Fietsen voor Concert van Oost-Timor Concordia en Krea Musica Veel succes VOOR Postkantoor Kool Joodse ervaringen in ons Gouwedorp Volleybaldames Be Fair winnen beker Nieuwe dienstregeling NS met minder treinen d WEKEN Jonge ondernemers komen met eigen NCW-kring Variété voor ptember rfC ICUgd lil zigingen Zevenhuizen van ’t hof Bijzonder woongebouw met 71 gestapelde huizen Rijn en Gouwe Goudkeur voor barbecueworst Peter Compeer van Bentem LEZERS SCHRIJVEN A I I I I I I I I I I I I I i i 8 I schillende landen cenrtraal die gemeen hebben dat zij werden vermoord of spoorloos zijn verdwenen. van de ochtend- en avond- spits tussen Amsterdam en Rotterdam, zijn eveneens uit de nieuwe dienstregeling ver dwenen. De instroom van nieuwe dub- Een schande, immoreel en verachtelijk. Zo eindigt Wad- dinxvener Cees Klaassen zijn aanklacht in zijn brief in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 11 mei tegen de CD-stemmers in ’ons Gou- wedorp’. SELMA VAN DE KROGT- BOSKAMP Herman Heijermanslaan 18, Wad dinxveen ZEVENHUIZEN - Op initia- van De Zeven Muzen komt het Boeléro Jeugd Va riété woensdagmiddag 25 mei om twee uur voor een jeugd voorstelling naar het dorps huis Swanla in Zevenhuizen. Het wordt een echte variété- middag met een kinderconfe- rence en een komiek die solt, lacht, zingt, springt en ook nog goochelt. De finale, bestaande uit een thuiswedstrijd gespeeld in sportzaal Groenswaard en een uitwedstrijd in sporthal De Mammoet in Gouda, wer den beide gewonnen door de we dienstregeling 400 van de 1.000 treinen met een gemid delde bezetting van acht rei zigers niet meer in het nieu we spoorboekje opgenomen. 1 1- 11j en late treinen. Dertig trei- Jonge ondernemers uit de regio Midden-Holland hebben zich verenigd in Jong Management NCW (Fo to: Jong Management NCW). WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense harmonie Con cordia geeft vrijdagavond 3 juni om acht uur in de Ont- moetingskerk (Groensvoor- de) een gezamenlijk concert met het Waddinxveense al gemeen zangkoor Krea Mu sica. Naast het eigen programma zullen de harmonie onder leiding van Gerrit de Knegt en Krea Musica onder lei ding van Joop van Eek het muziekwerk Red Roses For A Blue Lady gezamenlijk ten gehore brengen. De mu ziekwerken die de harmonie zal laten horen zijn A Salz burg Impression (een mu ziekwerk op een bekende melodie van een pianocon cert van Mozart met hierin buurt, een voor het Gouwedorp bijzonder woongebouw neergezet. een solo voor de trompet ten), The Tennessee Dance (een vrolijk muziekwerk dat zich afspeelt in de Ameri kaanse staat Tennessee met een solo voor de alt-saxen) en tot slot Song Of Freedom (met de bekende melodie van Alle Menschen Werden Bruder). Zaterdag 18 juni treden het jeugdorkest en de blaaska pel van Concordia op tijdens een braderie die gehouden zal worden in het vijf jaar oude winkelcentrum Zuid- plas (Zuidplaslaan). Aan het eind van de ochtend zal het jeugdorkest een concert ge ven, waarna de blaaskapel de rest van de middag al spelende over de braderie zal lopen. WADDINXVEEN - Het tweede damesteam van CVB Bank Be Fair-volleybal, gesponsord door de Reeuwijkse disco theek ’De Herberg’, heeft ook de tweede bekerfinale gewon nen van het derde team van Metal Radius uit Gouda. De da mes namen met dit resultaat afscheid van hun trainer coach Theo van Eijk, die zal worden opgevolgd door Cees Swets. en aannemingsmaatschappij Boogaerdt Schmidt BV uit Stolwijk. De vrije sector koop- i voor re kening van Boogaerdt Scmidt verkocht door make- is er een overdekt atrium waarin een binnentuin is aangelegd met stromend wa ter, een vijver, een vlonder met zitjes en een volière. Het geheel heeft een besloten ka rakter en is uitsluitend voor de bewoners van het gebouw. Verder is er een sfeervol inge richte gemeenschappelijke ruimte van 145 vierkante me ter, bedoeld als ontmoetings plaats voor bewoners. Een re- creatiecommissie bestaande uit kopers en huurders draagt zorg voor het organi seren van diverse activiteiten en het beheer van deze ruim te. Daarnaast is er op het dak van de gemeenschappelijke ruimte een dakterras, zodat bewoners eventueel ook bui ten kunnen zitten. De entrees naar de huurwoningen bevin- makelaardij gezin dagelijks overkomt ons niet doet verbazen dat ook hier nationalisme en fascis me slechts wordt toegedekt door de mantel der economi sche welstand en voor het grootste deel omdat niet meer mag gebeuren wat eens ge beurd is. Voor mijn kinderen dus, al hoewel de tekenen niet be paald wijzen op anderszins. Mijn kinderen die, naïef als ze zijn, tot voor kort met hun keppeltjes op buiten konden spelen, spelen nu buiten met hun pet op of zonder keppel. Daarmee ten behoeve van de omgeving hun identiteit prijsgevend. In huis als joden, buiten als niemand. Wij voeden onze kinderen ge weldloos op. Helaas bekruipt mij zelfs meer dan eens het gevoel ’onchristelijke’ maat regelen te nemen. Dat staat echter lijnrecht tegenover on ze levensvisie. Dus slikken wij, zeer herkenbaar, net als toen. Respect voor een mede mens, ook als ze niet dezelfde achtergrond hebben, zou in deze tijd op zijn plaats zijn. Helaas geldt voor een deel van onze bevolking dat een eventuele aanval op de econo mische eigen welstand direct uitmondt in racisme en dis criminatie. ’Angst’ waarvoor? H. Janmaat en zijn Centrum democraten (CD) zijn niet het gevaar. Zij verwoorden slechts wat er onder ons leeft. En dat is niet om trots op te zijn. Integendeel, het geeft de geestelijke armoede en het gebrek aan sociale gevoelens van een aantal van ons aan. Bij deze brief teken ik nog aan dat dit alles niet alleen voor de joden onder ons geldt, maar ook voor de moslims. aan de kant van Be Fair, Tha- mar Kok. Zij zal naar alle waarschijnlijkheid volgend seizoen uitkomen in het twee de damesteam van Be Fair en doet op deze manier al enige ervaring op. De laatste set werd met veel overtuiging door Be Fair ge wonnen. Het samenspel van de twee spelverdeelsters Yvonne van Erk en Marjolein Ottevanger leidde tot goed aanvalswerk van de midden- aanvaster Herma Slob. Korte prikballen over het blok wer den afgewisseld met krachti ge, in de hoeken geplaatste, slagen. Setstand was nu 15-4. De eerste finalewedstrijd was vrij snel afgelopen. Binnen 1 uur en 7 minuten was zij ge wonnen door de thuisploeg. Be Fair had met de uitslag 3-0 weinig tegenstand gekre gen van het zenuwachtig spe lende Radius damesteam en had nu eigenlijk nog maar een set nodig om de beker te winnen. Het team, versterkt met Vera Nugteren die de week ervoor afwezig was, ging daarom met volle moed naar Gouda toe. Ook dit keer hadden de supporters Be Fair niet in de steek gelaten. Op de tribune gezeten konden zij zien hoe hun team de eerste set ver loor door slecht te volleybal len. Gelukkig konden de dames dit in de tweede set rechtzet ten, via goede aanvallen van Christa van der Starre en Martine van Meerveld. Ook de service verliep in deze set beduidend beter dan in de vo rige. Vooral Yvonne van Erk en Marion van Wilgen konden het de verdediging van Radi us met diepe slagen erg moei lijk maken. De tweede set werd dan ook gewonnen en dat betekende automatisch dat Be Fair de beker had ge wonnen. Om te laten zien dat dit meer dan verdient was werden ook de volgende twee sets gewonnen. Het tactische spel van Maijo- lein Ottevanger het menig Radius speelster de vloer van dichtbij zien en ook de speel sters aan de kant lieten in de ze sets hun beste beentje zien. Met Thamar Kok en Ve ra Nugteren op de buitenkant en Jacqueline van der Ruit op de middenaanval liep alles gesmeerd. Be Fair-coach Theo van Eijk was na de wedstrijd dan ook zeer tevreden over zijn da mes. “Een mooie afsluiting van mijn periode als trainer coach van het tweede dames team. Na het team drie jaar begeleid te hebben is het nu aan een ander om er wat van te maken'. Die ’ander’ is reeds gevonden in Cees Swets, vorig jaar nog trainer van het eerste heren team van Be F air. Met een se lectie van ongeveer tien da mes zal Swets het nieuwe vol- leybalseizoen 1994-1995 in gaan. Meer dan 30 personen namen deel aan de bijeenkomst van Jong Management NCW bij De Waardt Bouwmaterialen aan de Staringlaan. Direc teur drs. T. de Waardt stond stil bij de ontwikkeling van zijn bedrijf en in het bijzonder bij marktontwikkelingen en personele aspekten. Op dinsdag 31 mei vindt de volgende bijeenkomst plaats bij Veldwijk Van Loon Grafi sche Bedrijven aan de Oran- jelaan in Waddinxveen. F. Veldwijk, adjunct-directeur van het bedrijf, zal dan in gaan op zijn ervaringen met het ovememen van een be drijf. Jong Management NCW, een landelijke organisatie met 21 regionale kringen, biedt jon ge ondernemende vrouwen en mannen de gelegenheid in een informele, vertrouwde sfeer met elkaar kennis en er varingen uit te wisselen over management en leiding ge ven. Daarnaast levert de vereni ging op landelijk niveau via projecten een bijdrage aan de ontwikkeling van nieuwe in- len. Een deel van de dagelijks 900.000 reizigers zal door de ze, reeds vorig jaar sei aangekondigde, wijzigingen in het spoorboekje het reis schema enigszins moeten aanpassen. Middels folders en aankondi gingen op de stations en in de tief betrokken treinen wordt het publiek geïnformeerd over de veranderingen. Het nieuwe spoorboekje is voor f 9,75 te koop op de NS-stations, in de boekwinkel en in de postkan toren. Net als voorgaande ja- ren is het spoorboekje ook op diskette beschikbaar. Deze NS Reisplanner kost f 12,75. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 juni houdt Amnesty Interna tional een fietstocht. In Waddinxveen start de tocht van on geveer 30 kilometer vanaf het vroegere Mobil-pompstation aan de Chopinlaan tussen 11.00 en 13.00 uur. De fietstocht voert de deelne mers van Waddinxveen, via Reeuwijk, Bodegraven en Boskoop weer naar Waddinx veen. Deelname kost ƒ5,- voor volwassenen en voor kinde ren ƒ2,50. Men krijgt daar voor een Amnesty-fietsvlag- getje, een pen en een con- sumptiebon. Na afloop krijgen de deelne mers een zakje vergeet-mij- nietjes en de kinderen een Amnesty-ballon. De stand op de Chopinlaan in Waddsinx- veen blijft volgende week za terdag tot 16.00 uur bezet. De fietstocht maakt deel uit van de wereldwijde campag ne van Amnesty Internatio nal tegen politieke moorden. Vele Amnesty-werkgroepen in Noord- en Zuid-Holland doen mee aan deze activiteit. Amnesty wil druk uit oefenen op president Suharto van In donesië. In de stand, bij de startplaats van de fietstocht, ligt ter ondertekening een pe titie klaar waarin wordt ge vraagd een onafhankelijk on derzoek in te stellen en de da ders voor het gerecht te bren gen. De petitie zal Amnesty aanbieden aan de Indonesi sche ambassade in Den Haag. Foto’s van de fietstocht wor den naar de autoriteiten in Oost-Tïmor gestuurd. In Noord- en Zuid-Holland voert Amnesty actie voor Do mingos Segurada, een 28-ja- rige onderwijzer uit Oost-Ti mor. Hij werd op 12 november 1991, toen Indonesische troe pen het vuur openden, dood geschoten tijdens een vreed zame demonstratie voor een onafhankelijk Oost-Timor. Amnesty International wil een eind maken aan politieke moorden en ’verdwijningen’ en zij is er van overtuigd dat dit kan als er maar druk ge noeg is. Tenslotte zijn moor den en verdwijningen men senwerk en kunnen regerin gen ook opdracht geven het moorden te stoppen. Er staan twaalf mensen uit twaalf ver- Drs E. Heerma, staatssecreta ris VROM. (Foto: Staatscourant) den zich in het atrium en de galerijen van de koopwonin gen zijn afgeschermd met een glazen wand. Hierdoor zijn alle woningen overdekt en be schermd tegen weersinvloe den bereikbaar. Alle galerijen zijn bekleed met vloerbedekking. De wo ningen zijn zodanig ingericht sterk spelende dames van Be dat de bewoners er langdu- ring kunnen blijven wonen (gelijkvloers, rolstoltoegan- kelijk en twee liften). De huurwoningen bestaan uit een woonkamer can circa 24 vierkante meter, een slaapkamer van circa 13 vier kante meter en een extra ka mer van vierkante meter. Dit is een beschrijving van een gemiddelde huurwoning, er zijn enkele variaties. De huurprijzen variëren van f 677,- tot f 689,- netto per maand. De servicekosten be dragen f75,26 per maand. Binnen de koopwoningen is er- grote variatie aan platte gronden, afhankelijk van prijs en positie in het gebouw. De eerst drie lagen binnen Fair. De setstanden waren 3-0 en 3-1. Nadat het eerste damesteam van Be Fair dit seizoen kam pioen is geworden in de pro motieklasse heeft nu dus ook het tweede damesteam van de Waddinxveners succes ge- boekt. circa vijf en halve Voordat Be Fair kon beginnen aan de finale moest er eerst in de halve finale afgerekend worden met het tweede da mesteam van Sille Jupiter uit Oudewater, dat op dat mo ment eerste stond in de regu liere competitie. Be Fair 2 had in de competitie nog niet kunnen winnen van dit sterk spelende team, maar de zeer spannende bekerwedstrijd vol langdurige rally’s werd vorige maand na 5 sets toch het koopgedeelte bestaan uit nog, winnend afgesloten door goedkopere woningen die af geleid zijn van de huurwonin gen, maar met een ruimere maatvoering. Verder zijn er terugliggende penthouses met ruime dak terrassen en woningen met balkons gericht op het zui den. De koopwoningen vari ëren in prijs van f 158.500,- tot f 395.000,-. Er zijn nog en kele vrije sectorwoningen te koop. Voor het beheer van het gehe le woongebouw is een vereni ging van eigenaars opgericht, waarin alle kopers en de wo ningbouwvereniging SSW zitting in hebben. De huurwo ningen zijn reeds vanaf febru ari bewoond. De laatste koop woningen zullen eind deze maand opgeleverd worden. De SSW heeft inmiddels van de bewoners veel enthousias te reacties ontvangen. WADDINXVEEN - Demissionair CDA-staatssecretaris drs. E. Heerma van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) zal donderdagmorgen 16 juni om half tien het woongebouw voor senioren ’t Suytende aan de Zuid plaslaan in Waddinxveen officieel openen. Voor dit complex met 71 gestapelde woningen, een gemeenschapsruimte en een overdekt atrium met binnentuin sloeg Zuidhollands ge deputeerde T.F. J. Jansen (VVD) vorig jaar de eerste paal. ’t Suytende is een woonge bouw voor senioren bestaan de uit 71 gestapelde wonin gen en een gemeenschaps- appartementen zijn ruimte. Van de woningen zijn kening van F- er 41 in de sociale huursector en 30 in de vrije (koop) sector laardij De Pater BV uit Wad- gerealiseerd. dinxveen. Voor Waddinxveen heeft ’t Het huurgedeelte bestaat uit Suytende unieke aspecten. Zo één woonblok van drie verdie pingen en het koopgedeelte bestaat uit twee woonblokk- ken, waarvan één met vier verdiepingen en de ander trapsgewijs oploopt van twee tot vijf verdiepingen. Het bouwplan is in opdracht van woningbouwvereniging SSW ontworpen door archi tect K. Jongelie van Topos Ar- chitekten BV (voorheen Tref fers en Polgar) uit Waddinx veen en gebouwd door bouw- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Jonge ondernemers, direc teuren en managers in de regio Midden-Holland hebben zich verenigd in een nieuwe kring van Jong Management NCW, de landelijke christelijke werkgeversorganisatie. De eerste bijeenkomst van de nieuwe kring, die officieel eind volgende maand zal worden opgericht, is in Waddinxveen gehouden. Als moeder van één van de weinige joodse gezinnen in Waddinxveen meen ik hierop te moeten reageren. Deels om de heer Klaassen uit zijn wel zeer idealistische droom te doen ontwaken, deels om dui- Aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen is met 't Suytende, genoemd naar een vroeger weggetje in die delijk te maken dat wat mijn zichten op sociaal-econo- misch en managementgebied. Jong management NCW is de enige vereniging in Neder land met deze doelstellingen die zich uitsluitend richt op managers tot 40 jaar. De vereniging is aangesloten bij het Nederlands Christe lijk Werkgeversverbond. De nieuwe kring Midden-Hol land wordt maandag 28 juni formeel opgericht. Belang stellenden kunnen vrijblij vend kennis maken met kring Midden Holland van Jong Management NCW. Nadere informatie kunnen de jonge ondernemers inwinnen bij drs. P. Helmer (secretaris NCW-West), tel. 070- 3500351, of P van Delft (lan delijk secretaris Jong Ma nagement NCW), tel. 070- 3519619. de dames van Be F air. Zo kon de eerste finalewed strijd in sportzaal Groens waard beginnen. De start van de Waddinxveense dames was slecht. Voornamelijk we gens zenuwen en overmatige concentratie kon Radius al snel uitlopen tot een 5-0 voor sprong. Be Fair het dat niet op zich zitten en kwam sterk terug door services van midden- aanvalster Martine van Meerveld en buitenaanval- ster Marion van Wilgen. Ook de invasbeurt van reserve- middenaanvalster Jacqueli ne van der Ruit boezemde de tegenstanders angst in. Radi us ging slechter spelen en Be Fair won de set met 15-12. In de tweede set was het voor al Christa van der Starre, dit seizoen in het derde dames team spelend, die keer op keer de verdediging van Ra dius zoek sloeg. Deze set werd dan ook snel met 15-9 gewon nen. Vanaf de kant werd het damesteam van Be Fair hard toegejuicht door diverse speelsters uit het eerste da mesteam en door enthousias te ouders en volleyballers. Ook zat een veelbelovende jeugdspeelster als invalster WADDINXVEEN - Tijdens de produktkeuring van de Ver eniging van Keurslagers in Houten heeft de Waddinx veense Keurslager Peter Compeer (winkelcentrum Groensvoorde) de onderschei ding Goudkeur behaald voor de uitstekende kwaliteit van zijn barbecueworst. Om Goudkeur te behalen moet de barbecueworst aan strenge eisen voldoen. In to taal kunnen er 50 punten be haald worden. Bij 45 punten of meer ontvangt men het predikaat Goudkeur. De bar becueworst wordt door een deskundige en onafhankelij ke jury beoordeeld op uiter lijk, smaak en samenstelling. Door aan deze keuring deel te nemen toont Keurslager Pe- ter Compeer dat hij steeds be- landse Spoorwegen met de nieuwe dienstregeling. Omdat zig is met het verbeteren van de NS de komende j aren in een zelfstandige en rendable on zijn produkten voor de consu- dememing verandert is de nieuwe dienstregeling nauwkeu- ment. Juist aan het begin van riger afgestemd op vraag en aanbod, het barbecueseizoen kan hij door deelname controleren of Om die reden zijn in de nieu- zijn barbecueworst aan alle eisen voldoet. Het Goudkeur is voor de Waddinxvener dan een extra erkenning. De Vereniging van Keursla gers heeft 600 leden, die ge- Dit zijn vooral de heel vroege vestigd zijn door het hele en late treinen. Dertig trei- land. Iedere Keurslager moet nen, ingelegd ter versterking voldoen aan strenge eisen op het gebied van kwaliteit, versheid, presentatie, assor timent, hygiëne en service. Voldoet een lid niet aan de door de Vereniging voor Sla- gerijreklame De Keurslagers beldekstreinen verhoogt de gestelde normen dan kan zitplaatscapaciteit op dit tra- hem het Keurslager-embleem ject voldoende waardoor deze worden afgenomen. extra treinen kunnen verval- UTRECHT/WADDINXVEEN - Zondag 29 mei start Neder- de NS de komende j aren in een zelfstandige en rendable on- i M n til?- 2 F f 1 1 rr( F Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 ME11994 Staatssecretaris opent ’t Suytende OW I Wanneer U nü kiest voor een kennismakngsabonnement. dan ontvangt U Rijn en Gouwe 4 weken lang s morgens vóór 7 uur in de brievenbus1 Stuur deze bon ,n een open envelop (zonder postzege l naar Rjn en Gouwe Antwoordnummer 10008 2400 VB A phen a/d Rp Ja ik maak graag gebruik van dit voordelige aanbod. Ik ontvang Rijn en Gouwe 4 weken voor slechts fl. 12.75. Naam Adres Postc /Woonpl Telefoon (voor controle op bezorging) Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J 12.75 w T 9 o VW7, 'O'' t

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17