PRINCIPES IN PRAKTIJK Vrouwendag in school voor Havo/Atheneum Langs de Gouweloop op zaterdag 5 maart Koorconcert Gouwestem en showkoor Ronald de Jong in Zoetermeer Trio in Zevenhuizen Schoonheid bij koffie 4( I f d OMTZIGT FLOREANT (zo.)- DONK Pagina 21 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 FEBRUAR11994 heidsbekleders of hun kinde- Soet, regerend schepen van 1648. 1* Dit zijn de troffel die de of B op 3 Sep 1783 door Bern. F Het bijzondere van deze trof- f tus 1783 de eerste steen werd Boskoop Voetbal Promotion Schoon en Jacobus van der Haas.’ Baas Bij de dames zijn enkele be kenden: Ineke Vis (Bataven Leiden), Bea Weijers (Avantri Schoonhoven) en Elly Verha gen en Joke Achterberg (Ilion 1 TICKET NAAR DE ZON? Winnaars De lijst van winnaars van de Gouweloop ziet er als volgt uit: 1985: Emile Puttemans (DCL België): 30.01 min.; zaterdag 26 februari in de Ge- Kerk/Dorps- De best geklasseerden in de diverse categorieën ontvan gen geldprijzen. Heren plaats 1 Vm 10; heren vet. I plaats 1 t/m 5; heren vet. II plaats 1 en 2; heren vet. III plaats 1, da mes plaats 1, dames vet. plaats 1. van de vitrines in het ge meentehuis. vorderen van eerlijke handel’. Eigentijdse westerse kleding wordt gemaakt uit niet-wes- terse stoffen. Naast de zelfgemaakte kle ding worden ook door SOS- Wereldhandel geïmporteerde stoffen en kleding uit niet- westerse landen verkocht. Voor deze stoffen en kleding wordt een goede prijs betaald aan de producenten in ont wikkelingslanden. De P.C.W. staat voor een principiële en daadkrachtige gemeente politiek waarbij: de Bijbel de grondslag en norm is het welzijn van alle burgers wordt bevorderd de zwakken worden ontzien discriminatie van minderheden wordt bestreden slachtoffers van criminaliteit steun ontvangen criminelen en vandalen worden aangepakt ZEVENHUIZEN - De Stich ting ”De Zeven Muzen” ver volgt haar concertenreeks met ”Het Zefier”-trio uit Bus- sum. Het concert vindt plaats op reformeerde straat in Zevenhuizen, en gint om 20.00 uur. Het programma loopt via klassiek naar licht klassiek. Er zullen werken worden ge speeld van Mozart, Tsjaikovs- ki, Smetana, Ravel, Bern stein en Gershwin. Het trio bestaat uit Ada Klück (zang), Elsbeth Nijhuis (fluit) en Louis Levelt (piano) Het zijn "full professionals” Een ieder heeft op haar of zijn gebied reeds lauweren ge oogst. 2 maart met valantie - stemmen bij volmacht - vervoer naar de stembus Bel: G. Anker J. Koren dam, overgedaan in een laat ste poging het bedrijf te red den. Dit mocht niet baten. Tot 1 mei 1933 is er nog gewerkt; in 1934 werden gebouwen en machines publiek geveild. ’De Schoone Haas’ was het laatst overgeblevene van de Waddinxveense papierindus trie. De overige molens had- Merkwaardig Dit laatste is merkwaardig omdat zowel Jacobus van der Haas in zijn aantekeningen als de lofdichter S.V.P. het hebben over 5 augustus 1783. Waarschijnlijk vergist Albert van Os zich. Hij schreef zijn herinneringen immers rond 1930, 33 jaar na het afbran den van de molen. Voor ’De Schoone Haas’ in 1783 gebouwd werd had op dezelfde plek al bijna 150 jaar een molen gestaan. Hij begon in 1634 als zaagmolen, maar is op een onbekend tijdstip voor 1672 omgebouwd tot pa in handen Na vorige Langs de Gouwe- lopen kan de organisatie, die dit jaar in handen is van Pe ter Wennekes als voorzitter van de wedstrijdcommissie, terugzien op sportieve en tal rijke deelname. Het totaal aantal deelnemers bij de wed- strijdloop voor KNAU-atleten (s), lag vorig jaar bij de 25ste jubileumloop op zo’n 180 deel nemers, terwijl bij de presta- tielopen zo’n 300 liefhebbers werden geteld. Ook dit jaar weer blijkt dat de voorinschrijvingen niet den derend in aantal zijn, maar elk jaar wordt op de wed strijddag zelf nog veel na in geschreven. De weersomstan digheden in deze tijd van het jaar zijn voor veel atleten een reden om de wedstrijddag zelf af te wachten. Enkele streekatleten die de laatste jaren in Waddinxveen van start zijn gegaan bij de heren zijn Jan de Jong en Bert Koster (AV47 Boskoop), Wim Polderman en Rien v.d. Wilt (Clytoneus Woerden), Mart Spruit en Kees v.d. Heul (Avantri Schoonhoven), Auke Leen en Bert Koppendraaier (Gouda). CROEïl Ircna Prins Hendrikstraat 58 Alphen a/d Rijn 01720-72349 Voor ontspanning zorgt het damessalonorkest "Les Fa meuses” en ook het koortje van de Plattelandsvrouwen treedt deze middag op. Het programma begint om 13.00 uur en de middag wordt om 17.00 uur afgesloten. Ieder een is welkom om de Interna tionale Vrouwendag mee te vieren. De entree is gratis en er is kinderopvang. Dood Na de dood van Jan Soet in 1802 erfde Jakobus van der Haas de helft van de molen. Anthony Jongenburger (waarschijnlijk molenaar en beheerder) en Maartje Hart- sprong (waarschijnlijk dienstbode) kregen ieder een kwart. Anthony Jongenbur- Zondag 27 februari Aanvang: 14.00 uur Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop it de aantekeningen van Van der Haas blijkt dat ook ger werd in 1803 door een hu welijk met Maartje Hart- sprong eigenaar van de helft van de molen. Pas na de dood van Anthony Jongenburger op 28 december 1838 slaagde Jakobus van der Haas er in 1839 in het eigendom van de gehele molen te verwerven. Hij genoot hiervan tot hij in 1846 om zijn gevorderde leef tijd (hij was toen 67) de molen verkocht aan de meester- Prestatielopen De jeugd kan zich op de 1,8 kilometer weer uitleven (start 14.30 uur). De overige deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 3,6 6,8 10, 13,2 en 16,4 kilometer (start 14.45 uur). Kerngroep Er zullen informatiestands aanwezig zijn van: Amnesty International Waddinxveen, Gered Gereedschap, Kern groep Minderheden, Kern groep Ontwikkelingssamen werking, Stichting Goed Werk, Stichting Vluchtelin genwerk, Stichting Vrouwen raad, Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk en Stich ting Wereldwinkel. schiedenis van de Waddinx veense papiermolens en dus ook over ’De Schoone Haas’. De molen stond aan de Zuid- kade langs de Gouwe. Het Waddinxveense troffeltje Lange. Een kleinzoon werd gebruikt bij de eerste Francois kocht in 1880 de mo len van zijn vader. Dit was Adrianus Wijnandus van Lange onder wiens leiding de molen gemechaniseerd werd. WADDINXVEEN Het college van burgemeester en wethou ders van Waddinxveen heeft besloten over te gaan tot de aan koop van een zilveren metseltroffel. Deze troffel werd, na een buitenlandse ’’zwerftocht”, te koop aangeboden via het veiling huis Christie’s in Amsterdam. WADDINXVEEN De Waddinxveense atletiekvereniging Antilope staat zaterdag 5 maart weer klaar voor de ontvangst van enige honderden atleten uit de wijde omgeving, maar ook uit de rest van Nederland. Er staat een wedstrijdloop van exact 10 kilometer op het programma, terwijl ook prestatielo- pen van 1,8 t/m 16,4 kilometer voor de liefhebbers tot de moge lijkheden behoren. De 10 kilometer gaat om 13.30 uur voor KNAU-leden van start (heren, dames, vete ranen), de jeugdprestatieloop van 1,8 kilometer om 14.30 uur, terwijl om 14.45 uur voor de overige afstanden 3,6 6,8 10,13,2 en 16,4 kilometer het startschot zal klinken. WADDINXVEEN - De Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Wad dinxveen, heeft een koffieoch tend op 3 maart in hotel-res- taurant ”De Unie” (Kerkweg- Oost). Mevrouw T. Muller uit Wad dinxveen is schoonheidsspe cialiste van beroep en zij komt de bezoekers wegwijs maken bij de huidverzorging en make-up voor de oudere vrouw. Het wordt een leerza me ochtend, die om 9.30 uur begint. we uit de beschrijving, die Al bert van Os, die vanaf 1880 molenaar was van de ’Schoone Haas’, rond 1930 maakte: ’Dit was voor een kenner en ook voor vele molenaars een prachtige molen zoo als er in uure ver in ’t rond geen was, een achtkant en zeker onder goede molemakers gebouwd, Ervaringen Op deze middag vertellen zes Waddinxveense vrouwen over de ervaringen die zij hadden tijdens hun verblijf of reis in een ontwikkelingsland in Afrika, Azië of Latijns- Amerika. Uit verschillende invalshoeken doen zij dat. Zo zullen er spreeksters ver tellen over het land dat zij be zochten waar zij geboren zijn (Bangladesh, Suriname). Een andere ervaring is werken in India en in Burkina Faso. Peru bezoeken, waar je je al jaren in hebt verdiept vanwe ge de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking, is een andere ervaring. Met de gast spreeksters kan persoonlijk gesproken worden in de infor matiestands. Er wordt een modeshow ver zorgd door Textielwerkplaats Rappa uit Pijnacker. De doel stelling van Rappa is ’het be ging van het Paleis op de Dam in Amsterdam gebruikt werd en de troffel die, ook in 1648, gebruikt werd bij de eerste steenlegging van de Oost-kerk te Middelburg. Ook uit de 18e en 19e eeuw zijn troffels bekend *2 en nu nog worden ze af en toe ge maakt ter gelegenheid van een eerste steenlegging. Zo als te verwachten lijken de troffels sterk op elkaar. Ze hebben alle een driehoe kig, zilveren blad en de mees te hebben een ebbehouten, gedraaid handvat. Uitzonde- ring hierop vormt de troffel gewoonte om bij de eerste steenlegging een zilveren troffel te gebruiken, soms vergezeld van een voorschoot en ,een speciebak. De troffel Primeur De Lionsclub is er trots op met een primeur naar Wad dinxveen te komen: een op treden van een dames-bar- bershop-showkoor. Ook dit koor zag in 1981 het levens licht, en wel in ”The New Ci ty” Nieuwegein. Dit topkoor ’’The New City Harmonizers” genaamd, mo menteel onder leiding van Floor van Erp, grossiert in kampioenstitels, onder meer tweemaal in de Barbershop style. De goedgevulde concer tagenda brengt hen regelma tig naar het buitenland. WADDINXVEEN De Internationale Vrouwendag 1994 zal worden gehouden in de samenwerkingsschool voor Havo/ Atheneum in Waddinxveen. Eerder werd aangekondigd dat de Vrouwendag op 12 maart in de scholengemeenschap De Wad- de zou zijn, maar dit kan niet doorgaan. Het thema van deze dag is "Vrouwen kijken over de grenzen”. Er is een middagprogramma dat wordt georganiseerd door de Stichting Waddinxveense Vrouwenraad met de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, de Stichting Wereld winkel en Amnesty Interna tional, werkgroep Waddinx veen. De middag wordt ge opend en geleid door de voor zitter van de Stichting Vrou wenraad, Nanette Hoitink. WADDINXVEEN Ter gele genheid van haar 25-jarig ju bileum houdt de Lionsclub Waddinxveen op 18 maart een koorconcert in de Ont- moetingskerk te Waddinx veen. Daar zal optreden het uit 75 man bestaande Chris telijk Mannenkoor ”De Gou westem”, dat een selectie po pulaire liederen ten gehore zal brengen. Het koor, dat in 1981 werd opgericht, wordt sedert 1993 geleid door Martin Mans, die al op 10-jarige leeftijd koren op kerkorgel begeleidde. Als organist, pianist en dirigent maakte hij tournees naar Duitsland, Oostenrijk, Frankrijk, Engeland en Ca nada. bare gebouwen. Werd de eerste steen gelegd voor een bedrijfspand of een bruik bij eerste steenleggin- woonhuis dan gebeurde dit o door de eigenaar, zijnjdnde- geworden was en in 1783 hen bouwen. De twee kinderen die de eerste steenlegging hadden vericht, waren neef- Het inschrijfgeld voor de wed strijd ligt op 7,50. Voor de jeugdprestatieloop op ƒ2,50, terwijl voor de overigen 6,- wordt gerekend. Elke deelne mer ontvangt aan de finish een medaille. Voor elke 10de deelnemer is een paar gratis Asics sokken ter beschikking. Dankzij wederom de steun van het bedrijfsleven van Waddinxveen en wijde omge ving kan Antilope dit jaar weer haar 26ste Langs de Gouweloop organiseren. Inlichtingen over de Langs de Gouweloop worden verstrekt door Peter Wennekes, tel. 01828-13623. Zoetermeer). Bij de oudste ve teranen (60—70 jaar) is Wim Ravensbergen (Bataven Lei den) nog steeds menige jonge re veteraan duidelijk de baas. Van de plaatselijke atletiek vereniging zelf kwamen in ac tie Hans Boere, Fer Bonsel, Piet Blaauboer, Wim Los, Rob Meijer en Erik Mookhoek. Het is zo maar een greep uit de uitslagenlijst van de laat ste jaren. Parcours Het parcours van de wed strijdloop telt drie ronden, waarbij de start op de Sta- ringlaan er voor zorgt dat een volledige 10 kilometer kan worden gelopen, voordat na genoemde 3 ronden de finish op de Alberdingk Thijmlaan, tegenover de atletiekbaan, wordt bereikt. Het volledige parcours ziet er als vanouds als volgt uit: Sta- ringlaan, Bosboom Tous- saintsingel, Wilgenlaantje, Linnaeusweg en Noordkade in Boskoop en via de Staring- laan weer via de Bosboom Toussaintsingel naar de Al- berdingk Thijmlaan etc. Op de Noordkade, die tijdens de wedstrijden en prestatielo- pen weer volledig zal zijn af gesloten voor alle verkeer, zal weer een weghelft voor de at leten ter beschikking staan. De andere weghelft is be stemd voor bestemmingsver keer, openbare busdiensten en zieken- en noodtranspor- ten. Ook op de Linnaeusweg in Boskoop zal een strook weg, met pilonen, de atleten van het wegverkeer scheiden. 32287 16498 M.v.d. Haven 15864 R£.v.d Laan 17202 Zij helpen u verder..... Inlichtingen; seer. PCW, Middelburgseweg 16, tel 01829 -2624 Waddinxveense troffel is een vrij eenvoudig exemplaar met alleen inscriptie. Uit de in scriptie komt naar voren dat de eerste steen meestal ge- zal een plaatsje krijgen in een legd werd door hoogwaardig- kocht voor 6000,- aan Jan i x v-x hcidcboklodcrs of hun kindo- Soet, regerend schepen van ren, indien het ging om open- Zuid-Waddinxveen. Na zijn dood ging de molen over in de handen van zijn gelijknamige zoon Jan Soet. Deze liet de molen in 1781 geheel afbre ken omdat hij te bouwvallig Haas Dankzij het werk van H. Voorn *3 en B.W de Vries *4 is zeer veel bekend over de ge- steenbakker uit de gemeente Nieuwerkerk, Francois van Lange Gerritszoon. De molen ’De Schoone Haas’ bleef na 1846 in eigendom of in beheer van de familie Van van bouw werden hun achterna men samengetrokken in de naam van de nieuwe molen: "De Schoone Haas’. Bemardus Schoon speelt geen rol van betekenis meer in de laatste geschiedenis van de molen: Jacobus van der Haas des te meer. voetbalvereniging floreant Ter gelegenheid van dit feest werd tevens een lofdicht op de onder leiding van zijn enige molen gedeclameerd door een zoon Gerard van Lange. Het zekere S.V.P. ging steeds slechter met het Hoe de jnolen,eruitzag weten bedrijf. De inrichting was pri mitief in vergelijking met die van de concurrentie, de pa pierkwaliteit was niet bijster goed en bovendien vermin derden de bemoeienissen van de familie de slagvaardigheid van de directie. Poging In 1929 werden nog alle aan delen aan een buitenstaan- alles was vierkant en glad ge- der, Eli de Vries uit Amster- schaaft en flink hoog opge bouwd. Onder de kop van de as een sierlijk baard gebeel- thout met vergulde nummer 1783. Aan de Oostkant een geschildert bord met een Haas en een jager met jacht geweer, er onder het opschrift de Schoone Haas. Onder aan de muur een steen waarop stond, de eerste steen gelegd den het al in de loop van de op 3 Sep 1783 door Bern. 19e eeuw opgegeven. out 41/2 jaar den eersten r Van hunnen Neef Jan Soet te familie- of stadswapen afge- piermolen. Waarschijnlijk is Waddinxveen”. beeld. Op alle troffels vinden molen in de jaren tussen De totale lengte van de troffel we een inscriptie waaruit 1686 en 1698 ook nog ver is 30,2 cm, de lengte van de blijkt op welke datum, voor bouwd geweest tot oliemolen ebbehouten handgreep is welk gebouw en door wie de om daarna definitief dienst te 16,8 cm. Het was een bekende eerste steen gelegdjyerd. De blijven doen als papiermolen. jn 1725 duikt voor het eerst een van de namen van ons troffeltje op in de geschiede nis van de molen. In dat jaar werd namelijk de molen ver- In 1993 liepen de Waddinxveners Hans Boere (nr. Ill) van Antilope en Joop Briedé (nr. 139) van Vete ranen Nederland bij de klasse veteranen 1 naar uitstekende eindklasseringen op de respectievelijk 6e en 7e plaats. (Foto: Archief - Han Zoet). 1986: Cees Kraayeveld (Slie- drecht Sport): 30.30 min. 1987: Aart Stigter (AAV Al phen aan den Rijn): 30.32 min. 1988: Erik Edelman (AVR Rotterdam): 31.06 min. 1989: Rien v.d. Wilt (Clyto neus Track): 30.23 min. 1990: Erik Punt (four Sea sons TRack): 30.23 min. 1992: Peter v.d. Velde (AVR Rotterdam): 30.35 min. 1993: Gerrit Voortman (HAC 63 Hoogeveen): 30.35 min. Het parcoursrecord op de exacte 10 kilometer staat op naam van Jan Dirk Hazele- ger (HRR Den Haag) die in 1991 in 29.56 min. finishte. Antilope gaat er trots op al tijd al een snel parcours aan de deelnemers aan te hebben kunnen bieden. ZOETERMEER Zaterdag 26 februari zal de organist Ronald de Jong een orgelcon cert geven op het orgel van de Oude Kerk in Zoetermeer. Op het programma staan werken van de grote componist J.S. Bach. Het concert zal begin nen om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 6,00. Uiteraard is de kerk ver warmd. Na afloop van het concert zijn er CD’s van de organist te koop. Het luisteren naar de muziek van Bach blijkt voor velen een zeer boeiende aan gelegenheid te zijn. Muziek die ongeveer 250 jaar geleden gecomponeerd is moet toch wel van een bijzonder gehalte zijn om zelfs in de twintigste eeuw velen te kunnen boeien. Ronald de Jong heeft weer een goede keus gemaakt uit het grote oeuvre van Bach. Het programma wordt ge opend met het preludium in Es gr.terts. Dit werk behoort tot de hoogtepunten uit de he le orgelliteratuur. Bach heeft dit stuk ge schreven als opening van de grote orgelmis. Door de scher pe ritmes krijgt het stuk een soort ouverture idee. Aan het slot van het concert zal de bij behorende fuga gespeeld wor den. Deze fuga met als hoofd- tema een koraal bestaat uit 3 thema’s welke op zeer vernuf tige wijze met elkaar ver smeed worden. Tezamen met het preludium vormt zij een muzikaal architectonisch hoogstandje. Naast enkele koraalvoorspe- len en het preludium en fuga in b.kl.terts zal ook de gehele zesde triosonate uitgevoerd worden. Deze sonate bestaat uit 3 delen en deze zijn door Bach geschreven als onder- richt-stukken. Dat oefenstuk ken niet saai behoeven te zijn bewijst deze sonate, want de muziek is van een ongekende schoonheid en zeer speels van karakter. ren of andere jonge familiele den. De eerste steen voor pa- speciebak. De oudst be- piermolen ’De Schoone Haas’ neven van de eigenaar van de Steenleggingen Het is een wijd verspreid ge- j i." x_ _ji gen een zilveren troffel te hanteren, eventueel verge zeld van een voorschoot en een i, kende troffels dateren uit werd gelegd door twee jonge jes van jan goét. Na de her- 1648. 1* Dit zijn de troffel die neven van de eigenaar van de in 1648 bij de eerste steenleg- molen, Jan Soet. De voorschoot en de specie bak, die bij de eerste steen legging gebruikt werden, zijn slechts zelden bewaard geble ven. Een mahoniehouten spe ciebak, gebruikt bij de eerste steenlegging van negen grote woonhuizen in Haarlem in 1867, wordt bewaard in het Frans Halsmuseum. Even eens in Haarlem, in het hofje van Noblet, bevindt zich een origineel zeemleren schoots vel, gebruikt bij de eerste steenlegging van het Hofje van Staats in 1730. U it de aantekeningen Van der Haas blijkt d bij de eerste steenlegging van molen ’De Schoone Haas’ een schootsvel en een kalkbak ge bruikt zijn. Of deze zich, evenals de troffel, ook nog er gens in particulier bezit be vinden is niet bekend. steenlegging van een nieuwe molen, die in 1783 ’maalvaar- dig5 was. De molen was ge- molenbouwer Lopiker. Van de Als enige papierfabrikant te 1 Waddinxveen schafte hij deze eerste steenlegging stoommachines aan en redde x-j i. _i j -2x daarc[oor zjjn fabriek van de ondergang. In 1897 gebeurde er een ramp: de bliksem sloeg in de molen en op één schuur na verbrandde het gehele com plex. Het fraaie, door mole naar Albert van Os beschre ven uithangbord, kon niet ge red worden. Wel bewaard bleef de fabrieksvlag uit 1839 (het jaar waarin Jacobus van der Haas volledig eigenaar werd) met een daarop geschil derde haas, nu in het bezit van de Koninklijke Biblio theek. De fabriek werd nog in Het bijzondere van deze trof- die bij het Paleis op de Dam fel is dat hiermee op 5 augus- gebruikt is. Die is dan ook ge- tus 1783 de eerste steen werd maakt door de beroemdste gelegd voor de papiermolen zilversmid uit de zeventiende ”De Schone Haas”. Deze pa- eeuw, Johannes Lutma. piermolen stond aan de Zuid- kade langs de Gouwe totdat Voorstelling hij in 1897 afbrandde ten ge volge van blikseminslag. Een aantal troffels heeft op Op de troffel staat de volgen- het zilveren blad een gegra- de tekst: ”den 5den Van Au- veerde voorstelling, die met gustus 1783 hebben Bemar- de eerste steenlegging te ma- dus Jacobus Schoon oud 41/2 ken heeft, bijvoorbeeld een af- jaar en Jakobus Van der Haas beelding van het gebouw out 41/2 jaar den eersten waarvoor de eerste steen ge- Steen gelegt aan den Moolen legd werd. Ook wordt wel een beeld. Op alle troffels vinden we een inscriptie waaruit blijkt op welke datum, voor welk gebouw en door wie de bouwd door de plaatselijke plechtigheid ter gelegenheid van is het een en ander bekend uit aantekeningen van Jacobus van der Haas, die van 1813 tot 1846 secretaris was van de vereniging van Waddinx veense papierfabrikeurs. Hij schreef hierover: ’De eerste steenlegging daar van is geschied nadat de ou den 150 jaar had gestaan door Bernardus Schoon oud 4,5 jaar en Jacobus van der Haas oud 4,5 jaar. Zijnde, dit ter gedachtenis in een steen aan de nooroostzijde der mo len ingemetseld, terwijl zilver traweel, schootsvel en kalk bak bij de eerstgenoemde nog hetzelfde jaar herbouwd door voorhanden is. Geschenk aan de plaatsgenoten J. en G. Al- ’t werkvolk ieder 10 goude du- bias *5. caten’. Na de dood van A.W. van Lan ge in 1912 werd de fabriek omgezet in een familie N.V. opgerktu 1 september 1945 Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: ^STlCHTINGk Troffel terug in Waddinxveen AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw x. - i - cs r~* 1— i - g 3 r\ LIpcwLA H PROTESTANTSE COMBINATIE WADDINXVEEN 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21