Nationale VOOR DE KRUISKERK 12,50 watersport beurs in Reeuwijk DANSSCHOOL NIEUWENHUIJZEN-V1SSER Kom je ook? Dodenherdenking dinsdag 4 mei 10,00 Geslaagd open huis bij Mos en Spetter Succesvolle opvoering ’Prettige Feestdagen’ ‘Gered Gereedschap4 groeit in Waddinxveen 1 DANSAVOND Platform Bentveld kan plan uitwerken Aanmelden seniorenreis Flyers hoopt op promotie ZONDAG A.S. VANAF20.30 UUR Koninginnedag 30 april GERANIUMMARKT OP DE PASSAGE Tuinieren in De Open Cirkel Tuinieren Titel meisjes junioren Flyers Hang- en staande geraniums fuchsia's w Pagina 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 APRIL 1994 en Een momentopname uit het door Toi-Toi opgevoerde blijspel ‘Prettige Feestdagen dag 14 mei. alle soorten perkgoed per bak hun restaurant Bibelot aan de Limaweg in Waiddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). I INDE ROZENBURCHT IN BOSKOOP opgebouwde poppenspi De Drie Biggetjes gaat bi moeien. Maar voor het zover is zet gast Paul (Michel Boere), die schrijver is van één boek, de boel op stelten op Kerstnacht beurtelings met drie vrouwen de kerstcadeaus op geheel ei gen wijze te openen. Eerst met Fleur (Corrie de Knikker) die, gesterkt door alcohol, voor de nodige herrie zorgt door om één uur ’s Een goed resultaat, maar een ondankbare plek. Twee ploe gen promoveren en Flyers zal nu moeten afwachten of er een extra promotieplaats vrij komt. Eindstand 85-70. Top scoorders: Wolter Zwijnen- burg 21 en Rudo van Loo 19 punten. Dames 2 had maar één op- WADDINXVEEN - Heren 1 van Flyers-basketbal liet zich niet verrassen in de laatste wedstrijd van de competitie tegen het al gedegradeerde LUSV uit Leiden. Geconcentreerd spelend werd LUSV steeds onder druk ge zet en via snelle breaks kwam men al gauw op voorsprong. Groot werd deze voorsprong niet, maar Flyers bleef bij de les. Ruststand 46-37. De tweede helft kon de tegen stander even profiteren van enige zwakke momenten van Flyers, maar daarna kwam de scoringsmachine weer op toeren en de derde plaats in de competitie werd veilig ge steld. WADDINXVEEN - Wat gebeurt er als je in één huis een mi litante oom de Kerst laat doorbrengen in gezelschap van een gastvrouw die verliefd raakt op de vriend van haar zus, een gastheer die samen met zijn vriend slechts oog heeft voor electornische knutselwerken, een zwangere vrouw en een door poppenspel geobsedeerde arts met een dronken echtgenote? goede en een in alle kleuren 4 voor deelte van het eethuisje bijge bouwd. Le Jardin du Bibelot wordt zaterdagmorgen om kwart over tien feestelijk geopend door het voltallige college van Burgemeester en Wethou ders, dat toch in de Zuidplas de aubade bij het winkelcen- gon met de zaak, en Pim Spetter (30), die er later bij kwam. De nieuwe ruimte ont stond doordat de van de ge meente gehuurde reparatie- en restauratieruimte tegen over de pianohandel in ge bruik genomen kon worden. De pianohandel verkoopt nu ook bladmuziek. Dat was een wens van veel muziekmin- nende Waddinxveners, die hiervoor nu ook in de eigen gemeente terecht kunnen. WADDINXVEEN - Het aan melden voor de jaarlijkse reis van het Comité Seniorenreis Waddinxveen is weer begon nen. De grootste ouderenreis wordt dit jaar gehouden op woensdag 1 juni. Vanmorgen (woensdag 27 april) was de eerste aanmel- dingsochtend in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad). De tweede aanmel- dingsochtend is donderdag 28 april van 9.00-11.00 uur in Huize Souburgh (Prins Bem- hardlaan). De derde en laat ste is op woensdag 4 mei in het Anne Frank-centrum van 9.00 tot 11.00 uur. Daarna is het nog mogelijk aan te mel den bij reis- en passagebu reau Van Ginkel BV aan de Paasage in Waddinxveen. worden gehangen. Iedereen wordt verzocht deze gedrags lijn te volgen. Tijdens de Nationale Herden king op dinsdag 4 mei worden in Nederland alle burgers en militairen herdacht die sinds het begin van de Tweede We reldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn geval len, danwel door oorlogshan delingen en terreur zijn om gekomen. De Nationale Herdenking is niet alleen stilstaan in dank baarheid aan hen die het hoogste offer brachten, maar ook een moment van bezin ning op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkom sten zijn tevens een appèl op ieders individuele verant woordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaamheid. Dan krijg je een blijspel dat goed is voor een avond waar bij de lachspieren flink wat werk moeten verrichten. De Waddinxveese toneelvereni ging Toi-Toi had op vrijdag avond 15 en zaterdagavond 16 april in het Anne frank- centrum (Jan van Bijnenpad) veel succes met het blijspel ’Prettige Feestdagen’ van Alan Ayckbourn. Het stuk werd dan ook op vlotte wijze gespeeld waarbij oom Harko, die na 37 jaar be wakingsdienst een wat ge welddadige inslag heeft ge kregen, door Bert Klijn op treffende wijze werd neerge zet. Bernard, door René Roza ge speeld, heeft dan ook veel moeite met oom Harko, voor al wanneer deze zich met het door Bernard zo zorgvuldig iel ie- nachts een Duracel-konijntje zijn trommelactiviteiten te laten verrichten. Daarna moet Maria (Mieke Bruining) door Paul worden getroost met een zakdoek uit zijn eigen prestentje van haar. Ook hierbij wordt zo veel geluid geproduceerd, dat oom Harco er voor de tweede maal zijn bed voor uitkomt. Als gastvrouw Belinda (Julia Roos) laat blijken dat ze ei genlijk wel wil vrijen met de vriend van haar zus Maria, en met Paul onder de kerst boom voor een kakafonie aan lawaai zorgt, is het hele huis in rep en roer. Gelukkig voor Belinda, wil haar man Robert (Henk Keu ken) alles de volgende dag Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden zal, ge holpen door leerlingen van groep van de protestants- christelijke Koningin Julia- naschool (Peter Zuidlaan) en de openbare Theo Thijssen- school (Kerkweg-Oost), de eerste krans leggen. De mu ziekvereniging Concordia verzorgt de muzikale omlijs ting tijdens deze herdenking. Tussen 19.45 uur en een hal ve minuut voor 20.00 uur zul len de kerkklokken luiden. Na de twee minuten stilte om 20.00 uur zal J.D. Geel decla meren en zal het herden- kingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken worden. De samenkomst wordt besloten met het spe len van het Wilhelmus. Van ’s avonds 18.00 uur tot zonsondergang (21.10 uur) zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok WADDINXVEEN - Het Plat form Bentveld kan met steun van de provincie het alterna tieve plan verder uitwerken. Gedeputeerde Staten menen echter dat er niet voldoende tijd meer is voor een onder zoek naar de milieu-effecten. Daardoor is enige verwarring ontstaan doordat de provincie aanvankelijk liet weten wel te willen meewerken aan een studie naar de milieu-effec ten, welk besluit later weer ongedaan werd gemaakt. Maar intussen had het Plat form Bentveld al wel een op getogen reactie gestuurd naar de pers. Naar de mening van het plat form maakt een onderzoek naar de milieu-effecten een navolgbare en evenwichtige vergelijking moge lijk tussen de plannen voor een Bent woud of een Bentveld. Boven dien wordt de Commissie MER (Milieu-effecten rappor tage) daardoor in staat ge steld een goed oordeel te vel len. Maar Gedeputeerde Staten vinden wel dat het Bentveld- plan verder uitgewerkt en in kaart gebracht moet worden. Op het verzoek van het plat form om enige ambtelijke on dersteuning daarbij is posi tief gereageerd. Pas nadat een keuze is gemaakt tussen een Bentveld of een -woud kan eventueel nog gekeken worden naar de milieu-effec ten van de Bentveld-variant. Het alternatieve Bentveld- plan omvat onder meer de aanleg van een water- en moeraszone langs de polder- kaden en dijken. In deze zone ontwikkelt zich een flora en fauna die vergelijkbaar is met de Oostvaardersplassen. De zone verbindt de Rotteme- ren met de Noord-A, met Waddinxveen en met Zoeter- meer. REEUWIJK - Voor de zeven de achtereenvolgende keer organiseert de Lionsclub Gouda-Reeuwijk een water- sportbeurs in het hart van het watersportgebied van de Reeuwijkse Plassen op het terrein van voormalig restau rant Jachthaven Elfhoeven aan de Breevaart. Een unieke gelegenheid voor waterspor ters om tegen billijke prijzen hun aankopen voor het nieu we seizoen te doen. De datum is dit jaar 7 mei en op deze zaterdag gaat de poort om 8.30 uur open voor iedereen die iets te verkopen heeft, zoals een boot of bootje, een kano, een surfplank, een stel zeilen, een buitenboord motor, zeilkleding en dergelij ke. Bij aanmelding wordt 25 gulden aan inschrijfkosten betaald. Na taxatie en in overleg met de verkoper wordt dan een vraagprijs vastgesteld. dracht tegen Westland Starts, winnen, anders zou er een beslissingswedstrijd moeten komen, tegen Gym- nova, om uit te maken wie er zou degraderen. Gelukkig lie ten de dames het hier niet op aankomen en ze deden dus wat nodig was. winnen met 55-44. Topscoorders: Lidewij Zwambom, Astrid Scholtes en Nicole van Leeuwen ieder 12 punten. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 4 mei (Dodenherden king) wordt vanaf kwart voor acht bij het herdenkingsmo nument aan het Stationsplein in Waddinxveen de jaarlijkse plechtige samenkomst ter herdenking van de gevallenen ge houden waar iedereen in de gelegenheid is bloemen te leg gen. WADDINXVEEN - ‘Gered Gereedschap' neemt in de Wad- dinxveense gemeenschap een steeds grotere plaats in. Dat blijkkt uit gegevens die de plaatselijke werkgroep naar bui ten heeft gebracht. tussen afhankelijkheid zelfstandigheid. In de loop der jaren heeft de werkgroep Waddinxveen di verse plaatselijke activiteiten opgezet. Zo was er in 1992 een expositie in de biblioh- teek, in 1993 een informatie avond en waarschijnlijk dit jaar een dag waarop vanuit verschillende punten in Wad dinxveen aandacht wordt ge vraagd voor het werk van Ge red Gereedschap. Maar het eigenlijke werk is toch wel het klaarmaken en verzenden van gereedschap naar die projecten die door de werkgroep zijn uitgezocht. Zo is men al enige tijd bezig met een project op het Indonesi sche eiland Sulawesi. Daar is functioneert het op- leidings- en trainingscen trum Plusdikat waar in wad dinxveen gerepareerd ge reedschap voor klaar staat om verzonden te worden. He laas vertraagt de vergun- ningstoewijzing het trans port. Maar waar meer vaart in zit zijn de projecten Zambia en Uganda. De uit Afrika gezon den lijsten met de gewenste gereedschappen zijn door de Waddinxveners afgewerkt en voor beide projecten staan de kisten klaar die met behulp en aanvulling van het cen traal kantoor Amsterdam binnenkort verzonden wor den. Ook wordt de nog niet zo lang draaiende werkgroep Reeu wijk geholpen bij hun project in Ghana. ‘Er is dus heel wat werk aan de winkel. Als er iets belangrijk blijkt, dan is Dames 3 had geen problemen met de tegenstander Kon trast Fun uit Delft. Via een ruststand van 35-18 werd het uiteindelijk 58-38. Topscoor der: Antoinette Veerman 10 punten. Na het kampioenschap van de meisjes junioren kwamen de benjamins aan de beurt. Ook zij konden bij winst kam pioen worden. Het talrijke Voor het zover was moesten de meisjes van coach Wolter Zwijnen- burg tot het uiterste gaan. In de eerste helft nam Flyers een kleine voorsprong, maar in de laatste minuut werd de ze door BZ’72 bijna te niet gedaan en de rust ging in met een 33-35 voorsprong. De tweede helft ging ge lijk op. Het werd al snel duidelijk dat dit een één- punten-wedstrijd zou worden. Het eindsignaal klonk bij een stand van 51-51. Verlengen dus. Hierin werd het duide lijk, dat Flyers over een bredere en betere selec tie beschikte. Nu de fou- tenlast mee begon te tel len gaf dit de doorslag. Winst met 54-57. Nu kunnen de meisjes zich opmaken voor het pro- motietournooi voor de eredivisie in Groningen op vrijdag 13 en zater- WADDINXVEEN - Piano handel Mos en Spetter aan het St. Victorplein kijken te rug op een geslaagd open huis dat zij zaterdag hielden. Het open huis werd gehouden ter gelegenheid van het bronzen bestaan van de zaak en de uitbreiding met een repara- tieruimte aan de overkant van de St. Victorstraat. De uitgebreide en wat veran derde pianozaak wordt geleid door Michel Mos (40), die be- hele Koninginnedag kunnen bezoekers terecht in het nieu we gedeelte van Bibelot, waarvoor een speciale (klei ne) lunchkaart is gemaakt, maar waar ook ’s morgens en ’s middag koffie en thee ge dronken kan worden. WADDINXVEEN - Restau rant Bibelot aan de Limaweg in Waddinxveen neemt op Ko ninginnedag (zaterdag 30 april) op officiële wijze Le Jardin in gebruik. De lunch en theeruimte werd in de af gelopen maanden aan de voorzijde van het partyge- het dat dat wat we sturen aan gereedschap ook zinnig wordt gebruikt ter plaatse. Daarom willen wij, naast mensen die ons helpen met herstellen van gereedschap, ook mensen erbij betrekken die bereid zin om met hen die het gereed schap hebben ontvangen te corresponderen', aldus Gered Gereedschap in Waddinx veen. publiek kreeg een leuke wed strijd voorgeschoteld die tot de laatste periode erg span nend bleef. Met een stand van 20-17 werd er aan deze periode van 10 minuten speeltijd begon nen. In de periode waren de Flyers een stuk sterker en zo kon het feest beginnen. Eind stand 32-19. Topscoorder: Henk Meiderwijk 14 punten. Jongens kadetten 1 gaf goed partij tegen Festo-BW uit Voorburg. Deze ploeg moest winnen om nog kampioens kansen te behouden. Flyers had hier natuurlijk geen boodschap aan en deed zijn sportieve plicht. Jammer was het dat de eerste helft minder goed ging. De daarin opgelo pen achterstand van 16 pun ten stonden ook op het bord bij de eindstand 55-71. Top scoorder Edwin van Heinin gen 18 punten. Jongens kadetten 3 tot slot verloor de wedstrijd kansloos tegen Leiderdorp. Uitslag 22- 67. Topscoorder Abdellalif Khouakhi 11 punten. vergeten en het allemaal wij ten aan koning Alcohol. De debutanten Sylvia Steen winkel, die de zwangere Bet ty speelt, en Johan van Hil- ten, die in het stuk de echtge noot van Betty en de boezem vriend van gastheer Robert is, speelden met veel overga ve hun rol. Toi-Toi heeft met deze voor stelling beslist laten zien dat een amateurvereniging be slist niet synoniem is aan amateurisme. trum aan de Zuidplaslaan heeft bijgewoond en op weg is naar de Oranje-ontvangst in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. De ingebruikname van Le Jardin gebeurt door het aan snijden van een in lagen op gebouwde reuzetaart. De ge- WADDINXVEEN - De maandelijkse avond van de hervormde ontmoetings- kring De Open Cirkel van woensdagavond 27 april om half negen (vanavond) in het Anker aan de Nesse zal niet, zoals vorige week woensdag per abuis in het Weekblad voor Waddinxveen is gepu bliceerd, een creatieve avond zijn. Mieke Havenaar zal, bijge staan door Marco Stehou- wer en Nico van Splunter, de aanwezigen het een en an der vertellen over tuinieren. Zij zullen de bezoekers prak tische tips geven over aan leg en onderhoud van tui nen. Er zullen ook diverse ideëen over beplanting gegeven worden, waarbij men met een wat kennis over hees ters, bloemen en planten wordt bijgebracht. Verder zullen de aanwezigen leren hoe beplanting moet worden verzorgd voor een optimaal resultaat in de tuin. Iedereen die liefhebberij heeft in tuinieren mag deze instructieve avond niet mis sen. Na de pauze kan men met de inleiders discussi ëren over eigen ideëen. WADDINXVEEN Meisjes-junioren van Flyers-basketbal wisten waar zij aan toe waren toen zaterdagmiddag het fluitsignaal klonk voor de wedstrijd tegen BZ’72. Het was de fina lewedstrijd van de com petitie. Wie zou winnen was kampioen. En het werd echt een finalewedstrijd, gewonnen door Flyers. Goed basketbal, sportie ve wedstrijd, scheidsrechter verlenging. Ton en Caroline Ververs in Le Jardin van In december 1991 is in Wad dinxveen de werkgroep ’Ge red Gereedschap’ van start gegaan. Daarvoor is tien jaar lang veel werk verricht, al was dat niet officieel als werkgroep. Menig stuk gereedschap is toen verzameld en hersteld. De werkgroep Waddinxveen is onderdeel van een landelij ke organisatie van vrijwilli gers die gereedschap verza melt, herstelt en op aanvraag verzendt naar ontwikkelings landen. Het bureau in Amsterdam ondersteunt de ruim 70 plaatselijke afdelingen met voorlichting en materiaal. Gered Gereedschap probeert mensen in de Derde Wereld te ondersteunen in het verbete ren van hun levensomstan digheden. Ze wil dat doen door het stu ren van gereedschap dat hier is opgeknapt. Gereedschap kan het verschil betekenen L (U K B. en W. openen Le Jardin i l

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 27