Praktische tips bij CDA-Vrouwenberaad Woondag afgesloten met prijsuitreiking Baby- en kinder- beurs Het Zuidhonk Kampioenstitel voor Kwiek-tafeltennis Burgemeesterspaar snijdt bavaroistaart aan Diner voor winnende slagzin WADDINXVEEN/BOSKOOP ----- r De Sperwer Voorjaars- competitie jeu de boules Open Cirkel Veronica weer in Reeuwijk Verlies Florida 3 dat in een jonge kinderrijke f i Goede prestatie Nachtrit van Gouwe Rijders Eigen programma De Schaapskooi WADDINXVEEN - Vrijdag avond 6 mei is de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen weer geopend. Vanaf half ne gen staan er enkele teamle den op de planken met hun eigen programma. In de sket ches die zij spelen, staat deze keer de be vrij ding centraal. JflnenGguwp Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1994 en kinderspullenbeurs worden gehouden. De prijswinnaars van de slagzinnenpuzzel in het Weekblad voor Waddinxveen en De Gouwe Koerier. gelijke WADDINXVEEN - De voor- reuze-taart aan ter officiële opening van le Jardin du Bibelot. (Foto: Sjaak No- Rijn en Gouwe aan de Burge meester Colijnstraat in Bos koop. Het is van groot belang van jongs af aan de Nederlandse taal te beheersen. In Wad dinxveen is daarom een peu- het (her)inrichten en verbou wen van huizen. Tijdens de informatiedag waren ook een tuinarchitect en een binnen huisarchitect aanwezig. voor f andere peuterspeelza- WADDINXVEEN - Tijdens de eerste dag van de Nationale Linden en zijn vrouw, die daarvoor hadden deelgeno men aan de eerste aubade in de woonwijk Zuidplas, deden dat onder toeziend oog van de drie wethouders Karei van Soest (WD), Joop Neele (PCW) en Jan Hielema (CDA) en gemeentesecretaris De inname- en verkooptijden voor de baby- en kinderspul lenbeurs zijn als volgt: maan dag 16 mei inname van 19.00- 21.30 uur, dinsdag 17 mei in name van 9.00-11.00 uur, dinsdag 17 mei verkoop van 13.30-16.30 uur, dinsdag 17 mei afrekenen van 20.00- 21.30 uur. Men kan dus op dinsdagavond 17 mei de niet- verkochte artikelen en het geld van de verkochte artike len ophalen in Het Zuidhonk. Niet afgehaalde artikelen en geld vervallen aan de beurs. Huisvesting en de taalbarriè re waren de hoofdpunten waar het in de discussie tus sen forum en zaal om draai de. Het CDA-Kamerlid was in haar inleiding kort en bondig over werkgelegenheid. ‘We willen dat niemand aan de kant blijft staan zowel alloch- tonene als autochtonen'. en wandelwagens. Het gaat dus alle gebruiksartikelen van baby’s, peuters en kleuters. De artikelen dienen uiter aard heel en schoon en te zijn. Er is geen inname van speel- terspeelzaal minder geschikt, i eU2dteam ‘Mijn dochtertje kan er fijn spelen, maar niet praten met boulers han Tabben. Het neventour- nooi is gewonnen door Truus van Eeden, tweede is Jasper Winkel en derde Ben Sas. De laddercompetitie met 34 zorgt deelnemers is gewonnen <Joor Roy Hulskamp en Piet v.d. Made. Tweede werden Ymca Matla en Cock Ruitenburg. De derde plaats is voor Hans van Woudenberg en Marco van Wageningen. De laatste plaats is voor het echtpaar Huisvesting De forumleden Verschoor van de Stichting Vluchtelingen werk en de Boskoopse wet houder Trimp noemden de huisvesting een ’heikel’ punt. Trimp vond dat de vraag om huisvesting van vluchtelin gen niet altijd positief beant woord kan worden. We moe ten ze wel menswaardig kun nen huisvesten'. Uit de zaal kwam de reactie dat we dan als christen niet goed bezig zijn. ‘Er moet al tijd plek blijven, zodra men sen geen leven meer hebben. Het dwingt ons allen te zoe ken naar een oplossing'. Dat het moeilijk is blijkt wel uit het feit dat sociale wo ningbouw is afgeschaft. Er wordt niet meer gebouwd met een huur onder de 900 gulden omdat de rijkssubsidie wordt stopgezet. Trimp was van me ning dat hoge huren vanzelf leiden tot woonconcentraties, maar voegde toe dat het niet alleen de hoge huren zijn. ‘Het is ook de behoefte bij el kaar te willen wonen'. ‘Daarom is het van groot be lang dat de Nederlandse taal wordt geleerd. Deze mensen moeten de gelegenheid krij gen ’in te burgeren’ in onze samenleving en daar zijn on derwijs en werk van essenti eel belangvoor'. ‘Inburgeren betekent wel met behoud van eigen cultuur en religie. Het is niet alleen de taak van de overheid, maar ook van burgers en organisa ties deze mensen daadwerke lijk bij alles te betrekken. Het CDA-Vrouwenberaad heeft een duidelijke taak, omdat solidariteit een van haar uit gangspunten is‘. didaat. Met twee punten voorsprong leek Kwiek het kampioen schap niet meer te kunnen ontgaan, een gelijkspel was immers voldoende. Het pakte spannender uit. Wim van Wa geningen verloor van W. Lint horst, Ronald Verboon won van C. Weemhoff, maar Cees Vos verloor van J. v.d. Pool en toen daarna ook het dubbel spel verloren ging, keek Kwiek tegen een 3-1 achter stand aan. Wim van Wagingen bracht te gen C. Weemhoff de achter stand terug tot 3-2 maar door verlies van Ronald Verboon en Cees Vos werd het 5-2. Na dat Cees Vos de stand op 3-5 bracht, werd door Wim van Wageningen met 21-10 17-21 21-15 verloren van J. v.d. Pol WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Roye. Weersgesteldheid kal me n.w. wind. Afstand 294 km. In concours 472 duiven. Gelost om 9.15 uur. Aan komst eerste duif 13.10 uur. Laatste duif 13.26 uur. Snel heid eerste duif 1254 mpm. Uitslagen: H. Metselaar 1 3 10 34 36 41 49 50 80 91 109 112; J. Verbakel 2 8 13 15 31 57 66; J. Toor 4 72 95 115; Mw. E.J. de Wit 5 44 52 114; R.A. van der Made 6 26 27 30 47 84 87 88 107; H. Metselaar 7 16 21 23 38 43 54 59 60 101 111; J. Troost 9 29 42 48 62 64 70 73; N. Hoogerdijk 11 24 32 40 45 51 55 71 89; C.G. Hofman 12; F. Rip 14 33 35 75 85 100 102 105; W. Breedijk 17 19 46 53 98 103 113; C. Smitskamp 18 90; H. Vink 20 39 76 86 93 116; G. Tollenaar 22; Davy Hofman 25 58 97; D. Griffioen 28 67 117; C.A. Bode 37 61 68 69 92 110; M. Tollenaar Zn. 56 82; M. Verbeek 63 65 77 83 96 106; Comb. Wibo 74 78 79 99 108; P. Noorlander Zn. 81 118; N. Hofman 94; P. Steenland 104. Op de foto geeft Arie-Pieter van Dijk van de Rabobank Waddinxveen informatie aan belangstellende bezoeksters van de Rabo-woondag in het Bouwvoorlichtingscentrum. (Foto: Sjaak Noteboom). De lokatie van de Bouwvoor- lichting in Waddinxveen- Noord maakte het mogelijk fi nanciële adviezen te combi neren met voorlichting over De tweede prijs, een beauty- bon te besteden bij Cosmiq, ging naar Els de Kooter uit Hazerswoude. Twee entree kaartjes voor het archeolo gisch meseumpark Archeon in Alphen aan den Rijn vor men de derde prijs, gewonnen door de familie Schreur uit Boskoop. pakkende slagzin. Dit bracht de prijswinnende Waddinxvener tot de volgen de zin: ’Het plaatselijk nieuws leest u natuurlijk in het Weekblad voor Waddinx veen, omdat men nieuwsgie rig en gezond van geest, weer bij is als men dit weekblad leest’. De hoofdprijs is afgelopen maandag uitgereikt in het kantoor van De Gouwe Koe rier en van het Dagblad van Nel Mulder was ook duidelijk in haar standpunt wie in haar ogen onder ’minderhe den’ vallen. We richten ons op mensen, die in ons land een legale status hebben. Veel mensen wonen hier al ja- ren en hebben veelal de Ne derlandse nationaliteit, maar verkeren in een achter standspositie, die is ontstaan door de taalbarrière'. In de allerlaatste van de veer tien te spelen competitiewed strijden moest de beslissing vallen. De tegenstander afge lopen vrijdag was Gouda 1, j aarscompetitie triplette van eveneens een kampioenskan- de jeu de boulesvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) is gewonnen door het trio Betsy Lanting-Jan Kooistra-Piet v.d. Made. De tweede plaats is voor Hans Cammeraat-Roy Huls kamp en Ton Hulskamp. De derde plaats is voor het fami- terklas opgericht voor buiten landse peuters. C veertien kinderen bezoeken deze peuterklas. Forumlid Jacob, actief in het vluchte lingenwerk, en zelf vluchte ling vond deze vorm van peu- ‘Mijn dochtertje kan er fijn andere kinderen. Wel met de juffrouw, want die spreekt Nederlands'. Hij pleitte ook bij peuters voor spreiding kampioenschappen triplette over andere peuterspeelza- heeft een jeugdteam van de len- jeu de boulesvereniging Wad dinxveen bestaande uit Krishnan de Jong, Franky v.d. Vlugt en Harold Mac Gil- levry alle vijf wedstrijden ge wonnen. Daarmee hebben zij zich een goede uitgangsposi tie verworven voor de volgen de twee wedstrijddagen. Van de overige vier teams in de vierde klasse wisten alleen Edward en Thea Springer en Hans Woudenberg vier wed strijden te winnen. In de tweede klasse wonnen het team Hulskamp en Schiffer- ling drie van de vijf wedstrij den. Het team Tabben kwam niet verder dan twee gewon nen wedstrijden. In de derde klasse wonnen de equipes Giancaspero en van Wageningen vier van de vijf wedstrijden, Kooistra 3 en het team van Van Dijken kwam niet verder dan een ge wonnen wedstrijd. Helpen Praktische tips kwamen aan bod tijdens de forumdiscus sie. Eén van de forumleden was het Waddinxveense CDA-gemeenteraadslid drs. Wout Neutel. Hij vertelde hoe van de nood een deugde werd gemaakt. ‘De spreiding van buitenland se basisschoolleerlingen over andere scholen in Waddinx veen was een noodgreep om dat de voormalige Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan te klein werd en moest sluiten. Het positieve was wel dat de kin deren in gemengde klassen terecht kwamen en de Neder landse taal sneller leerden'. heid van restaurant Bibelot dat al over een spe cialiteitenrestaurant en een drukbezocht partygedeelte beschikt. In de inventief uitgebouwde nieuwe ruimte worden voort aan lunches, koffie en thee geserveerd. Le Jardin aan de Limaweg is een nieuwe horeca-mogelijk- WADDINXVEEN - Op de och tend van Koninginnedag heeft voltallige college van Burgemeester en Wethouders het nieuwe Le Jardin du Bi belot van Ton en Caroline Ververs officieelin gebruik genomen. Burgemeester C.M. van der WADDINXVEEN - In de uit wedstrijd tegen Schollevaar 1 verloor het derde team van Florida-badminton met 8-0. Nu thuisspelend werd er met 3-5 verloren. Bijna was het gelukt. Hugo van jaar zal weer een speelgoed beurs worden georganiseerd waarbij alle soorten speel goed zullen worden ingeno men en verkocht. Ook wordt er geen kleding verhandeld. Hiervoor organiseert de Stichting Wijkwerk De Zuid plas al regelmatig kinderkle- dingbeurzen. WADDINXVEEN - Het eerste seniorenteam van de Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek is .kampioen ge worden van de eerste klasse afdeling Gouda. Het team, be staande uit Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos, promoveert daarmee opnieuw naar de landelijke 4e di visie van de NTTB. In Alphen aan den Rijn zijn buitenlandse moeders ver plicht Nederlandse les ne men. Hun kinderen leren de Nederlandse taal in gastge zinnen als de moeders naar school gaan. De peuters ko men bij peuters van gelijke leeftijd. Uit onderzoek is gebleken dat deze kinderen na vier jaar geen taalproblemen meer hebben. Mevrouw De Graaf is intensief bezig met dit project en noemde het vrijwilligers werk een ’verrijking voor bei de kanten’. WADDINXVEEN - De door de Rabobank Waddinxveen in de Bouwvoorlichting aan de Staringlaan gehouden infor matiedag over alle financiële aspecten rond het wonen is een succes geworden. De bankmedewerkers raakten met 220 bezoekers, waarvan de meesten speciaal voor de Woondag waren gekomen, in gesprek. De bezoekers, die allemaal een presentje kregen, konden ook deelnemen aan een prijs vraag. De prijzen daarvan zijn inmiddels in het hoofd kantoor van de Rabobank aan de Kerkweg-Oost uitgereikt door directeur A.J. Ammer- laan. De eerste prijs (f 250,-) ging naar Ingrid Aarssen (Peppel- horst). De tweede prijs (f 150,-) kwam terecht bij Philip v.d. Berg (Juliana van Stol- berglaan). De derde prijs (f 100,-) ging naar N.H. Uiter dijk (Peppelhorst). Alle drie flatbewoners in Waddinx veen. Temidden van een doorlopen de expositie met de nieuwste produkten op het gebied van bouw, verbouw en inrichting van woningen werd het pu bliek door de Rabobank Wad dinxveen een hele zaterdag vrijblijvend geadviseerd over hypotheken, verzekeringen, financieringen, sparen, be leggen en betalingsverkeer. Deskundige en ervaren advi seurs van de Rabobank Wad dinxveen, die met de informa tiedag over wonen inhaakten op een landelijk initiatief van de Rabobank Nederland, be antwoordden op diverse plaatsen in de Bouwvoorlich ting vragen van de bezoekers. Met computerberekingen werden ieders financiële mo gelijkheden op een rijtje ge zet. Rabobank-directeur A.J. Ammerlaan feliciteert eerste prijswinna- res Ingrid Aarssen. De tweede prijs ging naar Philip v.d. Berg en de derde prijs naar N.H. Uiterdijk (niet op de foto). Op de foto staan verder Jan Oosterink (tweede van links) en Carla v.d. Berg. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen houdt woensdagavond 11 mei haar traditionele Nacht rit. Evenals voorgaande jaren hoopt het bestuur dat het weer een gezellige avondrit zal worden. Na de rit zal tekst en uitleg worden gegeven wat men wel en niet goed heeft ge daan. De inschrijving voor deze rit is vanaf 20.00 uur in het partycentrum Concor dia aan de Bredeweg in Moerkapelle. De start is tussen 20.30 en 21.00 uur. Ook niet- leden zijn van harte welkom. Het is voor deze rit aan te bevelen een werkende zaklamp in de auto te hebben. WADDINXVEEN - Aan de vooravond van Hemelvaarts dag, woensdag 11 mei, wordt de laatste avond in dit sei zoen van de hervormde ont- moetingskring De Open Cir kel gehouden. Men is vanaf acht uur ’s avonds welkom in het verenigingsgebouw Het Anker aan de Nesse. Voor de laatste avond heeft de Waddinxveense theologie student Kees van den Berg een Bijbelstudie voorbereid die in het teken staat van He melvaart. Voor veel christe nen is de betekenis van He melvaart op de achtergrond gekomen. Toch is het voor christenen van groot belang om te vieren dat Jezus Christus op die dag naar de hemel is gegaan om aan de rechterhand van God voor de mensen te bidden. Kees van den Berg zal in zijn Bijbelstudie onder ander in gaan op de praktische betekenis van Hemelvaart voor christenen van deze tijd. Het programma zal om half negen beginnen met het zin gen van enkele liederen uit diverse bundels. Na de pauze is er voldoende gelegenheid om met de inleider en met el kaar na te praten over het on derwerp. De jaarlijkse fietstocht van De Open Cirkel zal op zater dagmiddag 14 mei gehouden worden. REEUWIJK - Zaterdagavond 7 mei om negen uur zal de oudste, populairste en meest ervaren drive-in-show van Nederland, de Veronica Drive-In-Show, opnieuw par tycentrum Amicitia aan de Dorpsweg in Reeuwijk-Dorp lietriplette Frits-Toos-Step- aandoen. Twee maanden ge leden werden velen teleurge steld, omdat de zaal vol was. Daarom is besloten, dit eve nement te herhalen. De Vero nica Drive-In-Show voor spektakel, plezier, ou derwets vermaak en moderne muziek. De dj’s zullen tevens enkele sponsorspelletjes spe len, waarbij de danslustigen leuke prijzen kunnen win nen. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het doel van de regiobijeen- komst van het CDA-Vrouwenberaad in Boskoop was duide lijk. ‘Het gaat vanavond niet om theoretisch geklets, maar om praktische tips', zo viel te horen bij de christen-democrati- sche vrouwen uit Waddinxveen en Boskoop. Spreiding van buitenlandse leerlingen over verschillende basisscholen om de Neder landse taal beter te leren was er één zo’n praktische tip. Het CDA-Tweede-Kamerlid Nel Mulder, lid van de Vaste Ka mercommissie voor minder heden, hield een inleiding over bet rapport ‘Minderhe denbeleid hoe nu echt ver der?' C.A.P.M. Loose door het aan snijden van aan oranje bava- rois-taart, die het gemeente bestuur en de overige geno digden zich met een kopje koffie goed lieten smaken. en moest Ronald Verboon met 21-16 17-21 21-15 z’n meerde re erkennen in W. Linthorst. In wedstrijdpunten stonden beide teams nu gelijk en wer den de onderling gespeelde wedstrijden belangrijk. Kwiek had de thuiswedstrijd tegen Gouda 1 gewonnen met 7-3 en de uitwedstrijd met de zelfde cijfers verloren, nog steeds gelijk dus. Na het tellen van de games bleek de stand nog steeds ge lijk en werd de laatst mogelij ke vergelijking ter hand ge nomen, het tellen van alle voor- en tegenpunten in de gespeelde games. Na veel re kenwerk bleek Kwiek met 32 punten meer het beste resul taat te hebben geboekt en kon zich kampioen noemen. Kwiek is hierdoor weer terug in de afdeling die ze moest verlaten na degradatie tij dens de najaarscompetitie, waarbij Kwiek 1 het zonder de zieke Ronald Verboon moest stellen. Iedereen vanaf ongeveer 15 Ongeveer jaar is van harte uitgenodigd. De koffiebar gaat om kwart voor acht open. Burgemeester C.M. van der Linden en zijn vrouw snijden een te boom). - Een diner voor twee perso nen, ter waarde van 150 gul den, in het Waddinxveense restaurant Akkeroord. Dat was de hoofdprijs die J.J. den Otter won met een slagzin in het kader van een promotie campagne van het Weekblad voor Waddinxveen. De krant schreef samen met de Gouwe Koerier in Boskoop een wed strijd uit met daaraan gekop peld het afmaken van een WADDINXVEEN - Op maandag 16 en dinsdag 17 mei zal door de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) voor de tweede keer een baby- Vorig jaar is reeds gebleken J 1 1 *1 wijk als Zuidplas behoefte is aan een beurs waar de moge lijkheid is om baby- en kin- dergebruiksartikelen te ko pen en te verkopen. Men moet dan denken aan boxen, campingbedjes, kin- Hugo van Bergeijk (in een derwagens, autostoeltjes, driesetter), Patrick van Esse- steppen, wiegjes, kinderfiets- veld en Madelon Gelderblom jeS) ledikantjes, loopauto’s verloren hun enkels. Britt van Braam-Morris wist na acht punten hoe ze haar te genstandster kon verslaan 15- 8 15-0. Emiel van Boxtel kon het samen met Madelon r na tweemaal verlengen 14-17 goed. Aan het einde van het 16- 17 niet redden (4-1 ach- --1 11 ter). Hierna wonnen Britt met Hu go en Emiel met Patrick res pectievelijk de mix en de HD. In de beslissende set konden Britt en Madelon het net aan niet redden 5-15 8-15. Toch na de eerste wedstrijd met 8-0 verloren te hebben is het geen schande om nu zo te ver liezen. Team 6 won met 6-2 van Ze venhuizen 4. Fedde v.d. Weij verloor in twee sets 10-15 11- 15. Karsten v.d. Vlist 15-1 15-0, Davina Stalder 11-1 11- 0 en Linda Hartwijk 11-5 12- 12 (verlenging) wonnen hun enkels. De eerste mix van Fedde v.d. Weij en Davi na Stalder werd in een drie setter verloren. Karsten v.d. Vlist en Linda Hartwijk de den het beter. De eerst werd in de verlenging met 18-17 nipt aan gewonnen. De HD was een gemakkelijk winstpunt 15-4 15-9. Davina met Linda deden het daarna weer in drieën (8-15 15-10 15- 11). Florida 7 verloor met 2-6 van Flair 6. De punten wer den gemaakt door Rogier Poldner. Zijn enkel tegen Bayu van Houten in 15-2 15-9 en de mix samen met Esther Hoffman in 15-1115-5. Het project ’allochtone nieuwkomers’ is bestemd voor kinderen van de basis schoolleeftijd die in het kader van de gezinshereniging naar Nederland zijn gekomen. Ze krijgen een intensieve scho ling van een jaar om de Ne derlandse taal goed onder de knie te krijgen. In Waddinx veen is in het budget ruimte gemaakt voor totaal twintig kinderen. ^ll ll'lUlllill j ‘r- N CHEQUE UgefkAv u- btiak-n j,.,/rp-

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17