Bremmer Schoenen en Lederwaren in V nieuw jongeren 39,- 69.95 79.95 Rectificatie 45,- il Themamiddag over samen Handbalveld leven op gezonde school 59,95 SEsaiOO,- Kreta viert feest Regio-proj eet voor Marokkaanse Wijn proeven Burgemeester feliciteert 60-jarig paar Clavecimbel- concert in raadzaal Peter van Rooij directeur AVBB l£l| JEANS HOUSE GREENFIELD CO Tr u IF SPIJKERBLOUSE SPIJKERROK lang model met knoopjes SPIJKER JACKS KINDERJEANS maat 104 t/m 176 ““45,- BI KINDER SPUKERBLOUSE maat 1 04 t/m 170 stone washed SPUKERBROEK recht/half wijd model ABN AMR0 '0. mi WADDINXVEEN - De meerderheid van de gemeenteraad heeft de lokale RTW-radio voor 1994 en de jaren daarna een geyens dienden middels ruitzendingen werden ge- uitgevoerd luisteronder- (één keer in de twee a drie onderzoek, waarvan de resul- PCW. spe- en .q. 3 kleuren MM VOOR DAMES met de nu geboden financiële ruimte het best op weg naar een kelijke omroep. Met het op waren tevoren over het voor stel gehoord. De PvdA en de Voorwaarden De provincie verbindt duide lijke voorwaarden aan de toe te kennen subsidie. Zo wordt geëist dat onderdelen van het voorstel concreter uitgewerkt worden en dat de beoogde re- Vanouds is het clavecimbel een instrument dat in zijn raar compositie aan het Ko- i in Den Haag. Hij is gehuwd met mu ziek van de 16e, 17e of 18e eeuw. Claveciniste Annelie de Beide i maakten deel uit van het pro- een verhard handbalveld van 24 x 44 meter met een speeld van 20 x 40 meter. Hij toog daarvoor naar Gou da, omdat de bruid gezien haar lichamelijke toestand in Huize Bloemendaal verblijft. WADDINXVEEN - Dinsdag avond 15 maart heeft een plaatselijke slijter in het An ne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) voor de afdeling Waddinxveen van de Katho lieke Vrouwen Organisatgie 1980 (KVO) een praatje ge houden over diverse soorten wijn en alles wat met de wijn- produktie te maken heeft. Tevens konden de aanwezi gen wijn proeven. Ook wer den er hartige hapjes geser veerd. Stone washed/gebleekt WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met het beschikbaar stellen van een krediet dit en volgend jaar van 45.000 gulden ten behoeve van een re- Reeds vanaf de oprichting op 1 januari 1991 heeft de hand balvereniging Rowah in ge sprekken met de gemeente Waddinxveen aangedrongen op de realisatie van een bui- tenhandbalveld. Waddinxveen heeft Rowah schriftelijk laten weten niet over een g schikken en dat de vereniging eerst haar bestaansrecht zou moeten bewijzen. Op dat mo- j i_ j j ji den. De totale kosten voor de aan- van een verhard (asfalt)- handbalveld worden ge raamd op ƒ150.000,-, inclu sief alle bijkomende kosten. Voor uitwerking van de kos ten kan de omzetbelasting buiten beschouwing worden gelaten, omdat geopteerd wordt voor belaste verhuur (conform huidige praktijk sportvelden). Eerder ditg jaar bezochten ruim 30 docenten een mate rialenpresentatie. Kortgele den woonden zij in het school gebouw De Brug aan de Oost- hoef in Gouda onder het mot to ‘Samen leven op een gezon de school* workshops over laten plaatsvinden. Op basis van deze evaluatie (onder andere in de vorm van een NIPO-luisteronderzoek) is door de gemeenteraad in november 1989 besloten de RTW-subsidie te verlenen voor de aanschaf en plaatsing van een zendinrichting om WADDINXVEEN - Het Waddinxveense gemeentebestuur wil in het sportpark ‘de Sniep* een verhard handbalveld van asfalt aanleggen voor de handbalvereniging Rowah. De ge meenteraad heeft hiervoor anderhalve ton op tafel gelegd. en luisterdichtheid. Deze ge- s een aangele- tehpis het vijfde concert in de serie kamermuziekconcerten GOUDA/WADDINXVEEN - Voor de tweede keer dit jaar hebben docenten van scholen voor voorbereidend beroeps onderwijs en voortgezet speciaal onderwijs in de Goudse re gio zich laten informeren over jongeren, relaties, seksuali teit en schoolbeleid. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Waddinxvener mr. P.W.G.M. van Rooij is be noemd tot directeur van het 1 Bouwbe drijf (AVBB). Peter van Rooij werkte sinds 1970 bij de AVBB. De directie bestaat uit drs. B.J.W. Bothe (algemeen directeur) en mr. P.W.G.M. Korbis, is van Rooij (directeur). Het Al- ruimte voor de aanleg van gemeen Verbond Bouwbedrijf de eventuele aanleg van een handbalveld op het korfbal- complex. Hoewel zij hierte gen aanvankelijk flinke be zwaren had, toonde Korbis f begrip voor de situatie en is hiermede accoord gegaan. te doen terwijl hun kennis over SOA, Aids en veilig vrij en daarbij achter blijft. On derzoek laat zien dat één op de zeven vrouwen voor haar zestiende met seksueel mis bruik te maken krijgt. ‘Ze zei: ik wou dat ik een zee meermin was* was de titel van de tweede workshop over een ernstige vorm van sexu- eel misbruik, namelijk sexu- eel geweld door verwanten. In de workshop ‘Homosexu- aliteit anders bekeken* werd niet alleen aandacht besteed aan de sexuele identiteit van jongeren, ook werd nagegaan op hoe de school aandacht aan het onderwerp kan beste den. De vierde workshop tenslotte bood docenten de gelegenheid ervaringen uit te wisselen rond het lesgeven over seksu aliteit en relaties. Een belangrijke vraag daar bij is hoe opvattingen van do centen en van de school in vloed hebben op de lesinhoud. Het project ‘Samen leven op een gezonde school' is door de GGD Midden-Holland uitge voerd in samenwerking met de Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homosek- sualiteit-COC, de Rutgers WADDINXVEEN - Bremmer Schoenen - Lederwaren aan de Kerkweg-Oost in Wad dinxveen heeft de winkel ver nieuwd en uitgebreid. Door dat de ruimte van de voorma- s naaimachinehandel A. FÏipse bij de gerenommeerde Waddinxveense zaak kon worden betrokken beschikt men na een korte verbouwing in het Brugcentrum over een riante voorgevel met een ver grote verkoopruimte daar achter. De feestelijke heropening van Bremmer Schoenen - Leder waren was vorige week don- Stichting, Humanitas Jeugd en Gezin, het Samenwer kingsverband Incest en Sexu- eel Geweld (SIS) en het Lan delijk Centrum Gezondheids Voorlichting en Opvoeding (LCG). De bedoeling van het regiona le project is dat alle scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Midden-Holland een schoolbeleid sexuele en rela tionele vorming ontwikkelen. Een dergelijk beleid bestaat uit educatie, zorg voor de in dividuele leerling en een vei lige schoolomgeving. Uiteindelijk gaat het er om jongeren te ondersteunen bij hun zoektocht naar een eigen leefstijl en hen tegelijkertijd respect voor andere opvattin gen en leefstijlen bij te bren gen. Na het voorbereidend be roepsonderwijs en het voort gezet speciaal onderwijs zul len ook andere schooltypen mee kunnen doen. WADDINXVEEN - Vanmid dag - woensdag 16 maart - heeft burgemeester C.M. van der Linden een bezoek ge bracht aan het Waddinxveen se bruidspaar Blom-La Grand (Kerkweg-West) om hen te feliciteren met hun 60- jarig huwelijksjubileum. Midden-Holland voor Marokkaanse jongeren. De 25.000 gulden voor volgend jaar zal in Waddinxveen op tafel wor den gelegd na een evaluatie van de bereikte resultaten in 1994. In het kader van de sociale vernieuwing 1993-1994 heeft de Stichting Jeugd- en Jonge renwerk Midden-Holland, hierin ondersteund door het Centrum Buitenlanders ’Rijn en Lek’, een project geïniti eerd voor de vier gemeenten Moordrecht, Boskoop, Schoonhoven en Waddinx veen. Dit project voorziet in de aan stelling van twee Marok kaanse jongerenwerkers, waardoor de integratie van Marokkaanse jongeren ‘in de samenleving wordt bevor derd. De jongerenwerkers zullen in dienst komen van de eerder genoemde stichting en structurele garantiesubsidie gegeven van tien mille per jaar. De fracties van D66 en PCW (uitgezonderd wethouder schikbaar stellen, maar waren tegen een vaste jaarlijkse WADDINXVEEN - Volgende week donderdagavond 24 maart om half negen verzor gen Annelie de Man en Siebe Henstra in de raadzaal van het Waddinxveense gemeen- De Kreta-schotels zijn een specialteit van het restau rant, dat aan de Nesse over 80 zitplaatsen beschikt en een rijk gevulde menukaart met koude en warme voorge rechten, vlees- en visgerech ten, ovengerechten, vegetari sche gerechten en kinderme nu’s. De schotel bestaat uit verschillende soorten gekruid vlees, is voorzien van garni tuur en natuurlijk van Griek se salade en Griekse kaas. I Beam's Paris wordt voorgezeten door de Waddinxvener ing. H.P. Barth. i in de raadzaal te spelen mu- dinsdagavond ziekwerken. Ook wordt de J--J - - x - muziekgeschiedenis van di verse perioden behandeld. De bedoeling is dat een groep je cursisten aan het eind van de cursus een radioprogram ma bij de lokale RTWE-radio verzorgt met daarin zelf ge kozen stukken. De kosten van de cursusavond bedragen ongeveer tien gulden, afhan kelijk van het aantal deelne mers. Het kamermuziekconcert is Ondanks het gemis van een buitenaccommodatie is de vereniging gegroeid naar 80 leden en wordt met 6 teams deelgenomen aan de zaal- handbalcompetitie. Met de komst van een buitenaccom modatie, waardoor deelgeno men kan worden aan de veld- handbalcompetitie, zal het le dental nog verder toenemen. Voorts mag verwacht worden dat de lichte stijging van het Algemeen Verbond aantal inwoners de komende na jaren een gunstig effect zal hebben op het ledental. Op het korfbalcomplex langs de Dreef, gehuurd door de korf balvereniging Korbis, is In het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat) wordt zater- dagmniddag 19 maart om twee uur het vijfde deel van de cursus muziekbeluisteren gegeven. Aan de hand van S -_x-1_. U-jx- toelichting gegeven op de vol- goede locatie te be- De totale investeringskosten (afgerond) ƒ150.000,- kunnen gedeeltelijk gedekt worden door het kapitaliseren van de ment had de vereniging 20 le- jaarlijkse huur in 25 jaar (an- nuïtair). Voor het meerdere aan kosten dient een éénma lig beroep te worden gedaan op de reserve stadsuitleg. brand Dijksterhuis (PCW) wachting van dit luisteron- Opnieuw staan dan twee ge- derzoek en de resultaten met lijke instrumenten centraal, betrekking tot het verwerven Nu gaat het om clavecimbels. van reclame en sponsorgel- Voorafgaande aan dit concert den wederom eenmalige sub- verzorgt Roderik de Man van- sidies ter grootte van af acht uur een inleiding op maakt en er ook nog niet 24 ƒ10.000,- verstrekt. het clavecimbelconcert. Rode- uur per dag werd uitgezon- In september 1993 heeft de rik de Man is componist en le den. lokale RTW-radio de uitkom- raar compositie aan het Ko- WADDINXVEEN - Met fees- telijke live-muziek van het duo Olumpians en bijzondere aanbiedingen heeft het Griekse spe cialiteitenrestaurant Kreta aan de Nesse in Waddinxveen het vijfjarig bestaan gevierd. Georgios Bachtsevanis en zijn vader Alexandros hebben met het oog op het eerste lus trum besloten de Kreta-scho- tel voor twee personen van dinsdag tot en met vrijdag te blijven serveren voor 55 gul den in plaats van 60 gulden. Een dergelijke schotel voor één persoon kost op die dagen een rijksdaalder minder. Bij het kindermenu zal een gra tis ijsje worden geserveerd. vorm nog steeds bepaald wordt door de muziek die er tijdens Renaissance en Barok jaarlijkse discussie terecht te rantiesubsidie van maximaal voor geschreven is. Bremmer Schoenen aan de Kerkweg-Oost in Waddinxveen is uitgebreid en vernieuwd. Op de ene foto historisch de buitenkant van de mooie winkel en op de andere foto een deel van het nieuwe interieur. (Foto s: Sjaak Noteboom). dend kunstenaar Sies Blee- ker heeft het instrument een kleurrijke eigentijdse vorm- cultureel werk en de raads- geving gegeven die veel meer commissie voor de financiën de tijdgeest van de 2oe eeuw uitstraalt. Aan de klank van lige het instrument is echter in via etheruitzendingen het be- WDzeiden zich toen al met principe niets veranderd, reik te kunnen vergroten en vooralsnog te volstaan met verlening van een exploitatie subsidie over 1989 van ƒ10.000,-. Tevens werd besloten de sub sidiëring voor 1990 en 1991 afhankelijk te stellen van on der andere verbetering van het bereik van de lokale om roep wat betreft bekendheid KNIPTIP X C ..-J ...o het voorstel te kunnen ver enigen. Ook het CDA was accoord met het voorstel, maar wilde voor de toekomst wel een kop peling met de kemtakendis- cussie leggen. D66 was en bleef echter tegen het verle- ïuistervoorbeelden wordt een nen van een structurele ga- f rantiesubsidie, evenals de gende week donderdagavond derdag 10 maart. Vorige week T'Z',"T j-ji x-1- -waren geno digden in staat de vernieuw de winkel te bezichtigen. De bezoekers, die de verande ringen zeer op prijs bleken te stellen, hebben inmiddels ge zien dat in de winkel een nog betere keuze gemaakt kan worden. De nieuwe collectie, die is samengesteld uit de betere merken dames-, he ren- en kinderschoenen en le derwaren (Samsonite, Caste- lijn en Berends), komt er goed in tot uiting. toegankelijk tegen betaling De heropening van Bremmer van f 12,50 (CJP-en Pas 65+- gionaal project van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk houders f 12,-). Kreater-cur- sistén betalen bij telefonische reservering voor een kaartje f 11,- (CJP-en 65+-houders f 9,-). De huurvergoeding van het Met de korfbalvereniging verharde veld aan de Dreef Korbis is overleg gevoerd over zal met ingang van 1995 wor den bepaald op f 3.415,- (prijspeil 1994). Voor de korf- balvelden zal met ingang van dit jaar de huurvergoeding worden verlaagd naar 5.200,- per jaar. Van Wad dinxveen krijgt Rowah met ingang van volgend jaar per veld een structurele subsidie leg van duizend gulden. er altijd ‘oud‘ uit en de bespelers van In dit verband heeft de RTW het instrument zijn bijna al- juist te kiezenvoor een struc- de inspanningsverplichting tijd gespecialseerd in de turele subsidie. In juni 1986 besloot de ge- ten zoveel mogelijk financiële meenteraad de Stichting Om- f i roep Radio en Televisie Wad- re bronnen (reclamegelden, de vertolking van 20e eeuwse dinxveen (RTW) voor een pe- sponsoring en dergelijke) en muziek voor clavecinmbel en riode van twee jaar subsidie het in de toekomst periodiek omdat het clavecimbel ook in te verlenen en na afloop van deze periode een evaluatie te jaar) verrichten van luister- bepaald is, heeft zij in 1978 taten ter kennis van het colle- nieuw laten vormgeven. Beel- ge worden gebracht. De raadscommissie voor on derwijs, personeel en sociaal- tot uiting. Schoenen is aanleiding de klanten tot en met komende zaterdag 19 maart bij aankoo van 75 gulden of meer waar debonnen te verstrekken voor een gratis taart. opgelegd gekregen te trach- steun te verkrijgen via ande- Man heeft zich toegelegd op re I sponsoring en dergelijke) en de vormgeving zo haar eigen instrument op- De laatste themabijeenkomst bestond voor een belangrijk deel uit workshops, waarin die de provincie nastreeft, bepaalde onderwerpen cen traal staan. Er was een work shop over sexueel overdraag bare aandoeningen (SOA), de jaar ad ƒ65.000,- wordt ge- Aids en veilig vrijen. steeds jongere leeftijd hun eerste sexuele ervaringen op zonde school’ over sexuele en relationele vorming van de Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Midden-Holland (GGD). Jongeren tussen de 12 en 18 jaar bevinden zich in een levensfase waarin belangrij ke lichamelijke en emotionele ontwikkelingen plaatsvin den. Het is voor de meesten van hen een spannende periode die verwarring en onzeker heid met zich kan brengen, maar die vaak ook heel leuk en intens is. Jongeren brengen een groot deel van him tijd op school door. Veel scholen be steden daarom aandacht aan vriendschap, relaties en sek sualiteit. Sinds de invoering van de basisvorming zijn scholen daartoe zelfs ver plicht. sulfaten helder worden gefor- Het project ’Samen leven op muleerd. een gezonde school’ wil scho- Vooralsnog stelt de procincie len hierbij ondersteunen. een bedrag van ƒ55.000,- be- schikbaar. In het kader van de ’projectmatige werkwijze’ stellen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dat de sub sidieverlening voor het twee- koppeld aan een evaluatie Jongeren blijken namelijk op van het project na afloop van het eerste jaar. steldem zij de gemeenteraad voor de RTW met ingang van dit jaar een structurele ga- ƒ10.000,-te verlenen, zij het Clavecimbels zien mocraat het uit een oogpunt onder een paar voorwaarden. van doelmatigheid eveneens I luisteronderzoek verd te worden. schikbaar stellen, maar waren tegen een vaste jaarlijkse subsidie, zoals het college van B. en W. unaniem had voorge steld. D66-raadslid Sylvia Barth- van den Hondel bepleitte ten aanzien van een vaste subsi die een terughoudende stel- lingname. Zij herinnerde er aan dat de lokale RTW-radio nog altijd niet een groeiend aantal luisteraars aan zich weet te binden en toonde zich dan ook ongevoelig voor het belang dat het zendstation voor de totale gemeenschap zou hebben. De democrate zei in de ge meenteraad voorstander te zijn van een onafhankelijke en alerte RTW-radio. Zij acht te een structurele gemeente- subsidie daarmee in strijd en was dan ook slechts bereid voor dit jaar 10 mille op tafel te leggen. Eenzelfde geluid liet mr. Wie- 1 J T\221J1ZTXZ'IT'XT') horen. Hij wilde de subsidi ering na 1994 afhankelijk stellen van de luisterdicht heid, die zal moeten toene men. De voor dit jaar te ver strekken tien mille zou als een overgangsfase gezien moeten worden. Hij verheel de overigens niet de lokale zender een warm hart toe te dragen en wenste het station het allerbeste voor de toe komst. WD-wethouder Karei van Soest wees er op dat de be schikbare cijfers over de luis terdichtheid stammen uit de periode dat er nog geen ethe- lijke instrumenten centraal per dag werd uitgezon- Volgens hem is de RTW-radio sten van een door een stagiai- ninklijk 'Conservatorium re uitgevoerd luisteronder- F zoek aangeleverd. Gezien het Annelie de Man. zelfstandige en onafhan- belang, dat B. en W. zeggen te j hechten aan een lokale om- termijn op eigen benen kun- roep voor de gemeenschap, vormgeving en verschijnings- nen staan van de RTW stem de ook CDA-wethouder Jan Hielema in, Om niet in een komen vond de christen-de- zullen per gemeente voor on geveer 20 uur per week inge zet worden. In maart vorig jaar is het Waddinxveense college van B. en W. (in afwachting van een financiële toezegging van de provincie) al accoord ge gaan met een gemeentelijke bijdrage van ƒ20.000,- voor een periode van twee jaar, ten laste van het gemeentelijk fonds sociale vernieuwing. In de loop van 1993 is duide lijk geworden dat het project waarschijnlijk begin dit jaar van start kan gaan, indien de betrokken gemeenten hun in stemming verlenen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen het pro ject steunen met ƒ120.000,- voor een periode van twee jaar, onder voorwaarde dat iedere gemeente haar eigen bijdrage verhoogt tot totaal ƒ40.000,- voor een periode van twee jaar. Daar ook reis- en administra tiekosten bij de gemeente in ject’Samenbleven op een ge- rekening gebracht zullen worden, zullen de totale kos ten voor 1994 en 1995 onge veer ƒ45.000,- bedragen. In december zijn B. en W. ac coord gegaan met de vereiste financiële ondersteuning van het project. Redenen hiervoor zijn de aansprekende doel stelling van het project en de regionale loyaliteit. Afhaken van de gemeente Waddinx veen zou namelijk voor de overige deelnemende ge meenten namelijk betekenen, dat de regionale uitvoering niet meer haalbaar is. studiebijeenkomsten 'T^t Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 MAART 1994 van asfalt PIN In afwijking op de berichtgeving in de krant van 9 maart jl. is de avondopenstelling van onze vestiging aan de Passage 240 niet op vrijdag-, maar op donderdagavond, van 18.30 uur tot 20.00 uur. Kerkweg 199 Oost-naast afrit Hefbrug 2741 HE Waddinxveen Tel. 01828-11173 Jaarlij ks tien mille voor RTW verschillende thema’s bij. Een onbewaakte auto met daarin een came ra... dat is vragen om tl. A- I J tij- i

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11