vier grote politieke partijen in de Tweede Kamer. De bijeen komst was opgezet door de Centrale Landbouw Organi saties (CLO). Prominente discussie Kooravond in Boskoop Fysiotherapeute op ouderavond Paul Schuurmans spreekt in Agnietenkapel Nieuw logo van Patrick Simonis MM Pagina 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 fasen heen. Als zo’n fase aangele- zoveel gemeentebe- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 1 februari heb- het forceren van de achterdeur. Het is niet bekend of er iets weg is. line Verhoef. tijd van 18 en 19 jaar, aange- Goed onderwijs op alle niveaus is noodzakelijk voor een gezonde toekomst van ons land. Daarom moet ook voor de Waddinxveense bevolking een goed aanbod aan onderwijsvoorzieningen aanwezig zijn. Naast het reguliere onderwijs zal ook veel aandacht moeten worden besteed aan zaken als bij- en omscholing. onverwachte gebeurtenissen. Kinderen gaan in hun ont- 300 kinderen. De plaatsen waar dit jaar met hulp kon worden gestart zijn Manilla en de dorpjes Libertad en Ma- halit. Er wordt deze avond een collecte gehouden voor de nood en armoede waarin deze kinderen leven. WADDINXVEEN - De meerderheid van de gemeenteraad heeft de lokale RTW-radio voor 1994 en de jaren daarna een structurele ga- WADDINXVEEN - ’s Nachts is er ingebroken in een woning aan de Prins Bemhardlaan. Onbekenden kwamen de woning binnen door tret‘ met de Waddinxveense WD-wethouder Karei van Soest over het herhaaldelijk DEN HAAG/WADDINXVEEN - Per jaar loopt een huishouden in Nederland een kans van ongeveer drie procent om slachtoffer van in braak te worden. Dit risico is in de meest verstedelijkte gebieden bij na tweemaal zo groot en in de minst verstedelijkte gebieden veel la ger dan gemiddeld. Stijging In de loop der jaren is het aantal woninginbraken sterk gestegen. Op basis van diver se slachtofferenquetes con stateert het CBS meer dan een verdubbeling van minder 100.000 inbraken in 1980 tot meer dan 200.000 in 1992. Sindsdien lijkt het inbraakri- sico nog steeds toe te nemen. gekregen dat niet ’zo maar’ het gesprek. Familieleden en W- voelen zich met de mond vol tanden staan: ze weten niets te zeggen. De onmacht en de verlegen hóuden in de Perkstraat bij de Staringlaan. Zij worden verdacht van een poging tot diefstal van een personenau to. Eén van de twee had een slotentrekker in zijn bezit. Dat is een apparaat om een portierslot te forceren. ’s Nachts werd uit een auto, die stond geparkeerd op de carpoolplaats aan de Tweede Bloksweg, een radiocassette recorder ontvreemd. Er werd een zijruitje vernield om bin nen te komen. Vermoedelijk heeft men ook nog een poging gedaan het voertuig te stelen omdat tevens het contactslot vernield was. Deze gegevens zijn ontleend aan de Enquete Rechtsbe scherming en Veiligheid (ERV) die het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) doorlopend houdt onder de bevolking van vijftien jaar en ouder. Braakschade Bij zeven van de tien wonin ginbraken ontstaat schade bij het binnendringen. Bij een kwart van de inbraken wor den met opzet nog andere vernielingen aangericht. Bij drie op de tien inbraken wordt helemaal niets gesto len, maar ook dan is meestal wel sprake van braakschde of vernieling als gevolg van de inbraak. Het CBS stelde vast dat in de helft van de gevallen iemand thuis was tijdens de inbraak. In vrijwel geen enkel geval werd echter geweld gebruikt tegen de bewoner(s). een videofilm, opgenomen in groep 3-4. De kinderen zon gen op de videofilm liedjes met allerlei bewegingen erbij. Daarbij was goed te zien, dat het ene kind dat veel beter doet dan het andere. Pijnlijke vraag Met de gemeenteverkiezin gen op komst doemt zich vol gens de Huurderskrant een pijnlijke vraag op: ‘Hoe leg gen we de kiezers uit dat een WD-wethouder verantwoor delijk is voor de beslissing om de burgers gemiddeld voor meer dan ƒ3.700,- aan te slaan voor de gemeentelijke- en overige heffingen? Was de VVD niet die liberale partij die de rol van de overheid, en daarmee ook de belastingen, het liefst tot een minimum te ruggebracht ziet worden? ‘Het staat natuurlijk buiten kijf dat Waddinxveen een du re gemeente is, zelfs in verge lijking met andere polderge- meenten', beaamt de fiberale wethouder Karei van Soest. “Maar de inwoners krijgen Bosman, Jaap Petersen, Li- zanne van Hofman, Linda van der Gaar den, Martine Smissen, Nick bewijzen WADDINXVEEN - De wed strijd ’Wie ontwerpt een nieuw logo voor de voetbal vereniging Waddinxveen’ is gewonnen door A-speler Pa trick Simonis. Zijn ontwerp werd door de jury gekozen uit ongeveer 20 inzendingen. Alle inzenders werden door het bestuur beloond met een leuke attentie. Het nieuwe lo go zal worden verwerkt in de nieuwe tenues, die binnen kort door sponsor Verzijl Sport aan de Sniepbewoners zullen worden overhandigd. Tevens werd besloten de sub- voor 1990 en 1991 afhankelijk te stellen van on der andere verbetering van het bereik van de lokale om roep wat betreft bekendheid en luisterdichtheid. Deze ge gevens dienden middels een luisteronderzoek aangele verd te worden. Voor 1992 en 1993 zijn in af- 1 1- derzoek en de resultaten met betrekking tot het verwerven van reclame en sponsorgel den wederom eenmalige sub sidies ter grootte van ƒ10.000,- verstrekt. In september 1993 heeft de lokale RTW-radio de uitkom sten van een door een stagiai re uitgevoerd luisteronder zoek aangeleverd. Gezien het belang, dat B. en W. zeggen te hechten aan een lokale om roep voor de gemeenschap, steldi voor de RTW met ingang van De inkomens in vooral de groententeelt en de fruitteelt staan onder grote druk, ter wijl de kosten over de hele li nie blijven stijgen. Dit geldt - in het bijzonder voor de ar beidskosten, milieulasten en energiekosten. Uit alle tuinbouwregio’s uit het land kwamen bussen naar de veiling in Bleiswijk. De organisatie van de mani- festatie ’Tuinbouw eist toe- komst’ zagen tienduizenden tuinders komen. Niet alleen uit de glastuinbouw maar ook uit sectoren als fruitteelt, bloemisterij, vollegrondstuin- ders, de boom- en bollenteelt. Ook ondernemers uit de aan de tuinbouw gelieerde bedrij ven waren aanwezig. MOERKAPELLE - De nieu we progressieve combinatie PvdA-D66, die in Zevenhui- zen-Moerkapelle haar best doet om gezamenlijk hun in vloed in de gemeenteraad te vergroten, gaat op woensdag avond 16 februari om acht uur in dorpshuis Op Moer in Moerkapelle een thema- avond houden waarin deze samenwerking centraal staat. Twee prominente leden van de beide partijen, oud-minis- ter André van der Louw (PvdA) en D66-Tweede-Ka- merlid Jacob Kohnstamm, zullen onder leiding van dorpsgenoot Ton Planken in discussie gaan. De buit bestaat vooral uit geld en cheques, sieraden of video- en audioapparatuur. De schade wordt bij zeven van de tien inbraken geheel of gedeeltelijk vergoed. Overleg Waddinxvener O. Hartman, secretaris van de woning bouwvereniging Waddinx veen, heeft wel een verkla ring voor het gebrek aan kri tiek op de gemeente. Tegen de Huurderskrant zegt hij: ‘Er zijn in de sociale sector nog geen actieve huurdersvereni- gingen. Wij proberen daar iets aan te doen, want ook hier zien we de eerste teke nen van verpaupering in som mige wijken al optreden. He laas bestaan er nog geen vruchtbare overlegstructu ren'. Is het dan niet de taak van wethouder Karei van Soest om ervoor te zorgen dat er overleg komt tussen woning bouwvereniging en huur ders? In het Besluit Beheer Sociale Huursector (BBSH) - het spoorboekje voor woning corporaties - staat immers duidelijk dat de gemeente hierop toe moet zien. ‘Daar zijn ze nog helemaal niet klaar voor op het ge meentehuis', antwoordt O. Hartman. ‘Ze wachten ge woon af tot wij iets georgani seerd hebben1. van der Èijk, Yentl van Gijzel, Chantal Bik, Maijolein van Tienhoven, Suzan Mijnans, Lieselot van Schie, Sanne van der Kuil, Liselotte de Wit, Brit Mulder, Natasja Ver- TT x t i n r i m j Malou Seijdel, Nienke van Bergen, Raoul Valstar, Coen van der Harst, Denise van de Woensdagavond laat werden Leur, Mariska Bos en Jacque- twee Gouwenaren, in de leef- GOUDA - Veel taboes zijn de afgelopen jaren gesneuveld: veel onderwerpen zijn be spreekbaar geworden. Geldt dat ook voor ’de dood’? Dat is twijfelachtig. Ruim 5.000 gulden Bij één op de twintig wonin ginbraken lijdt het slachtof fer geen noemenswaardige fi nanciële schade. Bij twee op de tien blijft de schade bene den de vijfhonderd gulden en bij één op de drie is deze gro ter dan vijfduizend gulden. ‘De Consumentenbond ba seert zijn rekenmethode op de waarde van huizen, terwijl wij de oppervlakte als een heid nemen. Daardoor zijn wij niet vergelijkbaar met veel andere gemeenten'. Maar maakt het dan uit wel ke methode er wordt ge bruikt, het gaat er toch om dat de burger uiteindelijk te veel betaalt? Karei van Soest roept er in het gemeentehuis een financieel deskundige bij. Het is de chef sectie financi eel beleid (‘Over de detials moetje mij niets vragen1). De ambtenaar zegt dat het Woonpeilonderzoek welis waar meer in de goede rich ting komt dan dat van de Consumentenbond, maar dat ook dit nog steeds niet klopt. ‘Huurders in onze gemeente betalen minder OZB dan hier staat, ik denk dat het toch wel ƒ400,- kan schelen'. Hij toont de gemeentebegro ting waarin inderdaad een bedrag van ƒ201,10 staat, terwijl het Woonpeilonder zoek een bedrag van ƒ670,- (voor een huis met dezelfde oppervlakte) aangeeft. De onderzoeker van de Con sumentenbond die het om streden onderzoek heeft uit gevoerd, Perry Pervors, blijkt volgens de Huurderskrant lichtelijk geïrriteerd over de opmerkingen van het Wad dinxveense gemeentebe stuur. ‘In 1991 kwamen ze al met de opmerking dat de cijfers niet klopten, en nu weer niet. Dat zal wel met de aanstaande verkiezingen te maken heb ben. Maar welke bereke ningswijze je ook hanteert, feit blijft dat Waddinxveen telkens als één van de duur ste naar voren komt. Daar zouden vragen over moeten worden gesteld. En niet al leen over de berekeningswij ze1. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt dins dagavond 15 februari om acht uur een bijeenkomst in de re creatiezaal van Huize Sou- burgh (Prins Bernhardlaan). Tijdens het eerste gedeelte van de avond zal de Waddinx vener A.C. Pronk, directeur van de plaatselijke PTT post en besteldienst, een praatje komen houden over de orga nisatie van de PTT. Sinds de privatisering is er veel veranderd. De heer Pronk zal hierover het een en ander vertellen. Na de pauze zal de jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen worden ge houden. Aan denken Over de woninginbraken die in 1992 en 1993 plaatsvonden is door het CBS gevraagd od het slachtoffer er nog vaak aan moet denken. Ongeveer twee of de tien slachtoffers houdt het nog sterk bezig. Bijna vier op de tien zeggen er in het geheel niet en even veel zeggen er nog wel eens aan te denken. Eén op de twintig slachtoffers raadpleegde volgens het CBS naar aanleiding van de in braak een hulpverlener. Dat was in de helft der gevallen een Bureau voor Slachtoffer hulp. ruimte het best op weg naar reen zelfstandige en onafhan- lijk comité van de stichting kelijke omroep. Met het op hulpactie termijn op eigen benen kun- nen staan van de RTW stem de ook CDA-wethouder Jan Hielema in. Om niet in een jaarlijkse dicscussie terecht te komen vond de christen democraat het uit een oog punt van d J eveneens juist te kiezen voor een structurele subsidie. In juni 1986 besloot de ge meenteraad de Stichting Om roep Radio en Televisie Wad- GOUDA - Rini Verhoeven, tuinarchitecte aan de Een- drachtsweg in Gouda (tel. 01828-26781 of 01820- 23222), start binnenkort weer met een cursus tuinont werpen. Tijdens de cursus wordt gewerkt aan een ont werp voor de eigen tuin. Stap voor stap maakt men een op de eigen situatie toege- senden ontwerp, dat reke ning houdt met ieders wen sen. Het ontwerp wordt nader uitgewerkt in een beplan- tingsplan en een werkteke ning, waarmee men na de cursus direct in de eigen tuin aan de slag kan. Tevens wordt een korte cur sus beplanting gegeven. Cur sisten maken hier in vijf les sen een beplantingsplan voor hun tuin. Op de cursusavonden of och tenden komen diverse onder werpen ter sprake die met het ontwerpen te maken hebben, zoals stijlkeuze, sfeer, kleur en plantenkeuze. Er wordt gewerkt in kleine groepjes, waardoor er voor ie dereen voldoende tijd en aan dacht is om tot goed ontwerp te komen. De cursussen gaan van start op maandag 7 maart van 9.15-11.15 uur, dinsdag 8 maart van 20.00-22.00 uur en woensdag 9 maart van 20.00- 22.00 uur (korte beplantings- cursus). Het cursusgeld be draagt ƒ295,-. pCwlils’ Onvrede Het gekke is - volgens de Huurderskrant - dat nie- mand zich in het Gouwedorp druk lijkt te maken over de hoge tarieven (in Waddinx veen betalen de inwoners voor eenzelfde huis per maand ruim ƒ100,- meer aan heffingen dan in bijvoorbeeld Rosmalen). ‘Ik hoor wel geluiden van on vrede op straat en tijdens ge meenteraadsvergaderingen, maar dan leg ik gewoon uit dat het ons principe is: hoge belastingen om de gemeente begroting sluitend te krijgen', zegt Karei van Soest. Maar maken de huurdersver- enigingen er dan ook geen stampij over? Hij zakt bijna peinzend achterover in zijn stoel. ‘Huurdersverenigin- gen? In Waddinxveen? Zijn die er dan?‘ Nadat zijn geheugen is opgef- rist, herinnert hij het zich weer. ‘O ja, ik weet er eentje in de particuliere sector, - maar daar heb ik eigenlijk nooit iets mee te maken. Die ligt geloof ik meer in de clinch met de eigenaren dan dat ze zich druk maken over belas tingen'. Waddinxvener D. Koelewijn is penningmeester van die huurdersvereniging ’Ons Al ler Belang’. ‘Wij hebben in derdaad een aantal processen gevoerd tegen eigenaren die te hoge serivcekosten bere kenden. Met wethouder Ka rei van Soest hebben we niet zoveel te maken'. ‘Eigenlijk is onze ervaring met hem wel positief. Hij heeft een keer onze proces kosten vergoed. Sterker nog, hij heeft er zelfs twee keer voor betaald, maar dat bleek niet de bedoeling, dus hebben we de helft maar weer terug gestort1. D. Koelewijn is nog niet erg actief geweest op het gebied van de gemeentelijke heffin gen. ‘Nee, we hebben het ei genlijk te druk met andere zaken. Maar ik schat wel in dat we er iets mee gaan doen'. WADDINXVEEN - ‘Ik hoor wel geluiden van onvrede1 meldt de Huurderskrant w.x naar aanleiding van een Mensên'dï^te horen hebben vraaggesprek in de serie ‘Por- ze ongeneeslijk ziek zijn, openen daarover vrienden terugkerende gegeven dat het Gouwedorp de ‘hoogste belas tingen van Nederland1 heft. Volgens het artikel in de xxxx xxxx Huurderskrant wordt het heid metT de^dood strekken volkshuisvestingsbeleid zich ook uit tot de periode van de rouw en rouwverwerking. Niet voor niets is rouwver werking een gangbaar thema voor gespreksgroepen. Paul Schuurmans spi zondagmorgen 13 februari om elf uur op de vierde bijeen komst van het Agnietencon- vent in de Agnietenkapel aan de Nieuwe Markt in Gouda over ’verlegenheid met de dood? Hij zal dan vertellen over zijn ervaringen in het ziekenhuis. Ook zal hij ingaan op de vraag wat in dit verband de rol en de betekenis is van een levensbeschouwing. Drs. Paul Schuurmans is zie kenhuispastor in het Reinier de Graaf Gasthuis in Delft. Eerder, van 1974 tot 1987, was hij als pastor werkzaam in het Goudse Bleuland Zie kenhuis en in het Goudse ver pleeghuis Bloemendaal. no3 WD-wethouder Karei van Soest. Hij is onder meer verantwoordelijk voor het huisvestingsbeleid in Waddinxveen. BOSKOOP - Donderdag avond 17 februari om kwart voor acht houdt het plaatse- J -1 tl J_ reformatorische Woord en Daad in Gorinchem een koor- en samenzang avond in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Mendelweg in Bos koop. Aan deze avond werken mee het Boskoopse Ichtuskoor en het jongerenkoor ’De Jonge Lofstem’ uit Lisse. Spreker op deze avond is de Waddinxve ner Jac. Dankers, secretaris van de stichting. Er is ook ge legenheid tot samenzang. De koor- en samenzangavond is bedoeld om wat meer be kendheid te geven aan de ont zettende kindemood die er heerst op de Filippijnen. Kin deren daar worden bedreigd door ondervoeding en ziek ten. Hun toekomst is uitzicht loos omdat zij niet naar school kunnen. Ook komen ze niet in aanraking met het evangelie. Woord en Daad heeft zich de ze nood aangetrokken en biedt inmiddels hulp aan zo’n digd. De beoordelingscom- onn r>„ missie bestond uit Rob Ho- gerbrugge, Cock Slagter en Wim van Minnen. De geslaagde kandidaatjes zijn: Peter Kranenburg, Enk- Jan van der Klis, Maaike Hoekstra, Tesse van de Heu vel, Sander van Vuuren, Daphne van Elk, Alexander Hoogenboom, Ellen Voskui len, Mariska van Riet, Han- neke de Pater, Eelco Ossent- juk, Suzan Middel, Nivard van Niekerk, Mark Hofman, Lieke Straver, Suzanne Slag boom, Sander Moling, Jeroen Naves, Wouter v.d. Bas, Joyce de Jong, Nicky de Niet, Eefje werd uit een personenauto r LI- aan de Henegouwerweg een Dijk, Armanda attachékoffer gestolen met daarin een aantal kenteken- l en ƒ25.000,- aan Verwaal, Bas Bennink, Arjen baar geld. Onbekenden bra- ken het voertuig open door het forceren van het portiers lot. Aan de Zuidplaslaan werd een motorfiets uit een achter tuin gestolen. Het gaat om bree, Vera Verlooij, Mike Slot, een KTM met het kenteken ML-72-GL en met het chas sisnummer KTM 910189255. Verkiezingen De Consumentenbond oor deelt daar anders over. In zijn onderzoek naar de gemeente lijke heffingen constateerde ook deze organistie dat Wad dinxveen extreem hoge belas tingen oplegde. ‘Ja daar hebben we nog flink mee overhoop gelegen, maar we hebben toch wel aange toond dat hun berekeningen niet kloppen', claimt Karei van Soest in zijn gesprek met de Huurderskrant. WADDINXVEEN - Op de pro- testants-christelijke Groen van Prinstererschool (Tol lenslaan) is een ouderverga- dering gehouden, die in het teken stond van de lichame lijke ontwikkeling van kinde- rantiesubsidie gegeven van tien mille per jaar. De fracties van D66 en ren. I Mevrouw T’ therapeute, hield een inlei- te jaarlijkse subsidie, zoals het college ding over de ontwikkeling voorgesteld, van kinderen op het gebied van de sensomotoriek. De sensomotoriek is de samen werking tussen de hersenen, de zintuigen en het bewe gingsapparaat. Veel kinderen vertonen een verstoorde ontwikkeling van hun bewegingen. Deze pro blemen zijn vaak te verhel pen door bij kinderen te on derzoeken, waar er in de ont wikkeling iets fout is gegaan en van daaruit door allerlei oefeningen de ontwikkeling weer in goede banen te lei den. Kinderen met sensomotori- sche stoornissen zijn vaak te een structurele gemeente- subsidie” herkenbaar aan overbeweeg- subsidie daarmee in strijd en ƒ10.000,-. lijk gedrag of juist passief, 1 1 -’1- moeite met ruimtelijk in- voor dit jaar 10 mille op tafel sidiëring zicht, gebrek aan concentra- te leggen. tie, faalangst en moeite met Eenzelfde geluid liet mr. Wie- w i 4. brand Dijksterhuis (PCW) horen. Hij wilde de subsidi- wikkeling door verschillende ering na 1994 afhankelijk f-- Ifstellen van de luisterdicht- wordt overgeslagen of een be- heid, die zal moeten toene men. De voor dit jaar te ver strekken tien mille zou als een overgangsfase gezien wachting van dit luisteron- moeten worden. Hij verheel de overigens niet de lokale dan er ook wel veel voor te rug. Ten eerste loopt er mo menteel een aantal dure pro jecten. Wij zijn bezig met een uigebreide renovatie van het wegennet, en dat is duur'. “Verder, en dat is structureler, ontwikkelt de gemeente Wad dinxveen een aantal fondsen waaruit kostbare vervan gingsinvesteringen zullen worden betaald op het gebied van bijvoorbeeld riolering'. ‘In Drenthe kost dat allemaal niet zo veel, rioleringen lig gen daar zowat voor de eeu wigheid onder het zand. Maar hier, in die modderige bodem moeten de buizen op z’n minst eens in de zestig jaar vervangen worden. In andere gemeenten worden hiervoor geen fondsen ge maakt, maar reken er wel op dat de inwoners daar ook een rekening gepresenteerd krij gen als er weer grote werken moeten worden uitgevoerd'. “Wij reserveren daarvoor nu al veel geld (en dat zijn niet de reguliere afschrijvingskos ten) dat met name komt uit de onroerende zaak belasting (OZB), zoals de huidige on roerend goed belasting ge noemd gaat worden. Daarom is die zo hoog. Maar op de lan ge termijn geloof ik dus niet dat onze inwoners zoveel duurder uit zijn'. steeds meer overgelaten aan de partijen op plaatselijk ni veau: woningcorporaties, huurdersorganisaties en ge meentebestuur. ireekt Vooral gemeenten spelen een belangrijke, maar vaak nog onderbelichte, rol. Om te kij ken hoe dat in de praktijk gaat, nam de Huurderskrant een kijkje in Waddinxveen en sprak aan het Raadhuisplein met wethouder Karei van Soest (VVD). Niet voor niets met hem, want het Gouwedorp heeft de hoogste gemeentelijke heffin gen en belastingen, zo bleek vorig jaar opnieuw uit onder zoeken in de ‘Consumenten gids1 en in het Woonbondtijd- schrift ‘Woonpeil*. De Consumentenbond publi ceerde in augustus vorig jaar een onderzoek waarin de ta rieven voor gemeentelijk hef fingen (onroerende zaken be lasting, rioolrechten en reini gingsrechten) werden weer gegeven. Waddinxveen bleek de duurste gemeente te zijn. De redactie van “Woonpeir koppelde deze gegevens ver volgens aan de tarieven voor gas, water, elektriciteit en waterzuivering. En ook het totaal van deze tarieven bleek in Waddinxveen veruit het hoogst te zijn. Gemiddeld is een huurder in Waddinx veen ƒ3.776,- per jaar kwijt aan bijkomende woonlasten, bijna ƒ1.400,- meer dan een huurder in Rosmalen. De hoge tarieven worden ge deeltelijk veroorzaakt door onvermijdelijk hoge uitgaven die de gemeente doet aan weg- en waterbouwkundige projecten. Waddinxveen be hoort immers tot de gemeen ten met een bodemgesteld heid waardoor rioleringen on- derheid moeten worden, en waar wegen geregeld weg zakken. Maar dan nog blijven de tarieven erg hoog in verge lijking tot andere gemeentes, die weer met andere proble men te kampen hebben. dinxveen (RTW) voor een pe riode van twee jaar subsidie te verlenen en na afloop van deze periode een evaluatie te laten plaatsvinden. Op basis van deze evaluatie (onder andere in de vorm van een NIPO-luisteronderzoek) is door de gemeenteraad in november 1989 besloten de RTW-subsidie te verlenen voor de aanschaf en plaatsing van een zendinrichting om via etheruitzendingen het be reik te kunnen vergroten en vooralsnog te volstaan met en alerte RTW-radio. Zij acht- verlening van een exploitatie- te een structurele gemeente- subsidie over 1989 van subsidie daarmee in strijd en was dan ook slechts bereid voord’ te leggen. paalde fase te lang of te kort duurt kunnen er stoornissen in de bewegingsontwikkeling ontstaan. Het praatje van de fysiothere- peute werd ondersteund door zender een warm hart toe te dragen en wenste het station het allerbeste voor de toe komst. WD-wethouder Karei van Soest wees er op dat de be schikbare cijfers over de luis terdichtheid stammen uit de periode dat er nog geen ethe ruitzendingen werden ge maakt en er ook nog niet 24 uur per dag werd uitgezon- roep voor den. steldem zij de gemeenteraad Volgens hem is de RTW-radio voor de RTW met ingang van met de nu geboden financiële dit jaar een structurele ga- rantiesubsidie van maximaal ƒ10.000,- te verlenen, zij het onder een paar voorwaarden. In dit verband heeft de RTW de inspanningsverplichting opgelegd gekregen te trach ten zoveel mogelijk financiële steun te verkrijgen via ande re bronnen (reclamegelden, sponsoring en dergelijke) en doelmatigheid het in de toekomst periodiek (één keer in de twee a drie jaar) verrichten van luister onderzoek, waarvan de resul taten ter kermis van het colle ge worden gebracht. De raadscommissie voor on derwijs, personeel en sociaal- cultureel werk en de raads commissie voor de financiën waren tevoren over het voor stel gehoord. De PvdA en de WD zeiden zich toen al met het voorstel te kunnen ver- WADDINXVEEN - Vorige enigen. week dinsdag 1 februari heb- Ook het CDA was accoord ben in het subtropisch Gou- met het voorstel, maar wilde webad ‘de Sniep‘ weer 48 kin- voor de toekomst wel een kop- deren hun A-diploma ge- peling met de kemtakendis- haald. Als toezichthouder cussie leggen. D66 was en van de Nationale Zwemraad bleef echter tegen het verle- was C. Hartkoom afgevaar- nen van een structurele ga- - rantiesubsidie, evenals de PCW. ’s Morgens rond half twaalf de Henegouwerweg PCW (uitgezonderd wethouder Joop Neele) wilden wel voor dit Van Geest, fysio- nieuwe jaar tien mille beschikbaar stellen, maar waren tegen een vas- -i-u-x--11van B. en W. unaniem had ding over de ontwikkeling voorgesteld. D66-raadslid Sylvia Barth- van den Hondel bepleitte ten aanzien van een vaste subsi die een terughoudende stel- lingname. Zij herinnerde er aan dat de lokale RTW-radio nog altijd niet een groeiend aantal luisteraars aan zich weet te binden en toonde zich dan ook ongevoelig voor het belang dat het zendstation voor de totale gemeenschap zou hebben. De democrate zei in de ge meenteraad voorstander te zijn van een onafhankelijke I] 3 h LI PCW PROTES™TSE COMBINATIE WADDINXVEEN Inliehtinoen; secr. PCW, Middelburgseweg 16, tel 01829 -26241

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 25