D66 wil permanent onderzoek naar kerntaken van gemeente Onderzoek naar criminaliteit op Coenecoop Lustrumavond Ouderenbonden CDA tegen ‘Be Fair6 Stadsgalerie ‘Sluitingstijden zaak van middenstand zelf Discussie over Geloof en Politiek Postzegel- ruilbeurs De Gouwe Vis over paddentrek Jan Selles (D66): 'Nadenken over eigen taken Vervolgcursus presentatie techniek van Vrouwenraad Internationale Vrouwendag in De Wadde WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1994 Pagina 27 Prins (tel. 01828-10751). ting voor minstens tachtig ALPHEN AAN DEN RIJN - ‘Het is een mythe om te ver- len slechts één gulden entree. gemeente gemeente gemeente der wie een aantal lijsttrek kers) over het thema ‘Geloof en Politiek'. Voor nadere informatie over deze korte cursus kan men te- beter en liefst ook nog goed koper? Soms blijkt het beter kan uitvoeren. En of niet ie mand anders dat even goed, maar goedkoper zou kunnen doen'. doen met sponsorgelden. Daaraan hoeft toch niet de hele Waddinxveense bevol king mee te betalen'. men Ise en groenonderhoud in eigen be heer doen, uitbesteden of een combinatie van beide? Hoe is Kassei, waarvoor Ria Higler een choreografie ontwierp. De bekende componist-diri- gent Jan van Dijk heeft in op- 24 februari} is er onder lei ding van CDA-fractievoorzit- ter Gerrit van den Berg een forumdiscussie tussen verte genwoordigers van _CDA, per, beter. Dat werkt niet. Het gaat om hun eigen boter ham. Dus moetje soms exter ne deskundigen zulke zaken WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 9 februari - brengt Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden een be zoek aan hotel-café-restau- rant De Unie aan de Kerk- weg-Oost. Daar recipieert dan het echt- ‘Het KNOV en D66 staan een ruim opgezet winkelcentrum voor ogen, zonder verborgen hoekjes, veilig en modem, een centrum dat ertoe aanzet meer in eigen dorp te winke len', besluit mr. Marcel van Reede. WADDINXVEEN/GOUDA - Het politiekorps Hollands Midden, het ministerie van Justitie, het Regionaal Colle ge van Burgemeesters en de Kamers voor Midden-Hol- land en Rijnland zijn gestart met een project om de crimi naliteit op bedrijfsterreinen aan te pakken. Eén van de ob jecten is het Waddinxveense bedrijvenpark Coenecoop. op de bres voor Boskoop een besluit niet altijd aan ambtenaren kunt overlaten. Je mag van een ambtenaar niet verwachten dat hij zegt: marge zijn, dikwijls ook ja hoor, hef mijn afdeling maar op, want dat is - vul voor een: veilige sterke schone activerende gemeente Piet Trimp ZEKER NU! van huisvuil een taak van de gemeente of is het de verant woordelijkheid van de ge meente dat zo’n taak goed schappelijke regeling moeten komen'. ‘Overigens een niet zo heel democratische oplossing. En aan zo’n gemeenschappelijke regeling hebben weer heel wat ambtenaren werk. Ben je dan uiteindelijk nog wel goedkoper uit? We moeten constant van dit soort reken sommen maken', verduide lijkt Jan Selles. Het thema van de Intematio-« nale Vrouwendag is ‘Vrouwen kijken over de grenzen'. Er ia voor zaterdag 12 maart in De Wadde een gevarieerd pro gramma in voorbereiding. In-! formatie en ontspanning zul len elkaar voor jong en oud af wisselen. te doen en de piekbelasting uit te besteden. Maar is dat die manier niet veel kunt goedkoper? En de controle op uitbesteed werk, is het niet vaak beter en goedkoper om het meteen zelf goed te doen? Of moeten we misschien wel veel meer en veel actiever ons snippergroen verkopen?* van die twintig procent nieu- ‘Zo ook het ophalen van huis vuil. Waarschijnlijk kan je beter samen doen met buur gemeenten. Maar als de ge meentelijke dienst van Gou da in Waddinxveen huisvuil gaat ophalen - ik noem maar wat - moet ik BTW over de re kening betalen. Ja, ik ben d’r ‘Subsidie is voor instellingen wat bijstand is voor het indi vidu', vindt Jan Selles. ‘In eerste instantie gaat het om het draagkrachtprincipe. Kan, zo moet de vraag luiden, een instelling zichzelf bedrui pen en kan zij geen andere paar M. Luyten en A. Luyten- van der Made van het Me vrouw Kuipers-Rietberg- plantsoen. Met hun kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen viert het Wad dinxveense echtpaar het 60- jarig huwelijksfeest. WADDINXVEEN - De drie Waddinxveense ouderenbonden, ver- A1 jarenlang wordt, met steun van de gemeente, aan dacht gegeven aan de Inter nationale Vrouwendag. Dit jaar is de organisatie in han den van de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen, die daarvoor samenwerkt met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Stichting Wereld winkel Waddinxveen en de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International. Afhankelijk van de aard en omvang van de criminaliteit zullen in totaal vijf a tien be drijfsterreinen worden gese lecteerd. Een belangrijke aanleiding voor het project is de toenemende criminaliteit waar het bedrijfsleven mee wordt geconfronteerd. In de regio’s Midden-Holland en Rijnland zijn in het kader van de Enquete Regionale Bedrijfs Ontwikkeling (ER- BO) circa zevenduizend be drijven geënqueteerd en ge vraagd naar hun ervaringen met criminaliteit. Uit de enquete blijkt dat ruim een kwart van de bedrijven in 1993 werd geconfronteerd met een vorm van criminali teit. Voor de regio Rijnland lag dit percentage op 27,2 procent en voor Midden-Hol- and op 24,2 procent. Opvallend is het relatief hoge percentage van bijna 32 pro cent in de Leidse regio. Per bedrijfstak zijn er behoorlijke verschillen in de mate waarin men wordt geconfronteerd met criminaliteit. Koploper is de detailhandel waar gemid deld 40 procent van de onder nemers melding maakt van criminaliteit. Als wordt gekeken naar de aard van de criminaliteit komt inbraak in combinatie met diefstal verreweg het meeste voor. Meer dan drie duizend bedrijven geven aan in 1993 hiervan last te heb ben gehad. Als de gevolgen van crimina liteit worden vertaald in schade dan blijkt het om gro te bedragen te gaan. Voor de regio’s Rijnland (50 miljoen) en Midden-Holland (20 mil joen) gaat het om een totaal schadebedrag van circa 70 miljoen gulden. Bedrijfstak- pnderstellen dat de lagere overheid steeds meer werk naar zich heeft toegehaald om zichzelf in stand te hou den en het apparaat uit te breiden. Veel energie gaat zit ten in de democratie: in spraak en procedures'. ‘Plan nen kunnen stuklopen op pro cedures. Hoe minder proce dures hoe beter, zou je dus zeggen. Ze zijn er echter niet voor de lol, maar om de demo cratische besluitvorming te waarborgen. De politiek ba lanceert op dat slappe koord van aanpakken en meepra ten', stelt Jan Selles. ‘Inspraak levert in het alge meen waardevolle bijdragen aan plannen. Mensen uit de buurt, direct-betrokkenen weten dikwijls beter wat er zou moeten gebeuren dan ambtenaren die in het ge meentehuis zitten. En in de praktijk zie je dat door in spraak plannen vrijwel altijd in meer of mindere mate wor den bijgesteld. Maar ook die waardevolle inspraak kost veel ambtelijke menskracht en dus geld‘. ‘Op korte termijn kan ’winst’ te halen zijn in een herstruc turering van de gesubsidieer de instellingen. Met de stof kam kan de begroting worden doorgeworsteld', vindt Jan Selles. ‘Het eigentijdse ant woord kan taakstellende bud- De receptie wordt van half ze ven tot half acht gehouden in de Rijnlandzaal van De Unie. Het is voor de bejaarden bruid en bruidegom een ple zierige gebeurtenis hun in 1934 gesloten huwelijk op de ze wijze te gedenken. WADDINXVEEN - Maandag avond 14 februari om acht uur belooft de maandelijkse verenigingsavond van de Waddinxveense aqariumver- eniging De Gouwe Vis in het] clubgebouw van de speeltuin vereniging Oranjewijk (J.W. Frisoweg) weer een bijzonde-J re avond te worden. Gastspreker is Ruud van Tol. Hij is lid van de afdeling Gou da van de KNNV (Koninklij ke Nederlandse Natuur-his- torische Vereniging) en zal een dialezing presenteren waarin de natuur uit de om geving van Waddinxveen cen traal staat. Ieder jaar weer, wanneer de winter afgelopen is en het voorjaar begint, ontwaken de padden, salamanders en kik kers uit hun winterslaap en gaan op weg naar hun voort- plantingssloot. Dit spektakel neet de ’paddentrek’. Tijdens deze trek passeren de padden dikwijls verkeerswe gen en overleven dat niet. Le den van de KNNV proberen samen met vrijwilligers de oversteek van de dieren zo voorspoedig te laten verlopen door ze letterlijk over te zet ten. Vooral de paddentrek bij de Stoofkade (nabij ’t Weegje) in Waddinxveen-Zuid zal op de avond van De Gouwe Vis vol ledig worden belicht. Eigelijk hoopt Ruud de aanwezigen zó enthousiast te krijgen dat ze, als het eenmaal zo ver is, mee willen gaan om te kijken of zelfs om te helpen. Ook een speciaal soort pad, de Rugstreeppad, die voor komt in het Gouwebos, krijgt in de lezing van Ruud van Tol de aandacht. Verder zullen nog wat vogel-, vlinder- en plantensoorten in zowel ’t Weegje als het Gouwebos aan bod komen. GOUDA - Zaterdagavond 22 februari om acht uur houdt de Regiona le Kunststichting Gouda in het kader van het vijfjarig bestaan van de Winkelcentrum Stadsgalerie voor kunstenaars, donateurs, sponsors, genodigden en (andere) belangstellenden in de kleine zaal van de Goudse Schouw- De middenstandsvereniging burg een lustrumavond die zal worden gepresenteerd door Cees van en de democraten zijn het ook Drongelen, bekend van tv-programma’s als ’Jonge mensen op weg naar het concertpodium’ en ’Kunst Kitsch’ Schedler-Eisink, komen de volgende onderwerpen aan de orde: communicatie, gericht oefenen in presentatie, over winnen van spreekangst, aandacht voor individuele leerbehoeften, improviseren en tekstvoorbereiding. Ook wordt aandacht besteed aan houding en toegankelijkheid tot het publiek. De cursus wordt gegeven op vier woensdagavonden i maart van 20.00 tot 22.00 uur in De Vlieger aan de Straing- laan in Waddinxveen. De kos ten bedragen ƒ50,-. Voor na dere inlichtingen en aanmel ding kan men terecht bij Tiny Ribbens, telefoon 01828- 18899 (bij geen gehoor 01828- 32114). WADDINXVEEN - In de christelijke scholengemeen schap De Wadde (Sniepweg) wordt op zaterdagmiddag 12 maart vanaf één uur de Inter nationale Vrouwendag 1994 gehouden. leer en de rooms-katholieke leer van de subsidiariteit. Op de tweede avond (donder dag 17 februari) staat het pas verschenen boek van prof.dr. G.G. de Kruijf, ‘Nuchter en waakzaam', centraal. Hierin komt de theologische basis van de democratie aan de or de. De derde avond (donderdag gemeente daartoe verplicht 0/4 -PziLiin i n ut i in zin ziTizl/lv* 1 zii ‘Er zijn natuurlijk andere me thoden om te bezuinigen. De WADDINXVEEN - Binnen kort worden er drie verkiezin gen (gemeenteraad, tweede Kamer, Europees Parlement) gehouden. Voor de commissie Vorming en Toerusting van snel mogelijk een onderzoek doet naar de kerntaken. ‘Zo’n onderzoek moet niet eenmalig zijn, maar als het ware in het bestuurlijk proces worden ingebed. Voor D66 is een duidelijke, doelmatige overheid, een belangrijk ‘Het is geen groot geheim, dat Waddinxveen - of dat nu tot In verschillende kerkelijke drie cijfers achter de komma tradities heeft men hier een --- 1 -- J- visie op ontwikkeld. Voorbeel- een gemeentelijke tennishal schreeuwend duur en dezelf de geprivatiseerde tennishal rendabel? Zou dat ook voor het zwembad kunnen op gaan? Men zal zich dat in Waddinxveen voortdurend moeten afvragen', vindt Jan Selles. slissing die je neemt naden- getfinanciering zijn ken over de vraag of de uit voering jouw taak wel is. Of niet misschien een ander die kaasschaafmethode bijvoor- taak voor hetzelfde geld beter van CDA, beeld. Maar als er al andere D66, PCW, PvdA en VVD (on- bezuinigingsronden zijn ge weest, werkt deze methode niet meer. Keuzes maken is toch onontkoombaar, dan kun ‘Dat zijn vaak lastige vragen, je dus beter meteen prioritei- die je bij de voorbereiding van ten stellen. Dat is beter dan recht bij Tjitte of Bastienne te zeggen: lever op elke post m ooo i maar tien procent in Het toe. val beslist dan. Soms zal er een niet. En zelfs "als die marge er is, kan je je afvragen of je die maar in - efficiënter, goedko- moet weghalen1. ‘Als je een bepaalde begro tingspost heel scherp en zorg vuldig hebt vastgesteld, wil ik wel eens weten hoe je kans laten bekijken', zou kunnen zien tien procent “Vragen waarmee je te maken daarop te bezuinigen. Na- kunt krijgen zijn: moet ik het tuurlijk kan overal aan wor- i-J “T 1 - - - den gesleuteld, maar uitein- 1 meen), KBO (rooms-katho- liek) en PCOB (protestants- chnstelijk), moet het bouwen van ouderenwoningen plaats vinden binnen loopafstand van winkels en het NS-stati- on Waddinxveen. Dat beleid is ook in Waddinx veen gerealiseerd. ‘Thans wil ties voor deze argumenten bij men echter dat de Passage als winkelcentrum gaat ver dwijnen. Voor onze ouderen is deze loopafstand naar de Be Fair-locatie veel te groot', vindt het samenwerkingsor gaan DOBO. Nu kunnen ouderen nog zelf standig hun inkopen doen, maar bij een mogelijke Be Fair-locatie gaat deze zelf standigheid verloren en zul len velen in moeilijkheden Afstoten ‘Je moet je afvragen wiens verantwoordelijkheid het is oj dat een activiteit wordt uitge- gek! Dus zou er een gemeen- voerd: de gemeente, maat schappelijke instellingen, in private markt, de inwoner of groepjes inwoners. Een rode draad daarbij of het een be leidsverantwoordelijkheid is of een uitvoeringsverant woordelijkheid', gaat de de mocraat verder. ‘Gemeenten kunnen dus ook besluiten uitvoerende taken af te stoten. Is het ophalen Het echtpaar J. Hoogendoorn en D. C. Hoogendoorn- Voshol van de Esdoornlaan is 60 jaar getrouwd. (Foto: SjaakNoteboom). juist is of niet - als dure ge meente te boek staat. Daar den hiervan zijn de theocra- moeten we dus wat aan doen. tie, de lutherse twee-rijken- Anders dan meteen rigoreus wordt uitgevoerd? Waarom is te ’hakken’ zal de gemeente kunnen beginnen met de be groting door te lichten'. ‘Dat kan in een soort brain- storm-sessies van de financi ële mensen van alle fracties', meent Jan Selles. ‘En we zou den abtelijk moeten laten vaststellen welke taken wor den uitgevoerd zonder dat de ‘In feite moet je bij elke be- 17 en donderdag 24 februari van D66 in Waddinxveen voor (aanvang 20.00 uur) in de -x’ (Groens- voorde). De eerste twee avon- dracht van de Kunststichting een lustrumcompositie ge schreven, getiteld ’Monumen- tum’, die hij zelf aan de vleu gel zal vertolken met begelei ding van Maaike Gerlsma op saxofoon. De dichter Anton Korteweg - tevens directeur van het Let terkundig Museum - zal po ëzie voordragen waarvoor beeldende kunst de inspira tiebron vormde. Voorafgaande aan de voor stelling zal de burgemeester van Gouda, drs. J.H. Boone, een tentoonstelling opei van werk van tien Goudse regionale kunstenaars in de foyer en de vergaderzaal van de Goudse Schouwburg. Tenslotte zal men op deze avond kunnen kijken en luis teren naar een audio-visuele kunstpresentatie van de Lim burgse kunstenares Diana Ramaekers. In haar project Mu’sica Vi’siva wordt door middel van beeldprojectie en composities uit de Renaissan ce en de 20ste eeuw een brug geslagen tussen beelden kunst en muziek. o WADDINXVEEN - ‘Een kemtakendiscussie in een gemeente hoeft vier Waddinxveense kerken op zichzelf geen bezuinigingsoperatie te zijn. Het is daarom beter om te spreken van een strategische heroriëntatie. Aan de andere kant liggen er wel financiële redenen aan ten grondslag, omdat elke taak Remonstrantse die je als lagere overheid uitvoert, jaarlijks duurder wordt. De effec- Kerk) is dit aanleiding een ten merkje dus pas op de zeer lange termijn'. Door een werkgroep van kun stenaars en bestuursleden van de Regionale Kunststich ting Gouda is een uniek pro gramma samengesteld onder de titel ’Beeldende kunst voor Zaterdag 12 februari van tien het voetlicht’, dat mede is mo- tot vijf uur houdt de afdeling gelijk gemaakt door financi- aan den Rijn van de ele steun van het Nationaal ’Nederlandsche Vereeniging Activiteiten Fonds, Gouda van Postzegelverzamelaars’ Cultuurstad, de gemeente een grote regionale postzegel- Gouda en Kemner Sportland. oen poststukken ruilbeurs in Enkele delen uit de Paats van Alphen aan den gebouw Nabij aan het Laura- rijententoonstelling Rijn bestaande uit het open- plein. baar bestuur, het politie- Een groot aantal handelaren Kamers worden uitgebreid onderling ruilen is er vol- waarbij met vertegenwoordigers van het betrokken bedrijfsleven, zodat er voor zowel de begin- de particuliere beveiligings- nende als de gevorderde ver- -j_l_x__i_i- zamelaar voldoende moge- i om hun collecties uit te breiden. WADDINXVEEN - De middenstand van Waddinxveen moet de geldbronnen genereren door ruimte houden zelf te bepalen of de winkels tussen-de-middag open sponsoring, subsidies van el- J J ’’j” J ders en dergelijke, voordat zij stand, aanklopt bij de gemeente?1, stelt Jan Selles. ‘Nu gebeurt het maar al te vaak dat een instelling subsi die van de gemeente - dus van ons allen - krijgt en vervol- (Immanuëlkerkgemeente, Gereformeerde Kerk, St. Vic- torkerk, pr1_\ korte cursus over Geloof en Politiek te organiseren. Dat zegt mr. Jan W. Selles Deze cursus wordt gehouden (Klaverveld 21), nummer op donderdag 10, donderdag twee op de kandidatenlijst (aanvang 20.00 uur) in de de gemeenteraadsverkiezin- Ontmoetingskerk (Groens- gen van woensdag 2 maart, voorde). De eerste twee avon- De Waddinxveense demo- den worden gegeven door ds. craat wil dat de gemeente zo A.A. van Houwelingen (her- mnrrxxiiiv oon vormde Immanuëlkerkge- meente) en de derde avond is een forumdiscussie onder lei ding van Gerrit van den Berg (CDA-gemeenteraadslid). De eerste avond (donderdag een duidelijke, doelmatige 10 februari) staat de verhou- overheid, een dingen tussen kerk en wereld doel', geeft Jan Selles aam aan de ene kant en politiek aan de andere kant centraal. Werksystemen ‘Ik ben de laatste om te bewe ren dat er te veel ambtenaren bij de lagere overheden rond lopen. Het ambtelijk appa raat is dienend naar de inwo ners, maar wordt tegelijker tijd ’aangestuurd’ door de po litiek. Dat wringt soms. Maar aan de andere kant is er wel enigd in het DOBO (Drie Ouderen Bonden Overleg) hebben het col- winst te halen in werksyste- P1 lege van Burgemeester en Wethouders geschreven met de voorgeno- men, in de manier van wer- men bouw van een winkelcentrum op de Be Fair-lokatie nog al wat ken‘. moeite te hebben. ‘Het is een mythe om te ver vervoer, terwijl de Belbus ook besluit dat dit ook voor de ou dere inwoners van Waddinx veen aanvaardbaar is. De Be Fair-locatie is dat beslist niet', besluiten P.J. Rippe (voorzitter) en P. v.d. Pols (se cretaris) hun brief aan het college van B. en W. namens het Drie Ouderen Bonden het nemen van een zodanig Overleg (DOBO). 2, 9, 16 en 23 maart een cur sus presentatietechniek. De ze cursus is een vervolg op de van vorig jaar is gehouden. hebben gevolg kunnen zich eveneens opgeven voor de vervolgcursus opgeven. Men ‘D66 heeft nogal wat reacties gekregen op het boekje met openingstijden van de win- 75-jarig bestaan van de On dernemersvereniging; het tegengaan van criminali teit. Voor het uitvoeren van dit programma zal een pro- steld waarin de overheid, de en jeugd tot 14 jaar is de toe gevormd door de ANBÓ (alge- beschikken niet over eigen geen oplossing is, daar deze alleen maar prijsverhogend werkt'. ‘Dit is voor de ouderen een moeilijk te verteren punt. Wij vragen dan ook begrip van het college en de raadsfrac- WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad Waddinx- at veen houdt op de woensdagen delijk gaat het dan ten koste van de kwaliteit. En dan zeg de huidige situatie en kan het ik: als je het niet goed doet, doe het dan niet'. basiscursus die in het najaar ‘Je hebt in de gemeentebegro- een flink deel in eigen beheer TTn n ttzxvxi zt i ri <1 n in zvziti /Mi zl zin x - 1 J 1. J J J - - 1_1_ 1 - - basiscursus n?e^ procent zaken, waaraan je op doen, zoals overdrachtsuitga ven. En er is misschien twin- ontvangt dan vooraf de gege- tig procent beschikbaar voor vens over de basiscursus. nieuw of ander beleid. Als je Tijdens de vervolgcursus, die dus besluit tien procent te be- gegeven wordt door Joke zuinigen gaat dat ten koste ilnrl zi zi 1 AV* L' lm n |y ly zin J J 2 - J - X we en andere zaken. Ik vind dat dus eveneens geen goede methode1, oordeelt Jan Selles. bedrijven en de betrokken ge- meente(n). In nauw overleg zal daarna een activiteitenprogramma worden opgesteld gericht op gus, een UV-lamp en een wa ter beschikking. Op ieder Dat vindt mr. Marcel van KNOV-voorzitter G. van Rin- Reede, nummer 5 op de kan- gelenstein. didatenlijst van D66 in Wad- dinxveen voor de gemeente- gens leuke extraatjes gaat raadsverkiezingen van met dinxveense democraat zag zijn standpunt bevestigd in een gesprek met plaatselijk dinxveen', zegt heel veel opmerkingen over de middagsluiting. Voor mij KNOV-voorzittertegaanpra- bijvoorbeeld kleine zakelijke x dienstverlening (accoun tants, advocaten, hypotheek- winkeltjes en dergelijke) en voor tweede-lijnsgezond- heidswerkers als fysiothera peuten en dergelijke'. ‘Maar voorop staat dat de eer ste levensbehoeften in de buurtwinkelcentra blijven. Andere zaken kunnen naar neel zal ook tussen de middag het nieuwe hoofdwinkelcen- xuwwxx V.W.U. xuu xxxj jzxxx trum dat ook mensen van bui gen zijn groot- en detailhan- personeel moet aannemen, ten, zoals werkers op Coene- zullen die kosten zichzelf coop zal trekken'. moeten terugverdienen via de omzet. Het consumentenon- bliekprivate samenwerking winkeliersvereniging is van de criminaliteit. Deze sa menwerking lijkt een goede kans van slagen te hebben omdat de bedrijven een grote mate van bereidheid tonen om problemen rond criminali teit aan te pakken. In de en quete geeft meer dan 80 pro cent van de bedrijven aan TTVKAlVyVVXX T. HXXkVilVI XUXJXAJ met de politie samen te willen drijft', werken. Deze bereidheid ‘2^^. J„«x.x6 blijkt mede uit het feit dat op pas komen? Het* KNOV een tweetal bedrijfsterreinen D66 zijn het volkomen inmidels een start is ge- maakt. _x. Op de, bedrijfsterreinen ’t verkeerd doet, merkt hij dat (Waddinxveen) is men met grote voortvarendheid begon nen met het onderzoek naar het draagvlak van een derge lijk project. Het politiekorps Hollands Midden, het ministerie van Justitie en de beide Kamers van Koophandel zullen de en quêteresultaten nader analy seren om de aard en de om vang van de criminaliteit per bedrijfsterrein te vergelijken. Op grond van deze vergelij king zal een selectie van een aantal bedrijfsterreinen wor den gemaakt waar de situatie Alphen het ernstigst is. ’Nedorl:- -oo In die fase zal de begelei- van Postzegelverzamelaars’ Cultuurstad, de gemeente dingsgroep onder voorzitter- schap van burgemeester M. en poststukken ruilbeurs in Enkele delen uit de Schilde- Paats van Alphen aan den gebouw Nabij aan het Laura- rijententoonstelling van Rijn bestaande uit het open- plein. Moessorgski zullen ten geho- i- ix- 1.-x t.- t?-4.-x„i i--1 re worden gebracht door de pianist Merlijn van Driest, 'j ook kunstwerken korps, het ministerie en de is aanwezig, maar ook voor doende ruimte beschikbaar, worden getoond. Leerlingen van de School zamelaar voldoende moge- voor Nieuwe Dansontwikke- lijkheden aanwezig zijn om Ihig in Amsterdam en de h™ccllccticc tcRietveld Academie brengen Een complete wereïdcataïo- de performance ’Body, Space gus, een UV-lamp en een wa- en Design ontstaan uit een termerkzoeker staan gratis workshop in samenwerking 2 met de studierichting Archi- heel uur wordt een gratis ver- tectuur van de HogeschooHn jectorganisatie worden inge- loting gehouden. Voor leden Svxixx TV CICXX XXX XXC WCXXXCXXX, XXC wv X X juwx xx. vxv. wv politie en het bedrijfsleven gang gratis, niet leden beta- vertegenwoordigd zullen zijn, len slechts één gulden entree. eens over de invulling van het nieuwe winkelcentrum. ‘Dat of dicht zijn. Dat is de eigen verantwoordelijkheid van de midden- is in de eerste plaats een zaak van de ondernemers zelf, al dus Marcel van Reede. ‘De buurtwinkelcentra met de eerste levensbehoeften zullen blijven bestaan, dat is zeker. Het hoofdwinkelcen trum zal de Waddinxveners ertoe moeten bewegen meer woensdag 2 maart. De Wad- kels, dat is uitgegeven bij het non-food-artikelen in eigen - J-x - 1x-dorp te kopen. Nu wordt 72 Wad- procent in die sector elders dinxveen', zegt de de adspi- gekocht'. rant-politicus. ‘Er kwamen ‘Misschien dat hier en daar in opmerkingen over de buurtcentra ruimte komt sluiting. Voor mij in het winkelbestand. Dat was dat aanleiding met de geeft weer wat ruimte voor KNOV-voorzittertegaanpra- bijvoorbeeld kleine zakelijke ten‘. dienstverlening (accoun- Deze heeft Marcel van Reede uitgelegd welke redenen er aan ten grondslag liggen. Het heeft vooral te maken met de personeelskosten in relatie tot de omzet in dat middag uur. Marcel van Reede: ‘De winke lier met weinig of geen perso- ken met hoge schadebedra- moeten eten. Als hij parttime gen zijn groot- en detailhan- personeel moet aannemen, del. Het project criminaliteitspre ventie op bedrijfsterreinen moet via zogenaamde pu- derzoek, dat op initiatief van leiden totjien^ vermindering uitgevoerd?^^^ dat I.4.X.4. Ti dit niet rendabel is‘. ‘Datzelfde onderzoek heeft ook uitgewezen dat er geen ’markt’ is voor een avondwin kel. Of we dat nu jammer vin den of niet. Het marktgedrag van de consument is het be langrijkste in de manier waarop een winkelier zijn ne- ‘Daar moet geen dwang aan T eens dat de winkelier die ruimte moet houden. En als hij het -1-J J -x. -1_X. J-J. Heen (Katwijk) en Coenecoop vanzelf in zijn omzet'. Zestig jaar samen utJXxX gvx^xx X/XXXX xxxxxx. volgens het DOBO, dat wordt komen. Immers, vele ouderen - _^x t m j j i

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 27