I Gemeente kiest voor een veiliger verkeer op hoofdwegen I IVINK I GLASBEEK H/RNINK Bromfietsers blijven rust verstoren Verwarring door opening nieuw rouwcentrum •-.boos; 7WW WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS ALS DE KRAAN ECHT SICHT GAAT... AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! s H O W op= op JOCHIE EN EEN KLEIN. BOEKJE; IK 8EN ft L- t hyWjl altijd wel een centrum te veranderen’. met veel mogelijkheden. Is de leg gedaan met de andere Systeembedrijf den-Holland. Gouwebos, mooi recreatiegebied met als grootste onruststokers Pluspunt Van Berkesteijn: ’Daar komt nog bij, dat het Anne Frank- ook In samenwerking met de af deling Waddinxveen van de vereniging Veilig Verkeer Ne derland (WN) zullen ver- keerslessen en bromfietscur sussen op middelbare scholen worden gestimuleerd. Verstandhouding Toen het nieuwe uitvaartcen trum in Waddinxveen er kwam, heeft Van Berkesteijn meteen gezegd, dat hij bij het Anne Frankcentrum zou blij ven, de plek van waaruit hij Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. Boskoopse ondernemingen. Hoewel het Anne Frankcen trum van oorsprong katho liek is, kunnen ook andere ge loofsovertuigingen of niet-ge- lovigen er hun uitvaart laten verzorgen. ’Eigenlijk gaat onze voorkeur uit naar thuis-opbaring’, be kent mevrouw Van Berkestei jn, die medefirmant is. ’Maar dan moet het gezin er wel achter staan. Als mensen het niet willen of er is geen ruim te genoeg, dan moet er in ie der geval een opbaarruimte beschikbaar zijn. En die mo gelijkheid is er’. Mevrouw Van Berkesteijn vindt de nazorg eigenlijk nog belangrijker dan de uitvaart. Zij vertelt: De eerste weken na het sterfgeval leeft ieder een nog met de nabestaanden mee. Die aandacht ontgaat hen een beetje, want zij leven zelf vaak nog in een roes. Maar als na enige maanden het verdriet pas echt boven komt, is er vaak niemand meer die naar ze omkijkt. W. van Berkesteijn voor de ingang van het Anne Frankcentrum waar plaatsvinden. (Foto: Peter Veenstra) Voorts willen PCW, WD en CDA, samen met de andere betrokken gemeenten (Gou da, Boskoop, Alphen aan den Rijn), de plannen van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland (straks na de fusie de ZWN Groep) voor een sneltram op de spoorlijn Gou da-Alphen aan den Rijn krachtig ondersteunen. Deze mogelijke ‘vertramming1 van de spoorlijn staat sinds vorig jaar op de agenda. Aan de hand van een nog op te stellen prioriteitenlijst zal worden bepaald in welke volgorde en wanneer het tref fen van infrastructurele maatregelen aan de orde is. Voorrang wordt daarbij gege ven aan het creëren van veili ge fietsroutes langs hoofdwe gen. Er komt meer aandacht voor de verkeerseducatie in ruime zin door regelmatige voorlichting en het publice ren van gegevens over ver keersongevallen en de gevol- De inrichting van woonge bieden tot 30 km-zones wordt afgerond. Hoge rijsnelheden binnen de bebouwde kom zullen door intensieve politiecontrole en het nemen van snelheidsrem- mende maatregelen worden aangepakt. Waddinxveen neemt actief gen daarvan voor de samenle- deel in de vervoerregio Mid- ving. den-Holland. de bevolking vertegenwoordi gen, zo werd gesteld. Mede op die gronden kwam tijdens de laatste vergadering onder dankzegging een einde aan de Gebruikersraad, gevormd door de Boskoopse vertegen woordigers mevrouw E.A.P Siegert-van Duijne, de heer J. Moerenhout en de heer G.A. Vos.-De drie Waddinxveense leden waren mevrouw M.E.H. de Koning en de he ren H.H. van Lochem en T. Broer. Met enige regelmaat kunnen bezoekers in het Gouwebos boswachters tegenkomen; Boskoper P Hom of Waddinx- vener C. Verboom. Ofschoon zij beiden een boswachtersu- niform hebben verschijnen ze toch nogal eens in burgerkle ding, tot verrasing van ’over treders’. Ondanks de vele waarschu wingen blijven bromfietsers en loslopende honden onrust in het bos veroorzaken. Als men de hondenbezitters er op attendeert dat honden in het Gouwebos aangelijnd moeten zijn, behalve op de daarvoor bestaande uitlaatplaatsen, is het vaak: sorry hoor, hele maal vergeten. De viervoeter gaat dan weliswaar aan de lijn maar even later dartelt het dier weer vrolijk los. Peter Hom: ’Natuurlijk is het op dit moment wel zo dat de hondenuitlaatplaatsen moei lijk te bereiken zijn. Maar dat kan mijn inziens geen excuus zijn want het gehele Gouwe bos heeft op dit moment te kampen met veel waterover last’.De bromfietsers veroor- Voor de bevordering van de verkeersveiligheid (vorig jaar vijf doden in het Waddinx veense verkeer) wordt uitge gaan van een geactualiseerd verkeerscirculatieplan. Voor het verkeer stellen de drie collegepartijen jaarlijks onge veer één miljoen gulden be schikbaar. Dit geld is onder andere afkomstig uit het te verkopen Gemeenschappelijk Antenne f (GAS). I l/\l WADDINXVEEN - Het be vorderen van de verkeersvei ligheid, met name voor de zwakke verkeersdeelnemers, is een met stip gestegen speerpunt in het nieuwe col legeprogramma voor 1994- 1998 van de collegepartijen PCW (vijf zetels), WD (vier zetels) en CDA (vier zetels). Hierbij gaat het vooral om veilige fietsroutes, doorgaan de routes voor het vrachtver keer, verkeerseducatie voor jongeren en ouderen, 30 km- zones en de bevordering van het openbaar vervoer. Bij de Algemene Boskoopse begrafenisonderneming W. van Berkesteijn kwamen nogal wat telefoontjes binnen van mensen, die vroegen: hebben we nu geen opbaar- centrum meer? Dat kwam, omdat collega-ondernemer Kramer onlangs een eigen rouwcentrum in Waddinx veen opende en door die ver huizing zijn nogal wat men sen in de war geraakt. Vooral veel oudere bewoners van het Anne Frankflat rea geerden nogal verontrust, omdat ze dachten dat er voortaan alleen nog maar in de Stationsstraat opgebaard kon worden. Deze bewoners zouden dat heel jammer vin den, want de rouwkamer, die vlak achter hun flat ligt, be schouwen ze als ’hun huis’. Zij willen het liefst vanuit de ze plek begraven worden. Van Berkesteijn, die deze gang van zaken betreurt, wil dit nu even recht zetten. ’Wij vinden het jammer, dat men sen denken dat ze daar niet meer opgebaard kunnen wor den’, zegt hij. ’Daarom stel ik ze nu gerust door te zeggen: alles blijft gewoon bij ’het ou de’, er verandert dus niets’. Liefst thuis centrum een fraaie ruimte is Dat wordt altijd in goed over- boswachter. Misschien helpt dat een beetje. Een ander opkomend feno meen is het in de donkere uren gebruik maken van de autoparkeerplaatsen. Regel matig wordt nu ook daar door de boswachters gecontro leerd.Zowel Peter Hom als Cees Verboom hebben de in druk dat het vandalisme iets minder is geworden. Ook het achterlaten van rommel vindt minder plaats. Daarbij heeft de jeugd hun vaste stek rond de visvijver verlaten en blijkbaar een andere ontmoe tingsplaats ontdekt. Een vast clubje vissers houdt ook een oogje in het zeil. Een positief aspect is de wijze waarop momenteel het on derhoud van het Gouwebos plaatsvindt. De rommel wordt regelmatig opgeruimd, beschadigingen hersteld en het gesnoeide materiaal blijft niet langer liggen dan nodig is. Eén keer liep het een beet je uit de hand. Jonge kinderen ontdekten een mooie stapel takken en wat is nu mooier om van dat materiaal een hut te bouwen. Tot het moment dat zij tot de ontdekking kwamen dat er niet genoeg materiaal was. In hun enthousiasme zijn toen een aantal jonge bomen on derhanden genomen. Geluk kig waren net op dat moment de boswachters in de buurt om verdere schade te voorko men. Kwalijker vinden beide bos wachters dat kinderen zo tus sen tien en twaalf jaar de dwars door het Gouwebos lo pende spoorbaan als speelter rein gaan beschouwen. Een levensgevaarlijke situatie waarbij de kinderen keer op keer worden weggestuurd en gewezen op de grote risico’s. Ook om die reden vinden de boswachters het een pure noodzaak dat zij via een draagbare telefoon of porto foon direct in verbinding kun nen staan met bijvoorbeeld de politie. Gaat er echt eens iets mis dan is Leiden in last en moet er snel hulp kunnen worden geboden. De bos wachters hopen vurig dat het bestuur van het Recreatie schap daarover binnenkort een besluit kan nemen. Voorlopig blijven Peter Hom, de boswachter met de grote hond en Cees Verboom, eige naar van een iets kleiner exemplaar, maar op hun intu- itie vertrouwen. Beiden zijn trouwens ook thuis bereik baar Peter Hom onder num mer 01727-14731 en Cees Verboom onder nummer 01828-15760 Wat de bevordering van (het gebruik van) het openbaar vervoer betreft bepleit het nieuwe collegeprogramma met name een rechtstreekse buslijn naar Gouda via de nu bijna volgebouwde woonwijk Zuidplas. de uitvaarten als vanouds blijven trekking tot vandalisme. De gebruikersraad gaf met regel matig signalen naar het Wad dinxveense gemeentehuis. Het Gouwebos ligt vrijwel he lemaal op Waddinxveens grondgebied. Daar het Gouwebos nu in fei te gereed is en het onderhoud tot tevredenheid plaats vindt is frequent vergaderen niet meer zo nodig, vindt men. In dat kader kan ook de grootte van het bestuur worden her zien. Het voorstel was om het aantal bestuursleden te be perken tot één collegelid en twee raadsleden per gemeen te. Technische- en financiële medewerkers worden slechts uitgenodigd indien dit nodig wordt geacht. Dit voorstel kreeg de goed keuring van de oude recrea- tieraad. Welke collegeleden en raadsleden de nieuwe Re- creatieraad gaan vormen is nog niet bekend. Wat de af vaardiging van Boskoop be treft valt daarover eind april tijdens de raadsvergadering de beslissing. In 1989 is de Gebruikersraad opgericht met als doel het da gelijks bestuur gevraagd en ongevraagd te adviseren over onderwerpen die een directe relatie hadden met het ge bruik van het bos. Nu de be- heersfase is aangebroken, is de taak van de Gebruikers raad minder groot geworden, naar de mening van een meerderheid van de Recrea- tieraad zelfs overbodig. Raadsleden kunnen in feite de taak van de Gebruikers raad ovememen, daar ook zij BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het recreatieschap Gouwebos, een samenwerkingsverband tussen de gemeenten Boskoop en Waddinxveen, krijgt een wat eenvoudiger bestuursvorm. Het bestuur wordt afgeslankt en de gebruikersraad opgeheven. Op dit moment bestaat het bestuur uit tien personen, vanuit iedere gemeente een collegelid en vier raadsleden. Voor elk van deze persoenen zijn bovendien plaatsvervan gers aangewezen. Dit bestuur wordt verder bijgestaan door twee technische medewer kers, uit iedere gemeente één plus een ambtelijk secretaris en een ambtelijk penning meester uit de gemeente Waddinxveen. Buiten deze Recreatieraad fungeerde tot voor kort ook een Gebruikersraad waarin drie inwoners uit Boskoop en drie uit Waddinxveen zitting hadden. Deze mensen hebben een zekere binding met het Gouwebos, wonen in de nabij heid en fungeerden vaak als aanspreekpunt voor de ge bruikers van dit Gouwebos. Bovendien hielden zijn ook een oogje in het zeil met be- Voor de ouderen zal er sa men met WN-Waddinxveen een verkeerscursus voor ou deren worden opgezet. Als een nabestaande haar dan opbelt om te praten over een steentje of wat dan ook, dan informeert zij altijd eerst even, hoe het ermee gaat. En dan hoort zij vaak zeggen: U bent eigenlijk nog de enige, die dat aan mij vraagt. Tk weet hoe erg het is om ie mand te verliezen, welk een verdrietige periode mensen moeten doormaken. Daarom is die nazorg zo ontzettend belangrijk’ stelt mevrouw Van Berkesteijn. zaken nog meer problemen. Spitstijden zijn rond vier uur in de middag en vrijdag avond. Ofschoon het bos voor bromfietsen verboden terrein is, blijkt het voor velen de kortste of aantrekkelijkste route tussen Boskoop en Waddinxveen. Met hoge snel heid scheuren zij over de bochtige paden en zijn daar door voor de argeloze wande laar een groot gevaar. Want je hoort ze wel maar ziet ze veel te laat’, zegt Peter Hom. Cees Verboom en zijn persoon houden heel wat cou reurs staande. Vaak altijd de zelfde jongens. Daarbij heb ben zij een aardige pedagogi sche methode ontwikkeld. Gewoon met hen een kleine wandeling door het Gouwe bos en hen daarbij laten zien wat zij in feite aanrichten. Op dat moment hebben de overtreders er alle begrip voor maar ze zijn blijkbaar hardleers want de volgende keer worden ze opnieuw ge snapt. Opvallend aspect is daarbij dat het altijd om jon gens gaat. Meisjes hebben blijkbaar meer oog voor de natuur. De grote wens van de beide boskwachters blijft daarom nog steeds het samen optrekken met de politie om dit probleem aan te pakken. Vooral op de vrijdagavond (disco bezoek) is het soms een complete racebaan en niet zelden rijden de bromfietsers dan ook zonder licht. Als woorden niet meer helpen moeten de overtreders maar eens goed in hun portemon nee gepakt worden, vindt de Vrachtauto s Andere verkeersveiligheids- punten uit het nieuwe colle geprogramma zijn: Voor de aanpak van de ver keersstromen zal het wegen stelsel in Waddinxveen wor den ingedeeld in diverse cate gorieën (hoofd wegen, wij- kontsluitings wegen) Er komt buiten de bebouw de kom een (betaald) parkeer terrein voor vrachtauto’s. Het vrachtverkeer door de bebouwde kom zal zoveel mo gelijk in goede banen worden geleid. rit, fi ^BOETIEKS Voor sfeervolle Lad< Lijsten uit eigen lijstenma aluminium. LI. OI828-3I936 huidige rouwcentrum Anne Frank zou g11--1 o x trum blijft gewoon toegankelijk voor ieder, die daar zijn uit- een begrafenis niet. Dus moet er vaak geschoven of aange past worden. Bij het Anne Frankcentrum is dit altijd al twintig jaar begrafenissen mogelijk. Ik vind dat een verzorgt. ’Zo lang wij hier groot pluspunt.’ kunnen opbaren, doen wij dat’, verzekert hij. Zijn Bos- De Algeméne Boskoopse Be- koopse collega Kramer heeft grafenisonderneming ver zijn keuze gerespecteerd. Wel zorgt al vanaf 1961 begrafe- heeft hij Van Berkesteijn een nissen en crematies. Van Ber- uitnodiging gestuurd om te kesteijn begon 33 jaar gele- komen opbaren in het nieuwe den onder de naam Sint Bar- rouwcentrum, want onder- bara, maar omdat ook niet- ling is er een prima verstand- katholieken zich lieten begra- houding, geen concurrentie of ven, beantwoordde de vereni- wat dan ook. ging niet meer aan het precie ze doel. Zij had geen vrede Maar Van Berkesteijn wenst met de naam Sint Barbara, er geen gebruik van te ma- want het was een katholieke ken, want zo laat hij weten: naam, vond men. Daarom ’Wij houden het liever zoals werd verder gegaan onder de het nu is. Het is ons daar (in naam Algemene Boskoopse het Anne Frankcentrum) al- Begrafenisonderneming. tijd goed bevallen en wij zien geen redenen om van rouw- In de loop der jaren werd centrum te veranderen’. naar andere parochies uitge weken onder meer Hazers- Zijn voorkeur voor het Anne woude, Reeuwijk en Wad- Frankcentrum steekt Van dinxveen. In al deze plaatsen Berkesteijn niet onder stoe- heeft Berkesteijn opbaar- len of banken. Al meer dan ruimtes, voor het geval de twintigjaar krijgt hij alle me- overledene niet thuis opge- dewerking van dit centrum, baard kan worden. In Bos- Het personeel stelt alles in koop is De Mendelhof de aan- het werk om de uitvaart naar gewezen plaats om te laten volle tevredenheid te laten opbaren en voor de katholie- verlopen. Alles is tot in de ken is er nog een speciale op- puntjes verzorgd; de rouw- baarruimte bij de Katholieke dienst, broodmaaltijd, koffie Kerk. Worden grote gezel- of thee, en de opvang van de schappen verwacht dan mensen. wordt meestal uitgeweken naar het Anne Frankcen trum. WADDINXVEEN - Onlangs publiceerde deze krant een ar- rouwkamer, waar de overle- tikel over het nieuwe uitvaartcentrum in Waddinxveen. dene ligt opgebaard, te klein, Omdat alle aandacht uitging naar dit nieuwe gebouw in de dan wordt er Stationsstraat, veronderstelden nogal wat lezers dat het mouw aangepast. Kijk een to- A in Waddinxveen dicht neelavond of dansavond kan gaan. Maar van sluiting is geen sprake, het rouwcen- altijd gepland worden, maar vaart geregeld wil hebben. 9 Pagina 15 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 APRIL 1994 WEEKBLAD voor het Gouwebos Andere bestuursvorm Anne Frankcentrum Wij zijn a, meer dan 10 par offi cieel oea.er van Harvmk Om dit feestelijk te vieren heboen wij een grote voorparsshow waar een groot gedeeae van de koitekne te bezichtigen is. In verband met de 'uimte oie we hiervoor nodig hebben is oe show a êen m Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARitOSSERIEBEDRUF NI ET KOM NAAR HET PAND MET DE STOELTJES OP HET DAK P*l NAAST Of COtNFCOO’BRtTG: Kanaatyk 30 Wadamveen - 01828-3244’ Lange Gtoenendaai 64 Gouda - 01820-17957 WOONSELEKTIE bromfietsen en loslopende honden. grenen meubelen. Ie- en woonideeën. kerij kout en Oud en nieuw geloogd Spiegels op maat. Posters/ passepartouts. Ken. Wilkelminaplein 53 WadJinxveen blijft gewoon open MN F* - 1 F"- F0-99CW

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15