VERLOOP comvenant metaalsector Voor Waddinxveen zit tenniscompetitie er op Economische Zaken sluit Kampioenstitel voor ‘Schuimend Geweld4 Feestelijk Waddinxveen Samen met Stichting OOM in Waddinxveen I Louis van Jaarsveld f' Computercursus voor vrouwen 0 0 Boskoopse Avond- fietsvierdaagse VADER ZIET ZE GRAAG ZWEMMEN o en de moeite waard ‘De Windvogel6 keert rente uit Maarten Witteman 9e op NK-turnen Kunstopdracht Reeuwijkse Hout I B ■I Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 JUNI 1994 AQUARIUMSPECIAALZAAK Het convenant dat in totaal zijn Ook deze keer was dit het ge- Boskoper Louis van Jaarsveld. WADDINXVEEN - De Stich- Kunstop- secretaris^an de commissie. (aanbiedingen geldig tot 19 juni) Noordeinde 351, 2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond. Zaterdagcompetitie Het eerste gemengde zater- dagteam met captain Eric Naafs had een goed jaar en behaalde, speelend in de eer ste klasse een tweede plaats. Het tweede team van Martin Sanders speelde in de derde klasse en behaalde een vierde plaats. Dit jaar deed voor het eerst een juniorenteam mee op de zondag. Het team van Michiel Duenk behaalde een keurige tweede plaats. Heel goed ge presteerd. noot Remco Laan overgeko men die de eerste weken ook voor de nodige punten zorgde. van het beroepson derwijs beter op elkaar af te stemmen. Ook wordt nage gaan of een erkenning van het vakmanschap kan wor den bereikt door de invoering van titels. ware ons devies*. Na 25 jaar accountancy za ken is Louis van Jaarsveld nog steeds even enthousiast over zijn functie. Directeur Aad Pannebakker is deze me ning ook toegedaan en heeft De voetbalvereniging Wad dinxveen heeft een zeer voor spoedig seizoen achter de rug. Alleen de prestatie van het eerste elftal liet te wensen over, en dat is toch het team waar iedereen naar kijkt. Dit kan duidelijk beter, en dat is dan ook een belangrijk streven voor het komend sei zoen. De jeugd zal dan ook een belangrijker aandeel in de geelzwarte hoofdmacht krijgen, en dat zal op den duur ongetwijfeld zijn vruch ten gaan afwerpen. Het vierde team met captain Lydia Nicodem moest helaas uit de vierde klasse degrade ren. Het vijfde team met Joke van Rijswijk streed lang mee om de bovenste plaats, maar werd uiteindelijk derde. Het zesde team van Jenny de Vries eindigde op een gedeel de zevende plaats. Bij de veteranen werd het eerste team van Hannelore Stelling in de derde klasse, tweede, Het tweede team, captain Corrie van Wijnen, ook spelend in de derde klas se werd keurig vierde. men door de ondertekening van een convenant, zo meldt di recteur drs. A.G. Valk van de Stichting OOM (metaalbewer- kon daardoor niet voluit king) aan de Zuidkade in Waddinxveen. Kortgeleden heb ben demissionair minister dr. J.E. Andriessen van Econo mische Zaken en de sociale partners van de sector Metaal daaronder hun handtekening gezet. Maar- In het convenant zijn afspra- j1_1 _1 tieven die de bedrijfstakken metaalindustrie en metaalbe- WADDINXVEEN - In het lustrumjaar is het extravagante team Heren 2 Schuimend Geweld van de tennisvereniging Waddinxveen kampioen geworden in haar klasse. Zondag voor een week werden zij gehuldigd in het clubhuis aan de Alberdingk Thijmlaan. Vervolgens ging het team door naar het Raadhuisplein waar zij zichzelf heeft gehuldigd. WADDINXVEEN - De voet balvereniging Waddinxveen heeft zaterdag 4 juni een suc cesvol seizoen op passende wijze in het sportpark ‘de Sniep‘ afgesloten. Tijdens een gezellige feestavond werden le jeugdkampioenen Al, BI, Cl en Dl in het zonnetje ge zet. Zoals eerder gemeld wer den bij de senioren de elftal len 3, 4, 5 6 en de dames-za- terdag eveneens kampioen. Damescompetitie Het eerste damesteam van Lottie Keijser behaalde een vierde plaats. Het tweede team van Jannie Wesselo werd met vlag en wimpel kampioen en verkrijgt aan sluiting in de tweede klasse. Het derde team van Gerda Drenth handhaafde zich ter nauwernood met een zevende plaats. Heren 18+ Het eerste herenteam van Ab Kopenaal degradeerde roem loos uit de eerste klasse. Het tweede team, Schuimend Ge weld, met aanvoerder Marcel Verbakel, werd overduidelijk kampioen en promoveerde naar de derde klasse. Het derde team van Jos v.d. Bom behaalde een regelmati ge tweede plaats en hand haafde zich in de vierde klas se. Het vierde team van Rene Roelofs werd kampioen en promoveerde naar de vijfde klasse. Het vijfde team van Henk Bloks handhaafde zich met een keurige derde plaats in de zesde klasse. De cursus is bedoeld voor vrouwen, die nog bijna niets van computers afweten en daar verandering in willen brengen. Er is voor deze cur sus geen voorkennis vereist. Tijdens de cursus worden de volgende onderwerpen be handeld: besturingssysteem, tekstverwerken, electroni- sche kaartenbak, spreadheat, BOSKOOP - Toerclub Avanti houdt van maandag 20 tot en met donderdag 23 juni de 13e Boskoopse avondfietsvier- daagse. Men kan starten in het Praathuis aan de Bosweg van 18.00-19.00 uur. Alle afstanden zijn ongeveer 30 km. De kosten bedragen voor alle vier de avonden ƒ6,- en per avond ƒ2,-. De routes zijn met pijlen aangegeven. Na afloop krijgen de deelne mers een mooie herinnering. Voor inlichtingen: Kees Hof stee: tel. 01727-1^44. Nadat de Engelse jeugd een tournooi in Haastrecht win nend had afgesloten werd er gezamenlijk gebarbecued. Nnadat er nog een paar uur was gebowld, konden de Brit ten nog ruim meegenieten van een echt Waddinxveen- feest. De metaalindustrie en me taalbewerking zullen struc tureel gaan samenwerken. Op een aantal lokaites zullen de twee bedrijfstakken geza menlijk de vakopleidingen (leerlingstelsel) van de nieu we werknemers voor de be drijfstakken gaan bieden. De cursus duurt acht weken en wordt gehouden in de sa menwerkingsschool voor HA VO-Atheneum aan de Sniep- weg in Waddinxveen op dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen voor de cursus en ƒ29,50 voor het cursusboek. BOSKOOP - Een kwart eeuw geleden trad Louis van Jaar sveld op 21-jarige leeftijd als assistent-accountant in dienst bij accountantsbureau Pannebakker aan het Rei- jerskoop in Boskoop. Dit zil veren dienstverband is vrij dag 10 juni in het Boskoopse Florida gevierd. In de loop der jaren heeft Louis van Jaarsveld zich ver der bekwaamd in het accoun- tantsvak en is voor de vele re laties die het bureau telt steun en toeverlaat en ver trouwensman voor al hun fi nanciële en belastingzaken. Nadat bureau Pannebakker in maart 1990 fuseerde met de LTB-keten is het nu 19 me dewerkers tellende bedrijf van de Barendstraat ver huisd naar de moderne loka- tie aan de Voorofscheweg. Louis van Jaarsveld bekleedt daar de functie van Office Manager, en houdt zich dus bezig met de dagelijkse gang ting Vrouwenraad Waddinx veen houdt in september en oktober weer een basiscursus ’Kennismaken met de compu ter’. Deze cursus is een alge mene oriëntatie op de compu ter en geeft uitleg aan alge mene begrippen uit de auto matisering. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 juni werd in Roermond het NK-turnen in de B-C-lijn ge organiseerd. De Waddinxvee- ense gymnastiekvereniging TOOS werd bij deze wedstrijd vertegenwoordigd door Maar ten Witteman. Maarten, die uitkwam in ni veau 5C (turners van 11 en 12 jaar), heeft keurig geturnd en is als negende geëindigd, maar mag zich Nederlands kampioen op het toestel volti ge noemen. Maarten Witteman begon zijn wedstrijd met dit, voor veel turners lastige toestel, en draaide op de voltige-pad- destoel een keurige oefening, die door de jury met 9.60 werd beloond. Deze score is tijdens de verder wedstrijd door geen enkele turner meer geëvenaard. Het tweede toestel was rin gen en ook hier turnde Maar ten Witteman netjes en kreeg 8.10 voor zijn oefening. Als volgende toestel stond sprong op het programma en op dit toestel werd Maarten gehin derd door een knie-blessure en springen. Zijn score van 6.50 was niet genoeg om zijn eer ste plaats in de tussenstand vast te houden. De brugoefening van ten was echter weer van pri ma niveau, alleen zag de jury dit anders en waardeerde de oefening maar met 6.65, een f --1 - punt hoger had moeten zijn. Het volgende toestel was rek stok, een toestel waar Maar ten altijd een beetje tegenop ziet. Hij turnde echter een prima oefening die werd be loond met een score van 7.95. In de tussenstand voor het laatste toestel kon Maarten uit vijf deelprojecten bestaat rekenen op een vijfde positie. Echter, het laatste toestel was lange mat, de oefening waar Maarten Witteman, door zijn gebrek aan lenig heid, iedere wedstrijd punten verliest. Het vierde team van Gerard van Oyen was nieuw in de vierde klasse en handhaafde zich met een goede vierde plaats. Het vierde team van Ton Rutten werd geteisterd door blessures. Werden vorig jaar nog de meeste punten be haald, dit jaar was een vijfde plaats het resultaat. Het vijf de team met als captain Andy Pelupessy werd kampioen en speelt volgend seizoen in de vijfde klasse. Een terugblik op de afgelopen competitie laat in de eerste plaats een onregelmatig ver loop zien, door de slechte weersomstandigheden. Zoals al werd verwacht heeft het eerste team een zwaar sei zoen achter de rug, dat ein digde met degradatie naar de vierde klasse. Een peesonste- king in de arm van Edwin Baan hield hem vier weken van spelen af en dat was te veel voor dit manmoedig, met captain Mike Luiten, spelen de team. Het in de vijfde klasse spelen de tweede gemengde team, met captain Roland van Schooneveld, behaalde een tweede plaats op een punt van de nummer een. Ook het derde team van captain Ma non Terpelle behaalde in de zesde klasse op een punt van de kampioen een tweede plaats. Het eveneens in de zesde klasse uitkomende vierde team met captain Stephanie Kok handhaafde zich netjes met een vierde plaats. Het vijfde team, captain Marije Knijff, behaalde een gelijk re sultaat in de zevende klasse. Het team 6, met aanvoerder Norbert Evers behaalde pro motie naar de zesde klasse, een keurige prestatie. strijd na, al zijn enkels te winnen. De laatste partij te gen Be Fair was ook heel spannend, vooral de dubbels die de jongens lieten eindigen in 3-3 en 4-4, maar uiteinde lijk won toch Be F air met 8-4. Het gemengd team tot en met 10 jaar, met daarin Katinka Ros, Monique Swets, Paul Ro zenboom en Matthijs Rij laarsdam, is met 39 punten op de 4e plaats geëindigd. Behalve voor Matthijs was het voor de ander drie de eer ste keer. Zij hadden een poule van 7 in plaats van 8 teams,, dus hebben zij 6 in plaats van 7 wedstrijden gespeeld. Van de 6 wedstrijden hebebn zij er drie weten te winnen, één ge lijk spel en twee verloren. De laatste wedstrijd tegen Evergreen, die ook met 32 punten gelijk stond met Wad- van zaken binnen het bedrijf. Daarbij onderhoudt Louis - als adviseur - de contacten met de uitgebreide clienten- kring. Over de relaties van LTB wil Louis nog het volgende zeg gen: ‘Zo in de loop de jaren zijn wij natuurlijk gespeciali seerd geraakt in het Boskoop se kwekersvak. Dat neemt niet weg dat wij ook veel an dere bedrijven uit het Midden en Klein Bedrijf (MKB) tot onze cliënten mogen tellen. Wij streven naar een hechte band met' onze cliënten en bieden deze - zeker na de fu sie - een breed scala aan dien sten. Steun en toeverlaat van de ondernemer zijn is als het grafieken en tekenen. In het bestuurlijke hart van Waddinxveen lag het eerste gelukstelegram al klaar van sponsor Noorlander Bouw BV Vervolgens werd zijn plaats uit Leiderdorp en een veld- zeer r-- boeket in gele kleuren van kapper Frank Pronk. Hoewel er geen sprake was van een complete ’uitloop’ van de Waddinxveense bevolking konden toch een aantal men sen worden begroet en be dankt. Heren 2 Schuimend Geweld heeft deze competitie slechts twee punten laten liggen. Ge suggereerd werd dan ook dat het team te laag door de ten nisbond is ingedeeld. Non-playing, maar drinking captain Frank Hoeke: ‘We hebben inderdaad een ver zoek ingediend om uit te ko men in de derde klasse. Dit is echter niet gehonoreerd. Het is dan achteraf altijd makke lijk om te zeggen dat je het kampioenschap gekregen hebt maar ik zeg altijd maar, je hebt pas echt gewonnen als het op papier staat. Wat dat betreft is tennis net voetbal, ook een balsport'. Het team baarde de eerste weken heel wat opzien. Uit Amerika was oud-teamge- dinxveen, werd heel span nend en in het voordeel van 7-5 voor Waddinxveen afge sloten. Ze zijn op een goede 4e plaats geëindigd. Het gemengd team tot en met 12 jaar met daarin Deborah Kortenoever, Kirsten de Quil- lettes, Robert-Jan Kleingeld en Lennart Rijlaarsdam is met 81 punten ook een grote winnaar. Lennart was met het jongens- team vorig jaar al kampioen en Robert-Jan van De Gouwe Smash bleek ook een uitste kende aanwinst en de dames konden hierbij natuurlijk niet achterblijven. Van het begin af aan waren zij de kop loper in hun poule. De eerste vijf wedstrijden werden heel overtuigend met 12-0 gewon nen. De 6e wedstrijd kregen de he- 10 GOUDVISSEN VOOR 20.- ALLE KARPERS 1O% KORTING Zondag heren Niek Oostendorp en mannen behaalden in de 5e klasse een derde plaats. Het tweede team met als captain Thibaut v.d. Wal degradeerde naar de zesde klasse. Het ge mengde 35+ onder leiding van Ton Oostendorp hand haafde zich keurig in de der de klasse. Heren 2 Schuimend Geweld op de trappen van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein, juichend naar het Waddinxveense publiek. Van links naar rechts op de foto Martin Derks, Willem Frederiks met biermeter, Marcel Verbakel en Frank Hoeke met de cup met de grote oren. (Foto: Bilo Hendriks). Woensdagmiddag Na zeven middagen te heb ben gestreden zit de minicom- petitie er voor dit jaar weer op. Ook dit jaar waren er weer 6 teams opgesteld, waarvan er twee kampioen zijn geworden en de anderen hoe die precies geëindigd zijn is nog niet helemaal bekend, omdat we de uiteindelijke stand van de Bond nog niet hebben ontvangen. Meisjesteam tot en met 10 jaar met daarin Ellen en Pa tricia Hoogendoorn, Kim van Nes en Toos Westdijk zijn on geveer met 18 punten op de 7e plaats geëindigd. Ze had den het in het begin heel zwaar te verduren, door 12-0 verlies, maar later hebben ze steeds meer puntjes weten te pakken en tegen Hiaten heb ben ze zelfs met 8-4 gewon nen. De laatste, Barendrecht, was een tikkeltje te moeilijk en werd met 4-8 verloren. Het was voor jullie alle vier de eerste echte competitie en jul lie gingen steeds enthousiast en lachtend de baan weer op. Soms leek het erop, dat het hardop tellen van de punten, vooral bij Patricia, belangrij ker was dan het spelen. In ie der geval hebben jullie dat vast goed onder de knie. Vol gend jaar gaat het zeker we ten nog beter. Meisjes team tot en met 12 jaar met daar in Renske Bloe- mers, Jeanette de Bruin, Sa- brian Noorlander, Marloes Prins en Riena Westdijk zijn met 35 punten op de zesde plaats geëindigd. In Moordrecht kregen ze de eerste keer klop met 10-22, maar thuis tegen Schiebroek hebben ze met 11-1 gewon nen. Verder verloren ze met 4-8 of 5-7 dus maar net aan. De laatste tegen Be Fair (5-7) liep het met Sabrina niet zo lekker, anders hadden ze de ze zeker met winst kunnen afsluiten. Met twee debutan ten zijn jullie goed geëindigd. Jongens team tot en met 10 jaar met daarin Eder Fran- coulon, Nick Nederhof, Mar vin Pelupessy, Bas Wagenma kers en Dirk Westdijk waren na zes keer spelen met 46 punten op een 2e plaats geko men, achter de koploper Blin- kert met 50 punten. De eerste keer tegen Hiaten werd met 12-0 gewonnen, daarna was het winnen met 7-5, zelfs ttvee keer verliezen met 5-7, maar de laatste drie wedstrijden werden weer ge wonnen. De laatste wedstrijd was te gen Zevensprong. De enkels werden dik gewonnen, alleen die van Nick werd pas na een 20 minuten deuce eindelijk met 2-1 in het voordeel van Nick beslist. Bij een stand van 8-0 in het voordeel van de Waddinx veense jongens werd er door Blinkert gebeld met hoeveel punten ze geëindigd waren, want Blinkert was al klaar met spelen en had met 8-4 van Bleiswijk gewonnen. Dat betekende dat zij 58 en Waddinxveen nog (46 8) 54 punten hadden. Marvin en Dick speelden heel relaxed hun dubbel partij. De bege leidsters en supporters aan de kant rood van inspanning beten op hun nagels of staken de ene na de andere sigaret op. Gelukkig werd het 11-0. Toen moesten Bas en Eder hun dubbel spelen en ook die werd met 7-2 gewonnen. Nu stonden Blinkert en Wad dinxveen met 58 punten ge lijk en omdat Waddinxveen de vorige week met 9-3 van Blinkert hadden gewonnen, zijn onze boys nu de echte kampioenen. Heel goed ge daan. Jongens team tot en met 12 jaar met daarin Laurens Boelhouwer, Matthijs Com peer, Maikel van Leeuwen en Niels Ros zijn met 36 punten op een zevende plaats geko men. Van de 7 middagen werd er één afgesloten met 10-2 winst tegen Blinkert en verder was de stand net even in het voordeel van de tegen standers. Matthiis wist on één wed- WADDINXVEEN/DEN HAAG - De aansluiting tussen het organisaties intensief betrok- onderwijs en de metaalsector is een stukje dichterbij geko- ken worden bij de inhoud en structuur van de metaaloplei- dingen. De bedrijftakken, ne men het initiatief tot nascho ling van docenten mechani sche techniek van het voorbe reidend beroepsonderwijs. Het is niet voor het eerst dat de metalektro-industrie en de metaalbewerking op grote -11 1 TT' .1 re vormen van samenwerking tussen de beide opleidings- en zijn het geven van gastlessen voor scholieren van groep 7 en 8 uit het basisonderwijs, ge handicaptenprojecten en werkgelegenheidsprojecten. De praktijkopleidingen kun nen op de bedrijfsscholen van de metaal worden gevolgd, jaar bepaalt de wind de rente Met de regionale MBO-oplei- - - dingen zullen afspraken wor den gemaakt om gezamenlijk de beschikbare inventarissen optimaal te benutten. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde werd de ten niscompetitie voor Waddinxveen-tennis (Alberdingk Thijm laan) afgerond. Het eerste 35+ herenteam behaalde een re gelmatige overwinning (3-2), evenals het vierde gemengde team, dat zich met een overwinning van 3-2 uit de gevaren zone manouvreerde. door de opleidings- en ont wikkelingsfondsen O (metalektro-industrie) OOM in Waddinxveen (me taalbewerking). De andere 50% komt van het impulspro gramma dat Economische Za ken voor dit doel voor dit doel val. Hij draaide voor zijn doen heeft opgezet. In het Haagse perscentrum Nieuwspoort werd het start- sein gegeven voor de vijf deel- Zilveren j UDlleU Hl projecten die de metaalsector, 44.75 op een keurige negende waarin 300.000 ménsen wer- die-aanvragers en onderteke naars van het convenant zijn de sociale partners die binnen de opleidings- en ontwikke lingsfondsen O O en OOM zijn vertegenwoordigd. O O en OOM zijn verantwoorde lijk voor de uitvoering van de deelprojecten die hieronder worden gespecificeerd. De feestavond werd extra luister bijgezet door de aan wezigheid van de Engelse Shaftebury Boys Club, een jeugd voetbal vereniging uit de buurt van Liverpool. Het C-team van deze vereniging was, op uitnodiging van de geelzwarten, een weekeinde in Waddinxveen. Nagegaan wordt of de invoe- ken vastgelegd over de initia- ring van algemeen erkende J'- 1 i i titels voor het vakmanschap schaal samenwerken. Eerde- 1„1werknemers aanzet om via - werking nemen om theorie en opleiding en ervaring zo’n ti- scóre' die tenminste eenhalve praktijk van het beroepson- tel te behalen. Vergelijkbaar ontwikkelingsfondsen 1-1 -■*■- -”-r 1 met Duitsland, werkt erken ning van het vakmanschap verhogend voor de status en het imago van deze beroepen. Het rendement van de leer- lingstelselopleiding wordt verbeterd. Er komt namelijk een betere afstemming tus sen praktijkopleiders uit de wordt voor 50% gefinancieerd bedrijven en theorie-oplei- ders van de streekscholen. De studieperiode van de leerling cpi 'ZO O Tl PI TT fl O wordt beter begeleid waarbij 'SVlXiLFVllVlllVlV theorie en praktijk synchroon zullen gaan lopen. Voor de kunstopdracht is maximaal een bedrag be schikbaar van f 90.000.00 (incl. BTW en alle andere kos ten). Beeldende kunstenaars die zich aangesproken voelen, worden verzocht beknopt re levant documentatiemateri aal in te zenden. De Commissie drachten van de gemeente Gouda en een vertegenwoor diger namens het natuur- en recreatieschap zullen uit de ontvangen documentatie ten hoogste drie kunstenaars uit nodigen een schetsontwerp te maken, waarvoor de vergoe ding f 1.500,00 bedraagt. Terugzending van de docu mentatie na de selectie ge schiedt zo zorgvuldig moge lijk, maar voor risico van de kunstenaar. Voor nadere in formatie kan men zich wen den tot de directeur van het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omge ving, ing. P. Essebaggers, Ou- deweg 1, 2811 NM Reeuwijk, tel. 01829-3155. De documen tatie dient uiterlijk 31 augus- besloten zijn ’rechterhand’ en tus 1994 binnen te zijn bij de zilveren jubilaris eens flink in ƒ100,- secretaris^an de commissie. het zonnetje te zetteij. Bij de heren 35+ werd het in de eerste klasse uitkomende team van Harry Meijer keu rig tweede. Het tweede team van Jan de Bruin behaalde een derde plaats. Het derde team van Wil Driessens be haalde een vijfde plaats, waarbij het verschil met nummer twee slechts drie punten bedraagt. Bij de veteranen 45+ werden door het eerste team van Jan Willem Stelling met veel in vallers, matige resultaten ge boekt. Een vijfde plaats, dat moet veel beter kunnen. Ook het tweede team van Leo Wempe behaalde een matige zevende plaats met veel in vallers. GOUDA/WADDINXVEEN - ‘Om nog lang geraakt te wor den door het uiterlijk en om ook nog lang in prikkelende onwetendheid te verkeren als - het gaat over het waarom, het waarom daar en het hoe. Om het anders te zeggen: de toe voeging houdt tegelijkertijd iets geheim of maakt juist iets geheim. Of dat nu komt door het werk zelf of door de situering ervan. In ieder ge val zal dit tot stand meoten komen via de kracht van het beeld. Het uiteindelijk te plaatsen werk zal zich op een of andere wijze moeten oriën teren op de hoedanigheden van het gebied, of geworteld moeten zijn in een idee over een denkbeeldige, dus be dachte, geschiedenis van het gebied'. Met deze kunstzinnige om schrijving wil het natuur- en recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving, waarin ook de gemeente Waddinx veen is vertegenwoordigd, een kunstenaar opdracht ge ven tot het ontwerpen en ver vaardigen van een kunstwerk voof de Reeuwijkse Hout. Bedrijfsleven en onderwijs zullen kennis aan elkaar overdragen doordat branche- een goede oefening, maar zijn score van 5.95 was niet vol doende om zijn vijfde plaats vast te houden. Maarten ein digde met een totaal van plaats en kan terug kijken op ken, gaat uitvoeren. De subsi- een goed Nederlands kampi- oenschap. succesvol ingenomen door Mark Razenberg die eveneens 100% scoorde. Willem Frederiks speelde één van zijn sterkste seizoenen: ‘Toen wij vijf jaar gelden met Heren 2 Schuimend Geweld begonnen zijn we direct kam pioen geworden. Nu slaan we opnieuw toe'. Martin Derks, beter bekend onder de naam ‘Mozart1 vanwege zijn haar dracht en muzikale talenten, gaf aan terug te kijken op een geslaagde competitie. ‘Redelijk onverwachts werd ik aan begin van het seizoen ’gepolst’ door de technische commissie of ik bij Heren 2 wilde invallen. Ik heb daar een nachtje over geslapen en dit vervolgens direct beves tigd. Zo’n kans moet je met beide armen aanpakken'. Zondagavond werd in een etablissement al over een contract voor volgend jaar ge sproken. Captain Marcel Verbakel be dankte in zijn speech zijn teamgenoten en een ieder die het succes van Heren 2 Schui mend Geweld heeft mogelijk gemaakt. Ook werden de jongste leden die uitkomen in de woensdagmiddag-competi- tie en kampioen zijn gewor den uitgenodigd voor de He ren 2 Schuimend Geweld ten nisclinic. Nu de competitie achter de rug is kan bekeken worden hoeveel geld is opgehaald voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten in het kader van de actie ’Wordt adopteur van Heren 2 Schui mend Geweld’. Leden konden het tennisteam sponsoren voor iedere gewonnen game. Het boek van de competitie is weer gesloten, maar het vol gende boek ligt al weer klaar. Heren 2 Schuimend Geweld houdt eind deze maand een open B- en C-toumooi op het tennispark ‘De Woerd' aan de Alberdingk Thijmlaan. q WADDINXVEEN/REEU- WIJK - Evenals over 1992 heeft de ledenvergadering van de coöpratieve vereniging tot collectief bezit van wind- moles De Windvogel in Reeu wijk, die in Bodegraven een windmolen heeft en plannen ontwikkelt voor een windmo len in Waddinxveen, over 1993 weer een rente vastge steld van vijf procent. In 1993 kwamen de baten nog voort uit rente-inkomsten over het bijeengebrachte ka pitaal. Vanaf 29 april van dit op de leningen van de leden. Op die datum is de eerste windmolen van de coöperatie in werking gesteld. Tussen Reeuwijk en Bodegra ven draait de molen, die ook de naam De Windvogel heeft gekregen, zijn kiloWatturen bij elkaar. Nieuwe leden zijn welkom. Ten eerste voor de verbreding van het draagvlak voor duurzame energie, maar ook om nieuwe projecten te kunnen realiseren. Inlichtingen over De Windvo gel kunnen bij het secretari aat van de coöperatie worden ingewonnen: Molenring 127, 2741 MZ Waddinxveen, tel. 01828-14245. I i •■R Stichting LEZEN Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam 4»

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17