Muziekavond Rewa concerteert in de Kruiskerk voor ouderen GEMEENTE WADDINXVEEN i C. Wagenaar 40 jaar bij Alblas Burgemeester heropent Burger BV Mountainbike Hofka Banden Amnesty fietst voor Oost-Timor TELEFOONNUMMERS OPENINGSTI. Rommelmarkt Geref. Kerk I i VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 MEI 1994 Pagina 3 WEEKBLAD GEMEENTEHUIS GESLOTEN BOUWVERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER CENTRAAL MELDPUNT ZORG GESLOTEN HERSTRATEN SOUBURGHLAAN EN OMGEVING WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST PARTIËLE HERZIENING UITWERKINGSPLAN I VAN BESTEMMINGSPLAN COENECOOP II ONROERENDE-ZAAKBELASTINGEN EN RIOOLRECHTEN 1994 SPREEKUREN COLLECTEVERGUNNING MAX MILIEU OVER HONDEPOEP -• r AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL Mauritslaan 35 Busken Huetlaan 21 Thorbeckehoeve 50 en 52 Mozartlaan 117 alsmede Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Gerstakker 106 Zuidkade 137 Burgemeester Trooststraat 111 Kleikade 30 en 31 Dorpstraat 63 Jacob Catslaan 15 GROFHUISVUIL De telefonische zorglijn (telefoonnummer 10401) blijft op werkdagen bereikbaar. werk. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden ge bracht. Tot 2 juni 1994 kunnen door een ieder schriftelijke bedenkingen tegen de Wm-ont- werp-beschikkingen worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders van Waddinxveen en voor de Wvo-ontwerp-beschikkingen bij het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland, Postbus 4059, 3006 AB Rotterdam. Desgevraagd bestaat gedurende vorengenoemde termijn voor een ieder de gelegen heid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van de beschikkingen en het mon deling inbrengen van bedenkingen daartegen, telefoonnummer 01828-24757 voor de Wm- en telefoonnummer 010-4537211 (Hoogheemraadschap van Schieland) voor de Wvo-vergunning. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingebracht te gen de ontwerpbeschikkingen, kunnen later beroep instellen bij de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de be sluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Degene die een bedenking indient kan - gelijktijdig bij aparte brief - verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Gedurende de termijn van tervisielegging kunnen door belanghebbenden schriftelijk of mondeling bedenkingen worden ingebracht bij burgemeester en wethouders. De aanvragen, ontwerp-beschikkingen en andere terzake zijnde stukken liggen ge durende vorengenoemde termijn ter inzake bij de afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (telefoonnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp), alsmede op de secretarie van Schieland, Maasboulevard 123 te Rotterdam, elke werkdag van 09.00 uur tot 16.00 uur. Desgewenst kan op voor noemde lokaties een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen (tele foonnummer 010-4537211). - om vergunning ingevolge de Wvo voor het lozen van afvalwater afkomstig van de glastuinbouwbedrijven respectievelijk gelegen Piasweg 30 en Tuinbouwweg 2. - om vergunning ingevolge de Wm voor het oprichten en in werking hebben van een tuinbouwbedrijf gelegen aan de Piasweg 30 (A) en een tuinbouwbedrijf gelegen Tuinbouwweg 2 (B); A. de directie van Plantenkwekerij A J. Sonneveld B.V.; en B. Fa. P. Slaman en Zn. donderdag 5 mei (bevrijdingsdag) vrijdag 6 mei Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag) vrijdag 13 mei Tarieven De tarieven voor de onroerende-zaakbelastingen zijn door de gemeenteraad vastge steld op 22,50 en 17,77 per elke 10 m2 omgerekende bebouwde oppervlakte voor respectievelijk de eigenaar en de gebruiker. Het tarief voor de rioolrechten is door de gemeenteraad vastgesteld op 163,80 per aangesloten eigendom. Berekening oppervlakte Bij de vaststelling van de omgerekende oppervlakte wordt gebruik gemaakt van drie Belastingplicht Voor de onroerende-zaakbelastingen zijn belastingplichtig de eigenaar en/of de ge bruiker van ieder onroerende zaak dat is gelegen in de gemeente Waddinxveen. De rioolrechten zijn verschuldigd door de eigenaar van een onroerende zaak dat direct of indirect op het gemeentelijke rioolstelsel is aangesloten. Coenecoop 68 Mina Druckerhoeve 10 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een berging het gedeeltelijk veranderen van twee woningen tot één woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het oprichten van een serre het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten van een reclamezuil het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee bergingen het oprichten van een berging De gemeentewerf aan de Noordkade 48 is op 5 en 12 mei gesloten. Op deze dag zijn er dus geen mogelijkheden om huisvuil of grofhuisvuil te brengen. Het E.M.H. zal samen met deze werkzaamheden een aantal electrakabels en gaslei dingen vervangen c.q. lichten. Vrijdag 6 mei wordt NORMAAL het huisvuil alsmede het GROFHUISVUIL (WIJK 1, le donderdag van de maand ZUIDPLAS c.a.) opgehaald; Maandag 9 mei wordt NORMAAL het huisvuil opgehaald; Dinsdag 10 mei wordt NORMAAL het huisvuil opgehaald; Woensdag 11 mei wordt NORMAAL het huisvuil opgehaald; alsmede de plastic zakken van de hoogbouw en bovenwoningen. Vrijdag 13 mei wordt NORMAAL het huisvuil alsmede het GROFHUISVUIL (WIJK 2,2e donderdag van de maand) opgehaald. Bezwaren en uitstel van betaling Indien u bezwaar heeft tegen één of meer aanslagen kunt u binnen twee maanden na de dagtekening van het aanslagbiljet een bezwaarschrift indienen bij de chef van de afdeling Financiën van de gemeente Waddinxveen. Voorts bestaat de mogelijkheid om uitstel van betaling te vragen. Uitstel van betaling wordt verleend van het door u bestreden bedrag. Kwijtschelding Indien u meent dat uw financiële positie niet toereikend is om de aanslag(en) te be talen kunt u een verzoek om kwijtschelding indienen bij vorengenoemde chef. Donderdag 5 mei a.s. wordt geen grofhuisvuil opgehaald. Donderdag 12 mei a.s. wordt geen grofhuisvuil opgehaald. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende.instelling staat vermeld. De collectan ten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. Nadere informatie kan worden verkregen bij de dienst Openbare Werken en Bedrij ven, onder het telefoonnummer 24500. Max Milieu: ”Als u zich aan deze regels houdt, heeft niemand last van uw hond en houdt u het plezier!” Volgens de gemeentelijke Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de Reinigingsdienst worden aangeboden. U wordt derhalve drin gend verzocht het huisvuil en het grofvuil op de daarvoor aangewezen dag op de straat aan te bieden, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. In de WEEK VAN 2 t/m 6 mei 1994 wordt het huisvuil (GROENE CONTAINER) als volgt opgehaald: In de WEEK VAN 9 t/m 13 mei 1994 het huisvuil (GRIJZE CONTAINER) als volgt opgehaald: vrijdag 6 en zaterdag 7 mei. Bij Burger is de afdeling boe ken uitgebreid en is de pre sentatie overzichtelijker ge worden. Dat geldt ook voor de afdeling kantoor-, school- en Op donderdag 5 mei 1994 is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. Genoemde vermenigvuldigingscijfers zijn vastgelegd in tabellen die behoren bij de Verordening onroerend-goedbelasting 1994, welke door de gemeenteraad is vastge steld. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Wet milieubeheer (Wm) en Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren (Wvo). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen en dijkgraaf en hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Schieland delen hierbij, ter voldoening aan het bepaal de in hoofdstuk 13, (afd. 13.2) van de Wet milieubeheer en gelet op artikel 3:19 van de Algemene wet bestuursrecht mede, dat vanaf 5 mei tot 2 juni de ontwerp-be schikkingen ter inzage liggen inzake de aanvragen van: Het Centraal Meldpunt Zorg aan de Prins Bemhardlaan 9 is gesloten op: In verband met het aanpassen en herstraten van het Diederik van Schagenplantsoen, de Souburghlaan, de Oranjelaan en een gedeelte van het St. Huybertsgeregt zal het verkeer gedurende de periode van mei tot en met september enige hinder ondervin den. In verband met de komende Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag zullen de volgen de wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaaldienst Informatie Voor nadere informatie en/of opmerkingen aangaande de ontvangen aanslagen kunt u zich wenden tot de afdeling Financiën van de gemeente Waddinxveen (doorkies- nummer 01828-24651 of 24650). Meer informatie kunt u verkrijgen bij de afdeling Ruimte en Bouw, telefoonnummer 24758 of 24757. Het ontwerp van de partiële herziening van uitwerkingsplan I van bestemmingsplan Coenecoop II ligt met ingang van 6 mei 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw (op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur). De herziening heeft betrekking op een gering deel van een reeds vastgesteld en goedgekeurd Uitwerkingsplan, gelegen langs de Zuidelijke Dwarsweg, dat nog niet is uitgevoerd. Binnenkort zullen de aanslagen onroerende-zaakbelastingen en rioolrechten verzon den worden. Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieu klachten) Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. In de week van 8 mei 1994 tot en met 14 mei 1994 zal er gecollecteerd worden door het Rode Kruis. Wie een hond heeft, kent het probleem: hoe goed getraind de hond ook is, hij doet zijn behoefte niet op de W.C. Dus je moet door weer en wind om hem uit te laten. Wie geen hond heeft, kent het probleem ook: wat die hond op de stoep heeft gelegd, zit nu onderaan je schoen. De gemeente heeft op diverse plekken tegels geplaatst met de afbeelding ’’hond in de goot”. Ook worden bij kinderspeelplaatsen soms bordjes geplaatst die aangeven dat de hond daar niet zijn behoefte mag doen. Omdat een hondebezitter verantwoordelijk is voor het gedrag van zijn of haar hond, vertelt Max Milieu deze week wat de spelregels voor hondebezitters in Waddinx veen zijn. Spelregels die er niet zijn om de hond of zijn baasje te pesten, maar om de gemeente voor iedereen leefbaar te houden. Spelregels 1. Hond in de goot Laat uw hond niet zijn behoefte doen op plaatsen waar anderen er hinder van on dervinden. Dus niet op het trottoir, op kinderspeelplaatsen of in zandbakken. Uw hond heeft binnen enkele weken aangeleerd zijn behoefte in de goot te doen als u hem daar consequent op traint. 2. Schepje en zakje Mocht het toch gebeuren dat de uitwerpselen op het trottoir terecht komen, ruim ze dan op met een schepje en zakje. Speciale schepjes en zakjes zijn verkrijgbaar in dierenspeciaalzaken. Gooi het zakje na afloop in de vuilnisbak en niet op straat. 3. Aan de lijn Houd de hond zoveel mogelijk aan de lijn. Daardoor kunt u beter in de gaten hou den waar hij zijn behoefte doet. Ook voorkomt u zo dat uw hond bijvoorbeeld plotseling de weg op loopt. WADDINXVEEN - Hofka Banden op het bedrijven park Coenecoop voert tot en met zaterdag 21 mei een actie waarbij bij de aanschaf en montage van vier nieuwe banden van alle merken viermaal een mountainbike wordt ver loot ter waarde van f 399,- wordt gegeven. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, af deling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. vermenigvuldigingscijfers waarmee de gemeten oppervlakte wordt vermenigvul digd. Er is een vermenigvuldigingscijfer voor de aard van de onroerende zaak en het soort gebruik wat daarvan gemaakt wordt; de andere twee vermenigvuldigingscij fers hebben betrekking op de ligging en de kwaliteit van het onroerende goed. in 1954 zijn loopbaan op de werf en raakte van hieruit be trokken bij alle facetten van het houtvak. In de achterlig gende jaren heeft de jubilaris door zijn enorme ervaring Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden opent donderdag middag 5 mei om half vier de vernieuwde winkel van Bur ger Boek en Kantoor BV aan de Dorpstraat. Met het oog daarop is de win kel afgelopen vijf dagen ge heel gesloten geweest, terwijl daarvoor de verkoop plaats vond vanuit een tijdelijke be huizing aan de achterzijde van de zaak. Na de feestelijke opening is er een open huis op WADDINXVEEN - Zaterdagavond 7 mei om acht uur geeft de Waddinxveens-Reeuwijkse harmonie ‘Rewa‘ haar eerste concert in Waddinxveen. Dit concert wordt gegeven in de Kruiskerk aan de Passage. De toegang is gratis en de pro grammaboekjes worden aan de ingang uitgereikt. ningrad van Billy Joël en het swingende Water Melon Man van Herbie Hancock zijn te horen. Verder nog de Exodus Song en de leuke goed in het gehoor liggende Easy Pop Suite met daarin een aantal vormen van hedendaagse popmuziek zoals reggae, rock en disco. Het programma wordt beslo ten met American March Highlights, een potpourri van de meest bekende Ameri kaanse marsen. Een luchtig, populair en niet te lang pro gramma, dat het beluisteren meer dan waard is. avond - een grote voorkeur bestaat. De toegangsprijs bedraagt ƒ3,- per persoon. Zij die bege leiding wensen is geen enkel bezwaar. Een begeleider jon ger dan de ouderenleeftijd is van harte welkom. Zij die niet op eigen gelegen heid kunnen komen kunnen gebruik maken van de ver- voersregeling van de hand en spandiensten. Tegen beta ling van ƒ3,- per persoon wordt men thuis gehaald en weer teruggebracht. Men moet dan wel tel. 01828- 15555 bellen. hobby-artikelen. Trots is men op de nieuwe presentatie luxe schrijfwa ren, tot stand gekomen in sa menwerking met Parker, Sheaffer en Waterman. Ook de showroom op de boveneta ge is ingericht met de nieuw ste modellen kantoormeube len, stoelen, opbergsystemen en kantoorapparatuur. Voorts werd het magazijn in grijpend vergroot om in de toekomst nog meer uit voor raad te kunnen leveren. De harmonie Rewa is een sa menvoeging van de brass band Voorwaarts uit Wad dinxveen en de harmonie Crescendo uit Reeuwijk. Door een dalend ledental waren beide verenigingen niet meer in staat zelfstandig een con cert te geven. Bij Voorwaarts ontbraken de melodieinstrumenten, die Crescendo bijvoorbeeld wel had in de vorm van klarinet ten en saxofoons. Op haar beurt had Crescendo weer ge brek had aan koperinstru- menten (bassen en baritons), waarover Voorwaarts wel kon beschikken. Zodoende vulden beide orkes ten elkaar goed aan waardoor een harmonie-orkest ont stond met 35 muzikanten. Nog wel niet zo groot, maar het bestuur heeft er alle ver trouwen in dat het orkest zich in de toekomst zal uitbreiden, mede door het feit dat zich al een behoorlijk aantal leerlin gen heeft aangemeld. Sinds januari heeft de nieuwe harmonie Rewa onder leiding van dirigent Harry Weijkamp zeer intensief geoefend en een geheel nieuw programma in gestudeerd. De filmmuziek speelt in dit programma een grote rol. Zo is er tijdens het concert in Waddinxveen mu ziek te horen uit The Sound of Music, Aladdin en Steven Spielberg’s dinosaurussen film Jurassic Park. Maar ook het prachtige Le- WADDINXVEEN - Zaterdag 4 juni helpt de Waddinxveen- se werkgroep van Amnesty International ook mee aan de fietstocht die de regio in West-Nederland organsieert. Het startpunt en de stempel post voor fietsers in het Gou- wedorp wordt nog bekend ge maakt. Iedereen wordt uitgenodigd om aan deze fietstocht mee te doen. Er ontstaat zo op die dag een ketting van tochten over West-Nederland. In de regio dichtbij doen mee Bode graven, Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen. In totaal hebben zich al 24 plaatsen gemeld die aan deze fietstocht meedoen, zoals Den Haag, Haarlem, Leiden dus ook grote steden doen mee. De fietstocht maakt deel uit van de wereldwijde campag ne tegen politieke moorden. Amnesty International wil een eind maken aan politieke moorden en ’verdwijningen’ en zij is er van overtuigd dat dit kan als er maar druk ge noeg is. Tenslotte zijn moor den en verdwijningen men senwerk en kunnen regerin gen ook opdracht geven het moorden te stoppen. Er staan twaalf mensen uit twaalf ver schillende landen centraal die gemeen hebben dat zij zijn verdwenen. In Noord- en Zuid-Holland voert Amnesty actie voor Do-, mingos Segurada, een 28-ja- rige onderwijzer uit Oost-Ti mor. 1991, tóen Indonesische troe pen het vuur openden, dood geschoten tijdens een vreed zame demonstratie voor een onafhankelijk Oost-Tïmor. WADDINXVEEN - Maandagavond 9 mei om acht uur wordt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) de laatste culturele avond voor ouderen van het seizoen 1993-1994 ge houden. De organisatie is zoals altijd in handen van de cul turele commissie van de Stichting Waddinxveens Welzijns- veel respect en vertrouwen kunnen opbouwen in zijn klantenkring. Tijdens een drukbezochte receptie kon hij dan ook veel felicitaties in ontvangst nemen. WADDINXVEEN - Buiten dienstmedewerker C. Waag- enaar heeft bij houthandel Alblas in Waddinxveen zijn 40-jarig dienstverband ge vierd. Chris Wagenaar begon Zoals gebruikelijk is de laat ste avond een muziekavond. Dit keer treedt op de bekende muziekgroep Serfus uit Wad dinxveen. Deze muziekgroep brengt een romantisch en sfeervol programma met be kende liedjes die goed in het gehoor liggen en waarvan er ook een aantal kunnen wor den meegezongen. Het betreft voor een groot deel operetteliederen, waar van een gedeelte in de Ween- se stijl en een deel uit beken de operettes. Het is een pro gramma vol afwisseling, waarvan de costuums zijn aangepast aan de te zingen operetteliederen. De cos tuums en het decor voor deze avond zijn door de leden van Serfus zelf vervaardigd. De laatste twee jaren is de Goudse Operette op de laat ste avond van het seizoen op- - getreden, maar de culturele wer den ermoord of spoorloos commissie heeft gemeend dit jaar de voorkeur te moeten geven aan een eigen Wad- dinxveense groep. Het belooft een mooie avond - te worden. De commissiele- Hy werdjjp 12 november den verwachten op deze slot- - i avond een volle zaal, temeer omdat tijdens een gehouden enquête is gebleken dat voor een dergelijk programma - en dan met name op de slot- Op de foto tweede van links de jubilaris Chris Waagenaar met zijn echtgenote (geheel rechts). Verder op de foto J. Hoogendoorn en C. Hoogendoorn. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). riiMr; ^GEMEENTELIJKE DIE WADDINXVEEN - Zaterdag 28 mei wordt zoals aangekon- digd de rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk gehou den. Vooraf gaande hieraan vindt op donderdag 5 en za terdag 6 mei van 19.00 tot 21.00 uur in de hal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde de traditionele voorverkoop van boeken en platen plaats. Er is ee’n grote collectie boe ken, romans, streeksromans, detectives, reisboeken, klas sieke werken, kinderboeken, grammafoonplaten en casset tebandjes. Alles tegen ’rom- melmarktprijzen’ en dus be taalbaar. 010-4362 01820-15767 01820-93511 Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond 01828-17613 (koopavond) van 19.00 tot 2030 uur. 01820-28011 ALARM Algemeen Alarmnummer 06-lV1 GemeenlesecmtarieW Brandweer °^nb7‘Wcrkcn en BedriJven Politie aar,rmeithan: waizicnm,. Ongevallen 13000 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) H57O MEDISCHE HULP OPENINGSTIJDEN Ambulancedienst 01820-16066 Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: Telefonische hulpdienst elke werkdag van 0830-1230 uur. |j| geesle}yke en -sociale nood 010-4362244 middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3