Lentetoumooi van Den Edel Tweede lustrum Van Otterloo (PvdA): Wonen en zorg op maat HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. Praise-regiotour eindigt in Gouda Woningbouwcorporaties tekenen overeenkomst Drie Boskoopse ’Groendagen ’94 ’t Vondelparkje CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Goud voor A. Veerman Landelijke fietsdag in Gouda Jan ten Hoopen bij het CDA Speuren naar sporen in het Gouwebos Wees zuinig op de vuilnisman. Zilver voor A.J. Jansen Bingo-avond Plantenmarkt Korbis-korfbal 'Beter Wonenen 'SSW' (Waddinxveen) Concordia in De Zevenster De Vierstroom zoekt oppas en gastgezinnen Ochtend Pijn-Hoop Avond over tingieten Pagina 25 WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 ME11994 Spreekbeurten in Waddinxveen en Zevenhuizen Glas, hup in de glasbak ZEVENHUIZEN - Makelaar Abraham Veerman (63) van de Dorpsstraat in Zevenhui zen heeft ter gelegenheid van Koninginnedag 1994 de gou den ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau opgespeld gekregen. DAT LEREN JACK VAN ’N JOET KOMT JE DUUR TE STAAN! De regiotour is opgezet door de Goudse evangelische ge meente Parousia in samen werking met de Alphense Stichting Local Gospel Pro- WADDINXVEEN - De speel tuinvereniging ’t Vondelpark- In februari was het tien jaar geleden dat deze speeltuin der Linden verrichtte in 1984 de officiële opening door van de glijbaan af te glijden. Griekspoor, Rick Hofman, David Groenenboom, Jacko Blom, Tho mas van der Valk, Karin Mourits, Elmar Goris, Claudia v.d. Haar, Mark van Doom, Jorrit Slaman, Jon Walta, Bastiaan Gerbrands, Martin de Kruyff, Niels Benders, Ronald Krayesteyn, Marijke Kra mer, Jan Hendrik v.d. berg, Marko Bogaard, Kees van Slooten, Dieter van Cuylenborg, Bart Jan de Bas, Jan Peter van de Velde, Paul van Mourik, Ronnie Velt. met als herinnering een tuin- ofbalconplant. ANWB en op de dag zelf tus sen 9.00 en 13.00 uur bij het startpunt. Daar kan men ook postcode en huisnummer in den in een i van het ouderlijk huis begon nen. In 1993 resulteerde dit in de opening van een nieuw kantoorpand. Het 10-jarig bestaan zal niet zomaar voorbijgaan. Zater dag 7 mei worden de kinde ren die lid zijn én (oud)-be- stuursleden opgehaald vanaf de Noordkade door een rond- Naast de bedrijfsmatige acti viteiten was Bram Veerman terugtreedt en bestuurslid van de ijsclub Ze- woordelijkheid legt bij de voorzitter) en oprichter van de Stichting Oud Zevenhui zen-Moerkapelle. Voorts zijn van zijn hand enkele boek- werken verschenen. In 1989 was Bram Veerman een groot stimulator bij de op graving van een Thunderbolt in Zevenhuizen. In 1985 en 1990 zijn door hem tentoon stellingen over de Tweede Wereldoorlog georganiseerd. tische Jan ten Hoopen zorgt de verstikkende wet- en re gelgeving in Nederland voor een i tie met het buitenland. Voor veel (vooral kleinere) on dernemers is het nauwelijks terdagavond 7 mei om acht mogelijk op de hoogte te blij- uur. mogelijk op de hoogte te blij ven van alle voorschriften, die elkaar vaak ook nog te genspreken. Juist in een tijd van sterk toenemende werk loosheid zal er alles aan ge daan moeten worden om deze concurrentiepositie te verbe- jects, die al tientallen gospel- teren. en praiseconcerten heeft ge- GOUDA/WADDINXVEEN - In de afgelopen maand wer den er drie regio-concerten gehouden met het Alphense gospelkoor His Revelation, het populaire tienerkoor Be Glad en de praiseformatie Exalt. Na Schoonhoven was het tweede goed bezochte con cert in Waddinxveen. Het slechte concurrentieposi- slotconcert zal worden gehou den in de Goudse Turfmarkt- kerk aan de Turfmarkt op za- vaartboot van Avifauna in Al- phen aan den Rijn. Na een anderhalf uur duren de rondvaart krijgen de deel nemers een volledig verzorg de dag aangeboden in het Vo gelpark Avifauna en de speel tuin daar. Een enthousiast team van bestuur en hulpou- ders staat klaar om er een on vergefelijke dag van te ma ken. Om 16.00 uur vertrekt de boot weer naar Waddinxveen om ongeveer 17.30 uur weer af te meren aan de Noordka- GOUDA/WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 4 mei) hield de Stichting Pijn-Hoop in Gouda weer een contact- ochtend voor iedereen die ge ïnteresseerd is in het thema e speeltuin- iddinxveen- organiseerd in de regio van Alphen aan den Rijn. Gospelconcerten zijn geliefd bij een breed publiek, maar ook praise gaat een steeds be- langrijker plaats innemen in de gospelconcerten. Samen moderne praisesongs zingen geeft een versterking aan het geloofsleven en is ook een vorm om het geloof naar bui ten toe te uiten. Vooral veel jonge mensen be zoeken de praiseconcerten. Een praise- of gospelconcert is een uitstekende gelegen heid om eens kennis te ma ken met het geloof. De beken de praiseformatie Exalt zal zorgdragen voor de begelei ding van de praisesongs die samen met het publiek gezon gen zullen worden. De gezongen gospels zullen gebracht worden door het Al phense gospelkoor His Reve lation. His Revelation, dat op treedt in concertkleding, heeft in de afgelopen jaren een geheel vernieuwd reper- Wonen en zorg Tijdens een geanimeerde dis cussie met de aanwezigen, onder wie vertegenwoordi gers van de ouderenbonden ANBO, KBO, PCBO, ging Gerrit-Jan van Otterloo in op de plannen van de PvdA over zorg in combinatie met huis vesting. ‘Er zal nu vooral voor ouderen gebouwd moeten WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense sportschool Den Edel aan de Noordkade heeft een groots Lentetoumooi ge houden. Maar liefst 350 kin deren hadden zich ingeschre ven voor het toumooi dat ook dit jaar weer in de sporthal de Sniep plaats vond. Gespannen keken tal van ou ders, grootouders, broertjes, zusjes, vriendjes en vriendin netjes naar de verrichtingen van hun favoriet. Alle deelne mers streden naar een plaats je op het erepodium. Ook kon den er punten worden ge haald voor het vaantje. Dank zij alle medewerkers kan worden teruggezien op een zeer geslaagd toumooi. De eerste plaats behaalden: Dolf Okkerman, Sjoerd van der Haven, Rick van Tol, Marcel Kuyf, Jamil Dors, Joost Berg, Menno de Hart, Anne-Marije van Veen, Marco van der Poll, Tom van Dijk, Ro bert Breedijk, Joris Verburg, Bod- ha Romano, Ricky de Kruyff, Joey van Vliet, Erik de Vries, Sip- ko van Dam, Wijtse Wierda, Niels van Steenis, Aarti Baran, Karin van der Wiel, Eric Jansen, Sanne Harreveld, Patrick van der Veer, Joost Scholman, Ruben v.d. Steen, Edward Molenaar, Jesse van Dam, Remco Arensman, Er win van der Wouden, Rinsert Ha- ringsma, Elmer Okken, Stefan van Mourik, Bram Thijsen, Quin- tin Wierenga, Peter Overkamp, Atja Cirkel, Nick Blom, Wouter Eelkman-Rooda, Rens v.d. Winst, Martijn Klaasse, Ruben Vochte- loo, Henk Kramer, Vincent Caze- mier, Kasper van Donkersgoed, Mark van Veenendaal, Tom BOSKOOP - De Boskoopse VW en de Stichting Sierteelt Regio Boskoop (Sirebo) organiseren in Het Hemelvaarts- weekeinde (donderdag 12, vrijdag 13 en zaterdag 14 mei) voor de derde achtereenvolgende keer de succesvolle ’Groendagen ’94’ in de Boskoopose Beurshal. Vanwege de grote belangstelling uit het hele land is dit kleurige kijk-, koop- en recreatiegebeuren uitgebreid tot drie dagen. show van vaak tientallen ja ren oude Buxus-figuurpal- men, geknipt in de meest fraaie vormen en figuren. Aan de kinderen is gedacht door het inrichtingen van een miniboerderij met kleinvee. Op de Boskoopse ’Groenda gen ’94’ kan men ook gezellig WADDINXVEEN - In het wijkgebouw De Padde stoel (Lijsterbesstraat) wordt vrijdagavond 6 mei om acht uur voor 12-jari- gen en ouder een bingo- avond gehouden. Leden hebben gratis toegang, nietdeden betalen een rijksdaalder. WADDINXVEEN - Tijdens een goed bezochte algemene j van de CDA-afdeling Waddinxveen Ouderenpartijen Gerrit-Jan van Otterloo ver telde dat hij de ouderenbon den zag als consumentenor ganisaties. Hij overlegt daar vaak mee. Ouderenpartijen vond hij onwenselijk. ‘Keer op keer merken wij dat je ieder een, jong en oud, werkend of niet meer werkend, n< hebt om redelijkheid en soli dariteit te organiseren*. Voor Gerrit-Jan van Otterloo liep een actie om hem met voorkeurstemmen in de Tweede Kamer te verkiezen. Hij staat voor de PvdA op de 57ste plaats. Er is een comité van aanbeveling gevormd. Daarin zitten mensen als Sic- co Mansholt, oud-vakbonds- man Arie Groenevelt en ex- staatssecretaris Cees Egas. ‘Op politici als Van Otterloo moeten we zuinig zijn. Door zijn inspanningen is de subsi die voor aanleunwoningen voor ouderen gehandhaafd. Daarom willen wij er voor zorgen dat hij ook na 3 mei zijn werk kan voortzetten*, al dus het comité van aanbeve ling. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Vorige week donder dag 28 april hebben de besturen van de woningbouwvereni gingen ‘Beter Wonen* in Zevenhuizen-Moerkapelle en de woningbouwvereniging ‘Samen Sociale Woningbouw* (SSW) in Waddinxveen een intentie-overeenkomst gete kend met, in eerste instantie, als doel ‘in onderlinge samen werking (een deel van) de ontwikkeling en realisering van bouwplannen voor hun rekening te nemen*. volkshuisvestingsopgave waarvoor Zevenhuizen-Moer kapelle zich gesteld ziet en dit mede in het kader van al lerlei ontwikkelingen in de volkshuisvesting zoals de de centralisatie, de deregule ring, de regionalisatie, de ver zelfstandiging van de wo ningbouwcorporaties en niet in het minst als gevolg van het BBSH (Besluit Beheer Sociale Huursector), de nieu we ’grondwet’ voor woning bouwcorporaties. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zaterdag 7 mei om tien uur houdt de Vereniging voor Na tuur- en Milieueducatie (IVN) in heel Nederland ex cursies met het thema ’Speu ren naar sporen’. Ook de afde ling Alphen aan den Rijn en omstreken organiseert zo’n gratis excursie. Deze wordt gehouden in het Gouwebos en start op het fietspad bij de Linnaeusweg in Boskoop. In dit jonge bos tussen Boskoop en Waddinx veen gaan IVN-gidsen met belangstellenden op zoek naar allerlei sporen in de na tuur. Zo zullen ze speuren naar sporen van vogels, zoog dieren, planten en mensen. Bekende voorbeelden zijn bij voorbeeld pootafdrukken van vogels en zoogdieren, maar ook zaadsporen van planten en paddestoelen. Ook sporen van menselijke activiteiten krijgen de aandacht. Voor de kinderen van de in laarzen of stevige schoenen gestoken deelnemers, die na tuurlijk een verrekijker bij zich hebben, wordt een apar te wandeling georganiseerd. Ook de jongerengroep van het IVN is vertegenwoordigd op de excursie. Het IVN richt ko mende zaterdag in het Gou webos een informatiestand in. Een intentie-overeenkomst dient een vervolg te krijgen in een samenwerkingsovereen komst. Een samenwerkings overeenkomst dient echter toegesneden te wordemop een concreet bouwplan met alle relevante gegevens die daar bij horen. Daarom hebben de beide woningbouwverenigin gen gezamenlijk het college van Burgemeester en Wet houders in Zevenhuizen- Moerkapelle verzocht hen een bouwlocatie in Swanla toe te wijzen. Indien de samenwerking in eerste opzet als positief wordt ervaren kan deze samenwer king uitgebreid worden tot bijvoorbeeld een woning marktonderzoek, het voor raadbeheer en overige pla- nontwikkelingen in Zeven huizen-Moerkapelle. Beide woningbouwverenigin gen behouden in het kader van de nieuwe samenwerking ieder hun eigen zelfstandig heid met respect en begrip voor ieders verantwoordelijk heden en belangen. In het overleg over de inten tie-overeenkomst is fusie van beide woningbouwverenigin gen dan ook niet aan de orde geweest. Wel is participatie van derden, op nadere te be palen voorwaarden, als moge lijkheid open gelaten. Als aanspreekpunt hierover functioneren de voorzitter van woningbouwvereniging Beter Wonen, R.G.M. Fer- mont en de voorzitter van de woningbouwvereniging SSW, H.G. van den Dool. De toegangsprijzen voor de ’Groendagen ’94’ bedragen voor de show ƒ5,-, kinderen tot en met 12 jaar halve prijs. Een show-rondvaart-fiets- wandel-passepartout kost ƒ15,-, kinderen tot en met 12 jaar ƒ7,50. Korting voor Toe- ractief-kaarthouder s Het sociaal-democratische Tweede-Kamerlid was in Waddinxveen op een bijeen komst in hotel-café-restau- rant De Unie (Kerkweg-Oost) in het kader van de dinsdag gehouden Kamerverkiezin gen. Gerrit-Jan van Otterloo was ’s middags in Zevenhui zen, waar hij over hetzelfde thema discussieerde en het verzorgingshuis De Zeven ster bezocht. Gerrit-Jan van Otterloo (44) vertelde dat in de afgelopen vier jaar de AOW in koop kracht gelijk was gebleven. In de jaren tachtig zijn de AOW en de sociale uitkeringen met ongeveer 12% gedaald. In 1994, zo zei hij eerlijk, treedt er een lichte daling op. Voor de toekomst wil de PvdA een koopkrachtontwikkeling waarbij de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Volgens de rekenmeesters lukt dit de PvdA het beste van de vier grote partijen. De PvdA heeft voor de ko mende kabinetsperiode een fors bedrag (ongeveer 1500 miljoen gulden) gereserveerd om de AOW met ongeveer 5% bruto te kunnen verhogen. De officieel getekende inten tie-overeenkomst vindt zijn oorsprong en ontwikkeling in het Zevenhuizense bestem mingsplan ‘Swanla*, maar kan ook andere bouwlocaties in Zevenhuizen-Moerkapelle betreffen. Hierbij wordt niet alleen gedacht aan gesubsidi eerde bouw, maar ook aan on- gesubdieerde bouw in de huur- en koopsector. De achterliggende reden van de samenwerking tussen Beter Wonen en SSW is de WADDINXVEEN - Vrijdag 6 en zaterdag 7 mei en vrijdag 13 en zaterdag 14 mei houdt Korbis-korfbal weer (telkens vanaf negen uur) de tradi tionele plantenmarkt op het complex aan de Dreef. Via kweker en oud-Korbisser Jaap Noordam wordt dan weer een ruime keuze aan tuinplanten aangeboden. Ge durende het eerste weekein de zijn ook de ’moederdagro- zén’ verkrijgbaar. ZEVENHUIZEN - Zaterdag middag 7 mei geeft het oplei- dingsorkest van de Waddinx- veense muziekvereniging Concordia onder leiding van dirigent Gerrit de Knegt een concert in het bejaardenhuis de Zevenster te Zevenhuizen. Het orkest bestaat uit eigen opgeleide leerlingen. Nadat ze één of twee jaar les gehad hebben kunnen ze meespelen in het opleidingsorkest om op deze manier kennis te maken met het spelen in een orkest. Daarna stromen ze door naar het ’grote’ orkest, de harmo nie. De muziekwerken die in Zevenhuizen gespeeld wor den zijn de Kleine Klassieke Ouverture en Happy Sound Selection (een werk dat be staat uit drie Zuidameri- kaanse dansen). Daarnaast worden er ook oud-vader- landse liedjes gespeeld, zodat de bewoners van De Zeven ster mee kunnen zingen. Boskoop en omgeving zijn al meer dan 500 jaar het boom- kwekerscentrum van de we reld. Hier worden de sier- teeltgewassen gekweekt voor tuinen, parken en balcons over de gehele wereld. Op ruim 2.000 vierkante me ter ruimte in en rond de Bos koopse Beurshal wordt de groenliefhebber op de ’Groen dagen ’94’ de kleurigste show van Nederland geboden. In het middelpunt van de be langstelling staan de bloeien de azalea’s en rhododen drons. In de diverse stands rondom de show is er veel leerzaams te ontdekken. Zo zijn er showtuinen waarin men advies kan krijgen over het inrichting van ieders tuin. Hierbij wordt veel aan dacht besteed aan de niet zo grote, doorsnee Nederlandse tuin. In de mini-boomkweke- rij zien de bezoekers de boom kweker in de praktijk aan het werk. Natuurlijk is ook de manden- vlechter aan het werk. In de ze manden, gevlochten van zogenaamde wilgentenen, werden vroeger de planten en bomen vervoerd. Ook is er een demonstratie over het vermeerderen van planten door middel van stekken en enten. In weer een andere stand kan men een grond monster van de eigen tuin la ten analyseren. Ook heel handig om te zien is hoe een tuinvijver kan wor den aangelegd. Dit kan al op verrassend eenvoudige wijze. Wat de bezoekers tevens be slist niet mogen missen is de GOUDA - De Vierstroom Thuishulpcentrale in Gouda zoekt oppas, gastgezinnen en vakantiehulpen voor gehan dicapte kinderen. Veel ouders kiezen ervoor hun gehandicapte kind thuis m te laten opgroeien. Voor een wetsvoorstel om particulier kind is dit vaak prettiger dan opname in een internaat, maar voor het gezin vaak een zware belasting. Om deze ouders te ondersteu nen zoekt de Thuishulpcen trale vrijwilligers, die af en toe de zorg voor het gehandi capte kind willen overnemen. Dit kan variëren van een avond oppassen bij het gezin tot regelmatig het kind een dag of weekeinde opnemen in het eigen gezin. Op dit moment staan er op de wachtlijst zowel lichamelijk als verstandelijk gehandicap te kinderen van verschillende leeftijden. Er is vooral veel vraag naar oppas voor in de avonduren, zowel door de week als in de weekeinden. todig Ook is de Thuishulpcentrale --1- op zoek naar vrijwilligers die gedurende de zomervakantie een gezin tijdelijk willen on dersteunen. Dit houdt bij voorbeeld in dat men een kind een aantal dagen thuis opvangt of men ondersteunt de ouder(s) bij hen thuis of tij dens een uitstapje. De Thuishulpcentrale zoekt daarom mensen die met veel enthousiasme en durf een vertrouwde oppas of gastge zin kunnen zijn voor deze kin deren. Daarvoor hoeft men geen ervaring te hebben met gehandicapte kinderen. Wel wordt gevraagd dit werk, met uitzondering van de vakan- tieopvang, voor een langere periode te blijven doen. Belangstellenden kunnen ge heel vrijblijvend informatie opvragen bij De Vierstroom Thuishulpcentrale. De mede werksters Ellen van de Zilver of Marion Dubois zijn op alle werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur telefonisch te bereiken op tel. 01820-19191. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Het Tweede-Kamerlid chronische prijn. De stichting Gerrit-Jan van Otterloo van de Partij van de Arbeid sprak wil door middel van het orga- vorige week donderdag in Waddinxveen en Zevenhuizen niseren van deze bijeenkom- over gezondheidszorg en huisvesting voor ouderen. ‘Link sten aandacht en begrip to nen voor de mens met chroni sche pijn. Naast de chroni- r_i-- tenden ook de daaruit voort vloeiende maatschappelijke en sociale problemen ter sprake. Het contactadres van de sichting in Waddinxveen is Corrie Oosterom tel. 01828- 19725. PvdA-Tweede-Kamerlid G.J.P. van Otterloo. (Foto: PvdA). wil door middel van het orga- vorige week donderdag in Waddinxveen en Zevenhuizen over gezondheidszorg en huisvesting voor ouderen. ‘Link som of rechtsom moeten we ervoor zorgen dat jong en oud, werkend of niet-werkend, ziek of gezond eerlijk delen. Of het nu gaat om de AOW, wonen of zorgvoorzieningen*, aldus sche pijn komen op die och- de kern van zijn heldere betoog. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Bond van Platte- gebouwd moeten worden, landsvrouwen houdt op dins- Zelfstandige, aanpasbare wo- dagavond 10 mei om acht uur ningen in de buurt van ver- de maandelijkse avond in Huize Souburgh (Prins Bem- hardlaan). Het echtpaar Roe- singh van Iterson uit Wasse naar komt dan een demon stratie tingieten geven. Ze be zitten een familiebedrijf] e dat sinds 1824 bestaat. Om dit bedrijfje een goede bekend heid te geven zijn zij met veel succes demonstraties gaan geven. Tegenwoordig wordt het tin niet meer met de hand gegoten, maar gaat alles ma chinaal. In Waddinxveen wordt het tingieten op de ou derwetse manier getoond. gebruiken voor onderzoek naar een nieuw medicijn ter mindering van de gevolgen van herseninfarcten. Traditiegetrouw valt de lan delijke fietsdag samen met de Nationale Molendag. De Goudse molen De Roode Leeuw is voor bezoekers opengesteld. Ook de molen De Arkduif aan de Overtocht in Bodegraven staat open voor het publiek. Iedere deelnemer aan de fietsdag ontvangt op vertoon van een afgestempelde route- gemaakt. Na afloop krijgt beschrijving ƒ5,- korting op de geldende toegangsprijzen van het archeologisch thema park Archeon in Alphen aan den Rijn. ZEVENHUIZEN - Ter gele genheid van Koninginnedag 1994 heeft vrijdagmorgen in het gemeentehuis van Zeven huizen-Moerkapelle Albert J. Jansen, 57 jaar en wonend aan de Asterstraat 23 de zil veren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau opgespeld gekregen. De heer Jansen zal binnen kort vervroegd uittreden. Hij heeft dan vanaf zijn veertien de jaar als onderhoudsmede werker bij een viertal aanne mingsbedrijven zijn werk zaamheden verricht. Derhal ve een periode van 43 jaren. Daarnaast is de gedecoreerde inwoner van Zevenhuizen 33 jaar lid van de vrijwillige brandweer geweest. Deze werkzaamheden heeft hij per 1 juni 1992 beëindigd. Binnen de Tourclub Zeven huizen is hij 11 jaar jeugdbe geleider geweest. Dit jaar heeft hij deze werkzaamhe- de. Op deze wijze wordt dan jen beëindigd. Voor de Zuid- meteen het nieuwe speeltuin- hollandse Hengelaarsbond is seizoen in Waddinxveen- je heer Jansen een 20-tal ja- Noord ingeluid. ren controleur geweest. ren van Amerikaanse compo nisten zijn, al dan niet ver taald, voorzien van schitte rende choreografie. Er kan dus niet alleen geluis terd worden naar het koor dat begeleid wordt door een uit- je op de hoek van de Nicolaas gebreide band, maar ook is er Beetslaan en de Herman veel te zien. Dat het koor ni- Heyermanslaan, viert dit veau heeft be wij st het feit dat j aar het tweede lustrum, er een radiospecial met hen werd uitgezonden in het ra dioprogramma ’Licht op Jon- door vrijwilligers werd opge- gerenkoren’ van de Evange- richt. Burgemeester C.M. van lisch Omroep (EO). T’ 1 1 Ook werkte de groep verschil lende keren mee aan de lan delijke tour van praise- en ontmoetingsavonden van de EO-Ronduitclub. Ruime tijd zal er door beide koren geno men worden om samen met het publiek een aantal praise- liederen te zingen. GOUDA - In samenwerking met de ANWB, de VW’s en de omroepvereniging TROS zal zaterdag 14 mei voor de 21e keer de traditionele lan delijke fietsdag worden ge houden. Vanaf 345 start plaatsen zullen vele duizen den fietsers 215 verschillende routes kunnen rijden van on geveer 30 km lengte. Voor het tweede achtereen volgende jaar zal ook vanuit Gouda gestart kunnen wor den. Het Goudse startpunt is ook dit jaar weer bij de molen De Roode Leeuw aan de Vest. Van 9.00 tot 13.00 uur kan men vertrekken voor een tocht van circa 35 km lengte. De route loot door het prach tige Zuidhollandse polder landschap via de Reeuwijkse Plassen (waar de Oudheidka mer is geopend) in de richting van Bodegraven en terug naar Gouda. Liefhebbers kunnen in Bodegraven nog afbuiten voor een langere route via de Meije. De routes zijn te koop voor ’winkelen’ bij de vele kramen f3,- bij de VVV Gouda en de die van alles bieden op het ge- bied van tuin- en balkoncul- tuur. Zo zijn er standhouders op het gebied van tuin-hout- werk, heesters, coniferen, de fiets laten graveren, éénjarige planten, meubilair Een deel van de opbrengst en dergelijke. van de landelijke fietsdag Maar ook treft men prachtige gaat naar de Nederlandse Bonsaiboompjes, de zo gewil- Hartstichting, die het geld zal de terracotta potten en een gebruiken voor onderzoek breed aanbod in vijverbeno- digdheden aan. Tijdens de ’Groendagen ’94’ is de Bos koopse VVV in de Beurshal gevestigd. In Boskoop zijn fietsroutes van 14 en 20 kilometer uitge zet door het kleurige en af wisselende boomkwekersge- bied. Voor de wandelliefheb- bers zijn er drie routes uitge zet over 7, 8 en 14 kilometer. Ook kan er in Boskoopse schouwen een rondvaart Inags de kwekerijen worden WEEKBLAD VOOR zorgingshuizen, die soepel en snel huishoudelijke hulp, maaltijden en aanvullende verzorging en verpleging moeten bieden. Die woningen moeten betaalbaar blijven. Daarvoor wil de PvdA de indi viduele huursubsidie voor al le lagere inkomensgroepen verhogen en de huurstijging beperken*. Om de zorg betaal baar en op de individuele be hoefte toe te spitsen moet er een basisverzekering voor ie dereen komen. Dan kan dat allemaal veel doelmatiger en doeltrefffender. En bovendien worden dan de premies voor de ziektekosten eerlijk ver- deeld*, aldus Gerrit-Jan van Otterloo. Hij gaf verder uitleg over zijn verzekerde bejaarden met een laag inkomen per 1 juli van dit jaar naar de zieken fondsverzekering over te he velen. Hierdoor is er voor de ze groep van ongeveer 160.000 bejaarden een koop krachtverbetering die voor gehuwden honderden gulden per maand oplevert. Bram Veerman stond er vorig jaar bij stil dat hij 40 jaar ge leden als zelfstandig onder nemer is gestart. Vanaf 20 maart 1953 tot heden zijn de volgende werkzaamheden verricht: boekhoud- en admi nistratiekantoor, assuranti ën, agentschap Nederlandse Middenstands Spaarbank, makelaardij onroerende goed ledenvergadering enonteigeningsdeskundige. C"* In 1953 zijn de werkzaamhe- sprak CDA-kandidaat-Twee- achterkamertje de-Kamerlid Jan ten Hoopen. In zijn bijdrage benadrukte de voorzitter van het Neder lands Christelijk Onderne mers Verbond (NCOV) dat het tijd wordt dat de overheid op een groot aantal terreinen terugtreedt en de verant- venhuizen (waarvan 26 jaar werkgevers en werknemers. Volgens de christen-democra- DE KOPER VAN DE BUFT GAAT NIET VRUUtT! 7/0 0/

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 25