Kreater-cursus bloemsierkunst I samenwerking gewesten ^Jubilarissen Vox Jubilans Waddinxveen eens met Nieuwe gemeenteraad in beeld VAN 4 NAAR 2 MET STIP! WADDINXVENERS BEDANKT! MAAKT U ONS 3 MEI WEER BLIJ? Kinderbescherming van Rotterdam naar Den Haag U heeft er voor gezorgd dat de VVD de 2e partij is geworden in Waddinxveen. De nieuwe fractie kan zo met uw steun haar beleid stevig laten doorklinken in de Waddinxveense politiek. Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 MAART 1994 geling Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden- J. Neele (PCW) K. Senneker (PCW). *J Bos (PCW). WE.H.K. Dijksterhuis ing. CM. Kroes (VVD). *J.A. Hielema (CDA). «--z* T.M.B. Gerts (CDA). M.J. Verhuist (CDA). kingsorgaan. drs. A .J.P van Holsteijn *A. Vermeij (PvdA). A.J.M. Hogervorst (D66). *J.B. Borger (Unie 55+). EG. Bos (D66). 24, tel. 01828-16210. Ook voor de scholen is er ui teraard weer ruimte. Op woensdagmiddag 25 mei zul len de allerkleinsten hun bes te beentje voorzetten en op zaterdag 28 mei is het de beurt aan de groteren, die dan ook de Sportweek Wad dinxveen in hun afdeling, zo als altijd, op een waardige manier kunnen afsluiten. In formatie over het schoolvoet- bal kan men krijgen bij C. Verwoerd, tel. 01828-14610. S zorgt. Wat een voorrecht voor een koor om zo’n kweekvijver te hebben. L'TS! LOGs* »»**>*rT Daar is plaats bij ’t kruis - De tualisatie’ WADDINXVEEN - Van zaterdag 14 tot en met zaterdag 28 mei zal op de velden van WSE-voetbal aan de Willem de Rij- kelaan de jaarlijkse voetbalcompetitie voor bedrijven, stra ten en het damesvoetbal worden gehouden in het kader van de 49e Sportweek Waddinxveen. mr. (PCW). GOUDA/WADDINXVEEN - De Raad voor de Kinderbe scherming te Den Haag heeft met ingang van dit j aar de be handeling van zaken in het kanton Gouda, waartoe Wad dinxveen en Zevenhuizen- Moerkapelle behoren, overge nomen van de Raad voor de Kinderbescherming te Rot terdam. Deze overdracht houdt ver band met de wijziging van de arrondissementsgrenzen in Nederland. Een arrondisse ment is het rechtsgebied van een rechtbank. Het kanton Gouda gaat over naar het ar rondissement Den Haag. Cliënten die in een gemeente binnen het kanton Gouda wo nen, hebben voortaan te ma ken met de Raad voor de Kin derbescherming aan de Noord West Buitensingel 2 in Den Haag. (Postbus 71784, 2507 BJ Den Haag, tel.: 070- 3618384). Het bureau van de Raad in Den Haag houdt spreekuur op werkdagen van 10.30-11.30 uur. Het kanton Gouda omvat de volgenden gemeenten: Berg ambacht (inclusief Ammer- stol en Berkenwoude), Gou da, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Nederlek (in clusief Krimpen aan den Lek en Lekkerkerk), Ouderkerk aan den IJssel (inclusief Gou- derak), Reeuwijk (inclusief Driebruggen), Vlist (inclusief Haastrecht en Stolwijk), Ze- venhuizen-Moerkapelle (in clusief Zevenhuizen en Moer- kapelle), Ouderkerk aan den IJssel, Schoonhoven, Wad dinxveen. mers kunnen inschrijven met zoveel teams als ze zelf wil len. Ondanks de toenemende kosten zullen de inschrijfgel den niet worden verhoogd. Dit betekent voor de heren teams een bedrag van ƒ60,- per team en bij de dames ƒ25,- per team (7-tal). WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel van B. en W. over de voorberei ding en vormgeving van een gemeenschappelijke regeling voor het nieuwe samenwerkingsgebied ’Zuid-Holland Oost’, respectievelijk tot wijziging van de gemeenschappelijke re- Evenals voorgaande jaren zal ook nu de voetbalcommissie bestaan uit I. Rehorst (voor zitter), J. Verhagen (secreta ris), A. Beumer (scheidsrech- tersaangelegenheden) en M. Monster (algemene zaken). Alle teams die vorig j aar mee deden ontvangen een apart schrijven. Zijn er andere teams die- ook mee willen doen of inlichtingen hierover willen hebben, dan kunnen zij zich richten tot secretaris J. Verhagen, Beethovenlaan M. C. Wientjens-van der Velden (VVD). WADDINXVEEN - Met in gang van deze maand is er weer gelegenheid tot het vol gen van de cursus bloemsier kunst in het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat). Voor de basiscursus zijn kleurstelling en compositie zaken die docente Marina ing. JG. Viergever (Unie 55+) *drs. W. Neutel (CDA). de vocale solisten en de in strumentale medewerken den. de rondgang', besproken in een gezamenlijke vergade ring van de portefeuillehou ders bestuurlijke zaken van de gemeenten in Midden-Hol- land en Rijnstreek en de com missies voor Algemeen Be stuurlijke Zaken van IGOR en ISMH. Bij deze gelegenheid is afge sproken dat het door de Be stuurlijke Hoed, naar aanlei ding van de rondgang, opge stelde concept-raadsbesluit door de colleges van de deel nemende gemeenten aan de raden zal worden voorgelegd. Het raadsbesluit behelsde in de eerste plaats een formele bekrachtgiing van het voor nemen om samen met de ove rige gemeenten in het (nieu we) samenwerkingsgebied ‘Zuid-Holland Oost' een ge meenschappelijke regeling in het leven te roepen, waarin de bestaande gemeenschap pelijke regelingen in dit ge bied voor zoveel als mogelijk worden gebundeld en geïnte greerd. Voorts bevatte het raadsbe sluit een aantal uitgangspun ten met betrekking tot de in houd en 'reikwijdte' van de nieuwe samenwerkingsrege- ling. Deze uitgangspunten betreffen onder andere de taken van de samenwer- kingsregeling, het (in begin sel gelijke) basis takenpakket voor de deelne mende gemeenten, de moge lijkheid van toetreding tot de regeling van andere gemeen- Winters de revue laat passe ren in zes lessen van twee uur op dinsdagmorgen van 9.00- 11.00 uur. De eerste les is op dinsdag 15 maart. Het tarief bedraagt ƒ60,- (exclusief ma terialen). Voor de vervolgcursus brengt Marina de fijne kneepjes bij van bloemsierkunst in zes mr. J.W. Selles (D66). GOUDA - Rini Verhoeven, tuinarchitecte aan de Een- drachtsweg in Gouda (tel. 01828-26781 of 01820- 23222), start binnenkort weer met een cursus tuinont werpen. Tijdens de cursus wordt gewerkt aan een ont werp voor de eigen tuin. Stap voor stap maakt men een op de eigen situatie toege sneden ontwerp, dat reke- welkom, zoals bijvoorbeeld werkteke- uit Boskoop, Moerkapelle, Ze- venhuizen en Reeuwijk. Voor informatie hierover dienen de dames contact op te nemen met J. Verhagen, tel. 01828- 16210. sisten maken hier in vijf les- Wat de toumooiopzet betreft zal er bij de heren maar wei nig veranderen. De deelne- JVijziging Voorts hebben B. en W. de ge meenteraad bericht dat het algemeen bestuur van het In tergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland in zijn vergadering van 13 ok tober 1993 heeft ingestemd met een, door het dagelijks bestuur van het ISMH d.d. 29 september 1993 voorgestelde wijziging vaagde gemeomr „„happelijke regeling ISMH. De wijziging behelst, naast de uitbreiding van het ’takenpakket’ met het secre tariaat van de vervoerregio, een (praktische) algehele ’ac- 1 fan tetaakonafrw Levensvorst - Heilig Woord schrijving van het samenwer- van God - Leid mij trouwe - Herder - Laudate Dominium (Mozart) - God onze Vader - Psalm 123 - Loflied - For the se blessings (jeugdkoor) - Nog is het tijd - Psalm 42 - Sanc- tus (Gounod) - De Geest die alle dingen schiep - Heilig ist der Herr (Schubert) - Machtig God, sterke rots - Psalm 116 (Bonefaas) - He shall be Gre at. i (31), Mijntje Harkes (28), Al deze liederen zorgen voor een ronduit schitterende cd. Het begint al gelijk met het eerste lied Daar is plaats bij ’t kruis. Wat weet Pieter Stolk zijn grote koor te ’bespelen’. In de gedeelten waar de so pranen de bovenstem zingen blijft de melodie in de man nenstemmen prima domine ren. Dat geldt trouwens ook voor twee coupletten van Psalm 42. Aan mannen geen gebrek in dit koor. Voor veel gemengde koren iets om ja loers op te zijn. Psalm 123 wordt in wissel zang uitgevoerd, overeen komstig de tekst en in de ge heel eigen stijl van Vox Jubi- le mannen zingen ‘Gelijk een knecht ziet op de hand zijns heren' en de dames ‘En ’t oog der maand'. Het ‘Laudate Dominum' van En zo hoort het ook. Het is op- Mozart met de sopraansoliste vallend dat er juist bij zo’n be- klinkt echt professioneel. Het nadering muzikaal gezien de merendeel mooiste dingen gebeuren. Pieter Stolk zoekt het nim mer in uiterlijk vertoon, maar Jjis Voortdurend bezig span- ning op- en af te bouwen. De cd 'Heilig Woord van God', waarop naast het koor diver- se vocale en instrumentale solisten te horen zijn, laat een rijkè schakering aan stijlen horen. Naast werken van Handel, Gounod, Mozart en Schubert prijken ook de psal- i men Davids (123, 42 en M"' J’op de cd. van de liederen wordt door het ’grote’ koor uitgevoerd met vaak inspire rende orgelbegeleiding door Jan Mulder. Het Arpeggio-trio, gezamen lijk of afwisselnd optredend, levert een waardige bijdrage aan deze cd. Niet overheer send, toch duidelijk aanwe zig. In een booklet van 12 bladzijden, verlucht met fo to’s, worden de luisteraars uitvoerig geïnformeerd over 116) de koren met hun dirigenten, In het slotnummer op de cd,‘He shall be great' van J.W. Peterson, ontlaadt het koor nog één keer al zijn energie. Met indrukwekkende veer kracht worden de laatste ak koorden neergezet. Overigens zijn zelfs bij een koor zoals Vox Jubilans ver beteringen mogelijk: soms een minder fraaie inzet (der de couplet Psalm 116) of een ritmische ongelijkheid (De Levensvorst). Vox Jubilans mag blij zijn met het gelijknamige jeugd koor, dat onder leiding van ’’Jan Mulder op deze cd voor •i een welkome afwisseling In totaal zijn er elf speelda gen voor het voetbalevene- ment beschikbaar en kunnen de heren en dames laten zien over welke capaciteiten zij be schikken. Er zijn poules voor het bedrijfs- en straatvoetbal en er is een aparte poule voor de dames. Hierbij is er ook sprake van een verandering. Cursus tuinontwerpen jaar niet alleen damesteams uit Waddinxveen kunnen ning houdt met ieders wen- deelnemen, ook van buiten de sen. Het ontwerp wordt nader gemeente zijn inschrijvingen uitgewerkt in een beplan- tingsplan en een ning, waarmee men na de cursus direct in de eigen tuin aan de slag kan. Tevens wordt een korte cur sus beplanting gegeven. Cur- J11- if 1 sen een beplantingsplan voor him tuin. lessen van twee uur op woensdagmorgen van 9.00- 11.00 uur. De eerste les is op donderdag 16 maart. Het ta rief bedraagt ƒ60,- (exclusief materialen). Voor verdere inlichtingen Kreater (tijdens kantoor uren), Kerkstraat 13, Wad dinxveen, tel. 01828-14422. [Holland. In de gemeenteraadsvergade ring van 1 juli 1992 is al een standpunt ingenomen over de toekomstige vormgeving van de intergemeentelijke en re gionale samenwerking. Dit in het licht van, onder an dere, de destijds aangekon- digde (en nadien door Provin ciale Staten bij besluit van 19 november 1992 vastgestelde) •wijziging van de WGR-ge- biedsindeling en de (landelij- ke) ontwikkelingen met be trekking tot de vernieuwing ,van de bestuurlijke organisa tie. Sedert twee zomers terug is fin Midden-Holland en Rijn streek een brede discussie ge voerd over de bestuurlijk-or- ganisatorische toekomst van het nieuwe samenwerkings gebied ‘Zuid-Holland Oost'. In het kader van deze discus sie heeft de ‘Bestuurlijke Hoed' van IGOR (Rijnstreek) en ISMH (Midden-Holland) in de periode april tot en met september vorig jaar een be stuurlijke rondgang gehou den onder de gemeenten in Midden-Holland en Rijn streek. Deze rondgang heeft geresul teerd in een consensus over eefi aantal, bij de voorberei ding en uiteindelijke vormge- vifig van een nieuwe samen- werkingsregeling in acht te nemen uitgangspunten. Op 10 november 1993 zijn de - resultaten van de bestuurlij- ke rondgang, weergegeven in het ‘analytische verslag van WADDINXVEEN - De Hervormd Gemengde Zangvereni ging Vox Jubilans, die eind vorig jaar een succesvolle nieu we cd op de markt bracht, heeft op de jaarvergadering 23.%^ gghai den in het ponnetje .gezet omdat ze 35 of (meer dan) 25 jaar 1 aan het koor verbonden zijn. Vox Jubilans is al 35 jaar een grote liefde van Piet Burger (yoörzitter)^ Wijn Burger (37 jaar bestuurslid, 28 iaar tweede en 7 jaar eerste voor zitter), mevrouw M. Hilgers, mevrouw A. Kamperman- Kijk in de Vëgte, J. Kooijman, SR Post, mevrouw M. Verdui- JTn-Ihrman, mevrouw R. )Windhorst-van Tilburg en ■^mevrouw H. Marchand-Kooi- Jjman. Een kwart eeuw of meer zijn lid van Vox Jubilans de da- mes L. de Bas-Asscheman (25), Ineke van Eijk-Peters Corrie v.d. Krol-Westdijk (25), Janneke van Loon-Ver- hoeff (30), Lenie Raaphorst- Francken (25), T. van Rijs- wijk-Middelkoop (25), A. van Rijswijk-Rodenburg (33), G. a de Vries-Hulscher (29), S. van WiUjgen-van Staveren (25), J. i mftenburg-ten Hove (25), Nella Wiltenburg (25) en Bep Vaiï Wijngaarden-Blom (25). In dit gezelschap bevindt zich één heer: Arie van Putten (25). Compact disc De laatste cd van Vox Jubi- Mans, ‘Heilig Woord van God', o wordt in de muziekpers goed lans. Treffend is hierbij dat d, besproken. Dirigent Pieter -- Stolk zorgt er volgens de re censenten steeds voor dat de muziek volledig in dienst Staat van de tekst. ten in het Groene Hart, als mede het open houden van de mogelijkheid tot vorming van een nieuw orgaan met een di rect gekozen bestuur voor het Groene Hart. De inhoudelijke discussie over het takenpakket van de nieuwe samenwerkingsrege- ling respectievelijk het aan de deelnemende gemeenten toe te bedelen minimale takenpakket zal in een later stadium plaatsvinden. Een en ander zal alsdan in relatie tot de nieuwe Wet gemeen schappelijke regelingen wor den bezien. Met de inhoud van het raads besluit kan zich in Waddinx veen iedereen verenigen, te meer omdat deze in overeen stemming is met de eerdere besluitvorming in dezen van het college en de gemeente raad. In verband hiermede en over eenkomstig het door de Be stuurlijke Hoed bij schrijven van 18 november 1993 tot het college gerichte verzoek stel den B. en W. de gemeente raad voor in te stemmen met de inhoud van het door de Be stuurlijke Hoed geredigeerde voorstel. De commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken is over dit voorstel gehoord en kon zich hiermede verenigen, met dien verstande, dat de commissie wenst vast te houden aan een streven naar een nieuw or gaan met een rechtstreeks gekozen bestuur voor het Groene Hart en het jammer vindt dat thans - mede ten ge volge van wettelijke voor schriften - in dit opzicht een wijziging ten opzichte van het oorspronkelijke besluit is aangebracht. J. van Wijk (PCW). i J.C.A.C. de Vogel (WD). Burgemeester Van der Linden C.A.A. Wijnen (PvdA). I X K. W.Th. van Soest (WD). Voetbalcompetitie in 49e Sportweek (PvdA). ■I 1 ZO-.X TT 1 ■■-MO

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15