Koorconcert met De Gouwestem en Dames-showkoor weten wat gebeurt Concert van Dient den Heer Kramer opent nieuw uitvaartcentrum Vrouwendag ’94 kijkt over grenzen Antoon Hogervorst bij Hans van Mierlo Be Fair Cl tegen Feyenoord Reconstructie bestrating COLOPHON KERKDIENSTEN ^BURGERLIJKE STBNDJ ^MEDISCHE DIENSTEN^ Pagina 7 I Stichting LEZEN. Keizersgracht 391. 1016 EJ Amsterdam ZATERDAG 5 EN ZONDAG 6 MAART 1994 Ruimte en leven Krachtdadig Glasmotieven Gevonden Ludiek Koortje Verkeersdrukte Centraal Weekblad voor Waddinxveen Culturen f GEVONDEN I EN VERLOREN I VOORWERPEN Kunstgras Verloren Bodegraven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 MAART 1994 IS I 1 Groens- Sperwer- Groens- symboliseert de ronde bol bo- GE- GE- national, dinxveen. Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst* is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huis arts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen be reikbaar. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Waddinxveen er een nieuw uitvaartcentrum g Het is gevestigd in een fraaie pandje, gelegen aan de Stati onsstraat 16. Voor de opening was de Waddinxveense wet houder Hielema uitgenodigd. in de eerste plaats getracht een functioneel gebouw neer te zetten, maar daarnaast b GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 9.30 uur ds. L.S.K. Hoogen- doom 16.30 uur ds. G. Hagens jr., Rotterdam ZONDAG 6 MAART NEDERLANDS HERVORM DE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. G.A. Schreuder, San Francisco de dos Rios 17.00 uur ds. M. van Campen De Hoeksteen, Esdoomlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. A.W. van der Plas Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uurds. C.D. Zonnenberg 17.00 uur ds. H. Schipaan boord Rehobothschool, hoek: 9.30 uur ds. M. van Campen 17.00 uur ds. C.D. Zonnenberg Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 10.00 uur ds. A.A. van Houwe- lingen 17.00 uur SoW-dienst in Ont- moetingkserk REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen opgave GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, voorde: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers (SoW-dienst) JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 19.00 uur ds. C. Harinck BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ev. J. Boekhout 18.30uurds. H.G. Koekkoek St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistievieringen op zon dag om 9.30 uur en op woens dag om 19.00 uur. Ontmoetingskerk, voorde: Eucharistievieringen op zater dag om 19.00 uur, op zondag om 11.15 uur, op dinsdag om 9.00 uur en op donderdag om 9.00 uur. venop voor hem de continuï teit van ruimte en leven. Maar hij geeft toe, dat lang niet iedereen deze dingen als symbolen wil zien.’t Is maar net wat je er wil uithalen’, zegt de architekt. Wel of niet symbolen, we zijn er in ieder geval in geslaagd om het interieur een minder droefgeestige aanblik te ge ven’, vindt Kramer. Tn derge lijke gebouwen hangt toch al vaak een beklemmende sfeer. Wij hebben getracht om zo veel mogelijk sfeer en kleur aan te brengen, want net zo als in ons dagelijks leven moet er licht kunnen binnen komen’. Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Troelstrahoeve 66, tel. 18613 Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Voskamp en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: C.N. Vreeken, Weidezoom 50, tel. 12979 Dienstdoende apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255 Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801 Het nieuwe uitvaartcentrum van Kramer Begrafenissen aan de Stationsstraat in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). dememing ’Kramer Begrafe nissen’ werkt al jaren samen met een aantal ondernemin gen uit andere gemeenten, onder meer met de Waddinx veense Begrafenis Onderne ming (WOB). Uiteraard kun nen ook van dit nieuwe uitvaart centrum gebruik maken. Ze ker voor grote begrafenissen uit Boskoop is men op dit uit vaartcentrum aangewezen, want het rouwcentrum aan de Gouwestraat biedt maar weinig ruimte. Als er veel mensen 1 men elkaar voor de voeten. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bemhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). GOUDA/WADDINXVEEN - In aanwezigheid van D66- Tweede-Kamerlid Hans van Mierlo heeft een drukbezoch te regionale verkiezingsbij eenkomst plaatsgevonden in ’t Brandpunt in Gouda (Turf markt). van: - Shin sook ja, een vijftigjari ge radio-omroepster en haar twee dochters uit Noord-Ko- rea. Bij gebrek aan informa tie over hun lot sinds 1991 vreest Amnesty Internatio nal dat zij zijn verdwenen; - Aysel Male, verslaggeefster Ronde vormen zijn voor hem ook een symbool. De kamer schermen zijn samen bewust in een eivorm gesitueerd, om dat zij voor hem het begin van binnen zijn, loopt het leven symboliseren. En zo CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN MEENTE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want grondige verbouwing inge richt als uitvaartcentrum. Het nieuwe rouwcentrum ligt niet gekozen omdat hij centraal en is voor bezoekers gemakkelijk te bereiken met het openbaar vervoer, want nog geen honderd meter ver derop is het station en een bushalte. ’Wij hadden geen betere lokatie kunnen wen sen’, vertelt Kramer. Zelf had hij er altijd een hekel aan om naast een begraafplaats te zitten. ’Het is voor mensen niet pret- Amnesty International ijvert al jaren voor de universele rechten van de mens die door het krachtdadig optreden van een vrouw, Eleanor Roose velt, zijn vastgelegd in dertig artikelen. Op 10 december 1948 werden de rechten van de mens aanvaard en gepro clameerd. De werkgroep Amnesty Inter national, al vanaf 1973 werk zaam in Waddinxveen, doet op 12 maart weer mee aan de jaarlijkse landelijke actie voor de internationale vrou- Orgel wendag. Dit jaar wordt de aandacht Het is ook mogelijk een kerk- gevraagd voor de verdwijning dienst te houden in het uit vaartcentrum. Er staat een kerkorgel, dat qua geluidsni- vo volledig is aangepast aan de ruimte. Het orgel is ge bouwd door de Waddinxvener J. M. Russcher in de jaren ’70 tot ’75. Omdat de bouwer het orgel niet heeft kunnen vol tooien - hij overleed plotse- op het hoofdkantoor van een Koerdische krant in Istan- boel in Turkije. Zij is verdwe nen sinds 7 augustus 1993; - Clare Stuwart, moeder van broer van de begrafenison- twee kleine kinderen, was be trokken bij een landbouwont- wikkelingsproject dichtbij de uitgangspunten van D66 voor de landelijke politiek en ging tevens in op een aantal actu aliteiten. De problematiek rond het Bentwoud was de rode draad in de inleiding van Antoon Hoogervorst, lijsttrekker van Waddinxveen en Ankie van Leeuwen uit Boskoop. Het be langrijkste onderwerp dat zij bespraken was echter de ver groting van de veiligheid in het verkeer en op straat. Binnen ziet het er licht en sfeervol uit. Het interieur heeft alles wat een modem gebouw maar wensen kan: vloerverwarming, ingebouw de lichtspotjes in het plafond, marmeren vloeren en ge kleurde glasmotieven in de ramen. Het gebouw is volko men drempelloos en voor mindervaliden is er ook een geheel aangepast toilet. Er zijn drie ruimten gecre- eerd: een ruimte voor de con doleance of voor het nuttigen van een broodmaaltijd, de au la en een ruimte voor het af scheid nemen van de overle dene. In de aula zijn in een ovale vorm kamerschermen aangebracht, die naar wens kunnen worden dichtgescho ven. Door de schermen wordt men niet direkt geconfron teerd met de kist en tevens kunnen familieleden, die met him verdriet alleen gelaten willen worden er even achter schuil gaan. Veel aandacht is besteed aan de route in het gebouw. Men komt binnen door de grote deur, loopt via de ontvangst kamer naar de gehoorzaal en passeert de ruimte waar de overledene ligt opgebaard. Vervolgens verlaat men het gebouw weer door de kleine deur. ’Er moet een logische voortgang zijn, anders loopt men elkaar tegen het lijf en dat kan bij een begrafenis erg storend zijn’, zegt Steenvoor den. RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst Diverse sleutels; zonne bril; Perzische kat; bank biljet van 10,-; veelkleu rig horloge; dameshorloge; bril in koker; oranje dek zeil; zwarte portemonnee met inhoud. WADDINXVEEN - Ter gele genheid van haar 25-jarig ju bileum houdt de Lionsclub Waddinxveen op 18 maart WADDINXVEEN - Tot 1 juli zal het verkeer in de Vondel- wijk Zuid-West enige hinder ondervinden. Een en ander houdt verband met het aanpassen en her- straten van de Brederolaan, Busken Huetlaan, Jan Luy- kenstraat, Bilderdijklaan, P.C. Hooftstraat, Roemer Vis- scherstraat en de Van Maer- lantstraat. De opening kreeg een duide lijk Boskoops tintje want na het officiële gedeelte bespeel de organist Ben Kramer het nieuwe orgel. Vanaf vrijdag vijf uur en ook de gehele za terdag kon men al van het rouwcentrum gebruik ma ken. Alle regionale afdelingen hadden hun lijsttrekkers af gevaardigd voor een door D66 georganiseerde bijeenkomst. Iedere lijsttrekker ging aan het begin van de avond in op een aantal actuele zaken in zijn gemeente met daarbij de uitgangspunten van de D66- afdeling. WADDINXVEEN - De In ternationale Vrouwendag wordt in Waddinxveen gehou- te maken, den op zaterdag 12 maart, om 13.00 uur, in de samenwer kingsschool voor Havo/athe- neum. Het thema van deze dag is Vrouwen kijken over OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst Het nieuwe uitvaartcentrum is geen fantasieloos stuk nieuwbouw, maar een ludiek gebouwtje met een afwijken de vorm. Het is een knap staaltje van architektuur, ontworpen door de Boskoopse architekt Willem Steenvoor den. Het pand heeft de vorm van een driehoek, waarbij twee glazen puien samenko men in een vooruitspringen de ovale hoekboog. Boven op deze eivormige hoek staat een stenen bol. Volgens Steenvoorden symboliseert de bol aan de ene kant de aar de en de andere kant het uni versum. Hetzelfde symbool is ook weer terug te vinden in de glazen deuren, die een ver schillende hoogte hebben. De deur bij de ingang is maar liefst vierenhalf meter hoog en die bij de uitgang slechts twee meter. De gevel, die licht rose gekleurd is, wijkt geheel af van de eenstemmige hui zenrijen er omheen, maar stoort in het geheel niet. grens van Zuid-Afrika met Mozambique. Zij is op 10 no vember 1993 verdwenen en vermoord; - Shaka en haar dochter, Pa lestijen met de Jordaanse na tionaliteit werden in oktober 1986 gearresteerd door de veiligheidsdienst in Damas cus. Sinds 1991 is het onzeker waar hun verblijfplaats is. De Wereldwinkel heeft geor ganiseerd dat de textielwerk- plaats Rappa uit Pijnacker naar Waddinxveen komt met eigentijdse westerse kleding uit niet-westerse stoffen. Naast de zelfgemaakte kle ding worden ook door SOS- wereldhandel geïmporteerde stoffen en kleding uit niet- westerse landen verkocht. Voor alle stoffen en kleding wordt een goede prijs betaald. De verkoop van kleding in de wereldwinkels in Nederland is enorm toegenomen, van 650.000 in 1992 naar 1 mil joen gulden in 1993. De kleding zal worden ge showd door vrouwen, man nen en kinderen uit Waddinx veen met de Chileense, Eri- trese, Nederlandse of Turkse nationaliteit. Zes gastspreeksters zullen over hun ervaringen vertel len, over hun verblijf of reis in een ontwikkelingsland in Azië, Afrika of Latijns-Ameri ka. Met de gastspreeksters kan persoonlijk gesproken worden in de informaties tands. WADDINXVEEN - De afgelopen twee weken werden alle wedstrijden in het amateurvoetbal in Ne derland afgelast, maar de Be Fair-jeugd voetbalde voor een groot deel. Het wedstrijdsecretariaat had niet veel telefoontjes nodig om de jeugd van Be Fair een alternatief te bie den. Vorige week konden Al en Cl op het kunstveld van Be Fair voetballen te gen Laakkwartier uit Den Haag. Al verloor met 2-4, maar Cl won met 1-0. De landelijke B-jeugd kwam uit tegen de hoogste B- jeugd van DWO uit Zoe- termeer. LEGER DES HEILS Het Nieuwe Trefpunt, Stati onsstraat 16.00 uur samenkomst met kindemevendienst (iedere tweede en laatste zondag van de maand) Het damessalonorkest ’Les fameuses’ treedt op en zorgt tevens voor achtergrondmu ziek tijdens de bezoeken aan de informatiestands. Er is ook een optreden van het koortje van de Plattelands vrouwen. Voor kinderopvang wordt gezorgd; de toegang is gratis. Geboren: Navsheet Kaur, d.v. P.S. Jolly en H.K. Atwal; Givemy, d.v. R. Boere en G.M.A. Lafeber; Kimberley, d.v. J.A.P. van Wijk en VF. de Haan; Bram Joris, z.v. R.J. den Duik en B.M.T.M. Raaijman; An na Margaretha Willemina, d.v. H.C.G. Funk en T.M. Schenkels; Remco Gerardus, z.v. G.J.C. Verwoerd en L.W. Verlaan; Johannes Adrianus, z.v. R. Verhoef en N.H. van den Broek; Saami, z.v. Y. Ben- guedda en S. Bennahou; Lennart Jesper, z.v. H.J. van Mameren en G.J.J. Lucassen; Ferry, z.v. VG. Driehuijs en R. Wiersma; Merle Ro- mee, d.v. C.A. Bonefaas en S. Wassink. Gehuwd: A.J. Kunz en J.S. Dankers; N. Geers en F.M. Abadia Cha ves. een koorconcert in de Ont moetingskerk te Waddinx veen. Daar zal optreden het uit 75 man bestaande Chris telijk mannenkoor ’De Gou westem’, dat een selectie po pulaire liederen ten gehore zal brengen. De Lionsclub is er trots op met een primeur naar Wad dinxveen te komen: een op treden van een dames-bar- bershop-showkoor. Ook dit koor zag in 1981 het levens licht, en wel in ’The New City’ Nieuwegein. Dit topkoor, The New City Harmonizers genaamd, gros siert momenteel onder lei ding van Floor van Erp in kampioenstitels, waaronder twee keer de barbershop style. Met financiële bijdragen van het Waddinxveense bedrijfs leven is de Lionsclub erin ge slaagd beide koren, ter op luistering van haar jubileum, te contracteren. De opbrengst van het concert van 18 maart is bestemd voor verstandelijk gehandicapten van de Hooge Burch. Voor hen wordt in Zuidplas een nieuw gezinsvervangend huis met 112 bedden gebouwd. Li onsclub Waddinxveen hoopt met de baten van het concert de kosten te dekken van een piano voor dit huis. De Ontmoetingskerk biedt ruim zeshonderd Waddinxve- ners, Boskopers en vele ande ren de mogelijkheid een uniek concert bij te wonen. De toegangsprijs bedraagt vijftien gulden en kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Wijnhandel-Slij- terij Van Eeuwen, Boekhan del Burger, Sigarenmagazijn A. v.d. Krans, Apotheek Van Doom en Schoenmakerij Zuidplas. Andries Siderius en Joop Mussert bespraken achter eenvolgens voor de gemeen ten Bodegraven en Reeuwijk ook over de verkeersdrukte, naast onderwerpen als socia le vernieuwing en algemeen financieel beheer. Na de pauze werd gretig ge bruik gemaakt van de moge lijkheid om vragen te stellen aan het forum. Hierbij kwa men diverse locale onderwer pen aan bod, zoals de slib-lo- caties van Moordrecht. Deze vragen werden beantwoord door de locale lijsttrekkers. Maar ook werden er vragen gesteld over landelijk actuele zaken. Die werden door de landelijke lijsttrekker van D66 Hans van Mierlo beant woord. Verder werd vanuit ’t Brand punt in Gouda een interview met Hans van Mierlo voor het programma Nova opgenomen naar aanleiding van de nieu we landelijke opiniepeilin gen. Tot nu toe werd de uitvaart in Waddinxveen geregeld van uit de Anne Frank flat aan het Jan van Bijnenpad. Ach terin het gebouw was een ge deelte ingericht als rouwka mer, die voor mensen soms moeilijk te vinden was. Deze plaats heeft 24 jaar als rouw centrum dienst gedaan. Maar verleden jaar deed zich de mogelijkheid voor het verenigingsge bouw van de Gereformeerde WADDINXVEEN - Vrijdag 4 maart zal het Gereformeerde Kerkkoor ’Dient den Heer’ een concert geven in de Ont moetingskerk om 20.00 uur. Aan dit concert werken ver der mee de Chr. Gem. Zang vereniging ’Excelsior’ uit Woerdenseverlaat onder lei ding van Sander Kleuver, en kele koperblazers van mu ziekvereniging ’Concordia’, het kinderkoor ’Jong Geluid’ onder leiding van Wijnie Hor nes, het dubbelmannenkwar tet ’Hofstad’ uit Den Haag, de soliste Sjanie Smaal en de or ganist Marijn Slappendel. De toegang is vrij. Er wordt wel een collecte gehouden om de onkosten te vergoeden. Het middagprogramma wordt georganiseerd door de Waddinxveense Vrouwen raad gezamenlijk met de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, de Stichting We- milie tijdens de begrafenis reldwinkel en Amnesty Inter- wierook wil branden, dan national, werkgroep Wad- heeft het uitvaartcentrum daar een grote bronzen schaal voor. In het rouwcentrum ont breekt ook een groot kruis aan de muur. ’Een teken, dat hier mensen van alle geloofs- gezindten terecht kunnen’, zegt Kramer. ’Wenst iemand wel een kruis bij de afscheids- ceremonie dan wordt er een kruis of een kandelaar neer gezet. Voor alle rituelen zijn voorwerpen aanwezig. Af scheid nemen doet iedereen weer anders. Hoe dat precies gebeurt hangt van de per soonlijke wensen van de fa milie af’. Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redaktie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag; 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Oranjelaan 9 2740 AJ Waddinxveen Tel. 01828-14788 men, dat vlak naast de be graafplaats ligt. Dat wil ik mensen niet aandoen. Waar om ligt een kraamkliniek wel midden in de gemeente en een rouwcentrum altijd bui ten de bebouwde kom?’ De Boskoopse begrafenison- nog niet, als je bedenkt dat in j-rrr-- n-c. India wit de kleur van de rouw is. En zo hebben wij voor groene gordijnen geko zen, omdat groen de kleur van de hoop is. Dat groen is ook weer terug te vinden in het tapijt en de marmeren inwoners van Boskoop vloer’. Landelijk D66-lijstaanvoerder Hans van Mierlo in gesprek met de Waddinxveense D66-aanvoerder Antoon Hogervorst (links) en de Goudse D66-lijstaanvoerder Matthé van Oosterom. (Foto: D66). Nederland krijgt steeds meer immigranten, waardoor er een andere samenstelling van de bevolking ontstaat. Ie dere cultuur neemt zijn eigen rituelen mee. Het rouwcen trum heeft daar rekening mee gehouden. Zo is er niet alleen vloerverwarming aan gelegd, om het binnen be haaglijk warm maar ook omdat sommige cul turen bij het betreden van een rouwcentrum de schoe nen uitdoen. Bij sommige begrafenissen de grenzen’, wordt er wierook gebrand. In TT i Nederland ziet men dat als een rooms-katholiek gebruik, maar in Azië en Afrika is het branden van wierook heel ge woon. Als er een Chinese fa- EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse l Inlichtingen: J Rijkspolitie Waddinxveen Afgelopen zaterdag kreeg het Bl-elftal een uitnodi ging van eredivisieclub Sparta om tegen haar be taalde B-jeudd te voetbal len op het kunstgras. Het B2 elftal kwam naar Wad dinxveen. C2 speelde te gen het Cl elftal vam RVC uit Reeuwijk van Al had Lyra Al op het program ma staan. A2 kreeg een uitnodiging van Floreant om in Boskoop te spelen, het Cl elftal van Be Fair koos voor het strand bij Noordwijk. Iedereen hoopt dat zater dag de competitie opnieuw van start kan gaan. Mocht dat opnieuw niet kunnen zal Cl tegen Feyenoord voetballen om 10.00 uur op het kunstveld aan het Warnaarplantsoen. Bij de landskampioen re gelt tegenwoordig een oud-topvoetballer, John Metgod, veel jeugdzaken, maar ook hij weet de weg naar Be Fair te vinden. B3 en A2 voetballen tegen Nieuwerkerk en Al kan op het kunstgrasvel in Nieuwerkerk aan den IJs- sel komen voetballeh. Diverse portemonnees en portefeuilles met geld en bescheiden; diverse bank- pasjes; zilveren speld; zil veren naamarmband; zwa re bouvier; semafoon; zil veren kinderarmband met bedels; rood-grijs-zwart horloge. WADDINXVEEN/ BOS KOOP - De Boskoopse begra- voormalige fenisondememer R. Kramer heeft op vrijdag 25 februari in kerk aan de Stationsstraat heeft hij het ook als een uit- aan te kopen. Het westelijk daging beschouwd om het zo- geopend. gedeelte daarvan werd na een veel mee te geven dat het ook J- j-- op anjer niveau leefbaar is. Kleuren en vormen heeft hij ze zo mooi vond, maar ook omdat ze voor hem een symbolische betekenis hadden. De rose kleur van de buiten gevel is bewust gekozen, om dat het een rouwkleur is. ’De kleur heeft met mijn achter grond te maken’, legt hij uit. Tn de rooms-katholieke kerk is paars de rouwkleur, denk maar eens aan het priesterge waad. Rose heeft ook wel iets tig in een rouwcentrum te ko- met de rouw te maken, alleen is is de kleur iets afgezwakt. Andere rouwkleuren zoals ’het grijze of zwarte’, maken het allemaal ontzettend som ber en dat wilde ik juist voor komen. Toch is deze kleur zo vreemd CHRISTELIJKE GERE FORMEERDE KERK BOS KOOP Kerkgebouw Nieuw straat 79: 9.30 uur ds. H.P. Brandsma, Den Helder 17.00 uur ds. H.P. Brandsma, Den Helder Gespreksleider van deze avond was Sander Brugman, D66-burgemeester van Bode graven. Voor Nieuwerkerk aan de IJssel ging Harold van Mechelen dieper in op de, door D66 ongewenste, effec ten van het uitbaggeren van de IJssel. Jan Oomen uit Moordrecht verdedigde daarnaast de betekenis van het bestaande convenant met Gouda, Moor drecht en Waddinxveen voor het Groene Hart. Matthé van Oostrom voor Gouda en Onno Trim uit Schoonhoven licht ten hét verkiezingsitem van D66 nader toe: het meer be trekken van de inwoners bij het stadsbestuur. Hans van Mierlo wees de aanwezigen, waaronder ook een groot aantal niet-D66- ers, op de betekenis van de ling - is het orgel afgemaakt en uitgebreid met twee stem men door de Boskoopse orgel maker Louis J. Kramer, een dememer. Architekt Steenvoorden heeft

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 7