Ifco heeft Voorstel van NCW Man mist twee fietsen Jongens stelen auto-emblemen R1ANNE Bridgedag brengt 2,5 mille op Spannend koorconcert van ‘Dient den Heer4 een stevig fundament Dames-barbershop-showkoor komt zingen Li FLOREANT (za.) - HAZERSW. BOYS Idee over avond alleenstaanden NIEUWE VOORJAARSCOLLECTIE R1ANNE Waddinxveensen BIJ SCHIJNT DE ZON! Zaterdag 12 maart OMTZIGT <7 Alphen a/d Rijn WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 MAART 1994 Pagina 9 perkt aantal autobezitters aangifte heeft gedaan. duidelijke lijn in het pro- gaf in de Ontmoetingskerk iehalve wat klein geld, Sniepweg. Het barbers hop-showkoor The New City Harmonizers komt op uitnodiging van de 25-jarige Lions Club Waddinxveen naar het Gouwedorp. (Foto: John Visser). Barbarshop-zingen is vroeger in Amerika ontstaan bij de kapper in de tijd dat er nog aderlatingen werden verricht en kiezen getrokken. Om de wachttijd te veraange namen en de zenuwen te ver geten werd er dan gezongen. Het optreden van De Gou- westem en The New City Harmonizers staat vrijdag avond 18 maart in de Ont- Van het Stationsplein werd binnen vijf dagen van dezefde eigenaar twee fietsen gesto len. Het gaat om een zwarte Gouds-Wadddinxveense bedrijf IFCO BV werd toegekend, maar ook in Waddinxveen is er een Ondernemersprijs, die dit jaar voor de der de maal zal worden uitgereikt. (Foto: Gemeente Waddinxveen). zou volgens Timmermans een wethouder voor Economische Zaken en Werkgelegenheid moeten worden geïnstalleerd. heeft ons grote naamsbe kendheid bezorgd in binnen- en buitenland”. VAN SPORTIEF TOT ELEGANT Passage 226, 2741 GS Waddinxveen Tel. 01820-32932 merken o.a.: AVANTGARDE HAUBER TOA'S MAC M.K. EXCLUSIV OOK GROTE MATEN. Aanvang: 14.30 Ulir Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Ateliers aan de Prinses Irene- laan in Alphen aan gaan exposeren de Waddinx- veense kunstenaressen Gees van Vliet (keramiek) en Anke Mensink (schilderijen). WADDINXVEEN - Er zat een i gramma van het succesvolle voorjaarsconcert met geestelij- woensdag tot iag van 13.00- en zaterdag van WADDINXVEEN - In Wad dinxveen is de tweede bridgedag gehouden, evenals v< de Stichting tot behoud ke liederen, dat het Gereformeerd Kerkkoor ‘Dient den Heer‘ vrijdagavond 4 maart (Groensvoorde). De opening van de tentoon stelling is zaterdagmiddag 12 maart om vier uur door Mar- jon Koops-van Lohuizen, ma nager van STAA-Bedrijfs- kunst. De expositie, die tot en met donderdag 7 april duurt, is geopend op en met vrijcte 17.00 uur 12.00-16.00 uur. activiteiten van Ifco. De re- search-afdeling, waar ook voormalig TNÓ-medewerker Frans van Weele behoort, ontwikkelde tegelijkertijd het Vibration Monitoring Sys tem’, dat trillingen meet en het ’Pile-driving Documenta tion system’. Ifco levert de systemen voor projecten in de hele wereld. Tweederde van de omzet behaalt het Goudse bedrijf in het buitenland. Eu ropa en het Verre Oosten zijn belangrijke afnemers. Steeds worden nieuwe marketing plannen opgesteld om groei markten te opereren. Zweden en China staan binnenkort op het menu. „In Nederland is de rek er een beetje uit”, ver telt Van Weele. „In de Rand stad coveren we momenteel enkeel projecten in Rotter dam (metrostation Wilhelmi na in Zuid en de Erasmus- brug) en het terrein Grote Wetering in Bodegraven. We hoeven beslist niet te klagen over onze orderportefeuille. We hebben onlangs een forse order ontvangen van Prepal, die ruim twintig procent van onze totale omzet behelst. Activiteiten De betrouwbaarheidstests vormen een onderdeel van de Voetbal F Promotion een knappe uitvoering van ‘Walk in the light* en T love Him* van F.C. Foster, alsme de in de negro-spiritual ‘My Lord, what a morning*. Van ‘Old man River* had ik meer geestdrift verwacht. Dat de zangers een mooie ver- De werkstukken van kera miste Gees van Vliet en schil deres Anke Mensink worden onder de titel *Uitwisseling* geëxposeerd. De beide Wad dinxveensen gaan namelijk een stapje verder dan samen exposeren. Zo maakt een schaal deel uit van één van Anke Mensink’s schilderijen en heeft Anke Mensink zich laten inspireren door het ei gen kleurgebruik van Gees van Vliet. Gees van Vliet heeft sinds 1985 exposities van haar zeer mooi gekleurde keramische kunst door heel Nederland gehouden. Zij verkoopt van uit haar eigen atelier in Wad dinxveen, waar ze ook kera- mieklessen geeft. Gees van Vliet wordt keer en keer ge troffen door kleuren en vor men van het landschap en de zee. De Waddinxveense: ‘Kleuren en vormen, steeds wisselend dichtbij en ver weg. Die in drukken probeer ik in schaal- vormenn weer te geven, waarbij ik de buitenkant zo wel als de binnenkant betrek om een door mij gewenst evenwicht in lijn en kleur te bereiken*. Anke Mensink exposeert sinds 1977. In 1987 won zij de Kunst prijs van de stad Gou da. In 1993 exposeerde de Waddinxveense werk op het North Sea Jazz Festival in Den Haag en in de Amster damse Beurs van Berlage. In beide gevallen betrof het werk uit de serie Roots Rhythm. Muziek is Anke Mensink’s grootste inspiratiebron. Zij beoefent zelf ook de muziek op accordeon, daarbij warm en temperamentvol zingend. moetingskerk borg voor hoog waardig amusement in zang, kleding en choreografie. Met financiële bijdragen van het Waddinxveense bedrijfsleven is de 25-jarige Lions Club Waddinxveen, die 40 leden telt, er in geslaagd beide ko ren te contracteren. Kaarten voor het koorcencert zijn in Waddinxveen in de voorverkoop verkrijgbaar bij wijnhandel-sijterij Van Eeu wen (Brederolaan), boekhan del Burger (Dorpstraat), siga renmagazijn Van der Krans (Kerkweg-Oost), apotheek Van Doork (Prins Bemhard- laan) em schoenmakerij Zuid- plas (Zuidplaslaan). BW Fundament Ifco kent dus een stevig fun dament. Naast de ontwikke lingen op electronische ge bied, is het bedrijf actief op het begied van advisering, rapportage, risico-analyse en expertise. Dat laatste vooral namens verzekeraars, die bo ven de grond wel een aardige schatting kunnen maken, maar er geen idee van hebben wat er onder het bouwwerk gebeurt. Voor een relatief klein bureau kent Ifco dus een hoge produktiviteit en verscheidenheid. „Telkens als ons iets boven het hoofd groeit, trekken we personeel aan”, bekent Frans van Wee le. „Over het algemeen kun nen we onze opdrachten in goed samenspel snel en des kundig verwerken. Je krijgt er langzaam aan meer routi ne in. Dat geldt niet alleen voor mij, maar voor alle me dewerkers. We vormen een perfect team”. die middag de prijsuitreiking. Om 14.00 uur reikt wethou- dem Van Soest (WD) de prij zen uit op de Mgr. Bekker- school (bij het Anne Frank- centrum). Aansluitend wordt hier voor alle leerlingen een puzzel- tocht gehouden, waarbij ook nog een aantal prijzen wordt verloot. Verder zijn er demon straties: onder andere komen er een klompenmaker en een mandenvlechten Alle leerlin gen die meedoen krijgen li monade en een versnapering. den. De opbrengst van het ju bileumconcert komt ten goe de aan het nieuwe gezinsver vangend tehuis met 112 bed den voor verstandelijk gehan dicapten van de Hooge Burch, dat in Zuidplas-Extra in Waddinxveen gebouwd gaat worden. Het optreden van het dames- barbershop-showkoor uit Nieuwegein is een primeur voor Waddinxveen. Dit top- koor zag eveneens als De Gouwestem in 1981 het le venslicht en grossiert in kam pioenstitels, onder meer tweemaal in de barbershop style. De goedgevulde concertagen- er met nadruk op dat het bui tengewoon onverstandig is dit soort documenten in de auto achter te laten. In de nacht van vrijdag op za terdag werd ingebroken in een woning aan de Koningin Wilhelminasingel. Het raam pje boven de keukendeur werd geopend middels het bo ren van een gaatje. Vervol gens werd de keukendeur ge opend. Uit de woning werd een stereotoren meegeno men. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft een gaatjesboor- der een poging gedaan in te breken in een woning aan de Willem de Rijkelaan. In de nacht van vrijdag opm zaterdag werd een soortgelij ke poging gedaan bij een wo ning aan de Tesselschade- laan. Door een goede beveili ging mislukte ook dit. In de nacht van zondag op maandag heeft een gaatjes- boorder een mislukte poging gedaan tot een inbreek in een woning aan het Papaverveld. Zaterdag werd vanuit een wo ning aan de Kerkstraat een leren jas gestolen. In de jas bevond zich tevens een pas poort. In het gebouw van de Stich ting Roosje Vos aan de Prin ses Beatrixlaan werd in de nacht van zondag op maan dag ingebroken. Hierbij wer- WADDINXVEEN - In de wijk Zuidplas heeft de politie vori ge week maandagavond twee jongens van 15 en 16 jaar op heterdaad betrapt bij het afbreken en stelen van auto-em blemen. Later werden nog drie jongens in dezelfde leeftijd gehoord over hetzelfde vergrijp, waarover nog maar een be- WADDINXVEEN - De zilve ren Lions Club Waddinxveen houdt volgende week vrijdag avond 18 maart om acht uur in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een jubile umconcert. Aan dit concert werken, zoals eerder bericht, mee het da- mes-barbershop-showkoor The New City Harmonizers onder leiding van Floor van Erp, het 75 leden tellende Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem onder leiding van Martin Mans en organist-pianist Ben Kramer. De toegangsprijs voor het koorcbncert bedraagt 15 gul- Het programma leek een il lustratie van de ontwikkeling der geestelijke muziek. Dat de keus van de medewerkers dan ook op de ‘Hofstad Zan gers* en de sopraan Sjanie Smaal viel is duidelijk. Zowel het ensemble als de soliste hebben duidelijk affiniteit met Gods Woord. Zo’n concert van ‘Dient den Heer* is niet alleen een les in geestelijke muziekgeschiede nis, het is vooral een gebeur tenis waarbij aan beide zijden van het podium hevig wordt meegeeleefd. Deze betrok kenheid maakt de concerten van dit koor altijd tot span nende evenementen. Een tikkeltje riskant is het ook omdat dirigent Sander de Kleuver te voorzichtig is dui delijke nieuwe wegen in te slaan. Dat bleek uit ‘Stay with me till the morning* van WA. Mozart, het succes van wijlen Vicki Brown. ‘Dient den heer* bracht dit werk als ‘Sta op o volk*. Dit verinnerlijkte en verstilde werk is in feite het toppunt van eenvoud in vorm en geest, door het Waddinxveen se kerkkoor gevoelig vertolkt. Een tikkeltje gedurfder was het ‘Trumpet voluntary* van Clark, dat door de beide ko ren (de Christelijk Gemengde Zangvereniging ‘Excelsior* uit Woerdensche Verlaat werkte ook mee) spontaan en vlot als opening van het con cert werd gezongen. Het meest pittig, spiritueel en bravourachtig klonk het ‘Lof zij de Heer* van TL Wal- cha, waarbij gelukkig de vier koperblazers van- de Wad dinxveense muziekvereni ging ‘Concordia* hun partij konden meeblazen. De eveneens meewerkende ‘Hofstad Zangers* uit Den Haag is een klein geselec teerd gezelschap van twaalf heren, waarvan er tien in de Ontmoetingskerk optraden. Hun aandeel was fors. In drie optredens zongen zij tien nummers. De tien zangers bewezen mu zikaal de meest flexibele zanggroep te zijn. Ze onder streepten dat nog eens met WADDINXVEEN - Diverse malen is het bestuur van de Stichting Wijkwerk De Zuid plas gevraagd een avond te organiseren voor alleen staanden. Voordat aan dit verzoek kan worden voldaan en met een nieuywe ac tiviteit kan worden gestart willen de bestuursleden en de vrijwilli gers eerst weten op welke manier deze avonden precies moeten worden ingevuld. Voor informatie hierover kan men contact opnemen met Cees Meiderwijk, tel. 01828- 12237. WADDINXVEEN Met gepaste trots wijst de Waddinxve- ner Frans van Weele voor een reportage in Ondernemen in Midden-Holland, het magazine van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland, op de Goudse Ondernemersprijs in de hal van zijn bedrijf Ifco BV. Het beeldje wordt geflan keerd door een internationale onderscheiding: de Stresswa- ve-bokaal uit ’92. Er kunnen nog wel wat bekers bij, lacht de ingenieur. Maar we zijn nog een jong bedrijf. Omslachtige Knelpunten bij het invullen van die vraag - bijvoorbeeld omslachtige vergunningen procedures, trage besluitvor mig en het niveau van de in vesteringen - kunnen vanuit de economische invalshoek veel beter worden opgelost waardoor potentiële werkge legenheid bij bedrijven daad werkelijk tot stand komt, is Timmermans’ verwachting. toren opengebroken. Een brandwerende kluis werd meegenomen. In de kluizen zat bi hoofdzakelijk computersoft ware. Zaterdag kwam bericht van de politie in Meerkerk dat de vermiste kluis langs rijksweg A27 was terugge vonden. Een bewoonster van de Pas sage kwam vrijdagochtend bij haar auto en zag dat de beide koplampen vakkkundig wa ren gedemonteerd. In de nacht van woensdag op donderdag werd aan het Me vrouw Kuipers-Rietberg- plantsoen een grijze Toyota Corolla, voorzien van het kenteken ZF-16-YD, gesto len. In het voertuig waren te vens aanwezig het rij- en ken tekenbewijs. De politie wijst da van The New City Harmo nizers brengt ze regelmatig in het buitenland. Optredens in België, Zweden, Duitsland en Engeland brachten veel nieu we vrienden en lovende kri tieken. treden. De meeste werken werden a capella gezongen. Voor elk wat wils gold ook voor dit concert. Vandaar dat het kinderkoor Jong Geluid straat. Men heeft gepoogd de onder leiding van Wemi Hor- - nes (in afgeslankte vorm we gens de vakantie) in de eerste helft van het concert twee maal mochten optreden. De dirigente deed meer dan al leen muziek maken, ze liet de kinderen suggestief in ‘Bou wen aan vrede* steen voor steen een muur bouwen. De sopraan Sjanie Smaal zong twee soli, ‘Alzo liefheeft God de wereld* en ‘Mijn Je zus, ik hou van U*. Waarom niet een mooi klassiek geeste lijk werk ten gehore gebracht, vraag ik me af. Ze heeft er de stem voor. Het zou het con cert een extra impuls geven. Zowel koren als soliste wer den begeleid op orgel en pia no. De jonge Marijn deed dat een raam naar binnen ge- zeer kundig en gevoelig. Mu- gaan. ziek moet voor hem een ont- (i Er werd niet grof geweld kan- dekkingstocht zijn en plezie rig om mee nezig te zijn. Het bespelen van piano of orgel is net zo belangrijk als het zin gen. De stem is een heerlijk instrument, gevoed door het lichaam. Een instrument moet je van binnenuit bespelen. Dat be wees Marijn in zijn solo op or gel Variaties over Merck toch hoe sterck* van C. Kee (was het niet van Piet Kee?). Ruim voor tien uur werd het concert afgesloten. Woorden van dank en bloemen onder streepten dat het Gerefor meerd Kerkkoor ‘Dient den heer* kan terugzien op een succesvol concert. Een vleug je voorjaar zou het kunnen vervolmaken. De natuur, in het voorjaar op zijn mooist, is het bezinnen óók meer dan waard. voetbalvereniging floreant Banen Een wethouder voor Sociale Zaken bekijkt het zoeken van banen vanuit het sociale ge zichtspunt, stelt Timmer mans. In de praktijk leidt dat tot het creëren van functies die alleen met veel subsidre in stand kunnen worden gehou den. ’Een gekunstelde oplos sing’, aldus de directeur van NCW West. In plaats daarvan wil Tim mermans het werkloosheids probleem veel meer vanaf de vraagzijde van de arbeids markt benaderen. Vanuit zijn geheel ander perspectief zal een wethouder voor Economi sche Zaken en Werkgelegen heid zich veel meer op de vraag naar arbeid in de marktsector richten. Impuls De verbintenis kreeg een dui delijke impuls door het IT- systeem, dat Frans van Weele met natuurkundige Sjaak Schellingerhout en whizz-kid Gerard Timmermans ontwik kelde. „Een revolutionair systeem voor de bouw”, zegt Van Weele. „Alle tijdrovende rompslomp werd overboord gezet., Voor dit Integrity-Sys tem heb je slechts een man (in veel gevallen de aannemer zelve) nodig, die de tests uit voert. Zijn bevindingen wor den per modem naar ons kan toor doorgebeld. Hier worden de grafieken geïnterpreteerd door deskundigen. Het is een tamelijk simpel apparaat met een ongelooflijke nauwkeu- righeidsgraad, Binnen 24 uur kunnen wij de aannemer ver tellen of alle heipalen recht en onbeschadigd in de grond zitten”. Origine Ifco staat voor Instituut voor Funderingscontrole. Van ori gine is Ifco een ingenieursbu reau, maar de nadruk ligt te genwoordig op het ontwikke len en verkopen van meetap paratuur voor de bouw. Ifco kent een permanente re searchafdeling, waar drie mensen werken. In totaal zijn er elf mensen werkzaam aan de Kampenringweg 9 in Gou da. Enkele jaren geleden be sloten vader en zoon Van Weele de krachten te bunde len. Vader Bram bezat het eenmansbedrijfe Foundacon; zoon Frans was partner bij Niet alleen in Gouda kennen ze een Ondernemersprijs, die aan het ingenieursbureau De Koster. „We hadden natuurlijk al eerder plannen tot samen werking, zegt Frans van Wee le, afgestudeerd in civiele techniek, „Mijn vader zei: maak jij je fouten eerst maar ergens anders”. De politie denkt dat er sprake is van wel zo’n twintig getrof fen auto-eigenaren. Omdat de schade op de daders ver haald kan worden, wordt ge hoopt dat een ieder die scha de heeft, daarvan ook aangif te doet. Ook degene waarbij het verwijderen van het auto- embleem niet is gelukt, maar die daarvan toch schade heb ben. Vrijdagaochtend ontstond spontaan brand in een perso nenauto die zich op dat mo ment bevond op het Koningin Wilhelminaplein. De oorzaak is onbekend gebleven, de vrij willige brandweer heeft de zaak geblust. Vanuit een in aanbouw zijnd pand op het bedrijvenpark Coenecoop bij de Zuidelijke aDwasrweg zijn in het week- zorgde klank kunnen produ- einde vier brandslanghaspels ceren bewezen ze in hun door en vijf luchtverwarmers ge bet publiek gewaardeerde op- demonteerd en meegenomen. In de nacht van maandag op dinsdag vorige week werd een poging tot inbraak gedaan in een woning aan de Kanaal- ipoogd de tuindeur aan de achterzijde te forceren, maar de bewo ners werden daar wakker van. Zij zagen dat twee perso nen er vandoor gingen. Poli- tie-onderzoek in de omgeving leverde niets op. Vorige week maandag werd overdag aan het Heuvelhof een poging gedaan in te bre ken in een woning. Zowel in het raamkozijn als in de schuifpui werden braakspo ren aangetroffen. In de nacht van dinsdag op woensdag werd vorige week in een kantoorpand aan de Staringlaan bij vijf bedrijfjes ingebroken. Men is aan de achterzijde van het pand door een raam naar binnen ge gaan. WADDINXVEEN/DEN HAAG Gemeentebesturen moeten de werkgelegenheids- problematiek koppelen aan den vijf complete computers de portefeuille van Economi eën sche Zaken en niet langer aan Sociale Zaken. Dat voorstel doet directeur-secretaris drs. H. Timmermans van NCW- West in het blad Regio Nieuws van de Regionale Werkgeversvereniging voor Noord- en Zuid-Holland. De meeste Nederlandse ge meenten kennen nu een wet houder voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Na de ge meenteraadsverkiezingen Betonnen Van Weele spreekt over het ’hamertje-tikprincipe’. „Di rect na het heien van de be tonnen prefab-paal kun je aan de hand van metingen vaststellen of de paalschacht intact is gebleven tijdens de installatie. Met een hamer sla je op de kop van de paal en het IT-systeem registreert de signalen van de paal. Er wordt daartoe een kleine sen sor aan de paal bevestigd. Op jaarbasis worden door Ifco zo’n zestigduizend palen be keken. Daarvan worden er twintig tot dertig palen afge keurd. De funderingscontrole is kostbaar vanwege de enor me verantwoordelijkheid, die bij dit onderzoek hoort. Als er iets misgaat, het je het met een over behoorlijke bedra gen. Boven de grond kun je vaak eenvoudig herstellen, maar als je aan de fundering moet gaan sleutelen kun je a gerust je portemonnee trek- 'orig jaar georganiseerd door ken. En dan hebn ik het nog t-t bchsud van niet eens over strengere vei- de St. Victorkerk in samen- ligheidseisen. het IT-systeem werking met de bridgeclub heeft ons Waddinxveen. Van 9.30 uur tot 16.30 uur streden 64 paren in twee za len (één voor roken en een voor niet roken) van Het Zuidhonk om de eerste plaat sen. Naast meesterpunten van de Nederlandse Bridge Bond waren er veel prijzen te ver dienen, die alle waren ge schonken door bedrijven en particulieren. Dit gold ook voor de hartige hapjes die tij dens de middagzitting werd- ne geserveerd. De opbrengst voor de Stint Victorkerk be draagt ruim 2,5 mille. Uitslagen: Groep A: 1. Bakker-Groenen- dijk (66,99 procent), 2. Her- weijer-Ophorst (63,75), 3. Kraaijenhof-Kaiser (60.00). Groep B: 1. Bertkhoudt-Hart (56,39), 2. echtpaar Verhaar (55,28), 3. echtpaar Knijf (53,57) Groep C: 1. Schalken-Bouter (53,89), 2. De Groot-Gerrits (49,73), 3. echtpaar Goedhart (49,17) Groep D: 1. echtpaar Ver- woerd (63,31), 2. echtpaar Den Haag (60,07), 3. De Beer- Twigt (56,60). Groep E: 1. Van Bergen-Den Hertog (57,87), 2. Van Swie- ten-Houdijk (54,40), 3. echt paar Riemersma (52,78). WADDINXVEEN - In Wad dinxveen verdween een rode Manhaften ATB-herenfiets (framenummer RT0436, postcode 2743GG10) van de eXpOSCreil lil ALPHEN AAN DE RIJN/ WADDINXVEEN - In de gale- ËxceïïentOpoefiets (postcode van de Stichting Alphense 2741BJ7) en een nieuwe zwartgrijze Ranger Royal Class-damesfiets met trom- melremmen en versneling (framenummer 377535). Van de Kanaalstraat ver dween een blauwe Opoe-kin- derfiets. Bij de politie is ge meld dat er in Waddinxveen een witrode Eclusic-dames- fiets met velgremmen en ver snelling is aangetroffen. den Rijn opt-ciijil I xpKinlw 1145 Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw kSTICHTING\k Boskoop 1 J. meegenomen, alsmede televisietoestel, een videore corder, een telefoon en een te- lefoonbeantwoorder. F- BGC

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9