Toeristische avond Informatie-avond over de Mayenne Treintaxi in Waddinxveen TOOS creatief LUILAK VOETBAL 1994 GLASBEEK Meer contributie TOOS gymnastiek Cheque voor Kerngroep Gastouderproj eet Slechte Reumafonds Schoon- maakdag Zevenhuizen Antilopers in Zevenhuizen Anjerrit Eenvoudige zege Be Fair vangst Feestavond ijsclub Voor Toi-Toi is het Kerst in april I i AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Bestuur Stichting Luilak Voetbal Boskoop Inschrijfformulieren cr-rPj NU MOTORRIJLES en in de zomer zelf gaan rijden BELDAtf 01828-16494 ook les in een TERREINAUTO Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 MAART 1994 deze avonden kan een aspi- staan afgesloten met de voorstelling gen middenmoter Vivax uit Oegstgeest. het Gastouderproject. Wel vindt er regelmatig contact verdiensten en de verzeke ring. Oude Reuma is geen ziekte die al leen oude mensen reuma krij gen. Een groot deel van de 300.000 reumapatiënten die een reumatoloog bezoeken is nogjong. Dat veroorzaakt naast licha melijke vaak ook psychische problemen. Zij zulllen de ziekte dan snel ler herkennen waardoor de schade aan de gewrichten be perkt blijft. Reuma kost de gemeenschap veel geld door ziekteverzuim, thuiszorg en aanpassingen. Alleen al om die reden zou er in deze tijd van bezuinigin gen met man en macht moe ten worden gewerkt aan het vinden van de oorzaak. Tot nu toe maakt praktisch alleen het Nationaal Reumafonds zich daar sterk voor. juli 1994 in te voeren van twee gulden per lid. was de opname van de vide oclip van Meatloaf T do any thing for love’, gebracht door drie groepen, waaronder twee solisten. Het bleek een dans- show bordevol enthousiasme en creativiteit en liet zien dat TOOS een vereniging is voor alle leeftijden en waar ieder een zijn eigen steentje bij draagt. Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. re in de directe woonomgeving een gastouder gezocht wordt met overeenkomstige opvoe dingsideeën. Om nieuwe gastouders te mo- WADDINXVEEN/ GOUDA De regionale Treintaxi biedt een extra service aan reizigers die naar station Gouda wil len. Tot nu toe moesten reizigers die een Treintaxi-rit wil den maken al in het bezit zijn van een Treintaxi-biljet. Rei zigers die nog geen Treintaxi-biljet hebben kunnen kopen, kunnen vanaf 1 maart toch van de Treintaxi gebruik ma ken. Combinatie Ook is er vakantie op hetboe- renef, een comnbinatie van landelijke rust in en om een gerenoveerde boerderij in het hart van de Mayenne, waar men verblijft in een sfeervolle kamer met douche en toilet, gezamenlijke maaltijden in gezellige, huiselijke sfeer ge bruikt en naar wens verken ningstochten op de fiets kan maken. WADDINXVEEN - De jazz- dansshow van sportvereni ging TOOS Waddinxveen bleek een groot succes te zijn en trok veel publiek. Het was dan ook een show zoals nog nooit op deze wijze getoond was. Sporthal De Sniep was ter ge legenheid van deze show om gebouwd tot opnamestudio van TOOS en de vijftien in leeftijd en niveau verschui lende, deelnemende groepen lieten ieder het beste van hun dansprestaties zien. Er wer den verschillende onderdelen uit de TV-wereld ten toon ge spreid van Sesamstraat, re clamespotjes en documentai res tot de Nederlandse verte genwoordiging van Beverly Hills 90201. Klapper van NIEUWERKERK - Vrijdag 11 maart houdt ’The Sky- masters’ te Nieuwerkerk aan de IJssel de eerste rit Afhalen op woensdag 16 maart a.s. U van 17.00-20.00 uur ’s avonds bij Piet van den Nieuwendijk, Tuinstraat 83 in Boskoop. S.v.p. beslist alleen deze avond! van het nieuwe pand aan de veen van Visser en Wijtman Architekten, een cheque van 2500,- in ontvangst mogen en archeologie kunnen hun hart ophalen. Vele hunebedden en menhirs, alsmede overblijfselen van de Romeinse beschaving zij in de Mayenne te bekijken. In Ju- blains kan men een volledig opgegraven Romeinse- stad bezoeken en een kijkje nemen in het museum van Jublains dat op het 2000 j aar oude mi litair kamp is gevestigd. Bestuur Aansluitend heeft de algeme ne ledenvergadering van multisportvereniging TOOS plaats gevonden. Hierbij is afgesproken dat het bestuur van de gymnastiekafdelig de mogelijkheid onderzoekt om het bestuur van de multi sportvereniging en de gym nastiek tot een bestuur te in tegreren met dezelfde rech ten en plichten als voorheen. NS-loket te kopen. Houders van een NS-abonnement kunnen een bonnenboekje 5x Treintaxi kopen. Dit bevat vijf ongedateerde Treintaxi- bonnen die overal in het land te gebruiken zijn. Reizigers die vertrekken of aankomen op een station waarvan het loket gesloten is, kunnen sinds 1 januari ook bij de con ducteur een Treintaxi-biljet ige prijzen, die idrijfsleven be- werden gesteld, Treinreizigers kunnen zich vanaf station Gouda naar een bestemming in Gouda, Moor drecht en Waddinxveen laten brengen. Wie met de Trein taxi naar het station wil moet minimaal een half uur voor het gewenste afhaaltijdstip de Treintaxi-centrale van Gouda bellen: 01820-12233. KNIPTIP Belicht De gehele show werd profes sioneel belicht door de licht en geluidgroep Volumen en vakkundig geleid dor de jazz- dansleraressen A. Zwijnen burg en S. Bik, die na afloop van de show een staande ova tie ontvingen van de 250 deel nemers voor hun onbegrens de inzet. Goedkeuring De vergadering werd voortge zet met de goedkeuring van de verslagen van de recreatie- commissie, het secretartiaat, de technische commissie en van de penningmeester. Uit voerig is stil gestaan hoe het komt dat er in het afgelopen jaar een verlies van 12.000 gulden is ontstaan. Echte di recte factoren zijn niet aan te dragen, het is een combinatie van verschillende factoren zo als verhoging van de zaal- huur, minder leden en diver se uitgaven. Ook het jaarver slag van de penningmeester werd goedgekeurd en de kas commissie heeft de penning meester decharge verleend. Na een pauze werd de begro ting voor 1994 besproken, met wat kleine opmerkingen werd deze goedgekeurd. Om een sluitende begroting te krijgen is het nodig om een contributieverhoging in te voeren. Na een discussie over hoe deze verhoging moet wor den ingevoerd, is er door de jaarvergadering besloten een contributieverhoging per 1 WADDINXVEEN - Het Natonaal Reumafonds, een fonds voor oud en jong, collec teert in Waddinxveen van 13 tot 19 maart. Het valt niet mee om in een tijd waarin het modebeeld de jeugd voorschrijft zich snel, soepel en sportief te bewegen, daaraan niet te kunnen vol doen omdat je moe, traag en stijf bent. Het Reumafonds verdiept zich in de problemen en tracht daar oplossingen voor te vinden; allereerst door veel geld te besteden aan weten schappelijk onderzoek naar Functie De bestuursverkiezing bracht geen nieuwe feiten. Secretaris W.J. Kerkhoven stopte met zijn functie, welke tijdens de jaarvergadering niet werd vervuld. Mevrouw H. van Buuren is als nieuw lid bij het bestuur gekomen ter aanvulling van de techni sche commissie. W.J. Kerkho ven gaat de pr binnen het be stuur van TOOS behartigen. De vijf andere bestuursleden zijn unaniem gekozen. Na de officiële verplichte agendapunten zijn er nog dis cussies gevoerd over ’’aanbod vereniging aan de leden en opstelling vereniging ten aanzien van Koninklijke Ne derlandse Gymnastiek Bond”. Het was een geschikte gele genheid om de meningen en ideeën van de leden te polsen ten aanzien van deze onder werpen. Na deze nuttige dis cussie sloot de voorzitter de vergadering en bedankte ide- reen voor zijn of haar con structieve bijdrage. ZEVENHUIZEN - Donder dag 10 maart wordt in de ge meente Zevenhuizen-Moer- kapelle in het kader van de zorg voor het milieu wederom een schoonmaakdag gehou den. De actie vindt plaats in de kernen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat in samenwerking met de Mi lieuvereniging Zevenhuizen. De basisscholen hebben en thousiast gereageerd om aan deze actie mee te werken. Het doel van een schoonmaakdag is: het voorjaar starten met schone straten, plantsoenen, singels en speelplaatsen en een educatieve uitstraling naar de bewoners in de wij ken, waardoor hopelijk ver vuiling in de woonomgeving wordt voorkomen. de derde set in het veld als buitenaanvalster. Marcella Bos nam de plaats over van middenaanvalster Antoinette Wijker. Be Fair denderde in deze formatie over het matige Dosko heen (15-3). De Waddinxveensen voeren met 43 punten uit 17 wed strijden nog steeds de rang lijst aan. Zaterdag 12 maart speelt Be Fair de uitwedstrijd tegen Rentokil 3 uit Zeven huizen. drijven op het industrieter rein in de sloppenwijk Villa El Salvador. De Kerngroep heeft verheugd gereageerd op deze bijdrage. Het zal voor de mensen in de sloppenwijk een steun in de rug zijn. WADDINXVEEN - Woens dag 9 maart om 20.15 uur houdt de Alliance Francaise een toeristische en culturele avond over het departement Mayenne (Loire-streek). Deze avond omvat een schitteren de audiovisuele di apresentatie en zal plaatsvin den in de Immanuel kerk (prinses Beatrixlaan) in Wad dinxveen. Entree: voor leden en cursisten van de Alliance Francaise f 7.50, introducees tien gulden (inclusief een glas wijn in de pauze). WADDINXVEEN In de TOOSOOS aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen is de jaarlijkse jaarvergadering gehouden van de Waddinxveense multisportvereniging TOOS, afde ling gymnastiek. Op eenmatig bezochte avond zijn er diver se onderwerpen aan bod geweest van het afgelopen jaar en is er gediscussieerd hoe er verder moet worden gegaan als vereniging met het oog op de toekomst. Na de opening van de voorzit ter en een terugblik op een re latief moeilijk jaar voor TOOS met zijn ups en zijn downs worden er de Bonte- balbeker en de Rupketrofee uitgereikt. De Bontebalbeker is wederom dit jaar gewonnen door Mark Kranenburg mnet zijn negende plaats op de Neerlandse kampioenschap pen turnen voor heren. De Rupektrofee werd uitgereikt aan de Demogroep Jazz voor haar classering voor de lan delijke Demogyjada. WADDINXVEEN - De da mes van Be Fair-volleybal speelden tegen het veel lager geklasseerde Dosko uit Stol wijk. Omdat de selectie van Be Fair uiterst klein is, kwam Yvonne van Erk, uit het twee de damesteam, het team versterken. Dosko kon de Wadddinxveen- se dames in de eerste set bij benen tot 6-6. Bij deze stand ging Be Fair sneller en geva rieerder aanvallen. Met An neke Verwoerd en Marcella Bos kon Dosko geen tegen stand meer bieden (15-8). De tweede set nam Dosko heel verrassend een 0-4 voor sprong. Na een time-out van coach Herman Brouwer, stel de Be Fair weer orde op za ken. Be Fair ging moeiujker serveren, hierdoor kon Dosko alleen haar buitenaanval- sters aanspelen. Deze aanvallen werden door de Waddinxveensen goed ver dedigd en door de aanvalsters afgemaakt. Toerisme De Mayenne wordt niet over speeld door toeristen. Dit heeft voor de bezoeker ver schillende voordelen. De gas vrijheid en vriendelijkheid van de bevolking is niet ver anderd, de prijzen blijven be scheiden. Bovendien houden de inwoners van de Mayenne van het goede leven, waar door de kwaliteit-prijs ver houding van hotels, restau rants en camings een van de meest gunstige van Frankrijk is. Verschillende mogelijkheden om het departement te ver kennen zullen tijdens de avond aan de orde komen. Ze is er het ’passeport camping special’, een laag geprijs ver blijf op de camping de Vaux aan de rivier Varenne in Am- brières-les-Vallées. Een andere manier om er op uit te trekken is de fietshotel- vakantie ’velo bleu velo vert’. Met eigen of gehuurde fiets kan men langs de rustige landweggetjes het charmante landschap ontdekken. Men heeft de keuze tussen drie routes, die in moeilijkheids graad verschillen, 's Avonds wordt men onthaald in een twee- of driesterrenhotel waar men kan genieten van een diner. De bagage wordt door de hoteliers vervoerd. Informatie Voor nadere informatie over de rit of vereniging kan men contact opnemen met P. van Reeuwijk, tel: 01803-12200 of Dames 1 moet het opnemen CO 11661661*1 hoofdklasse Nereus 1 uit Zij kunnen voor 21 gulden bij de chauffeur een Treintaxirit plus een aanbetaling van vijf tien gulden die aan het loket kan worden gebruikt om een treinkaartje te betalen. Het is niet mogelijk om bij de chauffeur een Treintaxi-rit te betalen zonder Treinkado- bon. Westen Het departement Mayenne in het westen van Frankrijk In Waddinxveen is er een Limaweg en een Tomalaan. Beide herinneren aan het werk van de Kerngroep Ontwik- wordt gekenmerkt door haar eenvoud en ongereptheid. Het zachtglooiende, afwisse lende landschap biedt veel mooie plekjes. Naast karak teristieke dorpen en stadjes treft men er veel natuur schoon aan, afgewisseld met historische monumenten. De plaatselijke bevolking is bij zonder vriendelijk en gast vrij. Bovendien beschikt de May enne over eersteklas toeristi sche faciliteiten en is het de partement een centrum van Franse gastronomie. De fiets is bijvoorbeeld een uitsteken de manier om de streek te ontdekken. De rustige land weggetjes leiden langs de vele kastelen enlandhuizen die de streek rijk is, langs de oevers van de talrijke rivieren, door de chamanten, bloemrijke dorpjes met hun gemoedelij- Cultuur De kastelen en landhuizen vormen ook het toneel voor de zomerse Nuits de la Mayen ne, voorstellingen van uiteen lopende aard: klank- en licht spelen en concerten, waarin vaak de geschiedenis van het departement wordt belicht. Abdijen, musea, cathedralen, kastelen zijn talrijk. Het middeleeuwse kasteel van Laval, hoofdstad van het departement en geboorte plaats van de naïeve schilder Henri Rousseau, herbergt een belangrijk museum voor naïeve schilderkunst. Ook liefhebbers van prehistorie Onderwijs Daarnaast financiert het Reumafonds een groot deel van het universitair onder wijs op het gebied van reuma aan de artsen van de toe komst. mars hebben. Martin van Haaren wist als recreatieloper de finish in 47.30 minuten te bereiken, waar Nico van de Berg er 52 minuten over deed. Bij de Ve teranen 1 ging Wim Los uit stekend van start en liep ook een goed eindtijd in 39.43 mi nuten, na de eerste ronde door te komen in 19.30 minu ten met een helaas wat min dere tweede ronde in 20.13 minuten. Letteke Broekman ging in 44.36 minuten als tweede da me over de finish, terwijl haar man Pieter bij de recrea- tielopers in 49.16 minuten een constate tien kilometer liep. Bram Lindhout ging bij de Veteranen 3 op de 21 kilome- tegen de koploopster van de ter van start en finshte ten slotte in 1.32.48 uur, goed Zaandam en heren 1 moet te- voor een tweede plaats in de ~'JJ- eindrangschikking. WADDINXVEEN - Zater dag 26 februari hield de hen- gesportvereniging Waddinx veen het zevende concours voor de wintercompetitie. Deze wedstrijd, de eerste na de winterstop, werd gehou den in het Amsterdam-Rijn- kanaal. Dat op de kop van een con cours (kantnummer 1) soms beter gevangen wordt dan op de overige plaatsen bleek in deze wedstrijd weer eens. M. Reichard lootte kantnummer 1 en buitte deze postie uit, hij nam bijna de helft van de to tale vangt voor zijn rekening. Uit het feit dat er totaal slechts negentien kilo witvis gevangen werd, blijkt dat bij de overige deelnemers de vis weinig beetlustig was. De uitslag is als volgt, in het A-vak: 1. M. Reichard 9010 gram, 2. H. Kraan 3200 gram, 3. A. van Leeuwen 2280 gram. In het B-vak: 1. M. van Leeuwen 920 gram, 2. D. Heeren 910 gram. De achtste wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 12 maart. Er wordt dan gevist in de Haarlemmer Ringvaart. Vertrek vanaf het NS station Waddinxveen om 6.30 uur. Startsein Het startsein van de actie wordt op 10 maart om 13.00 uur gegeven in de kern Ze venhuizen door wethouder Brouwer, in de kern Moerka pelle door wethouder Zuider- hand en in de kern Oud Ver laat door wethouder Van Ype- ren. Er worden ongeveer 450 leer lingen van de basisscholen bij de schoonmaakactie ingezet. Een aantal wegen kunnen door verkeersomstandighe den niet door kinderen wor den schoongemaakt. Voor het schoonmaken van deze wegen of voor het schoonmaken van de eigen woonomgeving kan men zich vrijwillig opgeven bij de afde ling Gemeentewerken, tel. 01802-1644, toestel 16. Het gemeentebestuur hoopt op deze wijze een positieve bijdrage aan het milieu te le veren. Volle gang De repetities onder leiding van de Capelse regisseuse Jo Wolvers zijn in volle gang. Men kan al telefo nisch kaarten bestellen voor een van de avonden in het Anne Frankcen- trum in Waddinxveen op telefoon 01828 -17634. Bij 12-4 kwam Yvonnen van Erk in het veld voor Cora Bos (15-4). Sylvia de Vries kwam betere medicijnen en behan delmethoden opdat de kwali teit van leven toeneemt. MOERKAPELLE - De ijs club Moerkapelle heeft de viering van het 75-jarig be staan afgesloten met een feestavond in het dorpshuis ke landelijke markten. Op Moer. De leden werden op aangename wijze bezigge houden door de band De Ami co’s uit Waddinxveen, de bandparodist Fritsie Duike laar, die voor het eerste in Moerkapelle optrad, terwijl ook een schaatsfilm werd ver toond. In de pauze is de trekking van de jubileum-loterij ge houden. De hoofdprijs, een tuinset beschikbaar gesteld door Recreatie Verwey, is ge wonnen dor Th. A. Matze van de Bredeweg uit Moerkapel le. Ook de overige door het bedrij schikbaar werdi hebben hun weg naar de win naars gevonden. Voorzitter Joop Koster, juist hersteld van een hartinfarct, stelde het op prijs dat het be drijfsleven aantrekkelijke prijzen beschikbaar stelde. Graag had het bestuur van de ijsclub Moerkapelle nog een jubileum-schaatswedstrijd op de ijsbaan op de Rotte gehou den, maar door het onbe trouwbare ijs moest deze wedstrijd worden verschoven naar een latere datum. kelingssamenwerking Waddinxveen. Op de foto de Limaweg. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). hel Gastouderproject. Wel WADDINXVEEN Burge- vindt er regelmatig contact meester C.M. van der Linden plaats met de vaste coördina- heeft bij de ingebruikname tor. Ook krijgt een gastouder de gelegenheid koffie-ochten- Kerkweg-Oost in Waddinx- den te bezoeken en deel te ne men aan andere thema-avon- den of een opvoedingscursus. Zij die meer informatie willen over het Gastouderproject kunnen op werkdagen tussen 9.00 uur en 11.00 uur bellen. Het telefoonnummer is: 01828-19591. Het kantoor is gehuisvest in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De ko mende aspirant-gastouder- avond wordt gehouden op dinsdag 15 maart van 20.00 uur tot 21.45 uur. Volledigheidshalve moet wor den opgemerkt dat in de ge meente Rijnwoude binnen kort een aparte informatie avond wordt gehouden, die voor gast- en vraagouders is bedoeld. nemen voor de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Hiermee steunt Visser en Wijtman Architekten een bouwmaterialenfabriek in de Peruaanse hoofdstad Lima. Deze fabriek is één van de be- WADDINXVEEN In Waddinxveen en omliggende ge meenten is er een groeiende vrag naar gastouderopvang. Dit betekent voor de Stichting Gastouderproject Waddinx veen en omstreken, waartoe Zevenhuizen-Moerkapelle en sinds kort ook Rijnwoude behoren, onder meer een groeien de vraag naar gastouders. Bij de keuze van een gastou- kinderen. Vanuit het project der wordt zoveel mogelijk re- Ji 1 A kening gehouden met de wen sen van WADDINXVEEN - De Waddinxveense toneelver eniging Toi-Toi speelt op vrijdag 15 en zaterdag 16 april het blijspel Prettige Feestdagen van Alan Ayckbourn. Dit komische toneelstuk speelt zich weliswaar af tijdens de kerstdagen, maar zou net zo goed be trekking kunnen hebben op elk ander familiefeest. Vandaar dat Toi-Toi er geen moeite mee heeft dit stuk in april te spelen. kopen.De Treintaxi rijdt sinds 1 mei 1991 in Gouda. In januari maakten hier drie duizend passagiers een Treintaxi-rit. ZEVENHUIZEN - De Li- onsclub Zevenhuizen hield hardloopwedstrijden voor af standen van 5, 10 en 21 kilo meter. Langs de Rottemeren was een schitterend parcours uitgezet, waar onder uitste kende weeersomstandighe- den de diverse afstanden wer den gelopen. Bij de jeugd gin gen Roland den Hartog en Mark Boon op de vijf kilome ter van start. In een snelle tijd van 19.05 minuten wist Roland den Hartog de finish als derde te bereiken, terwijl Mark Boon in 19.37 minuten eindigde. De tien kilometer is een af stand die door veel atleten wordt gelopen. Zo ook hier van dit seizoen, de Anjerrit. waren enkele Antilopers aan- Deze rit wordt verreden op wezig die deze afstand in hun basis van een route-beschrij- ving. Voor de A- en B-klassers geldt het NRR\TRR regle ment. Voor de gezelligheids- makkelijkst om een treintaxi- Inwoners Op 1 maart is de Treintaxi ook in Utrecht gaan rijden. Daarmee komt het aantal Treintaxistations in ons land op 82. Meer dan 55 procent van de inwoners van Neder land woont dan binnen een gebied waar de Treintaxi rijdt. wordt er kort teruggeblikt op de geschiedenis van de gas- de vraagouder. Er touderopvang. wordt opvang op maat gebo- Ook wordt het werk van de den. Dit betekent onder ande- gastouder zo objectief moge- dat op afgesproken tijden, lijk belicht. Er wordt uitvoe- J- j-x_-rjg ingegaan op wat er van een gastouder verwacht wordt. De coördinatoren van het project geven tevens in- oformatie rondom technische tiveren en voor te bereiden op zaken zoals de afspraken, de hun toekomstig werk als gas- verdiensten en de verzeke- töuder organiseert het Gas- ring. touderprojeet eens per twee Om het geheel te verduidelijk maanden informatiebijeen- is er altijd een ervaren gas komsten voor ’aspirant-gas- touder aanwezig die uit eigen touders’. praktijk vertelt en ingaat op Door goede voorlichting op vragen van de aanwezigen, deze avonden kan een aspi- Gastouders werken zelfstan- rant-gastouder persoonlijk de dig en zijn niet in dienst van keuze maken of het opvangen van een of meer kinderen via het Gastouderproject is wat zij of hij (er zijn ook enkele gastvaders) graag zou willen doen. Op deze aspirant-gas- touderavonden komt alles aan bod wat te maken heeft met het opvangen van gast- Glilden 3b U Het blijft natuurlijk het ge- klasse geldt een aangepast biljet voor zes gulden bij het reglement. Inschrijven voor deze rit is mogelijk tussen 19.45 en 20.30 uur in ’Soos Hitland’, Klein Hitland 8 te Niuewer- kerk aan de IJssel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk). De eerste deelnemer start om 20.00 uur. r rj STICHTING NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF Een onbewaakte auto met daarin een came ra... dat is vrêgen om diefstal. A verkeersschool I H I j pO-99-CW,

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13