Lesaanbod van Parkeerbeleid in nieuw seizoen Waddinxveen (3) mee in St. Victorkerk VI Be Fair’s C-l wint KNVB-beker B VOOR Kies voor Europa donderdag 9 juni EUROPA Amnesty laat duiven los voor fietstocht Jongeren geven zes miljard uit d WEKEN ‘Kreater6 in Cormula’s vieren feest CDA Exposition Kreater Geslaagde rommelmarkt VOOR EEN RECHTVAARDIG Kardinaal keek geamuseerd toe 1 SAMEN VERANTWOORDELIJK VOOR EEN SOCIAAL EUROPA. (SAMEN STERK IN EUROPA. ZEKER NU! O RijnenGouwe Koffieconcert in Kreater Zondagavondzang LEZERS SCHRIJVEN WZHO informeert raadsleden over drinkwaterzaken Pagina 17 den zoals voorheen, maar op telefonische aanvraag (01828- een I I I I Kreater i 8 Hanja Maij-Weggen 1 Bent U niet in de gelegenheid zelf uw stem uit te brengen, informeer voor stemmen bij volmacht bij; Jan de Heer, Eikenlaan 74, tel. 10165 WADDINXVEEN - Zaterdag 4 juni houdt Amnesty Interna tional een fietstocht. In Waddinxveen start de tocht van on geveer 30 kilometer vanaf het vroegere Mobil-pompstation WADDINXVEEN - Zondag middag 12 juni om twaalf uur is er een gratis toegankelijk koffieconcert in de grote zaal Daarom heeft het wel dege lijk zin op donderdag 9 juni naar de stemmachine te gaan en te zorgen voor een sterke fractie van sociaal-democra- ten in het parlement. DRS. DIRK LONT Brugweg 41, Waddinxveen Voorzitter van de afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Arbeid ANNELIES B. KLUFT Graanakker 106, Waddinxveen op president Suharto van In donesië. In de stand, bij de startplaats van de fietstocht, ligt ter ondertekening een pe titie klaar waarin wordt ge vraagd een onafhankelijk on derzoek in te stellen en de da- Zoals elk j aar was er weer een grote collectie meubelen. Om dat vooraf alles wordt gesor teerd stonden alleen de mooi ste en goed werkende spullen op de markt. Wat niet werkte of niet te verkopen was werd weggedaan. Alleen geselec teerde spullen waren te koop. Naast de meubelen stonden goed functionerende koelkas ten op een nieuwe eigenaar te wachten, radio’s, tv’s en elec- trische apparaten zoals stof zuigers en strijkijzers. Ook was er een rijke collectie glas werk en ander huishoudelijk spul. WADDINXVEEN - De Gere formeerde Kerk van Wad dinxveen hield zaterdag op het parkeerterrein aan de Dreef voor de dertiende keer haar jaarlijkse grote rommel- Zoals ieder jaar kreeg de cu- riosastand weer bijzondere aandacht. Zeldzame en echt mooie spulletjes waren daar te verkrijgen en de snuffe laars waren dan ook niet weg te slaan bij de nieuwe snuffel- kraam. Daar vond men van alles wat. De drumband Cormula 's sloot de feestelijke eucharistieviering in de St. Victorkerk af. (Foto: Loek Wallaart). WADDINXVEEN - Zondag avond 5 juni om half acht is er weer gelegenheid om samen te zingen in de Kruiskerk. Ie dereen is van harte welkom op deze avond, die uitgaat van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Het programma wordt gepre senteerd door Jannuy van Huizen, die ook verantwoor delijk is voor de samenstel ling. Het Verdrag van Maastricht is een belangrijke stap in de richting van een gemeen* schappelijk buitenlands- en veiligheidsbeleid. Europa hoort een verdraagzame sa menleving te zijn, met gelijke kansen ongeacht ras, religie en wereldbeschouwing. ooit aan het interieur waren toegevoegd, zijn weer verwij derd. Daardoor is een ont moetingsruimte achter in de kerk gecreërd, die aansluit op de nieuwe informatiehoek, ingericht in de voormalige doopkapel. De Maria-kapel, ook achter in de kerk, is gron dig opgeknapt. Het altaar, het smeedijzeren hekwerk, de muren en het plafond zijn schoongemaakt, hersteld en geschilderd. Vooral de kaar sen die hIEr ruim een eeuw door duizenden gelovigen ter ere van ’Maria van Waddinx veen’ werden aangestoken, hadden een dikke laag vette aanslag veroorzaakt. Tegelijkertijd is er een exposi tie van deze leerlingen te be zichtigen in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberg- laan. De expositie duurt drie weken en is voor iedereen te bezichtigen tijdens kantoor uren van Kreater en de ope ningstijden van de biblio theek. Naar aanleiding van de twee in het Weekblad voor Wad dinxveen gepubliceerde brie ven over het parkeerbeleid van de politie in Waddinx veen, kan ik alleen maar zeg gen dat ik het met beide reac ties gedeeltelijk eens ben. De parkeervakken zijn er na tuurlijk niet voor niets, maar er is duidelijk geen rekening mee gehouden met het feit dat veel bewoners van ’de Ak kers’ in de wijk Zuidplas vaak twee auto’s bezitten. Sommi ge hebben zelfs, nu de zomer vakantie weer in zicht komt, een tweede huis (caravan) voor de deur staan. Een enkeling maakt het wel erg bont. Hele vrachtwagens worden langs de stoep gepar keerd. En dan heb ik het niet over een klein vrachtwagen tje. Bij voorkeur wordt er naast een bocht geparkeerd, zodat je zelf na veel passen en meten, er net door kan. Volkomen eens ben ik het met de tweede reactie dat het een prettig idee is dat de politie ’s nachts actief op pad gaat. WADDINXVEEN - Zeg niet dat jongeren geen geld hebben om uit te geven: jaarlijks besteden ze in totaal zo’n zes mil jard gulden. Daarbij gaat het meeste geld naar kleding, maar ook alcohol, roken en snacks scoren hoog. Dat blijkt uit onderzoeken van onder meer de Consumentenbond en het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (NIBUD). gen als op het gebied van be taalrekeningen, veruit de grootste ’jongerenbank’ te zijn. De Rabobank heeft on langs een vernieuwde jonge renrekening gepresenteerd. De bank beantwoordt daar mee aan de wensen van de jongeren; die willen namelijk een rekening zoals volwasse nen die ook hebben. Zo willen ze 1 behulp van een pas met pin code gebruik maken van geld en betaalautomaten). Jonge ren Er was ook een speciale kraam met goederen waarop de liefhebbers konden bieden. Naast al het gebodene waren er diverse verlotingen (een reischeque van ƒ500,-) bij voorbeeld, het lichtbakken- spel en het beroemde muizen- spel. Muziek verhoogde de ge zelligheid en op het terras kon men lekker uitrusten. zen, Josiah Onemu en Kobie Koorengevel. Het geheel bestaat uit olie verfschilderijen, aquarellen, pentekeningen, krijttekenin gen en combinatietechnie- ken. De beeldhouwwerken zijn vervaardigd van brons, beton, steen en polyester. Ook van de kinderen zullen wer ken te zien zijn. De opening is om 11.00 uur in het gebouw van Kreater aan de Kerkstraat zal worden verricht door de tijdelijk voor zitter van het Kreater-be- stuur. won. Staand van links naar rechts leider L. Peters, Richard Bitter, Andy Koele, Kees van Hoven, Lennart van Hoven, Rob Appel, Mar- tijn Peters en trainer-coach J. van Rijn. Zittend van links naar rechts Kors van Hoven, Sjoerd Landweer, Remco van Rijn, Johnnv Slag boom. Zouhir Benquedda, Yasmin Darrazzi, Kasper Groeneveld en Niels Vermeulen. (Foto: Be Fair-Rien Saarloos). WADDINXVEEN - Het programma met lesaanbod (met in- schrijfformulier) voor het seizoen 1994-1995 van het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kreater) is ge- Be Fair kon dit regelen naar aanleiding van het Asics’ zaalvoetbaltournooi. MW heeft als sponsor Asics, die haar depot voor de Benelux op het bedrijvenpark Coene- coop in Waddinxveen heeft. verschillende instrumenten te ’verkennen’, keyboard, gi taar, blokfluit en slagwerk. Een goede mogelijkheid om te ontdekken welk instrument iemand het beste ligt. Daarnaast zijn nog 14 vakbe kwame docenten beschikbaar voor het geven van instru mentaal onderwijs, in groep jes van 2, 3 of 4 leerlingen. Op beperkte schaal zijn bij Krea ter instrumenten te huur. Ge poogd zal worden wederom enkele ensembles samen te stellen voor instrumentalis ten. Het bekende accordeonorkest zal ook wekelijks weer ander half uur samenspelen. Ook de cursus muziekbeluisteren, met als leidraad de gemeen telijke kamermuziekserie in het gemeentehuis, staat weer op het programma. Als gevolg van de verlaagde gemeentelijke subsidie zijn de tarieven met ingang van het schooljaar 1994-1995 met ongeveer 10% verhoogd en zijn bezuinigingen op de over headkosten aangebracht. Het doel blijft de resterende sub sidie zoveel mogelijk aan de kunstzinnige vorming ten goede te laten komen. Kreater kan volgens het be stuur op diverse onderdelen nog groeien. Het wachten is op voldoende belangstelling van enthousiaste leerlingen die ieder naar eigen kwalitei ten, actief kunstzinnig bezig willen zijn. Voor nadere infor matie: tel. 01828-14422 (tij dens kantooruren). WADDINXVEEN - Het C-l elftal van Be Fair-voetbal heeft het seizoen afgesloten met een hoofdprijs. Vorige week donderdag werd de KNVB-beker voor C-junioren gewonnen. Een tweede plaats in de com petitie en de overwinning op het Goudse De Jodan Boys met 2-4 in Woerdense Ver laat, op het terrein van Spor tief, maakte van het seizoen 1993-1994 voor de Waddinx- veners een uniek gebeuren. Het begon allemaal in augus tus vorig jaar. Het C-l elftal van Be F air werd toen uitge nodigd door Feijenoord om een voorwedstrijd te spelen in de Rotterdamse Kuip. In december deden zij succes vol mee aan het nationaal zaalvoetbaltournooi van Asics in de Waddinxveense sporthal de Sniep. Zij werden voorts tijdens de competitie zinnige vorming (Kerkstraat). Solisten zijn de gitaristen Corrie en Janus van Binsber- gen. Zij zullen eigen werk en composities van G. de Boer ten gehore brengen op diver se gitaren. aan de Chopinlaan tussen 11.00 en 13.00 uur. Ter gelegen heid van de start zullen er duiven worden opgelaten. ders voor het gerecht te bren- van het centrum voor kunst- gen. De petitie zal Amnesty aanbieden aan de Indonesi sche ambassade in Den Haag. Foto’s van de fietstocht wor den naar de autoriteiten in Oost-Timor gestuurd. In Noord- en Zuid-Holland voert Amnesty actie voor Do mingos Segurada, een 28-ja- rige onderwijzer uit Oost-Ti mor. Hij werd op 12 november 1991, toen Indonesische troe pen het vuur openden, dood geschoten tijdens een vreed zame demonstratie voor een onafhankelijk Oost-Timor. Amnesty International wil een eind maken aan politieke moorden en ’verdwijningen’ en zij is er van overtuigd dat dit kan als er maar druk ge noeg is. Tenslotte zijn moor den en verdwijningen men senwerk en kunnen regerin gen ook opdracht geven het moorden te stoppen. Er staan twaalf mensen uit twaalf ver schillende landen cenrtraal die gemeen hebben dat zij werden vermoord of spoorloos zijn verdwenen. avond 27 mei. Hoofd-celebrant was vrijdag avond kardinaal A.J. Simo- nis, oud-kapelaan van de St. Victorparochie. Als con-cele- brapten traden onder meer op deken C. Kusters van Gou da, de huidige pastoor T. Bui- bijvoorbeeld ’pinnen’ (met tendijk OCarm, zijn voorgan- 4- - r. - der Voort( zijn en oud-pastoor J.A.M. Saulenn, de bouwpas- reikt is ook niet wegpoetsen. 2-1",j2j Enkele voorbeelden: in Euro- de Rabobank zo’n pinpas krij- Ontmoetingskerk aan de pees verband zijn hoge mi lieunormen aangenomen, er is veel gedaan aan een gelijke rijn oorspronkelijke rechtspositie voor vrouwen op 1 1 1 het werk, er kwamen normen i voor gezonde en veilige ar- kerk zijn de veranderingen al beidsomstandigheden en de consument is beter be schermd. Er zijn veel zaken die niet bij de grens ophouden. Milieu- koorzolder vervuiling schreeuwt om een hangt. Een aantal banken die gemeenschappelijke aanpak, evenals vragen rond trans port, landbouw en visserij en een eerlijke economische we reldorde. Het onderzoek van de Consu mentenbond toont ook aan dat jongeren zichzelf behoor lijk slim vinden als het om geldzaken gaat. De praktijk is anders. Minstens 25 pro cent van de jongeren tussen 12 en 17 jaar zegt maande lijks geld tekort te komen. Een ruime meerderheid heeft nog nooit een lijstje gemaakt met aan de ene kant de in komsten en aan de andere kant de uitgaven. Het geld wordt door de meesten wille keurig uitgegeven. Om jongeren beter met geld om te leren gaan, heeft de Consumentenbond speciaal voor hen een krant gemaakt getiteld ’Krenten Klater goud’. Deze special is gratis op te vragen bij de Consu mentenbond (tel. 070- 3847847). Om met geldzaken vertrouwd te raken is het van belang dat jongeren een bankrekening hebben, zo laat de Rabobank Waddinxveen in aanvulling op het onderzoek van de Con sumentenbond en het Natio naal Instituut voor Budget voorlichting weten. Zo maken ze kennis met het elektronisch geldverkeer via geld- en betaalautomaten. Hadden veel jongeren vroe ger alleen een spaarrekening, tegenwoordig heeft een toe nemend aantal ook een ’gewo ne’ bankrekening. De Rabobank zegt, zowel op het gebied van spaarrekenin- De fietstocht voert de deelne mers van Waddinxveen, via Reeuwijk, Bodegraven en Boskoop weer naar Waddinx veen. Deelname kost ƒ5,- voor volwassenen en voor kinde ren ƒ2,50. Men krijgt daar voor een Amnesty-fietsvlag- getje, een pen en een con- sumptiebon. Na afloop krijgen de deelne mers een zakje vergeet-mij- nietjes en de kinderen een Amnesty-ballon. De stand op de Chopinlaan in Waddsinx- veen blijft volgende week za terdag tot 16.00 uur bezet. De fietstocht maakt deel uit van de wereldwijde campag ne van Amnesty Internatio nal tegen politieke moorden. Vele Amnesty-werkgroepen in Noord- en Zuid-Holland doen mee aan deze activiteit. Het C-l elftal van Be Fair-voetbal dat de KNVB-bekercompetitie Amnesty wil druk uit oefenen Hoofdcelebrant was vrijdagavond in de gerestaureerde St. Victorkerk kardinaal dr. A.J. Simonis. (Foto: Loek Wallaart). De Partij van de Arbeid zet zich samen met andere soci- aal-democratische partijen in Europa in voor: solidariteit en verdraag zaamheid; democratie, verscheiden heid en mensenrechten; economische groei binnen strenge normen van natuur en milieu; werkgelegenheid, sociale zekerheid en gelijke kansen. Het volgende Europees Parle ment heeft als eerste de be voegdheid de samenstelling van de Europese Commissie (u weet wel, die waarvan de missionair premier drs. Ruud Lubbers voorzitter wil wor den) te beïnvloeden en te con troleren. tweede van de hoogste groep in de afdeling Gouda. In een spannende wedstrijd, waarin vooral in de eerste helft Jo dan Boys het spel dicteerde, maar waar de techniek en taktiek zegevierde, wonnen ze voor het eerst in de Be Fair-geschiedenis en in navolging van het B-l elftal de districtsbeker. Zaterdag zullen ze op gepaste wijze afscheid nemen. Met een VTP-bus wordt gereisd naar Maastricht, waar een wedstrijd zal worden gevoet bald in het stadion De Geu- selt, het stadion van eredivi sieclub MW. GOUDA - NV Watermaat- schappij Zuid-Holland Oost (WZHO) heeft vorige week dinsdagmiddag 24 mei een informatiebijeenkomst be legd met de raadsleden uit het gehele voorzieningsge- bied. Doordat de gemeenteraads verkiezingen van maart ver schuivingen in verschillende gemeenteraden teweeg heb ben gebracht, zijn er nieuwe mensen in het politieke beeld gekomen. Een (hernieuwde) kennismaking met de drink watervoorziening in .het voor- zieningsgebied van WZHO leek daarom gepast. Ruim zeventig ’oude’ en nieu we raadsleden hebben van WZHO’s uitnodiging gebruik gemaakt. In woord en beeld werd uitleg gegeven over de drinkwatervoorziening. De nadruk kwam daarbij te lig gen op de waterleidingbedrij ven in Zuid-Holland en de plaats van de WZHO daarin. Daarnaast werd het beleid van WZHO op zowel de korte als de lange termijn uit de doeken gedaan. Tevens wer den twee van de belangrijkste projecten waaraan WZHO werkt, besproken. het gaat hier om de eind dit jaar op te leveren slagader, de 80 kilometer lange drinkwa- tertransportleiding door het voorzieningsgebied, en het enkele weken geleden offici eel gestarte project diepinfil- tratie in het klei- en veenge bied van de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden. WADDINXVEEN Zaterdag 4 juni wordt weer de jaarlijk se expositie van de teken- en schilderencursus, de beeld houw- en boetseercursus en de fotografiecursus van leer lingen van het centrum voor kunstzinnige vorming Krea ter (Kerkstraat) gehouden. De docenten zijn respectieve lijk Aleid Abels, Ton van - - Steenbergen, Jeroen Dijkhui- reed. De verspreiding zal met meer huis aan huis geschie- - - - - Jen 20als voorheen, maar op telefonische aanvraag (01828- 14422) worden wel programma’s verstuurd. Veel basisscho len werken ook mee aan verspreiding. De succesvolle cursussen te- kenen-schilderen, beeldhou- wen-boetseren, volksdansen en fotografie worden gehand haafd. Ook bloemsiercursus- sen staan weer op het pro gramma. Voor de jeugd zijn speciale cursussen tekenen-schilde- ren en beeldhouwen-boetse- ren geprogrammeerd en de Jeugd theaterschool Zuid- Holland verzorgt weer ’thea- terlessen’ voor vier verschil lende leeftijdsgroepen van 6 t/m 15 jaar. Balletschool Marcella biedt wederom een gevarieerd aan bod voor de jeugd vanaf 4 jaar tot en met volwassenen in de fraaie balletstudio aan de Kerkstraat. Iedere maandag avond repeteert in Kreater het algemeen gemengd koor Krea Musica, dat inmiddels drie jaar bestaat, en waar voor veel belangstelling is. Bij de oudste activiteit van Kreater, het muziekonder wijs, krijgt de basisvorming extra aandacht. Nieuw zijn de achtweekse cursussen mu ziek op schoot (moeders met kinderen tot anderhalf jaar), muziek voor peuters (tot 5 jaar) en 20-weekse cursussen fluitles voor beginners voor kinderen vanaf 6 jaar. De algemene muzikale vor- markt-bazardag Door alleen ming, muziek en beweging en -voorallen’. kleuterklavier voor leerlin gen van de basisschool vanaf 5 tot en met 10 jaar worden als jaarcursus aangeboden. Daarnaast bestaat de moge lijkheid in een schooljaar vier WADDINXVEEN - Kardinaal dr. A.J. Simonis, die kapelaan in Waddinxveen is geweest, was vrijdagavond 27 mei om half acht hoofd-celebrant tij dens een bijzondere eucharis tieviering ter gelegenheid van de geslaagde restauratie van de rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade. Het was een feestelijke dienst in een bijna volle kerk, waar sinds tientallen jaren opd de drumband Cormula’s een op treden verzorgde. Bijna een jaar hebben tiental- len vrijwilligers zich inge spannen om de inmiddels 113 jaar oude St. Victorkerk te restaureren. Van het karak teristieke neo-gothische kerkgebouw langs de Gouwe, Vijftig jaar geleden werd be- dat overigens van de officiële instanties geen monument mocht worden, is vooral het interieur vernieuwd. Enige noodzakelijke con structieve maatregelen wa ren aanleiding on de kerk weer in oude luister te her stellen en gelijk aan te passen voord W.” leving. Dat werk is nu vol tooid en dat wordt gemar keerd door een feestelijke eu- chartistieviering op vrijdag- niet zo uit als wij zouden wil len. Er zijn punten van kri tiek te noemen: veel bureau cratie en te weinig democra tie, teveel gericht op econo misch gewin op korte termijn en te weinig aandacht voor milieu en sociaal beleid, te veel gericht op nationale be langen. Er is nog een lange weg te gaan, maar laten we wat be- Waar waren zij toen onze au toradio (en met onze vele an dere) gestolen werd? En in derdaad, ’s nachts lopen er geen moeders met kinderwa gens op straat. Daar zijn we het allemaal mee eens. Maar nou vraag ik u: Wie gaat er nu, zoals in de tweede reactie, een kleuren-tv, een videorecorder en twee vuil nisbakken in één loop naar huis dragen. Ik bedoel, een beetje beweging doet een mens echt geen kwaad. Waar ik echter hartelijk om moest lachen is dat die per soon ons wijs wil maken, dat hij struikelt over de op de stoep geparkeerde auto’s. Kijk, struikelen over een stoeprandje, dat gebeurt ie-, dereen wel eens, maar over' een auto struikelen!? Die meneer heeft vast reusachtig formaat auto, want ik ken niemand die dat ooit gedaan heeft: struikelen over een auto. aan de Groensvoorde in Waddinx veen. De oude St. Victorkerk heeft z' luisterrijke karakter weer te rug. Bij de entree achter in de zichtbaar. Een parochiaan heeft een bronzen kroonluch ter van ruim een eeuw oud aan de kerk geschonken, die nu onder de ger C. van voorganger vanaf 12 jaar kunnen bij toor van de bijna 25 jaar oude gen. De vernieuwde jongeren rekening geeft jongeren niet alleen vrijheid, ook biedt deze rekening een hoge rente. Ie dereen die nu een vernieuwde jongerenrekening afsluit bij de Rabobank kan kiezen uit diverse welkomstcadeaus, zo als bijvoorbeeld cd’s en vide o’s. sloten een gemeenschappe lijk Europa op te bouwen. Eén van de belangrijkste doelstellingen was: nooit meer oorlog. Volkeren die lang in vijandschap leefden werden samengebracht, met als uitgangspunt: samen kunnen we de problemen de eigentijdse geloofsbe- beter oplossen. i 1 Daarom zijn sociaal-demo- craten voor de Europese Unie (EU). De EU ziet er nog lang dat wordt 't' WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 JUN11994 ,1 I I Wanneer U nü kiest voor een kennismakmgsabonnement dan ontvangt U Rijn en Gouwe 4 weken lang s morgens vóór 7 uur in de brievenbus! Stuur deze bón m een open envelop (zonder postzegel) naar Rjn en Gouwe Antwoordnummer 10008 2400 VB Aiphen a/d Rijn Ja. ik maak graag gebruik van dit voordelige aanbod. Ik ontvang Rijn en Gouwe 4 weken voor slechts fl. 12,75. Naam Adres: Postc./Woonpl Telefoon (voor controle op bezorging) Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I ---1a ii-r>_:-,der I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. j 12.75 -

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17