Waddinxveen eens met Vrouwen testen hun verkeerskennis Autobedrijf Boonstoppel BV krijgt kwaliteitscertificaat Losgeraakte aanhang wagen in de berm Voetbalcompetitie in 49e Sportweek WADDINXVEEN - Van zaterdag 14 tot en met zaterdag 28 mei zal op de velden van WSE-voetbal aan de Willem de Rij- kelaan de jaarlijkse voetbalcompetitie voor bedrijven, stra ten en het damesvoetbal worden gehouden in het kader van de 49e Sportweek Waddinxveen. samenwerking gewesten Slagerij blijft slagerij R ■B Les Charmeurs in De Tunnel de moeite waard Voorbereidings- besluiten gebied rond Noordkade ■II IflIBf CSHM ipiSJr Pagina 15 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MAART 1994 WEEKBLAD De rijschoolhouders Henk van Erk (rechts op de foto) en John Mimpen voor een klas vol land- en tuinbouwvrouwen. (Fejagrafie Ton Benn- unplugged, Beest in het winkelcentrum Luifelbaan heeft de winkeldeur gesloten en de zaak aan de brederolaan overge- Het kwaliteitsteam van autobedrijf Boonstoppel B V aan de Noordkade, dat als eerste Peugeotdealer in Een kleine veertig jaar gele den kocht het jonge Waddinx veense echtpaar aan de Zuid- kade een kleine oude slagerij. Zondagmiddag zag een 49-ja- rige Boskoopse bestuurder van een personenauto te laat dat zijn voorganger stopte om een voetganger te laten over steken. Hij botste daardoor tegen de achterzijde van deze auto. Agenda: vrijdag 4 maart jongerencafé, 21.00 uur, zaterdag 5 maart Les Charmeurs, vrijdag 11 maart: jongerencafé 21.00 uur, zaterdag 12 maart: knetterpop 21.00 uur. Nederland het ISO 9002-certificaat ontving. (Foto: Sjaak Noteboom). langrijkste veranderingen in het verkeer, gevolgd door een test aan de hand van dia’s, zo als die voor het echte CBR- examen. De schriftelijke test werd ge maakt door 12 vrouwen en bestond uit 70 dia’s, waarvan er tenminste 63 een goed ant woord moesten krijgen. Nie mand scoorde voldoende, ter wijl de meeste deelneemsters toch in het bezit zijn van een rijbewijs. Het slagersechtpaar PC. van F daan aan de slagerijketen van Teekens. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). aan de Zuidkade, naar een maxi-zaak aan de Bredero laan, waar we de ruimte had den', aldus het slagersecht paar. De zaken werden uitgebreid. Er kwam bijvoorbeeld een buitenlandse keuken in de winkel en ook anderszins werd het assortiment uitge breid. Gewerkt werd er zon der conserveringsmiddelen, hetgeen telkens de nodige uitleg vroeg. De vaste klan ten raakten gauw gewend aan de ‘spreuk van de week'. se. Hij raakte de rand van de weg, verloor de macht over het stuur en botste tegen een in de middenberm staande lantaarnpaal. Beiden zij per ambulance afgevoerd naar het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlokatie). Hij met een gebroken been en zij met eveneens beenletsel. toe te bedelen minimale takenpakket zal in een later stadium plaatsvinden. Een en ander zal alsdan in relatie tot de nieuwe Wet gemeen schappelijke regelingen wor den bezien. Intussen werd het tijd met de slagerij te stoppen. “We zijn samen al 122 jaar en werken al - bij elkaar opgeteld - 96 jaar samen. We moesten er daarom maar eens een punt achter zetten. Hoewel dat moment steeds naar voren werd geschoven, deed zich nu de kans voor de winkel te ver kopen. En dat hebben we ge daan', besluiten slager P.C. van Beest en zijn vrouw, die dankbaar zijn over zo’n trou we klantenkring te hebben mogen beschikken. Het was geen gemakkelijke tijd, de eerste winter was zeer koud (het vlees bevroor op het hakblok) en er moest hard worden aangepakt. Maar op die manier kon veel ervaring worden opgedaan. Ruim een kwart eeuw gele den kon de overstap naar de Luifelbaan worden gemaakt. Een nieuwe zaak in een nieu we woonomgeving. Tot hun grote vreugde konden ze hier hun slagerij voortzetten. We gingen van onze mini-zaak jaar ingezet om dit zo fel be geerde certificaat te verkrij gen. Op deze wijze staat nu dan ook elke medewerker ga rant voor het leveren van diensten van constante kwa liteit, genormeerd volgens de ISO 9002-kwaliteitsnorm. Aan het behalen van een ISO- certificaat gaat een lange tijd vooraf. Al sinds de BOVAG- organisatie plannen bekend maakte om het imago van het autobedrijf te verbeteren werden bij het autobedrijf Boonstoppel BV initiatieven genomen en activiteiten ont plooid met betrekking tot het verbeteren van produktivi- teit, netheid, klantgericht heid, het volgen van opleidin gen van medewerkers om op de hoogte te blijven van tech nische ontwikkelingen en het zorgdragen voor het milieu door een juiste afvalverwer king. ber 1990 gelden. De opfrisser van de theoreti sche kennis werd gehouden in het theorielokaal van de rijschool Succes Mimpen aan de Oranjelaan. Daar was ook aanwezig WD-afdelingsse- cretaris Ad Both. De avond bestond uit een mondelinge uitleg over de be- BOSKOOP - De bekende formatie Les Charmeurs treedt zaterdag 5 maart op in jongerencentrum De Tfinnel. De zaal gaat om 21.00 uur open en de en tree bedraagt 10 gulden. De bruisende en sfeervolle muziek van de band maakt optredens tot een feest. Hun muziek is een mengeling van zuideuro- pese stijlen als flamengo, zigeunermuziek en parijse hoempa, vermengt met in vloeden van de moderne rock. De band komt met warmbloedige songs het best tot z’n recht dankzij het samenspel tussen Alain Labrie’s flamengogi- taar, de contrabas van Arie du D., het drumspel van Antal Steixner, de ac cordeon van Geert Ver haar en de sexy doorleefde stem van Jan O. Veel meer hoeft er niet ge zegd te worden. Vorig jaar speelden Les Charmeurs op koninginnedag De Tun nel plat en verwacht mag worden dat dit zaterdag weer gebeurt. per team en bij de dames ƒ25,- per team (7-tal). Evenals voorgaande jaren zal ook nu de voetbalcommissie bestaan uit I. Rehorst (voor zitter), J. Verhagen (secreta ris), A. Beumer (scheidsrech- tersaangelegenheden) en M. Monster (algemene zaken). Alle teams die vorig jaar mee deden ontvangen een apart schrijven. Zijn er andere teams die ook mee willen doen of inlichtingen hierover willen hebben, dan kunnen zij zich richten tot secretaris J. Verhagen, Beethovenlaan 24, tel. 01828-16210. Ook voor de scholen is er ui teraard weer ruimte. Op woensdagmiddag 25 mei zul len de allerkleinsten hun bes te beentje voorzetten en op zaterdag 28 mei is het de beurt aan de groteren, die dan ook de Sportweek Wad dinxveen in hun afdeling, zo als altijd, op een waardige manier kunnen afsluiten. In formatie over het schoolvoet- bal kan men krijgen bij C. Verwoerd, tel. 01828-14610. Met het ISO-certificaat be vestigt het autobedrijf dat het kan bogen op een klantge richte dienstverlening, welke gewaarborgd is door kwali teit. Voor ons is dit een nieu we mijlpaal. Wij zoeken steeds naar de juiste kwali teitsborging voor een tevre den klant', sprak directeur A. Boonstoppel jr. Tijdens de feestelijke bijeen komst, die werd bijgewoond door het voltallige personeel, een vertegenwoordiger van Peugeot Talbot Nederland en van het certificewringsbu- reau Veritas, benadrukte hij dat het certificaat kon wor den vekregen dankzij de me dewerking van iedereen, daartoer gestimuleerd door het managementsteam. Arie Boonstoppel jr. zei dat zijn bedrijf er zorg voor zal dragen dat de kwaliteit ge waarborgd blijft. Dat vraagt naar zijn mening wel om de nodige inzet van alle mede werkers door goede motivatie In totaal zijn er elf speelda gen voor het voetbalevene- ment beschikbaar en kunnen de heren en dames laten zien over welke capaciteiten zij be schikken. Er zijn poules voor het bedrijfs- en straatvoetbal en er is een aparte poule voor de dames. Hierbij is er ook sprake van een verandering. Op veler verzoek zullen dit jaar niet alleen damesteams uit Waddinxveen kunnen deelnemen, ook van buiten de gemeente zijn inschrijvingen welkom, zoals bijvoorbeeld uit Boskoop, Moerkapelle, Ze venhuizen en Reeuwijk. Voor informatie hierover dienen de dames contact op te nemen met J. Verhagen, tel. 01828- 16210. Wat de toumooiopzet betreft zal er bij de heren maar wei nig veranderen. De deelne mers kunnen inschrijven met zoveel teams als ze zelf wil len. Ondanks de toenemende kosten zullen de inschrijfgel den niet worden verhoogd. Dit betekent voor de heren teams een bedrag van ƒ60,- A1 dezee inspanningen heb ben ertoer bijgedragen dat autobedrijf Boonstoppel BV in 1989 werd beloond met de ‘Lion d’or' als beste Peugeot dealer voor nederland. In 1991 werd dezelfde onder scheiding verkregen voor het predikaat beste Peugeot dealer van het jaar. Ondanks deze uitslag waren alle vrouwen buij zonder en thousiast en vonden ze het geheel zeker voor herhaling vatbaar. Wijziging Voorts hebben B. en W. de ge meenteraad bericht dat het algemeen bestuur van het In tergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland in zijn vergadering van 13 ok tober 1993 heeft ingestemd met een, door het dagelijks bestuur van het ISMH d.d. 29 september 1993 voorgestelde wijziging van de gemeen schappelijke regeling ISMH. i De wij ziging behelst, naast de uitbreiding van het ’takenpakket’ met het secre- i tariaat van de vervoerregio, een (praktische) algehele ’ac- i tualisatie’ van de taakom schrijving van het samenwer kingsorgaan. den onder de gemeenten in Midden-Holland en Rijn streek. Deze rondgang heeft geresul teerd in een consensus over een aantal, bij de voorberei ding en uiteindelijke vormge ving van een nieuwe samen- werkingsregeling in acht te nemen uitgangspunten. Op 10 november 1993 zijn de resultaten van de bestuurlij ke rondgang, weergegeven in het ‘analytische verslag van de rondgang', besproken in een gezamenlijke vergade ring van de portefeuillehou ders bestuurlijke zaken van de gemeenten in Midden-Hol land en Rijnstreek en de com missies voor Algemeen Be stuurlijke Zaken van IGOR en ISMH. Bij deze gelegenheid is afge sproken dat het door de Be stuurlijke Hoed, naar aanlei ding van de rondgang, opge stelde concept-raadsbesluit door de colleges van de deel nemende gemeenten aan de raden zal worden voorgelegd. Het raadsbesluit behelsde in de eerste plaats een formele bekrachtgiing van het voor nemen om samen met de ove rige gemeenten in het (nieu we) samenwerkingsgebied ‘Zuid-Holland Oost' een ge meenschappelijke regeling in het leven te roepen, waarin de bestaande gemeenschap pelijke regelingen in dit ge bied voor zoveel als mogelijk worden gebundeld en geïnte greerd. Voorts bevatte het raadsbe sluit een aantal uitgangspun ten met betrekking tot de in houd en 'reikwijdte' van de nieuwe samenwerkingsrege- ling. Deze uitgangspunten betreffen onder andere de taken van de samenwer- kingsregeling, het (in begin sel gelijke) basis takenpakket voor de deelne mende gemeenten, de moge lijkheid van toetreding tot de regeling van andere gemeen ten in het Groene Hart, als mede het open houden van de mogelijkheid tot vorming van een nieuw orgaan met een di rect gekozen bestuur voor het Groene Hart. De inhoudelijke discussie over het takenpakket van de nieuwe samenwerkingsrege- ling respectievelijk het aan WADDINXVEEN - Zaterdag morgen vroeg verloor op de Henegouwerweg een uit Bun schoten afkomstige vrachtau to de daarachter gekoppelde aanhangwagen. Als het goed was geweest had de aanhang wagen spontaan moeten stop pen. Dat gebeurde echter niet en tientallen meters verder is de aanhangwagen de berm de deelnemende gemeenten ingereden, waardoor schade aan het wegdek alsmede aan de aanhangwagen ontstond. Zaterdagavond reed een 19- jarige bromfietser uit Wad dinxveen over de rijbaan van de Zuidplaslaan met achterop een 17-jarige Waddinxveen- WADDINXVEEN - Autobedrijf Boonstoppel Waddinxveen BV aan de Noordkade in Waddinxveen heeft als eerste Peu- geot-dealer in Nederland het ISO 9002-kwaliteitscertificaat gekregen. Het verkrijgen van deze erkenning is vorige week woensdagavond door het bedrijf en medewerkers gevierd in het restaurant 'Akkeroord' in Waddinxveen-Zuid. WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel van B.en W. over de voorberei ding en vormgeving van een gemeenschappelijke regeling voor het nieuwe samenwerkingsgebied ’Zuid-Holland Oost’, respectievelijk tot wijziging van de gemeenschappelijke re- Holland. In de gemeenteraadsvergade ring van 1 juli 1992 is al een standpunt ingenomen over de toekomstige vormgeving van de intergemeentelijke en re gionale samenwerking. Dit in het licht van, onder an dere, de destijds aangekon- digde (en nadien door Provin ciale Staten bij besluit van 19 november 1992 vastgestelde) wijziging van de WGR-ge- biedsindeling en de (landelij ke) ontwikkelingen met be trekking tot de vernieuwing van de bestuurlijke organisa tie. Sedert twee zomers terug is in Midden-Holland en Rijn streek een brede discussie ge voerd over de bestuurlijk-or- ganisatorische toekomst van het nieuwe samenwerkings gebied ‘Zuid-Holland Oost'. In het kader van deze discus sie heeft de ‘Bestuurlijke Hoed' van IGOR (Rijnstreek) en ISMH (Midden-Holland) in de periode april tot en met september vorig jaar een be stuurlijke rondgang gehou- en het scheppen van een zo optimaal mogelijk werkkli maat. Klantgerichtheid, kwa liteit, flexibiliteit en slag vaardigheid zijn de toetste nen om de ISO-kwaliteit te blijven handhaven. Om de service naar de klan ten te vergroten, te verbete ren en te optimaliseren is naar een goed georganiseerde en gecontroleerde organisatie binnen het autobedrijf ge werkt. Het behalen van het ISO-certificaat heeft aan de beoogde doelstellingen een grote bijdrage geleverd. Daarnaast betekent het be halen van de ISO 9002-norm voor het Boonstoppel BV, dat men het bewijs heeft geleverd dat de kwaliteit van de gele verde diensten zoals onder houd, reparatie, verkoop, lea sing en direct-service aan strikte eisen en normen vol doen. Het voltallige personeel van het Waddinxveense autobe drijf heeft zich het afgelopen Met de inhoud van het raads besluit kan zich in Waddinx veen iedereen verenigen, te meer omdat deze in overeen stemming is met de eerdere geling Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden- besluitvorming in dezen van WADDINXVEEN - Slager TIC. van Beest en zijn vrouw hebben zaterdagmiddag voor goed de winkeldeur van hun zaak in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Bredero laan op slot gedaan. Ze zijn ‘ermee gestopt. Binnenkort opent de slagerijketen Tee kens in Waddinxveen-Noord een nieuw filiaal. WADDINXVEEN - In het ka der van het actualiseren van bestemmingsplannen wordt op dit momentin het Wad dinxveense gemeentehuis een integrale herziening voorbereid van de bestem mingsplannen ’Noordkade 1967’ en ’Noordkade langs de Gouwe’, welke globaal wor den begrensd door de Gouwe, het bestemmingsplan recrea tiegebied Gouwebos, de Ring vaart en Sint Huybertsge- regt. Herziening van deze bestem mingsplannen is noodzake lijk vanwege het feit, dat in het plan regelingen zijn opge nomen, welke geen recht meer doen aan de actuele si tuatie. Voorts voldoen de voorschriften niet meer aan de richtlijnen, welke gelden voor perifere detailhandels- activiteiten. Deze argumenten, alsmede het feit dat de plannen reeds dateren qua goedkeuring uit respectievelijk 1972 en 1978, doch qua opstelling reeds uit 1967 en 1974, maken het no dig thans één herziening van het gebied voor te bereiden. Om te voorkomen dat onge wenste bouwactiviteiten plaatsvinden, achtten B. en W. het gewenst, dat door de Waddinxveense gemeente raad een nieuw voorberei- dingsbesluit werd genomen voor de Noordkade-gebieden. het college en de gemeente raad. In verband hiermede en over eenkomstig het door de Be stuurlijke Hoed bij schrijven van 18 november 1993 tot het college gerichte verzoek stel den B. en W. de gemeente raad voor in te stemmen met de inhoud van het door de Be stuurlijke Hoed geredigeerde voorstel. De commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken is over dit voorstel gehoord en kon zich hiermede verenigen, met dien verstande, dat de commissie wenst vast te houden aan een streven naar een nieuw or gaan met een rechtstreeks gekozen bestuur voor het Groene Hart en het jammer vindt dat thans - mede ten ge volge van wettelijke voor schriften - in dit opzicht een wijziging ten opzichte van het oorspronkelijke besluit is aangebracht. WADDINXVEEN - De rij schoolhouders John Mimpen en Henk van Erk hebben op verzoek van de afdeling Wad dinxveen van de vereniging Veilig Verkeer Nederland (WN) land- en tuinbouw vrouwen onderwezen in de nieuwe verkeersregels en -te kens, zoals die sinds novem- k Z!'~1 CS. RVICE meer). Stichting LEZEN Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam 1 T J 1 1 "1 r't- 1 UT- 11 I 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15