de Gouwe door ‘Musica ad Rhenum Bevrijdingsconcert van De Gouwestem Tele-Taxi wordt beter en goedkoper HARVINK Meubelfabriek doet mee aan milieuproject GLASBEEK Aanrijdingen Kamermuziek aan onoplettende bestuurders Historisch Genootschap Waddinxveen wil ook het heden gaan vastleggen V 'Ti Nieuwe halte Waddinxveen H/RNINK Fietsen gestolen ’Spektakel’ zoekt mannen I Dieven stelen 500 kratten Disco-avonden in Paddestoel AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! w NU MOTORRIJLES en in de zomer zelf gaan rijden BEL DAN 01828-16494 ook les in een TERREINAUTO verkeersschool haf Boere 1 Pagjna 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1994 Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. (Foto: Sjaak Noteboom). De trompettisten vader Herman en zoon Henk-Jan Drost. de v WADDINXVEEN I WADDINXVEEN - Vrijdag avond 29 april van 21.15- 24.00 uur wordt door wijk- en speeltuinvereniging De Pad destoel (Lijsterbesstraat) een disco-avond voor 30-plussers gehouden. De Goud van Oud- avond van vorige keer was een succes, daarom is beslo ten om nog zo’n avond te or ganiseren. kantoor van Westnederland in Boskoop (telefoon 01727- 18223). I b f Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. ook het kunnen realiseren van een p; historisch Entreeprijs De prijs van losse kaarten be draagt ƒ12,50, met CJP en Voordeel Het voorkomen van afval en het verminderen van het energieverbruik levert zowel de bedrijven als het milieu voordelen op. Er kan een be sparing van 20% lak worden bereikt door het verfspuiten van meubels onder lage druk. Energie-efficiënte verlichting bespaart al snel de helft op de WADDINXVEEN - Bij een le vensmiddelengroothandel aan de Bredeweg in Waddinx veen zijn 500 lege kratten ge stolen. Men verschafte zich toegang tot het terrein door het forceren van een hek. In de Formido Bouwmarkt aan de Noordkade is een 50- jarige man uit Gouda op he terdaad betrapt bij een win keldiefstal. Hij is aangehou den en overgedragen aan de politie. In verband met de nieuwe richtlijnen werd hem onmiddellijk een bekeuring van ƒ200,- opgelegd. ’s Nachts werd ingebroken in een woning aan de Graanak ker. Men kwam binnen door met geweld de voordeur open te breken. De gehele woning werd doorzocht. Weggenomen werden geld, een betaalpasje, een paspoort en sieraden. Er vond in de nacht ook een snelkraak plaats aan de lep- laan. Bij een supermarkt werd een ruit vernield waar na rookartikelen werden ont vreemd. Voor ƒ25,- per jaar is men lid en daardoor verzekerd van de kwartaalbladen en de toe gang tot de lezingen en de ex cursies, maar bovenal van de gewaarborgde conservering van de geschiedenis van Wad dinxveen door het Historisch Genootschap Waddinxveen. Drive-in-discotheek The Fly ing Dutchman draait vrijdag avond veel top-40-hits uit vervolgen tijden en af en toe ook nummers van deze tijd. De entreeprijs is vijf gulden, inclusief een consumptie. Vrijdag 29 april van 19.00 tot 21.00 uur is er voor de jeugd van 6 tot en met 14 jaar een extra disco-avond in wijkge- bouw De Paddestoel. Drive- in-discotheek The Flyng Dutchman met dj Ed en dj Jan Willem draait dan weer de allerbeste muziek uit de top-50. De entreeprijs be draagt één gulden. Voor het concert op Bevrij dingsdag heeft het door diri gent Martin Mans geleide De Gouwestem een mooi en ge varieerd programma opge steld. Naast bekende geeste lijke en klassieke liederen zullen er door de mannen een groot aantal vaderlandse lie deren worden gezongen. Naast de zang van het man nenkoor is er in het program ma ook voldoende plaats in geruimd voor het samen zin gen van graag gezongen va derlandse liederen. De be- Van Pietro Locatelli (1695- 1764) staat op het program ma de Triosonate in De bei de solo-instrumenten, de tra- verso en de viool, hebben hier eigen melodie, begeleid door het basso continuo. Het Italiaans Concert voót clavecimbel solo van J.S. Bach behoeft nauwelijks toe lichting. Het stuk behoort tot het bekende repertoire. De avond wordt besloten met het Kwartet in d voor traverso, viool, cello en clavecimbel van G.F. Handel. Van deze halten zijn alleen ritten van en naar het Tele- Taxi-gebied mogelijk. De inwoners van Zwammer- dam en de bewoners langs mogelijkheden wordt rijksweg 11 tussen Alphen aan den Rijn en (dus ook Hooge Burch) kun nen vanaf zondag 1 mei ge bruik maken van de Tele-Taxi naar Alphen aan den Rijn (station NS), Bodegraven (station NS) of Boskoop (halte ing. W.M. Terra van het regio- Zijde). De Tele-Taxi Midden-Holland blijft langer in bedrijf. De eindtijd wordt verruimd tot 24.00 uur op alle dagen van de week. Ook een aansluiting op lijn 173 om 18.55 uur bij de halte Kruisweg-Zoetermeer- selaan is, nu mogelijk. Voor de overige halteplaatsen blijft de aanvangtijd van de Tele- Taxi 19.00 uur. De prijs van een Tele-Taxi-rit binnen het deelgebied is vast gesteld op ƒ5,- ongeacht het aantal zones. De zonering is dus vervallen. Een rit van de Tele-Taxi-halteplaatsen Rot- WADDINXVEEN - Een 31-ja- rige bestuurster uit Gouda is vanuit een uitrit de Henegou- werweg opgereden. Zij keek onvoldoende uit waardoor een aanrijding ontstond met een bestelauto. De personen auto werd zwaar beschadigd. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. De bestuurder van een perso nenauto remde af omdat de voor hem rijdende auto link saf sloeg. De daarachter na derende 40-jarige bestuurder van een personenauto uit Waddinxveen had dit te laat in de gaten en botste tegen de achterzijde van de voor hem rijdende auto. Het voertuig van de Waddinxvener werd daarbij dermate zwaar be schadigd dat het kentekenbe wijs werd ingevorderd. Fietsen blijven gestolen worden in Waddinxveen. Vanaf de Peter Zuidlaan verdween een rood/ bruine Gazelle-damesfiets, postcode 2741KL25, vanaf de Passage een grijze Batavus damesfiets, vanaf de Sniep- weg (Be Fair-terrein) een zwarte Gazelle-herenfiets met trommelremmen en ver snelling met postcode 2742CG28 en vanaf de Passa ge een groene herenfiets van het merk Savoy. ZEVENHUIZEN - De toneel vereniging ‘Spektakel* in Ze venhuizen heeft een tekort aan mannen. Door ziekte van een aantal leden is dit tekort ontstaan. Wie wel eens voor het voetlicht wil staan kan zich opgeven. Wie wel eens wat anders wil dan alleen maar werken kan ook bij Spektakel terecht. Wie in teamverband een leuk stuk op de planken wil zetten moet zich opgeven. Spektakel repeteert elke woensdag in het dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Het laatste stuk dat zij gespeeld hebben is ‘Een Griekse Trage die* geweest. Dit stuk is een aantal keren gespeeld in be jaardenhuizen, voor langdu rig zieken, voor de jeugd en natuurlijk voor eigen publiek. ‘Wij zijn een gezellige groep, die plezier heeft tijdens het repeteren, maar het ook als een uitdaging zien om iets goeds op de planken te bren gen*, aldus de Zeven huizense toneelvereniging Sepktakel. Voor informatie kan men bel len met Gerrie van Zanten, tel. 01802-1751. nis blijft het uiteindelijk doel jassende ruimte om historisch Waddinxveen te to nen. Achter dat streven heeft zich ook het nieuwe college van B. en W. zich geschaard. *Waddinxveen kent niet veel ouds meer in gebouwen en huisjes, die als blijvende ex positieruimte geschikt zijn. Dé uitdaging dus voor Wad dinxveen*, aldus voorzitter Jacob in ’t Hol, daarmee de taak schetsend van het ver enigingsbestuur en tevens een beroep doende op de ge meentelijke overheid het His torisch Genootschap daad werkelijk te blijven steunen. Het bestuur verplicht zich in middels viermaal per jaar een onderwerp over Waddinxveen en de regio aan de orde te stellen tijdens een voor drachtavond, de kwartaalbla- Nostalgie De diavoorstelling van de Waddinxveners Gerrit van Ringelenstein en Bertus Kooyman over *Waddinxveen toen en nu* leek de daad bij het voor de pauze onder wor den gebrachte te voegen. Bei de heren beschikken over een collectie van maar liefst 2.000 dia’s over Waddinxveen en uit die serie was een programma samengesteld dat een indruk gaf over de na-oorlogse ont- Vrijdagavond 20 mei van 19.00 tot 21.15 uur sluit De Paddestoel het disco-seizoen voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar af een beach-party. De Paddestoel wordt dan veran derd in een stukje tropisch strand. Ook dan is de entree prijs één gulden. De musici van Musica ad Rhenum zijn allen leden (so- lospelers) van de bekende ba- rokgezelschappen Musica Antiqua Köln en Concerto Ar- monico Budapest. Het ensem ble, althans in de samenstel ling die optreedt in de raad zaal, bestaat uit Jed Wentz (traverso), Rachal Podger (barokviool), Balasz Mate (barokcello) en Marcello Bus- si (clavecimbel). De bezoeker kan een unieke avond met dit internationale gezelschap te gemoet zien. terdam NS-station Alexan der, Zoetermeer Centrum West en Alphen aan den Rijn NS-station naar het deelge bied kost ƒ7,50. Uiteraard kost een rit in omgekeerde richting evenveel. Met deze wijzigingen en ver beteringen verwacht Westne derland veel klachten van (potentiële) gebruikers en van gemeentebestuurders weg te nemen en zullen meer inwoners van Midden-Hol land deze voorziening gaan gebruiken. Het aantal reis- ver- groot waarbij voor velen een Bodegraven overstap van bus op Tele-Taxi of omgekeerd niet meer nodig is. De overige ’spelregels’ blij ven ongewijzigd. Voor nadere informatie en vragen kan men terecht bij kende en zeer bekwame orga- nist-pianist Everhard Zwart zal naast de begeleiding van het mannenkoor ook een or- gelsolo ten gehore brengen. De graag gehoorde trompet- virtuozen vader Herman en zoon Henk-Jan Drost, nog maar pas teruggekeerd van een concertreis door Canada, zullen de mannenkoorzang omlijsten met trompetmuziek en eveneens enige solo’s ten gehore brengen. De bariton Henk Dijkhuizen is koorsolist bij het Elburgs mannenkoor Oefening Baart Kunst. Vele malen verzorgde hij optredens en was meerde re malen te horen bij uitvoe ringen voor televisie en radio. Met zijn sonore en welluiden de stem zal hij de bariton-so- lo’s voor zijn rekening nemen. Het bevrijdingsconcert is toe gankelijk tegen betaling van ƒ7,50. Kinderen tot en met 12 jaar en senioren boven 65 jaar betalen een entreeprijs van ƒ5,-. Musica ad Rhenum stelt zich nadrukkelijk ten doel om de authentieke uitvoeringsprak tijk zo dicht mogelijk te bena deren. Uitvoerige bestude ring van de nog voorhanden zijnde bronnen uit de 17e en 18e eeuw heeft hen geleid tot verrassende nieuwe interpre taties van barokmuziek. Met name het tempo houdt hen bezig. Daarin blijkt veel meer variatie mogelijk te zijn dan men veelal dacht. Langs die weg is er een groot scala aan uitdrukkingsmogelijkhe den aanwezig. Het wordt niet altijd onderkend, maar ook barokmuziek is bestemd om emoties en passies op te roe pen. Musica ad Rhenum streeft daar uitdrukkelijk naar. Dat brengt met zich dat de musici over een grote vir tuositeit beschikken. Overbo dig te melden dat er uitslui tend op authentieke instru menten wordt gespeeld. WADDINXVEEN - Donderdagavond 28 april om half negen treedt het ensemble ‘Musica ad Rhenum* (Muziek aan de Rijn) op in de raadzaal van het Waddinxveense gemeente huis. Dit is alweer het laatste concert uit de serie kamermu ziekconcerten 1993-1994. De toegangsprijs bedraagt f 12,50 (f 11,- voor CJP- en Pas-65-houders). energiekosten voor verlich ting. De komende maanden zullen de deelnemende bedrijven de theorie in hun bedrijf in prak tijk brengen. Zo wordt de hoe veelheid afval en het energie verbruik in kaart gebracht en met de werknemers naar mo gelijkheden gezocht om het afval en energieverbruik te verminderen. Medewerkers van de Be- drijfsmilieudienst Rijn Gou we, het Energiebedrijf Mid den-Holland en het Innova tiecentrum Den Haag zullen de bedrijven daarbij op het bedrijf gaan adviseren. Het milieuproject voor hout- en meubelindustrie is onderdeel van een groter pro ject van het afvalpreventie- team van de provincie Zuid- Holland en het Nationaal Mi lieucentrum in Woerden. Er zijn in andere Zuidhollandse regio’s soortgelijke projecten gestart voor kantoren, bloem bollenhandelaren, ziekenhui zen en chemische wasserijen. GOUDA/WADDINXVEEN - Het Tele-Taxi-project van NV Verenigd Streekvervoer Westnederland, een vorm van openbaar vervoer in plaatsen en op momenten waarop geen lijndienstbus meer rijdt, wordt verbeterd en goedkoper. Een nieuwe halteplaats wordt met in gang van volgende maand in Waddinxveen het NS-stati- de aanleiding voor een aantal on Waddinxveen. Deze halte belangrijke wijzigingen in komt in de plaats van de het Tele-Taxi-concept. sporthal de Sniep aan de De wijzigingen betreffen het biedsomvang, de exploitatie- tijden en de tarieven. Zo is er sprake van nieuwe en gewij zigde Tele-Taxi-halten. Er ko men vier nieuwe halten en twee halten krijgen een nieu we lokatie. De nieuwe halteplaatsen zijn Rotterdam, NS-station Alexander (perron lijn 175), Zoetermeer, Centrum West (perron lijn 166), Alphen aan den Rijn, NS-station (perron lijn 166) en Hazerswoude- Dorp (halte Hazerswoude- Dorp). De twee halten met een nieuwe lokatie zijn Wad dinxveen, NS-station Wad dinxveen (halte sporthal De Sniep vervalt) en Nieuwer- kerk aan den IJssel, NS-stati on voorplein. De Tele-Taxi-halteplaatsen in Rotterdam, Zoetermeer en i aan den Rijn liggen buiten het Tele-Taxi-gebied. WADDINXVEEN - Dinsdag 3 mei van 9.00 tot 16.00 uur zal er door de Waddinxveense af deling welfare van het Neder landse Rode Kruis een verko ping worden gehouden in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Cursus In het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat) werd op donder dagavond 21 april het laatste deel van de cursus muziekbe- luisteren gegeven. Tijdens de cursus werd aan de hand van luistervoorbeel- den een toelichting gegeven op de tijdens het concert de donderdagavond in de raad zaal te spelen stukken. Ook werd de muziekgeschiedenis van diverse perioden behan deld. De bedoeling is dat een groep cursisten aan het eind van de cursus een radioprogramma bij de lokale omroep RTW x 7 1 verzorgt met daarin zelf ge- y Cï*K0ï)lI12 kozen stukken. De kosten die verbonden waren aan de cur sus bedroegen afhankelijk van het aantal deelnemers ongeveer ƒ10,- per avond. De voorzitter van het Histo risch Genootschap, oud-nota- ris J. in ’t Hol, memoreerde in zijn jaarrede de activiteiten in het afgelopen jaar. Sinds de oprichting op 20 april 1993 - de 760e naamdag van Wad dinxveen - werd een tentoon stelling over de historie van de Waddinxveense industrie gehouden in het gemeente huis, alsmede een tweetal le zingen over de stichting van Waddinxveen en over het Reeuwijkse buitengoed Wü- tenburg. Voorts verschenen er drie be langstelling trekkende kwar taalbladen, kon medewer king verleend worden aan de Open Monumentendag, de Gemeentedag ’93 en de Dag voor de Ouderen en groeide het ledental tot bijna 250. Naast het bekendmaken van de Waddinxveense geschiede- Belbus Ouderen vanaf 55 jaar die niet zelf voor vervoer naar het kamermuziekconcert aan het Raadhuisplein kunnen zorgen, kunnen gebruik ma ken van de Belbus. Uiterlijk op de ochtend van het concert kan de rit aangemeld worden op telefoonnummer 01828- 15388. Men wordt dan op het ge wenste tijdstip van huis opge haald en naar het gemeente huis gebracht. Na afloop van het concert wordt men ook weer thuis gebracht. De Bel bus kost ƒ2,50 per enkele rit. Sniepweg in het Gouwe- aantal halteplaatsen^ de ge- dorp. Pas-65+ ƒ11,-. Voor cursisten Vorig jaar oktober is het pro- en betalingsplichtigen van ject Tele-Taxi Midden-Hol- CKV Kreater geldt de Krea- land van Westnederland ge- terkorting. Zij betalen voor losse kaarten ƒ11,-, CJP en Pas-65+-houders ƒ9,-. Men sen f' komen voor deze korting die- gehouden door een extern ad- WADDINXVEEN - Donderdagavond 5 mei om acht uur geeft het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor ‘De Gou westem* een groot Bevrijdingsconcert in de hervormde Be- thelkerk (Bilderdijklaan) in Waddinxveen. Aan dit evene ment werken mee de organist Everhard Zwart, de trompet tisten Herman en Henk-Jan Drost en de bariton Henk Dijk huizen. Het mannenkoor staat onder leiding van hun vaste dirigent Martin Mans. den ‘Het dorp Waddinxveen* uit te doen geven, per jaar één excursie te organiseren en in een meerjarenplan een expo sitie te ontwikkelen. Dit jaar zal een tentoonstelling in het kader van de Open Monu mentendag worden onder steund. Wellicht zal een eigen presentatie in het gemeente huis worden verzorgd rond Bevrijdingsdag 1995. Nadat de jaarverslagen wa ren gepasseerd, kwamen de leden met enkele waardevolle suggesties waarvan er één de meeste bijval verwierf: het heden wordt s_ leden, leg dat heden dus vast WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 21 april hield de Vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen in de Schielandzaal van hotel-café-restaurant De Unie (Kerk- weg-Oost) haar eerste ledenvergadering. Het programma bestond uit een huishoudelijke gedeelte met de jaarversla gen van de secretaris en de penningmeester en na de pauze de vertoning van de dia-rondgang *Waddinxveen toen en .nu*. GOUDA/ZEVENHUIZEN - Vier hout- en meubelbedrijven uit Midden-Holland en twee bedrijven uit de regio Rotter dam doen mee aan het milieuproject Impres van de Be- drijfsmilieudienst Rijn Gouwe (BMD) en Sitmular. Eén van de bedrijven is Meubelfabriek Dekker BV in Zevenhuizen. Het is de bedoeling dat de hout- en meubelbedrijven in de regio het ontstaan van af val verminderen, energie be sparen en de uitstoot van af val naar lucht en water voor komen. De zes deelnemers aan het milieuproject zijn Lever Lijs- tenfabriek te Bergambacht, Creafort BV te Gouda, Meu belfabriek Dekker BV te Ze venhuizen, Timmerfabriek Berga BV te Bergambacht, Breedveld Interieurwerken BV te Rotterdam en De Klerk Binnenbouw BV te Rotter dam. Programma Het programma wordt geheel gevuld met barokmuziek, waaronder een sonate van de Nederlander Willem de Fesch (1678-1761). Van hem wordt gespeeld de sonate in d opus 8. De minder bekende compo nisten Albertus Gronemann en Johan Friedrich Grone mann (beiden begin 18e eeuw) zijn vertegenwoordigd door een tweetal sonates, waarvan één voor traverso en basso continuo. Een traverso is de voorloper van de huidige dwarsfluit. Het houten instrument (een dwarsfluit behoort nog steeds officieel tot de houtblazers) heeft veelal slechts één klep en is aanmerkelijk korter dan de dwarsfluit. De term basso continuo duidt aan dat het solo instrument wordt begeleid door een min of meer uitgeschreven bas partij, die echter door de uit voerenden zelf nader kan worden ingevuld. Een zekere improvisatie wordt daarbij verwacht. Als basso continuo treedt meestal een cello op, vergezeld van een toetsinstrument, vaak een clavecimbel. wikkelingen van het dorp. Getoond werd hoe de landelij ke gemeente van voor 1960 veranderd is in een sterk verstedelijkte. Het leven Alphen langs de Gouwe, de Kerkweg, het Noordeinde, in de St. Vic- torwijk, het oude en nieuwe gemeentehuis en de helaas verdwenen historische pan den, zoals het notarishuis en villa Beukenhof trokken voorbij; het werd een ‘senti mental journey* het Histo risch Genootschap waardig. Tijdens het geanimeerde sa menzijn aan het eind van de avond trok de boekentafel met oud en recent werk over Waddinxveen ruime belang stelling. Het publiek was unaniem van mening dat veel meer mensen de uitstekende initiatieven van de nog jonge vereniging dienen te onder steunen. 3C REPROSET üc tfpwewnMM ipoedig ook ver heden op foto en film. start. Het aantal gebruikers blijft echter beneden de ver wachting. Een evaluatie-on- die in aanmerking willen derzoek, dat dit voorjaar is nen telefonisch te reserven. viesbureau, vormt per 1 mei - - I w WOONSELEKTIE NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARHOSSERIEBEDRIJF ruimte die we hiervoor; nodig hebben is de show alleen in Waddinxveen Wi| zijn a' meer dan 10 jaar off oee. dealer van Harvmk Om oit feestelijk te vieren fe .HMUü hebben wij een gro’ef voorjaarsshow. waar 1 een groot gedeelte van de koiiektie te bezichtigen is In verband met de KOM NAAR HET PAND MET DE STOELTJES OP HET DAK PAL NAAST Üf COENFCOOPBRUGl Kanaa'Oijk 30 - Wadd-n «veen 01828-3244’ Lange G'oenendaal 64 Gouda 0’820-17957 eriT) 3 rtT (ttttW) .W .092^19(1 z Handelsdrukwerk o Zwart/wit kopieen c Reklamedrukwerk o Kleurkopieën o Gelegenheidsdrukwerk Full-color kopieen o Inbinden Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 FQ-99-CW

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11