Be Fair-tennis start seizoen i) voetbalvereniging floreant Titel sneldammen Voetbalcompetitie als nachtkaars uit Koploper WSV handhaaft zich Teun van de Krol Voor 49e maal Sportweek Waddinxveen B-diploma’s in Gouwebad Schoolbasket- baltournooi HCW viert 5e lustrum Competitie loopt uit Titelstrijd turnen in ‘de Sniep‘ plaatst zich WADDINXVEEN - Tijdens de laatste plaatsingswedstrij- den voor deelname aan de ko mende Nederlandse B- en C- Bedrijfswater- polotoumooi Microscopie bij De Gouwe Vis Zwemafdeling van De Gouwe draait lekker OMTZIGT Zondag 8 mei Paardenwedstrij d bij Reigersburgh Hoogste score Tine Valenkamp ging naar Bekervoetbal WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE v> NU MOTORRIJLES en in de zomer zelf gaan rijden BEL DAN 01828-16494 ook les In een TERREINAUTO verkeersschool Joop Boere Pagina 31 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 ME11994 dames Van der Neut, Jansma B WADDINXVEEN het toege- Zondagmiddag om half drie speelt Waddinxveen de laat ste wedstrijd van het seizoen, uit tegen Ammerstol. Heren 35+ Team 4 van Herman Simons behaalde op de eerste compe- titiedag tegen Dash 2 een 3-2 winst. Vervolgens 5-0 tegen CTC3 en op 30 april ook weer 5-0 winst, nu tegen Yellow Smash 1. Alleen het dubbel van Adrie van Dijk met Her man Simons had drie sets no dig. te winnen. Ook dames dubbel van Maya samen met Anneke Nootenboom had drie sets no dig. de hockeyclub Waddinxveen zondag het vijfde lustrum ge vierd op het sportterrein aan De enkelspelen van Leo van Dam en van D. Frerichs wer den vlot in twee sets afge werkt. Ook de twee dubbel spelen hadden slechts twee sets nodig om in winst te ein digen. Team 5 van Piet Boere had het ook niet moeilijk te gen Bernisse 1. Een partij werd door de tegenstanders opgegeven. De dagwinst was 5-0. aan elkaar hadden. Ze tikten aan 10.22.3. Danny Matheeuw- sen zwom naar een verdien stelijke 10.50.6, terwijl Mar- loes Veelenturf een beetje te- Teun van de Krol aan één punt voldoende voor deze ti tel. Mocht hij in de laatste ronde verliezen en Piet Swart zijn laatste wedstrijd in winst weten om te zetten, dan is laatstgenoemde voor de vijfde keer clubkampioen dankzij een iets beter moyenne (ver schil 0.008). Succes was verder weggelegd voor jonge Excelsior-spelers tijdens dit sneldamtoumooi, waarbij Cor Stolker uit Wad dinxveen als arbiter optrad. Dick Berghout en Arjen Ne ven plaatsten zich na de voor ronden in de finalegroep bij de aspiranten. Na een uitstekende voorron de speelde Arjan een ongeluk kige finale. Dick Berghout legde met een achterstand van slechts één punt beslag op de derde plaats. De tweede competitiedag te gen Papendrecht 2 leverde ook al een 4-1 winst en de der de wedstrijd tegen ATV 1 werd met 3-2 afgesloten. In dit team spelen Jan v.d. Ark, Jan Hoogerbrugge, Irene van Erk, José Wansink en len v.d. Meer. B. Jansen, nummer 2 van de ranglijst en ook een sterke kampioenskandidaat, speel de met de witte stukken te gen J. Stam, nummer 7. B. Jansen liet zijn klasse toch weer even zien en zijn tegen stander kon met lege handen naar huis. H. van Woudenberg speelde een taaie remisepartij tegen W. Hennink. Nummer 4, E. Philipse, handhaaft zich goed Gemengd 18+ Sommige teams kennen goe de starts. Zo won team 4 van Reyerbos 2 met 4-1. Team 5 doet het ook prima. De eerste wedstrijd tegen Nedlloyd werd gewonnen met 4-1. Waddinxveen In de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen heeft Wad dinxveen zijn vaste aanhang niet op een overwinning kun nen trakteren. In een wed strijd, die meer had van een vrijblijvend potje zomermid- dag-voetbal, was Nicolaas Boys de meest produktieve ploeg, waardoor de Nieuwve- ners uiteindelijk met 2-3 wonnen. Nadat Nicolaas Boys in het eerste kwartier diverse goede kansen onbenut had gelaten, kregen de Sniep-bewoners in de persoon van Eric van der Krans de eerste kans. Vrij voor de keeper gekomen schoot bij de bal, iets te ge haast, naast het doel. Waddinxveen putte toch wat moed uit deze mogelijkheid en trok het spel meer naar zich toe. Een kleine tien mi nuten voor de rust was het Gerard Moliej die de ban wist te breken (1-0). Nog geen drie minuten later was het John Schijff die de marge na een goede solo-actie wist te verdubbelen. Nadat Jan de Vries namens de Nieuwveners nogmaals een goede kans om zeep hadden geholpen, kon Nicolaas Boys met behulp van de Waddinx- veense defensie toch weer dichterbij komen. Na een scrimmage verdween de bal via het been van een Geel zwarte verdediger in het ei gen doel. Dit doelpunt be paalde de ruststand op 2-1. Tien minuten na de theepau ze mocht Jan de Vries na mens de gasten op het randje van buitenspel alleen op het Waddinxveense doel afgaan. Hij passeerde keeper Dennis van Ringelenstein beheerst (2-2). Hierna was er eigenlijk van een wedstrijd geen spra ke meer. Nadat Marcel de Lange de bezoekers, via een Waddinxveens been, nog op een 2-3 voorsprong had ge bracht hobbelde de wedstrijd de resterende twintig minu ten gezapig naar het einde toe. handeling zien en een enke ling gaf nog een sprint ten beste. Deze sportieve hoog standjes werden in de rust jaar. Suzanne JSteller ging van de wedstrijd beloond met een pils voor alle spelers. Tijdens de receptie die het be stuur van de hockeyclub aan jaar de oud-leden aanbood werden ook de gelukwensen overge bracht van naburige hockey clubs. Na afloop van de recep tie werd tijdens een geani meerd samen zijn een maal tijd genuttigd. Een dag eerder (Koninginne dag) werd het traditionele in de kwartfinale met 4-1 van Esto. In de halve finale ontmoeten zij het landelijk spelende Nieuwerkerk, terwijl in de fi nale mogelijk een Waddinx veense derby wacht. WSE en Be Fair zouden elkaar best weleens kunnen treffen in de finale op dinsdag 31 mei in Schoonhoven. Cl won met 0-5 bij Rohda en won van Sportlust met 2-0. In de halve finale spelen zij te- r gen Nieuwkoop. De finale zal betrof hier de 800m vrijeslag J. Markus boekte opnieuw een zege, nu winst tegen J. Ponsioen. J. Auad verloor verrassend van J. v.d. Hei den, G. Torenbeek versloeg H.E. van Offeren, A. Versluis won ook, nu van J. van San- dijk, en D.J. van Offeren solli citeerde opnieuw om de nieu we rode lantaarndrager van WSV te worden, nu verlies te gen C. Alblas. worden gespeeld op donder dag 26 mei bij Sportief in Woerdense Verlaat. 21.09.4 bij de jongens onder de 14 jaar. Pascal Holleman ging hier in dezelfde serie naar 19.25.5 en werd eerste in deze serie. WADDINXVEEN - Zaterdag 7 en zondag 8 mei houdt de in de top. Ditmaal behaalde hij een degelijke overwinning in de partij tegen P. de Niet. T. Wiersma blijft het deze competitie uitstekend doen. Tegenstander J. v.d. Bom kon een nederlaag niet voorko men en ging dus verrassend de teil in. E. Ket gaat weer stijgen, nu een knappe winst op F. Ritter. Hetzelfde óver kwam J. Smit tegen A. Prins. L. Willemen leverde ook goed werk af. A. v.d. Starre weet daarvan mee te praten. L. El lers liet zien, dat hij de sterk ste is in de partij tegen Moer land. T. Kuiper stuurde J. v.d. Ha ven met lege handen naar huis. L. v.d. Haven dwong knap C. Asscheman een pun- tendeling af. H. Reus en H. Brinkhorst lieten eveneens een remise noteren. P. van Of feren bevindt zich al weken in een schaakdal, nu verlies te gen J. Muit. WADDINXVEEN - De 18-jarige Teun van de Krol behaalde vorige week het kampioenschap sneldammen voor junioren van de Dambond Midden-Holland. De uit vijf personen be staande finalegroep voor junioren telde maar liefst vier spe lers van de damvereniging Excelsior. Na een drievoudige competi tie had Teun van de Krol drie punten voorsprong op de als tweede geëindigde Raymond van Es, die op zijn beurt weer vijf punten voor bleef op zijn tweelingbroer Vincent van Es. Leon Oudenes uit Stol wijk eindigde als vierde en de Waddinxvener Lucien Claes- sen werd vijfde. Eindstand: 1. Teun van de Krol (19 punten), 2. Raymond van Es (16), 3. Vincent van Es (11), 4. Leon Oudenes (9), 5. Lucien Claessen (5). Dit kam pioenschap betekent dit sei zoen een tweede titel voor Ex celsior, die eerder in het sei zoen juniorenkampioen van Midden-Holland werd. Verder lonkt daarnaast zijn eerste clubkampioenschap van Excelsior. Met nog één wedstrijd te spelen heeft den. Al deze activiteiten kunnen worden gehouden door de me dewerking van vrijwilligers van de diverse verenigingen. Ze worden gecoördineerd door het bestuur van de Stichting Sportweekcomité Waddinxveen. De stichting is eveneens al begonnen met de voorberei dingen van de 50e Sportweek Waddinxveen in 1995 en vraagt of er verenigingen, be drijven of individuele inwo ners van Waddinxveen goede ideeën hebben om deze gou den sportweek tot een grootse happening te maken. men. Krina Smit geblesseerd zegt Margarieta kamp dat ze niet goed is in kon iedereen definitief onder de douche. Geen einduitslag derhalve, wel een ’inhaal- beurt’ binnenkort, waarvoor Schoonhoven voor zeggen en schrijven 13 minuten naar Waddinxveen mag komen. WADDINXVEEN - Maandag avond 9 mei om acht uur houdt de Waddinxveense aquariumvereniging De Gou we Vis in het clubhuis van de speeltuinvereniging Oranje- wijk (J.W. Frisoweg) een werkavond. Het is de bedoeling dat er door de aanwezigen zelf ge werkt wordt met microscopen om ook ééns te kijken naar al le kleine levende organismen die in water (en dus ook in het aquarium) kunnen voorko men. Microscopen zijn ter plaatse aanwezig en ook hulp bij het bedienen hiervan. De vele soorten zeer kleine organis men zijn weliswaar pas te zien onder een microscoop, maar ze zijn van groot belang voor de gezondheid van een goed en mooi aquarium. Bij de pupillen zijn de ver schillen in gespeelde wed strijden te groot, waardoor geen enkele vereniging offici ële kampioenschappen in die groepen kan melden. De WADDINXVEEN - Voor de negentiende maal in succes sie houdt de baskelbalvereni- ging Waddinxveen Flyers haar jaarlijks schoolbasket- baltoumooi op maandag 9 en dinsdag 10 mei van 9.00 tot 17.00 uur in de sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan). Dit toumooi staat open voor de groepen 6, 7 en 8 van de basisscholen. Dit jaar hebben 31 teams (on geveer 260 deelnemers) inge schreven. In het verlengde van het schoolbasketbaltour- nooi stelt Flyers jongens en meisjes tussen 7 en 10 jaar in de gelegenheid enkele trai ningen te volgen en wel op donderdag 19 en donderdag 26 mei en donderdag 2 juni van 17.00 tot 18.30 uur in De Duikelaar. Basketbal is in Nederland een jonge sport, die door ie dereen beoefend kan worden. Het is een zeer aantrekkelij ke sport om naar te kijken, doordat er veel gescoord wordt, er geen gelijk spel mo gelijk is, een aanval maximaal 30 seconden mag duren en er aanzienlijke tech nische en fysieke kwaliteiten van de spelers en speelsters verlangd worden. Het doel van het scholenbas- ketbaltournooi is dan ook om de jeugd in contact te brengen met basketbal, niet door te kijken maar door te doen. Ook is het toumooi een mooie gelegenheid voor ouders en andere belangstellenden om kennis te maken met deze fantastische sport. Tijdens de toumooidagen zul len bestuursleden en leden van de technische commissie aanwezig zijn voor het geven van inlichtingen. hier met 10.49.7 voor de da mes door het water. Bij de meisjes onder de 14 waren de eerste twee plaatsen voor De Gouwe. Inge v.d. Schier werd hier eerste in 9.45.8 en Wilke v.d. Valk werd tweede in 10.45.2. Bij de jongens ondeer de 12 jaar ging Patrick van Keulen op de 800m vrijeslag naar een tijd van 12.25.8. Robin van Lienden ging voor het eerst Ratjetoumooi gehouden, een op de 1500m naar een tijd van naam die slaat op de bonte verzameling spelers in een team dat bestaat uit ouders, de kleinste jeugd en jeugd spelers, een ratjetoe dus. veel activiteiten dat deze niet meer in één week zijn onder te brengen. Op het programma van de Sportweek Waddinxveen 1994 staat volgende week (dinsdag 10 tot en met zater dag 15 mei) weer een luna park op het evenemententer rein aan de Dreef. Er zijn ook diverse voetbaltoumooien voor scholen, bedrijven en verenigingen op de velden van de voetbalvereniging WSE (Willem de Rijkelaan). Een reeks sportontmoetin- gen, die eind mei zullen be ginnen, is voorzien tussen verschillende Waddinxveense verenigingen (basketbal, schutters, wielrennen, water polo, volleybal, badminton, voetbal, tafeltennis en korf bal). dag en eindigde in 11.25.5. Michelle Nahon en Suzanne toe nog mooie staaltjes balbe- Steller lagen in dezelfde serie J -i— voor verschillende leeftijden. Michelle tikte aan in 10.50.4 voor de meisjes onder de 14 Aanvang14.00 uur Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop floreant (zo.) - Schoonhoven (restant) Deze advertentie werd mede moge lijk gemaakt dankzij Boskoop Voetbal Promotion WADDINXVEEN - Zondag 8 mei wordt op het terrein van de manege Reigersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen een spring- en dressuurwed- strijd gehouden die wat de or ganisatie betreft geheel nieuw is voor het Gouwedorp. Dankzij de inzet van enkele enthousiaste verenigingen in Zuid-Holland en met name de Rijvereniging Reigersburgh, zal de springsport in deze provincie een nieuwe impuls krijgen onder de noemer ’Springen Nieuwe Stijl’. De prachtige weilanden van de Waddinxveense manege zullen die dag ruimte bieden aan zo’n zes dressuurringen waar de ruiters en de amazo nes hun paarden en ponies zo elegant, maar vooral correct mogelijk verplichte figuren zullen laten lopen. Tegelijker tijd zal de accommodatie ruimte bieden voor een par cours met indrukwekkende hindernissen voor zo’n 100- tal springruiters en amazo nes. Een ieder die van paarden houdt, gezelligheid zoekt en de spanning van een wed strijd aankan, wordt van har te uitgenodigd een kijkje te komen nemen. Diegenen die de smaak te pakken krijgen en een rondje willen wagen op paard of pony onder begelei ding van een deskundige, zijn eveneens van harte welkom. WSE-Schoonhoven startte vrij traag. Er waren geen ech te uitgespeelde kansen voor beider doelen. Na bijna een kwartier spelen vonden er op de voor WSE linkerflank eni ge incidenten die leidden tot een rode kaart voor een spe ler van Schoonhoven. Ook WSE verloor een speler. De bij de incidenten betrok ken Martijn van der Wal werd wijselijk door trainer Jan Kramp ingeruild voor Lars Smit. Martijn van de Wal was niet geheel fit aan de wedstrijd begonnen en speel de daardoor wellicht met de nodige irritatie. WSE mocht dus door met elf tegen de tien van Schoonho ven. Tien man is niet altijd een nadeel daar de rest van het ’gedupeerde’ team er dan meestal een schepje boven op gooit. Dat gebeurde ook dit maal. WSE deed veel moeite om de vorm van de eerste competitiehelft terug te krij gen, maar vocht het meer te gen zichzelf. Men wil dol graag, de inzet is er, zowel in het veld als op de trainingen; vooralsnog nog zonder resul taat. Na een helft zonder noemens- waardige incidenten of echt gevaar voor een van de beide doelen, startte de tweede helft dan ook met een 0-0 stand. Na een kwartier spe len was het toch WSE dat de score opende. Guido Hack on derschepte een slechte uit trap van de keeper, contro leerde de bal en schoot deze vervolgens over de doelman het doel in (1-1). Helaas was de vreugde voor WSE van korte duur want ook de keeper aan de andere kant maate een fout. Hij on derschepte de bal (na tot dan toe feilloos gespeeld te heb ben) onvoldoende waarna in valler Wilbur den Hoek gelijk maakte. WSE dreigde vervolgens aan het kortste eind te trekken. Schoonhoven had op dat mo ment het betere van het spel en creëerde met tien man mee gevaar dan de elf van WSE, toen een knetterend onweer een einde maakte aan het mooie weer en de minder fraaie wedstrijd. Het leek de scheidsrechter niet verant woord om onder de gegeven omstandigheden door te gaan. Dertien minuten voor tijd staakte hij de wedstrijd. Na een kwartier werd nog wel een poging ondernomen, maar na een nieuwe (en na achteraf bleek laatste) knal De koploper bleek in het eind spel oppermachtig, zodat J. van Gort niets anders kon doen dan de partij opgeven. Weer een fraaie overwinning dus voor Boskoper T. v.d. Oord. Hoewel komende zaterdag de laatste officiële competitiedag van de KNVB-afdeling Gouda is, zal er in het Warnaarplantsoen de gehele maand doorde weeks worden gevoetbald. Door de vele afgelastingen en de renovatie van het derde veld bij Be Fair zijn een aan- tal weken nodig om de compe- pI \7T Iz tities af te werken. 1T1V1 V 111 1YUA aan al haar ruim 150 pupillen patat en limonade. Bij de junioren maakt het B2- elftal de grootste kans op een alles meezit kan dat op dinsdag- Na een jaar trainen inde top- - avond 17 mei gevierd gaan sportselectie bij Pro Patria in viel op het enkelspel van cap- worden. Zoetermeer (dichtsbijzijnde leslokatie) mocht Melvin Kok dan eindelijk meedoen aan de kwalificatiewedstrijden. Dit om langzaam wat wedstrij- dervaring op te doen. In totaal waren er drie kwali ficatiewedstrijden voor indi vidueel trampolinespringen, waarbij de springers zich over alle wedstrijden bij de eerste tien in hun klasse moesten plaatsen. Het ging zo goed dat Melvin samen met zijn 8-jarige team genoot Roy Goedman uit Zoe termeer bij de Nederlandse kampioenschappen in Alme- re aan zowel het individueel als synchroon springen zal deelnemen. Het Zoetermeer- se Pro Patria is bij deze kam pioenschappen in alle catego- riën met zowel meisjes als jongens sterk vertegenwoor digd. en Kroes, wonnen onlangs met 5-0 en 4-1 tegen Hartel 2. Team 5 kwam twee weken ge leden uit tegen UN Service en won alle partijen. Spanning bracht vooral Maya van Ter- mey die in haar enkel spel zware tegenstand ondervond en er ruim twee uuur voor no- dig had om met 4-6, 6-0r^6-3 jeugdcommissie van Be Fair belooft op de laatste speeldag kampioenschappen trampoli- -ti-i-.-itrA-m nespringen heeft de 7-jarige Melvin Kok uit Waddinxveen zich weten te plaatsen in de C-klasse van leeftijdsgroep 7 tot en met 14 jaar. WADDINXVEEN - In het Gouwebad de Sniep is weer door 20 kinderen gezwom men voor het B-diploma. Als afgevaardigde van het Bu reau Nationale Zwemdiplo ma’s was H. v.d. Velde aanwe zig. De examencommissie be stond uit R. Hogerbrugge, Er win Arnold en Cock Slagter. Alle kandidaatjes zijn ge slaagd. Dat zijn Jasper Kamp, Michiel van der Sluijs, Stephan Marek, Karien van Bergen, Daniëlle Hoogen- doom, Sanne Aamink, Anouk van der Hoeven, Tim Versluis, Helen Flohr, Nicky de Niet, Robert Sloof, Jan de Bruijn, Philippe van Rosen- dael, Armanda Hofman, Mark v.d. Bosch, Sjelle de Wit, Natasja Verbree, Vera Verlooy, Brenda van der Slui js en Nienke van Bergen. WADDINXVEEN - WSE-Schoonhoven werd een week gele den tijdens een hevig onweer gestaakt. De in de midden moot staande Oranjewijkers (22 punten uit 19 wedstrijden) versloegen zondag Bodegraven met 0-4. Het seizoen voor Waddinxveen (derde plaats van onderen met 20 punten uit 25 wedstrijden) gaat overigens als een nachtkaars uit, want er werd zondagmiddag weer verloren en nu van Nicolaas Boys. Het troosteloos in de vierde klasse onderaanstaande Be Fair heeft 14 punten uit 20 wedstrijden. WADDINXVEEN - In Wad dinxveen wordt vanaf begin deze maand tot halverwege de maand juni de 49e Sport week Waddinxveen gehou den. Dit evenement is één van de oudste in Nederland en wordt door de Stichting Sportweekcomité Waddinx veen in samenwerking met de sportverenigingen en diverse sociale instellingen in het Gouwedorp opgezet. De meeste inwoners in Wad dinxveen kennen de Sport week als een zeer gezellige periode van het jaar. De naam van het sportieve ge beuren is eigenlijk al een aan tal jaren achterhaald omdat de activiteiten al enige jaren over een periode van onge veer zes weken worden ge spreid. Er zijn namelijk zo- WADDINXVEEN - Volgende maand juni houdt de Wad dinxveense zwem- en water- poloclub De Gouwe voor de zevende keer in het Gouwe bad de Sniep een bedrijfswa- terpolotournooi. Het toumooi wordt verpseeld op maandag 20 juni, donderdag 23 juni, maandag 27 juni en donder dag 30 juni. Op iedere avond begint het wedstrijdprogramma om 19.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ75,- per team. De inschrijving sluit op zaterdag 21 mei. Voor verdere informatie en aanmeldingen kan men zich wenden tot Peter van der Loo, Snijdelwijklaan 61, Boskoop. Zijn telefoonnummer is 01727-13925. De bedrijven die vorig jaar hebben meege daan krijgen automatisch een inschrijfformulier en toumooireglement stuurd. Voor de oudere Waddinxve- ners zullen diverse gerichte activiteiten worden gehouden (koersbal, bingo en biljarten). Ook zijn er diverse activitei ten voor de schooljeugd, zoals een wandelmars, het school zwemmen en het prestatie- zwemmen in het Gouwebad ‘de Sniep'. Verder is er een biljarttour- nooi, een fietstocht van de Stichting De Gouwebloem en een open wielerwedstrijd voor iedereen die hieraan mee wil doen. De atletiekver eniging Antilope houdt een prestatieloop in het Gouwe- bos. Het programma van de Sportweek Waddinxveen 1994 vermeldt ook een vis- concours langs de Gouwe waarbij de winnaar de titel WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 28 april werd de 31e ronde gespeeld van de huishoudelijke competitie van Waddinxveense Schaakvereniging WSV. De strijd om de eerste plaats is nog altijd in volle gang, aangezien de num mers 1 en 2 hun wedstrijd in winst wisten om te zetten. Koploper T. v.d. Oord speelde met de zwarte stukken tegen J. van Gort, nummer 8 van de ranglijst. Ondanks zijn lage re klassering speelde de wit- speler goed mee, maar kon niet voorkomen, dat zijn te genstander in het middenspel het initiatief naar zich toe trok. ’Hengelkampioen van Wad dinxveen’ gedurende ééh jaar mag dragen. Ook worden er kaartwedstrijden voor kla- vergassers en bridgers gehou- WaddiMveense"^mnastiekT- vereniging TOOS in samen werking met de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond (KNGB) in de sporthal de Sniep (Sniepweg) het plaatsingstoumooi voor de Nederlandse kampioen schappen voor turnen voor heren. Tijdens dit belangrijke regio nale en landelijke tournooi worden (verdeeld over twee dage van 9.00-17.30 uur) in totaal 6 wedstrijden geturnd. De deelnemers komen, behal ve van de verenigingen uit de provincie Zuid-Holland, ook van de verenigingen uit het gehele land. Het niveau van de deelne mers is, afhankelijk van de klasse waarin ze turnen, over het algemeen goed. Het is de laatste plaatsings wedstrijd voor het NK. De beste 300 turners van Ne derland (inclusief de Neder landse selectie die onlangs deelnam aan de wereldkam pioenschappen turnen in Australië) zullen hun op wachting in Waddinxveen maken. Ook heeft zich een aantal turners van TOOS zich voor deze wedstrijd we ten te plaatsen. WADDINXVEEN - Tine Va- Door 1.423 punten te werpen lenkamp heeft wederom de is ze in het algemeen klasse- hqogste score behaald bij de ment achter Jan Kersbergen Waddinxveense sjoelers. op de tweede plaats gekomen. I v Dames Bij de dames van Be Fair werd team 1 vorig jaar dis- trictskampioen in de hoofd klasse. Captain van dit team is gebleven Truss Boere. Ver der maken er weer deel van uit Elly van Tol, Nel Vermeu len en Margriet van Rijswijk. Opnieuw gingen de dames sterk van start. Ze behaalden 5-1 winst tegen Bergambacht eigenlijk voor het eerst sa- en speelden 5-1 tegen Be men. Bovendien is captain Quick. Krina Smit geblesseerd en De meest recente wedstrijd zegt Margarieta Keuzen- bracht 4-2 winst. Hierbij was kamp dat ze niet goed is in opvallend het DD van Elly het enkelspel. Toch won ze vo- gooien in de bekercompetitie, van Tol met Nel Vermeulen. i1 De eerste set werd gewonnen standen 5-7, 6-3“en 6-1. Ook de KNVB-afdeling Gouda. Be met 6-0, maar in de tweede Rianne Verwey won haar en- Fair BI won reeds driemaal set werd tegen een achter- kelspel. Eerste set via tie- achtereen de felbegeerde af stand van 3-5 aangekeken, break en tweede set met 6-4. delingsbeker. Toch werd deze set met 7-5 Team 13 gaat goed van start Ook nu is er een grote kans op binnengehaald. dit seizoen. In de eerste week bekersucces. Zowel BI als Cl Team 2 doet het ook goed. 4-1 winst, tweede week 5-0 plaatsten zich inmiddels voor Met 4-1 werd vorige week tegen Alexandria 10, nu weer de halve finale. Na een zeer dinsdag gewonnen van Victo- 4-1 winst tegen DDH 5. De ruime 0-9 overwinning op ria 1. Team 4-met Yvonne de speelsters van dit team zijn Schoonhoven won het BI elf- Koekkoek als captain, en de Willy van der Ark als captain, tal van Be Fair zonder moeite WADDINXVEEN - Na gereedmaking van de banen, ver fraaiing van de beplanting op de terreinen, vernieuwingen in het clubgebouw en na diverse vergaderingen, is voor Be Fair-tennis in het sportaprk ‘de Sniep' het seizoen weer van start gegaan. Er werd dan ook prompt weer begonnen met de districts- competitie die zeven weken gaat duren. Hiervan zijn in tussen minstens drie weken verstreken. De eerste zater dag viel wat Be Fair betreft in het water. Koninginnedag is gebruikt als inhaaldag. Half juni is het resultaat van de competitie bekend. De dames van team 7 spelen Rg Fair~j CllgCl kampioenschap. Als avond 17 mei gevierd gaan WADDINXVEEN - Bijna tra ditie is het dat elftallen van Be Fair-voetbal hoge ogen rige week dinsdag met de set- die wordt uitgeschreven door standen 5-7, 6-3 en 6-1. Ook Rianne Verwey won haar en kelspel. Eerste set via tie break en tweede set met 6-4. Team 13 gaat goed van start dit seizoen. In de eerste week 4-1 winst, tweede week 5-0 tegen Alexandria 10, nu weer 4-1 winst tegen DDH 5. De speelsters van dit team zijn Cobi van der Loo, Gepke van der Sluis, Ekkie Blom en Kit ty Stijn. Vorige week speelde dit team tegen d’ Oudelande 5 en won opnieuw, nu met 3-2. Hierbij tain Corrie Revet. Ze had drie uur nodig en tweemaal een WADDINXVEEN - De zwem afdeling van De Gouwe heeft de eerste kring kampioen schappen gezwommen. Het betrof! bij de meisjes, dames en jon gens en de 1500m voor jon gens en heren. Kim Middendorp beet de spits af met de 800m vrijeslag bij de meisjes onder de 12 jaar. Zij tikte aan in 12.22.1, wat een goede benadering van haar persoonlijk record was. WADDINXVEEN - Onder Bij de meisjes onder de 14 ideale omstandigheden heeft jaar waren het Claudia van Harskamp en Corine Bonte- koe die een goede optrek 1 11 rz j_’1_u de Sniepweg. Onder grote be- in respectievelijk 10.28.7 langstelling van veel oud-le- den werden drie wedstrijden gespeeld door de huidige ve- teranen-teams van HCW te gen oud-leden van de zilveren leurstelde na haar veijaar- HCW, zowel dames als heren. De oud-veteranen lieten af en I/ cpgendit 1 Mptomter 1945 STICHTING, i AANNEMINGSBEDRIJF b.v. grond-, water en wegenbouw

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 31