Muziekavond Vijf TOOS-turners naar halve finale Feestmiddag voorjeugd in Archeon Jonge dieren bevolken het Warnaarplantsoen Jeugdteam Excelsior naar halve finale NK De Zonnebloem wil een afdeling in Zevenhuizen ZEVENHUIZEN - Alle inwoners van Zevenhuizen krijgen deze week een brief van De Zonnebloem, de katholieke na tionale vereniging tot bevordering van het welzijn der zie ken van alle gezindten, in de bus. De vrijwilligersorganisa tie, die zich inzet voor langdurig zieken, lichamelijk gehan- een met uitstraling Bevrij dings- herdenking St Janskerk Marokkaanse jong< Korbis laat de titel ontglippen Collecte voor Hartstichting 5T - Beroepenproject op Willem van Ministerraad akkoord met notaristarieven WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 APRIL 1994 Pagina 21 WADDINXVEEN - Zaterdag 16 april zou in Tilburg de twee- 180jongeren. Het dierenparkje in het Warnaarplantsoen, dat zo in het nieuws staat omdat het gemeentebestuur het weer diverse jonge dieren te bewonderen. Zo zijn er jonge Nubbische geitjes (Egyptische REPROSET ren van patiëntenzorg. denheid en wil privatiseren. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). krijgen er een zware dobber aan. ’Ze zullen alle steun no- GOUDA - De Vereniging Pro testants Nederland afdeling worden, zijn onderwijs, klei ne criminaliteit, werk en van WADDINXVEEN - Tijdens de Nationale Hartweek van deze Na de brief volgt een telefoon tje naar die mensen die nog geen lid van De Zonnebloem zijn. Hun wordt gevraagd voor ƒ15,- per jaar ondersteu nend lid te worden en op die manier het Zonnebloem-werk financieel te steunen. Enthousiaste mensen die zich actief voor de Zevenhuizense zieken en gehandicapten in willen gaan zetten'. Waddinxveen mogen aantre den. bestaat uit klassieke muziek uit de 16e tot 20e eeuw. De toegang is vrij. dag 23 april om acht uur in de Gereformeerde Kerk te Ze- won de groep Kashiro de pu blieksprijs. Broere (syntheziser). De vas te zangeres van de groep is Sharon den Adel. Op de tweede avond van het Problemen In de vier betrokken gemeen ten woont verhoudingsgewijs een groot aantal Marokkaan se inwoners. In Boskoop 450, waarvan 140 jongeren. In Waddinxveen 300 waarvan 90 jongeren. In Moordrecht kit tfPWCMTlMM ners bun opwachting maken. Zij zullen daar zich geen fout- i en open dag worden gehouden. Verleden jaar was dit een groot succes. De open dag werd toen door zeer veel men sen bezocht. daarom zal er in de komende weken keihard getraind gaan worden. Het einddoel is deel name aan het Nederlands kampioenschap turnen op za- Animo De Zevenhuizense zieken en gehandicapten zouden enorm gebaat zijn met de komst van een Zonnebloemafdeling in Zevenhuizen1, zegt de heer Nulkes. ‘Ik hoop daarom dat de animo om ons belangrijke werk financieel te steunen groot is en dat veel mensen ‘ja‘ zeggen op de vraag of ze ondersteunend Zonnebloem- lid willen worden. Als boven- rokkaanse jo: daardoor niet dueel maar ook als groep aan Deze ontwikkeling is niet specifiek voor Marokkaanse jongeren maar geldt voor alle Er wordt gebruik gemaakt van het orgel in de kerk voor de uitvoering van een ballade van Reinecke voor dwarsfluit en orgel. Ook werkt er een zangkwartet en zelfs een zangkwintet mee. Daarnaast wordt er muziek gespeeld van Albeniz voor sologitaar. Op het programma staat verder een stuk van Telemann voor citer. Marokkaanse jongeren wordt dit echter versterkt door de etnische en daardoor zichtba re componenten. Ook de mi- ’Want de problemen zijn hier gratiegeschiedenis is van gro te invloed. vende ouderen. ‘De Zonnebloem wil voorko men dat mensen door hun ziekte of handicap vereenza men en in een sociaal isole- o ment raken. Iets wat helaas gen de zaal-concurrent Rot- vaak voorkomt bij mensen die terdam Cl. Korbis G1 ten slotte pakte in en tegen Nieu- seerd worden. Doordat de zaal niet op zaterdag beschikbaar was, werd de wedstrijd naar zondag verschoven en deze ver andering werd pas zeer laat aan de deelnemende verenigin gen doorgegeven. Dit had tot gevolg dat de deelname in Til burg minder was dan tijdens de eerste wedstrijd, omdat een aantal jongens andere verplichtingen had. Op de tweede speeldag toon de Arjen Neven zich een waardige vervanger voor Jor- die Olie, immers beide spe lers behaalden een 100%-sco- re. In de eerste ronde werd Kat- WADDINXVEEN - Ook dit voorjaar zijn er in het dierenparkje in het Warnaarplantsoen goede voltige- WADDINXVEEN - De finale om het kampioenschap van de dambond Holland-Midden is een groot succes geworden voor de dammers van Excelsior. In de categorie tot en met 15 jaar (adspiranten) werd het Waddinxveense team glans rijk winnaar, waardoor ze zich voor de derde achtereenvol gende keer hebben geplaatst voor de halve finale om het kampioenschap van Nederland. Het winnende team van Ex celsior bestond uit Dick Berg hout (7 uit 5), Daniël West- maas (7 uit 5), Maurits van den Bosch (8 uit 5), Jordie Olie (6 punten uit 3) en Aijen Neven (4 uit 2). In 1992 en 1993 werd het ad- spirantenteam van Excelsior (viertal) ook kampioen van de dambond Midden-Holland. Vaste basisspelers van de drie tournooien waren Dick Berghout, Daniël Westmaas en Maurits van den Bosch. De finalewedstrijden werden den elk een zestal gelukkige op twee zaterdagen gespeeld, winnaars. De 36 winnaars waren uitge nodigd voor een ontdekkings tocht in Archeon waarbij ze een zogenaamde doe-route volgden. Tijdens de tocht kon den ze de bewoners van het middeleeuwse stadje Graven- wijk simpel uitgespeeld (7-1). dam helpen bij hun dagelijk se bezigheden. Zo hielpen ze bijvoorbeeld de Er komt begeleiding voor school- en beroepskeuze en er wordt een sportproject opge zet met onder andere een cur sus voor Marokkaanse jonge ren om tot Recreatie Sport Leider A opgeleid te worden. Minimaal tien jongeren uit de betreffende doelgroep zullen hieraan deelnemen. tegenstander terugkomen. Zo ook nu weer, al was daar een mazzelbal voor nodig maar Zonnebloem in het noordelijk die tellen ook voor volle pun ten. Het zou nog erger worden, want even later kwam ADO opnieuw op voorsprong door deling in Zevenhuizen. Het een goed afstandsschot. Met zou daarom mooi zijn als de over opvang, sport- en ontmoetingsmogelijkheden, ten aanzien van schoolver zuim, bestrijding van crimi- J en druggebruik onder Marok- De tweede ronde ging tegen voornaamste concurrent RDC uit Rijnsburg. Na een 4-0 voorsprong hadden de nummers 1 en 2 een ’blackout’ waardoor het 4-4 werd. teerde onderstreepte de com plexe problematiek, die een --„..«v.,..,.,, x^x samenhangende aanpak ne criminaliteit, werk en Op zaterdag 7 mei zal er in en vergt daar anders mislukking scholing, de beheersing van rond het dierenparkje in het de Nederlandse taal en het Warnaarplantsoen weeer een generatie-conflict. Maar ook problemen op wijk- of buurt- echte brandweerman bent, een tuinder, een journalist, reen politie-agent, een ver- derhalve op zaterdag 7 mei in pleegster of een vuilnisman. In het kader van het project Waddinxveense namen de kinderen van groep 1 een kijkje in de keuken van Huize Souburgh (Prins Bern- hardlaan), bezocht groep 2 de brandweerkazerne aan de Noordkade en bekeek groep 3/4 de kinderboerderij in het Warnaarplantsoen Gouda en omstreken houdt blemen en verwijzingen. Voorts zal een kadercursus worden ontwikkeld ter versterking van de eigen or ganisaties van de Marok kaanse gemeenschap en jon- week vragen ook in Waddinx- geren in de betreffende ge meenten. Startschot Met haar 1.400 afdelingen, 30.000 vrijwilligers en ruim 450.000 ondersteunende le den is De Zonnebloem de grootste welzijnsorganisatie van Nederland. In Zevenhui zen heeft de vereniging nog geen afdeling. donderdagavond 5 mei om acht uur in de Goudse St. Janskerk een samenkomst ter herdenking van de bevrij - ding. WADDINXVEEN/BOSKOOP - ’Hiermee begi gend project met een uitstraling’. Met die wooi riseerde de Waddinxveense wethouder Kar (WD) het project voor Marokkaanse jongeren kaanse jongeren geschikt te maken voor het verrichten van vrijwilligersfuncties en bestuursfuncties binnen het sociaal-cultureel werk en de jeugdhulpverlening. Dit ge beurt in samenwerking met het Centrum Buitenlanders Rijn en Lek. In Waddinxveen zijn op zater dag 7 mei in het Wamaar- plantsoen onder andere de volgende demonstraties en activiteiten gepland: - natuur- en beestenmarkt; - oude ambachten; - kinderschminkstal; Een beeld van het bezoekwerk van De Zonnebloem. (Foto: De Zon- hondengehoorzaamheids- nebloem). training; - rondleidingen bijenstal; - knuffelhoek in het dieren kamp; - bokkewagen; - groen- en milieuvoorlich ting. Diverse organisaties en be drijven zullen aan deze open dag, die van 11.00 tot 16.00 uur duurt, hun medewerking verlenen. Zij zullen hiertoe een uitnodiging ontvangen. WADDINXVEEN - In de ope ning van de tweede helft veld- competitie moest het Wad dinxveense Korbis-korfbal het onderspit delven. Met 10- 11 gingen de wedstrijdpunten naar ’s-Gravendeel. Als ge- - volg van deze uitslag kunnen de Waddinxveners het kam pioenschap vergeten. Het was toch een verdiende nederlaag want vooral in de eerste speelhelft was de spel- zuiverheid bij Korbis aan de magere kant. Enkele zwakke passes vanuit de verdediging naar de aanval werden prompt onderschept en lever den even zoveel doelpunten op. Voeg daar nog aan toe dat het afstandschot bij ADO zui verder was en de 1-5 achter stand na zo’n 13 minuten spe len is verklaard. Voor Korbis tekende Pieter Slootweg voor de produktie. Na 1-5 kwam Korbis wat beter in het spel, hoewel eerst nog een strafworp werd ge mist kon Korbis tot 3-5 opha len via afstandsschoten van Ellen van der Ent en Jaco Wi- neke. Toch bleef ADO ook nu weer kleine foutjes van Korbis af straffen (3-6) en ook het af- Spreekuren Binnenkort zal in alle vier de deelnemende gemeenten een spreekuur komen, in het ka der van maatschappelijk werk en belangenbeharti ging. De projectwerkers zul len dit spreekuur zelf verzor gen. Hiermee kan ook een goed beeld worden gekregen van de doelgroep en de werkers zullen in deze deelprojecten ook gegevens verzamelen over bereik, aard van de pro- taal van 42.40 op de vijftiende Oran j CSCtlOOl plaats. Voor beide heren is J hierdoor de wedstrijdcyclus van dit seizoen afgelopen. Tijdens deze wedstrijd turnde Vincent Dijkstra in nivo 6B en Vincent draaide een solide wedstrijd. Hij scoorde met 8.95 wel het hoogste cijfer op voltige, maar moest op de an dere onderdelen toch telkens een beetje inleveren en ein digde daardoor niet helemaal bovenaan, maar met 42.80 behaalde hij een keurige der de plaats. Ook Vincent zal standsschot was zuiver (3-7). Na 3-8 bewees Jaco Wineke ook over een goed schot te be schikken (4-8) en toen Marco van Leeuwen kort voor de pauze eveneens van afstand wist te doelpunten was ADO weer in bereik gekomen. Na de pauze een -beter spe lend Korbis dat eerst nog een treffer van ADO moest accep teren (5-9), maar toen aan een opmerkelijke opmars be gon. Dat resulteerde in goede treffers van Ester Visser en Pieter Slootweg, beiden van afstand (7-9). En de Waddinxveners gingen door. Via goed aangeven van Frits Visser bracht Marion van Leeuwen Korbis goed op 8-9. Even later gaf de prima leidende scheidsrechter Kor bis een strafworp die Marco van Leeuwen rustig benutte. Tien minuten voor tijd bracht Jaco Wineke Korbis zelfs op voorsprong (10-9). Zoals zo vaak wil het dan plotseling niet meer lukken en kan de sy en Rachmaninov. Ér wordt bovendien een stuk voor pia- no vierhandig van Brahms ringoefenin- uitgevoerd. Ook zal de piano als ondersteuning worden ge- oa___ bruikt bij muziek voor blok- als zesde en plaatste zich als fluit, dwarsfluit en zang, vijfde voor de wedstrijd op za- terdag 7 mei in Waddinxveen. Gerben turnde een goede wedstrijd, want hij behaalde ruim acht punten meer dan de eerste wedstrijd. Hij ein digde nu met 30.05 op een keurige dertiende plaats. In de middagwedstrijd was het onder andere de beurt aan de turners in nivo 4C. Hieronder waren ook Niek Buijs en Anton Stoter en bei de heren kwamen te kort om in dit nivo bij de bovensten te kunnen meedraaien. Niek be haalde 38.05 en werd daar mee eenentwintigste en An ton eindigde met een eindto- broeders in het klooster bij prachtige het bereiden van de maaltijd J en konden ze bij de manden maker een mandje vlechten. resultaat kan Korbis defini tief het kampioenschap wel vergeten en kan uitsluitend nog spelen voor een goede klassering. Korbis Al junioren leverde fangdurig zieken, lichamelijk een l Kapellen-junioren met 9-5 te rug te wijzen. Een goede over winning behaald met spel dat veel beloofd voor de toekomst. Korbis Cl behaalde een knappe 1-5 overwinning te- De open dag wordt georgani seerd in het kader van de in ternationale open dag, waar aan ongeveer 600 kinderboer derijen in geheel Europa mee zullen doen. De overkoepe lende organisatie van kinder boerderijen (SKBN) zal de landelijke media zoveel mo gelijk informeren, zodat er aan één en ander via radio, televisie en dagbladen aan dacht besteed wordt. WADDINXVEEN - Op de pro- testants-christelijke Willem van Oranjeschool (Oranje- laan) wordt nog tot en met donderdag 21 april een pro- ject gehouden over ’beroepen’. I ODgEOCP Dit is zeker een onderwerp - 1 dat veel kinderen aan- Kashiro naar spreekt. Want wat is mooier om je voor te stellen datje een Pelhnmov WADDINXVEEN - De bij de Stichting Muzikanten Collec tief Waddinxveen behorende popgroep Kashiro zal op zaterdag 23 april een optreden verzorgen in Pelhrimov, de Tsjechische zusterstad van Waddinxveen. De groep neemt op uitnodi ging deel aan het in Pelhri mov georganiseerde muziek evenement Rock Session ’94, waaraan in totaal een tiental Groep 4/5 was te gast op het groepen deelnemen. politiebureau (Mozartlaan), De bezetting van Kashiro be- groep 6/7 ging naar een torna- staat uit Rick van ’t Spijker tenkwekerij aan de Henegou- n x werweg en de leerlingen van Benadering Zware dobber De aandachtspunten, die in De Zuidhollandse gedepu- de loop van het project in sa- geitjes met lange oren) en ook jonge lammetjes. Deze jonge dieren verdienen zeker een be- menhang benaderd zullen zoek aan het Warnaarplantsoen, vinden het gemeentebestuur en de beheerder. wedstrijd zijn dan per nivo 6 plaatsen voor de Nederlandse Kampioenschappen te verde len. Tijdens deze wedstrijd in het kinderen hun ervaringen uit- - - - gewerkt en het resultaat daarvan is te bewonderen tij- onlangs gehouden Giganten- dens een afsluitende tentoon- festival 1994 in jongerencen- stelling in het schoolgebouw trum De Tunnel in Boskoop op donderdag 21 april van 17.30 tot 19.00 uur. Het project beoogt de aanpak 250 waarvan van de problemen onder Ma rokkaanse jongeren, de twee de generatie in Nederland die vaak in twee - soms botsende - culturen leven. Het project had”, krijgen ze en belanden d: in de marge va ving. Dat gel niet voor alle deel weet zich is opgezet in Boskoop, Moor drecht, Waddinxveen en Schoonhoven. Behalve deze gemeenten be taalt ook de provincie er aan mee omdat het project een voorbeeld functie heeft. Voorts zijn betrokken het Centrum Buitenlanders Rijn grond leeft In de derde ronde de topper tussen Excelsior en ADC (Al- phen), welk team op dat mo ment verrassend op kop ging. Een snelle voorsprong ont stond door winst van Dick Berghout en Jordie Olie. Da niël en Maurits hielden het hoofd koel met als eindresul taat een winst van 7-1. In de vierde ronde was HDC (met twee sterke aspiranten) de tegenstander. Zonder pro blemen werd met 6-2 gewon nen. RDC lag toen vrijwel uit de race door tegen ADC gelijk te spelen. In de vijfde en laatste ronde had Excelsior een walk-over. Binnen 20 minuten stond het team met 6-0 voor. In een lachwekkende wedstrijd won Maurits ook nog en zorgde dus voor 8-0. Op een gegeven moment stond Maurits van den Bosch 4 stukken achter, maar hij wist toch nog te win nen. Eindstand: 1. Excelsior 9 (32 bordpunten), 2. ADC 7 (26 bordpunten), 3. RDC 7 (25 bordpunten). Dat was ook het geval voor de TOOS-turners Sander Reus en Richard Nobel en dus wa ren Maarten Witteman, Mi chel van Loon en Gerben Zirkzee de enige TOOS-verte- terdag 11 juni in Roermond, genwoordigers in het eerste wedstrijddeel. Deze drie he ren kwamen uit in nivo 5C. Na de hoge klasseringen van Maarten en Michel tijdens de eerste voorwedstrijd, waren /.PVPI1 ivIll'ZPïl de heren goedgehumeurd aan V V11 de wedstrijd begonnen. Maar ten liet echter bij brug (6.00) en lange mat (6.35) zo veel veen collectanten van de Ne derlandse Hartstichting om een gift voor de strijd tegen Deze is er op gericht Marok- ■’hart-en vaatziekten. Hart- en vaatziekten zijn nog steeds volksvijand nummer één. De Hartstichting be strijdt hart- en vaatziekten door het stimuleren van we tenschappelijk onderzoek, het geven van gezondheids- - - voorlichting en het verbete- Maar als het aan ons ligt -duurt het niet lang meer voordat de plaatselijke Zon- nebloem-afdeling Zevenhui zen een feit is‘, zegt S. Nul kes, districtshoofd van De DEN HAAG/WADDINX- VEEN - De ministerraad is akkoord gegaan met een wij ziging van de huidige tarief- x^™™ x„„ xxx,v..v,x, regeleing van de Koninklijke de voorwedstrijd turnen voor jongens en heren georgani- Notariële Broederschap. Stap - - - - voor stap zal een situatie ont staan waarbij de tarieven op het niveau van de reëele kost prijs komen te liggen. Het voorstel tot wijziging van de nieuwe Wet op het notaris ambt is afkomstig van staats secretaris mr. Aad Kosto van Justitie. Het is in nauw over leg met staatssecretaris mr. Yvonne van Rooy van Econo mische Zaken tot stand geko men en is mede gebaseeerd op een onderzoek van KMPG naar de kosten en opbreng sten van het notariaat. Het prijsniveau zal geleide lijk en in toenemende mate door de marktwerking wor den bepaald. Het kabinet ver wacht dat daardoor de prijzen van notariële akten in de on- roerend-goedpraktijk (trans port- en hypotheekakten) ge leidelijk omlaag zullen gaan. Daarentegen kunnen enkele tarieven in de familiepraktijk (testamenten, verklaringen van erfrecht, samenlevings contracten en huwelijkse voorwaarden) geleidelijk worden verhoogd. Over het geheel verwacht het kabinet dat de prijzen van notariële akten gemiddeld omlaag zul len gaan. De tarieven zullen in beginsel vrij zijn op of omstreeks het moment dat de nieuwe Wet op het notarisambt in wer king treedt. Het wetsvoorstel moet nog bij de Tweede Ka mer worden ingediend. Tot de inwerkingtreding van de wet zullen de tarieven geleidelijk meer op het niveau van het kostprijs worden vastgesteld via de huidige privaatrechte lijke tariefregeling van de Broederschap. In het wijzigingsvoorstel is een bepaling opgenomen waardoor de overheid kan in grijpen, bijvoorbeeld indien het voortbestaan van veel no tariskantoren in gevaar komt. De tarieven die de notaris aan minder draagkrachtigen in rekening brengt voor fami liezaken, zoals bijvoorbeeld testamenten en boedelschei ding na echtscheiding, zullen bij algemene maatregel van bestuur aan een maximum worden gebonden. en Lek en de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden- Holland. Gedeputeerde G. Brouwer van de provincie Zuid-Hol- de rand van de samenleving, land verklaarde blij te zijn T' --- dat het proefproject van de grond is gekomen. Nu eens niet in één van de grote ste- achtergestelde groepen. Voor den maar in vier samenwer kende middelkleine gemeen ten een project dat straks ook elders toepasbaar moet zijn. natuurlijk niet uniek’, aldus Brouwer. moeilijk of zelfs helemaal niet meer van huis kunnen. We werkerk met 22-25 goede proberen onze aandacht wedstrijdpunten. daarbij te concentreren op ie- ZEVENHUIZEN - De Zeven Muzen houdt weer een avond punten liggen dat hij die ach- voor amateurmusici op zater- terstand bij voltige (8.50) en f--00---- J~ ringen (8.75) niet meer goed kon maken. Hij eindigde dan venhuizen. Het programma ook met 45.75 ’slechts’ als 1 11 vierde, maar plaatste zich wel als tweede voor de halve finale in Waddinxveen op 7 mei. Voor piano solo wordt muziek Michel begon redelijk op brug gespeeld van Chopin, Debus- (7.20) en rek (7.40), maar ging op lange mat (4.20) in de fout. Hij kon dat ondanks en i gen (8.05 en 8.25) niet mee goed maken. Michel einidgde De bezetting van Kashiro be- (basgitaar), Peter Captein (drums), Jaco de Jong (elec- groep 8 verdiepten zich in een trische gitaar) en Gert-Jan zelfgekozen beroep. Na deze bezoeken hebben de i aan den Rijn. De meisjes en jongens aan dien de belangstelling om zelf kleurwedstriid T 22 i_ i_22 ta n nebloem te gaan doen groot genoeg is, kunnen we het Zo- nenbloem-werk in Zevenhui zen ook daadwerkelijk gestal te gaan geven en een plaatse lijke afdeling oprichten'. ‘Naast vrijwilligers die be zoekwerk willen doen en wil len helpen bij de diverse ont- spanningsactiviteiten, heb ben we ook behoefte aan men sen die een bestuursfunctie in de toekomstige afdeling wil len vervullen4, besluit het dis trictshoofd van De Zonne bloem. Voor meer informatie over De Zonnebloem en de ledenwer factie in Zevenhuizen kan men contact opnemen met S. Nulkes (tel. 02523-74740) of met het Nationaal Bureau van De Zonnebloem in Breda (tel. 076-602060). deel van Zuid-Holland. "We hopen eigenlijk dat de le denwerfactie het startschot is tot de oprichting van een af zou daarom mooi zijn als de nog acht minuten spel moest ledenwerfactie naast veel le- daar toch nog wel iets aan ge- den ook vrijwilligers oplevert, daan kunnen worden. Maar helaas, de korf bleef aan beide kanten potdicht en dat betekende een krappe ne derlaag voor de Waddinx veense ploeg (10-11). Doordat Activiteiten Fundament van De Zonne bloem is het zogenaamde ’be zoekwerk’. Vrijwilligers van de plaatselijke afdelingen gaan regelmatig op bezoek bij goede prestatie door de gehandicapten en hulpbehoe- Hetzelfde geldt voor Juijen van Pruissen en Mark Kra nenburg. Zij draaiden mee in nivo 4B en eindigden met 42.15 en 44.15 op respectieve lijk de zesde en derde plaats. dicapten en hulpbehoevende ouderen, kondigt daarin een Jn Waddinxveen komen de grote ledenwerfactie in Zevenhuizen aan. ^este turners uit Zuid-Hol- land, Zeeland, Gelderland, der individu. Een persoonlij- Noord-Brabant en Limburg ke benadering dus. Dat geeft bij elkaar en tijdens deze ruimte voor een goed gesprek, een vertrouwensband", aldus het districtshoofd van De Zonnebloem. Behalve het ’bezoekwerk’ or ganiseert De Zonnebloem di verse ten voor zieken en gehandi capten, zoals aangepaste va kanties, dagboottochten, ont- 21 22 1 _X_X optredens van bekende veel meer gezellige midda- jes kunnen veroorloven weekeinde van zaterdag 7 en ontspanningsactivitei- zondag 8 mei in sporthal De Sniep zullen dus naast de beste turners van Nederland (Christian en Alexander spanningsbijeenkomsten met Selk), tevens vijf TOOS-tur- optredens van bekende ar tiesten, winkeldagen en nog gen, avonden en leuke uit stapjes. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag 13 april kwam een groep kinde ren met begeleiders naar het archeologisch themapark Ar cheon in Alphen hadden meegedaan aan de van een aan- vrijwilligerswerk bij De Zon- tai Albert Heijn-filialen in de regio in samenwerking met Arch aqti De AH-filialen De Aarhof, Herenhof en Ridderhof in Al phen aan den Rijn en de fila- len van de supermarkt in Boskoop, Koudekerk aan den Rijn en Waddinxveen lever- aanpak dreigt. Minstens zo belang rijk is het brede draagvlak want de twee aangezochte Marokkaanse projectwerkers niveau, het gebrekkig func tioneren van de eigen organi saties en voorlichting. dig hebben’, verzekerde de De huidige mogelijkheden op provinciale bestuurder. het gebied van scholing en ar- Na twee jaar zal beoordeeld beid moet toegankelijker wor- kunnen worden of het met de den gemaakt voor Marok- groep probleemjongeren kaanse jongeren. Daarnaast beter gaat. Het project is wordt een preventieve aan- flexibel van opzet en kan tus- pak ontwikkeld met voorlcih- sentijds bijgesteld worden als ting - dit nodig mocht zijn. ‘Waar het om gaat is‘, zoals Brouwer stelde, ‘dat de jonge ren in onze maatschappij naliteit, gokverslaving beter kunnen functioneren d 121 1 dan nu het geval is. Het gaat kaanse jongeren, er niet om hen opnieuw te moduleren maar ze vanuit hun eigen cultuur een functie te geven in onze maatschap pij. Dat zal zeker ook de tole- ratnie ten goede komen‘. en van Soest tv V i f i r I w o Handelsdrukwerk z Reklamedrukwerk c Zw-art/iWf kopieen c Kleurkopieën z Gelegenheidsdrukwerk z Full-color kopteen o Inbinden z Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 1 1J 12 rtXTx J_1_122 12 een ft’

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21