Debatavond over geloof en politiek CDA CDA uitbreiding raadhuis Hogere nettowinst NKF dankzij Duitse overname Nieuw kantoor voor Jaap de Hoop Scheffer spreekt in Waddinxveen 1 Haagse agenten vertellen WADDINXVEEN - Dinsdag avond 22 februari om acht uur zal in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) politieman J. Bezemer, geas sisteerd door een collega, ver tellen over zijn werk in een Haagse volksbuurt. Rooien van Jaarcijfers kabelconcern over 1993 zes elzen Kreater-cursus bloemsierkunst Fysiotherapeute op ouderavond WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 FEBRUAR11994 Pagina 9 Naast het gemeentehuis aan het Raadhuisplein wordt een nieuw kantoor gebouwd, dat de gemeente overbeweeg- beis in Duitsland. goodwill bedrag van de on- Wedstrijd Bestman Installatietechiek gemeente gemeente gemeente gemeente gemeente gemeente consolideerd per 31 december 1993. Deze acquisities zijn es sentiële elementen in de stra tegische herpositionering van de Duitse en Nederlandse ac tiviteiten. hierover zijn vlot verlopen, waardoor vóór het einde van christen-democratische volksvertegenwoordiger dan De nettowinst per gewoon aandeel van ƒ1,- bedraagt WADDINXVEEN - Met in gang van volgende maand is er weer gelegenheid tot het volgen van de cursus bloem sierkunst in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat). ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? ASSCHEMAN WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Dit voor jaar worden er drie verkiezin gen (gemeenteraad, Tweede Kamer, Europees Parlement) gehouden. Voor de kerkelijke commissie Vorming en Toe rusting van vier Waddinx- veense kerken (Immanuël- kerkgemeente, Gereformeer de Kerk, St. Victorkerk, Re monstrantse Kerk) is dit aan leiding een korte cursus over Geloof en Politiek te organi seren. woon aandeel uit te keren een dividend naar keuze: ƒ5,50 contant of in gewone aande len, ten laste van de Agio-re- serve of Overige Reserves, naar keuze van de aandeel houders. De hoogte van het stockdividend zal niet later dan 13 mei 1994 worden be- Donderdag 17 februari staat het pas verschenen boek van prof.dr. G.G. de Kruijf, ‘Nuch ter en waakzaam', centraal. Hierin komt de theologische basis van de democratie aan de orde. De derde en laatste avond (donderdag 24 februari) is er onder leiding van CDA-frac- tievoorzitter Gerrit van den Berg een forumdiscussie tus sen vertegenwoordigers van CDA, D66, PCW, PvdA en VVD (onder wie een aantal lijsttrekkers) over het thema ‘Geloof en Politiek'. Balans Daarbij was goed°te'zien, dat Het eigen NKF-vermogen het ene kind dat veel beter doet dan het andere. den, het netto-bedrijfsresul- taat liep met ongeveer een derde terug tot 18,6 miljoen verslagjaar. gulden. Het kabelconcem zal be drijfsonderdelen in Duitsland afstoten of samenvoegen met De jaarcijfers andere ondernemingen. Bo- op de bres voor Boskoop voor een: veilige sterke schone activerende gemeente Tiny van Eek - Oosterwijk ZEKER NU! op de bres voor Boskoop De eerste avond stonden de verhoudingen tussen kerk en wereld aan de ene kant en po litiek aan de andere kant cen traal. In verschillende kerke lijke tradities heeft men hier een visie op ontwikkeld. Voor beelden hiervan zijn de the ocratie, de lutherse twee-rij- ken-leer en de rooms-katho- lieke leer van de subsidiari teit. voor een: veilige sterke schone activerende gemeente Joop Binken ZEKER NU! Deze cursus, die vorige week donderdag 10 februari van start ging, wordt nog gehou den op donderdag 17 en don derdag 24 februari (aanvang 20.00 uur) in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde). De eerste en tweede avond wordt verzorgd door ds. A.A. van Houwelingen (hervormde Im- manuëlkerkgemeente). Op de derde avond is er een forum discussie onder leiding van Gerrit van den Berg (CDA-ge- meenteraadslid). Natuurlijk zal deze avond ook in het teken staan van de na derende gemeenteraadsver kiezingen. CDA-lijsttrekker Jan Hielema zal dan, één dag na het lijsttrekkersdebat in het Anne Frank-centrum, meer dan voldoende punten hebben om over te spreken. droeg ƒ127,3 miljoen (1992: ƒ133,9 miljoen), in telecom- municatiekabel ƒ242,2 mil joen (1992: ƒ178,7 miljoen), in speciale kabel ƒ40,5 mil joen (1992: ƒ54,0 miljoen) en in projecten ƒ86,6 miljoen (1992: ƒ77,3 miljoen). De export bedroeg ƒ138,0 mil joen ofwel 28% van de omzet (1992: 27,0%). Netto-omzet De netto-omzet van ƒ496,6 miljoen overtrof het 1992-ni- veau met bijna 12%. De om zetten in energiekabels en projecten waren conform ver wachting en de omzet van NKD compenseerde ruim schoots de aanzienlijk lagere verkopen van telefoonkabels naai gebied niet vergeten. Als woordvoerder op het terrein van de ontwikkelingssamen werking is Jaap de Hoop Scheffer zeer goed op de hoog te van de ontwikkelingenin het buitenland. Voor de basiscursus zijn kleurstelling en compositie zaken die docente Marina Winters de revue laat passe ren in zes lessen van twee uur op dinsdagmorgen van 9.00- 11.00 uur. De eerste les is op dinsdag 15 maart. Het tarief bedraagt ƒ60,- (exclusief ma terialen). gecombineerde Nederlandse en Duitse activiteiten. Alle overige balansposten to nen aanzienlijke wijzigingen als gevolg van de consolidatie van NKD vanaf 1 augustus en van Kaiser Kabel, per 31 december 1993. Het garantievermogen van ƒ250,8 miljoen per einde 1993, is 36% van het balans totaal (1992: 64%). Dit weer spiegelt de acquisitie van Voor de vervolgcursus brengt Marina de fijne kneepjes bij van bloemsierkunst in zes lessen van twee uur op woensdagmorgen van 9.00- 11.00 uur. De eerste les is op donderdag 16 maart. Het ta rief bedraagt ƒ60,- (exclusief materialen). Voor verdere inlichtingen Kreater (tijdens kantoor uren), Kerkstraat 13, Wad dinxveen, tel. 01828-14422. Zij doen dat op initiatief van de afdeling Waddinxveen van het NIVON. Het geheel wordt ondersteund met filmbeel den. Voor de pauze wordt het werkterrein belicht, daarna zullen beide heren vertellen wat burgers kunnen doen aan inbraakpreventie. Tevens worden dan vragen beant woord. Vooruitzichten NKF zal de markt in 1994 met een krachtiger uitgangs positie tegemoettreden, dankzij de recente acquisities in Duitsland. Door de bijdra gen van Kaiser Kabel en NKD gedurende het gehele jaar, zal de geconsolideerde jaaromzet naar verwachting toenemen tot meer dan ƒ750 miljoen. Deze factor - gecombineerd met de verbetering in de kos tenstructuur, resulterend uit de lopende herpositionerings- en herstructureringsactivi- teiten - zal NKF in staat stel len, het hoofd te bieden aan het lage activitietenniveau in Nederland op het gebied van telefoonkabel, dat naar ver wachting ook in 1994 zal aan houden. Bovendien zal in Duitsland de sterkere prijsdruk in de te lecommunicatiemarkt voel baar zijn. De energiekabel- en projectactiviteiten zullen naar verwachting een goede bijdrage leveren aan het re sultaat. Tegen deze achtergrond ver wacht het bedrijf de opgaan de trend in winstgevendheid te kunnen handhaven en een nettowinst in 1994 te kunnen boeken, die het nettoresul taat van 1993 zal overtreffen. Bedrijfsresultaat In de laatste vier maanden van het jaar verbeterde het NKF-bedrijfsresultaat aan zienlijk en bedroeg 4,7% van de netto-omzet. Als gevolg daarvan bedroeg het bedrijfs resultaat voor geheel 1993, ƒ18,6 miljoen, of 3,7% van de netto-omzet (1992: 6,3%). WADDINXVEEN - Het in 1978 in gebruik genomen ge meentehuis aan het Raadhuisplein zal worden uitgebreid met een kantoor, dat zal worden neergezet op de groen strook tussen het huidige gebouw en het oude raadhuis aan de Zuidkade. In het gemeentehuis is iedereen het er name lijk over eens dat de noodzaak tot uitbreiding van de huis vesting noodzakelijk is, ook al zou het ambtenarenbestand afnemen. WADDINXVEEN - Op de pro- testants-christelijke Groen van Prinstererschool (Tol lenslaan) is een ouderverga- dering gehouden, die in het teken stond van de lichame lijke ontwikkeling van kinde ren. Mevrouw Van Geest, fysio therapeute, hield een inlei ding over de ontwikkeling van kinderen op het gebied van de sensomotoriek. De sensomotoriek is de samen werking tussen de hersenen, de zintuigen en het bewe gingsapparaat. Veel kinderen vertonen een verstoorde ontwikkeling van hun bewegingen. Deze pro blemen zijn vaak te verhel pen door bij kinderen te on derzoeken, waar er in de ont wikkeling iets fout is gegaan De daling voor het gehele jaar 1993 werd voornamelijk ver- -1.x J-J-- daling in de verkoop van tele foonkabels in Nederland en door het verlies, geleden op de verkopen van speciale ka- Baten en lasten Het positieve saldo van finan ciële baten en lasten bedroeg ƒ8,5 miljoen (10,4 miljoen), wikkeling door verschillende Deze post omvat, voor de laat- fasen heen. Als zo’n fase wordt overgeslagen of een be- CDA-Waddinxveen dit jaar de herpositionering van de Jaap de Hoop Scheffer wordt beschouwd als één van de be langrijkste kandidaten voor het fractieleiderschap van de CDA-Tweede Kamerfractie na de Tweede Kamer-verkie- zingen in mei. Het Kamerlid zal tijdens zijn spreekbeurt in Waddinxveen niet alleen aandacht beste den aan een aantal aspecten van de lokale politiek, maar ook de ontwikkelingen op na tionaal en zelfs intematio- WADDINXVEREN - Het groen op het pleintje aan de Nassaulaan in Waddinxveen zal door de gemeentelijke plantsoenendienst vervangen gaan worden. De beplanting is verouderd en met name de rozen hebben last van zoge naamde ’wildgroei’. Op de hoeken van dit pleintje groeide het groen zover uit dat dit gevaar opleverde voor het verkeer. De nieuwe be planting zal een voornamelijk laagblijvende heesterbeplan- ting worden waarin hogere, solitaire struiken worden ge zet. Het groen aan de zuidkant van het gemeentehuis, inclu sief een zestal elzen, zal ge rooid worden in het kader van de uitbreiding van de par keervoorziening rondom het gemeentehuis en vernieu wing van de riolering. Nog dit vooijaar zal er een nieuwe beplanting terugko men in de vorm van een groenblijvende haag. Ook zal in de uitbreiding van het par keren een boombeplanting worden aangebracht. Aan de Jan Dorrekenskade- Oost zullen als gevolg van uitbreiding parkeerplaatsen een viertal bomen gerooid worden. Ook hier zullen nieu we bomen terug aangeplant worden. DELFT/WADDINXVEEN - NKF Holding NV in Delft, die in Waddinxveeen aan de Noordkade een bijna ontmantelde vestiging heeft, heeft 1993 redelijk goed kunnen afsluiten met een gestegen omzet en nettowinst. Dat is te danken aan de overname van ex-Philipsdochter Nokia Kabel in Duits land (NKI) en een lagere belastingdruk. NKD, de consolidatie van Kaiser Kabel per 31 decem ber 1993, de effecten van de WADDINXVEEN - De christelijke scholenge meenschap De Wadde voor MAVO en VBO (Sniepweg) was als school voor kwalifi cerend installatietechniek- onderwijs vorige week dinsdag 9 februari het to neel voor de regionale wed strijd ‘Bestman Installatie techniek Regionaal'. Deze werd gewonnen door David Varekam (Hellevoet- sluis) en Yilmaz Tekin (Delta College in Gouda). In de regio Gouda-Rotter- dam waren ze de beste leerlingenn van alle oplei dingen installatietechniek. Op woensdag 16 maart ko men ze uit in de landleijke competitie. Veertien leerlingen uit de regio lieten op De Wadde in Waddinxveen zien wat zij kunnen op het gebied van de installatietechniek. Een representieve selectie van installateurs maakte uit welke twee leerlingen zich ‘Bestman Installatietech niek Regionaal' mogen noe men. Zij gaan de Goudse regio verdedigen tijdens de landelijke wedstrijd ‘Be stman installatietechniek'. Karei van Soest (WD), wethouder van onderwijs in Waddinxveen, maakte dinsdagmiddag in De Wad de bekend dat David Vare kam en Yilmaz Teken zich hadden geplaatst. Wist NKF (voor 57% in han den van het Finse Nokia) de nettowinst met 14% te laten stijgen tot 20,5 miljoen gul- herpositionering van de Ne- j i derlandse en Duitse activitei ten en het resultaat over het Tijdens de politieke avond zullen enkele leden van het eerste uur herinneringen op halen aan de begintijd van het CDA in Waddinxveen. In 1974 werd met de oprichting van het CDA-overlegorgaan de basis gelegd voor de latere totstandkoming van het CDA-Waddinxveen. de huidige Marburg-activitei- ten van Monette Kabel- und Elektrowerk (Duitsland) in de loop van 1994 te beëindi gen. De reden hiervoor is de voort durende daling van de prijs niveaus in combinatie met de afnemende vraag naar spe ciale kabels in Duitsland, als mede de toegenomen concur rentie van buitenlandse leve ranciers. Op dit moment wordt bestu deerd, hoe een aantal over lappende activiteiten zou kunnen worden overge plaatst naar nadere onderne mingen van de groep in Duitsland. De resultaten van Kaiser zul len volledig worden geconsoli deerd vanaf januari 1994 hoe wel de acquisitie pas op 1 mei 1994 zal zijn voltooid. Voor de oplossing van de huis vestingsproblematiek be staat bij het gemeentebe stuur in beginsel een voor keur voor het huren of gedeel telijk huren van het nieuw te bouwen kantoor, zonder uit sluiting op dit moment van andere opties zoals kopen en leasen, alsmede een her schikking in het huidige ge meentehuis.Er is een voorbe- reidingskrediet van 55.000 gulden door de gemeenteraad op tafel gelegd om G. Ver douw BV uit Gouda verder aan de slag te laten gaan. In dit bedrag zijn ook de tot nu toe gemaakte meerkosten op genomen, evenals het geld (f 16.000,-) dat nodig was voor interne en externe kosten. De uitbreiding van de huis vesting van het gemeentelijk apparaat, waaraan burge meester C.M. van der Linden leiding geeft, kent al een voorgeschiedenis van een paar jaar. Op 1 juli 1992 is door de gemeenteraad een eerste krediet van ƒ25.000,- beschikbaar gesteld voor een onderzoek naar de huidige huisvesting in het gemeente huis.Het hiertoe ingeschakel de adviesbureau G. Verdouw BV uit Gouda heeft in juni vo rig jaar gerapporteerd. De uitgebrachte rapportage geeft een overzicht van de be schikbare ruimte in het hui dige gebouw, afgezet tegen een globaal berekende ruim tebehoefte. De conclusie is dat de huidige accommodatie, mede gezien vergelijkbare cij fers van andere gemeentehui zen, alsmede in het licht van de Wet Arbeidsomstandighe den (Arbo-wet), niet toerei kend en zeker niet doelmatig is. Dit geldt ook wanneer het (kantoor )personeelsbestand in zekere mate wordt ver kleind. Tevens bevat het rap port een benadering van kos ten, uitgaande van een drie tal onderzochte varianten, waarmee het ruimtetekort zou kunnen worden opgelost. Het gaat hier om het realiseren van een dakop- bouw, een uitbreiding met een vleugel in drie lagen en een herinrichting van het be staande gebouw. Hierbij zijn aan de orde het huren of ko pen van nieuw te bouwen kantoor naast het huidige ge meentehuis of het gedeelte lijk huren en nieuwbouw el ders.In de in juni vorig jaar gehouden informele bijeen komst van de gemeenteraad is gelegenheid gegeven tus sentijds van de in het rapport getrokken conclusies kennis te nemen en eventueel be staande onduidelijkheden op te helderen.‘Wij zijn van me ning dat uit de gepresenteer de gegevens, mede in relatie tot de eisen die in de Arbo- wet worden gesteld, de con clusie moet worden getrok ken dat de noodzaak tot uit breiding van de huisvesting aanwezig is', concluderen B. en W. en stelden de gemeen teraadsleden dan ook voor de ze conclusie - die wordt on dersteund door de raadscom missie voor Algemeen Be stuurlijke Zaken - over te ne men.Naar aanleiding van het overleg met deze raadscom missie in augustus vorig jaar heeft het college zich uitvoe rig beraden over de aard van de uitbreiding. De raadscom missie voor Algemeen Be stuurlijk Zaken was namelijk van mening dat de uitbrei ding van de huisvesting zo flexibel mogelijk dient plaats te vinden in het licht van lan delijke ontwikkelingen zoals regionalisering, recessie, als- en van daaruit door allerlei oefeningen de ontwikkeling oorzaakt door de aanzienlijke weer in goede banen te lei- ’-1- 1 1 1 den. Kinderen met sensomotori- sche stoornissen zijn vaak herkenbaar aan lijk gedrag of juist passief, moeite met ruimtelijk in zicht, gebrek aan concentra tie, faalangst en moeite met onverwachte gebeurtenissen. Kinderen gaan in hun ont- ook discussies over kernta ken, privatisering, uitbeste ding en thuiswerken. ‘Wij opteren in beginsel even eens voor een flexibele invul ling van de problematiek van de ruimtebehoefte', aldus het college. ‘Onze gedachten gaan dan ook primair uit naar huur van het naast het raadhuis te bouwen kantoor; hetzij geheel of gedeeltelijk, al naar gelang de uitkomsten van de verdere voorbereiding- ‘.Deze zijn gericht op sober heid en doelmatigheid op ba sis van een pragmatische aanpak. Mocht uit nader on derzoek blijken dat een ande re optie zoals een aankoop- of leaseconstructie financieel erg aantrekkelijk blijkt, bij voorbeeld door BTW-voorde- len, dan willen B. en W. ande re opties dan huur niet geheel op voorhand uitsluiten. Zij zullen deze opties uiteraard aan de raadsleden ter beslis sing voorleggen. Tevens hebben B. en W. zich naar aanleiding van eerder overleg met de raadscommis sies voor de Financiën en voor Algemeen Bestuurlijke Za ken intensief beraden over de verdere voortgang van de voorbereiding. In verband daarmee zijn zij afgestapt van hun voornemen de voor bereiding in hoofdzaak ex tern te laten verzorgen. Hoewel het een extra belas ting betekent voor het ge meentelijk managementteam hebben B. en W. besloten dat dit team in nauw overleg met burgemeester C.M. van der Linden de noodzakelijk uit breiding zal voorbereiden. Wel hebben zij gemeend uit overwegingen van zorgvul digheid en doelmatigheid een extern adviseur op een meer bescheiden wijze bij het voor- bereidingswerk te betrekken. De adviseur (G. Verdouw BV uit Gouda) vervult alsdan een klankbordfunctie. Voorts heeft de adviseur een rol in het kader van een zorgvuldi ge ARBO-analyse en -begelei ding, alsmede een bewa- kingsfunctie inzake het in dammen van financiële risi co’s. B. en W. verwachten dat door deze beperkte inschake ling de advieskosten in de vol gende fase van realisering worden terugverdiend.De nu geraamde inzet van de exter ne adviseur bedraagt ƒ23.000,-. Met het eerder en inmiddels verlaten voorne men van B. en W. inzake het intensief inschakelen van een externe adviseur zou een be drag gemoeid zijn van ƒ79.500,-.Het beduidend te rugdringen van de inschake ling van een extern adviseur betekent natuurlijk wel meer werk intern, hetgeen gevol gen heeft voor de kredietvote- ring voor het onderdeel uur- registratie Openbare Wer- ken.Met de nieuwe wijze van aanpak heeft de gemeente raad ingestemd door een kre diet beschikbaar te stellen voor de voorbereidingsfase, waarin een en ander gedetail leerder zal worden uitge werkt. Resultaat van het thans voor gestelde voorbereidend on nam in 1993 toe tot ƒ219,5 miljoen (1992: ƒ211,4 mil joen). Dit vertegenwoordigt per aandeel ƒ175,66 (1992: 1 ƒ169,22). Deze toename geeft Tweede Kamerlid Jaap G. de onder andere het effect weer van de toevoeging van het netto resultaat over het ver- slagjaar, na uitkering van het Ontmoetingskerk voorgestelde dividend over gaat huren of leasen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Hoop Schepper verzorgt van avond (woensdag 16 februari) qm acht uur in de hal van de (Groens- voorgestelde dividend over voorde) een spreekbeurt voor 1993. de 20-jarige CDA-afdeling Ook weerspiegeld is het netto Waddinxveen. Natuurlijk zal L langs verworven Duitse acti- o__ viteiten, dat ook de voorzie- stil staan bij het feilT dat het ning omvat voor het verwach- CTAA qy j te kosten met betrekking tot haar vierde lustrum viert. Dochters De recente acquisities in Duitsland zijn onderdeel van de algehele herpositionering van de Nederlandse en Duit se activiteiten bij de NKF. De details worden uitgewerkt en zullen in de loop van 1994 worden bekendgemaakt. Zo als eerder gemeld, zijn alle voorzieningen voor dit doel in Nederland en de lagere reeds vervat in de balans per verkopen in de sector speciale 31 december 1993. kabel in Duitsland. Er is echter nu reeds beslo- De omzet in energiekabel be- ten, als een onderdeel van de ze algehele herpositionering, derzoek zal zijn een compleet budgetkostenplan als toet singskader, schema’s voor verdeling van ruimte en een basisprogramma voor de in stallaties, een en ander toege sneden op gebruik van het te realiseren kantoorcomplex naast het gemeentehuis en een herinrichtingsplan van het huidige gemeentehuis. In de voorbereidingsfase zal te vens worden bezien of op eni gerlei wijze tijdelijk vervan gende huisvesting gewenst of noodzakelijk is. Het gaat hier in totaal om f 55.000,-. In de gemeente begroting voor 1994 is - na verwerking van een verhoging met ƒ50.000,- bij wensen en mid delen 1994 - een stelpost uit breiding gemeentehuis opge nomen van ƒ110.000,-. In de meeij arenbegroting 1994- 1998 is een geleidelijke ver hoging van dit bedrag voor zien tot ƒ560.000,- in 1997. Daarnaast is bij de behande ling van de meerjarenbegro ting 1993-1997 ten laste van de reserve grondbedrijf een ’reserve uitbreiding huisves ting gemeentelijk apparaat’ gevormd van ƒ2,5 miljoen. Uit de beschikbare stelpost van ƒ110.000,- is nu eenmalig ƒ55.000,- aangewenden voor dekking van het nieuwe kre diet. Ten aanzien van het vervolg van de procedure hebben B. en W. het volgende met de ge meenteraad afgespromen: - De voorbereiding wordt ge leid door het management team op bescheiden en doel matige wijze bijgestaan door een extern adviseur (G. Ver douw BV). - Burgemeester C.M. van der Linden zal als bestuurlijk verantwoordelijke fungeren en tevens een coördinerende rol vervullen. - Als inhoudelijke raadscom missie voor dit project zal de commissie voor Algemeen Be stuurlijke Zaken optreden. Deze commissie zal regelma tig van de voortgang op de hoogte worden gehouden. Zo nodig zal ook aan andere commissies advies worden gevraagd. - Op basis van de uitkomsten van de voorbereidingsfase zullen B. en W. de gemeente raad te zijner tijd een defini tief (krediet)voorstel voor uit breiding van de huisvesting doen. - De meer bescheiden inscha keling van de extern adviseur behelst in grote lijnen: de vervulling van een klankbordfusie voor de inter ne voorbereiding; het maken van een analyse van de ruimtebehoefte per functie en afdeling, inclusief spreekruimten, rekening houdend met de Arbo-normen en op de gemeentelijke orga nisatie toegesneden kenge tallen, zoveel mogelijk afge stemd op de huidige ruimte- verdeling van het bestaande gemeentehuis (beperking sloop- en herbouwkosten); bewakingsfunctie inzake in dammen van financiële risi co’s in de voorbereidingsfase in relatie tot de komende uit voeringsfase; assistentie bij voorberei dende werkzaamheden be treffende een doelmatige her huisvesting in het huidige ge bouw, alsmede doelmatige uitplaatsing; assistentie bij de eindrap portage en opstellen van een financiële toets. Dividend-voorstel en het divi dend-voorstel zullen aan de vendien verdwijnt het bedrijf aandeelhouders ter vaststel- definitiefuit Waddinxveen. ling worden gepresenteerd NKF’s geconsolideerde netto- tijdens de jaarlijkse algeme- omzet nam vorig jaar toe tot ne vergadering van aandeel- ƒ496,6 miljoen (1992: 443,9 houders op woensdag 18 mei. miljoen) en de nettowinst steeg tot ƒ20,5 miljoen (1992: ƒ18,0 miljoen). Deze toename ƒ16,41 (1992: ƒ14,43). kan worden toegeschreven Voorgesteld wordt, per ge- aan de verwerving van NKD per 1 augustus 1993. Zonder NKD zou de omzet ƒ375,8 miljoen hebben bedragen. In december 1993 is melding gemaakt van het voornemen om de volledige eigendom te verwerven van Kaiser Kabel GmbH in Berlijn per 1 mei 1994. De onderhandelingen kendgemaakt. Het dividend hierover zijn vlot verlopen, zal betaalbaar worden ge steld vanaf10juni 1994. 1993 overeenstamming werd De rente op de 6-12% achter- bereikt. Dientengevolge is gestelde obligatielening ad Kaiser Kabel in de balans ge- ƒ25 miljoen (uitgegeven in 1987), die is gerelateerd aan het bedrijfsresultaat over 1993, is vastgesteld op 6% voor de periode juli 1994 tot juni 1995. CDA-Tweede Kamerlid mr. Jaap de Hoop Schejfer. (Foto: CDA- Hans Hordijk). WADDINXVEEN - Het CDA- ste maal, het resultaat van Kaiser Kabel GmbH. Deze paalde fase te lang of te kort onderneming heeft weer een duurt kunnen er stoornissen zeer succesvol jaar afgeslo- in de bewegingsontwikkeling ten. ontstaan. De nettowinst voor 1993 is Het praatje van de fysiothere- ƒ20,5 miljoen (1992: ƒ18,0 peute werd ondersteund door miljoen), of 4,1% van de net- een videofilm, opgenomen in to-omzet (1992:4,1%). groep 3-4. De kinderen zon gen op de videofilm liedjes met allerlei bewegingen erbij. mi Bt. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking. kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer’ verhuur van diverse verhuismaterialen zoals dozen, dekens, steekwagens enz. opslagfaciliteiten voor uw inboedel VERVOER VERHUIZINGEN '^eeMiowi Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen t»

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9