Drie-ronden tournooi WSV Handbalveld Schilders krijgen bezoek van dieven Antoon Hogervorst (D66) blij met plannen rond het Bentwoud DIRECT SERVICE DROOM SLAAPKAMERS van asfalt GOUWE MEUBEL Certificaat voor J. Baas jr s ■pi CDA-FRACTIE Historische schaatsfilm Moerkapelle Fietsen gestolen Niemand mag de dupe worden van ontwikkeling 0PEUGEOT fHA WADDINXVEEN £ftA WADDINXVEEN «O ■Mj RT VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 FEBRUAR11994 Pagina 15 WEEKBLAD ISO 9001 certificaat. we Door samenwerking en dia loog een trefzeker bestuur! Veilige straten, vooral voor het langzame verkeer! FRANS POTUYT NR. 6 LIJST 1 TJITTE PRINS NR. 7 LIJST 1 In de nacht van zondag op maandag werd een personen auto gestolen vanaf het be drijvenpark Coenecoop. De wagen was daar bij een gara ge ter reparatie neergezet. Het betreft een rode Volvo 440 GLT voorzien van het kenteken GZ-TL-04 eigen dom van een 37-jarige Moer- kapellenaar. In de nacht van donderdag op De totale investeringskosten (afgerond) ƒ150.000,- kunnen gedeeltelijk gedekt worden door het kapitaliseren van de jaarlijkse huur in 25 jaar (an- nuïtair). Voor het meerdere aan kosten dient een éénma lig beroep te worden gedaan op de reserve stadsuitleg. Spreekuur: 22 februari 1994 - Tijd: 19.30 - 20.30 uur Plaats: Hervormd ontmoetingscentrum ”De Brug”, Kerkplein, Boskoop. BELLEN IS ALTIJD MOGELIJK: s 01727 - 13620 Een lampje vervangen, nieuwe banden, ruitenwissers, accu of uitlaat? U bent welkom in onze Direct Sendee rkplaats. Snel en voordelig reparaties klaar terwijl u wacht MOERKAPELLE - De ijsclub Moerkapelle, die 75 jaar be staat, zal tijdens de feest avond op vrijdag 18 februari in het dorpshuis Op Moer in Moerkapelle ook een histori sche schaatsfilm vertonen. Op de film zijn de successen te zien van Ard Schenk en Kees Verkerk en later van Hein Vergeer en Leo Visser. tweeën één, het blijft open ak kerbouwgebied of je gaat het gebied inrichten, precies om ongewenste ontwikkelingen tegen te gaan. Wij kiezen voor het laatste. Wil je het Groene Hart groen houden, dan zal bebouwing, woningbouw en ook kassenbouw, moeten wor den tegengegaan'. WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense politie is aangifte gedaan van een inbraak in de het opleidingsinstituut voor schilders aan de Esdoornlaan. Men heeft aan de zijkant een klapraam geforceerd en binnen heeft men een kluisje open gebroken. Daarin was slechts een kleine hoeveelheid geld wat vermist wordt. Positief advies In juni 1992 werd ten behoe ve van het kwaliteitssysteem NEN-ISO 9001 een project groep opgericht, die een jaar later een groot aantal proce dures had geschreven en in gevoerd. Na een jaar van voorbereidingen werd het to tale kwaliteitssysteem in juni 1993 geïmplementeerd, zodat het Waddinxveense bedrijf zich kon voorbereiden op de externe audit, die Lloyd’s als certificerende instantie eind november 1993 uitvoerde. Het positieve advies dat Lloyd’s hierna uitbracht, leid de dezer dagen uiteindelijk WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur wil in het sportpark ‘de Sniep' een verhard handbalveld van asfalt aanleggen voor de handbalvereniging Rowah. B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd hiervoor anderhalve ton op tafel te leggen. De huurvergoeding van het verharde veld aan de Dreef zal met ingang van 1995 wor den bepaald op f 3.415,- (prijspeil 1994). Voor de korf- balvelden zal met ingang van dit jaar de huurvergoeding worden verlaagd naar f 5.200,- per jaar. Van Wad dinxveen krijgt Rowah met ingang van volgend jaar per veld een structurele subsidie van duizend gulden. Reeds vanaf de oprichting op 1 januari 1991 heeft de hand balvereniging Rowah in ge sprekken met de gemeente Waddinxveen aangedrongen op de realisatie van een bui- tenhandbalveld. Waddinxveen heeft Rowah schriftelijk laten weten niet over een goede locatie te be schikken en dat de vereniging eerst haar bestaansrecht zou moeten bewijzen. Op dat mo- WADDINXVEEN - Zaterdag 19 februari houdt de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV haar 40e drie-ronden-tour- nooi. Zowel club- als huisschakers zijn die dag van harte welkom in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) in Waddinxveen, waar het tournooi gehouden wordt. planning opgesteld ten be hoeve van het behalen van een NEN-ISO-certificaat. Certificering op zich is niet nieuw binnen de Baas Bedrij ven. Zo beschikt bijvoorbeeld Baas-dochter Schoonder- woert Hei- en Waterwerken BV over de ’LEF-erkenning* en heeft dochter Bagaco BV onlangs de status Waarbor- ginstallateur’ verkregen. Duidelijkheid Voor diemensen is een stuk duidelijkheid een eerste ver eiste en daarmee samenhan gend zeker ook een goede fi nanciële afwikkeling. Je moet de mensen die dat willen, hel pen een nieuwe locatie te vin den om hun werk en daarmee hun bestaan voort te zetten, waar dan ook. Niemand mag van deze situatie de dupe worden, dat zou niet eerlijk zijn', betoogt de D66-voor- man. ‘Ik volg deze zaken met zorg. Aan de andere kant: er is een interessante televisie-uitzen- ding van de VPRO over deze problematiek geweest. Daar uit concludeerde ik, dat er boeren uit het gebied waren die best wilden vertrekken als de vierkante-meterprijs op het niveau van een kassen- bouwgebied zou liggen. Dan word ik een beetje argwa nend. Het lijkt erop dat de emotionele kanten minder belangrijk worden naarmate de vierkantemeterprijs stijgt'. ‘En juist ook over de ontwik keling van de kassenbouw in deze streek, inclusief die fel- oranje assimilatie verlichting, hebben wij zorgen. Het is van Financiën Voor mezelf vind ik de finan ciële afwikkeling één van de belangrijkste zaken die onze aandacht vragen de komende raadsperiode, naast natuur lijk de invulling van de cen- trumontwikkeling, het aan pakken van de verloederde groenvoorziening in Wad dinxveen, het verbeteren van de verkeersveiligheid en de invulling van het bestem mingsplan Zuidplas ’90. Het in de hand houden van de fi nanciën in dit dorp is een zorg'. Volgens Antoon Hogervorst mogen de financiële gevolgen van het Bentwoud-project niet worden afgeschoven naar de omliggende gemeen ten. ‘Dat wil zeggen, de kos ten de ontwikkeling, maar ook die van het onderhoud. Dat zou zeer onrechtvaardig zijn. Bovendien stelt D66 als harde voorwaarde dat de af wikkeling van de verwachte verkeerstoename van en naar dit gebied op een duidelijke wijze wordt opgelost'. ‘Het zal nog vele jaren duren en heel wat voeten in aarde hebben, voordat de eerste boom er staat. Laat staan dat het nog tientallen jaren duurt voordat het Bentwoud een volwaardig bos is. Maar ik heb het volste vertrouwen in de plannen', besluit D66-lijst- trekker Antoon Hogervorst. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen zijn de volgende fietsen gestolen. Vanaf het Woubrechterf verdween een zwarte Gazelle Primeur Op- oefiets, framenr. 5319782, postcode 2743DJ83; vanaf het Stationsplein een groene Classic damesfiets, trommel- remmen en versnelling, post code 2742LB77; eveenens vanaf het Stationsplein een groene Batavus herenfiets; vanaf de Sparregaarde een blauwe herenfiets met vel- gremmen en versnelling; van af de Stationsstraat een paars-roze dames citybike merk Mondia en vanaf het NS-station Waddinxveen een blauwe sportfiets met postco de 2741MT6. Aangetroffen werd een zwar te Rodeo luxe Opoefiets. De jaarlijks ongeveer hon derd deelnemers aan het tra ditionele tournooi zullen wor den ingedeeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen duren maximaal 2 uur, dus 1 uur per speler per partij. De minimum leeftijd om aan dit tournooi te kun nen deelnemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt ge speeld van 10.00-12.00 uur, de tweede ronde van 13.00- 15.00 uur en de derde en laat ste ronde van 15.00-17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelij ke prijzen beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per persoon en dient bij aanvang van het tournooi aan de zaal te worden be taald. Bij inschrijving naam, adres en speelsterkte vermel den. Voor opgave: G. Torenbeek, Justus van Effenlaan 86, Waddinxveen, tel. 01828- 19006. Dat zegt D66-lijsttrekker An toon Hogervorst (33). ‘Ik ga graag in mijn schaarse vrije tijd met mijn vrouw Anja en zoontje Johan van bijna vier jaar een flinke boswandeling maken en daarvoor kun je niet echt dicht bij huis te recht', aldus de aan de graan akker wonende democraat. De jongste lijsttrekker van al le Waddinxveense partijen is zichtbaar enthousiast wan neer hij het heeft over dit on derwerp. ‘Ik ga graag naar het Korversbos bij Hilver sum, een wat ouder gevari eerd bos van Natuurmomu- menten. Wanneer we wat minder tijd hebben moeten we het doen met jonge gebie den als het Westerpark in Zoetermeer of het Reeuwijkse Hout'. ‘Het is een heerlijke ontspan ning. Een mens heeft het af en toe nodig eens lekker uit te waaien. En vraag maar na in eigen omgeving: men gaat daarvoor naar een favoriet bos en soms naar de duinen of het strand'. ‘Maar het gebied waarover we nu praten is recentelijk toch ontsloten en toeganke lijk gemaakt voor de fiets, wordt gezegd door de tegen standers van Bentwoud', lacht de democraat. ‘Ik heb echter nog nooit zo’n lang en kaarsrecht fietspad gezien. Dat heeft geen enkele recrea tieve waarde'. ‘We hebben de globale plan nen van de invulling van het Bentwoud gezien en ik vind dat daar goed over is nage dacht. Het ziet er veelbelo vend uit, met ruime fiets- en wandelgelegenheden, er is zelfs in een waterpartij voor zien voor kanovaren. De be planting vanhet bos zal vol gens de plannen zeer gevari eerd zijn', aldus Antoon Ho gervorst. ‘Het ziet er echt perfect uit. Het zal niet alleen mij, maar ook andere wandelende lief hebbers een hoop kilometers autorijden schelen1. vrijdag is op drie plaatsen in gebroken. Dat gebeurde aan het Klaverveld tweemaal en het Papaverveld. Men kwam aan de achterzijde de woning binnen door het boren van gaatjes. De buit betrof een horloge, wat geld, luidspre kers, een telefoon, een cd-spe- ler en een video. In de nacht van donderdag op vrijdag werd vanuit een be stelauto, die stond gepar keerd aan het Papaverveld, de radio-cassetterecorder ge stolen. Er waren geen braak sporen. Zondagmorgen vroeg werd vanaf de Valkenburgerlaan een blauwe Fiat Tipo gesto len. Het voertuig was voor zien van het kenteken XB-87- NB. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een winkelwagen aan het Noordeinde. Men forceerde de toegangsdeur. Er werden snoep en sigaretten vermist. WADDINXVEEN - ‘Zeker, wij zijn blij met de plannen rond het Bentwoud. Zo’n bos voor de deur lijkt ons prachtig. Maar er zitten ook emotionele kanten aan. En financiële. Dat zijn elementen waar we niet zo maar overheen kunnen walsen. We moeten terdege rekening houden met de belan gen van de boeren en met de financiële consequenties voor de gemeente rondom het gebied'. hangt je boven het hoofd, dat lijkt me heel frusterend. Dat raakt je persoonlijk heel diep, zeker voor die bedrijven die van vader op zoon, vaak al ge neraties lang, zijn overgedra gen'. Groene Hart ‘Natuurlijk is het een voorzie ning waarmee je blij zou moe ten zijn wanneer deze zo vlak bij huis wordt gerealiseerd. Waddinxveen ligt midden in het Groene Hart, maar als ik door Waddinxveen fiets zou je dat aan onze groenvoorzie ning niet zeggen. Misschien geeft Bentwoud wat meer in spiratie om op dit terrein on ze gemeente eindelijk eens goed aan te pakken', gaat de democraat verder. ‘Op dit moment worden er naar mijn gevoel meer bomen en struiken gerooid dan bijge plant. Echt fleurig ziet het er niet uit, vind ik‘, zegt Antoon Hogervorst. We zitten mid den tussen de kwekers, maar we zijn tot op heden niet in staat om onze wijken attrac tief aan te kleden. Wat er nu staat is vooral onkruid'. ‘Laten we eerlijk zijn, dat bos zal er best komen, die trein is niet te stoppen. We kunnen ons in Waddinxveen daar wel druk over maken, maar - en nog los van de omvang - ko men doet het er toch. Die be slissing draaien wij plaatse lijk niet meer terug'. ‘Ik realiseer mij echter ten volle dat wanneer je in dat ge bied woont en werkt, je er niet vrolijker van wordt. Na tuurlijk, als je daar zit met je bedrijf en je gezin en zo iets BRUGWEG 2 - WADDINXVEEN (BIJ DE HEFBRUG) S 01828-17705 WADDINXVEEN - Aanne mingsbedrijf J. Baas BV aan de Wilhelminakade in Wad dinxveen heeft als eerste be drijf in de aannemingsbran- che het NEN-ISO 9001 certi ficaat behaald voor de com plete range van werkzaamhe den. Het kwaliteitsborgingssys- teem, dat door Lloyd’s Regis ter Quality Assurance Limi ted is geëvalueerd en goedge keurd, is van toepassing op ontwerp van rioleringssyste men, aanleg, onderhoud en renovatie van gas- en water leidingen, rioleringssyste men en elektriciteitsnetwer- ken, bouwrijp maken van ter- reinen en het aanleggen van bestratingen in de grond-, weg- en waterbouwsector. Het certificaat is niet alleen van toepassing op de totale werkzaamheden, maar ook voor centrale diensten zoals inkoop, technische dienst, transport en administratie. Met het behalen van dit in ternationaal geldende certifi caat zal aannemingsbedrijf J. Baas BV een belangrijke plaats innemen in zowel de nationale als internationale aannemerij. Ook in Neder land heerst steeds meer de tendens dat alleen NEN-ISO gecertificeerde bedrijven voor het verkrijgen van opdrach ten in aanmerking komen. Afpers er ij De poging een persoon geld af te persen nadat hij ’gepind’ had is opgelost. Het misdrijf werd gepleegd door twee uit Woerden afkomstige perso- nen in de leeftijd van 18 en 19 toekenning van het NEN- jaar. De 18-jange werd vorige week aangehouden, de ander was al eerder aangehouden. Beiden hebben het feit be kend. Foto boven: D66-lijstaanvoerder Antoon Hogervorst aan het fiet sen met zijn zoon. Foto beneden: Antoon Hogervorst is de jongste lijstaanvoerder bij de komende gemeenteraadsverkiezingen in Wad dinxveen. Hij is een voorstander van het Bentouwd. (Foto 's: Antoon Hogervorst). Werkmaatschappijen Aannemingsbedrijf J. Baas BV (250 medewerkers) ment had de vereniging 20 le den. Ondanks het gemis van een buitenaccommodatie is de vereniging gegroeid naar 80 leden en wordt met 6 teams deelgenomen aan de zaal- handbalcompetitie. Met de komst van een buitenaccom modatie, waardoor deelgeno men kan worden aan de veld- handbalcompetitie, zal het le dental nog verder toenemen. Voorts mag verwacht worden dat de lichte stijging van het aantal inwoners de komende jaren een gunstig effect zal hebben op het ledental. Op het korfbalcomplex langs de Dreef, gehuurd door de korf balvereniging Korbis, is ruimte voor de aanleg van een verhard handbalveld van 24 x 44 meter met een speeld van 20 x 40 meter. Met de korfbalvereniging Korbis is overleg gevoerd over de eventuele aanleg van een handbalveld op het korfbal complex. Hoewel zij hierte gen aanvankelijk flinke be zwaren had, toonde Korbis begrip voor de situatie en is hiermede accoord gegaan. De totale kosten voor de aan leg van een verhard (asfalt)- handbalveld worden ge raamd op ƒ150.000,-, inclu sief alle bijkomende kosten. Voor uitwerking van de kos ten kan de omzetbelasting buiten beschouwing worden gelaten, omdat geopteerd wordt voor belaste verhuur (conform huidige praktijk sportvelden). Het kwaliteitsteam van aannemingsbedrijf J. Baas BV. Staand van links naar rechts J.L. Appel, A. van Leeuwen, A. Verweven en W Kwinkelenberg. Zittend van links naar rechts H. Stöpler, W.P. Bra- kenhojf, M. van Dorp-Koster en B. van der Sluis (kwaliteitscoördina tor). (Foto: J. Baas BV). maakt samen met 15 andere bedrijven deel uit van Baas Bedrijven. Het bedrijf richt zich steeds meer op de gecom bineerde aanelg van nuts voorzieningen, zoals gas, wa ter, riolering, elektriciteit, te lefonie en CAI. Hierbij scha kelt J. Baas BV waar nodig zusterbedrijven in. Ook voor deze andere werkmaatschap pijen heeft de directie een De directie van het aannemeingsbedrijfJ Baas BV en het kwaliteitsteam. Staand van links naar rechts B. van der Sluis, A. van Leeuwen, W.P. Brakenhoff, H. Stöpler, W. Kwinkelenberg, A. Verweyen, M. van Dorp-Koster, J.G.M. van Vliet, P.F.M. Verstege, J.L. Appel, C. W. van Harskamp, N. Baas en L. Vrijenhoek. Zittend van links naar rechts P.G.J. de Jong, J. Baas en B.D.N.M. van der Sprong. (Foto: J. Baas B V). WÉ 9- Donderdag koopavond DYNAMISCH OP WEG - PEUGEOT DEALER VOOR WADDINXVEEN EN OMGEVING boonstoppel b.v. Oranjelaan 21 Waddinxveen Tel. 01828-12344 Showroom Juliana v. Stolberglaan. IS HET WAARD! IS HET WAARD! J z -

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15