Muzieklessen Open dag in dierenparkje Het parkeerbeleid in Waddinxveen DE BAS I Volvo Bedrijfswagens levert Havi reizen BV touringcars Finale A-poules bedrij fsvolleybal Huishoudboekje van Waddinxveen in Kreater (2) Herstraten Souburghlaan Plantenmarkt van De Gouwe Orgelconcert Bloemen zoek op begraafplaats Kandidaat L.D. Burger bevestigd f7,99 795,- LEZERS SCHRIJVEN zo pessimis- HOLLANDSE BIEFSTUK lerlei adviezen kunnen ge ven. SHOARMA OF GYROS In verkiezingstijd wordt de burger vaak door de politiek erop gewezen dat het huis houdboekje van de gemeente en het land ook moet kloppen te gaan uitbouwen juist als u in de naaste toekomst minder ruimte denkt nodig te heb- RUUD VAN DER HELM De Akker 83, Waddinxveen KEURSLAGER/POELIER Waddinxveen wel flink mag betalen, maar dat het geld meer aan prestige wordt be steed dan aan voorzieningen waar de gewone burger wat aan heeft. Wordt Waddinx veen een gemeente van stille armoe? Van buiten ziet het er prachtig uit, maar achter de voordeur ontbreekt het beleg 3 .00,10,00 En van de vier door Havi Reizen BV in gebruik genomen Volvo s BI2-touringcars. (Foto: Volvo Be drijf swgens B V). Directeur-aandeelhouder J.W.A. 'Langenhof voor twee HAVIO-touringcars, bestemd voor Po len. (Foto: Volvo Bedrijfaswagens BV). Namens het bestuur van het Centrum voor Kunstzinnige Vorming te Waddinxveen P.EJ. VAN SCHIE coördinator verdwijnen, en niet alleen bij onze zoon. Mede door ge sprekken met andere men sen, die ook een dierbaar fa milielid begraven hebben, hoorden wij dezelfde verha len en dezelfde ervaringen. Dit wordt echt niet door het personeel van de begraaf plaats gedaan. Deze mensen doen hun werk en halen al leen verdorde bloemen weg. Dus zijn er mensen die ge woon brutaalweg een ’bloe metje’ komen halen en ervan ’genieten’ in huis of tuin. Hebben deze mensen dan he lemaal geen gevoel of fatsoen, WADDINXVEEN - Het de- monstratie-orgelconcert dat donderdagavond 5 mei (Be vrijdingsdag) op het geres taureerde orgel van de her vormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost wordt gegeven begint niet zoals abusievelijk gepubliceerd om half negen maar om half acht. een bijzonder hoog comfort. Dat wordt in hoge mate be paald door Vblvo’s Euro-1 6- cilindermotor met Electronic Diesel Control (EDC). Hier door reageert de motor heel o soepel op de bediening vanuit male luchtverspreiding bij 40% minder geluidsoverlast. De verdamper van de aircon ditioning die zich voorheen in de bagageruimte bevond, is nu ondergebracht in de semi- airkanalen. Dat levert meer bagageruim te op wat ook een kwestie van reizigerscomfort is. Langen hof: ‘Ik durf dan ook rustig te stellen dat het reizen met on ze bussen qua comfort abso luut niet meer onderdoet voor het reizen per vliegtuig? en weten niet wat zij ons en anderen aandoen? Hier is maar één woord voor: a-soci- aal. Moet het personeel dan bij het hek gaan staan om te vragen: Mag ik even in uw tas kijken? Wij kunnen geen daders aan wijzen, jammer genoeg, maar laten de desbetreffende per sonen die dit doen en dit op hun geweten hebben eens bij zichzelf te rade gaan wat de zin is van deze misselijke streek. Blijf van de bloemen en bakjes af, wat niet van u is. Wij weten zeker dat wij dit schrijven namens meerdere bezoekers van de algemene begraafplaats in Waddinx veen die even verontwaar digd zijn van deze (mis)daden als wij. Sinds kort is er een nieuw parkeerbeleid in Waddinx veen, zo heeft de politie in het Weekblad voor Waddinxveen aangekondigd. Er wordt on der andere verscherpt gelet op voertuigen die op de trot toirs staan geparkeerd. Vborwaar een loffelijk stre ven. Maar als je, zoals wij, in de avonduren werkt en dan rond twaalf uur of later ’s nachts thuiskomt en je pro beert een parkeerplaats te vinden, kun je dat vaak ver geten. Je moet soms de hele straat afrijden om een plek te vin den, en uiteindelijk besluit je dan maar je auto half op de stoep te zetten, ’s Morgens rond zeven uur wordt de auto dan weer verplaatst en op een leeggekomen parkeerplaats gezet. Fout, vindt de politie. Je kunt je auto beter langs de stoep plaatsen, waar het ver keer er meer last van heeft, waardoor andere mensen bij na niet uit een parkeerplaats kunnen draaien, of erin, maar waar kennelijk de moe ders die ’s nachts met kinder wagens langskomen er min der last van hebben. Je zou kunnen verwachten dat de politie wat soepeler om Excellence 3000 Hoogste aandacht voor com fort spreekt ook uit carrosse rie: de Excellence 3000, de al lernieuwste carrosserie van Berkhof BV. Het volledig nieuw ontworpen interieur combineert functionaliteit met een tijdloze vormgeving. Zo is de handbagageruimte voorzien van geheel afge- Twee van de geleverde Volvo’s B12 zullen uitsluitend wor den ingezet vanuit de nieuwe vestiging van Havi Reizen in Polen, die deze maand opera tioneel wordt. Naast hoge ei sen aan veiligheid, betrouw baarheid en comfort bepaalde de aanwezigheid van een Vol vo dealemetwerk in Polen de keus voor de nieue Volvo’s B12. Dit jaar bestaat Havi Reizen BV zeventig jaar. Begonnen als eenmanszaak met een op een T-Ford-chassis gebouw busje is Havi uitgegroeid tot één van de grootste touring- carbedrijven van ons land met een vloot van ruim vijftig zeer moderne touringcars. De bussen worden ingezet voor groepsvervoer en voor toeris- Op 7 mei 1993 hebben wij on ze zoon verloren door een on gelukkige val in huis. Wij als ouders bezoeken dan ook re gelmatig de algemene be graafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan in Waddinx veen. En niet alleen wij, maar ook andere familieleden en ken nissen die behoefte hebben om het graf te bezoeken om bloemen of plantenbakjes neer te zetten wat voor onze zoon Perry bedoeld is. Wat ons verdriet doet is dat er in de afgelopen maanden re gelmatig bloemen en bakjes BV in Rijssen levert een uit stekende service*. ‘En dat blijft belangrijk on danks het feit dat we het re guliere onderhoud in onze ei gen werkplaats verzorgen. Bovendien is Nijwa aanwezig in Polen zodat we ook daar van hun service gebruik kun nen maken. Zo kunnen we on ze klanten altijd die kwaliteit leveren die nodig is om te overleven in de markt*. STAD AAN T HARING- VLIET/WADDINXVEEN - Op de dag van zijn 60e ver jaardag werd kandidaat L.D. Burger uit Waddinxveen be vestigd tot predikant van de Hervormde Gemeente in Stad aan ’t Haringvliet. Zijn bevestiger was oud-Wad- dinxvener ds. Joh. Verwelius uit Veenendaal. De tekst voor de prediking was 2 Timothe- us 2:8a: ‘Houd in gedachtenis - dat Jezus Christus uit de do den is opgewekt*. Na het voorlezen van het be- vestigingsformulier en het ‘Ja ik, van ganser harte* werd aan de handoplegging deelge- op de boterham. Vaak zijn de beweegredenen voor besluiten ook zo onlo gisch: enerzijds voorzienin gen waar een grote stad zijn vingers bij zou aflikken, an derzijds door Waddinxveners gewenste kleinschaligere voorzieningen die wegbezui nigd worden. Waarom weten enkele hard werkende middenstanders geheel op eigen kracht een eetstraat te realiseren, maar moeten er tijd- en geldver slindende reizen en steeds weer herziene plannen ge maakt worden om een win kelcentrum te realiseren? Dit zijn maar enkele voor beelden, die in het oog spron gen bij de berichtgeving over het gemeentelijk huishoud boekje in het Weekblad voor Waddinxveen. Een kind uit het gezin Waddinxveen vraagt zich waarschijnlijk af of hij misschien ten dienste van de ouders staat in plaats van de ouders ten dienste van hem. Indien men als gewone huis vrouw het huishoudboekje van Waddinxveen gaat verge lijken met het kasboek van een gezin, dan komen er grote ben, vraagtekens te staan bij het uitgavenpatroon van het ge zin Waddinxveen. Misschien zijn de uitgaven van een ’gewoon’ gezin wel meer in evenwicht omdat er naar elkaar wordt geluisterd en eerlijke keuzes worden ge- kele overlegorganen af (Gou- webos en raadscommissies). Wel heeft de gemeente Wad dinxveen ’geld bij elkaar we ten te schrapen’ voor ver keersveiligheid en meer poli tie (’blauw’) op straat. Maar het is binnen een huishouden niet meer dan vanzelfspre kend dat blootliggende elek- met de Dominee L.D. Burger nam afscheid van Berkenwoude en Waddinx veen voordat hij naar Stad aan 't Haringvliet vertrok. (Foto: J. Os kam). WADDINXVEEN - Evenals voorgaande j aren organiseert de zwem- en poloclub De Gou we ook dit jaar weer een plan tenmarkt. Deze planten markt wordt gehouden op vrijdag 6, zaterdag 7 en zater dag 14 mei voor de Kruiskerk op de Passage in Waddinx veen. De Gouwe heeft ook dit jaar tenvervoer door heel Europa. Directeur-aandeelhouder J.W.A. Langenhof: “Waar we met de bus kunnen komen, daar komen we*. Binnenkort zal dat ook vanuit Polen zijn WADDINXVEEN - De finale-avond van de A-poules van het bedrijfsvolleybaltournooi van CVB Bank Be Fair werd ge kenmerkt door een sportieve strijd, die door machinefabriek Van den Berg werd gewonnen. De teams wilden allen graag in de eindstrijd uitkomen. Bij de mix-teams moesten twee poules met elk vier teams de uitkomst brengen. de voorgaande wedstrijd had den laten zien, 8-7 in het voordeel van de gemeente Waddinxveen, waren de ver wachtingen hoog. De gemeente Waddinxveen nam duidelijk het initiatief en GMF Gouda had het nakij ken. Met een eindresultaat van 21-10 liet de gemeente Waddinxveen blijken dat het hun ernst was en konden zij de wisselbeker, die vorig jaar door GMF Gouda was ge schonken, in ontvangst ne men. Bij de B-poule was het kwe kerij De Vrij die als kweekvij ver voor jong talent liet blij ken hoge ogen te willen gooi en. Zij moesten het wel opne men tegen een team dat ge wend is hoog te kunnen wer ken. Doch Nederhoff kon deze keer niet hoog genoeg tillen om de eerste plaats te berei ken. Zij werden met duidelijk verschil (19-5) aan de kant gezet. De prijsuitreiking werd ge daan door B. de Moet van GMF Gouda. Hij mocht de door dit Coenecoop-bedrijf ge schonken beker uitreiken. Met lichte weemoed moest hij toegeven dat zijn team dit jaar een stapje terug moest doen, doch hun naam zal te allen tijden, wie er ook wint, onderaan blijven prijken. De winnaars gingen met hun bekers naar huis en de verlie zers kregen allemaal een taart. In ieder geval heeft ook dit jaar weer de gezelligheid de boventoon gevoerd en zul len de meeste teams volgend jaar zeker terugkomen. De beide finalisten wisten al le wedstrijden in hun poule met winst af te sluiten. Ma chinefabriek Van den Berg verzette bergen werk en glas industrie Van Dijken spiegel de zich de winst voor. De finale tussen deze twee teams werd door velen ge volgd en de spanning was te snijden. Vanaf het begin had Van den Berg een lichte voor sprong doch aan de einduit slag van 13-11 in het voordeel van Van den Berg is te zien dat strijd tot aan het einde open was. De strijd om de derde en vier de plaats ging tussen de ANB AMRO en Transport en Lo gistiek Nederland. Het aan deel van het felle spel van ABN AMRO zette zich om in een dikke winst. Het is duide lijk dat dit team hier goed mee om weet te gaan. De einduitslag van deze wed strijd was 18-11. Bij de heren speelden zes teams per poule. De A-poule werd bezet door de sterkste teams en in de B-poule speel den de zwakkere teams. Door deze indeling waren in beide poules aantrekkelijke wed strijden te zien. In de A-poule waren er drie teams die gelijk eindigden. Hier moest dus driftig wore- den gerekend wie de beste saldo’s had. De gemeente Waddinxveen werd hierdoor eerste en GMF Gouda twee de. Daardoor viel Stuurman Partners net buiten de boot. Degenen die zich winnaar mocht noemen moesten nog eenmaal aan de bak. Gezien de spannende strijd die ze in Zo’n kind overweegt wellicht zelfs om van huis weg te lo pen. En de heren politici zich maar afvragen, waarom de burger de politiek de rug toe keert. Misschien helpt een bezoekje van de burgervader en van de wethouders aan een NIBUD-consulent. jaar dalen en in de toekomst nog meer. - Het stichtingsbestuur spant zich in om de huuropbrengst met zo’n ƒ25.000,- per jaar te laten toenemen door medege bruik van diverse andere huurders. - Er zal meer samenwerking gezocht worden met andere organisaties in ’Creatief Wad dinxveen’ en zeker ook met het (basis)onderwijs. - De docenten denken mee in werkwijzen die kostenbespa rend zijn. - En van de leerlingen (c.q. de ouders) zal met ingang van 1 augustus 1994 een tariefsver hoging worden gevraagd van globaal 10%. Helaas komt daar voor de volwassenen (21 jaar en ouder) een verplichte BTW-heffing van 17,5% bo venop. Overigens geldt dit laatste alleen voor muziek- leerlingen. De Nederlandse wetgeving is in deze zeker ui terst consequent en niet mu- ziekvriendelijk. Met deze maatregelen is het schooljaar 1994-1995 in elk geval financieel geregeld. Dan hebben we nog een half jaar om ook de ontwikkeling erna, onder andere in ge sprekken met het college van B. en W, voor de komende ja- ren vast te leggen, waarin zich, zonder nadeel voor de leerlingen nog financiële be- zuinigingsmogelijkheden blijken voor te doen. Conclusie: Kreater blijft, en er zal nog muziek inzitten. Minder gericht op individueel muziekonderwijs, maar meer op bredere kennismaking met muziek en instrument en samenspel in ensembles. Wij denken dat brievenschrijfster mevrouw Paulien Hes zo’n si tuatie in haar jeugd graag had aangetroffen. Binnen enkele weken gaat de nieuwe folder van Kreater voor het seizoen 1994-1995 de deur uit. Wij vertrouwen er op dat er weer veel Waddinx veners zullen binnenstromen in Kreater. Niet in een sterf huis, maar in een huis van kunst en cultuurbeoefening. Menige gemeente immers is jaloers op onze prachtige huisvesting. WADDINXVEEN - In ver band met het aanpassen en herstraten van het Diederik van Schagenplantsoen, de Souburghlaan, de Oranjelaan en een gedeelte van St. Huy- bertsgeregt zal het verkeer gedurende de periode tot en met september enige hinder ondervinden. Het Energiebe drijf Midden-Holland in Gou da zal samen met deze werk zaamheden een aantal elec- trakabels en gasleidingen Vervoer op maat vervangen en lichten. TT TT Het wagenpark van Havi iReizen BV s optimaal afge stemd op het leveren van per sonenvervoer op maat. Het bedrijf heeft alles in huis. Hy- nationaal rijdt. De passagiers lekkende radiator op Pietje’s -1 -J kamer te herstellen? In Waddinxveen wordt bij een teruglopend ambtenarenbestand de boel maar eens uitgebreid wegens de ARBO-wet en mogen scho len na eindeloos soebatten een lekkend dak repareren. Voor scholen geldt vast en ze- voor de deur hebt staan en de ze ook nog elk jaar wilt inrui len, maar dat uw kinderen dan maar wat minder boeken moeten gaan lenen of hun muziek of sport maar vaarwel triciteitsleidingen moeten zeggen?. En dit alleen grootste spoed worden gere- voor uw prestige? pareerd? Waddinxveen presteert het Het lijkt erop dat de burger in om een peperduur prestigieus ”r 1 1 zwembad keer op keer in te ruilen (verbouwen), terwijl je er geen Waddinxvener om hoort vragen. Sterker nog: misschien kan de doorsnee Waddinxvener het zich straks helemaal niet meer veroorlo ven een steeds duurder wor dend zwembad te bezoeken: geen benzine meer voor de dure Mercedes. Want een ge woon gezin heeft ook steeds minder uit te geven. weer een groot assortiment planten, bomen, tuinartike len op het programma staan. Tevens zijn er een aantal zeer deskundige bomenkwekers uit Boskoop aanwezig die al- waar deze maand een volledi ge dochter van Havi Reizen actief wordt. Langenhof: *We blijven onze grenzen verleg gen. Dat is absoluut noodza kelijk in een tijd waarin er in Nederland een overschot aan bussen is*. Het leveren van kwaliteit is van oudsher de filosofie ge weest van het familiebedrijf. Sinds 1973, het jaar waarin Langenhof het bedrijf van zijn vader overnam, is kwali teit de stuwende kracht ge weest achter alle plannen voor een moderne opzet en ex pansie. En niet zonder suc ces. Inmiddels drie vestigin gen in Rijssen, Haaksbergen en Nijmegen, leveren vervoer voor tal van opdrachtgevers. nomen door de predikanten W. Groenenboom, K. Groe nendijk, K. Kunz, J. Neijen- huis, A. Vos en W. Westland. In de middagdienst uitte ds. Leendert Burger zijn verwon dering vanwege Gods goed heid, dat Hij op Zijn tijd, toch nog een gemeente gaf om Hem te dienen en Zijn Woord te verkondigen. Vandaar zijn tekstkeuze Handelingen 4:12: ‘En de za ligheid is in geen Anderen, want er is ook onder de hemel geen andere Naam, Die onder de mensen gegeven is, door Welke wij moeten zalig wor den*. bulance, het Wereld Natuur Fonds (comité Gouda), de Ne derlandse Hartstichting en de Milieudienst Midden-Hol land. Mede door bijdragen van ho veniersbedrijf H. van Vliet te Waddinxveen, Energiebedrijf Midden-Holland, Lexmond Milieu-Adviezen en Milieutec BV kunnen alle organisaties zich optimaal presenteren op de open dag. Een aantal noodzakelijke voorzieningen zoals een hap je, een drankje en de aanwe zigheid van toiletten is ook 1 er speciaal voor de kinderen een bijnzonder optreden worden verzorgd. fietsbussen, liftbussen speci aal voor gehandicaptenver- voer, een VIP-bus en een old- TT WA UZAAKJ L-UAkJ T </AA AXAAAX timer, alle uitstekend geoutil- WOrden. Bij de Volvo’s is er ei- leerd. Langenhof: ‘Met name de ei sen die de toerist stelt aan het vervoer zijn naar zijn vakan tiebestemming, worden steeds hoger. Gezien onze fi losofie van kwaliteit leveren, bedienen we onze klanten dan ook met het allernieuw ste materiaal waarbij comfort een uiterst belangrijke rol speelt*. Reden voor Havi Reizen om bij jaar meest recente aan- met een tijdloze vormgeving, maakt. Want zeg nou zelf: schaf te kiezen voor vier Vol- Zo is de handbagageruimte zoudt u aan uw kinderen dur- vo’s B12, die uitstekend rijei- voorzien van geheel afge- ven te verkopen dat u voor genschappen combineren met werkte praktische ’vliegtuig- uzelf een prachtige Mercedes kleppen’. In de eveneens nieuw ontwik kelde dakunit is een nieuw type airconditioning geïnte greerd. Deze levert een grote re luchtopbrengst en een opti- uit eigener beweging te ver trekken wordt er bezuinigd, terwijl bij diverse andere in stellingen vooraf vastgestel de bezuinigingen worden en dat het geld maar één keer doorgevoerd met alle gevol- kan worden uitgegeven. gen van dien. Zijn de over headkosten van Waddinx veen zo niet onnodig hoog? Zoudt u het wagen om tegen uw kinderen te zeggen dat ze meer inspraak mogen heb- maar vervolgens een pleister over hun mond plak ken? Waddinxveen belooft meer openheid en inspraak, maar negeert een verkie zingsuitslag omdat men zich zelf meer ervaring toemeet. Tevens schaft men maar en- zou kunnen gaan met het parkeerbeleid, ook gezien het feit dat er kennelijk te weinig parkeerplaatsen in de wijk voorhanden zijn. En als men dan toch een der gelijk beleid onvoorwaarde lijk wil of moet uitvoeren kan er misschien gedurende enige tijd met waarschuwingen ge werkt worden. Ik denk dat ik dit artikeltje ook namens een aantal andere bewoners schrijf. De open dag in het Waddinx- veense dierenparkje werd vo rig jaar voor het eerst gehou den. In heel Europa doen zo’n 600 kinderboerderijen aan dit spektakel mee. Zaterdag is er in het parkje een natuur- en beestenmarkt waar tal van activiteiten en demonstraties worden gehou den. Zo is er een klompenma ker, een imker en een scha penscheerder, maar ook een hondengehoorzaamheidstrai- ning. Er komt bovendien een bokkewagen waarmee een ritje gemaakt kan worden en een paard waarover van alles geregeld. In de middag zal kan worden gevraagd. fT Tal van organisaties doen bijnzonder optreden worden mee aan de open dag, zoals onder andere de Wereldwin kel Waddinxveen, Natrix, Ni- von, de politie en - van buiten Waddinxveen - de dierenam- De hartekreet van één van onze muziekleerlingen in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag 27 april 1994, waarin ze een pleidooi houdt voor het hand haven van muziekonderwijs van de Stichting Kunstzinni ge Vorming Kreater, dwingt ons tot een tussentijdse reac tie. Tussentijds, omdat het defi nitieve reilen en zeilen van Kreater aan de Kerkstraat nog niet geheel helder voor ogen staat. Maar er zijn al wel een paar zekerheden te geven. Het huidige bestuur ziet ze ker nog toekomst voor Krea ter, in elk geval in de sectoren ballet, volksdansen, tekenen schilderen, beeldhouwen- boetseren, kunstgeschiede nis, bloemsierkunst, jeugd theater etc. Maar ook de muzieksectie zal zeker blijven bestaan. Daarin zal echter meer nadruk wor den gelegd bij de muzikale basisvorming en de basisken nis van instrumentbespeling en het samenspelen. Voor de gevorderde muzikanten zal, dat geven wij toe, in de toe komst vaker de gang naar een private docent moeten worden gemaakt. Ook wij als bestuur ervaren het als een negatief element dat de pers, gevoed door de weinig positieve wandelgang- gesprekken, reeds bij voor baat het definitieve einde van Kreater en met name de mu ziekafdeling, suggereert. De subsidieverlaging met in gang van 1 augustus 1994 met ƒ85.000,- per jaar, en de voornemens in het beleids programma van het college van B. en W. om daar met in gang van 1996 nog eens ƒ100.000,- per jaar af te doen, vormen natuurlijk een gerede aanleiding om tisch te zijn. Die laatste bezuiniging is echter nog maar een voorne men, waartegen ons bestuur zich met argumenten zal ver zetten. Maar ook met voor stellen die erop wijzen dat be stuur, personeel, docenten en leerlingen er alles aan doen om Kreater financieel gezond te maken en te houden. Alle partijen zullen offers moeten brengen: - De overheadkosten zullen al met ingang van 1 augustus 1994 met zo’n ƒ50.000,- per QUICK SUPPORT heeft van Volvo Bedrijfswagens Nederland BV op het rembeweging meteen tot re- tardergebruik leidt. Dit is met name van belang bij lan ge afdalingen. Langenhof: ‘De motorrem hoeft hierbij niet voortdurend Betrouwbaar Naast comfort zijn veiligheid Zoudt u van uw gezinsleden en betrouwbaarheid bepalen- durven te vragen om uw huis de eisen in het toeristenver- voer. Langenhof: Veiligheid enorm belangrijk in het WADDINXVEEN - In het dierenparkje in het Warnaar- plantsoen wordt komende zaterdag van 11.00 - 16.00 uur een open dag gehouden. De open dag zal officieel worden ge opend door CDA-wethouder Jan Hielema. De dag is dan al muzikaal ingeleid door de Cormula’s die vanaf galf elf vanaf het NS-station Waddinxveen naar het dierenparkje mar cheren. bij een onafhankelijk geveer de vooras. Langenhof: ‘Ook dat komt het passagierscom- fort weer zeer ten goede*. voor de Volvo Voith VHBK 130. Deze is gekoppeld aan de cockpit. Langenhof: ‘In combinatie met cruise control leidt dat tot een optimaal rij comfort voor zowel chauffeur als pas sagier. Door de constante snelheid van 100 km, waarbij de motor slechts 1550 om wentelingen per minuut maakt, is de bus bovendien heel stil*. Ook de Volvo G7 EGS-ver- snellingsbak draagt daartoe bij. De elektropneumatische schakelbediening zorgt voor uiterst soepel schakelen. Langenhof: ‘De passagiers merken er nauwelijks iets van*. De Volvo’s B12 zijn vol ledig luchtgeveerd. Door de ophanging van de vooras ont staat er echter een zodanig is wegcontact als bereikt wordt busvervoer, zeker als je inter- ben, maar dat u weigert de willen snel en veilig vervoerd worden. Bovendien willen wij niet het risico lopen van pech aangekondigd Voor de retarder is, gekozen onderweg. Stilstand is voor ons immers fataal*. ‘Betrouwbaar materiaal is voor ons dan ook een eerste vereiste. Ook dat bepaalde onze keuze voor het Volvo- chassis. Onze dealer Nijwa ker een minder gunstige wet. Hebben binnen een gezin niet alle kinderen evenveel rech ten? Jantje mag toch ook niet meer koekjes dan Elsje omdat hij harder kan schreeuwen? Waarom vallen er bij de ge meenteambtenaren geen ge dwongen ontslagen en ziet men er geen been in om bij voorbeeld muziekdocenten te ontslaan. Dus afhankelijk van het feit of er ambtenaren zo goed zijn WADDINXVEEN - Havi Reizen BV in het Overijsselse Rijs- het voetpedaal waardoor elke sen 1 bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen vier nieuwe tou ringcars in bedrijf genomen. Het gaat om de Volvo B12 toer- wagenchassis, voorzien van de allernieuwste carrosserie van Berkhof BV, de Excellence 3000. permoderne dubbeldekkers, gebruikt* te" ó*w7den"*zö*da*t de koelwatertemperatuur con. stant blijft en er in het dal weer pas gas gegeven kan genlijk een constant samen spel tussen snelheid, soepel rijgedrag en comfort*. Pagina 23 WEEKBLAD Nu l 500 gram vlees 4 broodjes 1x saus i UI OPLAS LAAK 424-TEL JHX SI828-12934 BaOFHUtVÖOUWUt». WUBEZORGEM GRATIS OP91. Hi ffi.-OCKTEW KEURSLAGER POELIER A.C. VAN TIENHOVEN Fazantdreef 27, Waddinxveen Y. HOFHUIZEN-WILMS Jan Luijkenstraat 24, Waddinxveen 140x200 SG40 Ook leverbaar in 160x200 en 180x200 Sfeervol mas&ef MDF slaapkamermeubel. met achterwand in fraai lakwerk Kompleet met 2 handverstelbare lattenbodems en 2 kwaliteits Regetes matrassen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor I Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ALLES UIT VOORRAAD LEVERBAAR, SNELLE LEVERING, GRATIS THUISBEZORGD, GRATIS MONTAGE UW BEDDENSPECIALIST SLAPEN SLAPEN NIEUWE HAVEN 161 GOUDA (bu het bolwerk) TELEFOON 01820-84770 ADVIES- EN ADMINISTRATIEKANTOOR HET ADRES VOOR CONCURRERENDE TARIEVEN En BETROKKENHEID! *****VOOP“** PARTICUI IER En BEDRIJF ‘BELASTINGAANGIFTE BEDPUFSADMiniSIRAIIFS AUTCMAIISERING On-SITE OPI EIDINGFN IEL7FAX: 01828-32216 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 ME11994 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23