krijgen meer steun GR Teams voorbereid op nieuwe scholenfusie Plannen voor sneltram HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. ÉH ’Je komt niet alleen maar op bezoek in Hooge Burch 1 ask. birkoh°r 9 l CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 ‘Vertramming van bestaande spoorlijn Aansprekende ervaringen van twee vrijwilligsters V.D. HAVEN Vrijgemaakten op RTW-radio Jongerenkoor Krea Musica in oprichting Natuurlijk alternatief voor Bentwoud Streekplan laat plan Bentveld links liggen V mm OR Multihouse wil Pim Fortuyn Pagina 15 den Rijn te 'vertrammen krijgen steeds meer steun. NV WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer heid voorbij rijdt. op andere spoor- en buslijnen I Boskoop en in Waddinxveen. nen worden. OPsOg. eerst 1.000 hectare Sjaak Noteboom). de lijn bij Gouda gebruik maakt van de sporen van de nieuwe (vier sporen) hoge wat volgens de Nederlandse Spoorwegen en Westneder- land betrekkelijk weinig is. Reden van het geringe reizi- gersaanbod is dat de trein be volkingsconcentraties en be- In Alphen aan den Rijn is er aansluiting op Utrecht en ■i HYPOTHEEKCENTRUM de Zangvereniging Vox Jubi- lans een jeugdkoor en is er het interkerkelijk jongeren- mensen van beiderlei kunne welkom en het is vanzelfsprekend, dat het een algemeen koor WADDINXVEEN - De weke lijkse religieuze uitzending van de lokale RTW-radio wordt zondagmorgen 5 juni wordt verzorgd door de Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt. De tijd van de uitzending is van 9.00-12.00 uur. Het on derwerp van het kerkpro- gramma is de positie van de vrouw in de kerk. -Ki Feest Na twee jaar kreeg mevrouw Caspers het verzoek om ook gastgezin te worden omdat Lenies vaste bezoekvriendin het niet meer kon doen. ‘Na tuurlijk moest ik dat eerst overleggen met mijn man, want gastgezin zijn wij sa men. Anders wordt het niks‘. “We besloten ja te zeggen en we gaan nu bijna elke zater dag bij Lenie op bezoek. De ene keer gaan we een stuk met haar wandelen op het Hooge Burch-terrein, maar we gaan ook wel naar de markt met haar of we nemen haar mee naar huis. Ze geniet dan van alle aandacht die ze krijgt, zelfs als je alleen maar bij haar zit. Zo’n uitstapje is één groot feest voor haar'. Inmiddels is Lenie behoorlijk eigen geworden in huize Cas pers. We hebben in de afgelo pen jaren echt een band met haar opgebouwd. WADDINXVEEN - Het be stuur van het algemeen ge mengd koor ‘Krea Musica' in Waddinxveen heeft het plan opgevat om een eigen jonge renkoor op te richten. Nage gaan wordt inmiddels of er in het Gouwedorp behoefte en animo bestaat voor een der gelijk koor. Zoals bekend zijn er diverse Attentie Ook aan Lenie merken we dat ze zich bij ons thuis voelt. Na tuurlijk zijn er wel eens pro bleempjes, maar daarvoor kunnen we een beroep doen op de Hooge Burch. Je vindt daar een luisterend oor en je kunt altijd op steun rekenen'. W.S.P. gegeven, gen op de stoptrein naar Den HaagJ^Jiottevoudig enkele haltes bijge- bouwd kunnen worden. Doordat een sneltram veel lichter is en een hogere aan- zetsnelheid heeft, zullen meerdere haltes op het tra- 2 - fy- tijden. De topsnelheid van de trein op dit traject (zo’n 100 km) kan door de sneltram ook worden gehaald. Ook de vervoerregio Midden- Holland ziet graag nieuwe stations komen bij wooncon- centraties en het bedrijven park Coenecoop. Stations voor treinen vragen echter een grote investering en lei den tot langere rijtijden. De sneltram is dan ook een betere optie. Bovendien ziet Westnederland in de snel tram veel betere exploitatie mogelijkheden dan de trein. Het traject Gouda-Alphen aan den Rijn wordt daarbij als een begin gezien. In de re gio zijn veel meer mogelijkhe den. WADDINXVEEN - Na een lange periode van voorbereiding in allerlei werkgroepen staat de fusie tussen de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde), de Jan Ligthart- school (Sperwerhoek) en de Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) nu vlak voor de deur. Met ingang van het nieuwe schoojaar 1994-1995 is het zover. ten met het op feestelijke wij ze verorberen van nieuwe ha ring. de mogelijkheden om de trein op het traject Gouda-Alphen ‘vertramjning' van de spoorlijn heeft zich in Waddinxveen 53 miljoen gulden. Nieuwe stations Verschillende woonwijken (Boskoop-Snijdelwijk) en be drijfsterreinen (Waddinx- veen-Coenecoop) zouden ge baat zijn met een betere be reikbaarheid. In het Wad- dinxveense beleidsprogram ma van PCW, VVD en CDA wordt dit ook gezegd. De bus komt namelijk ook niet over al. Het inzetten van een snel tram biedt echter goede mo gelijkheden omdat vrij een- Verder worden er af en toe speciale gespreksavonden over een bepaald thema geor ganiseerd, waar je leert hoe je met sommige problemen moet omgaan. En ook bij het zwemmen krijg je assistentie: er is genoeg hulp vanuit de woning, bijvoorbeeld voor het aan- en uitkleden van de be woners. En in het zwembad wordt er altijd goed toezicht gehouden'. Wat het echtpaar Caspers ook waardeert is dat er op speciale dagen aan hen ge dacht wordt. ‘Of het nu Moe derdag is of je verjaardag, of dat je ziek bent: vanuit het centrum wordt altijd voor een attentie gezorgd. Ook is er el ke jaar een gezellig avondje voor alle gastgezinnen en be- zoekvrienden. Dat is heel erg leuk. Er is dus geen sprake van dat het allemaal van jou allen moet komen: het komt echt van twee kanten'. Jammer vinden zij het echter dat er zo weinig vrijwilligers zijn. “We zijn voor het zwem men maar met drie vaste mensen. Dat houdt in dat veel bewoners helemaal niet kunnen zwemmen en dat Le nie niet naar het zwembad kan als ik een keer verhin derd ben. Dat vind ik heel sneu. Het zou daarom mooi zijn als er nog een flink aan tal vaste zwemvrijwilligers bij zouden komen!' Wie interesse heeft in een nieuw jongerenkoor wordt verzocht contact op te nemen met het secretariaat van Krea Musica (tel. 01828- 16572 of 01828-18616). Bij voldoende deelneming zal in het nieuwe seizoen reeds met droogmakerij -verkavelings- patroon en de scherpe over- gangen van de droogmakerij en naar het veenlandschap van belang. Ook zijn de kwetsbare karakteristieke elementen van biotische aard aangegeven. Het realiseren van het Bent woud zou betekenen dat een ruimtelijk milieu-type van forse allure verdwijnt. Vol gens het streekplan zelf is in die gevallen sprake van een onaanvaardbare verarming van ecosysteem en menselijk leefmilieu. Dit aanvoerende concludeert het Platform Bentveld dat juist het eigen alternatieve plan aansluit bij de doelstel lingen van het streekplan. Reden waarom wordt ver zocht het plan in het ontwerp- streekplan op te nemen als alternatief voor het oerbos Bentwoud. Plannen om de spoorlijn Gouda-Alphen aan Verenigd Streekvervoer Westnederland in Boskoop weet zich bijvoorbeeld ook gesteund door de gemeen te Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Een blik op het akkerbouwgebied bij Waddinxveen waar volgens de rijksoverheid en de provincie het oerbos Bentwoud moet komen, en vervolgens 2.100 hectare. (Foto: Archief - vesting van jouw kant, maar je krijgt er ook wat voor terug. En dat is meer dan de moeite waard'. Aan het woord is mevrouw Caspers uit Boskoop. Al vier- eneenhalfjaar is zij als vrij willigster actief bij de Hooge Burch, het christelijk cen trum voor mensen met een verstandelijke handicap in Zwammerdam. Zij is ’zwemvrijwilligster’ van bewoonster Lenie en samen met haar man sinds twee jaar ook Lenies gastgezin van de Hooge Burch, welk centrum in Waddinxveen vestigingen heeft aan de Staringlaan (ac tiviteitencentrum), Zuidplas laan (gezinsvervangend te huis De Kniek) en straks ook in Zuidplas-Extra (dependan ce). Het begon allemaal met een berichtje in de krant waarin vrijwilligers werden ge vraagd voor tal van bewo- nersactiviteiten binnen de Hooge Burch. Zwemmen was één van de onderdelen en daar zag mevrouw Caspers wel wat in. ‘Ik dacht: die mensen moeten ook geholpen worden! Ik heb me toen aangemeld en ben eerst een keer gaan kijken bij het zwemmen. Daarna heb ik het gewoon een keer gepro beerd. Ik ben gaan zwemmen met Lenie en dat ging per fect'. Inmiddels is het vaste prik voor mevrouwCaspers: maandagmiddag is zwem- middag. In het extra ver warmde water van het zwem bad van de Hooge Burch be geleidt zij Lenie, die dol is op zwemmen maar dit vanwege haar zware lichamelijke han dicap niet zonder hulp kan. ‘Lenie kan nauwelijks praten en bewegen maar je merkt aan haar dat ze het heerlijk vindt om in het water te zijn', vertelt de Boskoopse enthou siast. ‘Haar spieren worden soepeler in het warme water en het is daarom pure ont spanning voor haar. Ze voelt zich echt als een vis in het water'. met de bewoners van de Hoo ge Burch bezig te zijn. ‘Het is uitdagend om de bewo ners te leren kennen; waarbij je hun en je eigen grenzen leert kennen. Dat vind ik boeiend en bovenal leuk. Wat me verder opvalt op de Hooge Burch is dat men open en gastvrij is. Je komt er makke lijk binnen en men is altijd bereid om je te helpen!' Behalve voor bovengenoemde activiteiten, zijn er nog tal van enthousiaste vrijwilli gers nodig voor andere projec ten, zowel bij de Hooge Burch in Zwammerdam als in het gezinsvervangend tehuis De Kniek aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. Wie hierover meer informatie wil kan contact opnemen via telefoonnummer 01726- 30380 (Fred Koftnan van de afdeling recreatie). Wie is ge ïnteresseerd in gastgezinnen en het bezoekvriendenproject kan contact opnemen met Corrie Hoogendoom. Zij is maatschappelijk werkster in de Hooge Burch en is te berei ken via telefoonnummer 01726-30465. Gespreksgroep Margriet Groot uit Alphen aan den Rijn is eveneens vrij willigster bij Hooge Burch. Ook voor haar was een op roepje in een kerkblad aanlei ding zich aan te melden. Zij is echter geen zwemvrijwillig ster of gastgezin, maar vrij willigster bij de Dienst Gees telijke Verzorging van de Hooge Burch. Sinds anderhalf jaar bege leidt Margriet Groot in de pe riode van september tot mei één keer per maand een con- tactgespreksgroep. ‘De bedoe ling daarvan is om de bewo ners die van midden-niveau zijn, met elkaar of zichzelf in contact te brengen rond een thema. Daarvoor maken we gebruik van onder meer bij belverhalen, zingen we en soms spelen we de verhalen uit of knutselen we samen. Het bijzondere is dat het soms nieuwe reacties ople vert. Iedereen doet op zijn of haar speficieke wijze mee'. Margriet Groot vindt het niet altijd makkelijk zo’n groep te begeleiden. ‘Het is soms ge woon een klus. En het vereist een goede voorbereiding. Aan de opleiding theologie en pas- rische doelstelling in het ge bied gehandhaafd blijft en dat de aanwezige cultuurhis torische waarden en structu ren een uitgangspunt vormen bij de planvorming. Daarmee voldoet het Bentveld-plan aan de uitdagingspunten in het streekplan: behoud van het unieke karakter van het gebied'. Ook in de provinciale inven tarisatie van potentiële bo- dembeschermingsgebieden (1989) worden in dit. gebied kwetsbare karakteristieke elementen van archeologi sche en cultuur-historische aard aangegeven. Hierbij zijn met name het NEVADA maai 35-40 WADDINXVEEN/ZWAMMERDAM/BOSKOOP - ‘Het is echt geen éénrichtingsverkeer. Het vergt weliswaar een in- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het particuliere plan Bent veld van het aan de Bloemendaalseweg zetelende platform met die naam, welk alternatief idee in de plaats zou moeten komen van het oerbos Bentwoud tussen Waddinxveen en Zoetermeer, is in het provinciale ontwerp-streekplan Zuid- Holland Oost nergens terug te vinden. Dit heeft het Platform Bent veld gebracht tot een veront ruste reactie, die is verzon den aan het college van Gede puteerde Staten van Zuid- Holland. Het ontwerp-streek plan gaat uit van de eerste doelstelling: een aaneenge sloten bosgebied. Daarmee wordt formeel de weg geblok keerd voor het aangedragen alternatief, zo wordt door het platform opgemerkt. Het Platform Bentveld is een samenwerkingsorgaan van de Stichting Oud Zevenhui- zen-Moerkapelle, de natuur- en vogelwacht Rotta en de Werkgroep Milieubeheer Lei den Ze hebben een afschrift van de reactie op het ontwerp- streekplan ook verzonden aan alle betrokken gemeen- ten in de regio, onder wie Waddinxveen en Zevenhui- zen-Moerkapelle. De desbe treffende gemeentebesturen is verzocht in hun reacties op het streekplan ook een stand punt uit te spreken over het Bentveld-altematief. Van een aantal gemeenten is al bekend dat zij voorstander is van dit alternatief omdat een Bentveld het beoogde ge bied (het aaneengesloten droogmakerijgebied ten noor den van rijksweg A12) veel minder aantast dan het Bent woud. In de reactie op het ontwerp- streekplan wordt door het platform nadrukkelijk gewe zen op de overeenkomstige doeleinden van beide plan nen: het tegengaan van de verstedelijking, het bevorde ren van recreatie en versterken van natuurwaar den. ‘De meerwaarde van het Bentveld-plan is dat de agra- toraat heb ik hier wél een steun in de rug. Maar ik kan me voorstellen dat niet ieder een met een groep wil wer ken'. GOUDA/WADDINX- VEEN - De Onderne mingsraad van het auto matiseringsbedrijf Multi house NV in Gouda, die ook een vestiging heeft op het bedrijvenpark Coene- coop, heeft bekend ge maakt dat hij prof.dr. Fortuyn bereid heeft gevonden zich te kandideren voor één van de vacatures die zijn ont staan in de raad van com missarissen van Multi house. De Ondernemingsraad maakt daarbij gebruik van het, door de statuten D aanbevelings- recht. De werknemers le ven in de verwachting dat - gezien de verdiensten van de Rotterdamse hoog leraar - de huidige raad van commissarissen deze kandidatuur zal overne men. Pim Fortuyn is onder an dere bijzonder hoogleraar arbeidsvoorwaardenvor ming en directeur van Fortuyn BV, een adviesbu reau in politieke strategi sche vraagstuken. Hij ge niet daarnaast bekend heid vanwege de door hem beklede directiefunctie bij de OV-Studentenkaart BV en vanwege talrijke ande re bestuurlijke en organi satorische adviestaken. De Ondernemingsraad is bijzonder verheugd dat Pim Fortuyn zich bereid heeft verklaard zich te willen kandideren en is er van overtuigd dat hij, ge zien zijn visie en daad kracht, een belangrijke bijdrage kan leveren aan een goede toekomst voor Multihouse. Multihouse is een Nederlands automati seringsbedrijf gespeciali seerd in geïntegreerde softwarediensten, open cliënt-server netwerken en communicatie-infra- structuren. De financieel sterke on derneming onderscheidt zich door op een hoog ken nisniveau advies en in projectvorm geïntegreerde multi-vendor diensten en produkten te leveren. Door specialisatie op marktsegmenten en nieu we technologie wordt toe gevoegde waarde geleverd aan de bedrijfskritische activiteiten van de op drachtgever. Bij Multi house werken circa 400 medewerkers. De aande len zijn genoteerd aan de officiële markt van de Am sterdamse Effectenbeurs. Muziek Margriet Groot benadrukt echter dat er nog tal van an dere werkzaamheden zijn waar vrijwilligers binnen de dienst voor nodig zijn en blij ven. ‘Er zijn mensen nodig om bewoners op zondag van en naar de kerk te brengen, om in de Hooge Burch cantorij mee te zingen, of die op be zoek willen gaan bij bewoners om te praten of te zingen. Er zijn dus mogelijkheden en open plaatsen genoeg'. Zelf loopt Margriet Groot vanuit haar opleiding ook nog stage bij de Hooge Burch en gaat ze straks meedraaien in het programma ’gewijde mu ziek’ een televisie-uitzending die lokaal op Hooge Burch wordt uitgezonden en waarin muziek te beluisteren valt die door de bewoners wordt aan gevraagd. Al met al vindt Margriet Groot het leuk om QUICK SUPPORT de teams een voor de komende jaren voor het openbaar basisonderwijs. Aan het eind van de bijeen komst, die ook door onder wijswethouder Karei van Soest (WD) werd bezocht, spraken velen him voldoe- jongerenkoor willen begin ning uit over het resultaat nen. van deze twee daagse bijeen- Uiteraard zijn jonge komst. -1- Hoewel sommigen er redelijk kritisch naar toe waren ge- j gaan, was het iedereen goed wordt zonder bepaalde rich- bevallen en werd het als zeer ting of overtuiging', aldus het positief voor het openbaar ba- bestuur van Krea Musica. sisonderwijs ervaren. ”r’* - De neuzen van de teamleden staan vlak voor de scholenfu sie in het openbaar basison derwijs dezelfde kant op en met veel inzet en enthousias me gaat men voort in de inge slagen weg. De bijeenkomst, die de nieuwe fusieschool tot de oprichting begonnen kun- onderwerp had, werd afgeslo- Om nog het een en ander te regelen en de puntjes op de i te zetten, zijn de teams van de drie fusiescholen en de zelfstandig blijvende openba re Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) twee dagen met elkaar naar een confe rentieoord geweest. De nieuwe schooldirecteur Bert de Rijke, de medewer kers van de Schoolbegelei dingsdienst Midden-Holland en Rijnstreek en de gemeente Waddinxveen hadden een programma samengesteld. Twee dagdelen werd er inten sief gesproken over de prak tijk van de zorgverbreding en drie dagdelen stond het peda gogisch klimaat centraal. Tij dens de bijeenkomst werd zeer nauw samengewerkt in heterogene groepen, zodat de jeugdkoren van kerken actief, band tussen de verschillende heeft de Hervormd Gemeng- teams werd aangetrokken. Doordat het schoolteam van de Theo Thijssenschool even eens aanwezig was, konden koor Meeting. plan maken De bedoeling van Krea Musi ca, die elke maandagavond in het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat) repeteert, is om jonge mensen tussen 16 en 25 jaar te vinden, die met elkaar een ARIZONA maat 35-40 41-46 FLORIDA 77SXZ maal 35-40 41-43 da-Alphen aan den Rijn, uit- nog drie stations: Bos- >p, Waddinxveen-Noord en ddinxveen. derlandse Spoorwegen heb- Westnederland in Boskoop onderzoekt nu alweer enige tijd ben al bij de minister van Ver- 2c 1 7 1 keer en Waterstaat aange- den Rijn te vervangen door een sneltram. Achter de klopt voor een subsidie van inmiddels ook het college van Burgemeester en Wethouders geschaard. De voordelen van een snel tram tussen Gouda en Al phen aan den Rijn zijn legio. Zo kunnen er meerdere hal tes bijkomen - onder andere Waddinxveen-Coenecoop en Boskoop-Snijdelwijk - wat drijfsterreinen met hoge snel- voor de reizigers geen tijdver- heid voorbij rijdt, lies tot gevolg heeft. Boven dien zullen de aansluitingen Kwetsbaar op andere spoor- en buslijnen verbeteren. De plannen zijn In Gouda zijn de aansluitin- informeel gepresenteerd aan gemeentebestuurders. Aan de huidige spoorlijn Gou- ƒ1 A 1 1 J __*X. gevoerd in enkelspoor, liggen Leiden. Deze aansluiting is nu nog drie stations: Bos- vrij kwetsbaar door het en- koop, Waddinxveen-Noord en kelsporig karakter van beide xxxxxvco Waddinxveen. De afstand lijnen. Nog een aspect is dat n;p+ iPi/Un tnt Hnrorp rü tussen Gouda en Alphen aan ject met leiaen tot langere nj den Rijn wordt in ongeveer twintig minuten gereden. Passeermogelijkheden op de brug over de Gouwe. huidige spoorlijn zijn er in Op termijn zal het treinver- Boskoop en in Waddinxveen. keer op deze brug te hoog Per dag worden op dit traject worden en een tweede brug zo’n 5.000 reizigers vervoerd noodzakelijk maken. De Ne- WO -e* ql-43 lerkrijgbaar hij: WADDINXVEEN 0/ VOETVERZORGINGSCENTRUMT Groensvoorde 74* Waddinxveen ■j Telefoon: 01828-12887 Maai 41 Vtn 46 8A90JV' i - ADVIES-Dl ADMINISTRATIEKANTOOR HET ADRES VOOR CONCURRERENDE TARIEVEN EN BETROKKENHEID! *M”VOOR***‘ PARTICULIER EN BEDRUE BELASTINGAANGIFTE BEDRIJFSADMINISTRATIES AUTOMATISERING ON-SITE OPLEIDINGEN TEL/FAX: OI828-32216 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 JUN11994 De «indalen hebbin 1 is .jfwastaat D bas,c Heinen din i Su van 96.90 79,90 J- 1a. T- W.JJ:KQ «,111/,™ «,,1/1™ -x.A fr, IteiiA'iü

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15