Akkerbouwers in actie CDA-Vrouwenberaad over minderheden Unicef start verkoop van nieuwe collectie morgana Man (23) steelt uit supermarkt Bedrijfssteun voor het mini-keeperskamp Politie pakt fout- parkeerders aan C Merk van eigen bodem tegen nieuw streekplan Toi-Toi4 speelt Prettige Feestdagen WADDINXVEEN - Vrijdagavond 15 en zaterdagavond 16 april is het kerst in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). De Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi speelt er beide dagen het avondvullende blijspel ‘Prettige Feestda gen' van de bekende toneelschrijver Alan Ayckbourn. Remco Laan terug uit VS voor ‘Schuimend Geweld4 Disco in De Paddestoel Verkiezings bijeenkomst van de SGP Businessrun in Boskoop jassr Modeshows Monique Mode Braderie van Groensvoorde Klaverjassen Het Zuidhonk Discoavond in Het Zuidhonk Rabobank verplaatst entree Inschrijving voor spelletjesmiddag Paashaas op St Jozefschool ®Heren 1 I Pagina 19 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 13 APRIL 1994 slaapkamers VAN DER LINDE l René Roza en Sylvia Steen- winkel als spelers en Jo Wol vers als regisseuse beloven de toeschouwers een aantal ple zierige uren. Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 Zijde 3. Boskoop. 01727 - 12965 De leerlingen kregen van de paashaas een meisjes en jongens beleefden veel plezier aan het bezoek van de paashaas. Bij het naar huis gaan kregen zij nog een chocoladepaasei en een cho- coladepaashaasje. De nieuwste creatie van Auping bewondert u nu bij Morgana Slaapkamers BOSKOOP/WADDINX- VEEN - De cross- en weg- commissie van de Bos- koopse atletiekvereniging AV*47 houdt zaterdag 4 ju ni een ’Businessrun’ over 10 km, zo laat de Wad- dinxvener J.H. v.d. Meij (Heemraadweg) weten. De businessrun zal wor den gehouden tijdens de ITO Flora-run. De start en finish is op het ITC-ter- rein aan de Hogeveense- weg in Boskoop. Gestre den zal worden door teams van minimaal drie lopers om de Moret, Ernst Young Business Trophy wisselbeker. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag werd in een supermarkt aan de Passage een 26-jarige man uit Al- wegens winkeldiefstal en overgedragen aan de politie. WADDINXVEEN - Het mini-keeperskamp dat op donder dag 18 en vrijdag 19 augustus bij de christelijke voetbalver eniging Be Fair in het Warnaarplantsoen wordt gehouden zal waarschijnlijk door enkele Waddinxveense bedrijven worden gesponsord. Eén van die bedrijven is meubelfabriek Vink. ‘Op die manier kunnen de kosten van de deelnemers naar beneden worden gebracht', aldus organisator Inge Re- horst. Meubelfabriek Vink is geves tigd aan de Noordkade. Het bedrijf, dat wordt geleid door de heren Vink en Van Eek, heeft het mini-keeperskamp een financiële toezegging ge daan. De meubelfabriek fa briceert behalve seriewerk ook aparte meubelen. Er is in het bedrijfsgebouw geen showroom aanwezig om dat de meubels worden ge maakt zoals de cliënt die wil hebben, dus vanaf de teke ning. Ook enige aanpassing is altijd bespreekbaar. Op dit moment wordt er gro tendeels geleverd aan cliën ten buiten Waddinxveen. De heren Vink en Van Eek, die zelf ook grote voetballiefheb bers zijn, willen ook graag meer leveren aan cliënten in Waddinxveen. Het bedrijf is geopend op elke werkdag van 7.30-12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur of eventueel na overleg op een Het nieuwe logo van het extra vagante tennisteam ‘Heren 2 Schuimend Geweld' van de ten nisvereniging Waddinxveen. WADDINXVEEN - In wijk ge bouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) kan men vrijdag avond 15 april weer vrij-kla- veijassen (géén competitie). Aanvang 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt ƒ2,50 per persoon. andere tijd. Mensen kunnen vrijuit binnenkomen lopen om een afspraak te maken. Meubelfabriek Vink levert onder meer meubilair aan ziekenhuizen en andere in stellingen. Het mini-keeperskamp van Inge Rehorst dat op donder dag 5 en vrijdag 6 mei bij Ha- zerswoudse Boys wordt ge houden met als gast Feije- noord-doelman Ed de Goey is volgeboekt met 70 deelne mers. Het mini-keeperskamp bij Bergambacht dat van maan dag 9 tot en met woensdag 11 mei Wordt gehouden - met als gast Edward Metgod van Sparta - heeft nog ruimte voor enkele deelnemers. Informatie over alle mini- keeperskampen kan worden verkregen bij Inge Rehorst, tel. 01828-31360, of zijn com pagnon Piet Bokje, tel. 079- 613718. WADDINXVEEN - Maandag avond 18 april om kwart voor acht houdt de SGP in Het phen aan den Rijn door het winkelpersoneel aangehouden Nieuwe Trefpunt aan de Sta tionsstraat in Waddinxveen een regionale verkiezingsbij eenkomst met het oog op de Tweede Kamerverkiezingen. Deze bijeenkomst gaat uit van tien kiesverenigingen. Tweede-Kamerlid en SGP- lij staan voerder ir. B.J. van der Vlies zal dan spreken over het thema “Vast en ze ker'. Onder dat motto neemt de SGP aan de verkiezingen deel. Tevens zal spreken SGP-hoofdbestuurslid L.M.P. Scholten. Aan de forumdiscussie in het tweede gedeelte van de avond nemen deel het Reeuwijkse SGP-gemeenteraadslid H. van der Smit en Zuidhollands SGP-statenlid drs. S. Stoop. WADDINXVEEN - De politie Waddinxveen gaat met in gang van maandag 18 april strenger optreden tegen foutparkeerders. Tot op heden was er geen duidelijk parkeerbeleid in het Gouwedorp. Dit geeft zowel bij de politie onduidelijkheid als ook in de richting van de be volking van Waddinxveen. Tot komend weekeinde zal er in principe door de politie worden gewaarschuwd tenzij er wordt geparkeerd op een manier waardoor de verkeersveiligheid in gevaar wordt gebracht. In principe zal in de gehele gemeente hetzelfde parkeer beleid worden toegepast, ook daar waar het parkeren problemen oplevert en waar met de gemeente naar op lossingen wordt gezocht. verse zaken rond het Bent woud, zowel de planologie als ook de financiële onhaalbaar heid daarvan. Verder kwamen diverse te genstrijdigheden ter sprake, welke in het streekplan staan vermeld. Aan de ene kant wordt er bij voorbeeld geschreven over duurzame landbouw in het Groene Hart, terwijl op de volgende pagina een deel van het Groene Hart wordt opge offerd aan het Bentwoud. WADDINXVEEN - Monique Mode in het winkelcentrum ‘de Passage' houdt komende zaterdag 16 april weer mode shows in de eigen zaak. De voorjaars- en zomermode zal aan het winkelend publiek gepresenteerd worden om 10.30 uur en om 14.30 uur. De toegang is vrij. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 15 april wordt door wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbes straat) weer de maandelijkse disco-avond gehouden. Vorige maand was het in De Padde stoel met meer dan 60 bezoe kers gezellig druk. Ook deze maand draait drive- in-discotheek The Flying Dutchman met dj Jan Willen en Martin weer de beste mu ziek. Naast nummers uit de top-40 en house worden er ook gouwe ouwe gedraaid. De avond begint om 19.00 uur en is om ongeveer 21.15 uur afgelopen. De avond is alleen toegankelijk voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De toegangsprijs bedraagt slechts één gulden. Op vrijdaavondg 29 april is er een gouwe-ouwe-avond voor dertig plussers. Op deze avond worden voornamelijk oude top-50 hits gedraaid. Het is de bedoeling dat het gezellig druk wordt op deze avond, waar ook weer drive- in-discotheek The Flying Dutchman draait, maar dan met dj’s Ed en Jan Willem. Beide avonden beginnen om 20.00 uur en de toegangs kaarten zijn vanaf 19.30 uur voor ƒ10,- (tot 15 jaar ƒ7,50) verkrijgbaar aan de toneel zaal van het Anne Frank-cen- trum. Telefonisch reserveren kan dagelijks bij Corrie de Knikker, tel. 01828-17634. Toneelvereniging Toi-Toi, die binnen en buiten de regio be kendheid geniet door haar ’le vende poppenkast’-voorstel- lingen en al een aantal malen in de toneelprijzen viel, no digt iedereen van harte uit. wenberaad van Boskoop en Waddinxveen wordt gehou den op donderdagavond 21 april om 20.00 uur in ’De Tun nel’ in Boskoop. Niet alleen Nel Mulder houdt een inleiding, er ook kunnen vragen worden gesteld aan een forum waar vertegen woordigers van het vluchte lingenwerk en CDA-gemeen- teraadsleden van Waddinx- veen en Boskoop aan deel ne men. Het forum staat onder leiding van het Waddinxveense CDA-gemeenteraadslid Do renda Gerts, voorzitter van het CDA-Vrouwenberaad Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 16 april houdt de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas weer een gezellige kin derdisco in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) in Waddinxveen. De kinderdisco begint om 18.30 uur en zal duren tot 20.00 uur. De entree is ƒ2,50 per persoon inclusief een con sumptie en een gratis lot voor een loterij waarbij diverse leuke prijzen te winnen zijn. Hierna is er een disco voor verstandelijk gehandicapten uit Waddinxveen en omge ving. Deze disco begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. Het belooft een gezellige avond te worden waarbij de discogangers uiteraard hun favoriete nummers kunnen aanvragen. De kosten bedra gen ƒ3,50. rum van het CDA-Vrouwenberaad van over het minderhedenbeleid. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - Remco Laan, één van de grondleggers van het extravangante tennisteam ‘Heren 2 Schuimend Ge weld' van de tennisvereniging Waddinveen (Alberdingk Thijmlaan), is teruggekeerd uit Amerika. Samen met zijn nieuwe vriendin Christen arriveerde hij op de luchthaven Schiphol, zonder dat zijn (tennis)vrienden getuige konden zijn van de emotionele ontmoeting met zijn familie. Remco Laan werkt als fysio therapeut in een ziekenhuis in Battle Creek (Michigan), maar had ’honger’ naar de Nederlandse tennisbal en zijn vrienden. Daarom komt hij voor vijf weken over om mee te doen aan de Waddinx veense tenniscompetitie. ‘Zelf zie ik het als een surpri se-visit voor mijn vrienden. We zijn vijf jaar geleden met Heren 2 Schuimend Geweld begonnen en in dit lustrum- jaar mag en wil je dan ook niet ontbreken', aldus Remco Laan. ‘Ik heb van de winter vooral veel krachttraining gedaan als voorbereiding op de com petitie. Daarnaast heb ik in cidenteel getennist. Voordat ik naar Nederland kwam be vestigde playing-captain Marcel Verbakel me dat ik zou spelen'. Teleurgesteld is Remco Laan dat de vierde grondlegger van het team, Frank Hoeke, ge- WADDINXVEEN - De leer lingen en leerkrachten van de wijkschool St. Jozef (Kanaal- weg) in de St. Victorwijk wer den vlak voor de paasvakan tie verrast met de komst van een paashaas. ’Peter Paashaas’ kwam op initiatief van de oudercom- missie ’s morgens de school binnengehupt met een mand vol heerlijke broodjes in de vorm van paashaasjes. De leerkrachten waren verbaasd WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Agrarische Commissie Bentwoud (ACB) is de messen verder aan het slijpen voor de strijd tegen het Bentwoud, zoals dat wordt beschreven in het ontwerp-streekplan Zuid-Holland Oost. De akkerbou wers zijn en blijven tegen elk besplan in het gebied tussen Waddinxveen en Zoetermeer. Ook het alternatieve Bentveld kan hun steun niet krijgen. De Agrarische Commissie Bentwoud heeft een vergade ring belegd over het ontwerp- streekplan Zuid-Holland Oost. Ter sprake kwamen di- Verder wordt er gepleit voor instandhouding van de land schappelijke openheid, het geen in contrast staat met het Bentwoud-plan. Oom wordt er geschreven dat de land bouw binnen het plangebied van grote economische betekenis is. Als het Bent woud er komt dan is dit niet meer aan de orde. Door een onteigeningsadvo- caat, welke in de arm geno men is door het ACB, werd uiteengezet wat de mogelijk heden van de akkerbouwers tussen Waddinxveen en Zoe termeer zijn om tegen deze planvorming te ageren. Una niem stond de vergadering achter haar bestuur om het advocatenkantoor de be zwaarschriften inhoudelijk vorm te laten geven, zodat collectief en individueel be zwaar aangetekend kan wor den. Het indienen van be zwaar tegen het streekplan is mogelijk tot woensdag 25 mei. Tevens zal het advocatenkan toor het ACB bijstaan met het aantekenen van beroep tegen de Structuurschema Groene Ruimte, waarin het strate gisch groenproject Bentwoud is opgenomen. De ongeveer 150 agrariërs maakten op de vergadering veelvuldig gebruik van de mogelijkheid hun bestuur duidelijk te maken dat zij het bos nog steeds niet dulden. Het ACB meldde gepolst te zijn voor het alternatief Bent veld. Het antwoord van de agrarische commissie is hier op kort maar krachtig. Eerst terug naar af en daarna met volledige inspraak'van de be trokkenen andere recreatieve mogelijkheden bezien. De hoofdfunctie van het gebied zal overigens landbouw moe- WADDINXVEEN - De ver bouwing van het hoofdkan toor van de Rabobank Wad- dinxveen aan de Kerkweg- Oost gaat een nieuwe fase in. Vanaf komende maandag 18 april is de huidige entree voor het publiek naar achteren verplaatst, overigens aan de zelfde zijde. In de uitbreiding aan de ach terzijde zal tijdelijk de bank- hal worden ondergebracht. De receptie wijst de bezoe kers intensiver de weg dan tot nu toe het geval is, omdat diverse assurantieadviserus en relatiebeheerders uit het directe zicht zijn verdwenen. In de loop van de volgende maand zullen de twee Rabo- geldautomaten eveneens tij delijk worden verplaatst naar de gevel naast de ingang. Met behulp van duidelijke beweg- wijziging maakt de Rabobank duidelijk waar de ingang, de receptie, de balies en de geld- autoimaten zich tijdens de in grijpende uitbreiding en ver bouwing bevinden. WADDINXVEEN - Het win kelcentrum Groensvoorde houdt zaterdag 23 april van 10.00-16.00 uur een braderie. In navolging van Tweede Paasdag, toen er een braderie werd gehouden ter gelegen heid van de tweede wieler ronde, zullen er ook ditmaal diverse activiteiten van de winkeliers zijn. De komende braderie wordt gekenmerkt door allerlei spe ciale winkelacties. geleden, heeft Unicef het le ven van miljoenen kinderen gered en nog meer kinderen geholpen aan een betere toe komst. Unicef wordt niet gefinanci- eerd door de Verenigde Na ties, maar is geheel afhanke lijk van vrijwillige bijdragen van regeringen, plaatselijke groeperingen, individuele ge vers en van de verkoop van wenskaarten en andere pro- dukten. De aankopen vormen een belangrijk deel van dit in komen. Unicef’s belangrijkste doelen tot het jaar 2000 zijn toegang tot basisonderwijs voor ieder een, met name voor vrouwen en meisjes, terugdringen van analfabetisme onder volwas senen tot de helft van het ni veau in 1990, uitbannen van polio en het verspreiden en propageren van ÓRS tégen uitdroging als gevolg van di arree, een gevaar dat ieder jaar drie miljoen kinderen het leven kost. blesseerd is aan zijn arm. De arts heeft tot zaterdag 23 april rust voorgeschreven. Voorlopig neemt Martin Derks zijn plaats in. Evenals voorgaande jaren zal het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (NFSG) cen traal staan in de activiteiten van Heren 2 Schuimend Ge weld. Bekend en inmiddels veelvuldig gedraaid (ook bij de lokale RTW-radio) zijn de bandjes met eigen songtek sten. Vorig jaar werd aan het NFSG nog een cheque over handigd ter waarde van ƒ1.000,-. Dit jaar wordt een ieder in de gelegenheid ge steld de prestaties van het team te adopteren. Voor iede re game die het team wint kan 0,05, 0,10, 0,15 of 0,25 cent betaald worden. Over de gehele competitie zal dan gekeken worden hoeveel games in totaal gehaald wor den. Een ieder krijgt een zeer persoonlijke herinnering. Thon Bostelaar, voorzitter van de Waddinxveense afde ling van het NFSG, is zeer verheugd over dit initatief. ‘Plaatselijke NSFG-afdelin- gen houden zich bezig met de jaarlijkse collecte. Het is dan ook prachtig dat daarnaast ook donaties worden gedaan. Vorig jaar werd duizend gul den geschonken, het jaar daarvoor ƒ750,-. Geld dat lo kaal en nationaal besteed wordt aan faciliteiten ter be vordering van de sport voor gehandicapten', vertelt Thon Bostelaar. Willem Frederiks is er van overtuigd dat de ƒ1.000,- minimaal zal worden gehaald. Vanaf de eerste competitiedag kan worden geadopteerd. Een dubbeltje per gewonnen game dat is toch niet veel, zeker als je weet dat ook Marcel Verbakel weer meedoet', besluit hij. Zoals ieder jaar met kerst is de familie Bunders met aan hang verzameld in het huis van Robert en Belinda. Ieder een heeft behalve cadeautjes ook nog iets anders meege bracht, zoals onvrede, sleur, verwachting, hoop, verveling, weerzin en eenzaamheid. Men vlucht in hobbys, drank, televisie. Het zijn deze gege vens die de ingrediënten vor men voor een aantal komi sche situaties, die ook op an dere familiefeesten betrek king zouden kunnen hebben. Toi-Toi heeft er geen moeite mee dit stuk in spril te spe len. Mieke Bruining, Michel Boere, Johan van Hilten, Cor rie de Knikker, Henk Keu ken, Bert Klijn, Julia Roos, WADDINXVEEN - Het is een goede traditie gewor den dat Koninginnedag (zaterdag 30 april) in de wijk Zuidplas op een grootse manier wordt ge vierd. Heel bekend is de spelletjesmiddag waaraan 600 kinderen in de leef tijdsgroep van 2 tot en met 10 jaar kunnen meedoen. De kinderen moeten ech ter wel van te voren wor den ingeschreven en dit kan alleen van maandag 18 tot en met zaterdag 23 april in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Tijdens de volgende ope ningstijden kunnen ou ders daar de gratis spel- lenkaart voor hun kinde ren ophalen. Het Zuid honk is volgende week ge opend op maandag 18 april van 9.00 tot 11.00 uur en van 18.45 tot 20.00 uur, dinsdag 19 april van 13.45 tot 14.45 uur en van 19.00 tot 23.00 uur, woensdag 20 april van 14.00 tot 15.30 uur en van 19.00 tot 20.00 uur, don derdag 21 april van 13.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur, vrijdag 22 april van 19.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 23 april van 9.30 tot 10.30 uur. broken in de praktijkschool voor de tuinbouw aan de Tweede Bloksweg. Men kwam binnen door het force ren van de achterdeur. Ont vreemd werd een tv-toestel en video en een draadloze te lefoon. Zaterdag is bij het onbewaakt laten van zijn rugzak een 23- jarige uit Bodegraven besto len van enkele honderden guldens. Dit gebeurde in de sportzaal Groenswaard. Het geld behoorde toe aan de bad mintonclub Florida. Hij had voor meer dan ƒ100,- aan goederen bij zich. Op het politiebureau aan de Mozart- laan bekende hij tevens voor nog eens voor enkele honder den guldens te hebben gesto len in nog drie andere win kels. In de nacht van vrijdag op za terdag is ingebroken in een winkelwagen op het Noord- einde. De toegangsdeur werd opengebroken. Uit de wagen werden rookartikelen en snoepgoed weggenomen. In dezelfde nacht werd inge- Het Waddinxveense gemeenteraadslid Dorenda Gerts leidt het fo- Waddinxveen en Boskoop BOSKOOP/WADDINXVEEN - ‘We willen dat niemand aan de kant blijft staan, zowel allochtonen als autochtonen', zegt CDA-Tweede-Kamerlid Nel Mulder. Zij maakt deel uit van de Vaste Commissie voor het Minderhedenbeleid uit de Tweede Kamer en spreekt volgende week donderdagavond 21 april om acht uur in De Tunnel in Boskoop op een geza menlijke thema- en discussiebijeenkomst van het CDA- Vrouwenberaad van Boskoop en Waddinxveen over het rap port ’Minderhedenbeleid, hoe nu echt verder’. Tweede-Kamerlid Nel Mul der zal nog eens duidelijk ver tellen voor wie het minderhe denbeleid is bestemd. ‘We richten ons op mensen, die in ons land een legale status hebben. Veel mensen wonen hier al jaren en hebben vaak de Nederlandse nationaliteit, maar verkeren in een achter standspositie, die is ontstaan door de taalbarrière'. ‘Daarom is het van groot be lang dat de Nederlandse taal wordt geleerd. Deze mensen moeten de gelegenheid krij gen ’in te burgeren’ in onze samenleving en daar zijn on derwijs en werk van essenti eel belang voor. Inburgeren betekent wel met behoud van de eigen cultuur en religie. Het is niet alleen de taak van de overheid, maar juist ook van burgers en organisties deze mensen daadwerkelijk bij alles te betrekken'. De christen-democrate Nel Mulder ziet voor het CDA- Vrouwenberaad een duidelij ke taak weggelegd. ‘Omdat het CDA ’solidariteit’ hoog in het vaandel heeft staan', legt de volksvertegenwoordigster uit. De gezamenlijke thema- avond over het minderheden beleid van het CDA-Vrou- WADDINXVEEN - Niet bij iedereen in Waddinxveen is be kend dat Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, een groot deel van de. nieuwe collectie reeds in het voorjaar aanbiedt. Er zijn weer veel mooie wenskaarten en cadeau artikelen, zoals de ’Symfonie in blauw’ serie, verkrijgbaar. In tegenstelling tot het na jaar, waarbij de collectie op meer adressen aanwezig is, is de voorj aarscollectie in Wad- dinxveen alleen te bezichti gen bij mevrouw J. Zevenber- gen-Veerbeek, Diederik van Schagenplantsoen 3, tel. 01828-10335 en bij mevrouw M. Barendsen, Heuvelhof 24, tel. 01828-14841. Unicef speelt een onschatba re rol bij de hulp aan misdeel de kinderen. Het kinderfonds werkt wereldwijd op natio naal niveau samen met rege ringen en particuliere organi saties in 137 landen om de le vens van kinderen te verbete ren op het gebied van basisge zondheidszorg, drinkwater en sanitaire voorzieningen, onderwijs, voeding en voe- broodje. De dingsleer. Structurele hulp en het ge voel dat de mensen voor zich zelf kunnen zorgen staan cen traal bij deze aanpak. Deze aanpak werkt duidelijk. Sinds de oprichting 48 jaar ’Peter Paashaas temidden van de leerlingen van de wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg. (Foto: Wijkschool St. Jozef). over het verschijnen van zo’n groot stuk wild en dan nog wel in de kleur roze. Alle klassen werden door de paas haas bezocht. Op de foto van links naar rechts Frank Hoeke. Willem Frederiks. girifriend Christen. Remco Laan die zijn outfit past en Marcel Verba kel. (Foto: Cees Okkerse).

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 19