9 SCHOON GENOEG VAN VUIL TAPIJT? Duf'smode HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. e o/ ’t Suytende heeft een overdekte binnentuin met vijver en volière Chem-Dru Zuidplassers blij met postkantoor i CDK BANK Zuidolaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Open huis Van ’t Hof V /O VOORJAARSKORTING Twee auto’s gestolen in Waddinxveen - f J- Chem-Dry reinigt en houdt uw tapijt als nieuw Woongebouw senioren met 71 gestapelde huizen Strijkensemble Passepartout in de Vrije School Boulers winnen in Hoek van Holland Scholen staan stil bij D-Day Pagina 9 WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 JUNI 1994 WEEKBLAD VOOR A. Bel voor gratis demonstratie, folder of offerte ER ZIJN JEANS EN JEANS HET VERSCHIL IN PASVORM EN KWALITEIT PAST U BIJ: Chem-dry R&O WADDINXVEEN e.o. 01828-30699 Tot 30 juni 1994 HYPOTHEEKCENTRUM Z^henaarider.^p Tel.: 01720-73818 I" bestuurder, die alleen in het voertuig zat, uit zijn auto be vrijden. De bestuurder is met een gebroken en een verbrij zeld been en een gebroken schouder naar het Groene Hart Ziekenhuis vervoerd. De Piasweg is een uur voor het verkeer afgesloten geweest. Donderdagavond vond een aanrijding plaats op de Ka naaldijk. Een auto stond stil om linksaf te slaan. Een 51- jarige bestuurster uit Bos koop was daarachter gestopt. Een 40-jarige bestuurster uit Gouda zag dit te laat en bots te achter op het voertuig van de Boskoopse. De laatste is ’t Suytende is een woonge bouw voor senioren bestaan de uit 71 gestapelde wonin gen en een gemeenschaps ruimte. Van de woningen zijn er 41 in de sociale huursector en 30 in de vrije (koop) sector gerealiseerd. Het huurgedeelte bestaat uit één woonblok van drie verdie- - pingen en het koopgedeelte bestaat uit twee woonblokk- ken, waarvan één met vier verdiepingen en de ander trapsgewijs oploopt van twee tot vijf verdiepingen. Het bouwplan is in opdracht Een 25-jarige Waddinxvener was rijdend over de Beije- rincklaan ter hoogte van de rotonde rechtdoor gereden. Er werd daarbij bebording van de rotonde vernield, ter wijl de auto naast de weg te gen een boom tot stilstand kwam. De bestuurder is even later in zijn woning aange houden. Hij bleek onder in vloed van alcohol. WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd zal demissionair CDA-staatssecretaris drs. E. Heerma van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) vol gende week donderdagmorgen 16 juni om half tien het woongebouw voor senioren ’t Suytende aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen officieel openen. Voor dit complex met 71 gestapelde woningen, een gemeenschapsruimte en een overdekt atrium met binnentuin sloeg Zuidhollands gede puteerde T.F.J. Jansen (WD) vorig jaar de eerste paal. van woningbouwvereniging SSW ontworpen door archi tect K. Jongelie van Topos Ar- chitekten BV (voorheen Tref fers en Polgar) uit Waddinx veen en gebouwd door bouw en aannemingsmaatschappij Boogaerdt Schmidt BV uit Stolwijk. De vrije sector koop- appartementen zijn voor re kening van Boogaerdt Scmidt verkocht door make laardij De Pater BV uit Wad dinxveen. Voor Waddinxveen heeft ’t Suytende unieke aspecten. Zo is er een overdekt atrium WADDINXVEEN - De wijk Zuidplas heeft het nieuwe agentschap van PTT Post in het winkelcentrum aan de Zuidplaslaan enthousiast verwelkomd. Met ‘Postkan toor KooT kunnen de Zuid- plassers weer postzaken in hun eigen wijk regelen. Daaraan kwam plotseling een einde toen drogisterij Zuidplas enkele jaren gele den om allerlei redenen be sloot met het postagentschap te stoppen in de binnenkort vijf jaar bestaande winkelga lerij. Het nieuwe postkantoor van PTT Post, dat in Waddinx veen vestigingen heeft aan de Kerkweg-Oost, Stations straat en Brederolaan, is er één in de reeks ’postkantoor nieuwe stijl’. De loketten met glazen schei dingswanden zijn verdwenen en in plaats daarvan zijn er onen balies. Daardoor is een 1 WADDINXVEEN - Omdat de 64-jarige bestuurder van een personenauto uit Moordrecht verkeerd was gereden, reed lij op de Noordkade achteruit ter hoogte van de Staring- aan. Hij zag daarbij de 34-jarige Waddinxveense, die daar stilstond met de fiets over het hoofd, waardoor ze werd aan gereden en ten val kwam. Zij liep daarbij een schaafwond aan een been op. Vorige week woensdagmid dag vond een aanrijding plaats op de hoek Juliana- straat-Jan Dorrekenskade- Oost. Een 17-jarige bromfiet ser reed zonder op te letten van de Julianastraat naar de Jan Dorrekenskade. Hij werd daarbij geschept door een personenauto: Op wonderlij ke wijze is de bromfietser op een kleine ontvelling na onge deerd gebleven. Op dezelfde middag om streeks 17.40 uur is op onver klaarbare wijze een 22-jarige automobilist uit Gouda op de Piasweg tegen een boom ge botst. De brandweer moest de WADDINXVEEN - Maandag 6 juni (D-Day) hebben alle kinderen uit groep 5, 6, 7 en 8 van de Waddinxveense open bare basisscholen een afdruk gekregen van het op 8 juni 1994 door de geallieerde luchtmacht verspreide week blad De Vliegende Hollander. Deze uitdeling vormde het begin van een aantal geschie denislessen over de gebeurte nissen van 50 jaar geleden. De afdruk van De Vliegende Hollander betrof een origi neel zoals die boven ons land is uitgegooid enkele dagen na de landing op de stranden van het Franse Normandië. In de komende maanden zul len gebeurtenissen als de Dolle Dinsdag, de Slag om Arnhem, de razzia in Rotter dam (‘Poort geopend, mond gesloten* werd een slogan in Waddinxveen), de honger winter en de bevrijding de aandacht krijgen. De geschiedenislessen op de openbare scholen zullen niet alleen gaan over gebeurtenis sen van 50 jaar geleden, maar er zal ook aandacht zijn voor de actualiteit. meer directe communicatie met de klant mogelijk. In de nieuwe formule van het postkantoor is veel aandacht besteed aan de veiligheid. Be halve wat wisselgeld is er in het postkantoor geen geld be schikbaar. Al het geld is opgeborgen in apparatuur die het gevraag de bedrag alleen uitgeeft na dat een klant zijn pincode heeft ingetoetst. Bovendien is alle apparatuur voorzien van tij dvertragingsmechanis- men. Het opnemen van grote re bedragen neemt als gevolg daarvan wat meer tijd in be slag. In de loop der jaren is het postkantoor uitgegroeid tot een dienstenwmkel waar mensen voor tal van zaken te recht kunnen. Natuurlijk voor postdiensten (aangete kende brieven, pakjes verstu ren. verkoop van postzegels). met nekklachten naar het ziekenhuis in Gouda ver voerd. Vrijdagmiddag vond op de Brugweg een ongeval plaats waarbij een 45-jarige motor rijder uit Gouda in het water belandde. Hij liep daarbij een gebroken sleutelbeen op als mede een gekneusde schou der. Het ongeval gebeurde na dat de buitenste van drie fiet sers een overwachte uitwijk manoeuvre maakte. maar ook voor financiële diensten van de Postbank, verkoop van onder andere Staatsloten, strippenkaarten voor het openbaar vervoer en boncadeaus. Alle verschillende diensten worden gesymboliseerd door gebruik van verschillende kleuren in de styling van het postkantooor: rood voor PTT Post, blauw voor de Post bank, groen voor PTT Tele com en oranje voor alle overi ge opdrachtgevers. De openingstijden van Post kantoor Kool zijn: maandag 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag 09.00 tot 12.30 uur 13.30 tot 17.00 uur, woensdag 09.00 tot 12.30 uur 13.30 tot 17.00 uur, donderdag 09.00 uur tot 12.30 uur 13.30 tot 17.00 uur, vrijdag 09.00 uur tot 12.30 uur 13.30 uur tot 17.00 uur en zaterdag 09.00 uur tot 13.00 uur. WADDINXVEEN - Team 6 van de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen heeft met grote overmacht gewonnen van HSV (Hoek van Hiol- land). De wedstrijd werd on der zeer slechte weersom standigheden gespeeld. Het team bestaande uit An neke en Ruud v.d. Akker, Hans v.d. Klis en Truus van Eeden won in de eerste ronde een triplette met 13-6 en een tête a tête met 13-7. De tweede ronde werden bei de doublettes gewonnen met respectievelijk 13-4 en 13-6. In de laatste ronde werd een tête a tête verloren met 11-13. De andere tête a tête-speler wist de partij met 13-4 te win nen. Ook de laatste doublette werd met 13-8 wannend afge sloten. De vier tegen vier wedstrij den maken deel uit van de zo mercompetitie van de afde ling 11/12 van de NJB3. GOUDA - Vrijdagavond 10 ju ni om zeven uur zal het strij- kersensemble Passepartout een gratis concert geven in de aula van de Vrije School aan de Ridder van Catsweg in Gouda. Dit ensemble bestaat uit der tien muzikaal gevorderde jonge mensen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar en staat on der leiding van Marijke Vos, die in Gouda reeds vele jaren werkzaam is als viool-docen- te. De leden van dit ensemble spelen viool, alt-viool en cello en met dit concert bieden zij kinderen en hun ouders de gelegenheid om kennis te ma ken met het fenomeen ’klas sieke muziek’. Op deze avond voeren zij de luisteraars mee op een muzi kale reis door Europa. Diver se melodieën uit diverse lan den en door verschillende componisten geschreven stukken zullen de revue pas seren. Het programma be staat uit composities van Grieg, Mozart, Sibelius en Warlock. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 juni van 11.00 tot 13.30 uur houdt makelaardij Van ’t Hof aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen open huis. Ge ïnteresseerden hebben dan een extra mogelijkheid ken nis te nemen van het woning aanbod, daarover te praten of een financieringsbereekning te laten maken. ‘Zonder vooraf een afspraak te hebben gemaakt kan bij één of meer panden vrijblij vend een kijkje worden geno men*, aldus J.M. Mouthaan, die het open huis drempelver lagend voor het publiek noemt. Het open huis wordt voor het vierde achtereenvol gende jaar gehouden. Deze maand een jaar geleden opende burgemeester C.M. van der Linden de vestiging van het Goudse makelaars kantoor aan de Zuidplaslaan. Dankzij een persoonlijke en klantvriendelijke benade ring, gekoppeld aan een opti male dienstverlening en een groot stuk enthousiasme heeft Van ’t Hof een plaats veroverd op de Waddinxveen se markt. Vele woningen zijn het afgelo pen jaar via Van ’t Hof van ei genaar gewisseld. Daarnaast heeft men diverse taxaties uitgevoerd. Ook voor wat be treft de hypotheekbemidde- ling heeft het publiek de weg naar de ’huizenwinkel’ gevon den. Van ’t Hof is actief op alle ter reinen van de onroerend goed markt zoals aan- en verkoop van woningen, zowel be staande bouw als nieuw- bouwpanden, alle mogelijke taxaties van onroerende goe deren, hypotheekbemidde- ling en financiering en alle a cX? 11 o f i o rz «a V o r» waarin een binnentuin is aangelegd met stromend wa ter, een vijver, een vlonder met zitjes en een volière. Het geheel heeft een besloten ka rakter en is uitsluitend voor de bewoners van het gebouw. Verder is er een sfeervol inge richte gemeenschappelijke ruimte van 145 vierkante me ter, bedoeld als ontmoetings plaats voor bewoners. Een re- creatiecommissie bestaande uit kopers en huurders draagt zorg voor het organi seren van diverse activiteiten en het beheer van deze ruim te. Daarnaast is er op het dak van de gemeenschappelijke ruimte een dakterras, zodat bewoners eventueel ook bui ten kunnen zitten. De entrees naar de huurwoningen bevin den zich in het atrium en de galerijen van de koopwonin gen zijn afgeschermd met een glazen wand. Hierdoor zijn alle woningen overdekt en be schermd tegen weersinvloe den bereikbaar. Alle galerijen zijn bekleed met vloerbedekking. De wo ningen zijn zodanig ingericht dat de bewoners er langdu- ring kunnen blijven wonen (gelijkvloers, rolstoltoegan- kelijk en twee liften). De huurwoningen bestaan uit een woonkamer can circa 24 vierkante meter, een slaapkamer van circa 13 vier kante meter en een extra ka mer van circa vijf en halve vierkante meter. Dit is een beschrijving van een gemiddelde huurwoning, er zijn enkele variaties. De huurprijzen variëren van f 677,- tot f 689,- netto per maand. De servicekosten be dragen f75,26 per maand. Binnen de koopwoningen is er grote variatie aan platte gronden, afhankelijk van prijs en positie in het gebouw. De eerst drie lagen binnen het koopgedeelte bestaan uit goedkopere woningen die af geleid zijn van de huurwonin gen, maar met een ruimere maatvoering. Verder zijn er terugliggende penthouses met ruime dak terrassen en woningen met balkons gericht op het zui den. De koopwoningen vari ëren in prijs van f 158.500,- tot f 395.000,-. Er zijn nog en kele vrije sectorwoningen te koop. Voor het beheer van het gehe le woongebouw is een vereni ging van eigenaars opgericht, waarin alle kopers en de wo ningbouwvereniging SSW zitting in hebben. De huurwo ningen zijn reeds vanaf febru ari bewoond. De laatste koop woningen zullen eind deze maand opgeleverd worden. De SSW heeft inmiddels van de bewoners veel enthousias te reacties ontvangen. WADDINXVEEN - In de nacht van vorige week maan dag op dinsdag werd aan de Jan Willem Frisoweg een wit te Opel Kadett Hatchback ontvreemd. In dezelfde straat werd een Opel Kadet aange troffen die in Delft gestolen was. Aan de Gruttodreef en de Marga Klompéhoeve werd in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in twee bedrijfsauto’s. Uit de auto’s werd gereedschap gestolen. Aan de Zuidplaslaan werd een andere bedrijfsauto open gebroken, maar daarbij was de buit nihil, ’s Nachts wordt het gereedschap er namelijk uitgehaald. Aan de Tesselschadelaan is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in een woning. Weggenomen werden geld en sieraden. Donderdag werd op de car- poolplaats aan de Beijerinck- laan een personenauto gesto len. Het betrof een blauwe VW Golf-diesel voorzien van het kenteken YV-12-ZS. In de nacht van vrijdag op za terdag werd ingebroken in een woning aan de Wilhelmi- nakade. Men vernielde daar toe een ruitje aan de achter zijde. Ontvreemd werd een rode Tomos bromfiets. Aan de Tesselschadelaan werd zaterdag een auto open gebroken waarbij een radio- cd-speler wrd ontvreemd. Óp de Tweede Bloksweg werd zondagochtend tegen 12.00 uur onder de ogen van de ei genaar een zwart-paarse da mesfiets (Union San Remo) gestolen. Zondag werd op de Passage een auto opengebroken mid dels het inslaan van een por- tierruitje. Ontvreemd werden een mobilofooninstallatie en een diplomatenkoffer. De kof fer kon direct worden terug geven omdat die al was ge vonden voordat er aangifte was gedaan. In de nacht van zondag op maandag werd de politie overvallen door zeven aangif tes van auto-inbraken. Eén inbraak werd gepleegd aan de Busken Huëtlaan, de ove rigen in de wijk Zuidplas. In één geval werd gereedschap gestolen en in een ander ge val een zonnebril en cassette bandje. In de rest van de ge vallen werd audioapparatuur ontvreemd. Bij de Openbare Bibliotheek werd een groene Batavus he renfiets met trommelremmen en versnelling en voorzien van de postcode 2742TV16 ontvreemd. De bemanning van postkantoor Kool aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen is met ’t Suytende, genoemd naar een vroeger weggetje in die buurt, gebouwd met een binnentuin, voorzien van stromend water, een vijver, een vlonder met zitjes en een volière. (Foto: Sjaak Noteboom). w.gkzsè I t Moor P' '7 f '1; l *11 sra o o -Vs A 7/0 WADDINXVEEN Automobilist (64) rijdt fietster aan Reinigt op natuurlijke basis, veilig voor mens en milieu Verlengt levensduur van tapijt en meubelstoffen Speciale behandeling voor PERZEN en BERBERS Houdt uw tapijt langer schoon met vuilwerende protector Reinigt aan huis of kantoor Zorgt dat tapijt binnen een uur weer droog is Ook voor een grondige en beschermende reiniging van uw meubels -A'' O gy

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9