Paul van Schie start bouw van nieuw ISMH-kantoor Koninginnedag 1994 in Waddinxveen zorgde voor feest in alle wijken i i i 00 Mini’s Florida pakken punt B ‘Wing Wah‘ nieuw in de Passage r <>3 ff foO -‘fe Aubade in de wijk Zuidplas werd een zangfestijn Rommelmarkt Concordia Topsporters bij Tlexat6 SGP-jongeren over Janmaat MG A'.ti Nieuwe opzet klaverjassen Het Zuidhonk en dièht i o BLADMUZIEK!!! Nieuw: Mos en Spetter 2741 JNWaddinxveen(Zuid) -i l p Pagina 9 1 WEEKBLAD Het voltallige college van Burgemeester en Wethouders deed in de Zuidplas mee aan de aubade op de ochtend van Koninginnedag 1994. (Fo- stemmen Voor de eerste aubade van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas be- 13! V HOUWELING WOONSFEER wijk. Verder concentreerden Uniek voor Waddinxveen en wijde omgeving verkoop (ook gebr.) verhuur to: Sjaak Noteboom). k Het mooie zonnige weer en de vele vlaggen zorgden voor een feestelijke aanblik in het Gouwedorp waar twee inwo ners een koninklijke onder scheiding kregen. Koningin nedag 1994 betekende op nieuw een feest van en voor de jeugd. De ouderen konden ditmaal ook hun zaterdagse boodschappen doen, want de winkels bleven tot één uur ’s middags open. Ook de andere teams die bij na allen een dubbelprogram ma hadden deden het goed. Team 2 speelde zaterdag te gen Aigis 3 (4-4) en zondag uit tegen Verburch 1 (2-6 winst). Team 3 kwam thuis in sportzaal De Duikelaar uit tegen Pip 1 (2-6 verlies) en speelde zondag in Delft tegen Delft 7 (8-0 winst). Team 5 liep tegen Velo 5 een 3-5 ver lies op en behaalde uit tegen Hazerswoude 12-6 winst. WADDINXVEEN - Koninginnedag 1994 is zaterdag in ontwikkeling en de invulling Waddinxveen gevierd met vooral veel festiviteiten in alle van het plan steeds geëvalu- woonwijken. Nieuw waren de aubade op het parkeerterrein eerd. bij het winkelcentrum Zuidplas (Zuidplaslaan) en de Oran- je-ontvangst van het gemeentebestuur in het gemeente- huis. stond een goede belangstelling. (Foto: Sjaak Noteboom). van secretaris ir. G.J. Jansen van het ISMH hebben alle hoofden van diensten en een vertegenwoordiger van de medezeggenschapscommissie samen met de bouwcoördina- tor en de architect hierin de 55.7^ Concordia Koninginnedag begon voor de Waddinxveense muziekver eniging Concordia al vroeg in publiekstrekker te zijn. De uitbundig schijnende zon maakte dat het een gezellig feest werd. De hindemis- baan, de kop van jut en de midgetgolfbanen waren veel bezochte attrakties. Deze at- trakties waren mogelijk ge maakt door sponsoring door van verschillende firma’s. Later deden 600 kinderen Zuidplas Be Fair In de wijk Zuidplas is Konin- Het door De Point (Wingerd) eugdvoetbal- toumooi van Be Fair in het Wamaarplantsoen is een groot succes geworden. Om 11.00 uur begon dit festijn voor grote verenigingen met p— seizoen doormaakt, de eerste plaats behaald. B3 werd laat ste in de poule. In de A-poule was het zeer spannend. Het Goudse Olympia werd win naar. Be Fair A2 werd tweede en A3 eindigde als laatste. Om 16.30 uur werden de prij zen door Adrie v.d. Zijden en WADDINXVEEN - ‘Jongeren Perspektiefde studievereni ging van SGP-jongeren in Waddinxveen, houdt woens dagavond 11 mei om kwart voor acht in de hervormde Be thelschool (Heggewinde) een avond over het actuele thema ‘Janmaat? Een aanslag op de samenlevening!' De CD-politicus speelt vol gens de SGP-jongeren in op de angst voor vreemdelingen en het verlies van onze eigen heid. Nederland is volgens drs. Hans Janmaat vol en moet bovendien gezuiverd worden van alle buitenlandse smetten. Eigen volk eerst en Nederland voor de Nederlan ders zijn daarvoor de weer zinwekkende slogans. J.G.H. van Ginkel, journalist bij het Reformatorisch Dag blad (RD), zal voor de Wad dinxveense SGP-jongeren een en ander uit de doeken doen over Janmaat en zijn Centrum Democraten. ‘Janmaat wint steeds meer stemmen*, aldus de RD-jour- nalist. Vélen (zelfs christe nen) voelen zich aangespro ken door zijn ’oplossing’ voor het vreemdelingenprobleem. Het is natuurlijk makkelijk te stellen dat de oplossing van Janmaat, geen oplossing is. Met onze avond willen wij dan ook een christelijke bij drage leveren aan het vreem delingenprobleem* Daarbij is de inleidende RD- journalist niet bang voor ei gen kritiek. ‘Niet de Turken en Marokkanen moeten het land uit, maar onze lauwheid. In ons land wordt ten onrech te steeds meer een onchriste lijke en racistische mening gehoord worden*. De verkeersontsluiting van het achterterrein komt vanaf de Thorbeckelaan komt naast de nieuwbouw te liggen. Het bezoekersparkeren is meteen achter het gebouw gesitu eerd, bereikbaar vanaf deze nieuwe weg. In combinatie hiermee wordt een groen voorziening aangelegd die ook weer afgeleid is van het concept voor het gebouw. Op de overgang naar het woonge bied is een ruime singelpartij opgenomen. De hoeveelheid nieuwe par keerplaatsen kon drastisch beperkt worden door voor het parkeren van de medewer kers gebruik te maken van het parkeerterrein bij de kerk. Het ISMH heeft hier voor een contract gesloten met het bestuur van de kerk. Het parkeerterrein van het ISMH zal tevens op koop avond en op zaterdag ge bruikt worden door bezoekers van de supermarkt. Aan de andere zijde, tussen de nieuwbouw voor het ISMH en de supermarkt, is een langzaam verkeersroute ge pland vnaf het Van Hogen- dorpplein naar het te ontwik kelen woongebied vederop op het terrein. Deze route zal ook gebruikt worden door de bezoekers voor het ISMH en grond mogelijk. De openheid de supermarkt vanaf de par keerterreinen. De ontwikkeling van het plan is voorbereid in de werkgroep Voorzitter Paul van Schie van het intergemeentelijke samen werkingsorgaan Midden-Hol- land, waarvan ook de gemeente Waddinxveen lid is. De Waddinx- vener is oud-wethouder en oud- gemeenteraadslid. (Foto: Ar chief - Fejagrafie Ton Benne- meer). loof in sport en het dagelijks leven. ‘Zij zullen ingaan op de sa menhang tussen sport en reli gie. De sporters zelf zijn christenen die een boeiend verhaal te vertellen hebben over hun ervaringen in hun sportcarrière*, aldus de Wad- dinxvener Michiel Steenwin kel (Zuringveld 14, tel. 01828-17539). Koffiebar Plexat van de bap tistengemeente Alphen aan den Rijn is een initiatief van enkele jongeren voor jonge ren vanaf 15 jaar. Plexat is opgestart in januari van dit jaar en staat open voor jonge ren van allerlei kerkelijke achtergronden. Ook buiten kerkelijken die geïnteres seerd zijn, zijn van harte wel kom. Plexat is eens in de twee we ken geopend van 20.00 uur. Plexat bevindt zich in de Tri- omfaterkapel tegenover de brandweerkazerne bij NS- station Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense muziekvereni ging Concordia houdt de half jaarlijkse rommelmarkt op zaterdag 7 mei van 9.00 - 16.00 uur in het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W Frisoweg. Er zullen weer di verse bruikbare artikelen te koop staan, zoals huishoude lijke artikelen (glazen, ser vies, kop en schotels, bloem potten), boeken, langspeel platen, speelgoed en elektri sche apparaten (radio’s, lam pen). Er kunnen ook (vaste) bloeiende tuinplanten ge kocht worden. Concordia. Het voltallige college van Burgemeester en Wethouders was hierbij aanwezig. Burge meester C.M. van der Linden sprak in zijn toespraak van een goed initiatief om de au bade weer in ere te hertstel- len. De Stichting Wijkwerk De Zuidplas riep de Waddinx- veners op volgend jaar ook de volksliederen te gaan zingen van de vele bevolkingsgroe pen en culturen in Neder land. Terwijl de zon weldadig scheen vermaakten jong en oud zich met de Oudholland se liederen op het parkeerter rein. Wij leven vrij, In naam van Oranje, De Zilvervloot, Oranje boven, Houd er de moed maar in, In een blauw geruite kiel, Laat nu de klok maar luiden en Lang zal ze le ven werden naar hartelust meegezongen. Het zangfes tijn werd afgesloten met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. De kinderen konden zich na de geslaagde aubade uitleven in het straattekenen of waren op jacht naar de ’vossen’ in de de festiviteiten zich rondonm wijkgebouw Het Zuidhonk. Hier draaide het rad van avontuur, waar kaarten kon den worden gekocht om een van de door verscheidene winkeliers belangeloos ter be schikking gestelde prijzen te winnen. De gymnastiekvereniging TOOS verzorgde een demon stratie jazzballet en de scou tinggroep St. Victor bouwde met hout en touwen een wip voor de kinderen en liet de meisjes en jongens poffertjes bakken. Het draaiorgel van Theo Lam bleek ook een ware WADDINXVEEN - Sinds kort zwaait een nieuw eigenaar de scepter over het chinees-in- disch spe- cialiteitenrestaurant ‘Wing Wah* in de Passage in Wad dinxveen. De nieuwe eige naar L.K. Li staat voor de moeilijke taak om het wat verbleekte blazoen van dit restaurant op te poetsen. De heer Li wil dat zijn goed ingericht restaurant weer een trekpleister voor Wad dinxveen en omgeving zal worden. Een aanwinst voor het hoofd winkelcentrum. Hij heeft dan ook naast de beno digde horeca-papieren een ja renlange ervaring in diverse gerenommeerde Chinese res taurants en toont zich een uitstekend gastheer. Vakkundig personeel zorgt er voor dat er thans meer te ge nieten valt dan alleen een simpele Chinese maaltijd. Een bezoek aan Wing Wah betekent nu echt culinair ge nieten. Maar ook het afhalen van Chinese maaltijden is prima verzorgd. Reserveren is mogelijk via te lefoon 01828-19806. ginnedag 1994 uitbundig ge- gesponsorde vierd. De dag begon met een originele ouderwetse aubade. Door jong en oud werden de volksliederen meegezongen waarbij men werd begeleid door de muziekvereniging veel jeugd in de A-en B-groe- pen. In de B-poule werd door Be Fair B2, dat een uitstekend Rien Saarloos uitgereikt. Cor Stolker, die eind van de maand zestig jaar hoopt te worden, Jaap Zandee, Andre de Ket en Hans van Rijthoven waren de scheidsrechters. Horeca-ondernemer Jop Haagsman werd bedankt voor het beschikbaar stellen van de bekers. Een indruk van het kantoorpand van het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden-Holland in Gouda, waarvoor de Waddinxvener Paul van Schie de bouwstart heeft gegeven. WADDINXVEEN - De aller kleinste wedstrijdspelers van Florida-badminton pakten tegen de mini’s van Zeemeeu wen hun allereerste wed- strijdpunt (4-4). Daniël Hof fman (9), Jeroen Lagrouw (8), Femke Rolfes (9), Susanne Both (8), Sanne Jansen (7) en Marieke Garritsen vormen een speels, sportief en en thousiast team. Reeds enige weken was te zien dat de kentering eraan kwam. Hun eerste wedstrij den verloren ze nog met grote cijfers. Maar door veel ijver inzet en wedstrijdplezier kwamen ze deze teleurstel lingen te boven. Het keer op keer tegen een tot vier jaar oudere spelen was in het be gin het grootste probleem. Door goed samenspel werden vooral in de dubbel en mix partijen steeds meer punten gepakt. Ook in de enkels werd door goed plaatsen de kracht van de tegenstanders steeds meer gebroken. Nu ze zijn er. Er is bij deze mini-partijen - er wordt tot 11 punten in plaats van 15 punten ge speeld - veel spanning en sfeer. Alle spelertjes brengen veel toeschouwers (ouders, broertjes, zusjes en familie) mee. Het nieuwe kantoor zal aan sluiten op de woon-winkelbe- bouwing aan het Van Hogen- dorpplein en een nog te realiseren supermarkt met appartementen. In de nieuw bouw zullen worden samen gebracht de Gemeenschappe lijke Gezondheidsdienst (GGD), de Milieudienst Mid den-Holland, de algemene be leidsafdeling en de centrale stafafdeling. Het pand wordt neergezet door L. Gesman Aannemings bedrijf BV in Alphen aan den Rijn, dat in Waddinxveen ook het Gouwebad veranderde in een subtropisch zwembad. De adviseur voor de constructie komt uit Waddinxveen: ing. H. Bons. Oud-Waddinxvener G. Verdouw fungeert met zijn bureau voor bouw-, beheer- en organisatievraagstukken als bouwcoördinator. Archi tect is het bureau voor archi tectuur en stedebouw BV Rei- jenga Postma Hagg in Voor burg. De eerste fase van de ISMH- nieuwbouw bestaat uit onge veer 4.800 vierkante meter bruto vloeroppervlak. Later kan daar nog eens ongeveer I. 500 vierkante meter aan toegevoegd worden. Bij de be paling van de bouwmassa hebben diverse planologische en stedebouwkundige aspec ten van deze lokatie een be langrijke rol gespeeld. Er is daartoe uitvoerig over leg gevoerd met de gemeente Gouda. In een werkgroep, on der leiding van de Goudse PvdA-wethouder J. Lende rink, is afgewogen hoe ener zijds tegemoet gekomen kon worden aan de vertaling van het programma van het repa- en restauratie ALPHEN AAN DEN RIJN - Zaterdagavond 7 mei om acht uur is de koffiebar Plexat in Alphen aan den Rijn weer ge opend. Dan zal een aantal topsporters vertellen over ge- fsMH^‘en* anderzijds“aan de eisen en wensen van stede- bouw en welstand. Vanaf het begin was duidelijk dat, ondanks de noodzakelij ke fasering van het project, de gevel langs de Thorbecke laan meteen in de eindfase gerealiseerd zou moeten wor den. Hier komt de hoofden tree van het gebouw en ook het belang van de Thorbecke laan vraagt om een dergelijke benadering. Met behulp van architectoni sche middelen zijn de overige gevels zodanig vormgegeven dat ook in aanvang een ver antwoord gevelbeeld ont staat; later kunnen op een lo gische wijze verdiepingen toegevoegd worden. Het ge bouw krijgt een hoogte van vier lagen op een onderhouw. Met name dit aspect is ook uitvoerig toegelicht op de voorlichtingavond voor de omwonenden. Het ISMH heeft steeds aan gegeven gehuisvest te willen worden in een gebouw met een eigen gezicht. De mede werkers van de diverse sa men te brengen diensten zou den zich daarin thuis moeten voelen. Het ontwikkelde concept van het gebouw is afgestemd op de stedebouwkundige hoofd richting van de aangrenzende woonwijk en het oorspronke lijke slagenlandschap. In het ontwerp is sprake van een tweetal opgetilde kantoor- stroken evenwijdig aan deze richting. De rooilijn langs de Thorbec kelaan wordt gevormd door een gemetselde wand in een kloek formaat gebakken steen. De wand staat met een kleine hoekverdraaiing lood recht op de kantoorstroken. De korte strook krijgt een kromming naar de wand toe en eindigt hiertegen, terwijl de lange strook letterlijk doorsneden wordt door de wand. Deze langere strook wordt beëindigd met een ge- stucadoorde kop. Bijzonder in de kantorenstrook is de ver brede middengang waarin di verse funkties voor algemeen gebruik ondergebracht zijn. PIANOHANDEL Geopend: donderdag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur. WADDINXVEEN - Zoals eerder bericht is de opzet van de competitie-kla- verj asavonden van de Stichting Wijkwerk De Zuidplas in het wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) op ver zoek van de vaste deelne mers enigszins veran derd. In het vervolg zijn name lijk op deze avonden ook spelers welkom die een avondje willen klaverjas sen, zonder gelijk aan een competitie te moeten deelnemen. De reeds ge speelde avonden tonen aan dat deze opzet goed bevalt. Onveranderd blijft dat deze avonden op elke eerste vrijdag van de maand worden georgani seerd. De kosten bedra gen ƒ2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prijzen beschikbaar wor den gesteld voor degenen met het hoogste aantal punten. De competitiespelers strijden bovendien om de kampioensbeker, die aan het eind van het jaar wordt uitgereikt. Wie aan deze avonden in competitieverband wil deelnemen kan bellen met Ben Wetzel, tel. 01828-19548. Vrijdag 6 mei wordt weer een klaverjasavond ge houden. De vrije spelers zijn altijd welkom op ie dere eerste vrijdag van de maand. De avonden beginnen om 20.00 uur. gespeeld en gezongen. Na de aubade nam de blaaskapel van Concordia het muzikaal over tijdens een kinderop- tocht door de Zuidplas. Het geheel kwam weer samen bij het wijkgebouw Het Zuid honk waar het slagwerken- semble en de harmonie nog enkele marsen speelden. Na dit optreden gaf de harmonie een concert tijdens de Oranje- vele vrijwilligers die deze dag ontvangst van het gemeente- 111 bestuur in het gemeentehuis. GOUDA/WADDINXVEEN - Waddinxveens oud-wethouder die doorgezet wordt in de ge en voorzitter van het samenwerkingsorgaan Midden-Hol- vel van het bedrijfsrestau- land Paul van Schie (CDA) heeft vrijdagmiddag 29 april het rant op de vierde verdieping, startsein gegeven voor de nieuwbouw van het kantoor voor het ISMH op het terrein van de voormalige witlofkwekerij aan de Thorbeckelaan in Gouda. VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 4 ME11994 REPROSET kit PEPWCEVnUM Het op poten zetten van de kantoorstroken maakt een vrije invulling van de begane wordt verder benadrukt door de iets naar achteren ge plaatste transparante gevel. Op deze wijze wordt getracht huisvesting. Onder leiding de drempelvrees voor de be zoeker zo laag mogelijk te houden. De publiek trekkende func ties van vooral de GGD bevin den zich in hoofdzaak op de begane grond. De hoofdentree is tussen de kantoorstroken gesitueerd en wordt geacen- tueerd door de glazen gevel, de ochtend. Eerst werd door en aantal koperblazers een aubade op de hervormde Be thelschool (Heggewinde) mu zikaal begeleid. Daarna werd door de harmonie het zang festijn muzikaal begeleid voor scholieren bij het win kelcentrum Zuidplas. Tijdens deze beide aubades werden er vaderlandse liedjes van 2 tot 10 jaar mee aan de vele spelletjes die speciaal voor ben waren georgani seerd. Zij konden zich laten schminken in oranje, rood, wit en blauw en leefden zich uit. De hele dag scheen de zon en de festiviteiten werden be zocht door honderden volwas senen met hun kinderen. Een groter compliment konden de mogelijk hebben gemaakt zich niet voorstellen. 1 W - ->j cd - 1 fit L -tF Hiilst a leolux Gelderland Pastoe Kendtx Ban/ Bord Casteltjn Mon t is Artifort Jab Van Besouw ham I ignc Roset Molteni Giorgetti i Hooft st raat IS7 (Maast dc Jultanabrug) 2406 GH Alphen a/d Ri/n tel 01720 - 73871 is het hoekkastje Locis van Tagliabue een verrassend element in uw interieur. kén van de vele eigen» ijze w<x>nideeën die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten. s Handelsdrukwerk Zwart/wit kopteen Reklamedrukwerk c Kleurkopieën z Gelegenheidsdrukwerk Full-color kopieen z Inbinden Plastificeren o Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 - - «Waf JU-.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9