Be Fair verlengt contracten Bijzondere kerkdienst Huisvrouw Mini Kuijntjes (50) benoemd tot Ridder Hoorzitting over nieuwe wetgeving gehandicapten Kunstcafé Kunstkring Gouwedames uit beker VERLOOP Gemeente houdt rekening met verwachte geurhinderinstallatie Jeugdwerk in crocusvakantie Themamiddag over samen leven op gezonde school uitgebreid assortiment voor uw ZEE- of ZOET-wateraquarium E 5 E 5 de NATUUR in HUIS Lezing over moderne kunst Jeugddisco in De Paddestoel Voorbereidings- besluiten gebied rond Noordkade Muziekproject Startdag ‘Kerk in uitvoering6 GOUDA - Ds. Arnold van (0 3 (0 WADDINXVEEN is HET WAARD! J Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 FEBRUAR11994 Mini Kuijntjes is zojuist benoemd tot Ridder in de Orde van Oranhe-Nassau. Op de foto met harar man Evert en hun kinderen Lidy, Gerrit-Jan en Hanneke. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Kinderbescherming Een trotse Mini Kuijntjes van de Jacob Catslaan in Waddinxveen. i 1948-1994 Van der Sbuijs-Supermarkt bezochten lollandse KNGB- jamibie Van der Sbuijs. de erloop AQUARIUMSPECIAALZAAK (Defamibie Van der Sbuijs hijht met tevredenheid terug op meer dan 45jaar succesvob “/quidenieren" in ^iVaddin^veen. (De supermarkt zab met ingang van 21 februari a.s. onder beiding staan van de heer de jong. Vhj danhen U voor het in onsgestebde vertrouwen, Durven kiezen voor een schone gemeente! JAAP KLUIFHOOFT NR. 9 LIJST 1 Noordeinde 351, 2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). RUIME SHOWROOM (afwijkende maten ook mogelijk) spannende avonturen zullen beleven. De ‘sterrendag' begint om da[ reil Als voorzitter van het Neder lands Comité voor de Wereld Gymnastrada in Amsterdam, was Mini Kuijntjes boven dien nauw betrokken bij de werkzaamheden van het We reld Comité van de Fédédra- tion International de Gym- nastique, de wereldorganisa- meente in Alphen aan den Rijn een bijzondere dienst worden gehouden waaraan boeiend, afwisselend, rustgevend voorziening zelf betalen of hiervoor een beroep doen op de Algemene Bijstandswet. De nieuwe wet heeft tot ge volg dat mensen van 65 jaar en ouder recht krijgen op de zelfde voorzieingen als men sen die jonger zijn dan 65 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN - i om half zeven zal in de Triomfa- Fair zullen ook het volgende seizoen weer de trainingen en de coaching van de A- en B- selecties voor hun rekening nemen. Tevens zal Henk Ver- mulm ook het volgend seizoen weer de training voor de kee pers gaan verzorgen. Met het contracteren van de taak gekweten, wist burge meester Van der Linden, die derak), Driebruggen), Haastrecht en Stolwijk), Ze- venhuizen-Moerkapelle clusief Zevenhuizen en Moer- kapelle), Ouderkerk aan den IJssel, Schoonhoven, Wad dinxveen. Donderdag 3 maart is er voor WADDINXVEEN/ZOETER- alle kinderen tussen 4 en 12 jaar die zin hebben ook eens WADDINXVEEN - In het gemeentehuis van Waddinxveen wordt donderdagavond 17 februari om acht uur een hoorzit ting gehouden over de nieuwe Wet Voorzieningen Gehandi capten. Over deze aangelegenheid hebben B. en W.- een 'hoofdlijnen-notitie' gemaakt, waarin staat aangegeven welke voorzieningen in Waddinxveen onder welke omstan digheden worden verstrekt. De notitie maakt keuzes die binnenkort in een gemeentelijke verordening zullen worden wei dat mensen die in’ kunst verwerkt. geïnteresseerd zijn of die een creatieve hobby hebben, hier over met anderen van ge dachten kunnen wisselen. ‘Wij hopen op deze manier de band tussen de leden en vrienden van de Kunstkring te versterken en aan hen, die de Kunstkring nog niet ken nen te tonen wie en wat wij zijn.', aldus het bestuur. De avond is niet alleen toe gankelijk voor leden van de Kunstkring, maar voor ieder een die belangstelling heeft. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - Woens dagavond 23 februari om acht uur houdt de Waddinxveense Kunstkring een 'Kunstcafé' in het gebouw De Vlieger aan de Staringlaan. Onder het ge not van een drankje zal daar worden gepraat over beelden de kunst in het algemeen. Wie dit wil kan zijn werk meenemen, dat dan onder ling besproken wordt. Het is niet bedoeling dat er zware kritiek wordt geleverd, maar drie kinderen) en zij heeft daarnaast ook nog tijd gevon den om actief te zijn in de ou- dercommissie- en raad van de school van haar kinderen. we Streek zal die dag, net als vorig jaar, de begeleiding ver zorgen en eventueel schaats les geven. Ook deze keer zijn er weer verschillende opstapplaat sen: 9.00 uur: vertrek bij de voormalige Klaas de Vries- school (Herman Heijermans- laan), 9.15 uur: vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen (Stationsstraat), 9.30 uur: het laatste vertrekpunt bij Zuidhonk lid van de Zuidhollandse Sportraad. Al deze functies combineert voor haar gezin (de heer en mevrouw Kuijntjes hebben ken met de Raad voor de Kin derbescherming aan Noord West Buitensingel 2 in Den Haag. (Postbus 71784, 2507 BJ Den haag, tel.: 070- Raad in Den Haag houdt vele liederen,die het koor ten ven en gecomponeerd. muzikale medewerking zal verlenen. Voorganger is ds. H.G. Koekkoek. Rejoice, dat komende zomer haar twintigjarig bestaan hoopt te vieren en dit wil doen met het uitbrengen van een cd, is een koor dat bestaat uit 60 mensen in de leeftijd tief advies uitgebracht over de compösteringsinstallata- tie. buurtcentrum Het (Zuidplaslaan). Rond 16.00 uur zullen de jon geren weer terug zijn bij de verschillende opstapplaat sen. Schaatsen, brood en drinken moeten worden mee genomen. Bij kinderen van 4 tot en met 6 jaar is begelei ding van een ouder of een ou dere broer of zus verplicht. Het schaatsen kost ƒ7,50 voor iedereen die meegaat. WADDINXVEEN - Afgelopen zondag speelde het tweede damesteam van De Gouwe- waterpolo thuis een beker wedstrijd tegen De Skelp 1 uit St. Annaparochie. De Waddinxveense dames speelden weliswaar met 5-5 gelijk, doch doordat de Friese dames dit resultaat in een uitwedstrijd behaalden gaan zij door naar de halve finale. Voor De Gouwe scoorden Nancy van der Hoek en As trid van Galen (2) en Diana van der Zijden. Heren 3 speelde een inhaal wedstrijd tegen Numansdorp 1 en won met 7-3. Hier scoor den Rens van der Meer (3), Jan Middendorp (2), Rob Hukker en Cock Kapteijn. Komende zondag spelen de eerste teams van De Gouwe uitwedstrijden. Heren 1 speelt om 12.45 uur tegen WZK 1 in het Sterrenbad te Wassenaar en dames 1 speelt om 18.30 uur tegen De Futen in zwembad Het Keerpunt te Amstelveen. taris, penningmeester voorzitter. Het Nederlands Comité dient zorg te dragen voor een vlek- ‘Ze zei: ik wou dat ik een zee meermin was' is de titel van de tweede workshop over een ernstige vorm van sexueel misbruik, namelijk sexueel geweld door verwanten. In de workshop ‘Homosexu- aliteit anders bekeken' wordt niet alleen aandacht besteed aan de sexuele identiteit van jongeren, ook wordt nage gaan op hoe de school aan dacht aan het onderwerp kan besteden. De vierde workshop tenslotte biedt docenten de gelegen heid ervaringen uit te wisse len rond het lesgeven over seksualiteit en relaties. Een belangrijke vraag daarbij is hoe opvattingen van docen ten en van de school invloed hebben op de lesinhoud. Het project ‘Samen leven op een gezonde school' wordt door de GGD Midden-Hol- land uitgevoerd in samen werking met de Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homoseksualiteit-COC, de Rutgers Stichting, Humani- tas Jeugd en Gezin, het Sa menwerkingsverband Incest en Sexueel Geweld (SIS) en het Landelijk Centrum Ge zondheids Voorlichting en Opvoeding (LCG). De bedoeling van het regiona le project is dat alle scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Midden-Holland een schoolbeleid sexuele en rela tionele vorming ontwikkelen. Een dergelijk beleid bestaat uit educatie, zorg voor de in dividuele leerling en een vei lige schoolomgeving. Uiteindelijk gaat het er om jongeren te ondersteunen bij hun zoektocht naar een eigen leefstijl en hen tegelijkertijd respect voor andere opvattin gen en leefstijlen bij te bren gen. Na het voorbereidend be roepsonderwijs en het voort gezet speciaal onderwijs zul len ook andere schooltypen mee kunnen doen. Ten aanzien van de planologi sche aspecten merken B. en W. op dat de plannen aan de Tweede Bloksweg niet in overeenstemming zijn met het bestemmingsplan ’Lande lijk Gebied West’ waarin de gronden ter plaatse zijn be stemd voor ’agrarische doel einden’. Mitsdien is een parti ele herziening van het be stemmingsplan noodzakelijk. In verband hiermede is het nemen van een voorberei- dingsbesluit door de Wad dinxveense gemeenteraad noodzakelijk. Ter voorbereiding hiervan hebben B. en W. op woensdag avond 19 januari een infor matiebijeenkomst gehouden voor belanghebbenden (om wonenden), waarin een toe- WADDINXVEEN- Het be is met de organisatie van het stuur van de christelijke voet- 1. balvereniging Be Fair heeft de contracten met de trainers Cees Verbree en Kees Verhoef Het gemeentelijke plantsoen afval wordt op dit moment ge- composteerd op het gemeen telijk terrein aan de Middel- burgseweg. Deze composteer- activiteiten worden door de provincie Zuid-Holland tijde lijk gedoogd, omdat B. en W. te kennen hebben gegeven voornemens te zijn medewer king te verlenen aan het op richten van een nieuwe com- posteerinrichting op een loka- tie achter de Tweede Bloks weg 54. Deze locatie is volgens het Waddinxveense gemeentebe stuur gekozen vanwege de goede planologische inpas baarheid. Bovendien kan worden voldaan aan door de provincie Zuid-Holland te stellen milieu-eisen. - uitzending van 2.200 Nederlandse deelne mers naar dit unieke evene ment. Het gaat daarbij om de organisatie van de reis, de huisvesting, de kleding, de voedselvoorziening en de sa menstelling van het program ma. De rol van Mini Kuijntjes kan regio’s. Tévens is zij bestuurs- daarbij vergeleken worden lid van dc met die van chef de mission van de Nederlandse afvaardi ging naar de Olympische Spe- Mini Kuijntjes met de zorg lijk is gebruik te maken van len. Zij heeft zich altijd op een voor haar gezin (de heer en de know-how binnen de ver- voortreffelijke wijze van haar mevrouw Kuijntjes hebben eniging voortgezet. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de Waddinxveense ge meenteraad gevraagd een voorbereidingsbesluit te nemen voor een composteringsinstallatie aan de Tweede Bloksweg. Hiertegen is door omwonenden al bezwaar aangetekend, maar het college meent dat de gevreesde geurhinder te voorkomen valt. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijns werk houdt in de crocusvakantie op twee dagen activiteiten voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Op dinsdag 1 maart is er een schaatsdag en op donderdag 3 maart een sterrendag Dinsdag 1 maart gaan de Waddinxveense meisjes en jongens met de Stichting Wel zijnswerk Waddinxveen naar schaatscentrum De Uithof in Den Haag. De Waddinxveen se schaatsvereniging De Gou- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 18 februari om zeven uur wordt door de wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel aan de Lijsterbes straat weer de maandelijkse disco-avond voor jongeren ge houden. Vorige maand was het in De Paddestoel met een record aantal van meer dan 70 be zoekers gezellig druk. Ook vrijdag draait drive-in-disco- theek The Flying Dutchmann met DJ Ed en DJ J.W weer de beste muziek. Op deze avond, die voor de ge legenheid de naam ’Nothing but a party’ draagt, wordt voornamelijk house gedraaid, maar de discjockeys draaien op verzoek ook andere mu ziek. De avond is om ongeveer kwart over negen afgelopen en is alleen toegankelijk voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar. De entreeprijs bedraagt één gulden. WADDINXVEEN - In het kader van het actualiseren van bestemmingsplannen wordt op dit momentin het Waddinxveense gemeente huis een integrale herzie ning voorbereid van de be stemmingsplannen ’Noord kade 1967’ en ’Noordkade langs de Gouwe’, welke glo baal worden begrensd door de Gouwe, het bestem mingsplan recreatiegebied Gouwebos, de Ringvaart en Sint Huybertsgeregt.Her- ziening van deze bestem mingsplannen is noodzake lijk vanwege het feit, dat in het plan regelingen zijn op genomen, welke geen recht meer doen aan de actuele si tuatie. Per 1 april van dit jaar krij gen gemeenten de zorgplicht om woonvoorzieningen, ver voersvoorzieningen en rol stoelen te verstrekken aan ouderen en gehandicapten. Veel voorzieningen, die vroe ger onder regelingen als de Algemene Arbeidsongeschik theidswet (AAW) en Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten (RGSHG) vie len, worden vanaf 1 april door de gemeente verstrekt. Het V3I1 Rotterdam gaat hierbij om woon- en ver- voersvoorzieningen en rol- naar Den Haag stoelen. De rijksoverheid heeft in de Wet Voorzieningen Gehandi capten een aantal regels vast gelegd. Desalniettemin blijft de nieuwe wet een raamwet, waarbinnen de gemeenten beleidsvrijheid hebben om de omvang en inhoud van het lo kale voorzieningenpakket te bepalen. Hierdoor kan het gehandi captenbeleid beter inspelen op individuele behoeften en de specifieke zorgvragen van de gehandicapten en oude ren. Eén van de uitgangspun ten bij de uitvoering van het nieuwe beleid is dat de onge lijke behandeling in de AAW van mensen boven de 65 jaar en mensen die jonger zijn dan 65 jaar. Nu is iemand van ouder dan 65 jaar uitgesloten van AAW- voorzieningen en moet de GOUDA/WADDINXVEEN - Voor de tweede keer dit jaar zullen docenten van scholen voor voorbereidend beroepson derwijs en voortgezet speciaal onderwijs in de Goudse regio zich laten informeren over jongeren, relaties, seksualiteit en schoolbeleid. Vorige maand ruim 30 docenten een mate rialenpresentatie. Donder dagmiddag 17 februari zullen zij in het schoolgebouw De Brug aan de Oosthoef in Gou da onder het motto ‘Samen le ven op een gezonde school' -kshops over verschillende >ij wonen. Beide studiebijeenkomsten maken deel uit van het pro ject ’Samen leven op een ge zonde school’ over sexuele en lichting is gegeven op onze plannen. Deze bijeenkomst is tevens aangekondigd in het Weekblad voor Waddinxveen. De aanwezige belanghebben den zijn voorts in de gelegen heid gesteld hun zienswijze naar voren te brengen ten aanzien van de Waddinx veense beleidsvoornemens. De bedenkingen komen - sa menvattend - erop neer dat belanghebbenden vrezen GOUDA - Vrijdagavond 18 fe- voor geurhinder, die naar ver- bruari om half negen geeft de wachting zal optreden bij het docente kunst- en cultuurge- inwerking zijn van de com- schiedenis Monique Stommel posteerinrichting. Vooralsnog een lezing met dia’s over mo- zijn B. en W. van mening dat deme kunst in de dramazaal met deze bedenkingen vol- van creatief centrum De doende rekening kan worden Werkschuit aan de Bloemen- gehouden bij een door de pro- daalseweg in Gouda. vincie te verlenen milieuver- Zij zal zich speciaal richten op gunning op grond van de Wet het werk van enkele beelden- Milieubeheer. de kunstenaars uit de eerste Gelet op het vorenstaande helft van de twintigste eeuw, stellen zij de gemeenteraad waarvan je kunt zeggen dat voor een voorbereidingsbe- zij met hun vernieuwende in sluit te nemen. De raadscom- zichten de basis voor de mo- missie voor ruimtelijke orde- derne kunst hebben gelegd, ning, woningbouw en be- De toegangsprijs bedraagt drijfsterreinen heeft een posi- vijf gulden. zondagmorgen 20 februari i prediking ver zorgen in de dienst van de Evangelische Gemeente Pa- rousia, die wordt gehouden in relationele" vorming "van de de Calvijn-MAVO aan de Gemeenschappelijke Gezond- Wmterdijkin Gouda. heidsdienst Midden-Holland (GGD). Jongeren tussen de 12 en 18 jaar bevinden zich in een le vensfase waarin belangrijke lichamelijke en emotionele ontwikkelingen plaatsvin den. Het is voor de meesten van hen een spannende perio de die verwarring en onzeker heid met zich kan brengen, maar die vaak ook heel leuk en intens is. Jongeren brengen een groot deel van hun tijd op school door. Veel scholen besteden daarom aandacht aan vriend schap, relaties en seksuali teit. Sinds de invoering van de basisvorming zijn scholen daartoe zelfs verplicht. Het project ’Samen leven op een gezonde school’ wil scholen hierbij ondersteunen. De themabijeenkomst op don derdag 17 februari bestaat voor een belangrijk deel uit workshops, waarin bepaalde onderwerpen centraal staan. Er is een workshop over sexu eel overdraagbare aandoe ningen (SOA), Aids en veilig vrijen. Jongeren blijken namelijk op steeds jongere leeftijd hun eerste sexuele ervaringen op te doen terwijl hun kennis over SOA, Aids en veilig vrij en daarbij achter blijft. On derzoek laat zien dat één op de zeven vrouwen voor haar zestiende met seksueel mis bruik te maken krijgt. 10.30 uur in de voormalige tiek Bond (KNGB), in Pavil- Klaas de Vriesschool (Her man Heijermanslaan). ’s Mid- luncht. Men “moet zelf e“en Waddinxveense eerste burger lunchpakketje meenemen. Om 15.00 uur is deze dag af gelopen. Deelname kost ƒ2,50. WADDINXVEEN - Leerlin gen van de protestants-chris- telijke Prinses Beatrixschool en de rooms-katholieke Kar dinaal Alfrinkschool (Zuid- plashof) zijn druk bezig ge- X_X 1X_1X De Toeterroute. Dit project, dat met twee con- sulentes van de Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vorming (SSKV) uit Gouda is georganiseerd voorbereid en uitgewerkt, sprak de kinderen enorm aan. GOUDA/WADDINXVEEN De Raad voor de Kinderbe scherming te Den Haag heeft met ingang van dit jaar de be handeling van zaken in het kanton Gouda, waartoe Wad- Zondagavond, 20 februari dinxveen en Zevenhuizen- 1--- Moerkapelle behoren, overge- terkerk van ^de, Baptistenge nomen van de Raad voor de Kinderbescherming te Rot terdam. Deze overdracht houdt ver- het koor ’Rejoice’ uit Woerden band met de wijziging van de arrondissementsgrenzen in Nederland. Een arrondisse ment is het rechtsgebied van een rechtbank. Het kanton Gouda gaat over naar het ar rondissement Den Haag. Cliënten die in een gemeente binnen het kanton Gouda wo nen, hebben voortaan te ma- van 17 tot 30 jaar. - - - - - Zij worden begeleid door een de combo, bestaande uit vijf per sonen die twee keyboards, een basgitaar, een dwarsfluit en slagwerk bespelen. De di- 3618384). Het bureau van de rigent, Dirk Wamaar, heeft Raad in Den Haag houdt vele liederen, die het koor ten spreekuur op werkdagen van gehore brengt, zelf geschre- 10.30-11.30 uur. ven en gecomponeerd. Het kanton Gouda omvat de - volgenden gemeenten: Berg- \f VR-Waddin\ VPPn ambacht (inclusief Ammer- V Vö-WaoamXVeen stol en Berkenwoude), Gou- bestftftt 45 jaar da, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nederlek (in- WADDINXVEEN - De afde- clusief Krimpen aan den Lek ling Waddinxveen van de Ne en Lekkerkerk), Ouderkerk derlandse Christenvrouwen- aan den IJssel (inclusief Gou- bond (NCVB) viert haar 45- Reeuwijk (inclusief jarig bestaan op dinsdag- ;gen), VÏist (inclusief avond 22 februari om kwart voor acht in Huize Souburgh (in- (Prins Bernhardlaan). De avond wordt verzorgd door een cabaretgroep uit Berg- schenhoek. Iedereen is van harte welkom. MEER - De Waddinxveense huisvrouw L. (Mini) Kuijn- een keer een dagje naar de tjes-Oostenbrink (Jacob sterren te vliegen een ‘ster- Catslaan) is benoemd tot Rid- rendag'. der in de Orde van Oranje- ’s Morgens bereiden de jonge- Nassau. Zij kreeg de bij deze onderscheiding ’vliegtech- behorende versierselen zater- igmiddag 12 februari uitge- ikt door burgemeester C.M. dags reizen ze met de vliegra- van der Linden. ket af naar‘sterrenland'waar Dat gebeurde halverwege de ze vast en zeker hele leuke en receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Regio Gouda van de Konink lijke Nederlandse Gymnas- x2_i_ t»j /ttatcitd tï:i joen Zoetermeer, vlak bij de rijksweg Den Haag-Utrecht. dags wordt er gezamenlijk ge- De onderscheiding, die de met groot plezier opspeldde op het moment dat in het Noorse Lillehammer de Olympische Winterspelen of ficieel werden geopend, is aan Mini Kuijntjes (50) verleend vanwege haar grote verdien sten voor de KNGB, die zij op haar naam bracht naast haar huishouden. Dat geldt in het bijzonder voor haar aandeel in de werk zaamheden van het Neder- weest met het muziekproject landse Comité voor de Wereld ren zich voor op de ruimtereis koninklijke met een cursus niek’ en het maken van een speciaal ruimtepak, ’s Mid- tiddag 12 februari uitge- Heusden, directeur van de workshops Evangelische Alliantie, zal op thema’s bij oud-spelers wordt het beleid om tien uur de prediking ver- van het bestuur van be Fair- voetbal om zo veel als moge- Gymnastrada, de ’Olympi sche Spelen’ van de gymnas- tieksport, welk evenement eenmaal per vijf jaar wordt 1 en waaraan vanuit de gehele wereld onge- in Zoetermeer onthulde tij veer 20.000 sporters mee- dens zijn tijd in Vlaardingen doen. De Waddinxveense ook aan gymnastuek te heb- heeft dit internationale deel ben gedaan, van haar werk voor de KNGB beëindigd. Als lid van het Nederlands Comité is Mini Kuijntjes be trokken geweest bij de orga nisatie rondom drie Wereld Gymnastrada’s in het Zwit serse Zürich (1981), in het Deense Herning (1986) en in Amsterdam (1991), respectie- tie waarbij de KNGB is aan- velijk in de functie van secre- gesloten, welk comité belast taris, penningmeester en i 11 totale evenement. Ondanks haar drukke inter nationale werkzaamheden keloze gang van zaken bij de verrichtte (en verricht) Mini met een jaar verlengd. „•x t gemiddeld Kuijntjes ook andere werk- De beide oud-spelers van Be zaamheden binnen de KNGB, zowel op plaatselijk, regio naal als landelijke niveau. Zo is zij bijvoorbeeld penning meester van de Regio Gouda van de KNGB en secretaris van de koepelorganisatie van de vier Zuidhi 3>z 3 U1 (U

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13