Zwemmers De Gouwe waren goed op dreef Sensationeel verlies koploper B. Jansen Rowah-handbalkamp was een daverend succes Bokaal biljarters terug na telfout Waddinxvener leidt de landelijke bridgebond WADDINXVEEN- De bridgeclub Waddinxveen, die inmid dels het ledental van 200 heeft overschreden, is trots op het feit dat op zaterdag 4 juni in Aardenburg de Waddinxvener ir. Laurens Hoedemaker (Machtelderf) is gekozen tot voor zitter van de Nederlandse Bridge Bond. Rowah-dames oefenen op derde klas-niveau B-diploma’s Gouwebad Toan-examens René Scharff De Sperwer Uitwisseling schaakjeugd Eerste en tweede plaats voor Florida Nieuw clubrecord Letteke Broekman Antilope-jeugd in competitie Sprintspecialist Wim Scholtes in Waddinxveen Meisjesploeg TOOS tweede WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUN11994 Bergen krachtsverhoudingen I I De (juiste) eindstand luidt: 1. De Snip 12 gespeeld 58 pun ten en Ónder Ons 12 gespeeld 58 punten; 3. Royal 12 ge speeld 42 punten; 4. Sport- WADDINXVEEN - Zaterdag 4 juni werden door de Wad- dinxveense sportleraar René Scharff in de gymzaal aan de Staringlaan examens afgeno men voor de eerste Toan (eer- Het handbaljaar zit er voor de handbalsters van Rowah bij na op. Deze maand spelen de sters bijzitten om volgend sei zoen comfortabel in de com petitie mee te kunnen draai en. Dertig gezwom- Alberto Dijks- laar 2 34 42; R.A. van der Ma de 3 6 7 20 22 23 41 43 46 47 57; E. van Beek 4 5 16 17 19 26 32 35 37 38 39 40 45 49 52; In Almere scheen zondag 5 juni de zon, maar stond er ook een stevige wind om het de deelnemers ietwat lastig te maken. Er moest tweemaal een parcours van een halve marathon worden afgelegd, die in het Fanny Blankers- Koen Sportpark begon en te vens eindigde. examengedeelte werd afge sloten met demonstraties Shaolin Kempo en Shaolin Kung Fu. De leerlingen die slaagden voor het examen behaalden de instructeursgraad Shaolin Kung Fu en zijn bevoegd om een eigen school te beginnen. De studenten die na een trai ning van negen jaar (waar van de laatste anderhalf jaar zonder onderbreking) exa men deden voor de eerste dan waren Richard Scharff, Kalai Beloid, Halit Arslan en John Korpershoek. Inmiddels zijn in het 27-jarig bestaan van de sportschool van René Scharff in totaal 18 leerlingen, onder wie twee Duitsers, opgeleid tot instruc teur snive au. Leerling Kees de Jong, die reeds in het bezit is van de eerste dan en de bijbehorende instructeursgraad, heeft za terdag examen gedaan voor de tweede Toan (tweede dan) Shaolin Kempo. Atlete Letteke Broekman fi nishte in een tijd van 3 uur en 25 minuten en 51 seconden en keek daarmee tevreden te rug om binnen drie weken twee marathons te lopen. Met deze tijd behaalde zij tevens een nieuw clubrecord bij An tilope in haar categorie da mes veteranen II. dames nog een tweetal tour- nooien, waarna de welver diende vakantie aanbreekt. In mei stonden nog vier zwa re oefenwedstrijden op het programma. Dat betekende o nog een flinke krachtsinspan- derde plaals wisten ze alsnog tot een keurige winst te ko men en zodoende een ver diende tweede plaats in de wacht te slepen.De B-meisjes van Rowah waren ingedeeld in de zwaarste poule. Hoewel ze prima partij gaven, konden ze niet in aanmerking komen voor een van de hoofdprijzen- Spectaculair - als altijd - wa ren de wedstrijden van de nen tegen Sander de Quark 14-18 02-15. HD-3 tweede Fa bian van Minnen-Alberto Ruitenberg. GD-3 tweede Fa bian van Minnen-Madelon Gelderblom tegen Ruitenberg-Evelijn hoorn 15-02 5-15 10-15. DE-3 eerste Madelon Gelderblom tegen Chantal Epping 11-01 11-04. DD-3 eerste Madelon Gelderblom-Nicky v.d. Wal tegen Lucinda Visser-Maaike v.d. Zwalus 09-15 15-05 15- 03. DE-2 eerste Maaike v.d. Weij tegen Siska de Bruin 11- 04 11-04. DD-2 eerste Maaike v.d. Weij-Esther van Damme tegen Ciska de Bruin-Linda Gorter 15-1118-13. HE-2 eer ste Dennis Steenland tegen vereniging De Snip de C.A. van der Hooft-bokaal uit han den van sportweekvoorzitter E. Overdam, maar toen bleek opeens dat er een telfout was gemaakt door wedstrijdcoör- dinator Verhagen. Uiteraard veroorzaakte een en ander opschudding en hi lariteit, maar na goed onder ling overleg is besloten de teams van De Snip en Onder Ons in een kruisfinale uit te laten maken wie de echte kampioen gaat worden. WADDINXVEEN - Het biljarttournooi voor teams in het ka der van Sportweek Waddinxveen krijgt onverwachts nog een staartje. Hoewel de laatste wedstrijd gepland stond voor donderdag 2 juni bleek na de prijsuitreiking dat een telfout debet was aan de juiste uitslag. Aanvankelijk ontving biljart- vrienden 12 gespeeld 34 pun- ten. Dinsdag 14 en donderdag 16 juni speelt team A van De Snip tegen team B van Onder Ons en op 16 juni speelt team B van De Snip tegen het A- team van Onder Ons. Mochten deze biljartwedstrij den gelijk eindigen, dan zal direct het moyenne bepaald worden zodat direct duidelijk is de Waddinxveense biljart- kampioen is van 1994. De wedstrijden worden ge speeld in café Sport (Kerk straat). De toegang is uiter aard vrij en de aanvang van de wedstrijden is 20.00 uur. Het belooft voor de biljarters een spannende aangelegen heid te worden. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenver eniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit La Ferté-Bernard. Weersgesteldheid krachtige veranderlijke wind. Afstand 518 km. In concours 239 dui ven. Gelost om 07.00 uur. Aankomst eerste duif 13.37 uur. Laatste duif 14.05 uur. Snelheid eerste duif 1300 m.p.m. Uitslagen: J. Verbakel 1 8 14 WADDINXVEEN - Evenals vorig jaar is er aan het einde van het schaakseizoen een uitwisseling georganiseerd tussen de schaakjeugd uit Waddinxveen en Moerkapel- le. Daarvoor was de schaak vereniging Moerkapelle eerst te gast bij de Wadddinxveen- se Schaak Vereniging WSV Tijdens de eerste ontmoeting bleek al gauw dat WSV de overwinning niet meer kon ontgaan. De jeugd van schaaktrainer Wim van de Hoek was vooral sterk in de breedte. Op de eerste vier borden was het echter de ploeg van Ben van Geffen en Gerard van Ommeren, die de punten pakten. Dat waren Sven Stange, Binlam David, Jesse van Elteren en Hugo van Elteren. Uitslag van de eerste wedstrijd was 12-4 in het voordeel van WSV. Tij dens de return in Moerkapel le waren de rollen in het team van Moerkapelle omgedraai- d.Het waren ditmaal vooral de jongens aan de laagste acht borden, die de punten voor Moerkapelle pakten. In de top wonnen Tïemen van Bruggen, Ivo de Vries en Ri chard Vbets voor Waddinx veen en Jesse van Elteren, Gerben Bergacker en Geer- ten Hoeflaak voor Moerkapel le. De uitslag van de tweede wedstrijd was 9,5 - 9,5. aankomst vrijwel meteen ’ge huisvest’ konden worden. Meteen ook in de middag stond een aantal activiteiten op het programma voor zowel de jonge jeugd, als voor de as piranten. De avond stond in het teken van een flinke handbaitraining en onderlin ge handbalwedstrijden. Voor diegenen die de avond wilden afsluiten met een flit sende disco, organiseerde de gastvereniging Berdos een oorverdovende discoavond; de meeste jeugdleden prefe reerden overigens het hand bal.De tweede dag van het handbalkamp stond in het te ken van een fotopuzzeltocht en een meerkamp. Aan deze meerkamp namen circa vijf entwintig teams mee, samen gesteld uit alle in Bergen kamperende handbalvereni- der de 10 jaar werd door Arij- anne v.d. Valk gezwommen in een tijd van 1.39.3. Bij de jon gens door Mike Facey in een tijd van 1.38.1. Op de 200m. rugslag werd Catharina v.d. Valk bij de 16-jarigen tweede in een tijd van 2.44.3. Inge v.d. Schrier werd eerste in 2.36.0 en ook nog eerste op de 200m. schoolslag in 3.05.0 bij de 14-jarigen. Wilke v.d. Valk werd derde in 2.53.0 bij de 15-jarigen en Diana v.d. Zijden werd derde bij de da mes in 2.46.2. Bij de jongens onder de 14 jaar werd Marcel Zijderhand tweede op de 200m. wissel slag in 2.38.4. Mark Nahon bracht het tot de derde plaats in 2.32.3 bij de jongens onder de 16 jaar. Bij de jongens on der de 18 jaar was het Antoi ne Calis die eerste werd in 2.27.0. Bij de heren waren de eerste twee plaatsen voor De Gou we. Mark v.d. Zijden werd eerste in 2.13.3 en Jan-Wil lem v.d. Hoek tweede in 2.17.7. Tot slot werden de estafettes 4xl00m. vrijeslagbij de meis jes gewonnen in 4.31.7 en de tweede plaats bij de jongens met de 4x200m. vrijeslag in 9.22.2. Frank Proost 15-01 15-06. HD 2 eerste Dennis Steen- land-Reinier Hamelink tegen Frank Proost-Maarten Dick- hoff 15-12 15-07. Hugo van Bergeijk en Emiel van Boxtel kwamen te vroeg de latere winnaars tegen waardoor ze het niet redden. Op het Shuttlek-toemooi werd door Florida in de B- poule meegedaan door het team met Linda Hartwijk, Davina Stalder, Leoni van Esseveld, Karsten van der vlist, Fedde van der Weij en Rogier Poldner. In poule-B werd gespeeld te gen de teams van Shuttlek 2, Lekkerkerk 2, Schoonhoven 2 en Shuttlek 3. Alle partijen werden met ruim verschil ge wonnen. In de finale werd ge speeld tegen de winnaar van poule-A Ouderkerk. Deze fi nale werd verloren met 22-7. Ouderkerk werd eerste en Florida werd tweede. WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense sportclub Antilope liep onderwijzeres Letteke Broekman het afgelo pen weekeinde haar 26e ma rathon, .deze keer in haar nieuwe categorie dames vete ranen II. Koploper B. Jansen speelde met de witte stukken tegen L. Ellers, nummer 10 op de ranglijst. Het was een gelijk opgaande partij, waarin de zwartspeler met gedurfd en aanvallend spel zich niet in de verdedi ging liet drukken. De koploper kon niet voldoen de tegengas geven en werd langzaam teruggedrongen, waarna L. Ellers met een mooie uitgevoerde combina tie zijn tegenstander wist mat te zetten. W. Hennink wil proberen toch minimaal de derde plaats vast te houden. Tegenstander T. Wiersma werd hiervan het slachtoffer. H. van Wouden berg speelde dit seizoen regel matig zeer sterke partijen. Tegenstander J. van Gort ging na 10 zetten de teil in. L. Willeman, al vaker positief in het schaaknieuws dit sei zoen, zette verrassend J. Stam opzij. A. Kardol moest zich bij een nederlaag neer leggen tegen T. v.d. Oord, die dus de koploper zeer dicht is genaderd. Verder nog een knappe remi se van J. v.d. Bom tegen E. Philipse. De laatste wedstrijd in de top-10, P. de Niet tegen H. Smitskamp, leverde een puntendeling op. De witspe- ler speelde het Schotsgam biet, waardoor zwart met een benauwde stelling werd opge zadeld. Zwart offerde daardoor een stuk voor drie pionnen, waar na er een opmars van zwarte pionnen en een tegenaanval van wit ontstond. Na een zeer ingewikkelde stelling bood H. Smitskamp remise aan, wat 1 Eveneens een verheugende gebeurtenis voor de bridgeclub Waddinxveen is de verkiezing van de Waddinx- vener Dick Schutte (Soubur- ghlaan) tot wedstrijdleider van de door de Nederlandse Bridge Bond, district Rotter dam, te organiseren competi ties. De eindstand van de vijfde competitieronde, donderdag- groep, ziet er bij de bridgeclub Waddinxveen - waar het nieuwe speelseizoen begint op donderdag 1 sep tember - zo uit: Groep A: 1. dames Sijthoff en Luiten 60.417%, 2. Echtpaar Anker 60.301%, 3. Echtpaar Hoedemaker 55.046%, 4. Me vrouw Berends en de heer De Beer 54.225%. Uit Groep B promoveren naar Groep A: 1. Dames Van Delft en Slob 56.062%, 2. Mevrouw De Redelijkheid en de heer Kok 56.042%, 3. Dames Van der Meer en Balvert 55.816%, veruit de snelste met de tijd van 1.13.8. Haar vriendin Danny Matheeuwsen werd ook eerste met de tijd van 1.15.0 en Catharina v.d Valk werd derde in 1.19.9 bij de meisjes onder de 18 jaar. Bij de dames was het Sandra Berckenkamp die voor een verrassing zorgde en tweede werd in een tijd van 1.11.8. Bij de jongens en heren werd de 100m. schoolslag gezwom men. Bij de jongens onder de 10 jaar zwommen Sander van Lienden en Patrick van Keu len mee. Zij zwommen dit in tijden van respectievelijk 1.18.9 en 1.40.1. Robin van Lienden en Viktor Terlaky zwommen bij de jon gens onder de 12 jaar in tij den van 1.29.4 en 1.33.0. Mark Nahon zwom bij de 16- jarigen een tweede tijd in 1.17.5. Antoine Calis ging voor de eerste plaats en kreeg deze ook in een tijd van 1.15.8. bij de jongens onder de 18 jaar. Bij de heren was De Gouwe dominerend. Mark v.d. Zijden werd eerste in 1.08.5, Martijn v.d. Maagdenberg werd twee de in 1.10.3 en Jan-Willem v.d. Hoek werd derde in 1.13.9. De 100m. rugslag meisjes on- WADDINXVEEN - De C- en D-jeugd van de Waddinx veense atletiekvereniging Antilope (Alberdingk Thijm- laan) doen dit seizoen voor het eerst sinds jaren weer mee aan de competitie van KNAU-district West II. Niet allemaal zijn de deelne mers even succesvol, maar er worden in deze wedstrijden goede en hier en daar zelfs zeer goede prestaties gele verd. Reeds tijdens de eerste wedstrijd in Zoetermeer sneuvelden er enkele clubre cords. Daarna werden in Lis- se clubrecords gebroken. Het oude record uit 1985 van Merith van Hove op de 80 me ter horden MC werd door Na- tasch v.d. Wolf met niet min der dan 1,1 seconde verbeterd en op 13.6 seconden gebracht. Een formidale prestatie van dit 14-jarige meisje. Ook bij de jongens D werd op de 80 meter horden het clu- brecord van Erik de Bruin, in april nog op 15.5 seconden ge bracht, verbeterd. Michiel v.d. Leede deed het sneller en liet de jury 14.5 seconden klokken. Ook deze prestatie zal in de annalen van Antilope worden opgetekend. Erik de Bruijn vestigde in april nog een nieuwe record bij het hoog springen bij de jongens D en evenaarde deze prestatie in Lisse (1.45 meter). Van de 22 deelnemende ploe gen legden de jongens D van Antilope na de eerste wed strijd beslag op een prachtige derde plaats met 4177 pun ten. Bij de wedstrijd in Lisse werden 4316 punten behaald, doch een nieuwe tussenstand is op dit ogenblik nog niet be kend. WADDINXVEEN - Woens dagavond 22 juni om zeven uur zal er op de atletiekacco- modatie aan de Alberdingk Thijmlaan een speciale sprinttraining worden gege ven door de bekende atleet Wim Scholtes uit Waterin gen. Hij is uitgenodigd door het bestuur van de Waddinxveen se atletiekvereniging Antilo pe. Wim Scholtes, lid van AV Sparta uit Den Haag, is actief in de leeftijdsgroep van 45 jaar en ouder en als trainer. De atleet behoort in zijn cate gorie tot de Europese top 3 en in de wereld bij de top 5. Zijn beste prestaties van dit mo ment zijn 100 meter in 11.3, 200 meter in 23.3, 400 meter in 51.6 en verspringen 5.95m. Wim Scholtes is Nederlands kampioen op de 100, 200 en 400 meter. De bedoeling van de spe- cialisatietraining aan de Al- bedingk Thijmlaan is dat er tips en technieken worden op gedaan door het trainers- corps van Antilope en daar voor speciaal uitgenodigde le den. Het accent van de trai ning zal liggen op coördintie, starttechniek en estafette- training. kelijk dat er tenminste drie of Maijolein van Tienhoven, Li- selot van Schie, Rosanna van Bruinessen, Tatjana Appel, Stephan Peterse, Pieter Ree kers, Joel Sloof, Tamara ten Berge, Debbie Langbein, Ge- of twee nieuwe doelverdedig- offrey Klijn, Samantha van -*■-1 der Velden, Mariska Bos, Jac queline Verhoef, Merel Dor.- gelo, Helga van Schie en Na omi Verlaan. ging de strijd wel jongens als meisjes - ge- bruiken. Wie interesse heeft in het handballen bij Rowah kan contact opnemen met Ruud Sloof (tel. 01828-11066) en Kees Hoffmans (tel. 01828-13453). Zij kunnen vertellen wanneer de trainin gen plaatsvinden. Zonder verplichtingen kan iedereen enkele trainingen meema ken. WADDINXVEEN - Op de laatste jeugdtoumooien van het nu afgelopen badminton- seizoen bij Quo Vadis in Mijnsheerenland en het Shuttlek jeugdtoernooi in de krimpenerwaard is door een kleine delegatie de Waddinx veense badmintonclub Flori da uitstekend gepresteerd. Met vier spelers en twee speelsters werden bij Quo Va dis in een individueel toer nooi 7 eerste en 2 tweede plaatsen behaald. Bij Shutt lek werd in poule B (10- tot en met 13-jarigen) de tweede plek gepakt. Het Shuttlek-toemooi was een teamtoernooi. Dat de 6 bij Quo Vadis allen zeer goed presteerden blijkt uit de be haalde resultaten. De tijdens de afgelopen competitie ge constateerde vooruitgang werd hier bevestigd. Uitslagen Quo Vadis. HE-3 halve finale. Fabian van Min- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 2 juni werd de 35e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV gespeeld. Tijdens de vorige ronde leek het erop of de kampioen al vaststond, maar door het sensationele verlies in de laatste ronde van koploper B. Jansen en de winst van tweede schaker T. v.d. Oord zal de laatste competitieronde van deze week een mogelijk verras sende ontknoping krijgen, mede gezien het minimale pun- tenverschil tussen beide spelers. door witspeler P. de Niet werd geaccepteerd. T. Kuiper versloeg verras send M. Moerland. E. Ket en H. Heus kwamen remise overeen. Opnieuw een sterke partij van D. van Offeren. Nu werd A. v.d. Starre het slacht offer. F. Ritter eindigt dit seizoen in een schaakdal. Nu een neder laag tegen J. Smit. T. van Bruggen moest opnieuw een nederlaag incasseren tegen H. Brinkhorst. Eveneens winst voor C. Asscheman te gen J. Muit. J. Muit zit duidelijk in een ander schaakjasje dan vorige seizoenen. L. v.d. Haven (ju nior) en J. v.d. Haven (senior) blijken van gelijke sterkte, remise dus. R. Kloet won weer eens, nu van J. v.d. Hei den. A. Versluis kon het niet bolwerken tegen R. de Vries. In de kelder van de Waddinx veense schaakafdeling moest J. van Sandijk opnieuw met een nederlaag genoegen ne men. Winnaar werd P. van Offeren. H.E. van Offeren en J. Verdoom kwamen remise overeen. D.J. van Offeren won zeer verrassend van J. Auad. G. Torenbeek wist C. Alblas met lege handen naar huis te sturen. Na de komende en laatste ronde is er één week schaak- rust. Op donderdag 23 juni begint het zomerschaak voor clubschakers en huisscha- kers die de schaakstukken niet met rust kunnen laten. Plaats van handeling is Het Zuidhonk (Zuidplaslaan), waar de Stichting Wijkwe k De Zuidplas de mede-organi- sator is. gingen en vond, gezien het weer, in de sporthal van Ber- gen plaats.Reeds in de mid- ste dan) Sahoïin Kempo. Het tig en zeventig leden en begeleiding bezocht de jonge hand- dag begon, het Jregeleidmgs- pareren van de pannekoek- maaltijd. Ongeveer driehon derd pannekoeken van hoge kwaliteit werden gedurende enkele uren, terwijl de kinde ren deelnamen aan de meer kamp, gebakken. Binnen een kwartier wist de Rowah- jeugd dit noeste bakwerk tot op de laatste kruimel te ver orberen. Een standspel voor de oudere jeugd en nog een kort bezoek aan de disco voor de jongste handballers en handbalsters stond voor de avond op het programma. En natuurlijk vroeg naar bed voor de wed strijden van de laatste dag. Alle teams van Rowah kwa men tot een goede prestatie. Opvallend was de eerste plaats van het welpenteam, dat alle vier de wedstrijden tegen Noordhollandse vereni gingen ruim wisten te winnen en daarmee vanzelfsprekend de eerste plaats wisten te be halen. Maar ook de jongens- en meisjesaspiranten (A)- teams kwamen prima voor de dag. De jongens van Rowah wonnen hun eerste drie wed strijden royaal en moesten aan het eind van de dag tegen rivaal Ancora strijden voor de eerste en tweede plaats. De snelheid van de tegenstander Ancora hield de jongens net van de eerste plaats; het re sultaat was er niet minder om.De meisjes (A) van Rowah moesten maar liefst vijf wed strijden spelen. De eerste drie wedstrijden werden gemak kelijk gewonnen, met mon- steruitslagen van 8-2 en 6-2. De vierde partij moesten de meisjes echter het hoofd bui ten voor de latere winnaar ESB. In de laatste wedstrijd van de dag om de tweede en WADDINXVEEN - De meis jesploeg van TOOS-gymnas- tiek is tijdens de finale van de tumcompetitie op een tweede plaats geëindigd met 155.30 punten. De Waddinxveense turnsters moesten de ploeg van Heres uit Bodegraven (156.55) voor laten gaan. Het verschil was echter het hele seizoen nog niet zo klein geweest. Bato uit Woerden behaalde met 147.35 de derde plaats en OSS uit Zevenhui zen werd vierde met 142.76 punten. De eerste plaats in het individuele klassement ging wel naar een TOOS- turnster. Anke Lutz turnde een uitstekende wedstrijd met een eerste plaats bij sprong (8.35), een tweede plaats bij lange mat (8.20) en brug (8.40) en een derde plaats bij balk met 8.05. Ook de andere turnsters leverde goede prestaties. Bij de sprong was de derde plaats voor Linda Asschemans met 8.10 punten. Bij de lange mat ging de overwinning naar Sylvia Verbree met 8.55 en was de tweede plaats voor Wieke van Vuuren met 8.20 punten. De totalen waren: Anke Lutz 33.00, Sanne van Vuuren 31.60, Sylvia Verbree 30.20, Wieke van Vuuren 30.15, Linda Asscheman 29.25, Nelleke Droge 28,95 Miranda Rutjens 28.95. 4. Mevrouw Nijhof en de heer Vaandrager 53.385%. Uit Groep C promoveren naar Groep B: 1. Echtpaar Dessing 55.323%, 2. Echtpaar Van Termey 54.917%, 3. Dames Verbakel en Van Dort 52.479%, 4. Echtpaar De Voogd 52.431%. Uit Groep D promoveren naar Groep C: 1. Dames Hen driks en Oostendorp 57.349%, 2. Heren Van Dort en De Jong 56.358%, 3. Heren Anker en Anker met 54..470%, 4. Mevrouw Ver- wey en de heer De Groot 52.448%. Met deze laatste ronde kon ook de stand voor het club- kampioenschap worden opge maakt met als resultaat: 1. Heren Schoenmakers en Den Boer met 52.530%, 2. Echt paar Kuypers 52.227%, 3. Echtpaar Anker 51.573%, 4. Echtpaar Verwoerd 51.472%, 5. Echtpaar Eelkman Rooda 50.075%. WADDINXVEEN - De zwemdelegatie van het Waddinxveense De Gouwe won weer een kringwedstrijd. De Waddinxveners waren goed op dreef en zwommen weer menig record en medailles bij elkaar. Bij de dames was het de jeug dige Inge v.d Schier die derde werd op de 50m. vrijeslag in een tijd van 34.6. Bij de heren werd er de 50m. rusgslag ge zwommen. Dit resulteerde in een tweede en derde plaats voor respectievelijk Jan-Wil- lem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden in tijden van 29.1 en 29.2. Bij de meisjes en de dames werd ook de 100m. vlinder slag gezwommen. Bij de meis jes onder de 12 jaar was Me lissa Dings voor de eerste keer in actie voor De Gouwe en deed dat met een keurige tijd van 1.39.2. Kim Midden dorp was hier de snelste en tikte aan in een tijd van 1.24.9. Bij de meisjes onder de 14 jaar werd Wendy Zirkzee der de in een tijd van 1.24.7. Mi chelle Nahon tikte hier aan in een tijd van 1.32.5. Onder de 16 jaar was Inge v.d. Schier ning voor de Rowah-dames. Toch presteerde Rowah zeker niet onverdienstelijk in de oe fenwedstrijd. Ondanks afwe zigheid van de vaste keepster en een aantal speelsters wist Rowah zich van haar beste kant te laten zien. Tegen derde klasser Vires Celeritas werd afgelopen zon dag de laatste oefenwedstrijd w afgewerkt. In een spannende jongste jeugd. De mini’s (kin deren van zes jaar) trokken flink wat publiek en konden laten zien, dat ze heel wat ta lent hebben. de Rowah-mini’s betekende dit toumooi in we zen de eerste echte handbal- wedstrijdjes. En hoewel de meeste partijen werden ver loren was het natuurlijk voor de meeste mini’s de dag van hun leven.Alle jeugdteams van Rowah trainen deze maand nog even door en spe len nog een tweetal tournooi- en. Daarna breekt de vakan tie aan. In het nieuwe seizoen WADDINXVEEN - In de afgelopen weken hebben de dames van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah, waar voor in sportpark ‘de Sniep' een verhard handbalveld wordt aangelegd, het handbalseizoen afgesloten met een aantal oefenwedstrijden tegen teams die uitkomen in de derde klasse van de afdeling Rotterdam. En dat is een klasse ho ger, dan waarin de Waddinxveense dames zelf in de compe titie uitkomen. Daarmee werd het toch zware handbaljaar op goed niveau beëindigd. De Rowah-dames, die dit jaar na de promotie van vorig jaar 21 44 51 53 54 60; H. Metse- verdienstelijk debuteerden in de vierde klasse, wisten in al le oefenpartijen prima partij te geven. Tegen het Goudse Vires Seleritas verloren de J. Troost 9 13 18; P. van der Rowah-dames afgelopen zon- Made 10; H. Vink 1115 56; D. dag met 8-9, maar wisten het Griffioen 12; P. Steenland 24 de derdeklasser nog moeilijk 48; N. Hoogerdijk 25 29 33 59; genoeg te maken. C.A: Bode 27 28; M. Verbeek 30 50; F. Rip 31 36; W. Hof man 55 P Noorlander Zn. en gelijkopgaande partij de monstreerde Rowah een soe pel lopende aanval, waarbij de kansen goed werden gecre- eerd. Alleen in de afwerking Voor was Rowah af en toe onzorg vuldig. Ook de break-out werd door Rowah minder dan in de competitie gebruikt. In de verdediging stond Ro wah goed haar mannetje. Met het reguliere verdedigings werk had Rowah nauwelijk moeite, doch met name de snelle aanvallen van Vires brachten de tegendoelpun ten. Rowah had het beste van het spel. De 5-4 achterstand hoopt Rowah haar jeugdcate- bij rust gaf eigenlijk niet goed gorie weer iets uit te breiden, de krachtsverhoudingen De vereniging kan nog heel weer. goed nieuwe jeugdleden - zo- Na de pauze L 1 zeer gelijk op. Beide teams kwamen vier keer tot scoren, waardoor de eindscore 8-9 werd. Belangrijker dan de doelpunten, was het goede sa menspel. Een aantal doelpunten van Rowha kwam ook voort uit snel aanvalsspel, waaronder drie fraaie treffers van Ineke Klijn en twee knappe scores van Sonja van Ham. Overige doelpunten kwamen op naam van Hennie de Schipper, Jo- landa Hoffmans en Syl Groe nendijk. In het nieuwe seizoen zal handbalvereniging Rowah gaan beschikken over een ei gen verharde handbalaccom- modatie. De werkzaamheden aan het veld startten maan dag 6 juni en zullen zeker af gerond zijn voor aanvang van het nieuwe handbalseizoen. Door over een eigen accom modatie te beschikken zal Ro wah frequenter en kunnen gaan trainen op tijd stippen die voor iedereen het beste uitkomt. Verwacht wordt dat dat de prestaties zeker ten goede zullen ko men. De damesgroep van Rowah is inmiddels zodanig gegroeid, WADDINXVEEN - Voor de tweede keer in haar bestaan or ganiseerde de Waddinxveense handbalvereniging Rowah het handbalkamp voor haar jeugdleden. Met tussen de zes- balclub met straks een eigen accomodatie in het spoprtpark team van Rowah met het pre- ‘de Sniep* het internationale jeugdtournooi in R—van nannotnot. (Noordholland) en knoopte daaraan meteen een driedaags kampeerkamp vast. Ondanks dat het weer niet super was, konden de jonge handballers en handbalsters van Rowah gedurende die drie dagen hun hart ophalen. En de resultaten tijdens het tournooi, dat op de laatste dag van de kampeerdagen plaatsvond, waren ook zeer bevredigend.Er werden een eerste plaats en twee tweede plaatsen behaald. Voor jeugd en begeleiding was het der mate geslaagd, dat tijdens de terugreis al de plannen voor het kampeerkamp voor vol gend j aar werden gemaakt. De Waddinxveense handbal vereniging reisde met nage noeg alle jeugdleden naar Bergen. Een aantal kwartier makers had reeds een aantal tenten, waaronder eèn twee tal grote legertenten, opge zet, zodat de kinderen na WADDINXVEEN kinderen hebben men voor het B-diploma in het Gouwebad De Sniep in Waddinxveen. De beoordelingscommissie bestond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Alle kandidaatjes ook beter hebben erg hun best gedaan en zijn dus allemaal ge slaagd. De namen van de geslaagden zijn: Maaike Hoekstra, Arjan van der Spek, Deborah Marek, Esther Kanselaar, Alexander Hoogenboom, Teun Kooij, Nivard van Nie- dat er op dit moment gedach- kerk, Suzanne Slagboom, Pe ten zijn om volgend jaar met ter van der Heide, Dorien de twee teams in de competitie Bruijn, Martine van der uit te gaan komen. Daarvoor Smissen, Robert Witkamp, is het overigens wel noodza- Bas Bennink, Arnout Alberts, vier nieuwe speelsters bij de selectie aansluiten. Daaronder moeten, door het wegvallen van keepster An- nemarie Verwaayen, ook een c I

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 23