Gemeente accoord met groter politiebureau Financieel directeur RABOBANK verlaat Edelman BV Voorjaarsconcert van ‘Concordia4 sporS-8 Bestuurders voortaan voetbal vaker op wijkbezoek CONVENIENT bv ïïti vraagt om uw begrip Extra Zonnebloem- vakanties door Lions-fietstocht Gekleurd glas in aparte glasbakken Pagina 15 kunnen Het districtsbureau van de rijkspolitie aan de Mozartlaan. (Foto: Archief- Sjaak Noteboom) Ondanks het oogmerk om de Onderkenning De direktie van de Rabobank Waddinxveen. De beste pakketsoftware op maat komt uit Waddinxveen! Muziekvereniging 'Concordia Het beleid en de uitvoering om die doelstellingen te be- WADDINXVEEN/GOUDA - Het in Gouda zetelende De gymnastiek. Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverle ning) is voor de Waddinxveners beter en soms met andere Tel. 01828-21111. Fax 01828-21199. TURBO VISION PROGRAMMEUR m/v Aan de hand van een voorbe reidende notitie gaat in Wad dinxveen voorts een kernta kendiscussie gevoerd worden over de nieuwe en minder bo ven de burgers verheven plaats van het gemeentebe stuur. De veranderingen in de maatschappij vragen om een dergelijke (modieuze) bezin ning. in het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg). Er zul len die dag weer diverse bruikbare artikelen te koop staan waaronder ook (vaste) VISUAL BASIC PROGRAMMEUR m/v de gemeente ‘zoveel mogelijk aan het besluitvormingspro- ces‘, het streven naar ‘meer politieke speelruinmte voor een ‘versterking van de sturende rol van de raad' en een vergroting van het ‘democratisch gehalte van het besluitvormingspro- voor zoals boeken, (geen meubelstukken of kleding), zijn weer van harte welkom. Wie bruikbare artikelen heeft kan bellen naar tel. 01828- 18150 of 01828-24412. Men kan de spullen ook op dins dag- of donderdagavond afge ven in het clubgebouw De Ho- lection'. Het slagwerkensem- ble brengt ‘African Suite', ‘La- Resumé1, ‘Percussion War‘, ‘Double 2‘ en ‘Solo Tor nado1 (een solo op drumset). Op de ochtend van Koningin nedag (zaterdag 30 april) ver zorgt Concordia een optreden in de woonwijk Zuidplas. De harmonie zal om half tien een nauwelijks of geen va- kantiemogelij kheden hebben. De twee extra Zonne- bloemvakanties worden deze en volgende week gehouden in het Overijs selse Lemele gehouden. De in totaal 44 vakantie gangers (22 per week) verblijven daar een klei ne week in het compleet aangepaste vakantiecen- trum De Imminkhoeve. Zij worden begeleid door een groep Zonnebloem vrijwilligers, onder wie een aantal verpleegkun digen. De 44 Zonnebloem- gasten krijgen tijdens de De verbouwing van ons hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost verloopt gestaag. Tijdens de bouwwerkzaamheden zal de overlast voor u als cliënt minimaal zijn en beperkt blijven tot de in terne verplaatsing van balies en medewerkers. Zo zal vanaf maandag 18 april a.s. de entree tij delijk worden verplaatst. Deze blijft aan dezelf de zijde van het gebouw, echter wat verder naar achteren. Aan de achterzijde is inmiddels een uitbreiding gerealiseerd welke tijdelijk wordt in gericht als bankhal. Tijdens de verbouwing kunt u (vanzelfsprekend) blijvend voor al uw bankza ken bij ons terecht. Omdat onze assurantieadvi seurs en relatiebeheerders uit het “direkte zicht” zijn verdwenen, verzoeken wij u zich te melden aan de receptie, waar voor doorleiding naar de betreffende medewerkers wordt gezorgd. In de loop van de maand mei zullen de huidige geld automaten eveneens tijdelijk worden verplaatst naar de gevel naast de ingang. Met behulp van duidelijke bewegwijzering wordt u rondom en in het gebouw verwezen naar de ingang, receptie, balies en geldautomaten. Wij vragen om uw be grip voor de tijdelijke overlast, waar niet hele maal aan te ontkomen is. daan worden op enkele club- het debat*, scheidsrechters van de Wad- dinxveense voetbalverenigin gen. Elke voetbalavond zal om zeven uur beginnen. Verder is er de Thuishulpcen- trale (logeeradressen en op pas voor gehandicapte kinde ren), het informatiecentrum Gezondheidswijzer, het cur susbureau, het VTO-team je Ontwikke- Handhaving van de democra tische rechtsorde en zorg voor staande regelgeving, een het (sociale) veiligheidsgevoel zorgvuldige afhandeling van van de Waddinxveners noe men PCW, WD en CDA één van de fundamentele taken van het gemeentebestuur. Toenemende inbraken, kleine Het verbod op het plaatsen van kansspelautomaten in Waddinxveense snackbars en sportkantines wordt strikt gehandhaafd. Het terughou dende beleid van de gemeente voor café’s en restaurants wordt op dit punt voortgezet. Bekeken wordt verder of in Waddinxveen een stappen plan ontwikkeld kan worden voor een gemeentelijk inte graal veiligheidsbeleid. Ook de steeds schaarsere fi nanciële middelen vormen een noodzaak precies na te gaan welke taken de gemeen te zelf moet blijven doen en welke taken door anderen ef ficiënt en goedkoop gedaan kunnen worden. Daarnaast moeten de eigen taken ook nog eens van prioriteiten worden voorzien. De in het collegeprogramma aangekondigde veranderin gen in de gemeentelijke orga nisatie en de kosten daarvan worden beschreven in een jaarlijks beleidsplan. Het collegeprogramma zelf biedt de mogelijkheid in raad- breed overleg te worden aan gepast als de onvoorziene en zich wijzigende omstandighe den daar aanleiding toe mochten geven. In 1996 wordt het collegeprogramma voor het eerst geëvalueerd. Er zijn glasbakken voor wit, groen en bruin glas. Deze maand worden de huidige, glasbakken omgewisseld voor aangepaste glasbakken. Ge lijk aan de bestaande situatie brengt men het glas naar de opstelplaatsen. Het enige wat er verandert is dat men wit, bruin en groen glas afzonderlijk in daartoe bestemde openingen kan werpen. Op de bakken staat duidelijk aangegeven waar de verschillende kleuren glas in moeten. Op enkele lokaties blijven voorlopig de geel gekleurde bakken staan. Daarin mag al le kleuren glas gedeponeerd blijven worden. Het is wel de bedoeling, dat na verloop van tijd alle gele bakken verdwij nen en dat op alle glasbak-lo- katies het glas op kleur ge scheiden kan worden. ZEVENHUIZEN - Met in gang van deze maand schei den ook de inwoners van Ze- venhuizen-Moerkapelle het afvalglas op kleur in de glas bakken. De gemeente heeft daarvoor de laatste beletse len weggenomen. De invoering wordt op regio nale schaal ingevoerd. Het Gemeenschappelijk Vuilver- werkingsbedrijf (GVB) heeft in overleg met de gemeenten in de regio’s Midden-Holland en Rijnstreek de invoering voorbereid. Uitleen verpleegartikelen en hulpmiddleen: dinsdag en donderdag 12.00-13.00 uur, Herenweg 13. De Vierstroom in Waddinx veen is gevestigd aan het Jan van Bijnenpad 1, tel. 01828- 14101. Spreekuur maat schappelijk werk: Jan van Bijnenpad 1, maandag tot en met vrijdag 9.00-10.00 uur, tel. 01828-16044. Uitleen ver pleegartikelen en hulpmidde len: maandag, woensdag en vrijdag 12.00-13.00 uur, dins dag en donderdag 17.00- 18.00 uur, Stationsstraat 12. De Vierstroom in de gemeen te Zevenhuizen-Moerkapelle is gevestigd aan de Dorps straat 75, Zevenhuizen, tel. 01802-1280. Spreekuur maatschappelijk werk: Dorpsstraat 75, maandag en woensdag 9.00-10.00 uur, tel. 01802-1280. Uitleen ver- nleegartikelen en hulpmidde len: maandag, woensdag en vrijdag 12.00-13.00 uur, Dorpsstraat 75. PCW, WD en CDA scharen f - -1- - -- 1- A 211 gramma achter de uitbrei ding van het huidige aantal formatieplaatsen binnen het politiedistrict IJssel en Gou we, waartoe Waddinxveen be hoort. Beloofd wordt voorts dat de politie meer betrokken drijfsleven en maatschappi zal worden bij het overleg hjke organisaties wille over bestemmingsplannen ter voorkoming van sociaal onveilige plaatsen. worden van deze lijn is een aantal telefoonnummers ver vallen. Tevens zijn door de fu sie tussen het kruiswerk en de maatschappelijke dienst verlening verschillende adressen van plaatselijke vestigingen veranderd of ver vallen. De Stichting De Vier- gerschaps- vakantie een uitgebreid programma voorgescho teld. De Zonnebloem organi seert al 33 jaar aangepas te vakanties voor zieken en gehandicapten die zonder deskundige bege leiding nooit eens op va kantie kunnen. Dit jaar gaan maar liefst 5.700 mensen met de vrijwilli gersorganisatie op va kantie. Tijdens die vakantie kun nen zij de zorgen van het ziek- of gehandicapt-zijn even aan de kant schui ven en genieten van de natuur, een andere omge ving en vooral van het sa menzijn met anderen. Circa 6.000 vrijwilligers zorgen er dit jaar voor dat een goede en deskundige medische- en verpleeg kundige verzorging van de zieke en gehandicapte vakantiegangers is ge waarborgd. aantal inschrijvingen. Alleen bij de dames kan men kiezen uit het deelnemen met 7-tal- len of gewone elftallen. In schrijving is ook mogelijk voor teams uit de omliggende gemeenten. Inschrijvingen ces‘ in de raadzaal telt het col legeprogramma een 40-tal pagina’s. reiken moet in het Gouwe- dorp worden gekenmerkt door een hoge mate van doel matigheid en effectiviteit, re gelmatige heroverweging, klantgerichtheid, helderheid en rechtszekerheid, terug houdendheid in (nieuwe) re gelgeving, stimulering van de eigen verantwoordelijkheid Van de burger en openbaar heid en (tijdige) voorlichting. De afstand tussen burger en bestuur moet volgens het col legeprogramma zo kort moge lijk zijn. De betekenis van de gemeente ligt immers aller eerst in activiteiten ten be hoeve van de burgers. Leven dige debatten in de gemeen teraad kunnen meehelpen die afstand te verkleinen. Daarin wordt per begrotings hoofdstuk het beleid ver woord in doelstellingen en in actie- en attentiepunten. De zeven hoofdpunten van het Waddinxveense beleid wor den de verkorting van de af stand tussen burger en be stuur, het veranderingspro ces in de gemeentelijke orga nisatie, (sociale) veiligheid - criminaliteitsbestrijding, de verbetering wan de erkeers- veiligheid, de zorg voor de zwakken in de samenleving, effectief milieubeleid en een sluitede (meerjaren)begro- ting. REEUWIJK/WADDINXVEEN - Financieel directeur J.G. Bulk van K. Edelman BV heeft deze maand van de moge lijkheid gebruik gemaakt vervroegd uit te treden. Dat heb ben de Reeuwijkse handelskwekers, exporteurs en produ centen van kamerplanten, cactussen en keramische pro- dukten, welk bedrijf ook een vestiging in Waddinxveen (Tweede Bloksweg) heeft, laten weten. De directie van Edelman BV zegt alle begrip te hebben voor het besluit van J.G. Bulk en spreekt tegelijkertijd haar grote erkentelijkheid uit voor het werk en de inzet geduren de de vele jaren waarin de vertrokken financiële man di recteur is geweest. De heer Bulk verruilde 20 jaar geleden zijn functie van directeur van de Rabobank in Reeuwijk voor een functie bij Edelman BV. In die tijd was dat nog heel opmerkelijk. Als financieel directeur loodste hij Edelman door een periode van grote expansie op het ge bied van im- en export en nieuwe produktlijnen, zoals de ontwikkeling van de afde ling Keramiek Decoratie. Die expansie vertaalde zich ook in forse investeringen in nieuw- en verbouw van be drijfspanden en decentralisa tie van activiteiten, bijvoor beeld de afdelingen Kamer planten in Aalsmeer en in Bleiswijk. Sinds 1992 is K. Edelman BV met haar 185 medewerk(st) WADDINXVEEN - Klassieke muziek voor de pauze en mo derne en swingende muziek na de pauze. Dat is het pro gramma van het voorjaarsconcert van de Waddinxveense muuziekvereniging Concordia op vrijdagavond 22 april om acht uur in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). De toe- gulden. Voor de pauze van het mu ziekfeest zullen de harmonie en het opleidingsorkest onder tin leiding van Gerrit de Knegt en het slagwerkensemble on der leiding van Jan Alblas hun muziekstukken laten ho ren. Na de pauze zullen de harmonie en het slagwerken semble afwisselend een non- stop programma ten gehore aubade geven voor scholieren brengen. Een greep uit de muziekwer ken die gespeeld zullen wor den door de harmonie zijn ‘Standing By‘ (uit de Young TT J2\ CA Ct_l—l T on‘ (een gemoderniseerde me lodie van Mozart), ‘Music for a Celebration*, (een muziek werk voor de opening van een feest), The Tennessee Dance* (een vlot muziekwerk waar mee men zich in Tennessee waant), ‘Einsamer Hirte* LEMELE/WADDINX- VEEN - De Zonnebloem, de ook in Waddinxveen actieve katholieke natio nale vereniging tot be vordering van het wel zijn der zieken van alle gezindten, is in staat twee extra Zonnebloem- vakanties voor in totaal 44 langdurig zieken, li chamelijk gehandicap ten en hulpbehoevende ouderen uit het Groene Hart van Holland te or ganiseren. Dat is het resultaat van een fietstocht die de Li ons Clubs uit het Groene Hart vorig jaar ten bate van De Zonnebloem heb ben gehouden. Ook Wad dinxveense zieken en ge handicapten profiteren van deze actie, aldus me vrouw A. Heemskerk, Dorpstraat 35, tel. 01828-14147). Het gaat om mensen die veel (ver pleegkundige) verzor ging nodig hebben en die De bij Edelman BV vertrokken financieel directeur J.G. Bulk. (Fo to: Edelman B V). criminaliteit en vandalisme zich in het nieuwe collegepro- in de woon- en werkomgeving zorgen volgens de drie partij en voor veel overlast en versterken de onrustgevoe lens bij de bevolking. bij het winkelcentrum Zuid plas (Zuidplaslaan), waarna de blaaskapel van de muziek vereniging een optocht door de woonwijk muzikaal zal be- Verdi), ‘A Salzburg Impressi- geleiden. Het geheel komt -j-j- gan weer samen bij wijkge- bouw Het Zuidhonk. Daar zullen het slagwerkensemble en de harmonie nog enkele muziekwerken en marsen spelen. De halfjaarlijkse rommel- -markt van Concordia woordt (thema uit de Verlaten Mijn gehouden op zaterdag 7 mei F TTO T r, T /A/Avx nzxl ZX 1 -v-, T XX 4" xxl X X Lx XxLx XXX X X TT TA XX T-T XX XXX XX ers en een omzet van 180 mil joen (inclusief de vestiging in Hongkong) een volle dochter van de Koninklijke Borsumy Whery Groep. Het gedeelte algemene zaken dat bij K. Edelman BV door de heer Bulk werd beheerd is nu door directeur W. Edel man overgenomen. De finan- cieel-administratieve zaken zijn ondergebracht bij G.J. van Hemert (hoofd adminis- tatie). De personeelszaken worden voortaan worden be hartigd door L.B. van He mert. Bij K. Edelman BV hadden E.A.M. Verkleij en J.P.M. van der Vlugt reeds vele jaren als adjunct-directeur de leiding over respectievelijk de afde ling Keramiek Decoratie en over de afdeling Kamerplan ten in Bleiswijk. Ze zijn met ingang van deze maand benoemd tot directeur van het bedrijf en zijn daar door meer betrokken bij de al gehele leiding van het bedrijf, maar ze behouden tevens de leiding over hun afdelingen. WADDINXVEEN - De collegepartijen PCW, VVD en CDA zijn bereid het planologisch mo gelijk te maken dat het districtsbureau van de politie aan de Mozartlaan in Waddinxveen kan worden uitgebreid. Dat schrijven de drie partijen in het nieuwe collegeprogramma, waarin ook staat dat er meer politie (*blauw‘) op straat te zien moet zijn. telefoonnummers bereikbaar. Kortgeleden is de Vier- stroom-Zorglijn in werking gegaan. Met het operationeel verlening. De regionale orga- Midden-Holland (vroegtijdig» - --informatie Onderkenning C.A..™„ verpleging, lingsstoomissen bij kinderen van 0-7 jaar), de Kruiswerk Ledenservice en de Alpha- hulp.Voor dringende hulpvra gen maatschappelijk werk buiten kantooruren kan ge beld worden met het nummer 06-8212141. Het telefonisch spreekuur ouder- en kindzorg is van maandag tot en met vrijdag van 9.00-12.00 uur (tel. 01820-94500). De Stich ting Gouwezorg (voor aanvul lende thuiszorg) is bereik baar onder nummer 01820- 94555. De Vierstroom in de gemeen te Moerkapelle-Zevenhuizen is gevestigd aan de Dorps straat 75, Zevenhuizen, tel. 01802-1280. Spreekuur maatschappelijk werk: He renweg 13a, dinsdag 9.00- gangsprijs bedraagt voor niet-leden en niet-donateurs vijf 10.00 uur, tel. 01793-2589. De versterking van de pre ventieve criminaliteitsvoor- lichting zal in het Gouwedorp worden gericht op een beter toezicht en sociale controle door personeel, leerkrachten, conciërges en beveiligings personeel, een sterkere bin ding van de opgroeiende ge neratie aan de samenleving door middel van mentaliteits verandering (waarden- en normenoverdracht), een klei nere kwetsbaarheid van de woon-, werk- en leefomge ving, een grotere aangifte- en meldingsbereidheid en de op zet van preventiegerichte projecten. van James Last met een solo voor dwarsfluit van Iris van Rutten, Hilde van Leenen en Maureen Verweij), ‘Song of Freedom' (met daarin de be kende melodie uit de 9e sym- bloeiende tuinplanten, fonie van Beethoven Alle Spullen voor de rommel- Menschen werden Brüder), markt zoals serviesgoed, Leningrad (beroemde song speelgoed, van Billy Joël) en tot slot ‘F ascinating Drums'. Ook het opleidingsorkest (be staande uit leerlingen en le den van de harmonie Concor dia) zal tijdens het vooijaars- concert van zich laten horen met de ‘Kleine Klassieke Ou verture' en ‘Happy Sound Se- ge Noot. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 16 april sluit de in schrijving voor het bedrijfs-, straat- en damesvoetbal van r de Sportweek Waddinxveen, buiten het gemeentehuis ook hoorzittingen en vergaderin- dat in de periode van 14 tot en met 28 mei op de velden van WSE-voetbal zal worden ge houden. Er is geen beperking bij het mogelijk te verbeteren. Hierbij speelt ook de politieke dis minder wordt voorgekauwd moet er voor de raadsleden o meer te beslissen zijn dan in gezegd. Uit Waddinxveen zijn de afgelopende politiek matte dit J.M. Doeswijk, G.A. van periode. Bruggen, J.L. Pons, C. Twigt, R.G.J. Vos en J. Zandee. Uit Boskoop is medewerking gemeenteraad als hoofd van toegezegd door N. van Bem- mei en P.C. Groenendijk, uit politieke ruimte te bieden Zevenhuizen J. v.d. Berg en' uit Moerkapelle K.W.T. Hui zinga. Ook zal een beroep ge- stroom is er voor kruiswerk en maatschappelijke dienst- nisatie is er voor informatie en aanvragen 1 verzorging en huishoudelijke hulp, consultatiebureaus ou der- en kindzorg, maatschap pelijk werk, verpleegartike len en hulpmiddelen, afspra ken dieetspreekuur, zwan en postnatale Gezamenlijk met burgers, be le en PCW, VVD en CDA dan ook actief gaan werken aan oplos singen en preventieve maat regelen. Hierbij gaat het ook om de handhaving van de be staande regelgeving, aangiften en klachten en een lik-op-stuk-beleid ten aan zien van jongeren (Buro Halt in Gouda). Het bestrijden van de criminaliteit en het verbe teren van de (sociale) veilig heid betekenen in Waddinx veen dat ondersteuning wordt gegeven aan het Regio naal Bureau Slachtofferhulp, dat ook op scholen voorlich ting wordt gegeven over het tegengaan van vernielingen, vandalisme en drugsgebruik en dat de buurt- en wijkpre ventie wordt gestimuleerd. PCW, VVD en CDA tonen zich bereid financiële steun te verlenen aan dergelijke pro jecten. WADDINXVEEN - Bestuurders en ambtenaren gaan voort aan meer op wijkbezoek. Ze zullen in voorkomende gevallen gen van raadscommissies gaan houden. Dat wordt aange- kondigd in het nieuwe collegeprogramma, dat PCW, VVD en CDA in Waddinxveen hebben geschreven. Daarin wordt geprobeerd het contact tussen bestuurders en burgers waar cussie een rol. Het collegeprogramma be schrijft alleen de hoofdlijnen van het nieuwe beleid om weer levendige discussies in de gemeenteraad te krijgen. Nu er voor de komende vier plaatsvinden bij J. Verhagen, jaar (1994-1998) op papier tel. 01828-16210. Ook een --1-J aantal scheidsrechters heeft reeds hun medewerking toe- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 APRIL 1994 De Vierstroom is beter bereikbaar AUTOMATISERING Convenient bv is een dynamisch full-service automatiseringsbedrijf. Met een team van 25 personen wordt dagelijks gewerkt aan de ontwikkeling en het onderhoud van gespecialiseerde pakket software. Convenient levert standaard low-budget pakketten op maat gesneden voor o. aparamedic!, keuken- en sanitairspecialisten, architectenbureaus en tekenkamers, de bouwmaterialenhandel en vele andere gespecialiseerde bedrijven. Voor de uitbreiding van activiteiten zoeken wij twee dynamische porgrammeurs die automatiseren op PC- platforms als hobby zien. HBO/MBO’ers die alles kun nen met een PC, commerciële vaardigheden bezitten en bereid zijn zich volledig in te zetten, worden uitgenodigd om te solliciteren op een van onderstaande functies. Zij die graag willen werken in een jong en dynamisch team en uitdagend werk aandurven kunnen schrijven of bellen naar: - Ervaring met Visual Basic voor DOS en Windows. - Ervaring met Pascal. - Ervaring met Novell is een pré. Convenient onderscheidt zich door het bieden van een totaaloplossing voor automatiseringsproblemen. Persoonlijke service en nazorg staan daarbij hoog in het vaandel. Convenient biedt oplossingen voor automatiseringsvraagstukken van eenmansbedrijven tot multinationals. Postbus 175, 2740 AD Waddinxveen. - Ervaring met Pascal Turbo Vision (Borland 7.0). - Objectgeoriënteerd programmeren. 1 - 1__A A. 1 ilZ A .1AtZiZ fife,

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15