Streekplan beschermt graslanden onvoldoende GGD Midden-Holland GEMEENTE WADDINXVEEN VOOR presenteert zich in brochure Succesvol open huis 5 5 Rijn en Gouwe TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN GEMEEN 1ELIJKE DIENS TEN - - oe-u Gemeeme&ecrietarie I' BAAS Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 JUN11994 1 I I I I I I I I I I I I I I I I ÏW 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 24642 24700 24500 24760 12570 VERGADERINGEN WET GELUIDHINDER WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING WET MILIEUBEHEER Auto Baas/Chrysler TWEE-ÉÉNHEID OPROEP COMMISSIELEDEN COLLECTEVERGUNNING SPREEKUREN vCHRYSLER Dodge ttJeep f rr* T/~ 17’X.T Vogelsoorten Experiment OI82O-24255 Gemeentel 13000 Meldpunt 13000 01820-16066 Compensatie 12222 Dienst Openbare Werken en Bedrijven Gouwebad "De Smepn (informal^) OPENINGSTIJDEN Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 0830-1230 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak-hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 2030 uur. ALARMERING Algemeen Alarmnummer Brandweer M-g- Politie Ongevallen MEDISCHE HELP Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood STORINGSDIENSTEN Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (CAT.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) IN BETROUWBAARHEID EN KWALITEIT Deze visie op ruimte wordt inmiddels uil alom tje< 010-4362244 Op de agenda: Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststelling van de Huisvestingsverordening. AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: - Advies inzake voorbereidingskrediet Planontwikkeling Anne Frankcentrum. Vlasakker 23 - Adviez inzake onderhoud openbare speelterreinen c.q. vervanging speeltoestellen. Otto-erf 36 Jupiterlaan 9 Koekoekdreef 27 Mauritslaan 27 en 29 Op de agenda o.a.: - Herziening Lozingsverordening riolering 1988. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen - Advies inzake het vaststellen van een nieuwe Huisvestingsverordening. AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Op de agenda o.a.: - Tijdelijke verlaging (per 1 juni 1994) leges toeristenkaarten. 4' om Gouda op het sparen van 8 004000 12.75 - Advies inzake inwerkingtreding Wet op de Identificatieplicht voor wat betreft de cliënten van de afdeling Sociale Zaken. Commissie II op donderdag 16 juni 1994, aanvang 1930 uur in het gemeente huis. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van voorbereiding en vervaardiging kunst werk Zuidplas. Commissie IV op donderdag 16 juni 1994, aanvang 19.30 uur in het gemeente huis. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de aanleg van een drietal jeu de bou- lesplaatsen. - Verzoek Hoogheemraadschap van Schieland tot het verlenen van medewerking aan het oprichten van een (lijdelijk) depot voor verontreinigde baggerspecie langs de Zuidelijke Rondweg, alhier. - Advies inzake het treffen van voorzieningen aan de gemeentewerf in het kader van de Wet Milieubeheer. - a. Advies inzake jaarrekening 1992 van de commissie Flankerend Ouderenbeleid; b. advies inzake verlening subsidie 1994 aan de Commissie Flankerend Ouderen beleid. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van voorbereiding planontwikkeling Anne Frankcentrum. - Advies inzake opstelling van een herzien verkeerscirculatieplan, met inbegrip van de categorisering van wegen/uitvoering V.C.P. terzake van Groenswaard II. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van categorieën van wegen, situatie Groenswaard II. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le eta ge) van het gemeentehuis ter inzage. De ontwerpen van de verzoeken en de daarbij behorende stukken liggen ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, met ingang van donderdag 16 juni 1994 geduren de twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende deze termijn stellen burgemeester en wethouders een ieder in de gele genheid de beide ontwerpen en de daarbij behorende stukken in te zien en opmer kingen ten aanzien elk van deze ontwerpen schriftelijk te maken en in te dienen bij burgemeester (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Voorts stellen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid opmerkin gen te maken ten aanzien van de ontwerp-verzoeken tijdens de openbare zittingen, die voor dat doel worden belegd op donderdag 23 juni 1994, voor het bij a. ge noemde perceel van 16.30 tot 16.45 uur en voor het bij b. genoemde perceel van 16.45 tot 17.00 uur, in het gemeentehuis van Waddinxveen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 16 juni 1994 de ontwerp-be schikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: ROP Slijpinrichting om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer tot het op richten en in werking hebben van een slijpinrichting op het perceel Kanaaldijk 42 en 44a. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen tot 14 juli 1994 schriftelijk bij hun college worden ingediend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke ge gevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij ons worden ingediend. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de defini tieve besluitvorming. Pater Jomaweg 11 Noordstaring Brugweg 12 Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectan ten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden ge bracht. het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak- vlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak- vlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak- vlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen sen; van jong tot oud. Voorko men is immers beter dan ge nezen. Niet alleen door voor lichting, maar ook door advie zen en onderzoeken werkt de GGD aan de gezondheid van de inwoners van de regio Mid den-Holland. GGD Midden- Holland voor uw gezondheid. 1. Dorpstraat naast nr. 75: het oprichten van twee eengezinswoningen met bijbeho ren; 2. Dorpstraat naast nr. 83: het oprichten van vier eengezinswoningen met bijbeho ren; Sluur deze bon >n een open envelop (zonde' posizegenaar Rm en Gouwe Aniwoordnumme' '0008 2400 VB Aiphen a'd R p Commissie III op woensdag 15 juni 1994, aanvang 1930 uur in het gemeente huis. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van vergoeding kosten identificatiebewijs voor cliënten van de afdeling Sociale Zaken. 1 - BeschikbaarsteHen krediet ten behoeve van de omschakeling van de O.Z.B.- grondslag ’’oppervlakte” naar ’’waarde” ingaande 1995. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van deelname aan de Bedrijvenbeurs in 1994. Bekendmaking verzoeken hogere grenswaarde Bekendmaking verzoeken om vrijstelling Terinzagelegging ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen roepen hierbij sollicitanten op die zitting willen nemen in de gemeentelijke adviescommissie voor Marktzaken. Van de sollicitanten wordt verwacht dat zij regelmatig de markt als consument be- In de week van 19 juni tot en met 26 juni 1994 zal er gecollecteerd worden door de Nederlandse Lever-Darm Stichting. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 3. Dorpstraat 162-166: het oprichten van waarvan twee woningen met bedrijfsruimten. - Advies inzake aktiviteitenoverzicht en begroting 1994 van de S.W.W. (zowel het aktiviteitenoverzicht als de begroting zijn reeds in uw bezit; het advies zal 14 juni a.s. in b. en w. aan de orde komen en wordt u nog nagezonden; het bestuur van de S.W.W. verzorgt een toelichting. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij het voorne men hebben bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verzoeken in te dienen tot het vaststellen van hogere grenswaarden voor de geluidsbelasting voor de percelen: a. Dorpstraat 162-166 ten behoeve van een bouwplan voor het oprichten van acht eengezinswoningen met bijbehoren, waarvan twee woningen met bedrijfsruim ten; b. Dorpstraat tussen de nrs. 75 en 83 ten behoeve van bouwplannen voor het op richten van twee en vier eengezinswoningen met bijbehoren. Voor deze percelen zijn bouwaanvragen ontvangen ten behoeve waarvan vrijstel- lingsprocedures als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening dienen te worden opgenomen in het nog te herziene bestemmingsplan ’’Dorpstraat”. De bij b. genoemde locaties is als woningbouwlocatie opgenomen in het in voorbe reiding zijnde ontwerp-bestemmingsplan ’’Groenswaard I en II ’94”. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Ja. ik maak graag gebruik van dit voordelige aanbod. Ik ontvang Rijn en Gouwe 4 weken voor slechts fl. 12.75. Naam Adres Pestc /Woonpl Telefoon (voor controle op bezorging] ZUIDELIJKE DWARSWEG 1b WADDINXVEEN - TEL. 01828-31143 Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1’’Groenswaard in Onderdelen”; 2. ’’Groenswaard in Onderdelen”; 3. ’’Dorpstraat”, zoeken en dat zij een kritische instelling hebben ten aanzien van het plaatselijk en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten marktwezen. De Marktcommissie vergadert ongeveer één a twee maal per jaar.Een eventuele be noeming zal gelden voor 4 jaar (raadsperiode 1994-1998). Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling Algemene Zaken, sectie Be stuurszaken, de heer P.A.M. Kooien (ambtenaar Marktzaken, telefoonnummer 01828-24629). Schriftelijke reacties dienen vóór 1 juni a.s. te worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Om zoveel mogelijk inwoners van Midden-Holland te berei ken, is de brochure verkrijg baar in het gemeentehuis, de bibliotheek of het consultatie- buro/wijkgebouw in uw woon plaats. Maar u kunt natuur lijk ook de GGD bellen en vra gen naar een exemplaar, tele- Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunning en meldingen is ingestemd ligt ter inza ge bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. 8 Wanneer U nü kiest voor een kennismakmgsabonnement. dan ontvangt U Ryn en Gouwe 4 weken lang s morgens vóór 7 uur in de brievenbus1 stemmingsplan voor het Bui tengebied met een uitgebreid aanlegvergunningenstelsel Een probleem is wel dat veel gemeenten sinds 1978 nog geen nieuw bestemmingsplan hebben gemaakt en als dat al wel het geval is, laat de ver gunningverlening te wensen over. Gevolg onder daarvan is dat aantal en va riatie van planten- en vogel soorten in het agrarisch ge bied nog steeds sterk af neemt. De boeren en hun organisa ties hebben tijdens de in spraak ingebracht, dat zo’n aanlegvergunning de agrari sche bedrijfsvoering belem mert. Het Zuidhollands Landschap geeft aan dat er ook een bescherming van het agrarisch grondgebruik uit gaat van zo’n vergunningen stelsel. Immers voor de aan leg van water- of gasleidingen en fietspaden is dan ook een In het ontwerp-streekplan van 1994 is bepaald dat de ge meenten ter bescherming van natuurwaarden in het Aw-ge- bied het dempen van sloten en het omzetten van grasland voor andere teelten (ook de maisteelt) aan een vergun ning zullen moeten binden. Volgens het Zuidhollands Landschap betreft dat niets nieuws. In het streekplan van 1978 is aan dezelfde gebieden al de aanduiding ’Veenweide gebied’ gegeven. Net als nu, moesten de gemeenten al na gaan waar natuurwaarden aanwezig zijn en deze be scherming in een nieuw be- Als dit overleg leidt tot een af spraak tussen natuurbe scherming en boeren, zou de provincie de mogelijkheid moeten bieden, om bij wijze van experioment, dit conve nant als invulling van de Aw- aanduiding te beschouwen. Wel moet de provincie blijven Kenmerkend voor de GGD is, dat zij zich vooral richt op het bevorderen en beschermen van de gezondheid van men- toezien op het bereiken van het beoogde natuurresultaat en na afloop van het experi ment zo nodig via sancties dit alsnog zien te bereiken. Voor het agrarisch gebied met hoge natuurwaarden geeft het streekplan de aanduiding ANL. In principe dienen deze gebieden ook planologisch be schermd te worden. In de toe lichting van het Streekplan staat voor een veel groter deel van het veenweidegebied dat daarin hoge natuurwaarden aanwezig zijn, dan het gebied dat via de ANL-status be schermd wordt. Voor de Al- blasserwaard laat de provin cie de ANL status zelfs afhan gen van de begrenzing van nieuwe ’Relatie-nota gebie den’. De ontwerp-beschikking, de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen van af 16 juni tot 14 juli ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkies- nummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelich- ting worden verkregen. van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de woningwet. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen de gevraagde vrijstellingen te verlenen, met het oog hierop bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwvergunningen te verlenen. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 16 ju ni 1994 gedurende twee weken, voor een ieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijke bedenkingen naar voren worden gebracht bij burge meester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). streekplan voorstelt, worden in het streekplan echter op geen enkele wijze gecompen seerd. Het Zuihollands Landschap dringt aan op het verheffen van het compensatiebeginsel tot algemeen provinciaal be leid en dit dus ook bij dit streekplan te hanteren. Het landschap doet de suggestie om bijvoorbeeld bij iedere bouwlokatie een percentage in de projectbegroting op te nemen voor het herstellen en ontwikkelen van de natuur- en landschapswaarden. Het Zuidhollands Landschap verenigt zich met het streven in het streekplan om te ko men tot realisering van het Bentwoud, zij het voorlopig de helft. Het Zuidhollands Landschap hoopt wel dat na de streekplan periode van 10 jaar de andere helft zal vol gen. WADDINXVEEN - Zaterdag 11 juni werd voor de vijfde maal in successie een succes vol open huis gehouden door de makelaarskantoren Van 't Hof BV in Gouda, Aiphen aan den Rijn, Zoetermeer en Wad dinxveen. Wederom is gebleken dat de ze formule bij een groot pu bliek aanslaat. Bij in totaal zo’n 125 woningen konden ge ïnteresseerden zonder af spraak vooraf, naar binnen lopen om een kijkje te nemen. Vele enthousiaste aspirant kopers hebben van deze vrij blijvende manier van huizen bekijken gebruik gemaakt. Tientallen geïnteresseerden bezochten na de bezichtiging het makelaarskantoor om zich nader te laten informe ren omtrent de vele aspecten verbonden aan het kopen van een woning. Een flink aantal transacties is tot stand geko men, terwijl vele interessante contacten zijn gelegd. ties. Als deze er zouden moe ten komen, dan moet er op zijn minst compensatie plaatsvinden door extra be scherming van natuur en landschapswaarden elders. derzoek naar gezondheid, ziekte en sterfte in Midden- Holland. Voor gezondheids voorlichting op de school van uw kind, kunnen de leer krachten bij de GGD terecht. De GGD heeft mensen en ma terialen voorhanden om pro jecten over bijvoorbeeld voe ding, verslaving en hygiëne te ondersteunen. Ook voor ge zondheidsvoorlichting in het Marokkaans of Berber kunt u bij de GGD terecht. Marga Klompéhoeve 121 het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een woonwagen het oprichten van een bedrijfshal het geheel vernieuwen van een woning Extra gemeenteraad op maandag 20 juni 1994, aanvang 1930 uur in het ge meentehuis. WADDINXVEEN - In een of ficiële reactie op het Streek plan Zuid-Holland-Oost stelt Stichting het Zuidhollands Landschap dat de provincie in het veenweidegebied te weinig graslanden met bij zondere natuurwaarden daadwerkelijk beschermt. Dit kan door deze gebieden de zogenaamde ANL-status ver lenen. Het Zuidhollands Landschap heeft waardering voor de aanduiding ’Agrarisch ge- bied-weide (Aw) voor de overi ge agrarische graslanden in het veenweidegebied. De Stichting tekent bezwaar aan tegen een aantal bouwloca- Snelheidslijn Het Zuidhollands Landschap steunt het standpunt van de Provincie dat de Hoge-snel- Uj heidstrein ten noorden van Rotterdam over bestaand spoor moet. Het aparte trace waaraan de regering de voor keur geeft, doorsnijdt achter eenvolgens het Bentwoud, het natuurreservaat De Wilck en het rijke weidevo- gelgebied Ade. Het Zuidhollands Landschap is blij met de intentie van het streekplan om de buitendijk se campings bij Lexmond bin nendijks te brengen, wijst op geluidseffecten van Schiphol en Zestienhoven binnen de grens van dit streekplan, dringt voor wat betreft de Be tuwelijn aan op passage van de Giessen met een tunnel en ten aanzien van de rondweg het natuurgebied Veerstal- L Een aantal maatregelen betekent een aantasting van het Groene Hart. De bezwa ren van het Zuidhollands Landschap zijn gericht tegen de aanduiding ’Nieuw boom- kwekerijgebied’ getekend over twee veenweidegebieden met hoge natuurwaarden in de gemeenten Rijnwoude en Waddinxveen. Ook tegen de dreigende bebouwing van de veenweidegebieden Gnep- hoek westelijk van Aiphen en de Oostpolder in Schieland westelijk van Gouda maakt de Stichting bezwaar. De provincie heeft vorig jaar het vraagstuk compensatie van verdwijnende natuur- en landschapswaarden en open gebieden geregeld. Waar an deren initiatief nemen waar door natuur en landschap worden aangetast, verplicht de provincie hen tot het com penseren in natuur of in geld. De forse aanslagen op natuur en landschap die het provin ciaal bestuur zelf in dit acht eengezinswoningen met bijbehoren, BOUWVERGUNNINGEN Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen WADDINXVEEN - De GGD Midden-Holland presenteert zichzelf in een nieuwe geïllus treerde brochure. De brochu re is bedoeld voor ieder die wil weten wat de Gemeen schappelijke Gezondheids Dienst Midden-Holland voor hem of haar kan betekenen. Nagenoeg iedereen kent de ambulances van de GGD. Ou ders met schoolgaande kinde ren bezoeken de logopedist of de jeugdarts van de GGD. Wie op vakantie gaat naar verre streken heeft vast wel eens een vaccinatie bij de GGD gekregen. Maar de GGD doet meer: on- vergunning nodig. Een groep boeren uit de Al- blasserwaard en de Vijfhe- renlanden is in overleg getre den met de Zuidhollandse Mi lieufederatie, het Zuidhol lands Landschap en de Stich ting Natuur- en Landschaps- Beheer over de vraag of in de meer plaats van een aanlegvergun ningenstelsel een convenant, samen met de provincie kan leiden tot hetzelfde doel: het behoud en herstel van weide- vogelpopulaties en planten soorten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 3