NKF Kabel herhaalt Dufsmccb sluiting van bedrijf Baas en Boonstoppel naar Zuidelijke Rondweg 1 en 3 WADDINXVEEN - Auto Baas BV (Nissan) en Automobiel bedrijf Boonstoppel Jr. Waddinxveen BV (Mitsubishi) ne men donderdagmiddag 26 mei hun nieuwe bedrijfsvestigin gen aan de Zuidelijke Rondweg (de nieuwe naam voor de Zuidelijke Dwarsweg ter plaatse) op het bedrijvenpark Coe- necoop officieel in gebruik. De officiële opening van Auto- Receptie ‘zilveren4 G. Fahrner Notarissen verzamelen munitie tegen invoering vrije tarieven Autodealerbedrijven exploiteren samen Autopunt SPORTIEVE MODE IN BERMUDA'S T-SHIRTS ROKKEN BLOUSES JEANS geopen mgen opa onze grenen meubelen. 2e pinksterdag peciale aan biedi van 10.00 -16.00 uur. I Pagina 17 Links Nissan-dealer Joop Baas (29) poster Apnenaricler^p Tel.: 01720-73818 ^WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 18 ME11994 In totaal hebben de notaris sen per jaar een omzet van één miljard gulden aan nota riële akten. De winst op on- roerend-goed-transacties be draagt volgens KPMG 300 miljoen gulden per jaar, die op de familie-zaken 25 mil joen gulden. Per notaris betekent dat gemiddeld een winst van 300.000 gulden die bovenop het toegekende sala ris van 190.000 gulden komt. Het grote bezwaar van de no tarissen tegen het KPMG-on- derzoek is dat het gebaseerd is op cijfers in de periode no- vember-december 1992. ‘In die maanden wordt er hard gewerkt op de kantoren. Za ken die voor het eind van het jaar afgewikkeld moeten zijn, gaan voor ’langzame’ boedel- zaken en er wordt in die maanden niet gestudeerd*, al dus de woordvoerster van de broederschap. de sterke positie, die de eco nomie vna Midden-Holland reeds langs heeft, te continu eren. De gemeenten spelen be stuurlijk hierbij een belang rijke rol om de bedrijven te la ten overleven, stelt de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Met de naamsverandering maakt Topos Architecten zich op de voor de toekomst. De nieuwe naam markeert eer der een aankondiging van meer activiteiten en creativi teit dan een afsluiting van een periode. De notarissen kunnen zich niet vinden in de conclusies van het accountantsrapport van KPMG dat in opdracht van de ministeries van Eco nomische Zaken en Justitie is verricht. De broederschap verwacht dat Moret de analy se over enkele weken kan afronden. complex wordt vervolgens tussen vijf en zeven uur een receptie gehouden. De festivi teiten worden vrijdag 27 mei in beide autodealerbedrijven voortgezet met een klanten dag. Auto Baas BV van Joop Baas bestaat sinds 1984. Bij het nu nog aan de Zuidelijke Dwars weg gevestigde bedrijf, dat ook in Gouda een vestiging heeft, werken 28 mensen. De Goudse vestiging aan de Ant- werpseweg is verkocht en de lokatie aan de Zuidelijke Dwarsweg is begin dit jaar overgedaan aan Auto Baas Chrysler Jeep BV. Het nieu we bedrijf overweegt ter plaatse tot nieuwbouw te ko men. Kon. Vólkelminaplein 53 Waddinxveen 01828-31936. Daarnaast bevat de wet een tariefsysteem voor mensen met een smalle beurs, dat te vergelijken is met dat van de wet op de rechtsbijstand. De concurrentie die door het vrij laten van de tarieven ont staat, zal de notarissen dwin gen efficiënter te werken, is de achterliggende gedachte. Daardoor zullen de kostprij zen omlaag gaan en wordt een maatschappelijke bespa ring van om en nabij de 350 miljoen gulden mogelijk. Mr. Aad Kosto baseert zijn vestigingen in Delft, Delfzijl breiding van NKF vorig jaar in Duitsland - de aankoop van een deel van Philips’ Duitse kabelactiviteiten (PKI) en van Kaiser Kabel - tal van dubbelfuncties worden ge schrapt. In 1993 zijn bij NKF ook al 200 banen vervallen. Volgens de Delftse kabelpro- ducent is nog niet bekend in 11_ Xl J- 1-1 precies zullen vallen. De plannen moeten in overleg 1 en de bonden nader worden uit gewerkt. showroom met receptiebalie en een gezellige ‘coffee-cor ner*. Het bedrijf beschikt ook over een uitgebreid leenauto- programma met personenau to’s en bedrijfswagens. Te vens zijn er op de nieuwe lo katie enkele fietsen beschik baar. Auto’s worden voor on derhoud en reparaties bij de klant gehaald en gebracht. De in ruim veertig jaar tijd in omvang gegroeide Boonstop- pel-Groep bestaat uit Auto Arbo BV (Ford), Voskuilen Boskoop BV (Boskoop), Auto bedrijf Boonstoppel BV (Peu geot), Boonstoppel Truckser vice BV en Automobielbedrijf Boonstoppel Jr. Waddinxveen BV De gezamenlijke bouw van de twee Waddinxveense auto dealerbedrijven en hun Auto- punt voor Gouda en Waddinx veen ging officieel van start op 5 juli 1993. Joop Baas sr. en Arie Boonstoppel sr., de beide vaders van de jonge on dernemers, sloegen de eerste paal. Dat was ongeveer een jaar nadat op initiatief van de ge meente Waddinxveen de eer ste contacten waren gelegd voor het in één bouwstroom neerzetten van een spiksplin ternieuw complex voor twee aparte en zelfstandige auto bedrijven. De voorzitter van de broeder schap wees eerder op de con juncturele bewegingen in de onroerend-goed-markt. ‘De laatste jaren zijn de prijzen van onroerend goed flink ge stegen, maar er waren ook ja ren dat het een stuk slechter ging*, verklaarde hij. Hij vindt dat het onderzoek zich over een aantal jaren moet uitstrekken. WADDINXVEEN - Architecten- en ingenieursbureau Tref fers en Polgar BV aan de Middelburgseweg in Waddinxveen heeft deze maand haar naam gewijzigd in Topos Architecten BV. Topos is Grieks voor plek of plaats, terwijl in die naam ook de T en de P van Treffers en Polgar zijn te vinden. ’GOUDA/WADDINXVEEN - Als je iets over de economie van Midden-Holland wilt zeggen praat je vooral over de bedrij vigheid. Hoe zal deze zich na het jaar 2000 ontwikkelen? Voor Midden-Holland gaat het voornamelijk om de ontwik keling van bestaande bedrijvigheid. Nieuwe bedrijvigheid, voorzover dit geen startende bedrijven betreft, is voor Mid den-Holland minder aan de orde, meent de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda. door het Waddinxveense ar chitectenbureau de volgende bouwwerken Autopunt voor Waddinxveen, Auto Baas BV, automobielbe drijf Boonstoppel Jr. Wad dinxveen BV, t Hooftman BV, kantoor wo ningbouwvereniging SSW, restaurant Bibelot, complex koop- en huurwoningen ’t Suytende en vijf koopwonin gen aan de Zuidkade. pakket ten behoeve van mi lieuzaken. Automobielbedrijf Boonstop pel Jr. Waddinxveen BV van Arie Boonstoppel bestaat sinds 1982. Bij het nu nog in een krappe ruimte aan de Noordkade gevestigde bedrijf werken 12 mensen. De straks te verlaten vestiging zal door Auto Arbo BV gebruikt gaan worden voor de verkoop van gebruikte Ford-automobie- len. Aan de Zuidelijke Rondweg 3 beschikt Automobielbedrijf Boonstoppel Jr. Waddinxveen BV over in totaal 4.200 vier kante meter. Het Waddinx veense autobedrijf presen teert met trots als eerste Mit- subishi-‘pilot‘-dealer de nieu we Europese huisstijl van Mitsubishi Motors. Dit komt de afwerking van het pand en de presentatie van de nieuwe auto’s zeer ten goede. Wat bij Boonstoppel direct op valt is de heldere bewegwijze ring, een ruime entree en de Een manier om iets te kun nen zeggen over de toekom stige regionale bedrijvigheid is te redeneren vanuit vesti gingsplaatsfactoren. Deze be palen hoe de bedrijvigheid zich kan ontwikkelen. Als de vestigingsplaatsenfac toren ongunstig worden zal de bedrijvigheid immers niet worden bevorderd en kunnen afnemen, doordat bedrijven een andere plek kiezen. Vesti gingsplaatsfactoren hangen samen met ruimtelijke orde ning, die in belangrijke mate wordt bepaald in Den Haag. Met als uitgangspunt het verstevigen van de economi sche positie van Nederland in internationaal verband, is in de Vierde Nota over de Ruimntelijke Ordening (Vi- nex) van de rijksoverheid ge steld dat krachtige economi sche stedelijke centra moten worden gecreëerd, waar ook Lomliggend gebied van kan profiteren. Voor de regio Midden-Hol land is van grote invloed dat hierbij het tussenliggende ge bied wordt aangeduid als het Groene Hart. Een groen long, WADDINXVEEN - Mevrouw G. Fahrner-van Os, directrice van Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan), is 25 jaar in dienst van dit zorgcentrum in wording. Ze viert dit jubileum vrijdagmiddag 20 mei met een receptie van vier tot zes uur in de recreatiezaal van het protestants-christelijke bej aardentehuis Volgens het stichtingsbe stuur heeft mevrouw Fahmer zich gedurende die kwart eeuw met een bijzonder grote mate van betrokkenheid en bewogenheid ingezet voor de zorgverlening aan de oude ren. Zij stond mede aan de wieg van de zorgontwikkeling en ontwikkelde tal van initia tieven om deze te realiseren. Haar inzet en bekwaamheid zegt het bestuur met grote dankbaarheid en waardering te vervullen. “Wij ervaren haar als een bijzondere vrouw*. Vandaar dat er bij Huize Souburgh behoefte be staat om met vertegenwoor digers van instellingen waar mee wordt samengewerkt en met relaties die, op welke wij ze dan ook, contacten met het bejaardentehuis onderhou den, aandacht aan dit jubile um willen besteden. Mevrouw Fahrner-van Os heeft laten weten eventuele attenties graag als gift over gemaakt te zien aan het In- richtingsfonds Souburgh. Dit fonds is destijds ingesteld met de bedoeling om middels bijdragen daaruit voorzienin gen te realiseren, die de aan wezigheid van ouderen in Huize Souburgh veraangena men. Het verlieslatende NKF-on- als gevolg van de afslanking derdeel Monette (vooral spe- diverse kantoor- en onder steunende functies moeten verdwijnen. Ook een voortdu rende kostenreductie moet de kabelproducent overeind en financieel gezond houden. Een deel van het verlies aan arbeidsplaatsen kan worden opgevangen via natuurlijk verloop. Voor de rest wordt gedacht aan interne en ex- ternme herplaatsingen en aan omscholing van kantoor personeel tot produktiemede- werkers. Bij de in het Amsterdamse Hilton Hotel gehouden pre sentatie van het bij NKF- Waddinxveen vervaardigde jaarverslag over 1993 van NKF Holding NV, voor 51 procent eigendom van de Fin se Nokia Groep, trokken de verdere afslanking van het bedrijf in de komende drie jaar verreweg de meeste aan dacht. In Nederland komen dan ook naar schatting zo’n DEN HAAG/WADDINXVEEN - De Koninklijke Notariële Broederschap heeft het accountantskantoor Moret Ernst Young de opdracht gegeven de gevolgen van het vrijlaten van de tarieven te onderzoeken. Dat heeft een woordvoer ster van de broederschap bevestigd. wetsvoorstel onder meer op het onderzoeksrapport van het accountantskantoor KPMG. Het onderzoek geeft inzicht in welke notariële diensten winstgevend zijn en welke verliesgevend. De fa- miliepraktijk is ondanks ver liesgevende onderdelen zoals de samenlevingscontracten, testamenten en huwelijks voorwaarden winstgevend. In de onroerend goed praktijk worden volgens KPMG ’sub stantiële winsten’ gemaakt. waarvan de toeristisch-recre- atieve kenmerken moeten meehelpen om de Randstad op te stuwen tot een interna tionaal stedelijk vestigings milieu. Een restrictief beleid voor het Groene Hart moet gewenste investeringen in de grote steden bevorderen. Men ziet de waardevolle betekenis van de bedrijvig heid in het Groene Hart over het hoofd. Zuid-Holland Oost, dat een belangrijk deel van het Groene Hart beslaat, telt meer dan 150.000 arbeids plaatsen. Dat is bijvoorbeeld meer werkgelegenheid dan in het zeehavengebied in Rot terdam. Midden-Holland heeft inder daad groene kwaliteiten maar wijkt tegelijk sociaal- economisch gezien niet af van het nationale gemiddelde. Statistisch is het een typisch Nederlandse regio, qua dicht heid van bevolking en bedrij vigheid. De Kamer van Koophandel ziet de Randstad als een we reldstad, die inderdaad, zoals de Vinex beoogt, een interna tionaal concurrerend vesti- de en aandacht voor het mi lieu. Een doordachte vormge ving van overgangen, een uit gekiende keuze van kleur en materiaal en toekomstgerich te woningplattegronden ge ven inhoud aan dit credo. In de utiliteitssector richtte Topos Architecten zich tot nu toe vooral op kleinschalige kantoren en bedrijfsgebou wen, waarbij het veel aan dacht besteedde aan de uit straling van het bedrijf en de J 1 TT.l. 2__ TTT_ _1 J’ op het bedrijvenpark Coene- coop ontworpen Mitsubishi- dealerbedrijf van Boonstop pel Jr. Waddinxveen BV is door de Europese directie van het Japanse concern tot ’pilot project’ voor dit werelddeel verklaard. Onlangs heeft staatssecreta ris mr. Aad Kosto van Justitie de nieuwe notariswet naar de Tweede Kamer gestuurd. De wet bepaalt dat de tarieven voor de verrichtingen van no tarissen over twee jaar wor den vrijgelaten. Er komt een overgangsregeling waarin de huidige door de notarissen zelf vastgestelde tariefrege ling stapsgewijs plaats moet maken voor vrij e tarieven. BOETIEK’® Met deze naamswijziging geeft de leiding van het bu reau, bestaande uit Albert Jan Dekking en Jan Kuilen burg, uitdrukking aan het proces van verjonging en ver andering, dat in de laatste tien jaar van haar veertig jaar bestaan heeft plaatsge vonden. Daarbij heeft het werkterrein van Topos Architecten zich ook geleidelijk verbreed naar groot onderhoud, onder- houdsplanning en beheer. Het woord Topos betekent in het Grieks plek of plaats. Met de bouwwerken die Topos .ontwerpt, geeft het bureau al tijd vorm aan een bepaalde Lplek en creërt het een plaats om te wonen, te werken, te le- ;ren. ïn de naam Topos Architecten rjvormen de medeklinkers T en P (van Treffers en Polgar) een echo van het verleden - gede gen vakkenis en ervaring - waarop het bureau voort bouwt. (Dat er in de nieuwe naam niet langer persoonsnamen voorkomen, betekent dat het bureau de nadruk legt op het ^collectief, waarbinnen de vier ontwerpers een eigen herken bare stijl ontwikkelen. De (vier architecten zijn Judith j Barth, Albert Jan Dekking, feees Jongelie en Ronald de 'Rooy. gerealiseerd: Gouda en autobedrijf blijven twee geheel apart en volledig zelfstandig functio nerende autobedrijven die op autobedrijf een nieuwe lokatie de handen inéén hebben geslagen voor het gezamenlijke Autopunt voor Gouda en Waddinxveen in Waddinxveen-Zuid. 250 van de 1.061 banen te vervallen, in Duitsland ver dwijnen ongeveer 250 van de maken - is NKF Kabel BV een 1.200 arbeidsplaatsen. 111 i 1 NKF, de op vijf na grootste kabelfabrikant in Europa, zegt geen andere mogelijkhe den te zien dan in een markt zonder groei - een vervan- gingsmarkt - de kosten te ver- ciaalkabel) wordt naar alle waarschijnlijkheid verkocht aan Wilms Kabel. De eerder _j. voorgenomen sluiting van het bedrijf in Marburg, waarte gen veel verzet rees, is daar mee van de baan, zodat 75% van de 200 arbeidsplaatsen kan worden behouden. Voor NKF is dat financieel ook aantrekkelijker. Voor de in grepen is 51,2 miljoen gulden gereserveerd. Het bedrijfsresultaat van NKF daalde vorig jaar met f- 33%. De winst ging ondanks alle problemen met verkoop prijzen met 13% omhoog als gevolg van gebruik van de fis caal compensabele verliezen in Duitsland en de niet in het bedrijfsreultaat meegenomen bijdrage van Nokia Kabel in Duitsland (de overgenomen PKI-activiteite) in de laatste vijf maanden van 1993. Voor 1994 verwacht NKF een ho ger bedrijfsresultaat. DELFT/WADDINXVEEN - NKF Holding NV gaat als ge volg van de moeilijke situatie op de kabelmarkt in binnen- en buitenland de personeelssterkte verder terugbrengen. In Nederland, waar in 1988 nog 1.400 mensen bij de Delftse kabelproducent werkten, zal het aantal banen op den duur worden verminderd tot 800, naar alle waarschijnlijkheid zonder gedwongen ontslagen. Van NKF Holding NV - een internationale groep van be drijven die kabelproducten De samenwerking binnen het unieke Autopunt zal zich voornamelijk manifesteren in reclame en public relations, een daardoor grotere herken baarheid, misschien ook in een aantal autoshows en in ieder geval in de strategisch gelegen ultra-modeme Cali- fornia-wasstraat, die beide autodealerbedrijven geza menlijk exploiteren. Alleen voor eigen gebruik is er een pompstation. ‘Gezamenlijk bouwen aan een gezond bedrijfsklimaat in de regio*. Zo noemen de in Wad dinxveen geboren en getogen gingsmilieu moet scheppen, autodealers Joop Baas (29) en wctcldctad die- Arie Boonstoppel (37) hun lokaties die hiervoor ge- stap als bijdrage aan de ver- 1 dere ontwikkeling van het re gionale bedrijfsleven in Mid den-Holland. ‘Ook wij hebben een belang rijke stap vooruit gezet: het nieuwe Autopunt voor Gouda en Waddinxveen is realiteit geworden. Wij hebben als Topos Architecten realiseerde in de afgelopen veertig jaar een enorme diversiteit aan projecten in vrijwel alle soor ten gebouwen: nieuwbouw, verbouw, uitbreiding en on derhoudsplannen, in omvang variërend van groot tot be trekkelijk klein. Het Waddinxveense architec tenbureau heeft zijn sporen verdiend in het ontwerpen van onderwijsgebouwen. In de loop der jaren tekenden de architecten tientallen basis scholen, scholen voor bijzon dere typen onderwijs, be roepsopleidingen en kinder dagverblijven. Het combinatieproject van woningen en basisschool ’t Palet aan de Vaillantlaan in Den Haag ontving in 1993 de Stadsvernieuwingsprijs van de gemeente Den Haag. Maar ook in het ontwikkelen en realiseren van woon- en zorg- projecten voor ouderen is Top os Architecten actief. Het bu reau heeft veel ervaring met het hele scala van seniorwo- ningen, aanleunwoningen, verzorgings- en verpleegte huizen en woonzorgcom plexen. Bij het ontwerpen van wo ningbouwprojecten in de koop- en huursector hanteert Topos Architecten als uit gangspunten: bruikbaarheid, leefbaarheid, toekomstwaar- branche. Het in Waddinxveen dinxveen-Zuid. (Foto: Sjaak Noteboom). In het Gouwedorp zijn recent punt, waarbinnen beide bedrijven samenwerken, is die mid dag in handen van Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. Baas en Boonstoppel zijn en centrale voorzieningen schaal van de regio. Aldus zou men optimistisch kunnen zijn over het ant woord op de vraag hoe de eco nomie van Midden-Holland zich in de toekomst zal ont wikkelen. Als de vestigings plaatsfactoren naar schaal van de bedrijvigheid van Mid den-Holland in de toekomst immers voldoende concurrent zijn met lokaties elders, is er geen reden om te denken dat de bedrijven in Midden-Hol land niet in staat zouden zijn plaatwerkerij, een quick-ser- j- _x..i-2x2. J2- j. vice en een efflcjgnt maga. zijn. Met de collega-dealer is het complex voorzien van een ruim en goed bereikbaar par keerterrein. Bovendien is er in beide bedrijven een moder ne vloerconstructie toege past, omdat moet worden vol daan aan een streng eisen- Binnen zo’n wereldstad die nen 1 eigend zijn te worden benut voor het realiseren van een gewenst werkgelegenheid. Het gebied bij het Waddinx veense Gouwe-aquaduct en de splitsing van de A12 (Utrecht-Den Haag) en de A20 (Gouda-Rotterdam) ten westen van Gouda is zo’n ge- twee zelfstandige autodealer- eigend gebied. Het realiseren bedrijven de handen inéén van het nieuwe Goudse be- geslagen en nu is er dan ons drijvenpark Gouwe Park past nieuwe gezamenlijke Auto- geheel in het betoog van de punt, waarin we beiden ons Vinex om een internationaal eigen onderkomen hebben*, concurrerend vestigingsmi- Donderdag 26 mei om drie lieu te scheppen. uur openen Joop Baas en Arie De bijzonder strategische lig- Boonstoppel eerst elk hun ei- 2 x j j gen bedrijven temidden van het Gouwe-aqua- medewerkers, familieleden, vrienden en genodigden. Om vier uur is de gezamenlijke vestigingsmilieu openingsviering van Auto punt voor Gouda en Waddinx veen door burgemeester Kees Links Nissan-dealer Joop Baas (29) en rechts Mitsubishi-dealer Arie Boonstoppel (37), gefotografeerd voor hun nieuwe bedrijven en Autopunt voor Gouda en Waddinxveen aan de Zuidelijke Rondweg in Wad- ging van het gebied in de om geving van 1 z'*- duet is een goede basis voor een verdere uitbouw tot een stedelijk 1 met goede voorzieningen. Ruim de helft van Holland’s koopkracht bevindt zich bin- van der Linden. In het gehele nen een straal van 30 kilome ter. Het knooppunt van weg-, rail- en vaarverbindingen markeert de goede bereik baarheid van het gebied. Daar waar in Den Haag over een gewenste gemeentegroot- te van 150.000 inwoners wordt gesproken is het inte ressant te constateren dat het inwonertal van Gouda, Wad dinxveen, Bodegraven, Bos koop, Reeuwijk en Moor drecht in totaal 150.000 be draagt. Geheel in lijn met de Vinex zou dit voor betreffende be stuurders indicatief kunnen zijn om in nauwe samenwer king zich te richten op het realiseren van een integraal aantrekkelijk stedelijk vesti gingsmilieu met gewenste Aan de Zuidelijke Rondweg 1 naar beschikt Auto Baas BV over 4.700 vierkante meter. De plek is gebruikt voor het neerzetten van het meest mo derne autobedrijf, voorzien van een eigentijds Nissan-ge- zicht. De grote en overzichtelijke showroom is voorzien van een ruime receptie, een business- hoek, accessoiresstands en een gezellige koffiebar en spreekruimte. Verder bestaat het complex uit een optimaal geoutilleerde werkplaats met onderdeel. Dit bedrijfsonder deel produceert en levert in Nederland een breed assorti ment kabels voor energie transmissie en -distributie en voor telecommunicatie. NKF Kabel BV heeft nu nog lagen. Ook kunnen na de uit en Waddinxveen, welke be staan uit businessunits, die internationaal opereren. In het jaarverslag van NKF Hol ding NV over 1993 wordt ge schreven dat vorig jaar be kend is gemaakt dat de NKF Kabel-vestiging aan de Noordkade in Waddinxveen voor het einde van dit jaar zal welke vestigingen de klappen worden gesloten. ‘De resterende kantooractivi- teiten zullen worden overge- met de ondernemingsraad bracht naar Delft en Delfzijl*, 1 1 J J J aldus het jaarverslag over de toekomst van *Waddinxveen*. In het NKF-concem zullen F I dden-Holland i HOUWELING WOONSFEER Hulst a Leolux Gelderland Pastoe Kendix Banz Bord Castclijn Montis Artifort Jab Van Besouw Fiam Iigne Roset Molteni Giorgetti Treffers en Polgar heet nu voortaan H de Juhanabrug) 2406 GH Alphen a/d Rijn tel. O172O-7387I Topos Architecten u deze chaise longue Helix van Ligne Roset. ten van de vele opmerkelijke woonidceen die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten. 11Bedrijven essentieel voor economie in

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17