Cor Makkes nieuwe ZVH-jeugd sluit seizoen af naar finale Lions fietsen 65 Flyers-kampioenen sluiten seizoen af Kwiek-tafeltennis B. Jansen bijna schaakkampioen WADDINXVEEN - B. Jansen is bijna schaakkampioen bij de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV. Op de tweede plaats blijft voorlopig staan T. v.d. Oord. Voor Be Fair-tennis zijn zes competitiedagen voorbij volleybaltrainer mille bij elkaar Zeilnacht van Zevenhuizen Zomerschaak- competitie DWS wint Be Fair-tournooi WADDINXVEEN - Zaterdag is door Be Fair-voetbal het laatste jeugdtournooi van dirt seizoen gehouden. Het was een toumooi voor C-l en C-2 elftallen. DWS (Amster dam) won voor de derde maal achtereen het toumooi. Be Fair-1 werd derde in haar poule en Be Fair C-2 tweede. Er was onderling een grote tegenstand tussen Feijenoord (Rotterdam), DHC (Delft), CDN (Driebergen) en Be Fair. Ger TeiHlisSen-CUD De bekers werden beschik- est WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Simons Invitatie-tournooi badminton Stratenkorfbal- toumooi Korbis I Pagina 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 JUN11994 De voorjaarskampioenen van Kwiek-tafel tennis. Op de voorgrond jeugdteam 3 met had gepresteerd. Zij ren dus weer naar d< tweede WADDINXVEEN - Als laatste wedstrijd van het seizoen 1993-1994 stond voor Flyers-basketbal de beslissingswed- met de setstanden 7-6 6-4. Team 6 kwam op eigen ter rein uit tegen Ad Astra en kon slechts één dubbelspel winnen. In de kelder van de schaak vereniging was de sterk spe lende J. Markus, goed op dreef de laatste weken, de meerdere van J. van Sandijk. R. de Vries won van C. Alblas. Opnieuw was er verlies voor D.J. van Offeren tegen J. Brobbel. H. v.d. Pol verloor van H.E. van Offeren. Een nederlaag was er ook voor J. Ponsioen, die tegen G. Toren beek speelde. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 juni (9.00-20.00 uur) en zon dag 5 juni (9.00-18.30 uur) zal in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) het 8e jeugd- invitatie-team-badminton- tournooi worden gehouden van Brasiliananas Aeolus. De Waddinxveense vereni ging kan voor dit toumooi re kenen op de financiële steun van Baas Bedrijven uit Wad- dinxveen. Mede dankzij deze financiële steun is het tour- nooi weer van een hoog staand niveau. Vijftien teams zullen om de eer gaan strij den, waaronder de Neder landse top-clubs Drop Shot en Victoria. Daarnaast zal er worden deelgenomen door de selecties van Zuid-Holland, Centrum en Noord-Brabant. der BV, vruchten af te wer pen. Bij de senioren waren het, vooral dames 1 en heren 1 en 2, die het steeds in grote geta- len opgekomen publiek, trak teerden op goed en attractief basketbal. Waddinxveen Flyers is al vol op bezig met de voorbereiding voor het nieuwe seizoen. Een grote krachtproef staat dan voor de deur: het spelen van meisjes junioren 1 in de eredi visie. Dit betekent dat voor het eerst in de geschiedenis van Flyers een team landelijk gaat spelen. Flyers is nu op alle niveaus van de basket- balcompetitie vertegenwoor digd. baar gesteld door Plusmarkt voor Herman RiwaBV. Het B-l elftal van Be Fair won in Bennekom een groot tournooi, waar ook A-l speel de. Zaterdag spelen enige pu pillenteams hun laatste tour nooi in en bij Woerden en zal het seizoen worden afgeslo ten. te twee spelers over naar de kwartfinale waar volgens het afvalsysteem verder werd ge- wisten hun wedstrijd in winst speeld. De twee halve finales werden verspeeld tussen respectieve lijk Jacques Brand (Kwiek) en Dennis Pronk (Kwiek), Herman Simons (Kwiek) en Bart van Maaren (Flamin go’s). De finale werd een Kwiek- aangelegenheid tussen Den nis Pronk en Herman Simons De voorjaarskampioenen van Kwiek-tafeltennis. Op de voorgrond jeugdteam 3 met van links naar rechts Gerbrand De Goeij, Jurgen van Geest, Chris de Kogel en Rutger Dijksterhuis. Daarachter van links naar rechts team 1, Wim van Wageningen, Ronald Verboon, Kees Vos; team 17 Onno Bresser, Dini Walraven, Henk van Geest. Team 12 (Gijs v.d. Torren, Henk Spierings en Jos Sterke) ontbreekt op de foto. (Foto: Sjaak Noteboom). Heren 18+ Team 1 wordt in de zaterdag- competitie van heren 18+ ge vormd door uitsluitend C- spelers. Ook de tegenstan ders zijn dan C-spelers. Dat geeft partijen op hoog niveau. Dit keer tegen Reyerbos 1. Wouter Borst verloor in twee sets zijn single. Edwin van Erk won zijn langdurende single in drie sets 3-6 7-5 6-4. Arm. van Frankfoort en Hans Hogerbrugge hadden het niet al te zwaar in hun dubbel spel. Het resultaat was twee sets met elk 6-3. Team 2 speelt 5e klas. Met grote overmacht wonnen zo wel Ric Fontijn als Cor Matse hun single in twee sets. Het HD Fontijn met Arie van Eijk had ook slechts twee sets no dig met de standen 6-2 6-0. De overige twee dubbelpartij- en waren wat spannender. Jacco den Boer en Cor Matse hadden drie sets en een tie break nodig om te winnen. Ook HD Van Eijk-Den Boer werd een 3-setter. Alle partij en tegen RET 4 gewonnen. Heren 35+ Team 1 van heren 35+ met Jan Nederhof, Max van Os, Paul Makkinje en Ab Herre- brugh speelde meerdere 3- setters, maar had het toch niet al te moeilijk tegen Wil ton F. De eindstand 5-0 was het dagresultaat. Team 4 speelde uit tegen Poortugaal en ontmoette daar goede tegenstanders. HD Adrie van Dijk met Her man Simons werd een een voudige partij met de standen 6-0 6-1. Leo van Dam won zijn single met 6-4 6-2. Jan van Knippenberg kwam in zijn single op 7-5 6-2 als set standen. Twee dubbelspelen werden door de tegenpartij gewonnen. Team 5 moest naar Rotter dam 1 om drie winstpunten te halen. Ton Hoogendoorn had eerst wat moeite met zijn te genstander. Pas in de tie break won hij de eerste set in zijn single. Set twee ging zelfs naar Rotterdam, maar set drie werd vlot met 6-1 winst binnen gehaald. In het eerste HD hadden Ton en Hub Nootenboom geen en kele kans. Naderhand werd HD Nootenboom-Boere weer snel gewonnen. Met wat meer moeite wonnen C. Preitschopf en Piet Boere ook hem dubbel De nieuwe Be Fair-trainer vindt één van de grootste pluspunten van volleybal dat het een indoorsport is, zodat het niet vanwege slecht weer of een slecht veld afgelast kan worden. Verder vind hij dat waarnemen en nadenken het uitgangspunt moet zijn. Zijn training is daarop ook geba seerd. Het eerste herenteam van Be Fair ziet er voorlopig als volgt uit: Joost van Avendonck, Ed win van Erk, Henk Sikkenga, Marc van der Wal en Paul van Yperen (dit seizoen ook heren 1), Theo van Eijk, Ro bin Koele, Michael van Maar en (dit seizoen heren 2) en Emile Buring, die dit seizoen bij jongens A speelde. Mixedteams De leden van het mixed team 1 staan bekend om het hoge niveau waarop zij spelen in de C-categorie. Ze toonden dan ook spectaculair spel te gen CC 2, maar geen enkele partij kon met winst worden afgesloten. Team 2 won tegen LTC Tri omf 3 met 4-1. Team 5 won met 3-2 van Plaswijck 5. len v.d. Meer had geen probleem met DE dat ze won met 6-0 6-3. Ben de Groot, die dit team kwam aanvullen, had het moeilijker met HE dat hij verloor. Irene van Erk en José Wan- sink speelden letterlijk met hun tegenstanders die ze door hun grollen geheel dol draaiden. Irene van Erk sloeg zelfs drie aces. GD Irene van Erk met Jan Hoogerbrugge werd 6-2 6-2. Al met al staat dit team bo venaan de ranglijst in hun 5e klasse. De nog te spelen laat ste wedstrijddag heeft daarop geen invloed meer en dus gaan deze spelers promove ren. Tegen Zwartewaal 2 won het vierde damesteam weer met 4-1. Team 5 won evenals een week geleden weer met 5-0, nu tegen KSW 71. Ook dit team zal gaan spelen in de 3e klasse. Team 2 nam het op tegen Be Quick. DD Eugenie de Bruijn met Maartje Barendsz werd binnen gehaald met 6-4 6-3. DD van Adrie van Erk met Maartje Barendsz werd een grote show op het centre court. De eerste set werd met 6-2 ge wonnen. Het leek makkelijk te gaan, maar de tweede set verloren ze met 3-6. De derde set leek ook op verlies uit te draaien. Na een achterstand van 2-4 werd het tenslotte 4-4, zelfs 6-6. De spannende tie break werd door de Be Fair-dames gewonnen. Het bleef bij deze twee gewonnen partijen. Team 3 loopt iets weg van de gevaarlijke degradatieplaats. Wellicht doordat ze in nieuwe T-shirts verschenen. Jopie Boonstoppel kon ook einde lijk weer meespelen, hoewel ze nog niet tot winst kon ko men. Het resultaat van de strijd te gen TVKL werd uiteindelijk 3-2. Wil Hogenelst en Joke van Hooft wonnen hun enkel spel. Ook DD van Joke van Hooft met Maifjan van Peet werd in een 3-setter winnend afgesloten. Team 7 kwam uit tegen Lom merrijk 5 met 3-2 als resul taat. Rianne Verwey won haar single met 7-5 6-4. Mar- ga Keuzenkamp met Els Zij- derhand wonnen DD met 6-4 6-4. Rianne Verwey en Mari an Bons kwamen in DD op de setstanden 6-2 6-4. Team 9 had het niet moeilijk op de uitwedstrijd tegen Schiebroek 3. Maria Wien- tjes, Lyda Preitschopf, Barbel Schouten en Francine van Rooy wisten alle partijen in twee sets te winnen. Team 12 doet het goed. Nu weer 4-1 tegen Be Quick 7. DD van Lucy de Jager met Riet van Buren was span nend. Ze wonnen, maar na tweemaal een tie break, was Vorige week donderdag 26 mei stond de 34e ronde van de onderlinge competitie bij WSV op de rol. Ondanks dat het einde van het schaaksei- zoen nadert was er een goede WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense tafeltennisver eniging Kwiek zit de voorjaarscompetitie er weer op. Hoe wel er een aantal teams is gedegradeerd en dus een treetje lager gaat spelen, is er ook een aantal teams kampioen ge worden. Kwiek 1 werd bij de senioren, na een zwakke start, verras send kampioen van de le klas promotie. In een zenuwslo pende laatste wedstrijd tegen opponent en concurrent Gou- da-1 moesten ze een 7-3 ne derlaag incasseren, waardoor ze in wedstrijdpunten gelijk eindigden. De puntentelling moest er aan te pas komen om aan te tonen dat Kwiek, met zo’n 30 punten verschil, iets beter j promo ve le landelij ke competitie en spélen vol gend jaar landelijk 4e divisie. Kwiek 12 liet slechts één punt liggen tegen Vrienden schaar 18 en haalde daarmee de promotie binnen naar klasse 3D. Kwiek 17 beleefde eveneens een spannend slot. De laatste wedstrijd tegen Vriendenschaar-28 moest een gelijkspel opleveren voor het kampioenschap Bij 7-3 winst voor de Gouwe naren zou dat team zeker zijn van de promotie. Het werd een zekere 6-4 winst voor Kwiek en promotie naar klas se 5-P. Bij de jeugd was het Kwiek 3 dat kampioen werd in de 2e klas en dus promoveert. Hoe wel ze in de laatste wedstrijd in punten gelijk konden ko men met het Goudse Ilac-2 zou in dat geval het onderlin ge resultaat positief uitpak ken voor Kwiek. De laatste wedstrijd tegen Bok-4 werd echter simpel met 8-2 gewon nen. Voor het eerste juniorenteam is een einde gekomen aan de landelijke periode. Twee spe lers - Guido Kappé en Sebas- tiaan van Ommeren - spelen volgend jaar bij de senioren en Michel v.d. Lans stopt. Omdat er voor dit team het komend jaar geen opvolging is, zal Kwiek bij de jeugd niet deelnemen in de landelijke competitie. Tijdens de laatstgehouden al gemene ledenvergadering van de NTTB-afdeling Gou da, werd Kwiek gehuldigd omdat zij tijdens het seizoen 1993-1994 (najaars- en voor- jaarscompetitie) de meeste kampioensteams van de afde ling hadden geleverd. Bij de najaarscompetitie wa ren dit 8 teams bij de senio ren en 1 bij de jeugd. De voor- j aarscompetitie leverde 3 kampioenen bij de senioren en 1 bij de junioren op. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 3 juni vanaf zeven uur houdt Korbis-korfbal aan de Dreef het inmiddels tradi tionele stratenkorfbaltour- nooi. Dit jaar hebben er ne gen teams ingeschreven, waarmee het korfbalseizoen wordt afgesloten. Het stra- tenkorfbaltournooi staat open voor teams van bedrij ven, straten en scholen. Per team mogen maximaal drie leden van Korbis meedoen. Voor de rest moet het team bestaan uit niet-korfbal- lers.Aan het toumooi, dat evenals voorgaande jaren weer gesponsord wordt door het Goudse accountantskan toor Moret, Ernst en Young, wordt deelgenomen door de teams Chaos, De Wadde, Jon kies, Van Stijn Triplex, De Hofmannen, Rozenkwekerij Meewisse, Vermeulen Hout, Flyers en Vakmanschap is Meesterschap (VIM). WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas gaat voor de vierde maal in samenwerking met de Wad dinxveense Schaak Vereni ging WSV een zomerschaak- competitie houden in het wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Van donder dag 23 juni tot en met donder dag 18 augustus kan er iede re donderdagavond worden geschaakt vanaf 20.00 uur. Elke deelnemer speelt twee partijen per avond. De orga nisatie, indeling en punten- beloning wordt dusdanig op gezet, dat het competitie-ele- ment interessant blijft, ook al moet men door bijvoorbeeld vakantie een of meerdere ma len afmelden. Alle schakers uit Waddinx veen en omgeving kunnen meedoen. Inschrijven of in formatie bij de wedstrijdlei ding: Piet de Niet, Zuidplas laan 404, tel. 01828-19528. Veteranen De twee veteranenteams hadden een goede dag met 3-2 winst. Bij team 1, uitspelend tegen Oostvoome, wisten Carl van Brero en Bert Bloem hun partij te brengen op 6-0 6- 2. Henk Borst en Hans Vermeu len hadden het wat drukker met hun tegenstanders. De setstanden werden 7-6 6-4. Carl van Brero en P de Koek koek gleden vervolgens teza men moeiteloos over de baan met 6-0 6-3 als resultaat. Team 2 speelde uit tegen Waddinxveen 1. Ton Claessen en Cor Fels wonnen met 6-4 7- 6 van H. Betist en J. Neder hof. Ook J.W. Stelling met W. Tolhuizen moesten het afleg gen tegen de Be Fair-vetera nen Schoonderwoerd en De Winter. Maar Jan Willem en H. Betist namen revanche tegen Fels- Schoonderwoerd door met 6- 2/6-3 te eindigen. De Be Fair- spelers Welleman en De Win ter moesten het tenslotte ook afleggen tegen het duo Bink- huizen-Tolhuizen van Wad dinxveen. Eindstand dus 3-2 voor Be Fair. ZEVENHUIZEN - Zaterdag speelden drie jeugdteams van de Zevenhuizense volleybal vereniging Rentokil-ZVH in Boxtel in de voorronde om het nationale volleybaljeugd- kampioenschap. In deze voor ronde wist ZVH een plaats bij de eerste acht van Nederland te bevechten. De heren A-junioren van ZVH gingen met een man minder de strijd in. Brent Kouwenhoven liep in het gips, daar hij een enkelbles sure had opgelopen op een training. Tijdens de wedstrijden in Boxtel viel Rik Wiggers uit wegens een rugblessure, zo dat er nog slecht zes fitte spe lers overbleven. Deze wisten op een gedeelde eerste plaats te eindigen met DUO en zo een ticket voor de finaleronde te bemachtigen. De heren B-jeugd van ZVH wist in Boxtel een goede in druk achter te laten en als eerste te eindigen, Alcom-Ca- pelle achter zich latend. Ook zij spelen op zaterdag 11 juni om het nationale kampioen schap. De dames van ZVH-C wisten middels drie gewonnen wed strijden en een gelijk spel eveneens de eindronde te ha len. ZVH speelde gelijk tegen Morres-Hulst, die tweede werd achter ZVH. Voor de jeugdteams van ZVH is het een goede prestatie zich te klasseren bij de eerste acht teams van Nederland en zij kunnen nog verder komen. De finale om het jeugdkampi oenschap van Nederland wordt zaterdag 11 juni ge speeld. De dames C-jeugd gaat naar Almelo toe, terwijl de heren A- en B-jeugd in de sporthallen van Ootmarsum en Enschede spelen. ZEVENHUIZEN - De jaar lijkse zeilhappening ‘Nacht van Zevenhuizen* wordt ge houden van zaterdagavond 11 juni om zeven uur tot zon dagmiddag 12 juni één uur. De watersportvereniging Ze venhuizen (jachthaven De Eendracht) houdt deze tradi tionele 18-uurs-zeilrace op de Rottemeren. Wie zin heeeft mee te doen of meer informatie wil hebben kan contact opnemen met Ro bert Nolten, Coolhaven 180A, 3024 HR Rotterdam, tel. 010- 4779189 en Bart de Boer, tel. 010-4292021. Zeilers die na zich alsnog willen inschrijven kunnen dit uitsluitend doen op zaterdag 11 juni tussen 15.00 en 17.00 uur. Het in schrijfgeld is dan ƒ35,-. Elke deelnemer dient zich mini maal twee uur voor de start (dus voor 17.00 uur) te mel den bij de wedstrijdcommis- sie. Gedurende de Nacht van Ze venhuizen zijn toeschouwers welkom in het clubhuis en bij de op het terrein aanwezige stands. Tijdens de start, maar vooral tijdens de finish worden zij natuurlijk ter aan moediging van de zeilers op de steigers en op de landtong verwacht. Voor de jeugd bestaat de mo gelijkheid te varen in de jeugdklasse. Er wordt dan ge varen op zaterdag van 19.00 uur tot 23.00 uur en op zon dag van 08.00 tot 13.00 uur. WADDINXVEEN - Vor de Waddinxveense tennisvereni ging zijn zes van de zeven competitiedagen zijn voorbij. De damesteams 4 en 5 zijn al zeker van promotie. Team 4 degradeerde vorig sei zoen naar de 4e klasse en staat daarin nu weer boven aan. Zij keren dus terug naar de 3e klasse. klassering. In de middenmoot wist J. Stam A. Prins te verslaan. T. Kuiper moest er toch aan ge loven tegen A. v.d. Starre. E. Ket en J. Smit kwamen remi se overeen. Verder bevindt F. Ritter zich blijkbaar in een schaakdalletje. Hij leed op nieuw verlies tegen D. van Offeren, die trouwens is met een flinke opmars bezig is. T. van Bruggen kon tegen M. Moerland niet opnieuw voor een verrassing zorgen en ging nu toch echt met lege handen naar huis. J. Muit en R. Kloet deelden de punten. P. van Of feren, al weken van slag, kreeg een nederlaag om zijn oren van H. Keus. Dat betekende een feestelijke afsluiting van een succesvol seizoen voor basketbalvereni- ging Waddinxveen Flyers. Vooral de jeugd deed ditmaal van zich spreken met vijf kampioenen. Met meisjes ju nioren 1, meisjes kadetten 2, meisjes passarelle 1 en 2 en de benjamins timmerde de vereniging flink aan de weg. Voeg hierbij een tweede plaats voor meisjes junioren 2 en een derde plaats voor meisjes kadetten 1 en het succes is compleet. De jongenskant bleef qua re sultaten een beetje achter bij maar ook hier draaiden, vooral jongens ka- J het hoogste kernniveau aardig mee. Het beleid van Flyers om de jeugd voorrang te ge ven begint, mede dankzij de financiële steun van Leider- om te zetten. De koploper speelde met de zwarte stuk ken tegen W. v.d. Hoek. W. v.d. Hoek kon het niet bolwer ken tegen de zwartspeler en ging dan ook met lege handen naar huis. T. v.d. Oord zette simpel T. Wiersma opzij. De op de derde plaats staande W. Hennink haakte af door J. v.d. Born een puntendeling toe te staan. Verder in de top-10 een knap pe remise van A. Kardol te gen H. van Woudenberg. H. ieders lichamelijke Jac. Brand legde beslag op de Smitskamp, een goede top-10 derde plaats door een 21-19 schaker, moest L. Willemen ----- een remise toestaan. L. Wille men, nog maar twee jaar bij de senioren spelend, weet het 7-6 7-6. Joke v.d. Loo had weinig tegenstand in DE (6-0 6-0). WADDINXVEEN - De 45-jarige Cor Makkes uit Stellendam gaat het komende seizoen het eerste herenteam van de Waddinxveense volleybalvereniging CVB Bank Be Fair trainen. Hij is aangetrokken omdat Cees Swets, die het af gelopen seizoen trainer was, ermee opgehouden is. Cees Swets blijft overigens wel bij Be Fair, onder andere als j eugdcoördinator. Cor Makkes komt van de gro te vaart en begon op zijn 23e te volleyballen in Hellevoet- sluis bij Ibis. Hij schopte het tot Ibis 1, dat toen promotie klasse speelde. In 1982 begon hij met het ge ven van trainen aan recrean- ten-dames. Cor Makkes was daar succesvol en behaalde vervolgens de A-cursus voor trainers. Hij hielp de dames van TOP uit Brielle naar de derde divisie en trainde enke le teams van Ibis. Het afgelo pen seizoen trainde hij heren 1 van Ibis, dat evenals het eerste herenteam van Be Fair promotieklasse speelt. Cor Makkes noemt zichzelf ’eerlijk fanatiek’. Daarmee bedoelt hij dat hij bij voor keur met praten en uitleggen de spelers dingen duidelijk maakt, in plaats van met schelden en schreeuwen, zo als sommige andere trainers doen. De nieuwe volleybaltrainer vindt de selectie werklustig. Hij streeft in eerste instantie naar behoud van het team in de promotieklasse. Dat is een voorzichtig plan, maar er zijn veel talentvolle spelers uit het eerste team weggegaan, onder andere Peter Noorlan- der, die naar Radius vertrok. De gaten zijn opgevuld met spelers van het tweede team en van de A-jeugd. Er moet een hoop aan teambuilding gedaan worden. Cor Makkes zal eerst proberen het blok en de verdediging op orde te krij gen (daar schortte het het af gelopen seizoen nogal eens aan) en vervolgens zorgen voor snelheid en variatie. Lions de routes pas enkele dagen voor Pinksteren bin nen. Ook is er vanuit Waddinx veen op aangedrongen dat er in Zoetermeer en Alphen aan den Rijn betere en duidelijke routebeschrijvingen komen en dat daar meer aanwij- zingspijlen dienen te komen. Want ook daar kon nog wel wat aan worden verbeterd. De Lionsclub Waddinxveen hoopt dat het de deelnemers van dit jaar en ook vele ande ren er niet van zal weer hou den om volgend jaar met Pinksteren weer mee te doen aan de fietstocht ‘Omloop van die, na een spannende wed- het Groene Hart*. strijd, in een 14-21, 17-21 Want door aan deze jaarlijkse overwinning eindigde voor fietstocht deel te nemen Herman Simons. fietstocht wordt i conditie verbeterd en draagt men fietsend bij aan een stukje vakantie vreugde voor gehandicapten en langdurig Vries, de weduwe van Ger zieken. Een doel dat de moei- m- j te waard is. de wisselbeker uit. j en werden kampioen. Ondanks dat er maar één wedstrijd was, waren de tri bunes vol. De meisjes van coach Gea Kok begonnen ze nuwachtig aan deze wed strijd. De onderlinge stand in de competitie was 1-1. De eerste helft ging de wed strijd gelijk op, met Flyers aan de positieve kant van de score. Ruststand 12-16. De 1' tweede helft begon Flyers uit stekend en hier werd uitein delijk de basis gelegd voor de overwinning en het kampi oenschap. Einduitslag 24-37. Hierna kon Roel Kraayeveld, jeugdcompetitieleider van de kern Den Haag, de kampi- de meisjes, oensvaantjes uitreiken. Niet d alleen aan meisjes passarelle detten en junioren, op sarelle 1, want de meisjes van In tegenstelling tot vorig jaar, toen er een harde tot storm achtige wind stond, was het nu goed fietsweer. Weinig wind en geen regen, alleen had er wat meer zon kunnen schijnen. Door het weer aangetrokken hebben op Tweede Pinkster dag zo’n 150 mensen uit Wad dinxveen aan de fietstocht deelgenomen. Vorig jaar wa ren het er 100. De opbrengst van de Lionsclub in het Gou- I wedorp bedroeg bijna ƒ850,-, welk bedrag onderdeel uit- maakt van de totale op brengst van 65 mille van alle serviceclubs in Midden-Hol- land. Ondanks het redelijk goede fietsweer en de mooie routes lag er toch een schaduw over deze fietstocht. De opgegeven afstanden bleken helaas bij lange na niet te kloppen, met als gevolg dat de (ook jeugdi ge) deelnemers voor de diver se afstanden veel te veel kilo meters méér moesten fietsen. Door de centrale organisatie zijn ernstige fouten gemaakt met het uittellen van de kilo meters. De Lionsclub Wad dinxveen stond hier geheel buiten, maar toch voelen ze dit zelf als volstrekt onaan vaardbaar. De Lions bieden dan ook hun welgemeende ex cuses aan voor dit ernstig on gemak. Hoewel wordt beseft dat daarmee het ondervon den fietsleed niet is weggeno- WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense tafeltennis vereniging Kwiek is het tra ditionele toumooi om de Ger Teunissen-cup gehouden. De ze 29e editie was bestemd voor de competitieklasse 2 en werd gewonnen door Kwiek- spelker Herman Simons. De Gouwenaar Ger Tennis sen werd in de jaren vijftig lid van Kwiek. Met groot enthou siasme nam hij deel aan ver enigingsactiviteiten en - hoe wel hij nooit bestuurslid was - werd op hem nooit tevergeefs een beroep gedaan voor het werk in de club. In 1964 kwam hier een ab rupt einde aan toen Ger Ten nissen op 39-jarige leeftijd overleed ten gevolge van een hartaanval. Het toenmalige bestuur van Kwiek besloot ter nagedachtenis een wissel beker in te stellen die jaar lijks bestreden zou worden door een andere competitie klasse van de NTTB-afdeling Gouda, dit jaar dus voor de 29e keer. Van diverse verenigingen uit de Goudse afdeling hadden zich negen deelnemers aan- WADDINXVEEN - De op Tweede Pinsterdag voor de 12e keer gehouden fietstocht ‘Omloop van het Groene Hart* heeft in totaal 65.000 gulden opgebracht. De organiserende Lionsclubs zullen dit geld geven aan De Zonnebloem om lamgdurig zieken, gehandicapten en hulpbehoevenden in Midden-Holland korte vakanties te kunnen aanbieden. men wordt gegarandeerd dat hiervan volgend jaar geen sprake meer zal kunnen zijn. De dinsdag na Pinksteren heeft over deze kwestie reeds overleg plaatsgevonden en daarbij is van de kant van de Lionsclub Waddinxveen ge steld dat vóór de herfst nieu we routes met routbeschrij- vingen voor volgend jaar bin nen moeten zijn, zodat deze tijdig kunnen worden gecon- gemeld. Verdeeld over twee troleerd. Dit jaar kregen de meerkampen werd een aan- trekkelijk tournooi verspeeld opkomst van de schakers, die waar vaak zeer boeiende wed- er nog geen genoeg van krij- strijden waren te zien. Per gen. meerkamp gingen er tenslot- Aan de top duurt de strijd om j-1- J. je kampioenstitel voort. B. Jansen (1) en T. v.d. Oord (2) 21-10 overwinning op Bart van Maaren. Mevrouw M. de Teunissen, reikte ook dit jaar goede resultaten te behalen met een voor hem hoge eind- I 3 oensvaantjes uitreiken. Niet 2, maar ook aan meisjes pas- Z_) 1C7J7U-X€/C7ftt ÖLU1JLU. VUU1 X' iy Cl »-UcXft 1YC LUCL1 UU UCbllb&lllgö WCU' j strijd meisjes passerelle 2 tegen Woody Blues op het pro gramma. Deze wedstrijd werd vrijdagavond gespeeld in sportzaal De Duikelaar. De Waddinxveense meisjes wonnen I O w»«-»/-»-v. <-»<->»-> c ViAncrctn Vornniunmi Q5 Tiivo, vac van uci ocinuicn opuiunu, wccu 1 coach Anita van Unen waren kampioen geworden, doordat de medekandidaat onver wacht de laatste wedstrijd dorpse ^bouwbedrijf Noorlan- verloor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 25