Golfprijzen smeden samenwerkingsverband Keukencentrum geeft tv’s weg Bromfietsster gewond bij aanrijding Clubkampioenschappen Love ’70 Moerkapelle Elf branches in de techniek Van Berkesteijn krijgt nieuwe voorgevel 25% korting* morgana Rabobank Waddinxveen Zuidplas is tevreden over 1993 ■f - :r voor broers De Waardt Toi-Toi brengt eenacter in Agnietenkapel Ook Stichting OOM in Waddinxveen doet mee Directeur A.J. Ammerlaan kijkt terug Van ’t Hof mi eurohome xX/ONEN in Boskoop k?s Mol Pagina 1‘ VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 JUNI 1994 WEEKBLAD Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Kanaaldijk in Waddinxveen-Zuid er uit zien. (Tekening: Visser en Zes kleuren-tv 's waren er voor de prijswinnaars van de actie van het Keukencentrum Waddinxveen. MOERKAPELLE - De afgelopen week zijn bij de Moerka- het weer. Op donderdagavond menlijk werken aan meer aandacht en waardering voor techniek. Bij het nieuwe samenwerkingsverband is ook be- Zijde 36 01727-14550 burg, W. Friggen, Diana Hoo- genes, Gaby Stilma, Rikkert v.d. Geld, Marjan Heerschap en Deborah Eva Noorlander. Zij ontvingen zaterdag alle maal een mooi spel. en Wijtman aan de Kerkweg- Oost in Waddinxveen. Maar niet alleen de gevel zal een ware metamorfose onder gaan, ook het voorterrein zal volledig worden aangepast. Zo zullen in het nieuwe par keerterrein de grote bogen van de gevel als het ware weerspiegeld worden. Tenslotte zal het geheel wor den verfraaid met een tuin ontwerp van het Waddinx- veense hoveniersbedrijf J. Willemstein. Ook in de nieu- tijdens een bijeenkomst die voor donderdag 10 november staat gepland. Op deze Dag van de Techniek zal ook in de media en tijdens tal van branche-bijeenkom- sten in het land de aandacht op het verzekeren van de toe komst van de techniek wor den gericht. De hole in one op hole 7, waar men een auto van ƒ25.000,- kon winnen, is niet geslagen. Wel werd tijdens de finale door de heer Sas uit Rotterdam een hole in one op hole 6 geslagen. Helaas een hole te vroeg. De heer Sas keerde ’s avonds te rug naar huis met een auto van 25 cm. (Foto: Keukencentrum Waddinxveen). verbouwing achter de rug is. Dan zal de uitstraling van het pand volledig aansluiten bij de prettig gepresenteerde showroom. Bovendien zal men dan het stijlvolle karak ter van de meubelen weer spiegeld zien in het nieuwe aanzicht van de showroom. ‘Bij meubelen op niveau hoort een presentatie op niveau', wordt gedacht bij Van Ber kesteijn. Het ontwerp van de nieuwe gevel is gemaakt door het Architectenbureau Visser Op dit moment kan wor den ingeschreven voor de jaarlijkse IJsselweide Cup die wordt gehouden op zaterdag 20 en zon dag 21 augustus. Ook dit toumooi wordt georgani seerd door Golfbaan Midden-Holland Exploi- tatiemij. BV en café Brasserie IJsselweide. Deelnemers, leden en niet-leden van Golfclub IJsselweide, met baan- permissie of golfvaardig- heidsbewijs, kunnen in dividueel of als team van vier personen inschrij ven. De wedstrijdvorm is Texas Scramble Super- ball. Zaterdag- en zon dagavond is er een warm en koud buffet met live muziek. Een 23-jarige automobilist uit Zevenhuizen kon niet tij dig stoppen en botste tegen het kerende voertuig aan, waardoor dat in de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. Beide inzittenden zijn met snijwonden in het gezicht en ander letsel naar het Goudse Groene Hart Zieken huis vervoerd. Beide voertui gen werden zwaar bescha digd. WADDINXVEEN/GOUDA - In het kader van Gouda Cul tuurstad 1994 werkt de Wad- dinxveense toneelvereniging Toi-Toi mee aan het project Winkel uit, theater in’, een project dat in de zomermaan den op iedere donderdag avond plaats vindt in en om de Agnietenkapel te Gouda. Op donderdagavond 23 juni om half tien treedt Toi-Toi op met het toneelspel Tassen'. De voorstelling is gratis toe gankelijk. Tassen' is een be werking van de eenacter ‘Even zitten' en handelt over een echtpaar dat in him laat ste levensfase is beland. Waddinxvener René Roza, die dit stuk heeft bewerkt en ge regisseerd, is er in geslaagd er een boeiend geheel van te maken, te meer omdat hij het aangedurfd heeft dit toneel spel met meerdere echtparen te spelen. Het toneelspel Tassen' begint daar waar de echtparen op weg naar huis zijn na een dagje winkelen. Zij nemen de kortste weg, maar of dit nu wel zo verstandig is? Achter hun onbewogen uiterlijk gaan diepe emoties schuil. Soms komt daar even iets van bovendrijven. De uitslagen waren: Be- drijventoumooi: 1. Gro- vo (Boskoop), 2. Icamat (Zevenhuizen), 3. Tol boom (Reeuwijk). La- diestoumooi: 1. Maud Brenninkmeijer (Gou da), 2. Hanny Groene- veld (Boskoop), 3. Wies Welp (Woerden). Senio- rentoumooi: 1. Sjouk Koopal (Gouda), 2. A. de Waardt (Waddinxveen), 3. D. de Waardt (Wad dinxveen). Finale IJssel weide open heren: 1. Norbert Klemann (Reeu wijk), 2. Pim v.d. Maas (Wassenaar), 3. Richard Westerhof (Soest). Da mes: 1. Anneke Versluis (Waddinxveen), 2. Linda Algra (Rotterdam), 3. Anita v.d. Heijden (Gou da). Aanmoedigings prijs: Marcel van Ooyen (IJsselweide). Beste bru to score: 1. Frank van Heesch (Krayestein), 2. Renato lacopetty (Mi laan), 3. Wim Moerman (Kleiburg). GOUDA/WADDINX- VEEN - Onder ideale weersomstandigheden is op de golfbaan Midden- Holland in Gouda de eer ste NKB Open Golfweek gehouden. Ruim 300 deelnemers hadden in geschreven op de diverse toumooien die voor be ginnende en ervaren golfers toegankelijk wa: ren, zowel voor leden als niet-leden van golfclub IJsselweide. de galvano en de koeltech niek. Daarnaast nemen deel de procesindustrie en de energiesector. Speerpunt van de actie dit jaar is structurele verbete ring van de relatie met poli tiek, overheden en onderwijs om middels veel meer aan dacht voor techniek in het ba sisonderwijs, het voortgezet onderwijs en het leerlingwe zen zowel het aantal als het niveau van de instroom van jongeren in het bedrijfsleven te verhogen. Noodzakelijk is dat de huidi ge overdosis in aandacht voor algemene vorming op zo kort mogelijke termijn wordt om gebogen richting interesse voor een toekomst in de tech niek. Alleen dan zijn er voor het bedrijfsleven mogelijkhe den om zijn bijdrage aan een betere aansluiting met het onderwijs te leveren. Techniek Nederland’ wil aan die bijdrage mede vorm ge ven. Dat gebeurt in het besef dat behoud van werkgelegen heid in de techniek alleen mo gelijk is, als ook in de toe komst voldoende instroom van jonge vakmensen gereali seerd kan worden. Om zo snel mogelijk stappen op deze weg te kunnen zetten, wil Techniek Nederland’ al dit jaar komen tot eerste vor men van samenwerking met politiek, overheden en onder wijs. Afspraken daarover moeten worden bekrachtigd Robecofondsen ‘In het afgelopen jaar heeft ook de strategische samen werking met de Robecofond sen significant verder gestal te gekregen', aldus de in Ze venhuizen wonende bankdi recteur Ammerlaan. “Via onze bemiddeling is tot een bedrag van ƒ12,5 miljoen aan spaar gelden en deposito’s belegd in Robecofondsen'. De Rabobank-directeur ver heelt niet dat de ontwikkelin gen in de regionale economie uiteraard ook hun invloed hebben gehad op het bedrijfs resultaat van de bank. Hierbij kan direct worden ge dacht aan de moeilijke positie van de land- en tuinbouw in dit gebied. Er moest als ge volg hiervan een flinke dona tie aan de ’stroppenpot’ (VAR) troostrondes gespeeld worden. Iedere deelnemer moest zo in ieder geval meer dan een maal de baan op. Een goede gelegenheid voor de ongeoe fende deelnemer om ervaring op te doen en voor de ervaren speler om te testen of het nog allemaal wil lukken. Aan het eind van de week kon de voorzitter van de sport- commissie Piet Gras de vol gende clubkampioenen felici teren en een beker uitreiken: HE: Michel Hessing. Voor de derde keer op rij werd hij clubkampioen bij de he ren. Dit keer net als vorig jaar ging de finale tussen hem en Rutger Dickmann, die tweede werd. DE 35+: Forra Gras won van Charlotte Vellenga. DE troostronde: Anneke Schep. Mix: Sarah Pothecary en Henk Huisman wonnen van Martine van Meeteren en Ed we tuin zullen de ronde bogen een belangrijke rol spelen, nu gevormd door buxus-, taxus en beukenhagen. Ook ont staat op deze manier een fraai contrast tussen een strakke gevel en een romanti sche tuin. Van Berkesteijn Wooncultuur verkoopt meubelen van een hoog kwaliteitsniveau. De meubelen kenmerken zich vooral door zuivere lijnen, perfecte afwerking en kwali teit tot in het detail. Resultaten Kort en krachtig zet hij enke le ontwikkelingen die hebben geleid tot een beter financieel resultaat op een rijtje. - Het balanstotaal groeide met 4,5% tot 233 miljoen gul den. - De totale kredietverlening is voor het tweede achtereen volgende jaar met 10,5% sterk gestegen. Bestaande en nieuwe bedrijven-cliënten hadden in de opmerkelijke kredietgroei een behoorlijk aandeel. - Het aantal leningen binnen de kredietverlening steeg met 13%. - Het saldo van de ingelegde spaargelden nam met 14,5% toe, maar kon de afname van het ingelegde bedrag aan ter- mijndeposito’s niet geheel compenseren. - De rentwinst steeg met 4%, de provisieopbrengsten met 12% en de brutowinst per sal do met 6%. - In een periode met grote in vesteringen kon de Rabobank Waddinxveen de netto-winst hetzelfde niveau van een leine drie ton handhaven. - Het kostenniveau met grote investeringen kon de Wad- dinxveense bank de netto winst op hetzelfde niveau van “Wij zijn zeer tevreden over 1993', vat directeur Arnoud Ammerlaan van de Rabobank Waddinxveen samen. Hij blikt in zijn werkkamer aan de Kerkweg-Oost met genoe gen terug op het financieel reilen en zeilen van zijn co öperatieve bank in het voor bije jaar. worden gedaan. De Rabobank Waddinxveen is in ieder geval klaar om nieu we en eigentijdse wegen in te slaan. Na een verbouwing en modernisering van het bank gebouw, die eind vorig jaar na een lange en weloverwogen voorbereiding van start gin gen, is dat ook het beste mo gelijk. Schravesande. Mix troost: Janny Ottevanger en Hans de Niet. HE 35+: In de tie-break van de derde set kon Peel Schreuder zich winnaar noemen van Wim Sekeris. HE troost: Erik Ottevanger. HD: Dennis Jager en Chris van der Nat winnaars vna Michel Hessing en Bakker. HD troost: Gerard Bakker en John Smelter. DD: Lenny Visser en Pamela Po thecary wonnen van de ’jon gelui’ Martine van Meeteren en Sarah Pothecary. DD troost: Charlotte Vellenga en Nini van der Steen. Niet alleen deze winnaars werden door het Moerkapelse Love ’70 van harte gefelici teerd, maar ook het mix- jeugdteam dat vorige week zaterdag op de valreep de competitie won. De unieke actie richting poli tiek, onderwijs en publiek is het directe gevolg van het toe genomen besef, dat een tekort aan echte vakmensen met een goede technische oplei ding een strategische bedrei ging vormt voor de Neder landse economie. ’Het water staat ons aan de lippen’, zegt bestuursvoorzit- WADDINXVEEN - Vorige week maandagochtend reed een 24-jarige bromfietsster uit Boskoop over het fietspad langs de Henegouwerweg richting Waddinxveen. Bij het wegrijden uit een uitrit zag de bestuurder van een be stelauto de bromfietsster over het hoofd waardoor een aanrijding ontstond. De Bos- koopse liep wat schaafwon den op alsmede wat pijnlijke ledematen. Vorige week dinsdagmiddag vond een eenzijdig ongeval plaats op rijksweg A12 in de richting Den Haag. Een 38- jarige man uit Delft viel ach ter het stuur in slaap en bots te tegen de middengeleiding. Er ontstond alleen materiële schade. Donderdagavond sloeg een 25-jarige Boskoopse bestuur ster van een personenauto linksaf vanaf het Noordeinde de Wadde in. Zij schatte daar bij de snelheid van een tegen ligger, een 23-jarige bestuur der van een personenauto uit Waddinxveen, verkeerd in en een botsing was het gevolg. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er ont stond geen persoonlijk letsel. Zaterdagochtend vond een aanrijding plaats op de Pias weg. Een 32-jarige automobi- list uit Bleiswijk wilde keren. Voor de jeugdige prijswinnaars had het Keukencentrum Waddinx veen spellen uitgezócht. (Foto: Keukencentrum Waddinxveen). meedoen aan een kleurwed- strijd. Uit alle ingeleverde kleurplaten werden de acht mooiste gekozen. De jeugdige winnaars waren Leroy Monster, Rik Valken- Zo gaat de nieuwe voorgevel van Wijtman). WADDINXVEEN - Van Ber kesteijn Wooncultuur in Wad dinxveen-Zuid krijgt een nieuw aanzien. De buiten kant van het pand aan de Ka naaldijk wordt verbouwd en met name de verbouwing van de gehele voorgevel wordt groots aangepakt. De geheel nieuwe entree van de Waddinxveense meubel- toonzaal, die modern en goed verzorgd zal ogen, wordt voor het publiek in oktober van dit jaar zichtbaar, wanneer de WADDINXVEEN - De Coöpe ratieve Rabobank Waddinx veen BA kijkt met tevreden heid op 1993 terug. De finan ciële resultaten zijn beter dan was verwacht. Allerlei be langrijke ontwikkelingen werpen, in deze tijd met een bescheiden herstel van de conjunctuur, hun schaduw vooruit. Rabobank-directeur A.J. Am merlaan ziet dan ook in een straks verbouwd bankge bouw met groot vertrouwen de toekomst tegemoet, zo blijkt uit een artikjel in het derde nummer van Rabo Kring Nieuws. op alle extra opties, bij aankoop van een linnenkast uit onze royale collectie. x-22^-slaapkamers VAN DER LINDE dag 30 juni is het precies één jaar geleden dat Waddinx-* veens burgemeester C .Mvan der Linden de officiële ope ning verrichtte van het nieu we kantoor van Van ’t Hof Makelaardij aan de Zuidplas- lan. Dankzij een persoonlijke eri klantvriendelijke benade ring, dienstverlening en en thousiasme zegt Van ’t Hof een stevige positie op de Wad dinxveense onroerend goed markt verworven te hebberi en een stormachtige groei te hebben doorgemaakt. Veel woningen zijn in het aft gelopen jaar via de 35 jaar be staande Van ’t Hof Makelaar dij, die kantoren heeft in Gou da, Alphen aan den Rijn, Zoe-j termeer en J J'- van eigenaar gewisseld. Waddinxveen, i rr< 1 J Daarnaast werden diverse taxaties van onroerende goe deren uitgevoerd, werden as- surantiezaken geregeld en werd in hypotheken en finan cieringen bemiddeld. Hef team in Waddinxveen bestaat uit Willeke van Leeuwen Marcel Mouthaan en Dick van der Willik. nemersorganisaties) van de metaal- en elektrotechnische industrie, de metaalbewer- ter en woordvoerder Piet J.M. king, de motorvoertuigen, de Tel. ’Gecoördineerde en duur- elektrotechniek, de installa- zame actie is nodig om in Ne- tie, de isolatie, de carrosserie, derland het besef te versterken, dat techniek een hoogwaardig grootschalig en onmisbaar onderdeel uit maakt van het sociaal en eco nomisch leven in onze maat schappij. Ongewijzigd beleid zal leiden en leidt nu al tot Belangrijke sleutels in de nieuwe aanpak zijn het com mercieel beter benutten van het bankbezoek en het verbe teren en uitbreiden van het relatiebeheer bij bedrijven en particulieren. ‘De Rabobank Waddinxveen is met de nieuwe huisvesting klaar voor de toekomst', stelt directeur Arnoud Ammer laan kemachtig. ‘In het hui dige pand klemde en knelde alles. Er was ook een groot ge brek aan privacy'. ‘De communicatie met en ad visering van onze cliënten kon beter. Voor verdere auto matisering was onvoldoende ruimte. Alles bij elkaar moes ten we verbouwen. Het was ontverantwoord om zo nog langer door te gaan'. Later in het jaar zal de alge mene ledenvergadering van de Rabobank Waddinxveen worden gehouden. De financi ële gang van zaken in 1993 zal worden weergegeven in een nog uit te brengen eigen jaarrekening en een eigen jaarverslag. Directeur A.J. Ammerlaan van de Coöperatieve Rabobank Wad dinxveen BA is zeer tevreden over de financiële resultaten van zijn bank over 1993. (Foto: Sjaak Noteboom). een kleine drie ton handha ven. - Het kostenniveau is verder en structureel beperkt door organisatieveranderingen en efficiencyverbeteringen. - Het activiteitenniveau van de Rabobank Waddinxveen is weer behoorlijk toegenomen. De organisatie kreeg bijvoor beeld te maken met een toe name van het electronisch bankieren en een gestage groei van het aantal cliënten, terwijl de dienstverlening op het gebied van assurantiën, effecten en reizen opnieuw werd uitgebreid. J 1 -g WADDINXVEEN - Donder- WADDINXVEEN - Ruim 35.000 bedrijven en 750.000 werk- verarming op tal van punten’, nemers in de techniek, georganiseerd in elf zelfstandige Deelnemers aan ’Techniek branches, gaan onder de vlag ’Techniek Nederland’ geza- Nederland’ zijn de opleidings- menlijk werken aan meer aandacht en waardering voor en ontwikkelingsfondsen Zij ..1212’.- (waarin zijn vertegenwoor- trokken de Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds digd de werkgevers-en werk- voor het metaalbewerkingsbedrijf (OOM) aan de Zuidkade in Waddinxveen. de rotonde pelse tennisvereniging Love 70 de clubkampioenschappen l over na heeft dat prima meege- 22.00 een 23.00 afgesloten ge weest. Zondagavond vond op de He negouwerweg een aanrijding plaats tussen een motorfiets en een personenauto. De ver keersstroom in de richting Gouda remde op een gegeven moment af. De 24-jarige mo torrijder uit Schoonhoven zag dit vermoedelijk te laat en remde dermate hard dat hij slipte en onderuit ging. Hij kwam daarbij op de weg helft voor het tegemoetko mend verkeer terecht. Daar botste hij tegen een personen auto, bestuurd door een 66-ja- rige man uit Heemskerk. De motorrijder werd, evenals zijn 24-jarige passagiere, zwaar gewond overgebracht naar het ziekenhujsin Gouda. De Henegouwerweg tussen Waddinxveen en f r bij rijksweg A12 is tussen gehouden. De organisatie heeft niet te klagen gehad WADDINXVEEN - Met de ko- omende wereldkampioen- werkt. Hierdoor konden voor verschillende categorieën ook schappen voetbal in het voor uitzicht hield het Keukencen trum Waddinxveen (Zuidka de) een wedstrijd, waarmee zes schitterende kleuren-tele- visies gewonnen konden wor den. De actie werd gevoerd in de Keukencentrum Informatie krant, die rond de Pinkster en werd verspreid. De trekking vond plaats op donderdag 2 juni. Er waren ongelooflijk Jeroen veel inzendingen. Afgelopen zaterdagmorgen 11 juni om tien uur was de feestelijke prijsuitreiking. Al om kwart vóór tien stonden verschillende mensen te wachten voor de deur van het Keukencentrum Waddinx veen in het Brugcentrum. De zes gelukkigen die hun kleuren-tv overhandigd kre gen waren C. Verwaal, H. Beerden, L. Maurits, F. van Haaren, S. Leliveld en D. Westerbeek. Tijdens de actie- periode konden de kinderen 0V;375fö J. A l J ’I f -'XX ladenblok dassenrek extra legplank uitschuifbare draadmand multifunctioneel garderoberek extra waskorf binnen- verlichting ^calléén in juni Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond 1 TT 1 z». i -w 0 0O <2 O O o SHARP f 1 ■tri or

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 15