W’veense voetbalclubs TOOS-tumers dringen niet tot de NK door Drukke inhaalperiode Waddinxveen-tennis B. Jansen koploper bij Waddinxveense schakers in Van Dij k-tournooi Reinie Kuperus (33): ’Het fanatisme van de spelers is verbazingwekkend’ B.Jansen verstevigt koppositie Aeolus-jeugd Zaterdag 28 mei bij OVS in Oudewater Nederlands kampioen Prestatietocht trok 160 mensen Luilaktoumooi jeu de boules Team Onder Ons leidt biljarters Klaverjastitel SeElSeSa Bob Steenwinkel Ruiterconcours WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Pagina 25 'WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 ME11994 «Ml Vorige woudse Boys zaterdag verstek laten gaan. Opval lend is dat CSW, in 1981 na twee beslissingswedstrijden betreft het aantal deelnemen de ploegen. Niettemin blijkt het voetbal- evenement volop in trek. Liefst 20 winnaars van de Rijn en Gouwe-prestatiebe- ker strijden zaterdag 28 mei om de opvolging van Zeven den van J. Muit. J. v.d. Haven moest nu toch een nederlaag incasseren tegen H. Reus. Ook L. v.d. Haven verloor van de sterke speler T. van Brug gen. In de kelder van de schaakdi- visie tenslotte leed J. van Sandijk opnieuw een neder laag, nu tegen R. Kloet: A. Versluis en P. van Offeren kwamen al snel remise over een. J. Ponsioen deed het slecht tegen H.E. van Offeren. D.J. van Offeren behaalde een ge makkelijke winst op J. Mar kus. H. v.d. Pol verwijderde zich van de onderste plaatsen door zijn winst tegen C. v.d. Knaap. Steentje „Ik kom uit een gezin dat he lemaal niets om voetbal geeft. Zelf ben ik dus ook absoluut niet voetbalminded”, meent de Alphense, in het dagelijks leven de directie-secretaresse van Rijn en Gouwe. Niette min draagt zij ieder jaar weer tiebeker won in 1960 Wad- dinxveen-zaterdag, in 1973 WSE en in 1978 Be Fair. ‘Midden-Holland kan zich op maken om juist over de pro- weer eens een dag naar hartelust de onder linge krachtsverschillen te meten', aldus Rijn en Gouwe’s directeur F.Th.B. Bakker in het voorwoord van het pro grammaboekje. met WDS winnaar van de Rijn en Gouwe-beker, voor het eerst tot de deelnemers behoort. De 20 clubs zijn verdeeld over vier poules van vijf ploegen. Om negen uur worden zater dagmorgen de eerste wed strijden (elk 25 minuten) ge speeld. De kruisfinales begin nen om kwart over twee, om drie uur gevolgd door de hal ve finales. De strijd om de derde en vierde plaats staat rond kwart voor vier op het in de organisatie van het Van Dijk-toemooi, wiens aanzien in de regio de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. „Dat komt omdat het zo’n apart toernooi is, waarbij ik me ie der jaar weer verbaas over het fanatisme van de voetbal lers.” Ze vervolgt: „Ik heb dan wel geen verstand van voetbal, maar ik kan wel genieten van het enthousiasme waarmee de teams acte de présence ge ven. Als ik zie dat mensen het naar hun zin hebben en als ik na afloop van de diverse wed strijden al die leuke reacties hoor, dan geeft dat voldoe ning. Omdat ik er op zo’n dag nauw bij betrokken ben en de namen van zowel de clubs als van de spelers begin te ken nen, wordt automatisch de binding groter.” Reinie Kuperus (33) geeft rui terlijk toe het onderscheid tussen buitenspel en obstruc tie niet te kunnen aangeven. Toch is zij sinds acht jaar de organiserende vrouw achter het Mijndert van Dijk-toer- nooi, dat zaterdag 28 mei van 9.00 tot 17.00 uur op het com plex van voetbalclub Oude- water wordt gehouden. En waaraan ook wordt deelgeno men door Be Fair, Waddinx- veen en WSE. op de proppen komt. De club heeft een prachtig clubge bouw en ook aan het complex is zichtbaar een hoop zorg be steed.” Oudewater en Rijn en Gouwe hebben bij de organi satie de hulp gekregen van Unio, de voetbalclub die zich buurman van Oudewater mag noemen. Unio heeft twee velden ter beschikking ge- nink, die te sterk bleek voor A. Kardol. Tegenstander Kar dol belandde uiteindelijk toch in de top 10, maar draaide weliswaar met een tandje minder dan vorig seizoen. H. van Woudenberg blijft het dit seizoen toch goed doen. Hij wil het schaakseizoen blijkbaar goed afsluiten met een hoge klassering. Tegen stander J. v.d. Bom werd daardoor van het bord ge veegd. H. Smitskamp wil bij de beste vijf schakers eindi gen. Door zijn sterke spel moest J. Stam eraan geloven. Een fraai remise van L. Wille men tegen W. v.d. Hoek. Knappe winst van A. Prins tegen A. v.d. Starre. T. van Bruggen deed opnieuw van Voetsporen Voetbalclub Oudewater treedt dit jaar in de voetspo ren van Sportlust, dat vorig jaar als ’gastheer’ van het Mijndert van Dijk-toemooi fungeerde. De Oudewaterse voetballers drukken jaarlijks een stempel op het evene ment door een sterke mate van gezelligheid en sfeer. Vo rig jaar nog besloten de voet ballers ’s ochtends op de step van Oudewater naar Woer den te komen. Wonder boven wonder kwamen ze op tijd aan op het complex van Sportlust. Kuperus: „Dat was wel verwonderlijk, want die spelers hebben er nog wel eens een handje van om te laat te komen. Maar het zijn leuke gasten, vaak brengen ze iets extra’s.” „Oudewater is een club die „Het overleg met de organise rende vereniging is daarente gen wel van groot belang. Dat betekent dat er meerdere ver gaderingen belegd moeten worden waar duidelijke af spraken worden gemaakt.” zich spreken. Nu werd F. Rit ter verslagen. E. Ket ging de teil in tegen de goed spelende T. Kuiper en D. van Offeren stuurde verras send M. Moerland met lége handen naar huis. J. Muit draait een matig seizoen, dit maal een nederlaag tegen H. Brinkhorst. De punten waren eveneens voor C. Asscheman tegen J. v.d. Haven. J. Markus heeft de kelder van de schaakdivisie definitief verlaten. Nu werd P. van Of feren met een nederlaag op gezadeld. Verder was er nog een verrassend verlies voor J. Brobbel in de partij tegen A. Versluis. J. van Sandijk versloeg H. v.d. Pol. D.J. van Offeren bleef de sterkste in de partij tegen G. Torenbeek. C. Alblas moest de punten laten aan H.E. van Offeren. Hekkeslui- ter C. v.d. Knaap kreeg op nieuw een nederlaag om zijn oren. Nu was J. Ponsioen de dader. wordt door deze aanpak heb ben Hugo Maat, Bob Kruit, Remon van Gemeren, Linda Wiegel, Paula Bekkum en Lizzy van Roon bewezen. Op geving in onze krant inneemt, de eerste dag werden de poulewedstrijden tegen de Bildtse BV, SV Irene en BC Lith allemaal met een 4-1 overwinning beslist. BC Good Luck ging op de tweede dag baltournooi, met dezelfde cijfers ten onder in de halve finale. De finale werd gespeeld tegen Unio-accommodatie, zal dit BC Vlist. De start van de jaar geen records breken wat Waddinxveners loog er niet om. Zowel de heren enkel als de dames enkel werden ge wonnen. De laatste helaas door opzegging van de tegen stander. De dames dubbel bracht de spanning weer enigszins terug. Deze werd namelijk verloren. Bij de tus- hoven, dat vorig jaar voor de senstand van 2-1 kon de vaste heren dubbel van Bob Kruit en Hugo Maat de partij be slissen, wat inderdaad ge beurde. Dat de gemengd dubbel daar na verloren ging was jammer, maar deed verder aan de tweede keer in de geschiede nis het Van Dijk-toumooi op haar naam wist te schrijven. Om uiteenlopende redenen (lang doorlopende competitie en diverse nacompetities) moeten Bodegraven, SVOW, Rijnstreek, Reeuwijk, Nico- feestvreugde niets af. Aeolus laas Boys, Argon en Hazers- was voor de tweede keer na- woudse Boys tionaal kampioen en dat mag best een hele prestatie ge noemd worden. In de puntjes Wat Reinie Kuperus de laat ste jaren opviel, is het profes sionalisme waarmee de voor malige gastclubs uit Alphen en Woerden te werk gingen. „Zo herinner ik me nog heel goed dat bij Alphense Boys al les tot in de puntjes verzorgd was. Voor Sportlust gold pre cies hetzelfde. Met alle clubs hebben we overigens goede ervaringen. Ik weet nog dat we driejaar geleden bij Flore- ant te gast waren. Daar was destijds een hoop commotie over een mogelijk samen gaan van de zaterdag- en de zondagtak. Toen dat speelde, hielden we daar het Van Dijk- toemooi. Dat sport verbroe dert heb ik nu zelf meege maakt, want later hoorde ik dat ons toernooi er mede toe heeft bijgedragen dat de pro blemen opgelost werden.” Het Van Dijk-toemooi zal za terdag na afloop opgeluisterd worden door twaalf luchtbal lonnen, die vanaf het Oude waterse complex zullen op stijgen. WADDINXVEEN - In de 32ste ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV heeft B. Jansen de leiding overgenomen. Met nog vier wed strijden voor het einde van de competitie blijft de spanning er goed in. Door de afwezigheid van de koploper kon de nummer twee van de ranglijst, B. Jan sen, bij winst de koppositie ovememen en dit gebeurde dan ook. A. Kardol, een goede subtopper, trad met de witte stukken aan tegen B. Jansen. Jansen speelt de gehele com petitie zonder schaakdalletje en kon uiteindelijk opnieuw een overwinning noteren. Door deze winst werd B. Jan sen vlak voor het einde de nieuwe koploper van WSV. W. Hennink met de witte stukken speelde tegen J. Stam. De witspeler, de twee de competitiehelft beter op dreef dan het eerste gedeelte, speelde een sterke partij. J. Stam moest dan ook een ne derlaag incasseren. H. Smitskamp speelde tegen de sterke E. Philipse, num mer drie van de ranglijst. E. Philipse, al weken in grootse vorm, zette ook nu weer een degelijke partij op de 64 vel den. Zijn tegenstander kon dus met lege handen naar huis. In de subtop blijft T. Wiersma solliciteren naar de WSV-top 10 door ditmaal een degelijke remise tegen H. van Wouden berg. L. Ellers, goed op dreef de laatste weken won ook nu van W. v.d. Hoek. J. Smit kon een nederlaag niet voorko men tegen A. v.d. Starre. J. v.d. Bom won ook weer eens. Nu werd J. van Gort het slachtoffer. De partijen E. Ket tegen L. Willemen en G. v.d. Knaap te gen t. Kuiper leverden een puntendeling op. In de mid denmoot verloor J. v.d. Hei- programma. De finale van twee keer een kwartier begint om kwart over vier. Als enige club is Zevenhoven er zoals vermeld tot dusver in geslaagd het Mijndert Van Dijk-voetbaltournooi twee keer te winnen: vorig jaar en in 1988. De andere winnaars waren ARC (1987), Nicolaas Boys (1989), Sportlust (1990), Florant (1991) en Alphense Boys (1992). De poule-indelingen zijn er als volgt uit. Poule A: Zeven hoven, Floreant, GSV, Wou- brugge en Unio; poule B: Al phense Boys, Sportlust, TAVV, Alphen en CSW; poule C: Be Fair, Alphia, Oudewa ter, Rohda ’76 en Waddinx- veen; poule D: MMO, VEP, WSE, ARC en Koudekerk. Het resterende programma ziet er als volgt uit: vandaag (woensdag 25 mei): Snip A- Sportvrienden A in café Sport, Kerkstraat; donderdag 26 mei: Snip B-Onder Ons B in café Sport, maandag 30 mei: Royal A-Snip A in café Royal, Koningin Wilhelmina- plein en Sportvrienden A-On- der Ons A in café Sport; dins dag 31 mei: Sportvrienden- Royal A in café Sport en Roy- -- --ai B-Snip B in café Royal; met een hoop gezelligejdeeën woensdag 1 juni: Sportvrien- 1 x 1 den-Onder Ons B in café Sport; donderdag 2 juni: Snip A-Onder Ons A in café Sport. Liefhebbers van de bilj art sport zijn welkom als toe schouwers. Alle wedstrijden vangen aan rond 20.00 uur. WADDINXVEEN - De Waddinxveense gymnastiekvereni ging TOOS heeft haar faam als wedstrijdorganisator extra glans gegeven door de puike organisatie van de regionale combinatiewedstrijd heren- en jongenstumen in sporthal ‘de Sniep'. De Waddinxveense deelnemers hebben de sterke organisatie extra glans meegegeven door goede klasserin gen, hoewel ze er niet in slaagden tot de landelijke titel strijd door te dringen. Ter voorbereiding van dit gro te evenement is de organisa tiecommissie sinds november 1993 bezig geweest met de or ganisatie. Vooral de financi ële aspecten van het wed- strijdweekeinde waren lastig rond te krijgen, maar met de hulp van de Waddinxveense middenstand kregen de deel nemers en de juryleden een goede verzorging en het pu bliek waar voor hun geld. Draaiboek De inbreng van Reinie Kupe rus is op de dag zelf niet groot. „Als de organisatie het goed doet, hoeft er overdag niet veel meer te gebeuren”, zegt ze beslist. „Dan loopt al les vanzelf. Nee, het grote werk moet vooraf verricht worden.” Rien van Vliet, chef- sport van Rijn en Gouwe, zegt: „Alles valt of staat met het draaiboek dat Reinie ie der jaar weer in elkaar zet.” Kuperus beaamt dat een goed draaiboek van groot belang is. „Maar”, zegt ze, „het hui dige draaiboek is getoetst aan de draaiboeken van de voor gaande jaren. En dan blijkt dat er eigenlijk louter een paar wijzigingen hoeven te worden gemaakt. Dus ook dat Koploper B. Jansen speelde met de witte stukken tegen de taaie T. Wiersma. De wit speler speelde een voor zijn tegenstander onbekende ope ning. De zwartspeler kwam daardoor zwak uit de ope ningsfase, wat hem ook nog een stuk kostte. Zo liep hij de gehele wedstrijd achter de feiten aan en liep derhalve een nederlaag op. Voor B. Jansen leverde deze gang van zaken .een fraaie overwinning op, waardoor hij zijn kampi oenskansen zag vergroten. Eveneens winst voor W- Hen- Het eerste herenteam van de zaterdagcompetitie trok te gen TSN aan het kortste eind en verloor met 1-4. Heren 2 ’Schuimend Geweld’ lijkt re gelrecht op het kampioen schap af te stevenen. Ook de vijfde ontmoeting tegen Time Out werd in een 5-0 overwin ning omgezet. Remco Laan, de Waddinx veense Amerikaan, won op nieuw zijn single. Tot nu toe wist hij al zijn singles in winst om te zetten. Martin ’Mozart’ Derks won zijn sin gle ook overtuigend. Ook zijn dubbel met Willem Frederiks werd duidelijk gewonnen met 6-0 en 6-0. Marcel Verbakel, weer beko men van zijn singleverlies een week eerder won beide dubbels met zowel Willem Frederiks als Remco Laan. Non playing captain Frank Hoeke waarschuwde zijn spe lers: ’It’s lonely at.the top but dangerous’. Heren 3 kreeg er ongenadig van langs van Holymet 0-5. Heren 4 zorgde voor een om gekeerde score (5-0 tegen N.S.). Heren 1 35+ staat na een 5-0 overwinning op Lex- mond stijf bovenaan. De be slissing valt tegen het al ja renlang hinderlijke Berg- vliet. Deze tegenstander zou nog een sta in de weg voor het kampioenschap kunnen zijn. Het tweede team, geteisterd door lichamelijke ongemak ken, redde het niet tegen Thi- alf en verloor met 2-3. Het derde team liep in en tegen Ommoord over zijn tegen stander heen met 5-0. Het vijfde team hield aan de ont moeting met N.S. een krappe 3-2 overwinning over. Het tweede heren veteranen team verloor van Hoogvliet met 1-4. Het eerste eremenede Het Sportweek-biljarttoer- nooi kenmerkt zich door spannende wedstrijden. Van het totaal gespeelde aantal partijen eindigden er tot nu toe slechts drie in een totaal- overwinning van 8-0. Vier ge lijke spelen van 4-4 geeft wel aan dat er echt strijd wordt gevoerd. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep' hield de Waddinxveense Reddingsbri gade (WRB) in het kader van de 49e Sportweek Waddinx- veen voor de vijftiende keer een prestatiezwemtocht. De opening van dit tradi tionele zwemfestijn werd ver richt door de in Gouda wo nende voorzitter van de Wad dinxveense Reddingsbrigade, mevrouw M.A. Bokem-Lelie- veld. Zij haalde nogmaals aan dat de Waddinxveense Red dingsbrigade dit jaar haar twintigjarig bestaan viert en dat daarom ook dit evene ment wat feestelijker was dan anders. Ruim 160 deelnemers doken daarna het water in om een medaille te behalen op de 500 of 1.000 meter. Zowel kleine kinderen als geoefende zwemmers deden mee. Ieder een slaagde er in de gekozen afstand te volbrengen. WADDINXVEEN - Willem Hendriks en Ton Hulskamp hebben het zaterdag gespeel de Luilaktoumooi van de jeu de boulesvereniging Wad- dinxveen (Alberdingk Thijm- laan) gewonnen. De tweede plaats was voor Cock Ruitenburg en Ymca Matla. Dino Giancspero en Norbert Schifferling legden beslag op de derde plaats. De tête a tête competitie wordt aangevoerd door Dino Gian- caspero, tweede is Rou Huls kamp en derde Rob van Dij ken. Tijdens de tweede dag van de nationale competitie behaal den twee teams een dagprijs. In de vierde klasse behaalden Ton Hulskamp, Rou Huls kamp en Anja Lebbing een tweede prijs en Hans van Woudenberg en Edward en Thea Springer een derde prijs. Het laatste team staat er met 8 van de 10 gewonnen wed strijden redelijk goed voor. Met een goed resultaat op de laatste dag maken zij kans op promotie. De overige teams in de derde en vierde klasse presteerden in de midden moot. den. Een leuke bijkomstig heid is dat de velden pal naast elkaar liggen. WADDINXVEEN - Het bil- jartkampioenschap voor teams in het kader van de 49e Sportweek Waddinxveen is volop aan de gang. Inmiddels zijn er reeds 56 partijen ge speeld van de in totaal 96. Biljartclub Onder Ons (Anne Frank-centrum) gaat voorlo pig aan de leiding, maar voelt de hete adem van de biljar ters van De Snip. Het kan dus nog volop gaan spannen. De te winnen wisselbeker staat al jarenlang te pronken bij biljartclub Onder Ons. Sinds 1976 is deze beker niet meer uitgereikt. Deze nostal gische beker, genoemd naar wijlen oud-burgemeester C.A. v.d. Hooft, is de kampi- oensbeker voor dit seizoen. Deka Sportprijzen (leplaan) heeft het kleinood in een glanzende staat gebracht, waardoor het winnen van de beker zeker de moeite waard is. WADDINXVEEN/OUDEWATER - De Waddinxveense voet balclubs Be Fair, Waddinxveen en WSE nemen komende za terdag 28 mei deel aan de achtste editie van het Mijndert Van Dijk-voetbaltournooi op het complex van de voetbalver eniging OVS aan de Waardsedijk in Oudewater. Het door het Dagblad van Rijn en Gouwe BV georganiseerde tournooi duurt van 9.00-17.00 uur en is gratis toegankelijk. In de laatste zeven jaar was WADDINXVEEN - In het weekeinde van de Hemelvaarts dag is door de tennisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) een aantal inhaalwedstrijden gespeeld, waarbij de teams gemengde resultaten boekten. team won met 5-0 overtui gend van Phoenix. Waddinx veen 3 ging tegen Gouderak met de eer strijken (3-2). Je roen te Marvelde verloor on danks fraai spel zijn single maar Margo Hoogendoorn en Gerard van Oyen bleken in hun mix weer de sterkste. Marion van Bemmel wist haar single met groot over wicht in winst om te zetten in 6-0 en 6-1. De winst in het herendubbel ging in een goede partij naar Gouderak (3-6 en 1-5). Margo Hoogendoorn en Marion van Bemmel wisten in de dames- dubbel de winst naar zich toe te trekken (6-2 en 6-2). De in haalwedstrijd tegen ’s Gra vendeel werd ook gewonnen (4-1). Het vierde team won in een spannende partij met 3-2 van TSF. Het vijfde team was veel te sterk voor TSN (5-0). Het eerste team van de zon- dagcompetitie is er nog steeds niet in geslaagd een overwin ning te behalen. Op Hemel vaartsdag en de dag ervoor werd verloren met 2-6. Het tweede team won met 7-1 van Botesa en speelde later in de week gelijk tegen Leidse Hout (4-4). Het derde team boekte twee sterke overwinningen, 8-0 te gen Pijnacker en 8-0 tegen Delftse TB. Het vierde team wist een gelijk spel te behalen tegen Aeolus Oledo (4-4). Waddinxveen 5 won tegen de Leidse Studenten met 7-1. Het tweede herenteam ver loor met 0-6 van Tean, terwijl het derde team met 5-1 van Benthuizen won. Het ge mengde veteranenteam won en verloor eenmaal met 2-3 en 3-2, tegen Los Bigotes en NLTC. Het juniorenteam won weer. Nu met 7-1 van Victo ria. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense notaris mr. P.L. van der Meulen heeft bij ma nege Reigersburgh (Piasweg) de trekking verricht van de jaarlijkse loterij van de Stich ting Ruiterconcours Wad dinxveen. De prijzen zijn ge vallen op de lotnummers: le prijs: Audio-set, lotnummer 346; 2e prijs: Horloge, lot nummer 2209; 3e prijs: Hor loge, lotnummer 368; 4e prijs: Reiswekker, lotnummer 1499; 5e prijs: Compactdisc rack, lotnummer 1170; 6e prijs: Damestas, lotnummer 359; 7e prijs: Pyama, lotnum mer 1911; 8e prijs: Camping set, lotnummer 861; 9e prijs: Toilet-set, lotnummer 830; 10e prijs: Sleutelhangers (kristal), lotnummer 16; 11e prijs: Fotoalbum, lotnummer 318. gen en sprong (7.45 en 7.55). Mark eindigde als zesde met 42.15. Dat was 0.05 hoger als Jurjen die nu dus met 42.10 als ze vende eindigde. Lange tijd had er echter anders uitge zien, want na vier toestellen stond Juijen van Pruissen op de derde plaats. Maar door een mislukking op de rekstok duikelde hij in het klasse ment naar beneden. In de derde wedstrijd maak ten Alexander en Christiaan Selk hun opwachting. Het turnen van deze twee heren, net terug van het WK in het Australische Brisbane, was een echte show. Helaas staan zij in Nederland eenzaam aan de top, want Alexander eindigde met 53.20 op de eerste plaats, Christiaan behaalde 53.10 en werd tweede, terwijl Piet de Haze als derde 44.70 bij el kaar turnde. Zondag was het de beurt aan de turners van niveau IC, 2C, 3C en 4C. Ook deze wedstrijd verliep weer vlekkeloos en aan het einde van de dag kon de organisatie-commissie te rug kijken op een geslaagd turnweekeinde. OUDEWATER/ WADDINX VEEN „Vier jaar geleden nodigde ik eens een paar vrienden uit om een voetbal wedstrijd van het Neder lands elftal bij me thuis te komen bekijken. Leek me erg gezellig. Toen ik de tele visie aanzette, zagen we echter geen voetbal, maar louter ’sneeuw’. Verbaasd belde ik mijn man Koos op en vroeg hem hoe dat kon. ’Oh’, zei Koos, ’iemand wilde mijn antenne lenen en aan gezien er toch niets op de te levisie is, dacht ik dat dat geen probleem zou zijn.’ Een verhaal dat aangeeft hoe veel wij thuis om voetbal ge ven.” WADDINXVEEN - WSE- voetbal heeft het klaveijas- seizoen beëindigd met een slotavond in clubgebow ’De Lansbrekers’ aan de Willem de Rijkelaan. Teruggezien kan worden op een geslaagd seizoen, waarin op een ge moedelijke en bijzonder ge zellige sfeer werd gestreden om de punten. Klaverj askampioen van het seizoen 1993-1994 is gewor den Bob Steenwinkel met 32.096 punten. Tweede werd Kees Verwoerd (30.814), der de Peter Koster (26.631), vierde Fred van der Lem (29.579) en vijfde Ruud Grootendorst (26.568). De uitslag van de door 41 per sonen bijge woonde slotavond luidt: 1. Wim Siebrecht (5589 punten), 2. P. van der Lans sr. (5565), 3. Hans Laman (5478), 4. Paul Zwanenburg (5334) en 5. Ton Horsman (5255). Poedelaar van de maand mei is geworden Hans Möhle met 3614 punten, ter wijl het nakaarten werd ge wonnen door John v.d. Heu vel met 2098 punten. Het nieuwe klaveijasseizoen bij WSE-voetbal gaat vrijdag 30 september weer van start. Zaterdag om half tien begon de eerste wedstrijd met tur ners van de niveaus 7,6A, 6C, 5A en 5B. Aan de wedstrijden in de niveaus 4 tot en met 7, turners van 14 jaar en jonger, namen de beste turners uit Zuid- en West-Nederland deel. Zij hebben zich via twee voor- wedstrijden voor deze wed strijd kunnen plaatsen en de inzet tijdens deze wedstrijd was een plaats bij de Neder landse kampioenschappen. De beste vier turners per ni veau kregen rechtstreeks een toegangsbewijs voor de NK en de nummers 5 tot en met 10 krijgen nog een kans tij dens de play-off op zaterdag 28 mei in Stede Broec. Aan de eerste wedstrijd na men geen TOOS-tumers deel, maar er was wel een vertegenwoordiger uit Bos koop. Michel Brand eindigde in niveau 6C op de zestiende plaats en voor hem zijn er dus dit seizoen verder geen wed strijden meer. De tweede wedstrijd telde vijf deelnemende TOOS-tumers. In niveau 6B turnde Vincent Dijkstra. Hij begon heel be hoorlijk op sprong (7.35), maar duikelde daarna weer in de rangschikking door een 5.60 voor bnig. Door een on zekere landing aan het einde van zijn rekstokoefening scoorde bij 5.55 op rek. Ook zijn lange matoefening (6.15) was niet optimaal. Op voltige (7.55) heeft Vincent Dijkstra echter erg veel goed gemaakt, want hier haalde hij op drie na de beste score. Zijn ringoefening kwamen evenees goed uit de verf (6.75) en daardoor eindigde Vincent Dijkstra als vijfde. Net niet goed genoeg voor directe plaatsing, maar toch was hij de beste van de rest en moet zich in Stede Broec wel kun nen verzekeren van een deel- nemersbewijs voor het NK. Hetzelfde geldt voor Maarten Witteman, want met 44.85 eindigde hij in niveau 5C eveneens op de vijfde plaats. Maarten had helaas zijn dag niet, want anders had er voor hem zeker directe plaatsing ingezeten. Michel van Loon draaide, eveneens in niveau 5C, wel een keurige wedstrijd, maar met 40.65 zat er voor hem he laas niet meer in dan de elfde plaats en voor hem zijn de wedstrijden dit seizoen he laas afgelopen. In niveau 4B turnden Jurjen van Pruissen en Mark Kra nenburg ook allebei geen ge lukkige wedstrijd. Mark had problemen bij de landing aan het einde van zijn brug- en rekoefening (resp. 6.70 en 6.50). Deze achterstand kon hij niet meer goed maken, on danks goede scores voor rin- v WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 19 mei werd de 33e ronde gespeeld van de huishoudelijke competitie van Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. Gezien de kleine puntenverschillen aan de top van de ranglijst, wordt het een spannend slot van de competitie, waarbij nog enke le schakers om de koppositie strijden. WADDINXVEEN - Tijdens de nationale badmintonfinale voor districtsteams heeft het Waddinxveense Brasiliana- nas Aeolus voor de tweede keer in successie het Neder lands kampioenschap bij de junioren weten te behalen. De finales werden dit jaar voor het eerst in Almere ge houden. In de gloednieuwe Parkonhal moesten de junio ren van de ambitieuze bad mintonvereniging de vorig jaar in Nieuwegein behaalde titel zien te prolongeren. Ae- het alleen Be Fair, volgend olus kon aan de titelstrijd al- seizoen weer spelend in de leen deelnemen dankzij vorig Goudse Voetbal Bond-compe- jaar behaalde titel en omdat titie, dat twee keer tot de eer- er alleen jeugdteams aan deel ste vier wist door te dringen, mogen nemen die uitgeko- De Waddinxveners werden in men zijn in de hoogste klasse 1987 vierde en vorig jaar der- vandejeugdcompetitie. de. Topscoorder werd in 1990 Aeolus heeft daar echter geen met 3 doelpunten Be Fair’s vertegenwoordigend team in Aijan Groenendijk. In de 36 deel laten nemen, omdat zij jaar geleden begonnen strijd de jeugdspelers al in een om de Rijn en Gouwe-presta- vroeg stadium probeert te in- tiebeker won in 1960 Wad- tegreren bij de senioren. Daardoor spelen dejeugdspe lers die het niveau hebben van de hoogste jeugdklasse bij Aeolus al seniorencompe- vinciegrens, titie en spelen zij diverse J-1 toernooien. Het nieuwe kam pioenschap geeft de Waddinx veners dus opnieuw de moge lijkheid om volgend jaar de ti tel te verdedigen. Dat het niveau va de jeugd- “Rijn en Gouwe organiseert spelers positief beïnvloed als grootste krant van het he le gebied tussen Rijn en Lek graag dit jaarlijkse tournooi. Het benadrukt de prominen te plaats die de sportverslag- 1X X met een zwaar accent op voor al de activiteiten van de spor ters binnen het versprei dingsgebied van onze krant'. Het Mijndert van Dijk-voet- waarvoor dit maal in Oudewater ook ge bruik wordt gemaakt van de Reinie Kuperus I

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 25