Waddinxveen stelt fonds voor werkgelegenheid in CDA Hoog peil toekomstige installateurs 0,99 Dilsmcde /^en^ndenftp Tel.: 01720-73818 OPROEP! 0.98 DE BAS 12,99 Rottemerenloop Lions Bij Morgan komt de beuk erin Nog enkele plaatsen W’veense bridgedag morgana Spectaculair concert op twee piano’s in raadzaal van gemeentehuis CDA i DANSAVOND NCRV met Lee Towers in Gouda Dit is de laatste kans! JONAGOLD Forum over Geloof en Politiek B-diploma’s u ziet het voorjaar met vreugde tegemoet LIKKEPOT vpn Bentem riEswsa KIPFILET Laat uw stem meetellen! i s het w a a r d Den in Grotenhuis, in een duo met De pianiste Ellen Corver. (Foto: Nederlands Impressariaat). versie die doorgaans wordt bridgedag, februari 1 KILO 100 gram Ouderenzorg moet maatwerk zijn! Slaapkamers van beukehout, bij Morgana Slaapkamers Bel T. van Berkel (tel. 13106) of W. Neutel (tel. 10879) INDE ROZENBURCHT IN BOSKOOP JOS GROENENDIJK-BERNARD NR. 30 LIJST 1 Op compact disc verschenen opnames van Ellen Corver met Sepp Grotenhuis en de Amsterdam Mozart Players en met het Osiris Trio met werken van Beethoven, Men delssohn, Brahms en Shosta kovich. In 1992 werd Ellen Corver benoemd tot hoofdvak docente aan het Koninklijk Conservatorium Haag. programma, variaties Zaterdag 26 februari kan er weer deelgenomen worden op nagenoeg autovrije en auto- arme wegen langs en nabij de bedragen 5,- en andere afstanden levering van fruitschalen door geheel Nederland!! AAN DE KIEZERS VAN WADDINXVEEN Bent u ook voor een aantrekkelijk nieuw hoofdwinkelcentrum op het Be Fair-terrein? Vandaag, nota bene één week voor de verkiezingen, besluit de gemeenteraad of dat winkelcentrum er komt öf dat de Passage een beetje uitgebreid wordt. Voor zover bekend zullen CDA en WD helaas kiezen voor de Passage. De nieuwe gemeenteraad kan dit besluit terugdraaien! Ook al bent u aanhanger van een van deze partijen: stem dan nu één keer op D’66 of PCW (voorstanders van het nieuwe winkelcentrum). man. Grotenhuis debuteerde in 1978 bij het Residentie Or kest en sindsdien voerden concertreizen hem als kamer- muziekspeler en solist door 1 TT-1 Ox J171 en Japan. pertoire van Grotenhuis is het pianoconcert van Arnold Schonberg, hetgeen hij reeds met verschillende orkesten Sepp Grotenhuis Sepp Grotenhuis (1962) stu deerde aan het Curtis Insti tute of Music in Philadelphia bij Gary Graffman en Leon Fleisher en ontving aldaar de Bartók Society of America Award en de Festorazzi prijs. WADDINXVEEN WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat een nieuw fonds werkgelegenheid instellen. In het potje zal een eerste storting van een halve ton worden gedaan. Dat be drag wordt vergroot met de opbrengsten van grondverko- pen voor bedrijven in Coenecoop en de wijk Zuidplas en de aflossingen van achtergestelde converteerbare obligaties van Eminent Electronics BV in Bodegraven, die een vesti ging aan de Staringlaan heeft gehad. ZEVENHUIZEN - De laat ste zaterdag van februari is inmiddels de vaste dag van de Lions-Rottemerenloop gewor den. Op zaterdag 26 februari houdt de Lions Club Zeven huizen voor de 5de keer in zijn bestaan deze in populari teit snel groeiende trimloop, waarvoor in 1993 zo’n 350 lo- Ingeruimd Wethouder K. W. Th. van Soest van onderwijs had tijd ingeruimd de winnaars be kend te maken en te compli menteren. Hij benadrukte het belang van dit soort wed strijden waarin het beroeps onderwijs zich kan profileren en prees de inspanning van de heer J. Brons, leraar van ”De Wadde”, om zijn inspan ning nu langs deze weg de in stallatietechniek bekend te maken. Oorkonden waren er voor alle deelnemers, maar twee van hen werden betiteld als "bril jante” leerlingen. Zij ontvin gen uit handen van de wet houder een door docent Brons geslepen echte briljant. KEURSLAGERIJ/POELIER van zaken, aan elkaar zal praten. Douchefaciliteiten zijn aanwezig, en de inwendi ge mens wordt in het Her vormd Centrum zeker niet vergeten. De Lions Club Zevenhuizen/ Moerkapelle heeft voor de be steding van de opbrengst dit x. w jaar gekozen voor een doel pers, uit 75 verschillende ge- ^a^ jn brede maatschappelij- meenten, naar Zevenhuizen kwamen. GOUDA Maandag 28 fe bruari houdt de NCRV onder de titel „NCRV’s ronde van Nederland’ haar provinciale ledenvergadering voor de provincie Zuid-Holland Noord in de Goudse Schouw burg, Boelekade, Gouda. Het huishoudelijk gedeelte, met onder meer de (her)be- noemingen van leden in de provinciale commissie vindt dit jaar plaats in een aparte zaal en begint om 19.00 uur. Vanaf 18.45 uur is men wel kom. Het avondprogramma begint om 20.00 uur in de grote zaal van de schouwburg. De foyer is open vanaf 19.30 uur. In dit gedeelte van de NCRV-avond zal NCRV-voorzitter mr. A. Herstel een toespraak hou den. namige installatie- en lood- gietersbedrijf te Waddinx veen en T. Versteeg van Versteeg Montage, eveneens te Waddinxveen, een hele op gave was uit de dertien deel nemende leerlingen die twee aan te wijzen die zich voort aan Bestman Installatietech niek Regionaal mogen noe men. Een verkiezing die ook in het bedrijfsleven zo belangrijk wordt gevonden dat de On- dememerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) aanwezig was in de persoon van voorzitter A. Brand en se cretaris C. Dijkshoorn. Jury Het bedrijfsleven was inge schakeld om een deskundige jury te leveren. Het peil van de toekomstige installateurs was zo hoog dat het voor me vrouw Y. Schenk van het In- stallatiebureau Kadiks BV te Moerkapelle en voor de heren J. Heemskerk van het gelijk- ruimte aanwezig is het fonds regelmatig te voeden. Voor de fondsvorming voor bovenver meld doel bestaan diverse mogelijkheden zoals jaarlijk se storting ten laste van de gewone dienst van de ge meente, extra donaties bij het ter beschikking komen van eenmalige ruimte (eventuele overschotten van de gewone diensten), onttrekkingen aan bestaande fondsen en reser ves, zoals fonds stadsuitleg en saldi-reserve, storting van een vast bedrag per m2 van de grondverkopen in bestem mingsplannen waar vestiging van industrieën mogelijk is en storting van de van Emi nent Elektronics BV te Bode graven te verwachten aflos singen van de achtergestelde converteerbare obligaties tot een bedrag van ƒ500.000,-, uitgevoerd. Wel is deze versie voor twee piano’s van Brahms zelf. Het fraaie thema, ook wel Sint Anthoniecoraal ge noemd, wordt omspeeld in bruisende pianistiek met lyri sche momenten, kortom een adembenemend werk. Van Claude Debussy staat een originele compositie voor Belbus Ouderen vanaf 55 jaar die niet zelf voor vervoer kunnen zorgen, kunnen gebruikma ken van de "Belbus”. Uiterlijk op de ochtend van het concert kan de rit aangemeld worden op telefoonnummer 15388. Men wordt dan op het ge wenste tijdstip van huis opge haald en naar het gemeente huis gebracht. Na afloop van het concert wordt men ook weer thuis gebracht. De ’’Bel bus” kost 2,50 per enkele rit. De prijs van losse kaarten be draagt 12,50 met CJP en Pas-65+ 11,-. Voor cursisten en betalingsplichtigen van Kreater geldt de "Kreaterkor- ting”. Zij betalen voor losse kaarten 11,-. CJP en Pas-65+houders 9,-. Mensen die in aanmerking willen komen voor deze kor ting dienen telefonisch te re serveren. Plaatsbewijzen kunnen telefonisch worden besteld tussen 09.00 en 12.00 um- onder doorkiesnummer 24697. Betaling vindt plaats aan de zaal. In het beleidsprogramma van het college van B. en W. voor de raadsperiode 1982-1986 werd al aandacht geschonken aan het werkgelegenheidsas pect. Daarin wordt gesteld dat door een actief gemeente lijk beleid wordt ingespeeld op het regeringsbeleid, ge richt op versterking van on dernemingen. Wil een dergelijk beleid in de toekomst tot uitvoering kun nen komen, dan zullen hier toe de nodige middelen aan wezig dienen te zijn, waartoe in de eerste plaats de instel ling van een werkgelegen- heidsfonds noodzakelijk is, aldus B. en W. in een voorstel aann de gemeenteraad. De instelling van een fonds is alleen dan zinvol wanneer de bereidheid bestaat én de 2 pianisten op het program ma, "Lindaraja”. De twee noc- turnen van "Debussy”, "Nu- ages” en "Fêtes” zijn bewer kingen van de gelijknamige orkestwerken nu echter niet van de componist maar van de hand van meester instru- mentator Maurice Ravel. Van Ravel zelf wordt diens ”La Valse” vertolkt. Ook hier gaat het weer om een bewer king van de componist zelf. ”La Valse” is door de compo nist zelf aangeduid als een soort apotheose van de Ween- se wals. Dit meeslepende werk dateert uit 1920 en is als balletchoreografie voor or kest gecomponeerd. Van de inmiddels zeer popu laire Dimitri Shostakovich staat op het programma Con certino op. 94 Het concert be sluit met ”Trois mouvements de Pétrouchka” waarin de rit miek een belangrijke rol speelt. Markttaferelen liggen ten grondslag aan deze mu ziek. WADDINXVEEN - De tweede Waddinxveense 1 die zaterdag 26 wordt gehouden in het wijk- gebouw Het Zuidhonk (Zuid plaslaan), is bijna voltekend. Van ’s morgens half tien tot ’s middags vijf uur zullen maximaal 64 paren met en te gen elkaar spelen. Er is een zaal voor niet-rokers en een voor beperkte rokers’ en er zijn broodjes en andere consumpties verkrijgbaar. In schrijving is nu alleen nog mogelijk voor de zaal voor ’be perkte rokers’, waar nog plaats is voor vijf paren. In de ochtendzitting worden in drie groepen per zaal 6x3 spellen gespeeld. Tijdens de middagzitting spelen de hoogstgeplaatste 6 x 4 en de overigen 6x3 spellen. De organiserende bridgeclub Waddinxveen zorgt voor gedi plomeerde wedstrijdleiding. Meesterpunten worden vol- slaapkamers VAN DER LINDE Omroep Als speciale jubile- umattractie, de NCRV viert in 1994 haar 70-jarig be staan, trakteert de omroep haar leden op twee speciale optredens. obligaties tot een bedrag Voor de pauze zal Ferry Ge- rats met zijn goochelact „Cum Fraude” optreden. Na de pauze geeft zanger Lee To wers, begeleid door zijn or kest Hollywood Boulevard, een concert. Tijdens de pauze is in de foyer een sprekershoek ingericht, waarin bezoekers kunnen praten met bestuur, directie en programmamakers van radio- en televisieprogram ma’s over verenigingszaken, NCRV-beleid en radio- en tv- programma’s. De toegang tot deze avond is gratis. w ZONDAG A.S. VANAF20.30 uur DANSSCHOOL NIEUWENHUIJZEN-VISSER Kom je ook? Naast het geven van soloreci- tals heeft Ellen Corver inter nationale erkenning verwor- uitvoerde. Sinds 1991 is Sepp ven in een pianoduo met Sepp Grotenhuis lid van het Meer- Grotenhuis, in een duo met son Pianotrio. de violist Peter Brunt en als Deze dure niet gangbare be- lid van het Osiris Trio met Pe ter Brunt en de celliste Laris sa WADDINXVEEN - De ge meenteraadsverkiezingen staan voor de deur. Voor de kerkelijke commissie Vor ming en Toerusting van vier Waddinxveense kerken is dit aanleiding om op 24 februari (aanvang 20.00 uur) in de Ontmoetingskerk een forum avond over Geloof en Politiek te organiseren. Deze avond staat onder lei ding van G. van den Berg (huidig raadslid voor het CDA). Deelnemers zijn me vrouw M. J. C. Stoffers (PvdA) en W. H. K. Dijkster- huis (PCW), J. A. Hielema (CDA), A. J. M. Hogervorst (D66) en K. W. T. van Soest (WD). Deze vijf kandidaatraadsle- den zullen bevraagd worden over de relatie geloof en poli tiek in de verschillende par tijen, de redenen om te kiezen voor een confessionele partij of juist niet, de uitgangspun ten van de partijen en de wij ze waarop dit uitwerkt in de keuzes die men plaatselijk neemt. Het is uitdrukkelijk de bedoe ling de aanwezigen te betrek ken bij de discussies. Er zal ruime gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. eventueel ook van de te ont vangen rente. In verband met de in de ko mende jaren te treffen bezui nigingsmaatregelen komen naar de mening van B; en W. de eerste twee mogelijkheden op dit moment niet in aan merking. Voor de voeding blijft dan over een onttrekking aan het fonds stadsuitleg waartoe B. en W. de raad voorstellen een eenmalige storting uit dit fonds te doen van ƒ50.000,-, een storting van een vast be drag per m2 van de grondver kopen in het bestemmings plan Coenecoop en het be stemmingsplan Wijk Zuid plas 1980 (B. en W. denken aan een storting ter grootte van de helft van de bijdrage voor het fonds stadsuitleg voor de uit te geven bedrijfs terreinen in deze bestem mingsplannen) en storting van de van Eminent Elektro nics BV te Bodegraven te ver wachten aflossingen van de achtergestelde converteerba re van ƒ500.000,- en van de te ontvangen rente van deze le ning. Op de gewone dienst heeft de eerst genoemde onttrekking geen gevolgen, omdat de be spaarde rente op dit moment wordt bijgeschreven op de re serve. Bij de Eminent-stor- ting zal dit een lagere stor ting in het fonds stadsuitleg ten gevolge hebben. Uit eco nomische motieven lijkt het college een extra heffing voor de bedrijfsterreinen niet wen selijk. “Wij achten het wenselijk jaarlijks de rente op het fonds bij te schrijven. Geschiedt dit niet dan zou bij aanwending van het fonds de rente-op- brengst die ten bate van de gewone dienst komt, wegval len. Hierdoor zou er een structureel tekort op de gewo ne dienst ontstaan en zou de fondsvorming haar primaire doel missen', aldus het colle ge. Wij vinden het zinvol reeds nu de vorming van een werk- gelegenheidsfonds aan de or de te stellen. Reeds in een tweetal gevallen is de ge meente geconfronteerd met hét verstrekken van financi ële steun ten behoeve van een overlevingsplan. Daarnaast zal het werkgelegenheidsas pect in de komende tijd ver moedelijk ook op andere wijze middelen vragen (bijvoor beeld voor werkgelegenheids projecten en -studies over de ze problematiek)'. ‘De aanwending van het fonds zal naar ons oordeel van geval tot geval moeten worden bezien. De onttrek kingen zullen echter geen structureel verband dienen te krijgen omdat de reserve be doeld is voor het verstrekken van steun in incidentele ge vallen, zodat ten laste van de ze reserve nooit personeels kosten, voor zover zij een structureel karakter hebben, dienen te komen'. p“7l QUICK _r_J SUPPORT Tel./Fax: 01828-32216 diepste menselijke leed te verzachten. Op het markt plein zal dan ook een speciale „Artsen zonder grenzen-in- formatiekraam” worden inge richt, waar een grote collecte bus uiteraard niet zal ontbre ken. Om de ambiance op het (drukke) marktplein verder te verbeteren, zal een ’street band’ van ’De Kleine Trom petter’ zijn best doen om de sfeer nog wat meer leven in te blazen. Het Zevenhuizense en Moer- kapelse bedrijfsleven heeft spontaan gereageerd op het verzoek tot sponsoring van de en zonder dat er ook maar één stap ver zet of gelopen is, is het eerste geld al binnen. Hopelijk kan het door sponso- deze categorieën zijn aparte ring verkregen bedrag, on- -j -danks concurrerende trimlo- pen in de regio, een stevige fi nanciële injectie krijgen, door een drukke bezetting van het schitterende Rottemerenpar- cours op zaterdag 26 februari. Voor meer informatie: Lions- trimloopcommissie tel. 01802 -1956 of01802-1279. WADDINXVEEN - De Christelijke Scholengemeen schap ”De Wadde” voor MA VO en VBO in Waddinxveen hield de regionale wedstrijd ter verkiezing van de Be stman Installatietechniek. De beide winnaars David Va- rekamp van "Stabilo” uit Hel- levoetsluis en Yilmaz Tekin van het "Deltacollege” uit Gouda, zullen de eer van de regio Gouda/Rotterdam moe ten verdedigen tijdens de lan delijke wedstrijd op woens dag 16 maart in Doetinchem. Zeven scholen voor voorberei dend beroepsonderwijs met een afdeling installatietech niek te Rotterdam, Zwijn- drecht, Spijkenisse, Den Haag, Hellevoetsluis, Gouda en Waddinxveen hadden hun beste leerlingen naar Wad dinxveen gestuurd om een dag lang te werken aan een opdracht waarbij gasleidin gen, water- en afvoerleidin- gen moesten worden aange legd op een wijze die overeen komt met de werkelijkheid. WADDINXVEEN gens de geldende schaal bere kend. De kosten van de deel name bedragen ƒ30,- per paar. De opbrengst is geheel be stemd voor de Stichting tot Behoud van de St. Victorkerk ten behoeve van de restaura tie en het onderhoud van deze monumentale rooms-katho- lieke kerk aan de Zuidkade. Opgave en inlichtingen bij: Freek Hart, Mozartlaan 16, tel: 01828-15083, Kees Ver- woerd, Weidezoom 14, tel. 01828-14610. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ”de Sniep” is dins dag 15 februari weer ge zwommen voor het B-diplo- ma. Er waren 26 kandidaat- jes die allemaal geslaagd zijn. Namens de Nationale Zwem- raad was mevrouw G. Ver- weij-Wissing als toezicht- houdster afgevaardigd. De beoordelingscommissie be stond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. De 26 geslaagde kandi- daatjes zijn: Jos van den Hoek, Emmy Breetveld, Ber ry v.d. Kleij, Roy Hofman, Marloes de Vos, Diana Alblas, Arjan v.d. Heijden, Niels Greep, Pascal Hoogendoom, Esther van Tol, Alwin Roe pers, Christiaan Verhagen, Esmée Twigt, Kelly de Jong, Dennis Faber, Sabine de Knecht, Lotte Aanholt, Jort van der Louw, Dieuwertje Rip, Jeffrey Uitman, Gerali- ne Buys, Mandy de Jong, Me lissa van Hierck, Marieke Kaptein, Katinka Klijn en Marieke Zegwaart. ke zin erkenning en waarde ring geniet, namelijk voor het meer dan ooit nodige werk van „Artsen zonder grenzen”. Met deze keuze hoopt men een zin volle bijdrage te kun- nen leveren aan een stichting Rottemeren, met dëkëuze uit die voortdurend bezig is het drie afstanden: 5, 10 en 21 km. Inschrijven kan plaatsvinden vanaf 10.00 uur in het Her vormd Centrum, hartje Ze venhuizen. Kosten voor de 5 km-loop voor de 7,50. Op alle afstanden zijn er prij zen te winnen voor zowel de eerste drie aankomende da mes als heren, terwijl voor de halve marathon (21 km) geld prijzen te verdienen zijn van resp. 100,-, 75,- en 50,-. Dit jaar is er op de 21 km voor het eerst de mogelijkheid in gedeeld te worden in de cate gorieën Veteranen I (40-49 jr.) Rottemerenloop, en veteranen II (50 jr. en ou der), terwijl voor dames de ca tegorie ’veteranen’ van 40-49 jaar is opengesteld. Ook voor d prijzen weggelegd, terwijl ie dere deelnemer op elke af stand na afloop een herinne ring ontvangt. Het startschot zal om 12.00 uur gelost worden in de Bos laan, waar een ’doorgewinter de’ trimloopspeaker het ge heel amusant en met kennis WADDINXVEEN Donderdagavond 24 februari om half ne gen verzorgen Ellen Corver en Sepp Grotenhuis het vierde concert in de serie kamermuziekconcerten 1993-1994 in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen. Zij spelen op twee prachtige vleugels van het merk Fazioli van de impor teur Evert Snel. Ellen Corver (1964) studeer de aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag bij Else Krijgsman, Toos Onder- denwijngaard en Naum Gru- bert. Zij behaalde haar eind examen met onderscheiding en zowel de Fock Medaille als de Cuypersprijs. Daarnaast nam ze ondermeer deel aan masterclasses van György Sebok en Gary Graffman. In 1988 was Ellen Corver Eerder studeerde hij aan het prijswinnares op het Post- Koninklijk Conservatorium bank Concours voor pianisten in Den, Haag bij Else Krijgs- in Amsterdam. Pianoconcer- i - -x j_ ten van Beethoven, Mozart, Ravel, Cage en Kurag speelde zij onder andere met het Ra dio Kamerorkest, het Resi dentie Orkest, het Neder- de Verenigde Staten, Europa lands Philharmonisch Orkest en het AKSO/Schönberg En- Een bijzonderheid op het semble. 1 zetting met twee piano’s le vert een programma op met Groeneveld. In 1992 werd voor een deel weinig gehoorde dit trio de Philip Morris Fi- muziek. Dat geldt echter niet nest Selection Award toege- voor het openingsnummer kend. van het programma, ”De Haydn variaties van Een bijzondere affiniteit met Brahms”, hedendaagse muziek leidde De compositie is heel popu- tot een samenwerking met lair maar heeft deze populari- ondermeer György Ligeti en teit gekregen door de orkest- in het bijzonder Karlheinz Stockhausen, wiens werken zij uitvoerde op festivals in Nederland, Duitsland, Portu gal en tijdens de Salzburger Festspiele. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 FEBRUAR11994 Pagina 15 Voor onze verdere aanbiedingen, zie elders in deze krant Groente- en fruit- speciaalzaak Zuidplaslaan 426 Tel/Fax 01828 - 31959 ZUIDPLASLAAN 424 Tel.fax: 01828-12034 Bel of fax voor 11.00 uur. Wij bezorgen gratis op dinsdag- en vrijdagochtend. klasse I, per kilo 1_ 21 1 IJ 1 J_ Dagelijks versgesneden groente en rauwkost. 4 soorten zuurkool en lekkere kant-en-klaar- maaltijden uit eigen keuken. IS HET WAARD! Dorpstraat 38, Waddinxsveen, 01828 - 18090 Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 Advies- en administratiekantoor VOOR UW BELASTINGAANGIFTE ZOALS HET HOORT! VOOR PARTICULIER EN BEDRIJF. Ou

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15