Derde lustrum van de telefooncirkels publiceert gedichtenbundel Grote occasionshow met verrassingen Zit er nog muziek in toekomst van Kreater? Oud-bankier Peter de Vries Mega-order Pepsi-Cola-trucks Volvo Dag van de Arbeid in Burgerhal Slotsoiree Alliance Francaise Voorlichting borstkanker ‘Ruggesteuntjes bij het ouder worden Tweekamp Foto’s Kobie Kooprengevel in St. Jozef LEZERS SCHRIJVEN Pagina 15 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1994 in het Anne Frank-centrum. de telefooncirkels trouw. vuld met pittige zinspreuken Hugo algemene overeenkomst gesloten met Pepsi-Cola voor de levering van 600 Volvo-trucks. (Foto: Volvo Alle auto’s beschikken daar naast over de Nationale Auto Pas (NAP), waarin duidelijk het exacte aantal kilometers staat aangegeven. WADDINXVEEN - ’Ruggesteuntjes bij het ouder worden’. Dat is de titel van de dichtbundel waarmee de Waddinx- veense oud-bankier Peter de Vries van het Woubrechterf de buteert. De Zuidplas-bewoner ceerde eerder al enkele ge- tot discussie met de sprekers onder leiding van lensleben, tot voor kort wet houder voor de PvdA in Rot terdam. is gratis, omdat deze mei-bij- eenkomst in het teken staat van de verkiezingen voor een nieuwe Tweede Kamer op woensdag 3 mei. Voor de mu zikale omlijsting zorgt het combo van Ramon Neleman. Wij hebben de positie van on ze trucks op deze markten het laatste jaar aanzienlijk ver beterd. Voor dit jaar zijn we van plan service verder uit te breiden door nog eens 10 ser vicepunten aan ons netwerk toe te voegen', aldus Ove An dersson. WADDINXVEEN/GOUDA - Een uitgelezen selectie auto- occasions stond afgelopen weekeinde te pronken bij vijftig autobedrijven in Waddinxveen, Gouda en Zevenhuizen. Ze gaven samen een vooijaarsshow die zijn weerga in de om trek niet kent. Wie besloot een auto te kopen kon een leuke en vooral ook aangename verrassing verwachten. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Donderdagavond 28 april om kwart over acht houdt Al liance Francaise Boskoop- Waddinxveen in het Boskoop- se Rozenburcht (Rozenlaan) de laatste soiree van het sei zoen 1993-1994. Het is de be doeling om er een leuke avond van te maken en de cursus op een feestelijke ma nier af te sluiten. Een groot aantal cursisten heeft het diploma Bilan be haald. Deze geslaagden wil de Alliance uiteraard in het zonnetje zetten, alsmede de uitstekende docenten, zonder wie niet zulke prachtige re sultaten zouden zijn geboekt. Het hoogtepunt van de avond is echter het optreden van de bekende Goudse dansgroep At Va’mi, die enige Franse dansen zal brengen, waaron der de quadrille. Hierna is het aan de aanwezigen om onder leiding van At Va’mi een dans in te studeren. De toegangsprijs bedraagt ƒ7,50 voor leden en cursisten en ƒ10,- voor niet-leden. prijs van de auto. Wij hebben hiermee onze oc casionshow extra aantrekke lijk gemaakt', legt Hugo Slootjes, voorzitter van de Goudse Dealer Groep, uit. ‘Bovendien staan wij er ga rant voor dat kopers van een occasion geen kat in de zak kopen. Alle auto’s zijn hon derd procent gekeurd en van top tot teen in orde. We bie den eerste klas occasions, be trouwbare auto’s die volledig in de garantie vallen. Dat is wat Bovag-garantie betreft ten minste al drie maanden'. Samenwerking De oecasionshow was het eer ste evenement dat de Goudse Dealer Groep en de Bovag Auto Groep uit Waddinxveen en Zevenhuizen samen heb ben georganiseerd. ‘Op deze manier zorgden we voor een groot en spectaculair evene ment. Daarnaast bood de sa menwerking natuurlijk ook financiële voordelen; adver tenties om het evenement aan te kondigen regelden we met zijn allen en niet ieder voor zich. Daarbij zijn veel dealers gericht op èn Wad dinxveen èn Gouda, een sa- ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Volgende maand start het bevolkingsonder zoek op borstkanker in de ge meente Zevenhuizen-Moer- kapelle. Het bevolkingson derzoek is bedoeld voor vrou wen van 50 tot en met 69 jaar. De vrouwen van deze leeftijd zullen in de periode tot juni van dit jaar een uitnodiging ontvangen om aan het bevol kingsonderzoek deel te ne men. De onderzoekseenheid is geplaatst bij het winkelcen trum Groensvoorde in Wad dinxveen. De Gemeenschap pelijke Gezondheidsdienst Midden-Holland organiseert dinsdagmiddag 3 mei om twee uur een voorlichtingsbij eenkomst over het bevol kingsonderzoek. De bijeen komst wordt gehouden in het Hervormd Centrum (Dorps straat) in Zevenhuizen. Tijdens de voorlichtingsbij eenkomst wordt ingegaan op de opzet en het verloop van het onderzoek. Er is gelegen heid om vragen te stellen en informatiemateriaal mee te nemen. De bijeenkomst duurt ongeveer een uur. hun toekomst is ook uiterst onzeker. Omdat zowel de leerlingen als de leraren, door de indivi duele karakter van het mu ziekonderwijs, geen hechte groep vormen, is het moeilijk als groep ’de politiek’ duide lijk te maken dat de muziek afdeling van Kreater niet mag verdwijnen. Is er in een plaats als Wad dinxveen, waar er per 1.000 inwoners een tennisbaan be schikbaar is, waar veel sport verenigingen bestaansrecht hebben, waar een schitterend Gouwebad intussen aan z’n tweede uitbreiding bezig is, waar een prachtig winkelcen trum gaat komen, nu echt geen plaats voor een muziek school? Ik denk dat er met een con structieve en vooral positieve manier van denken, vooral vanuit ’de politiek’, veel te be reiken is. Dat er geen geld zou zijn voor beleid lijkt mij onzin. Juist in een tijd dat de financiële middelen beperkt zijn, wordt er van bestuur ders een creatief beleid ge vraagd. Misschien moeten we ophou den met wat te ’sleutelen’ aan de huidige muziekafdeling, die in de afgelopen jaren een schaduw is geworden van wat het eens was. Kunnen we niet eens denken aan een geheel nieuwe opzet met als doel een goed lopende bloeiende muziekafdeling die iets uitstraalt, die mensen lokt in plaats van afstoot? In een gemeente als Wad dinxveen hoort toch een ’cen trum voor kunstzinnige vor ming mét een muziekafde ling’. Muziekles mag toch niet, net als in het verleden, weer een elitaire zaak wor den. Als er politieke wil is om een oplossing te vinden voor de problemen, dan zal er zeker weer muziek zitten in de toe komst van Kreater. PAULIEN HES-VAN DER DRIFT Roemer Visscherstraat 34, Waddinxveen In mijn jeugd, zo’n 30 jaar ge leden, was muziekles helaas een elitair gebeuren. Ik heb daarom toen niet de kans ge kregen een instrument te le ren bespelen. Ik heb dat altijd als een gemis ervaren. Toen ik, twee jaar geleden, eens voorzichtig informeerde of er voor mij misschien toch nog een mogelijkheid was mijn favoriete instrument, saxofoon, te gaan bespelen (ik kon op dat moment geen no ten lezen en was al 36 jaar ’oud’), werd ik bij het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat in Waddinxveen met open ar men ontvangen. Ik heb er geen moment spijt van gehad dat ik, ondanks de toen al negatieve berichten over de muziekafdeling, ben begonnen met saxofoonles. Onder begeleiding van een uitstekende leraar (zowel in houdelijk als didactisch, voor al dat laatste is heel belang rijk als je als volwassene aan zo’n ’avontuur’ begint) is ie dere les opnieuw een plezieri ge ervaring. Maar het plezier in de lessen wordt toch steeds meer over- schaduwd door de recente pu blicaties over Kreater. Bij al die informatie die ik via de pers en in de wandelgangen krijg, bekruipt mij telkens weer het gevoel dat er op een weinig positieve manier naar een soort sterfhuisconstruc tie wordt toegewerkt. Er is volgens mij sprake van een neerwaartse spiraal. Door de negatieve berichten in de pers worden veel men sen afgeschrikt. Omdat er te weinig nieuwe leerlingen ko men, ontstaan er weer nieu we problemen waardoor nog meer onzekerheid ontstaat. Als we nu maar lang genoeg tegen elkaar zeggen dat het slecht gaat, dan verdwijnt de muziekafdeling op den duur vanzelf wel. Waarom toch zo’n negatieve sfeer? De onzekerheid hangt als een donkere wolk boven de mu- ziekleerlingen. En dan de do centen? Zij laten hun leerlin gen nu niet in de steek, maar dam-haven in Nieuwerkerk op het in België geproduceer de Volvo-chassis gezet. Volvo- dealer NEBIM Waddinxveen BV verzorgt de laatste in spectie voordat de voertuigen in Centraal- en Oost Europa worden ingezet. ‘Een grotere vraag naar transport, meer transito ver- kere en een meer ’open’ oost Europa zijn factoren die een positief effect hebben op de vraag naar onze trucks. aan den Rijn ’Ruggesteun tjes bij het ouder worden’ is vanaf begin volgende maand te koop bij boekhandel Bur ger (Dorpstraat) en kost slechts ƒ8,90. Tijdens het open huis in de vernieuwde boekhandel op zaterdag 7 mei signeert Peter de Vries zijn gedichtenbundeltje van 10.00-12.00 en van 13.30- 16.00 uur. menwerking is dan vanzelf sprekend', besluit Slootjes enthousiast. Het is de bedoeling dat de klanten elk jaar weer uitkij ken naar het Occasion Spek takel Midden-Holland. Zeker wat de prijzen van de occasi ons betreft willen de autobe drijven zo betrouwbaar moge lijk overkomen op de klanten. Daarom hebben de dealers al le prijzen van zowel inruil als occasions verzameld op een centraal meldpunt. Zo zijn de prijzen aan de ene kant niet te laag en aan de andere kant weer niet te hoog. Dat leidt tot redelijke inruil- en vraagprijzen. ‘Ie dereen wil natuurlijk geld verdienen, maar wij laten dat niet ten koste gaan van onze klanten', verklaart Hugo Slootjes deze werkwijze. nationale als het toenemende internationaal transport in deze landen. Alles bij elkaar zijn er op dit moment meer dan 6.500 Vol vo-trucks in Polen, Rusland, •Hongarije, de Tsjechische en Slowaakse Republiek, Roe menië, het voormalige Joego slavië en Bulgarije. Vorig jaar heeft Volvo Truck Corporation zijn leidingge vende positie verder geconso lideerd en zijn marktaandeel van geïmporteerde trucks is in deze landen meer dan 23% gestegen. Opmerkelijk is dat de in Nieuwerkerk aan den IJssel gevestigde carrosserie bouwer Contar een onder steunende rol speelt in deze mega-order. De speciale Amerikaanse car rosserie wordt via Rotter- De deelnemende bedrijven waren herkenbaar aan de ge le Bovagvlag en de vlag met het logo van de Goudse Dealer Groep dan wel die van het Bovag Auto Groep. Kopers van een auto boven de 7.500 gulden mochten zelf hun voordeel bepalen. Ze kon den kiezen uit een portable kleurentelevisie, een week end Euro Disney voor vier personen, dobbelen (twee maal werpen en de hoogste worp werd omgezet in een korting) of 300 gulden con tante korting op de aanschaf- WADDINXVEEN - Het im mens grote terrein van Volvo Bedrijfswagens Nederland BV op het bedrijvenpark Coe- necoop staat sinds kort vol met Pepsi-Cola-trucks. Volvo Truck Corporation heeft na melijk met Pepsi-Cola een al gemene overeenkomst afge sloten dat trucks van het merk Volvo zullen worden in gezet voor de distributie van Pepsi-Cola-produkten naar klanten in Oost-Europa. Bij de eerste order gaat het om 600 VOlvo’s FL614 en FL618, waarvan er reeds 250 zijn geleverd. Onderhande- lingen over aanvullende or ders gedurende dit jaar zijn in volle gang. In eerste in stantie zal geleverd worden aan de Poolse, Hongaarse, Tsjechische, Slowaakse en ster te vinden als er een, om wat voor reden dan ook, af viel. Sinds een jaar is ze ook deel neemster aan de telefooncir kels geworden. Nu ze. alleen is vond ze dat vanzelfspre kend. Het 15-jarige bestaan vindt mevrouw Annie Ra- vensbergen-Dennemie de ge legenheid om ook de algehele leiding over te geven. Me vrouw Margreeth Delissen- van Os heeft ze bereid gevon den dit sociale werk te gaan doen. Mevrouw Margreeth Delis- sen-van Os is nu ruim een jaar medeleidster van een te- lefooncirkel en staat geheel achter het doel van de tele fooncirkels. Ze hoopt het net zo goed te zullen doen als me vrouw Annie Ravensbergen- Dennemie. Het telefoonnum mer van mevrouw Margreeth Delissen-van Os is 01828- 13937. Belangstellenden kunnen met haar contact op nemen. (aforismen), in boekvorm te laten verschijnen. Peter de Vries (52) woont sinds kort aan het Woubrech terf, na eerst aan de Mozart- laan gewoond te hebben. Hij is bankier geweest in Gouda, Utrecht en Rotterdam. Veel Waddinxveners hebben hem leren kennen toen hij voorzitter was van Groot Be Fair en van Be Fair-tennis en hij in het bestuur van de Stichting Openbare Biblio theek Waddinxveen zat. Thans is hij actief als ambte naar van de burgerlijke stand voor het sluiten van huwelij ken. ’Ruggesteuntjes bij het ouder worden’ werd door hem ge schreven, omdat hij de vaste overtuiging heeft dat ouder worden niet betekent dat de mens in waarde inboet. Bij het ouder worden rijpt het oordeel. Het ouder worden is een ver schijnsel dat Peter de Vries boeit en bezig houdt. Zelf voert hij dagelijks strijd met de beperkingen die een chro nische ziekte hem oplegt. Hij ervaart dat als ouder worden. Zijn gedichten en aforismen weerspiegelen die strijd, maar zijn tegelijkertijd een steuntje in de rug voor ande ren. Peter de Vries laat oude ren zien dat juist zij in staat zijn onvermoede talenten te ontdekken in zichzelf en in andere mensen. En hij wil ze dat ook wel eens vertellen. De ruggesteuntjes zijn be doeld om de ouder wordende mens weer hoop te geven. Hem en haar te laten zien dat het herstel van de relatie met God wezenlijk is om van het leven weer te kunnen genie ten. Maijolein Maitimu-van der Linden, die in Moordrecht woont, voorzag het boekje van schitterende pentekenin gen, die diverse onderwerpen nog eens extra belichten. Ook dus de term ’her-intredende vrouw’ kunnen gebruiken, als deze term niet zoveel onrecht deed aan vrouwen in de ge zinsfase. Misschien moeten we meer waarderen dat vrou- minuten. Blijft het telefoontje wen op deze wijze een derde rol kunnen vervullen in de volgorde: werk - gezin - sa menleving, waarbij de diep gang van de derde rol berust op de wijsheid van de in de tweede rol opgedane levens ervaring. Aan de keuze van de werken is merkbaar dat de nodig gaat de leidster van die Waddinxveense fotografe zich dag, of de gewaarschuwde bij deze expositie heeft be- hoofdleidster, met de politie perkt tot werk, waaruit be- kijken wat er aan de hand is. wondering voor de natuur en Vijftien jaar geleden werden - - j- -je telefooncirkels opgericht door mevrouw Annie Ravens- bergen-Dennemie. In die tijd is ze altijd de stuwende kracht geweest. Bij ziekte van de deelnemers ging ze op ziekenbezoek, bij veijaarda- gen gaf ze een telefoontje of mensen in een met liefde ge- bracht ze een bezoekje. Ze wist altijd een nieuwe leid- GOUDA - Zondagmiddag 1 mei houden de FNV en de bij deze vakvereniging aangeslo ten bonden, GroenLinks, het - Nivon en de PvdA een discus- vervaardigde siebijeenkomst in de Burger hal onder het Goudse stad huis op de Markt. De bijeenkomst begint om 12.00 uur en eindigt om 15.00 uur. FNV-voorzitter Johan Stekelenburg houdt een inlei ding over de FNV-CNV-nota ’Werk, werk, werk en nog eens werk!’. Daarna reageren Tweede-Ka- merlid drs. Paul Rosenmöller van GroenLinks en duo-voor- zitter dr. Ruud Vreeman van de PvdA vanuit hun verkie- darten WADDINXVEEN - Tijdens een tweekamp tussen de speeltuiinverenigingen Oran- jewijk en De Paddestoel op zaterdag 23 april heeft De Paddestoel (Lijsterbesstraat) de dartcomptitie gewonnen. De toegang tot de Burgerhal De totale puntenscore luidt: Oranjewijk 66 punten, De Paddestoel 82 punten. De eerste drie plaatsen werden bezet door 1. Piet Metselaar (19 punten), 2. Davy de Jong (16 punten), 3. Martin van Tol (13 punten). Drie streekgenoten, Peter de Vries uit Waddinxveen (rechts op de foto), kunstenares Marjolein Maitimu-van der Linden uit Moor drecht en graficus Herman Drillenburg, eveneens uit Moordrecht, buigen zich over het gedichtenbundeltje ‘Ruggesteuntjes bij het ou der worden (Foto: Kobie Koorengevel). de omslag is van haar hand. Zij schilderde een fraaie aquarel, waarin één van de thema’s van het boekje (De trekvogels van Gods liefde) op een prachtige manier uitge beeld wordt. Maijolein Maitimu-van der Linden is reeds bekend door haar vele exposities, met na me in de regio Midden-Hol land. Zij volgt op dit moment nog een opleiding aan het cul tureel centrum De Werk- schuit in Gouda, waar zij zich allerlei technieken meester maakt. Favoriete onderwer pen zijn voor haar het Hol lands landschap en de rijke natuur van Indonesië, waar zij een aantal keren verbleef. Onlangs kocht het gemeente bestuur van Moordrecht een aquarel van haar, voorstel lende het dorp Moordrecht. Op het ogenblik is werk van haar te zien in het gemeente huis van Moordrecht. Bin nenkort exposeert zij onder meer in Krimpen aan de Lek. De graficus Herman Drillen burg, eveneens uit Moor drecht afkomstig, nam de vormgeving van ’Ruggesteun tjes bij het ouder worden’ voor zijn rekening. Hij heeft er een aantrekkelijk en prettig lees baar boekje van gemaakt; zeer geschikt om als cadeau tje te geven. De samenwerking is Peter de Vries, Maijolein Maitimu- van der Linden en Herman Drillenburg goed bevallen. Zij zijn zeker van plan daarmee door te gaan. Het in Alphen De Waddinxveense debuterende dichter Peter de Vries met Marjolein Maitimu-van der Linden, die het gedichtenbundeltje voorzag van schit terende pentekeningen, in een werkbespreking. (Foto: Kobie Koorengevel). Volvo Truck Corporation heeft een Bedrijfswagens Nederland BV). Russische markt. Verder is overeengekomen dat Volvo Truck Corporation assisteert bij de training van chauffeurs en technici, als ook. bij de ho mologatie van de trucks op ie dere markt. ‘Deze overeenkomst bevestigt Volvo’s positie als marktlei der als het gaat om geïmpor teerde trucks in Oost-Euro pa', zegt Ove Andersson, re- gio-director en bij Volvo Truck Corporation verant woordelijk voor de verkoop aan deze markten. Eén van de beslissende facto ren om te kiezen voor Volvo- trucks was voor Pepsi-Cola het service- en dealemetwerk van Volvo Truck Corporation in de betrokken landen. Er zijn op dit moment twintig servicepunten voor zowel het Gouwedorp nogal sceptisch tegenover de telefooncirkels, die geheel met vrijwilligers draaien. Er zijn nu drie cir kels. Drie maal acht deelne mers, elk met drie leidsters. Elke leidster heeft tweemaal in de week ’dienst’. De vakan ties worden onderling gere geld. De dienstdoende leid ster begint dagelijks om half Woensdagmiddag 11 mei om drie uur is er een theemiddag voor de deelnemers en leid sters van de telefooncirkels in de kleine zaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). Dan zal afscheid De Zuidplas-bewoner publi- van mevrouw Annie Ravens- ceerde eerder al enkele ge- bergen-Dennemie worden ge- dichten, die hij in kleine nomen als hoofdleidster van kring verspreidde. De reac- deze cirkels. Als deelneem- ties van familie en vrienden ster blijft mevrouw Mar- waren zo enthousiast, dat hij greeth Ravensbergen-van Os besloot de gedichten, aange- zingsprogramma’s op het on derwerp werkgelegenheid. Na de pauze is er gelegenheid Edit Hal- interesse voor de creatief- kunstzinnige mens spreekt. Beelden uit bijvoorbeeld haar trouwreportages ontbreken, evenals bedrijfsfoto’s. Een verstandige keuze, met als resultaat boeiende beelden van geconcentreerde, gewone observeerde wereld. GOUDA - Tot eind juni expo seert de Waddinxveense foto grafe Kobie Koorengevel van - - de Potgieterstraat eigen werk kels in Waddinxveen bestaat dit voorjaar 15 jaar. Aan dit in het Goudse Groene Hart -j j-- -i. Ziekenhuis (St. Jozeflokatie). Ondanks de verbouwingsac- o tiviteiten in dit ziekenhuis geeft de leiding over aan mevrouw Margreeth Delissen-van toonstellingen in de wacht- doorgaan. Op dit WADDINXVEEN - De in maart 1979 opgerichte telefooncir- derde lustrum van het lokale Nederlandse Rode Kruis-werk wordt niet ongemerkt voorbijgegaan. Wel is er een wisseling van de wacht. Mevrouw Annie Ravensbergen-Dennemie blijven de wisselende ten- Os. Dat gebeurt tijdens een theemiddag op woensdag 11 mei toonstellingen in de wacht- in het Anne Frank-centrum. ruimte voor de polikliniek ge woon doorgaan. Op dit mo ment hangen daar een kleine In het begin stond men in het dertig foto’s uit het oeuvre van Kobie Koorengevel. De foto’s zijn voor een ieder gra tis en vrij te bezichtigen. Kobie Koorengevel is het boeiende voorbeeld van een werkende vrouw, die haar carrière als diëtiste verruilde voor huwelijk en gezin. Na afronding van deze taak vol tooide zij een tweede beroeps opleiding om op een geheel negen ’s morgens de eerste ander vlak weer professioneel deelneemster te bellen. Ze een maatschappelijke bijdra- maken een praatje en de deel- ge te leveren. We zouden hier neemster belt de tweede deel- nemster-ster en zo verder, totdat de laatste van de acht van de cirkel de leidster weer belt dat de cirkel rond is. Bij elkaar duurt dat zo’n 35 -JTÏ122ÜL lXX 1 -CX-^ aan de leidster te lang uit, dan gaat zij zoeken waar het eventueel mis is gegaan en gaat indien nodig tot actie over. Van alle deelnemers aan de telefooncirkels is een huis sleutel bij de politie. Indien Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor -. Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder K pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, j 5 SpL

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15