Bij Goudse Kamer van Koophandel Mieke van Soest beheert Geen woningen in Groene Hart Sportweek Waddinxveen trok 200 wandelaars Laagste seizoencijfer Marj oleine Verweij Zomerfeest bij 5-jarig winkelcentrum Zuidplas Programma Zomerfeest Balletschool danste in Goudse Schouwburg ‘burgerlijke stand6 van verenigingen en stichtingen bs KR f t M Zaterdag aan de Zuidplaslaan Huidtherapeute Weefexpositie Agnietenkapel Vakantieweken voor de jeugd I Fietsen gestolen Fietster valt over overstekende hond Vlammen in pan en theehuisje Pagina 29 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 JUNI 1994 als is Volks- meer niets aan. het spel van van De bezoekers krijgen in de Agnietenkapel een overzicht van het totale vormgevings- proces tot en met de eind werkstukken. De cursisten hebben zich laten inspireren door de exposititie in Amster dam de ’Dageraad der Gou den Eeuw’. een pottenbakker gaat met en voor kinderen aan de slag. Op een terras gezeten kan het publiek genieten worden van een drankje of een hapje van de barbecue. De gehele dag zullen De Notenkrakers voor de muzikale noot zorgen. vangen. Penalty satoren bezoekers lopend dan wel met de fiets naar het feest te komen. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk houdt in de zomerva kantie twee weken activitei ten voor kinderen van 4 tot en met 12jaar. (Foto: Marcella Kouwenhoven). WADDINXVEEN - De 49e Sportweek Waddinxveen is voor bij. In de staart van het sportieve festijn was er school zwemmen en wandelen. Voor de ouderen was er koersbal en klaverjassen. Iedere dag begint ’s ochtends om 10.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Beide zomerva- kantieweken vinden plaats in de voormalige Klaas de Vries- school aan de Herman Heijer- manslaan in Waddinxveen, tel. 01828-31932. WADDINXVEEN - Vori ge week maandagavond sloeg er in een woning aan de Heemraadweg de vlam in een pan met vet. De bewoonster kon het vuur zelf niet doven. Dit heeft de brandweer voor haar gedaan. Verder als de pan is het vuur niet gekomen. Woensdagmiddag sloeg de bliksem in een tuin huisje aan de Brugweg. Het huisje stond onmid dellijk in lichter laaie. Twee kinderen die in de buurt aan het spelen wa ren, kwamen met de schrik vrij demonstratie op het school plein van de Kardinaal Al- frinkschool (Zuidplashof). 10.00-13.00 uur - Dammen tegen leden van de dam club. 11.30 uur - Afhalen ballon nen van Rabobank Wad dinxveen. 11.30-12.00 uur - Voorstel ling van ’Dorus’. De eerste vakantieweek is van dinsdag 12 juli tot en met donderdag 14 juli en heeft het thema ‘Met Watje Dinxveen naar Hollywood*. De tweede vakantieweek is van dinsdag 16 tot en met donderdag 18 augustus en heeft het thema ’Professor Speurneus wil een kindvriendelijk Waddinxveen uitvinden’. Om 12.00 uur gaat een bal lonnenwedstrijd van start. Dan gaan de ballonnen van de Rabobank Waddinxveen de lucht in. Om deze vakantieactiviteiten goed te kunnen organiseren en realiseren zijn de organi satoren op zoek naar enthou siaste mannen, vrouwen en jongens. Iedereen die 15 jaar of ouder is, is van harte wel kom. Dit kan zijn voor het be geleiden van de kinderen, maar ook voor het inschen ken van limonade voor de kinderen en koffie en thee voor de andere vrijwilligers. GOUDA - In de Goudse Ag nietenkapel (Nieuwe Markt) wordt van zaterdag 18 tot en met dinsdag 21 juni een bij zondere weefexpositie gehou den. Cursisten van de basis cursussen weven en de open weefopleiding van het Goud se cultureel centrum De Werkschuit (Bloemendaalse- weg) houden er dagelijks van 10.00-17.00 uur hun jaarpre- sentatie. Er zal dan ook een clown rondlopen die dierfiguren van ballonnen maakt voor de kin deren. Ter afsluiting zal de gymnastiekvereniging TOOS een wervelende demonstratie geven. WADDINXVEEN - Zoals bericht zal ter gelegenheid van het eerste lustrum van het woon- en winkelcentrum Zuidplas en de beëindiging van de grote bouwactiviteiten in de wijk Zuidplas zaterdag 18 juni het Zomerfeest Zuidplas worden gehouden op het parkeerterrein voor het winkelcentrum aan de Zuidplaslaan. blad ‘Ondernemen in Mid- den-Holland‘ van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Van sportclubs tot instellin gen op het terrein van de ge zondheidszorg: allemaal zien ze het belang van zo’n regi stratie. den. Na de pauze gaven de leerlingen vanaf 12 jaar een zeer verzorgde voorstelling. Geopend werd met ’Les filles en blanc’ op muziek van Of fenbach, gedanst op spitzen. Het klassieke ballet werd af gewisseld met tapdance, mo derne dans en jazzdans. Fem ke Marcar danste haar boei ende solo ’Communication’. Besloten werd met een ballet op muziek van Verdi waarin de pas de deux werd gedanst door Bianca Groenewegen van der Weiden en Marnix Godschalk. De avond werd besloten met een finale waarin alle dan sers nog een keer te zien wa ren. Aan de overzijde van het woon- en winkelcentrum, in het nieuwe woongebouw ’t Suytende, kunnen belang stellenden van 12.00 tot 16.00 uur de recreatieruimte en het atrium met binnentuin bezichtigen. ‘Er zijn natuurlijk bedrijven die zaken doen met vereni gingen of stichtingen. Die kunnen bij ons eventueel een adressenlijst opvragen, des gevraagd branchegericht, zo dat bijvoorbeeld een gerichte mailing gestuurd kan wor den. Dit gebeurt via de Han- delsvoorlichtingsdienst van Kamer. De gegevens uit de re gisters zijn namelijk open baar. Ze kunnen telefonisch of schriftelijk (door middel van een uittreksel) worden verstrekt'. ten daarna steeds worden doorgegeven aan de Kamer. Mieke van Soest: ‘Niet alle bestuurders zijn zich altijd bewust van die verplichting. Het is evenwel een wettelijke verplichting voor de Kamer om ieder jaar een omgekeerde enquête te houden onder de verenigingen en stichtingen. Hierdoor blijft het bestand up-to-date. Ondanks deze grote teleur stelling, waardoor de turn ster toch wel enigszins uit.het veld geslagen was, haalde zij op vloer en sprong nog respec tievelijk 8.10 en 8.10 punt. Uiteindelijk behaalde Marjo- leine Verweij nog een 13e plaats, een goede prestatie maar wel een grote teleur stelling. Klaverjassen Woensdag 1 juni is het Sport - week-klaveijassen gehouden. Dit evenement heeft plaats gevonden in het gebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Het klaveijassen voor oude ren, een traditie voor de inwo ners van Waddinxveen, is dit jaar gewonnen door D. Ver- wey met als tweede en derde P. Honkoop en F. Daniëls. Zowel de organisatie als de deelnemers gingen zeer te vreden naar huis want een ie der had een prijs gewonnen was het niet bij het klaverjas sen dan toch nog bij de verlo ting die er gehouden is. Het feest begint komende za terdag om tien uur met de of ficiële ingebruikname van de jeu-de-boulesbaan door Wad dinxveens burgemeester C.M. van der Linden. Daarna zijn er tot vijf uur allerlei fes tiviteiten voor groot en klein. Voor de winkels staan diverse kraampjes, een Jan Plezier maakt ritjes door de wijk en Voorlichting Ook voor de verenigingen en stichtingen zelf kan de Ka mer van Koophandel meer betekenen dan men vaak denkt. De Waddinxveense Mieke van Soest: ‘Wat mij op valt is dat veel mensen geen idee hebben van wat een ver eniging of stichting eigenlijk precies inhoudt; wat de taken en verantwoordelijkheden van bestuursleden zijn1. ‘Meer en meer krijg ik vragen over de wijze van oprichten van een vereniging of stich ting en wat de gevolgen zijn van registratie bij de Kamer. Ook twijfelt men vaak over de vorm die gekozen moet wor den: een vereniging of een stichting. De Kamer heeft een folder: Samenwerken als ver eniging of stichting?' In de avondwedstrijd namen drie Pro Patria-turnsters deel in categorie 5C en één turn ster in categorie IC. Kirsten Dijkhuizen behaalde een vierde plaats met 9.15 (sprong), 8.50 (brug), 8.45 (balk) en 8.60 (vloer). Een prachtige totaalscore dus van 34.70. Marloes Broerse werd uiteindelijk 15e met 8.35 (brug), 7.85 (balk), 8.60 (vloer) en 8.20 (sprong). De Waddinxveense Berlinda Ver- wey (11), die zich zo verras send voor dit Nederlands kampioenschap plaatste, be haalde een 27ste plaats. Op balk behaalde zij een prachti ge 8.30. Met vloer 7.55, sprong 7.95 en brug 7.90 kwam zij op een totaal van 31.70 punt. Ilse Mulder kwam uiteindelijk op een to taalscore van 34.10 punt in categorie IC. Helaas was ook dit niet voldiende voor een medaille, waarvan er zeven per categorie werden gege ven. Zij werd tiende met 8.30 op sprong, 8.20 brug, 8,65 op balk en 8.95 op vloer. Over het algemeen een wat teleurstellend resultaat voor de meisjes van Pro Patria, maar op zich is het al een hele prestatie om, na alle voor- wedstrijden, te mogen mee doen aan dit NK dat dit jaar georganiseerd werd door de verenigingen Avanti uit Blad- el en Turnivo uit Reusel in sa menwerking met de KNGB. punt van de speelballen zich aan een zijkant van de bal be vindt. Hierdoor zal de bal tij dens het rollen een kromme baan gaan beschrijven. In het Anne Frank-centrum zijn op dit moment drie groe pen van elk 12 dames en he ren die deze sport beoefenen en daar veel plezier aan bele ven. Voor deze drie groepen was een onderling toernooi georganiseerd waaraan van elke groep twee teams kon den deelnemen aan de poules die werden gespeeld op woensdag 18 en woensdag 25 mei. Uit deze poules kwamen drie teams te voorschijn voor deel name aan de finalepartijen op donderdag 26 mei. Tijdens de poules, welke in een zeer ge zellige sfeer zijn verlopen, werd flink strijd geleverd en de onderlinge verschillen wa ren vaak zeer gering. Het was voor de wedstrijdlei ding dan ook vaak een heel gereken om een winnaar aan te wijzen. Maar juist door de goede sfeer en samenwerking is alles tot ieders tevreden heid verlopen. De finale was zo spannend dat tot op het laatste moment de uitslag een vraagteken bleef. Er waren diverse belangstel lenden aanwezig die van deze wedstrijden ook bijzonder hebben genoten. Namens de Stichting Sportweekcomité Waddinxveen was H. van Ge- looven aanwezig, die ook de prijsuitreiking op zich nam. Maar niet voordat hij eerst een compliment had gegeven aan de wedstrijdleiding en voor de prettige sfeer waarin het plaatsvond. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de derde prijs die door het team 3B was ge wonnen en door de captain Van der Lans met genoegen in ontvangst werd genomen. De tweede prijs was voor team 1B en werd in ontvangst genomen door captain me vrouw Uitman. De eerste prijs ging naar team 2A en werd uitgereikt aan captain P. Hogervorst. Een leuke bijkomstigheid was nog dat in alle drie de spelersgroepen een prijs te recht kwam, zodat eigenlijk niemand met lege handen vertrok. De heer Van Geloov- en besloo* de prijsuitreiking Profiteren Zowel het bedrijfsleven als het verenigingsleven kan pro fiteren van het Verenigingen en Stichtingenregister bij de Kamer van Koophandel. Het is daarentegen niet zo dat de ingeschreven vereni gingen en stichtingen hun jaarcijfers bij de Kamer moe ten deponeren, zoals BVs en NV’s dat moeten. De Kamer heeft dus geen zicht op de fi nanciële situatie van de ver eniging of stichting. De economische gegevens, zo als het aantal leden bij ver enigingen, het aantal werk zame personen bij stichtin gen of de branchecodering, worden ongeveer om de drie jaar bij de omgekeerde enquê te meegenomen en geregis treerd. De tekst van de statuten van een vereniging of stichting of de inhoud van volmachten worden verfilmd en zijn op micro-fice ter inzage bij de Kamer. De opgaven van be stuursleden worden eveneens verfilmd, maar blijven be waard bij de Databank in Woerden. Deze gegevens zijn natuurlijk wel opvraagbaar. De Kamer heeft alleen corres- pondentie-dossiers Aangezien het feest op het parkeerterrein voor het woon- en winkelcentrum plaats vindt, is er zaterdag weinig parkeergelegenheid. Daarom verzoeken de organi- ’s Middags was het de beurt aan categorie 6C, waarin de Waddinxveense Marjoleine Verwey (9) uitkwam. Zij maakte een goede start op brug met 8.35. Op het onder deel balk turnde zij ook een uitstekende oefening, één van de beste van dit seizoen. Iedereen verwachtte dan ook een goede score. Tot schrik van trainster Sylvia Minnen en anderen kreeg Marjoleine Verweij voor deze oefening 6.90 punt, haar laagste cijfer van dit seizoen. Veel protest en gepraat veranderde hier 12.00 uur - Ballonnen Rabobank Waddinxveen de lucht in. 12.00-14.00 uur - Clown die dierfiguren maakt van bal lonnen. 13.00-17.00 uur - Schaken tegen leden van de Wad dinxveense Schaak Vereni ging WSV. 14.00-14.30 uur - Voorstel ling van ’Dorus’. 14.30-15.00 uur dansdemonstatie. 15.00-16.00 uur - Klim- en klauterrekken 16.00-16.30 uur - Demon stratie TOOS-gymnastiek. 17.00 uur - Afsluiting. “We verwijzen ook regelmatig naar de notaris. Men kan zich daar met name nader over in formeren over de rechtsvorm en de inhoud van de statuten. Het eerste spreekuur van een half uur bij een notaris is in principe gratis. Voor de uit eindelijke concrete dienstver lening (het opmaken van een notariële acte) worden wel kosten in rekening gebracht'. ‘Tenslotte zijn bij de Kamer van Koophanel modelstatu ten en model-huishoudelijke reglementen verkrijgbaar. Dit voorlichtingsmateriaal is allemaal gratis'. Net als het Handelsregister is het Verenigingen- en Stich tingenregister dus een onver wachte bron van informatie. ‘Het zou jammer zijn als men daar geen gebruik maakt', besluit Mieke Soest uit Waddinxveen. Gouda. Eerst moet worden onderzocht of het niet 'deliger is meer bedrijven en huizen te vestigen in het geb^d rond Zoetermeer of de Hoeksche Waard. ‘Anders slaat onherroepelijk verloedering toe doordat on gewenste ontwikkelingen niet kunnen worden tegen ge gaan'. De Provinciale Plano logische Commissie vindt dat het planontwerp moet wor den aangepast zodat duide lijk wordt aangetoond welke bedrijven, die schadelijk zijn voor het milieu moeten wor den verpolaatst. Hierna moet dit gedeelte van het streek plan nader worden uitge werkt tot een actieplan. Niet minder dan 1.324 ver enigingen, en 1.408 stichtin gen uit Midden-Holland staan vandaag de dag inge schreven bij de Kamer van Koophandel, zo blijkt uit een reportage in het kwartaal- ‘Maar er zijn meer mogelijk heden. Stel dat een bedrijf een koopovereenkomst sluit met een stichting of vereni ging. Of een opdracht krijgt voor de bouw van een nieuw clubhuis of kantine. Men doet dan meestal zaken met de di recteur, die de papieren on dertekent. "Bij ons kan men nagaan in hoeverre een direc teur van een stichting of ver eniging tekeningsbevoegd is. Dat is voor het betreffende bedrijf een gegeven waarop het zich kan beroepen'. Bij de inschrijving worden ook alle gegevens van de be stuursleden geregistreerd; al le bestuurswijzigingen moe- Het Zomerfeest Zuidplas wordt gezamenlijk georgani seerd door winkeliersvereni ging Zuidplas, de bewoners commissie Zuidplaslaan, de Stichting Wijkwerk De Zuid plas en de woningbouwver eniging SSW. Ingeval van een batig saldo zal de opbrengst ten goede komen aan Stich ting Wijkwerk De Zuidplas. met de wens voor alle deelne mers dat zij nog vaak aan een dergelijk toernooi mogen meedoen en sprak de hoop uit dat de prijzen nog een goed plaatsje in de reeds aardig ge vulde prijzenkast zouden kunnen krijgen. Hierbij merkte hij nog op dat er dan ook een bordje met de vermelding ’Waddinxveen 3’ zou moeten komen want hij had gezien dat dit tot op he den nog ontbrak. Nadat hem was verzekerd dat dit zeker zou gebeuren werd deze ge zellige middag beëindigd. WADDINXVEEN - Fietsen blijven gestolen worden in Waddinxveen. Vanaf de Grut- todreef verdween een groene Magneet damesfiets met te rugtraprem en versnelling, vanaf het NS-station Wad dinxveen een grijs-witte op- oefiets merk Gazelle, vanaf de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerin- laan) een paarse citybike en vanaf de Sniepweg een rode Rivel opoefiets met witte j as beschermer. Donderdag 2 juni waren de schoolzwemwedstrijden in het Gouwebad ‘de Sniep'. Dit jaarlijks terugkerende evene ment in de Sportweek Wad dinxveen was in handen van de zwem- en poloclub De Gou we. Er deden dit jaar circa 300 leerlingen van 10 basisscho len mee. Bij deze zwemwed strijden was de sfeer goed en de resultaten gaven weer veel stof om over te praten. De uitslagen van de estafette zijn: groep 3-4 meisjes: 1. Le on van Gelderschool 3; 2. Ko ningin Beatrixschool 3; 3. Eben Haëzerschool 2. Groep 5-6 meisjes: 1. Bethelschool 2; 2. Mgr. Bekkerschool 1. Groep 7-8 meisjes: 1. Eben Haëzerschool 1; 2. Koningin Beatrixschool 3; 3. Mgr. Bek kersschool 1. Groep 7-8 jon gens: 1. Mgr. Bekkersschool 1; 2. Bethelschool 1; 3. Kon. Beatrixschool 1. De totale eindstand is: 1. Ko ningin Beatrixschool; 2. Eben Haëzerschool, 3. Mgr. Bek kersschool; 4. Rehoboth- school; 5. Bethelschool; 6. Willem van Oranjeschool; 7. De Savornin Lohmanschool; 8. Leon van Gelderschool: 9. St. St. Paulusschool; 10. Groen van Prinstererschool. Het beheer van het verenigin gen- en stichtingenregister is in handen van de Waddinx veense Mieke van Soest (Zuidplaslaan) en Irma de Graaff. Mieke van Soest ver telt: Voor stichtingen is de in schrijving bij de Kamer ver plicht, net als voor de meeste bedrijven. Voor verenigingen met een notariële akte ook. Verenigingen met onder handse statuten hebben de keuze, maar steeds schrijven ze zich in'. Zo’n officiële inschrijving bij de Kamer van Koophandel heeft een belangrijk voordeel: de bestuursleden zijn dan na melijk niet meer privé aan sprakelijk voor eventuele schulden van de vereniging, tenzij, bestuurlijk wanbeleid kan worden verweten'. Het programma volgt: 10.00 uur - Start feest door in gebruikname van de jeu de boulesbaan door burge meester C.M. van der Lin den. 10.00-17.00 uur - Volop ac tiviteiten. Kraampjes voor de winkels, terrassen en barbecue. Kapel De Noten krakers. Dr. Bibber-spi- raal. Stokken Springkussen. schieten. Schminken. Kinderboerderij. Potten bakker voor en met kinde ren. Vrijmarkt voor kinde ren tot 10 jaar. 10.00-16.00 uur - Rondrit ten met Jan Plezier. 10.00-16.00 uur - Skeeler- WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Zaterdag werd het Ne derlands kampioenschap turnen C-lijn gehouden. Zes turn sters van de deels Waddinxveense Pro Patria-ploeg uit Zoe termeer mochten hieraan meedoen. Voor Verona v.d. Leur uit Waddinxveen, die als reserve stond, was dit helaas niet het geval. In de eerste wedstrijd kwam Sylvia Jerphanion uit iri categorie 3C. Met 6.90 op vloer, 7.50 op sprong, 7.05 op brug en 7.40 op balk behaalde zij een 29ste plaats. WADDINXVEEN - Aan de Hogeschool Midden-Neder- land te Utrecht is de Wad dinxveense Ellen van Helden cum laude afgestudeerd. Zij voltooide de 3-jarige parame dische opleiding tot huidthe rapeute. Ieder jaar opnieuw zien de weefcursisten kans een ver rassende presentatie samen te stellen van hoog niveau. Docente Marijke Dekkers en de deelnemers zelf zorgen voor een toelichting. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagochtend vond een ongeval plaats, waarbij een 55-jarige vrouw uit Wad dinxveen kwam ten val met haar fiets toen onverwacht een hond o verstak. Zij liep een hoofdwond en een her senschudding op. Koersbal In het kader van de Sport week Waddinxveen is er in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een koersbaltoernooi voor oude ren georganiseerd. Koersbal is een sport die zich in de be trekkelijk korte tijd dat het in Nederland wordt gespeeld in een steeds groeiende belang stelling mag verheugen. Het kan door iedereen, jong en oud, worden gespeeld. Het wordt gespeeld op een viltmat van 8x2 meter met een set ballen die bestaat uit 2 x 4 speelballen en een kleine wit te bal, de zogenoemde ’jack’. Deze jack wordt eerst op de mat gegooid, waarna twee spelers om de beurt een speel bal zo dicht mogelijk bij deze jack proberen te rollen. Voor elke bal, die dichter bij de jack ligt als de beste bal van de tegenstander, krijgt men punten. De moeilijkheid van het spel ligt hierin dat het zwaarte- Wandelen Aan de Sportweek-wandel- tocht van vrijdag 3 juni heb ben ruim 200 wandelaars deelgenomen. Door het mooie werd dit evenement weer een groot succes. De inschrijving en de start waren bij de kan tine van de voetbalvereniging WSE. Er werd precies om 18.30 uur gestart. Het parcours, dat dit jaar was uitgezet door P van Gelooven en was goedge keurd door de Waddinxveen se politie, liep door oud en nieuw Waddinxveen. Diverse mensen, die toch al jaren in Waddinxveen wonen of die hier zelfs geboren zijn, hebben langs plaatsen ge wandeld waar ze nog niet eer der geweest waren, zowel in de nieuwe wijk Zuidplas als in de reeds geruime tijd be staande wijken zoals de Oranjewijk, de Vondelwijk en de Victorwijk. De winnaars van de groepen die het parcours van 8 km. hebben afgelegd zijn: 1. Mgr. Bekkersschool; 2. Koningin Beatrixschool 1; 3. Koningin Beatrixschool 3. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Extra ruimte voor bedrij ven en woningen moet niet vanzelfsprekend worden gerea liseerd bij Gorcum, Waddinxveen, Alphen aan den Rijn, Via- nei en CL.. L1-1 voörd gebfe Dit zegt de Provinciale Raad voor Ruimtelijke Ordening (PRRO) in zijn advies over het ontwsrp-streekplan Zuid- Holland Oost. De PRRO vindt dat het Groene Hart van Zuid-Holland zo veel mogelijk moet worden gehandhaafd. Verder vindt de provinciale raad dat de bestemmings plannen voor het landelijke gebied niet genoeg zijn afge stemd op huidige situatie. Ac tualisering is noodzakelijk, aldus de PRRO. De finale van de voorstelling van de Waddinxveense balletschool arcella in de Goudse Schouwburg. I I Kinderen tot 10 jaar mogen ter hoogte van de nieuwe apo theek in het winkelcentrum een vrijmarkt houden. Verder kunnen de kinderen naar hartelust springen op een springkussen en wie dat wil kan geschminkt worden. Ook zal er de hele dag een mobiele kinderboerderij aanwezig zijn. GOUDA/WADDINXVEEN - Niet alleen alle ondernemin gen in Midden-Holland staan ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Bij diezelfde Kamer in Gouda berust ook een verenigingen- en stichtingenregister: de ’burgerlijke stand’ voor verenigin gen en stichtingen, onder andere bijgehouden door de Wad dinxveense Mieke van Soest, echtgenote van wethouder Ka rei van Soest (VVD). GOUDA/WADDINXVEEN - In de grote zaal van de Goud se Schouwburg gaven onge veer 150 leerlingen van de Waddinxveense balletschool Marcella zaterdag 4 juni een zeer gevarieerde en geslaag de voorstelling. Voor de pauze dansten de leerlingen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar met groot enthou siasme ’Op zoek’, enkele op zichzelf staande dansen die aan elkaar verbonden werden door de zoekende meisjes Debbie, Frederieke, Soraya en Lorèn. Het was een kleur rijk schouwspel waarin mui zen, kabouters, balletpoppen, rode capes en grote schoenen elkaar in snel tempo opvolg- WADDINXVEEN - Komen de zaterdag 18 juni wordt in het winkelcentrum Zuid plas (Zuidplaslaan) het zo merfeest gehouden ter ge legenheid van het vijljarig bestaan. ^5

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 29