Dames van De Gouwe winnen, heren veilig Be Fair-heren op zesde plaats Degradatiegevaar bedreigt Be Fair Vliegseizoen 1994 van De Sperwer van start Waterpoloërs blijven in eerste klasse Korbis haalt zege binnen Winst voor Flyers-dames WSE Cl gelijk tegen Be Fair floreant (za.) - Be fair Sjoelprijzen Winst heren Flyers 4 Waterpolosters in Teun van der Krol leidt Excelsior Volleyballers winnen weer uitwedstrijd OMTZIGT Verlies voor WSV-koploper T. v.d. Oord Zaterdag 23 april Open tournooi Gouwe-dames 4 op weg naar kampioenschap Gouwe-masters: 14 medailles Pagina 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 APRIL 1994 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste teams van B aantreden tegen heren WADDINXVEEN - In het'weekeinde werd na enkele afkeu- 8-9 en handhaaft zich, even als De Gouwe, in de eerste klasse. Tweede teams Dames 2 van de Gouwe be haalde een gemakkelijke 11-2 overwinning tegen Nautilus 1. In de eerste periode kon de ker binnenschoot.WSÉ Al deelde in een harde wedstrijd WADDINXVEEN - Na voor de eerste keer een thuiswed strijd verloren te hebben, zijn de mannen van CVB Bank Be Fair-volleybal er in geslaagd weer eens een uitwedstrijd te winnen. Dat gebeurde tegen Netwerk 1 uit Pijnacker. Net- mate de partij vorderde het initiatief naar zich toetrok en uiteindelijk de koploper een Noorlander Zn. 6 11 47 66; E. van Beek 7 44 73 74 104 105; J. Verbakel 8 23 40 48 101 116; C.A. Bode 10 12 14 46 53 75 79 87 92; F. Rip 13 57 81; J. Toor 15 19 28 33 45 83 95 120; J. Troost 17 18 26 30 Boskoop Voetbal Promotion Koploper blijft echter nog T. v.d. Oord, aangezien de num mers 3 en 2, W. Hennink en B. Jansen, remise overeenkwa men. De witspeler zette zijn opponent onder flinke druk, maar zijn tegenstander wist met enkele tactische afruilen het vuur uit de partij te halen en uiteindelijk werd tot een puntendeling besloten. Ge zegd moet worden dat W. Hennink het dichtst bij de overwinning zat. Verder in de top kwam H. van Woudenberg duidelijk als sterkste naar voren in de par tij tegen H. Smitskamp. Een verrassing was verder dat A. Kardol met lege handen naar huis werd gestuurd door J. Stam. WADDINXVEEN - De water- polosters Gilian v.d. Berg, Mirjam O ver dam en Wendy de Frankrijker van de zwem en waterpoloclub De Gouwe maken deel uit van de Neder landse waterpoloselectie. Ze De vierde set leek een kopie te gaan worden van de derde. De set was rommelig en de Voorburgse ploeg nam een 11-6 voorsprong. Vooral een Door dat resultaat draait de ploeg van Han Poortvliet in de bovenste regionen van de competitie. Hoewel Korbis een goede inzet toonde was het spel qua taktiek niet echt goed te noemen. Met wat meer overleg in de spelop- bouw was een veel grotere winst beslist mogelijk ge weest. In een volgepakt Gouwebad BZ&PC voor het eerst in de sprong kwam. BZ&PC won de Waddinxveen - Vanavond woensdag 20 april - om half zeven kan er weer gesjoeld worden in het clubgebouw van de schuttersvereniging --1.....„„.i (Alberding Thijmlaan). De prijzen van de laatste sjoelavond bij de Wad dinxveense sjoelers zijn ge gaan naar: Klasse A: B. Brouwer, T. van Leeuwen, Dick Dros, Ed den Drijver. Klasse B: Frans Bouwmeester, C. van Wijk, Asha den Drijver, Kees Slin gerland. Klasse C: Caroline van Drunen, Cor Faay, Dirk Faas, Adrie Faas. Klasse D: M.C. Taktor, Elfrida Visser, Coby van Eek, Jeanette Kers bergen. Klasse E: Rosewelle van Leeuwen, Miep Zonder- nu tegen de taaie A. v.d. Star re. J. Muit, een klasse minder dan vorig seizoen, verloor van T. Kuiper. J. v.d Haven deed goede zaken tegen P. van Of feren. J. v.d Heiden blunder de tegen C. Asscheman. L. v.d. Haven boekte zijn vijfde zege op rij, nu verrassend te gen J. Brobbel. Verder een puntendeling tus sen H. Brinkhorst en T. v.d. Knaap. T. van Bruggen hield H. Reus van de winst af door een degelijke remise. R. Kloet won ook weer eens, nu van C. Alblas. J. Pensioen was de mindere van D.J. van Offe ren. Eveneens verlies voor J. van Sandijk tegen J. Auad. J. de Bock en A. Versluis kwamen remise overeen. G. Torenbeek delfde het onderspit tegen J. Verdoom. Hekkesluiter C. v.d. Knaap bracht zijn tegen stander H.E. van Offeren een verrassende nederlaag toe. 15, de tweede 9-15 en de laat ste eveneens 9-15. Be Fair heeft nog één wed strijd te gaan tegen Tonegido kampioenskandidaat. Voorburg. Dat team is al ze ker van het kampioenschap. Voor Be Fair valt er in de competitie weinig eer te be halen, maar er rest nog wel de eer om van de kampioen te winnen. Een fraaie zege van M. Moer land op F. Ritten W. v.d. Hoek, ook weer goed in vorm, be haalde winst op de taaie T. Wiersma. E. Ket boekte ook weer eens een overwinning, Het bleef 0-0. BI wist na 70 minuten voet ballen de score tegen VEP BI te openen. Binnen 10 minu ten werd er drie maal ge scoord door Varied David, Maurice van Velzen en Hafid Assoulymani, zodat WSE nu twee punten los staat van WDS BI dat gelijkspeelde. B2 kwam tegen Olympia B2 WADDINXVEEN - Twee sei zoenen lang heeft heren 4 van Flyers-badminton moeten wachten op een overwinning. Dit vreugdevolle feit heeft nu plaatsgevonden en het kon tegen Lokomotief niet op een dedigde ook prima. Dennis TJ_! 1 1_1. 1 1 1 "1 te toeloop, omdat dit tournooi met voorzichtige ballen door J 222r_2_ 2j eerste set aldus gemakkelijk met 15-7. Ook aan het begin van de tweede set was het de Voor burgse ploeg nog niet hele maal duidelijk dat Be Fair nog wel even voor een verras sing wilde zorgen. Be Fair nam een 8-5 voorsprong. Toen begon Tonegido de klasse te laten zien, die je als kampi oen toch moet hebben. Met een zeer taaie verdedi ging en een goede aanval nam Tonegido het initiatief. Be Fair stelde daar voornamelijk slechte passes tegenover. To negido won de set met 10-15. De derde set leek voor Be Fair helemaal een catastrofe te gaan worden. Het slechte passen werd voortgezet en Joost van Avendock sloeg veel ballen uit. Tonegido kreeg snel een 3-11 voorsprong. Toen kwam de mentaliteit, die Be Fair in thuiswedstrij den heeft, weer boven drij ven. Het publiek blies de toe ters aan flarden. Met hard werken won Be Fair de set land, Yvonne Kersbergen, alsnog met 15-13 Corry Boegheim. Tweede ron de: Dirk Jan van Drunen, Mien van Renesse, Guus van Renesse, Ronald Meijer, Tine Valenkamp. aantal mooie driemeter-aan- vallen van Voorburg droegen daartoe bij. Be Fair leek nog even terug te gaan komen, maar Tonegido liet zich niet meer verrassen (8-15). In de vijfde set nam Be Fair een licht initiatief, maar bij 6-6 nam Tonegido een voor sprong. Dirk Pijpers verdeel de het spel, maar kon de wed strijd niet alsnog in het voor deel van Be Fair beslissen (10-15). Een mooi seizoenss- lot. Dames 5 kon het niet bolwer ken tegen Westland Stars. De eerste helft ging nog gelijk op, maar uiteindelijk werd er toch verloren. Uitslag 25-34. Bij de jeugd waren er enkele goede en spannende wedstrij den. Vooral meisjes junioren 2 deed het uitstekend en stuurde medekandidaat voor de tweede plaats, Lokomotief, met een nederlaag naar huis. Uitslag 41-38. Topscoorster: Antoinette van Dam met 14 punten. Meisjes passerelle 1 behield de kampioenskansen door winst op Jumpers. Dit werd tevens een revanche voor de nederlaag in de uitwedstrijd. Uitslag: 52-16. Topscoorder: Remke van Gooien met 12 punten. Jongens junioren 1 speelde een uitstekende wedstrijd. Onder leiding van coach Ri cardo Overdam komt er meer lijn in het spel en daardoor ook betere resultaten. Uitslag 71-50. Topscoorder: Juriaan Tholenaar met 27 punten. Jongens kadetten 2 deden het tegen Gymnova ook goed. Er werd nipt verloren. Uitslag 68-71. Topscoorders Berthin Mahaka en Casper v.d. Put beiden met 16 punten. Spannend was de wedstrijd van de jongste telgen uit de basketbalfamilie van Flyers. De benjamins wonnen met 19-14 van Zoebas en het kam pioenschap komt steeds dich terbij. bondsgedelegeerde zal optre den R. van Noord. De tour- nooicommissie wordt ge vormd door de dames G. v.d. Berg, A. v.d. Broek, M. Baars en de heren F. Bouman en J. Akkerhuis. De Gouwe Smash verwacht WADDINXVEEN - In de on derlinge damcompetitie van Excelsior lijkt Teun van de Krol het eerste clubkampi- oenschap vrijwel niet meer te kunnen ontgaan. Piet Swart, die even veel verliespunten heeft als de koploper, heeft echter wel vier wedstrijden minder gespeeld, zodat het moyenne van Term van der Krol aanzienlijk beter is. Beide spelers wonnen hun wedstrijden. Teun van der Krol klopte Kees Blonk (twee voudig clubkampioen) en Piet Swart bezorgde Jan de Heer een nederlaag. De winst van Dick Dibbets op Cor Stolker houdt in, dat Dick, die veel wedstrijden heeft gemist, op een 3e of 4e plaats lijkt af te stevenen. Daniël Westmaas, die met het aspirantenteam van Ex celsior kampioen werd van de Dambond Midden-Holland, verrichtte knap werk door Gerrit van der Zijden te klop pen. Fred Zaadhof klopte Jan Kramer en stelde daardoor plaatsing in het eerste acht tal vrijwel zeker. De enige remise werd opte- kend door Adriaan Blom en Jaap van der Eist. Adriaan Blom had wel enig voordeel maar Jaap verdedigde zich sterk. Lucien Claessen kreeg het tegen Teun Twigt in het middenspel zwaar te verdu ren. Hij moest schijfverlies accep teren, maar in de overblijven de stand had hij zeker com pensatie. In een 4-om-5-stand verzuimde Lucien Claessen een eenvoudige remisegang. Teun Twigt buitte dat meteen goed uit en laveerde naar vol le winst. ■P v> 4-0. Door een zeer slechte tweede helft gaf WSE de winst uit handen en liet Olympia vier maal tegen sco ren, zodat ze met een gelijk spel genoegen moesten ne men. Via 3-0 in de tweede periode en 8-1 in de derde periode werd de eindstand van 11-2 bepaald. Voor De Gouwe scoorden Astrid van Galen (4), Marloes Boereboom en Diana van der Zijden (2), Ga brielle van der Loo, Amanda van den Berg en Nancy van den Hoek. Heren 2 speelde tegen BZ&PC een spannende wed strijd. De Gouwe opende sterk en kwam snel op een 2-0 voorsprong. Doch via de tus senstanden 2-1, 3-2 en 3-4 werd het uiteindelijk 5-5. Voor De Gouwe scoorden Axel Russcher (2), Marcel Rib- bens, Ed den Boon en Niels Nolta. De Gouwe sluit zaterdag 23 april het seizoen af met thuis wedstrijden. Dames 2 en he ren 2 spelen tegen de hoogge- noteerde teams van UZSC uit Utrecht. Dames 2 opent om 18.00 uur tegen naaste con current UZSC 1 en om 18.45 uur speelt heren 2 tegen de koploper UZSC 2. Om 19.30 uur speelt heren 1 tenslotte tegen het als derde genoteer de Alliance 1 uit Zaandam. Dames 1 is uitgespeeld. Dames De dames van De Gouwe ver loren destijds de uitwedstrijd tegen De Ham nog met 8-5. De ploeg uit Wormerveer heeft een goed seizoen achter de rug, doch is evenals de De Gouwe-dames reeds lang uit geschakeld voor de play-offs. T\ x 1_ 1. 1_1_ ze wedstrijd was een overwin ning en daar hebben de Wad- dinxveensen hard aan ge werkt. Ondanks het feit, dat De Ham op een 0-1 voorsprong kwam, werd de eerste periode met 3-1 voor De Gouwe afge sloten door prima doelpunten van Mirjam Overdam, San dra Berckenkamp en Gillian van den Berg. Door goed ver dedigen wist De Ham in de tweede periode het team van trainer-coach Jan Midden dorp scoren te beletten. voorsprong. Marc Faber, Paul Pas in^ de derde, periode van Doome en Remco de Frankrijker zorgden voore en 8-7 voorsprong aan het einde van de derde periode. De vierde periode moest de beslissing geven. De Gouwe- jonge duivenvluchten (100- 500 km).De uitslag van de prijsvlucht vanuit luidt: R.A. van der Made 12 3 9 16 37 38 42 43 59 64 76 77 86 88 108 117; D. Griffioen 4 39 68 78 82 85 119; M. Tolle naar Zn. 5 24 25 27 41; P goede promotiekansen de eerste klas kring. Het succes van dit team blijkt inspirerend te werken op het eveneens vierde team van de heren. Deze willen niet ach terblijven en hebben met pit tige wedstrijden ook de lei ding genomen. Voor De Gou we is dit een gezonde ontwik keling, met name omdat in deze teams diverse jonge spe lers en speelsters uitkomen welke kunnen doorgroeien naar hogere teams. WADDINXVEEN - Met een prijsvlucht vanuit het Belgische Duffel (plm. 106 km tot Waddinxveen) is het vliegseizoen voor de leden van de Waddinxveense postduivenvereniging I ters-zwemwedstrijd I Triton aldaar is een enthousi- stand op 6-2 bepaald, door dit resultaat is dames 1 definitief op de achtste plaats geëin digd. ren de bedoelingen van de gasten duidelijk. De Wad dinxveense opbouw werd al spannender manier. De eerste helft nam Flyers een voorsprong van 32-24. Deze werd in de loop van de tweede helft nog iets verder uitgebreid. Maar toen begon er bij de heren iets door te dringen van ’wij gaan win nen’ en het hele team blok keerde. Lokomotief kwam langzaaam dichterbij en nam zelfs een maal een kleine voorsprong. Maar gelukkig voor Flyers werden de laatste vrije wor- pen(door de tegenstander ge- WADDINXVEEN - Op zich zelf is een gewonnen wed strijd voor dames 1 van Fly- ers-basketbal niets bijzon ders. De dames draaien onder leiding van coach Frank Min nee een goed seizoen en er zijn meerdere wedstrijden ge wonnen. Echter, tegen Dunc- ker uit Hilversum was dit, zo lang de dames in het rayon spelen, nog niet gelukt. Het werd bijna een obsessie, want de wedstrijden werden steeds verloren met een klein verschil en altijd in de laatste vijfentwintig seconden. Dit maal waren de rollen omge draaid en kon Flyers einde lijk de winst pakken, maar het was kantje boord. Eind uitslag 70-68. Topscoorster en uitblinkster was Babette Heerkens met 18 punten. De wedstrijden van dames 3, 4 en 5 waren het aankijken best waard. De uitslagen wa ren niet altijd in het voordeel van Flyers, maar er werd goed gespeeld en dat telt. Dames 3 verloor met 41-59. Topscoorster was Marion Dijkstra met 8 punten. Da mes 4 won dik verdiend van Argus, ondanks de achter stand na de eerste helft. Uit slag: 56-33. Topscoorster: Ro- sanne de Kruijf met 12 pun ten. WADDINXVEEN - De 29e ronde van de onderlinge com petitie van de Waddinxveen se Schaakvereniging WSV zorgde voor spanning met de wedstrijd tussen koploper en witspeler T. v.d. Oord tegen E. Philipse. voetbalvereniging flOrCQÏlt Aanvang14.30 uur Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop seert al jaren achtereen een open tournooi voor Dl 25+. Dit jaar is het echter de eer ste keer dat er ook ingeschre ven kan worden door C2-spe- liet hij duidelijk merken dat Iers en -speelsters. Het tournooi begint op zater dag 11 juni en de finales wor den gespeeld op zondag 19 ju ni. De vereniging is er trots op bracht Sandra Berckenkamp de stand op 4-1. De Ham ver schoot in de vierde periode achter haar laatste kruit (4-2), alvorens de goed op dreef zijnde Mirjam Overdam heren onder leiding van Hans met twee doelpunten de eind de Gruyl konden in deze be- c 1 1J J langrijke periode niet meer tot scoren komen, terwijl zijn geselecteerd door bonds- Tip C^-OllWP coach Kees van Hardeveld. Het wedstrijdseizoen voor de StTUIsFi waterpolodames is begonnen met een vierlandentoumooi in Rome. De Sniep moesten de Gouwe- wedstrijd op een kleine voor- _f. hc.cu aantreden tegen sprong kwam. BZ&PC won de Nic Geers slaagde ook niet in BZ&PC uit Bodegraven. Een streekderby uiteindelijk met T7 echte streekderby met grote belangen. Voor de Bodegra vers betekende het de laatste kans voor handhaving in de eerste klas en ook De Gouwe moest theoretisch nog één punt halen. In de beginfase kwam De Gouwe door doelpunten van Marc Faber, Arco Verboom en Paul van Doome op een ge- enige ringe 3-2 voorsprong. De Gou- t aan we-heren speelden helaas het masterfront, behaalde niet ZOals zij de laatste weken goud op de 400 m., de 200 m. en de 50 m. vrij. Erika Vlas- man 1 bij de 50 m. rugslag in 39.74 en op het zilver bij de 100 m. vrij en de 50 m. en de 100 m. vlinder. Lizette van Hooft verdiende goud op de 100 m. rug in 1.22.18, zilver op de 100 m. school en brons op de 100 m. vrijeslag. WADDINXVEEN - Het jeug dige dames vier van De Gou- we-waterpolo, nog steeds on geslagen, speelde een belang rijke wedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Donk 4. Met doelpunten van Yvette de Beer (2x), Sandra van den Bosch en Astrid van Wijk en een door keepster Yvonne Boer schoongehouden doel werd door deze 4-0 winst de koppositie verstevigd. Het Waddinxveense team heeft nationale selectie goede promotiekansen naar vroeg gestoord, waardoor de geelzwarten op het midden veld veelvuldig balverlies le den. Ondanks het betere spel van Bergambacht kregen de Sniepbewoners in de persoon van Frans Lalihatu een aan tal doelrijpe kansen. Helaas stond het vizier van de linkerspits niet op scherp en werd er niet gescoord. Na ruim een kwartier gebeurde dat wel aan de andere kant van het veld, toen Arjan Be- zemer een enigszins dubieuze strafschop mocht benutten (0-1). Na de rust leek Waddinxveen wat feller uit de startblokken te komen, maar toen Bergam bacht via de gebroeders Henk-Peter en - wederom - Aijan Bezemer binnen twee minuten scoorden was het geelzwarte verzet gebroken. De overige vier wedstrijden zijn nog slechts van belang voor de statistiek. Zwem- en Poloclub ”De Gouwe” wedstrijdprogramma ZATERDAG 23-04-94 THUISWEDSTRIJD DE GOUWE DE GOUWE DE GOUWE mist en bleef na veertig minu- Waddinxveen ten zuivere speeltijd een sco re van 55-55 op de borden staan. Dus werd er verlengd. Het talrijke publiek voelde de sensatie aankomen en ging als een blok achter Flyers staan. Dit hielp de heren over het dode punt heen. In de ver lenging bleken alle neuzen weer in de goede richting te staan en kwam Lokomotief niet meer aan bod. Eindstand 66-61. Topscoorder werd Gertjan Khjn met 20 punten. Tien minuten na de wedstrijd kwam het Flyers’ clubblad ’Inflight-Magazine’ met een extra editie om dit vreugde volle feit te vieren en het bij zondere hiervan te onderstre pen. WADDINXVEEN - Na de 10-11 nederlaag een week geleden tegen koploper ADO uit ’s Gravendeel kwam het herstel van Kor- bis-korfbal zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Zeeuwse ACKC. Met 6-7 - een magere score overigens - werden twee kostbare wed- strijdpunten behaald. WADDINXVEEN - De plaat selijke jeugd voetbalderby tussen WSÈ Cl en Be Fair Cl was van de eerste tot de laat ste minuut boeiend. De vele toeschouwers kregen een echt spektakel voorgeschoteld. Be Fair, dat nog kans dacht te hebben op de titel, zag net als het hardwerkende WSE voor de rust geen kans om de wed strijd te openen. Ook de twee de helft waren beide teams ei kaars gelijke. Toch was het Be Fair dat in het begin van de tweede helft door een fout in de WSE-verdediging 0-1 op het scorebord bracht.Beide teams kregen hierna enkele opgelegde kansen om deze stand te veranderen, maar geen enkele kans werd omge zet in een doelpunt. In de al lerlaatste minuut was het Frans Schwiebbe die voor WSE de verdiende gelijkma- ringen door alle de drie de Waddinxveense verenigingen weer gevoetbald. Be r air en Waddinxveen verloren. de punten met Sportlust Al. Het is Be Fair niet gelukt om de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen in winst om te zet ten, alhoewel hiervoor de kansen wel aanwezig zijn ge weest. Zo kon na vijf minuten spelen Arjan Groenendijk een voorzet van Richard Karsten niet in een doelpunt omzet ten. Vervolgens kregen de bezoe kers enkele kansen, maar ook op een riante voorsprong van zij wisten deze niet te benut ten. Na dertig minuten speel de Richard Karsten de bal op Otto Kempkes, maar diens schot ging net naast het doel van Kagia. In de 35e minuut soleerde Ot to Kempkes door de verdedi ging van de Lisserbroekers en kon alleen gestuit worden door de keeper, die hier ech ter wel een overtreding voor nodig had. De terecht toege kende strafschop werd echter door Arjan Groenendijk hoog over in plaats van in het doel geschoten. Mede hierdoor werd de ruststand 0-0. Na de hervatting was Arjan Groenendijk vervangen door Pieter van Herk, maar deze wissel bracht uiteindelijk niet het gewenste resultaat. Drie minuten na de pauze leek John van Beek toch te gaan scoren, maar hij raakte slechts een tegenstander in plaats van het net. Zeven minuten later was het toch raak, maar nu voor de gasten, die een kopbal uit een vrijeschop in het doel zagen verdwijnen. Weer zeven mi nuten later was het lot voor de gastheren beslecht, toen WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van volleybalver- goed doorzetten van een Ka- eniging CVB Bank Be Fair heeft zijn laatste wedstrijd, de thuiswedstrijd tegen Tonegido Voorburg 2, met 2-3 verloren. In de eindrangschikking is Be Fair op de zesde plaats geëin digd. De scheidsrechter was een imposante persoonlijkheid, en niet alleen fysiek. Hij be gon met de tweede scheids- gia voorwaartse het tweede doelpunt betekende. Ondanks het inzetten van Henk Jan Verzijl voor Karl Pronk kon Be Fair toch niet de indruk vestigen, dat er voor een van de laatste kan sen werd gestreden om aan de dreigende degradatie te ontkomen. Zaterdag krijgt Be Fair op nieuw een kans om in de vier de klasse te blijven, maar dan zal er in de derby tegen het Boskoopse Floreant wel uit een ander vaatje getapt moe ten worden om de beide pun ten mee naar Waddinxveen te nemen. WADDINXVEEN - In Deurne werd de Eerste Peelland Mas- gehou- den. Bij de zwemvereniging aste masterafdeling ontstaan die zowel voor masters van 25 en ouder als voor pre-masters van 20-25 jaar elf zwemon- derdelen op het programma had. Van de Waddinxveense zwemclub De Gouwe waren de masters Nic Geers (groep 55-59) en Judith van (50-54) aanwezig, alsmede de pre-masters Erika Vlasman en Lizette van Hooft. Het bad bleek niet echt snel te zijn. Geen van de Gouwe- zwemmers wist een persoon lijk record te zwemmen, dus yz.rx- zijn opzet om zijn Europese records op de 400 en 200m. vrijeslag aan te scherpen. Met 5.07.30 en 2.29.17 bleef hij daar nu een handvol se conden boven. Toch kwam de Gouwe-ploeg met 14 medailles thuis. Nic Geers won naast de genoem de nummers ook nog de 100 m. vrij, de 100 m. wissel en de 100 m. vlinderslag. Judith van Berkel, na maanden weer present De Sperwer van start gegaan. Ondanks de koude en de ha gelbuien kwamen de duiven op deze eerste vlucht vlot naar huis. De drie snelste duiven waren die van R.A. v.d. Made met een snelheid van bijna 100 km per uur. Het generaalkampioenschap 49 91 98 99; N. Hoogerdijk 20 zal gaan over 28 vluchten: 6 34 60 61 71 100 118; W. Bree- vitesse- (tot plm. 300 km), 6 dijk 21 31 69 70 80; C.G. Hof- midfond- (300-500 km), 6 man 22 72 110 111; C. Smits- fond- (boven 500 km) en 10 kamp 29 35 94; H. Vink 32 36 T‘“- 54 90 93; Comb. Wibo 50 52 j 56 113; P. Steenland 51 96; M. Duffel Verbeek 55 58 63 97 102; H. Metselaar 62 65 84 89 103 106; G. Tollenaar 67; Davy Hoftnan 107 112; Mw. E.J. de Wit 109; D.M. Degenhardt 114; M. Hofman 115. Waddinxveen Na het verlies uit bij Nieu- werkerk vorige week zondag moest Wadchnxveen-voetbal thuis spelen tegen titelpre- tendent Bergambacht. Juist zij hebben Waddinxveen de laatste illusie op een periode- kampioenschap ontnomen. In een van beide zijden matig duel wisten de bezoekers de kansen beter te benutten. Na een 0-1 ruststand won Berg ambacht uiteindelijk ver- diend met 0-3. werk gaf niet veel tegenstand AI vanaf het beginsignaal wa- Tweede teamspeler Theo van Eijck speelde als libero. Dirk Pijpers verdeelde het spel en deed dat prima. Op de rechts voor positie moesten zij de buitenaanval van Netwerk ontregelen. Door het blok he lemaal tegen de antenne aan te zetten slaagde Be Fair daarin. Het is weliswaar riskant om zo te blokken omdat de mid- denaanval van de tegenpartij Beide spelers zorgden voor dan veel ruimte krijgt, maar een goede en spannende par- coach Cees Swets had goed tij, waarbij E. Philipse naar- gezien dat de buitenaanval voor Netwerk essentieel was. Uitblinker bij Be Fair was Paul van Yperen. Mede door nederlaag wist te bezorgen, de vele doelpunten die hij Door deze overwinning en scoorde werd de eerste set 7- zijn vierde plaats op de rang- 1 1 lijst is E. Philipse na zijn ijzersterke opmars van de laatste maanden een heuse De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden. Heren 1 verloor de goalie de stand nog op 0-0. belangrijkste derby tegen BZ&PC 1 uit Bodegraven met Daarna kwam De Gouwe pas o8-9. Door dit resultaat blijven beide ploegen wel in de eerste gr?e<^,°P Berkel klasse. Daarvoor had heren 2 met 5-5 gelijkgespeeld tegen het tweede team van BZ&PC. Dames 1 van De Gouwe hield De Ham uit Wormerveer er met 6-2 onder, terwijl dames 2 Nautilus 1 uit Dordrecht met 11-2 huiswaarts stuurde. we-heren speelden helaas hebben laten zien. Dat gaf De enige te behalen eer in de- BZ&PC de kans om goed in de legde beslag op het goud wedstrijd te blijven. In de tweede periode nam De Gouwe een kleine voorsprong door doelpunten van Remko Overdam en Arco Verboom, maar aan het einde van deze periode was deze voorsprong alweer teniet gedaan. Het werd een zeer spannende wedstrijd. De duels werden op het scherpst van de snede uitgevochten en beide partij en kregen volop kansen. In de derde periode nam De Gouwe wederom een kleine WADDINXVEEN - De tennis vereniging De Gouwe Smash (Wamaarplantsoen) organi- rechter weg te sturen omdat hij een te lage code had. Hij deelde ook nog eens twee gele kaarten en een rode kaart uit, alle aan Tonegido. Daarmee hij de baas was. Tonegido was al kampioen. Voor Be Fair viel er eveneens niets meer te behalen dan de eer. Toch wilde Be Fair er nog wel wat van maken. Ook het dit te mogen organiseren. Als publiek, een orkest van toe ters en ratels, wilde nog wel wat zien. Tonegido begon ongeïnspi reerd. Bij Be Fair verdeelde Marc van der Wal het groot ste deel van de wedstrijd het spel. Hij deed dat goed en ver dedigde ook prima. Dennis zoals ieder jaar weer een gr o- Lustig scoorde herhaaldelijk in de wijde omgeving bekend het midden. Be Fair won de staat als één van de gezellig ste. Halverwege die week zal de feestavond met ’live’ mu ziek weer het gebruikelijke hoogtepunt worden. opgencht 1 september 1945 .STICHTING, 18.00 uur 18.45 uur 19.30 uur uit Utrecht uit Utrecht uit Zaandam 2 - UZSC 1-dames 2 - UZSC 2-heren 1 - ALLIANCE 1-heren Deze advertentie werd mede mogelijk gemaakt dankzij AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw Hoofdsponsor: Sponsors: Cl...- J Q. S. Van der Panne (Alphen aan de Rijn) Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software LZ (0-3). J‘ J1'- J- ,xx„„xx,xxi goed keepende Nautilus-

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 27