Volop activiteiten VERLOOP en werkgelegenheid E 3 E 3 Drie buitenlandse wiel er- 1 ’t Is weer tijd voor bromfietsverzekering ’Wethouder economie bij ‘Concordia6 ploegen in Waddinxveen I I Fietsen gestolen WADDINXVEEN - Het stelen van fietsen gaat maar door in Waddinxveen. 5 Ed den Drijver naar 12e plaats Keijzerschool 25 jaar oud Stapsgewijze verruiming kwijtschelding WADDINXVEEN/DEN HAAG De ministerraad heeft op voorstel van staatssecretaris van Fi nanciën drs. M.J.J. van Amelsvoort besloten dat de verruiming van het ge meentelijk kwijtschel dingsbeleid stapsgewijs vorm zal krijgen, waarbij steeds aan de hand van de ervaringen bezien zal wor den of een volgende stap gewenst is. DOE IETS AAN DEUNTJES-GEDRENS. CU 3 C CU CU 3 TT CU VIJVERKRIEBELS x NU MOTORRIJLES en in de zomer zelf gaan rijden BEL DAN 01828-16494 ook les in een TERREINAUTO verkeersschool Joop Boete ’s VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 MAART 1994 Pagina 29 WEEKBLAD worden uitgebreid. Een beeld van de eerste wielerronde in Groenswaard 2 uit 1993. Het regende toen zo. Op Tweede Paas- kwijtschel- kwijtschel- DIVERSE FILTERS (tegen alg) LAAT NU UW VIJVERWATER TESTEN! AQUARIUMSPECIAALZAAK aktiviteit. Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond. bank. Een belang deze groep heef fietsverzekering Voor het hoofdkantoor zal ge bruik worden gemaakt van de bestaande Westnederland-lo- catie te Boskoop. Wel zal een vleugel worden aangebouwd. Aan ZWN-medewerkers die gaan pendelen, is een com penserende regeling aange boden. Overigens gaat het Westnederland-groep Zuid-West-N ederland voornemen tot fusie bekend. WADDINXVEEN - In het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg) is door de Waddinxveense muziekvereniging hier slechts om circa 12 per sonen. en 5. Lies van Beek 857 pun ten. Stand klasse E: 1. Rose- welle van Leeuwen 96.650, 2. de wethouder zich inzetten. Gewoon werk werkt beter. WADDINXVEEN - In Wad- dinxveen woont drs. H. Tim mermans, directeur-secreta- ris van de werkgeversorgani satie NCW West. Hij heeft een pleidooi gehouden voor een wethouder economie en Een beeld van de eerste wielerronde in Groenswaard 2 uit 1993. Het regende toen zo. Op Tweede Paas dag wordt nu op beter weer gerekend. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen) QUICK SUPPORT Tel./Fax: 01828-32216 WADDINXVEEN - Nog niet zo lang geleden was Ed den Drijver topspeler van de B- klasse van de Waddinxveense sjoelers. Promotie bleef daar om niet uit. Met zijn score van 1.289 bezet hij nu de 12e plaats in de A-klasse. De uitslagen zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1428; 2. Tine bouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg la. Er zullen weer diverse bruikbare arti kelen te koop staan waaron der ook (vaste) bloeiende tuinplanten. Spullen voor de rommelmarkt, zoals servies goed, speelgoed, boeken (geen meubelstukken of kleding), zijn weer van harte welkom (tel. 01828-18150 of 01820- 24412). De fusie heeft geen verlies van arbeidsplaatsen tot ge volg. Men verwacht door de samenbundeling van krach ten verder uit te groeien tot Op andere maatschappelijke, culturele en sportieve gebie den vinden sinds enige tijd geregeld uitwisselingen plaats tussen Waddinxveen en Pelhrimov. geheel komt dan weer samen bij Het Zuidhonk waar het slagwerkensemble en harmo nie nog enkele marsen zullen spelen. Olympische Spelen 1992 in Barcelona. Hij maakte des tijds deel uit van een kop groep van drie man met de Nederlander Erik Dekker die het zilver veroverde. De Italiaan Fabio Casaftelli vens zijn tot maximaal f.300,- aan accessoires verzekerd. niet te klagen. Sinds de start telkens stilzwijgend wordt verlengd met een jaar. Als een bromfietser van zijn ver zekering af wil, hoeft hij dus niet een aantal maanden voor slagwerkensemble, de har monie en het opleidingsor- kest. Na de pauze staan er moder- ne lichtere muziekwerken op ten. Stand”klasse B: 1. Erwin Pleus 127.280, 2. M. Renesse 126.260, 3. Peter van Leeu wen 126.162, 4. Kees Slinger land 125.967 en 5. Vera van Beek 125.478 punten. Klasse C: 1. Cor Faay 1206,2. Dirk Faas 1169,3. Adrie Faas 1123, 4. Caroline van Drunen 1110 en 5. Wim Slingerland Dat uitbesteden aan een be drijf van functies op mini- mumloonsnivau, die nu door de banenpool worden ver richt, duurder zou zijn dan een banenpooler voor het mi nimumloon is onzin en alleen een gevolg van verkokering van subsidiestromen. Concordia zal de halfjaarlijk se rommelmarkt houden op zaterdag 7 mei in het clubge- Luke Ha*rdus 95.620,T Miep _iT - xt—x - - zonjer]an(j 93.900, 4. Lies van Beek 91.400 en 5. Corry Boegheim 98.360. Het gemiddelde van de weke lijkse sjoelavond in het ge bouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen (Alber- dingk Thijmlaan) was 117.52 punten. Het gemiddelde van de vereniging is 114.271 en het totaal van de vereniging ke financiering? is 585764.000. Een wethouder Sociale Zaken ’t Baarsje. Onder de ploegleden van de Letse wielerploeg bevindt zich Dainis Ozols, van de bronzen medaille tij- De economie en de werkgele- J -- ---J ’-J een vraaggericht beleid.” en het zoeken van banen vanuit het gezichtspunt van sociale zaken. Het effect is dat bij ge meenten functies worden ge creëerd die als additioneel worden bestempeld en alleen met veel subsidies in stand zijn te houden. De banenpool is een voor beeld van goedbedoeld zoe ken door een overheidsorga nisatie van werk dat is blij- XJDVISSEN, WINDEN ENZ. VMVERFOUE (Duits merk) legde in de sprint beslag op het goud. Zowel Dekker als Casartelli koersen momen- drietal sterke buitenlandse teel als prof bij respectievelijk WordPerfect van Jan Raas en het Italiaanse ZG Mobili. Ozols is geen onbekende op parkoersen, deens twee de in de Internationale Avond Wielerzesdaagse (IWAZ) die in en rond Den Haag verre lijk gemaakt door restaurant den werd. De andere Letten zijn Roberts Vinovskis, Ro mans Vainsteins en Tadeus Rizi. 'zols, winnaar De Duitse ploeg komt uit de omgeving van Keulen (Rijn- land-Westfalen) en bestaat uit Kai Knafla, Lars Rellens- mann, Stefan Deimann en Erik Osladiel. Knafla heeft ook eerder deelgenomen aan de IWAZ. R Lars Rellensmann komt uit een gerenommeerde stayers- familie. Zijn broer is profstay- er en ook zijn vader heeft in het verleden als prof zijn brood verdiend achter de gro te motoren. In de Belgische ploeg bevin den zich Patrick Vanhooy- land en Gilbert Kaes. Beiden zijn Belgisch kampioen ge weest en meervoudig zes daagsenwinnaars. Kaes geldt daarnaast als een zeer sterk criteriumrenner. De ploeg van de zuiderburen, die uit de omgeving van Gent komt, wordt verder gevormd door Alain Mijnsberchen en Philip Godefroot (familie van de vermaarde wielrenner Walter Godefroot). Door de komst van de buiten landers komen 80 A-ama- teurs om 15.00 uur aan de start in Waddinxveen voor hun koers over 80 kilometer. Bij de B-amateurs, die het spits om 12.00 uur afbijten voor hun wedstrijd over 50 april begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt ƒ5,-. Voor de donateurs is de toe gang gratis. Op Koninginnedag (zaterdag 30 april) staat er voor ’s och tends een optreden gepland jJ r7__2 J__ 1 z"\rx r»/x uur zal de harmonie van Con cordia een aubade geven voor scholieren bij het winkelcen trum Zuidplas, waarna de blaaskapel van Concordia een optocht door de woonwijk werkensemble, de harmonie en het opleidingsorkest van Concordia druk bezig met de voorbereidingen van het vooij aarsconcert- en muziek feest dat op vrijdag 22 april in de Ontmoetingskerk plaats zal vinden. Een vooijaarsconcert- en mu ziekfeest, omdat het pro gramma voor de pauze be staat uit klassieke, serieuze muziekwerken, die gespeeld zullen gaan worden door het Klasse B^ 1. Andre van Geme- ren 1347, 2. Erwin Pleus 1328, 3. M. Renesse 1308, 4. Vera van Beek 1302 en 5. Kees Slingerland 1269 pun- Ook in de technische branche wordt de positie versterkt. Het gaat daarbij om beheer en onderhoud van wagenpar ken, verkoop van bedrijfsau to’s (IVECO vrachtauto’s, bussen en bestelwagens) en bandenloopvlakvemieuwing. Tevens is men voornemens de internationale markt te gaan verkennen. Gelet op de voortgang van het fusieproces is de verwachting dat de nieuwe onderneming reeds voor de geplande da tum, 1 januari 1995, een feit is. riefkaart en in het tarieven- boek is de premie aangege ven, die de bromfietser moet betalen vanaf de maand waarin de verzekering geslo ten wordt tot 1 mei, volgend op het jaar van het plaatnum- mer. cascodekking. Die Op de bromfietsverzekering J J 111_i 1 2 zondere risico’s worden verze kerd, zoals rolstoelen met MOERKAPELLE - Dit jaar bestaat het gebouw van de openbare basisschool I.J.P Keijzer aan de Beatrixlaan in Moerkapelle 25 jaar. Op 14 maart 1969 werd de eerste paal geslagen. Daarom hebben alle leerlin gen op d ochtend van die dag ballonnen opgelaten. Tevens was dit de start van de jaar lijkse projectweek met als thema ’Bouwen’. Vrijdag 25 maart werd het project afge sloten met een kijkavond voor belangstellenden. Deze dag was het hoogtepunt van de ju bileumfestiviteiten. Voor de leerlingen was er ’s ochtends een feestelijk programma met Fred Fred Star en nog enkele andere verrassingen. ’s Avonds was er een officieel gedeelte met de onthulling van een nieuw schoollogo door de vroegere directeuren van de school en door twee leerlingen. Tevens was er een tentoonstelling over de ge schiedenis van de school. Na de onthulling was er voor de ouders en leerlingen, maar ook voor oud-leerlingen en oud-docenten, een feestavond waarbij herinneringen opge haald konden worden. Van de Peuleyen verdween een beige Batavus herenrace fiets, bij het NS-station Wad dinxveen een bruine dames fiets met handremmen (post code 2742KJ22), een groene Batavus damesfiets met handremmen en versnellin gen en een zilvergrijze da mesfiets (postcode 2741KA97), van de Tessel- schadelaan een paarse kin derfiets (merk Dizzy), van de Zuidplaslaan een groene Ga zelle herenfiets met versnel ling (postcode 2735PC15), van de Sniepweg (zwembad) een rode Aldo damesfiets (postcode 2391HD47), van de Bloemendaalseweg (vanuit een schuur) een grijze Union damesfiets met trommelrem- men en versnelling (postcode 2741LD17B) en van het NS- station Waddinxveen een zil vergrijze Gazelle Solide he renfiets met trommelremmen en versnelling (postcode 2741KM21). Risico De bromfietsverzekering ver zekert de bromfietser tegen BOSKOOP/WADDINXVEEN ZWN Groep wordt de nieu we naam van NV Verenigd Streekvervoer Westneder land in Boskoop. Het bedrijf gaat fuseren met collega-ver- voersbedrijf Zuidwest-Neder- land (ZWN). Het hoofdkan toor van de nieuwe onderne ming blijft in Boskoop aan de dè totaal-personenvervoerder van de zuidelijke vleugel van de Randstad. Het gaat hierbij om openbaar vervoer, taxivervoer en groeps-/toer- vervoer. km, is het maximale aantal van 115 renners ingeschre ven. Dit jaar komen er geen wiel renners aan de start uit de Waddinxveense zusterge- meente Pelhrimov. Tot deze conclusie kwamen de Stich ting Wielerronde Waddinx veen en de Stichting Vriend schapsband Waddinxveen, die nauwe contacten onder houdt met de Tsjechische zus- tergemeente, nadat herhaald getracht was contact te leg gen met wielrenners uit Pelh rimov. Het Waddinxveense comité had graag onderdak verleend aan renners uit de zusterge- meente en hen startgelegen- heid geboden in de Waddinx veense ronde. De voormalige Oostbloklanden hebben zeker op wielergebied een naam op te houden en de komst van enkele Tjechen was in spor tief opzicht ten goede geko men aan de ronde. Naar verluid heeft er in Pelh rimov wel een wielervereni ging bestaan doch deze zou geen activiteiten meer ont plooien. De Stichting Vriend schapsband Waddinxveen heeft laten weten de moed nog niet te hebben opgegeven voor de toekomst. Later dit jaar zal in her nieuwde contacten met de in woners van Pelhrimov de wielerronde opnieuw onder de aandacht van de Tjechen worden gebracht. Mogelijk dat zij dan volgend jaar wel aan de start kunnen verschij nen. roline van Drunen 115.525, 3. Cor van Gils 114.800,4. Adrie Faas 113.980 en 5. Dirk Faas 112.890 punten. Klasse D: 1. Ronald Meijer in de wijk Zuidplas. Öm 9.30 ^^r^e^^Tj^p van Beek 1012 en 5. Jeanette Kersbergen 1003 punten. Stand klasse D: 1. Marius Kersbergen 105.220, 2. Ro nald Meijer 104.200; 3. Jan Olie 103.760, 4. Rien Waar- muzikaal zal begeleiden. Het denburg 103.062 en 5. Jaap i Ti xj van Beek 102.387 punten. Klasse E: 1. Coby van Eek 1032, 2. Rosewelle van Leeu wen 974, 3. Corry Boegheim dus dichtbij de markt. Bij de keuze voor Boskoop hebben vooral sociale, financiële en Het proces verloopt dermate strategische argumenten de voorspoedig dat nu al voor doorslag gegeven, een naam voor de nieuwe on- i. - derneming is gekozen en de locatie van het hoofdkantoor is bepaald. Beide nieuwsfeiten zijn op woensdag 23 maart door de voorgenomen directie van de nieuwe onderneming aan het personeel bekendgemaakt. De samenstelling van deze di rectie is al langer bekend. Het zijn ir. P. van Vliet als alge meen groepsdirecteur, drs. G. J.M. Koelemij als zijn plaatsvervanger en drs. H. J.E. Modderman. De direc tieleden komen allen voort uit de huidige directies van de afzonderlijke bedrijven. Als naam is gekozen: ZWN Groep. Het openbaar vervoer gaat rijden onder de naam: ZWN Openbaar Vervoer. De dochters van de ZWN Groep, alle actief op het gebied van personenvervoer of techni sche service, zullen onder hun eigen (merk)namen blij ven opereren. het programma, waarin het slagwerkensemble en de har monie elkaar zullen afwisse len. Tussen de muziekwerken door zal de vereniging nog en kele verrassingen in petto hebben. In de pauze zal er weer een grote loterij gehouden wor- dem De avond op^ vrijdag 22 jr. 1094 punten. Stand Üassë C: 1. Cor Faay 118.040, 2. Ca- werkgelegenheid in elke ge- -T-i-tt r ü-nt- meente. In Waddinxveen is dat het geval. De porteuille van Jan Hielema (CDA) om vat financiën/economie en be- drijfsleven/werkgelegenheid. 1087, 2. Jan Olie 1049, 3. Ma- Het pleidooi van drs. H. Tim mermans werd als volgt ge publiceerd in het blad Regio Nieuws van NCW West: „De afgelopen vier jaar is op gemeentelijk niveau gezocht naar werk voor langdurig werklozen. Allerlei organisa ties en regelingen, zoals het JeugdWerkGarantieplan en de banenpools, werden met veel subsidies opgetuigd. De wethouders Sociale Zaken en 920, 4. Miep Zonderland 875 Werkgelegenheid ontdekten voor de gemeenten (goedko pe) functies waarin mensen uit doelgroepen geplaatst werden. Bij die functies moe ten we denken aan plantsoe nendiensten, huishoudelijke diensten en fietsenstallingen. Met steun aan de intentie van de regelingen stel ik toch een vraag bij de gekozen aanpak. Is het niet veel te veel aan- bod-gericht, teveel subsidie- gericht, teveel gericht op ad hoc-functies met een tijdelij- den. Van de ongeveer 65 leden waren er 12 leden aanwezig. De vergadering werd geopend door voorzitter A.C. van Ruf ten. Na zijn welkomstwoord werden het verslag van de vo rige vergadering en het jaar verslag 1993 behandeld en goedgekeurd. De harmonie en het slag werkensemble hebben een druk jaar achter zich met daarin optredens in Huize Souburgh, tijdens het 760-ja- rig bestaan van Waddinx veen, een gezamenlijk con cert met een Tsjechische brassband, het voorjaarscon- cert, het kerstconcert, een concert in de gerestaureerde St. Victorkerk, het schoolpro ject ‘De Toeterroute‘ en daar naast ook nog andere activi teiten waaronder de halfjaar lijkse rommelmarkt, de fiets tocht en de optredens van de blaaskapel. Het financieel verslag van de penningmeester werd even eens besproken en goedge keurd, evenals de begroting voor 1994. Zoals ieder jaar is ook dit jaar de contributie met 3% verhoogd. Tot slot werd het verslag van de kas commissie goedgekeurd. Na de benoeming van een nieuw kascommissie en mu- ziekcommissie werd er een korte pauze gehouden. De be stuursverkiezing bracht geen verandering in de samenstel ling. Voorzitter A.C. van Rutten en tweede secretaris J.J. de Bruijn waren beiden aftre dend, maar de twee bestuurs leden stelden zich herkies baar voor een nieuwe be stuursperiode. De leden gin gen hiermee akkoord. Het grootste deel van de werknemers kan decentraal in Zierikzee en Rotterdam ge vestigd worden. Om deze re den is de locatie van het kan toor van de Rijnmond-regio gepland om en nabij Rotter- Hogeveenseweg. Het zal daar dam-Zuidplein. Hierbij geldt -j-'xj-1-- -’-1. tevens als voordeel dat deze locatie zich bevindt in het In september maakten de centrum van de vervoerregio, -J-’---J en 1 j -’-x tt- j. het Concordia de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehou- WADDINXVEEN de Stich ting Wielerronde Waddinx veen is er in gelaagd om een i_X_l -X1__ 1_x_ ploegen, elk bestaande uit vier renners, naar de Wad dinxveense ronde voor A- amateurs op Tweede Paasdag de Nederlandse te krijgen. Het gaat om ploe- In 1992 werd hij al eens twee- gen uit Letland, België en ->---j-*-x x- -J Duitsland. De komst van de ze renners is financieel moge- Het jaarplan 1994 brengt voor Concordia weer nieuwe activiteiten met zich. Naast de vaste optredens, zoals het voorjaarsconcert op vrijdag 22 april, een optreden op Ko ninginnedag in de Zuidplas en de rommelmarkt op zater dag 7 mei, staat er ook een ge zamenlijk concert gepland met het Waddinxveense alge meen koor Krea Musica op vrijdag 3 juni, de fietstocht op zaterdag 11 juni en eventueel nog een concert bij een win kelcentrum. Ook een concert in de St. Victorkerk zal dit dens de wegwedstrijd van de jaar niet ontbreken. Verder is de ledenvergade ring tot het besluit gekomen dit jaar geen kerstconcert te geven maar hiervoor in de plaats wordt er gedacht aan een gezamenlijk optreden met een andere muziekver eniging in januari 1995. Voor het slagwerkensemble zal er gekeken worden of zij hun medewerking kunnen verle nen tijdens schoolprojecten. Tijdens de bespreking van het jaarplan werd er heel even stilgestaan bij het feit dat Concordia in 1998 100 jaar bestaat. In dat jaar wil Concordia de bouw van een nieuw clubgebouw een feit la ten worden. Er zal een feest commissie gevormd worden voor de diverse activiteiten. Op dit moment zijn het slag- Valenkamp ”1406; 3. Dick werkensemble, de harmonie Dros 1370; 4. Cees Kuipers en het opleidingsorkest van 1344; 5. Wim Slingerland jr. 1341; 6. Henk van Beek 1315; 7. Ed den Drijver 1289; 8. Teus Visser 1287; 9. Dirk Jan van Drunen 1285 en 10. Bas Brouwer 1256 punten. Stand klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.650, 2. Wim Slingerland jr. 137.280, 3. Cees Kuipers 136.290,4. Dick Dros 136.020 en 5. Tine Valenkamp 135.860 punten. Ook is besloten dat een ambtelijke werkgroep, waarin ook de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten en de Unie van Water schappen zullen participe ren, dit stappenplan verder zal uitwerken. Daarbij wordt op voorhand niet uit gesloten dat bij positieve ervaringen uiteindelijk op het advies van het rapport (loslaten van de centrale normen) wordt uitgeko men. De werkgroep zal ook adviseren over de omvang van de eerste stap. De aanleiding voor dit be sluit is het rapport van de interdepartementale werk groep Inkomensbeleid/ Kwijtscheldingsbeleid over verruiming van het ge meentelijk dingsbeleid. De Vaste Commissie voor Financiën uit de Tweede Kamer had staatssecreta ris Van Amelsvoort begin 1993 verzocht deze werk groep op te dragen een ad vies uit te brengen omtrent verruiming van het ge meentelijk dingsbeleid. bank is, met een marktaan deel van 16,5%, nog steeds de verzekeringsduur grootste op dit terrein. 1 De grote aantallen verzeke ringen worden elk jaar goed en snel verwerkt. Daarvoor staat het Bromfiets Assuran- april gesloten worden. Die lo- tie Pakket (Het Bromfietssys- pen tot 1 mei van het opvol teem) borg, dat in 1992 werd gende jaar, dus gedurende 13 geintroduceerd. of 14 maanden. Over populariteit heeft het Voor een bromfietsverzeke- Bromfietssysteem dan ook ring geldt tevens, dat die niet in 1992 hebben ruim 625 Rabobanken zich ervoor aan gemeld. Het Bromfietssys teem vervult een belangrijke rol in deze marktbewerkings- de vervaldatum, de verzeke- aktiviteit. ring schriftelijk op te zeggen. Werkgelegenheid bekijkt ten.Hij controleert de afhan- delingstermijn van vergun ningen, vermindert het aan tal vergunningen, let op de staat van het onderhoud (in frastructuur, riolering), zoekt maatschappelijk nuttig werk en besteedt dat uit aan be drijven. Als voor de politiek bijvoor beeld veiligheid of milieu prioriteit heeft, moet daar voor eenvoudig geld worden ven liggen, of nieuw werk dat uitgetrokken. Daarvoor moet wordt gevonden; goed be doeld omdat de intentie om werkelozen perspectief te bie den ons aanspreekt. Toch blijft de oplossing te ge kunsteld. Nu alles op alles wordt gezet op zoek naar werkgelegenheid bepleit ik om op gemeentelijk niveau de portefeuille Economie en Werkgelegenhéid in te stel len. Dan wordt duidelijk dat ie dereen (ook de politiek) ge richt is op het vinden van ech- genheid zijn gediend bij te banen in de marktsector. Economie en werkgelegen heid is een effectievere combi natie dan Sociale Zaken en Werkgelegenheid, zoals we die in veel gemeenten ken nen. Voor de wethouder Economie en Werkgelegenheid moeten reguliere werkplekken in de marktsector het doel zijn. Hij beziet het gemeentelijk be leid op mogelijkheden de werkgelegenheid te vergro- 7 Tariefkaart De bromfietspremies kennen een maandsgewijze opbouw, het risico van Wettelijke Aan- In de premietabel, op de ta- sprakelijkheid. Zo’n WA-ver- zekering is verplicht ingevol ge de Wet Aansprakelijk heidsverzekering Motorrij tuigen, voor alle gemotori seerde weggebruikers. Indien gewenst, kan deze ver zekering worden uitgebreid met een x a vergoedt schade aan de brom- kunnen ook een aantal bij fiets door o.a. brand, diefstal, botsing, vallen of elk ander buiten komend onheil. Te- hulpmotor of invalidewagens, vens zijn tot maximaal f.300,- bromfietscarriers, winkel- en ijscowagens. 1 mei tot en met 30 april. Net als vorig jaar kunnen alle brom- en snorfietsers de bromfiets verzekering afslui ten bij banken en op de grote re postkantoren. De verze kerde krijgt direct het brom fietsplaatje, het verzeke ringsbewijs, de polisvoor waarden en de groene kaart mee. Brom- en snorfietsers zijn verplicht zich voor wettelijke aansprakelijkheid (WA) te verzekeren. Een WA-verzeke- ring dekt schade die de verze kerde toebrengt aan de tegen partij. Deze verzekering kan worden afgesloten voor brom fietsen zonder versnelling, bromfietsen en versnelling, snorfietsen, fietsen met hulp motor en invalidenwagens (f.110,-). Er bestaat ook een WA-plus cascodekking. Deze verzeke ring dekt ook schade aan het eigen voertuig. Het gaat hier om schade ten gevolge van diefstal, joyriding of schade aangericht door derden. De premies voor deze verzeke ring zijn afhankelijk van de cataloguswaarde van de brom- of snorfiets. Landelijk doen ruim 550.000 jongeren zaken met de Rabo- ijk deel van zijn brom- bij deze bank afgesloten. De Rabo- 7 WADDINXVEEN— Bijna een half miljoen Nederlanders Deze cascodekking kent een zal de komende periode weer een bromfietsverzekering af- verplicht eigen risico, sluiten. In ons land lopen deze verzekeringen namelijk van Een van de kenmerken van de bromfietsverzekering is de landelijk geldende vaste ver valdatum, namelijk 1 mei. De van een bromfietsverzekering is dan ook maximaal 12 maanden, met uitzondering van de ver zekeringen die in maart of W 1 Westnederland wordt ZWN Groep I Advies- en administratiekantoor VOOR UW BELASTINGAANGIFTE ZOALS HET HOORT' VOOR PARTICULIER EN BEDRIJF. DAAR IS WAT AAN TE DOEN ■M Is burenlowaai voor u een probleem? Doe er dan iets aan. De Nederlandse Stichting Geluidhinder helpt bij het vinden van een oplossing. NSG, Postbus 381, 2600 AJ Delft. /te

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 29