De Gouwestem sluit seizoen af in Rhenen mEnKÉrf Laatste sportdag zelfstandige St. Paulusschool Workshop op Plantarium ’94 Hardrijders op de Groensvoorde Tens van Harskamp wint reis naar USA Hondenuitwerpselen in schoolzandbak i' KIPFILET 1 In december optreden met Josti Band Orkest de moeite waard Waddinxveense loot eerste abonnementen Schouwburg Geslaagden van Groen College WK-voetbal en zomerbingo J l\HT\ LEZERS SCHRIJVEN Computercursus voor vrouwen Voorrang in Moerkapelle 7 49 i lekker smeren] 191 197 I 1326 05V Pagina 17 VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 JUN11994 WEEKBLAD CENTERS DEZE WEEK EXTRA DIK SMEREN likkepot, saks en filet american 150 GR. HALEN 100 GR. BETALEN. naturel, gekruid of gemarineerd 500 gr- Menke Car Vision, auto- Hi-Fi, auto-alarm en mobiele communicatie. Erkend inbouwcenter. Gouda: Bodegraafsestraatweg 3a (naast Kwik-Fit) 01820 - 70080 Donderdag koopavond. Alphen a/d Rijn: Ouvertureweg 85 (nabij Shell-Herenhof) 01720 - 21312 Vrijdag koopavond. Nieuw seizoen Nu al te koop t JBr Keurslager/Poelier Élllk Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). VAKKUNDIG IN BOUW STATION bij de regio- de zelfstandige rooms-kathoplieke St. Paulusschool op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. het nieuwe Plantariumge- bouw op het ITC-terrein bij waarde. Wat kan er nog het ’van Water-drinken’. In deze discussie zal men die- wachten in Amerongen. Het zomeravondconcert in Rhenen is voor de Stichting Artsen Zonder Grenzen. Het concert in de grote, pas geres taureerde Cunerakerk wordt georganiseerd door de natio naal vermaarde bariton Ka rei Bogerd uit Leerdam. De vaste begeleider van De Gouwestem, organist-pianist Ben Kramer uit Boskoop, ver zorgt de begeleiding van het mannenkoor en van de sa menzang. De algemene muzi kale leiding berust bij Martin Mans, sinds dit vooijaar de vaste dirigent van het Wad- dinxveense mannenkoor. Het mannenkoor, de dirigent, de solist en de begeleider mu siceren deze avond zonder kosten in rekening te brengen en zullen de netto-opbrengst ter beschikking stellen aan Artsen Zonder Grenzen. Een organisatie die geen nadere toelichting behoeft. PERSONEEL EN KINDEREN KON. JULIANASCHOOL Peter Zuidlaan 3-5, Waddinx- veen J. SMIT Peppelhorst 19, Waddinxveen Stichting LEZEN Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. De oudervereniging en veel vrijwilligers hadden weer voor een spectaculair par cours en programma gezorgd. vaantje als waardering voor hun sportieve prestaties. Ondanks het feit dat de St. Paulusschool het komende schooljaar zal fuseren met de Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuidlaan (het schoolge bouw aan de Jacob Catslaan blijft hoofdlokatie), bruist de St. Paulusschool van de acti viteiten. Inclusief inbouw bij Menke Car Vision voor ƒ449,- Let op: bespaar nu uw eigen risico van uw autoverzekering door inbouw van dit alarmsysteem. Vraag na bij uw ver zekeringsagent. en het produkt beter aan de wensen van de koper voldoet. Het panel zal na deze discus belangrijke wijze toegevoeg- sie gevraagd worden een ken de waarde aan een kwalita tief sterk produkt weten te WADDINXVEEN - Zaterdagavond 25 juni wordt door het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem het verenigingsseizoen afgesloten met een concert in de monu mentale Cunerakerk in Rhenen. De kerk is vanaf half acht open voor publiek. Het concert begint om acht uur. De toe gangsprijs is vijf gulden. De jaarlijkse uitgaansdag van het Waddinxveense man nenkoor met hun partners wordt traditiegetrouw vast geknoopt aan het jaarlijkse uitstapje rond het slotconcert van het seizoen. Zij vertrekken daarom ’s mor gens al naar Loosdrecht voor een vaartocht over de Loos- drechtse Plassen, ’s Middags wordt in Amersfoort een ech te, ambachtelijke bierbrou werij bezocht waarna hen een Gelderse maaltijd staat te speeld. Nu hebben we het zand la ten verversen en hebben een aan tal collega’s, nadat we weer hon- depoep vonden, een avond gepost. Toen gebeurde er niets. Na het weekeinde was het echter weer raak. We vragen nu heel vriende lijk aan de eigenaar van deze hond of hij of zij de hond op een andere plaats wil uitlaten. De kinderen en de leerkrachten zijn u er dankbaar voor. Slechts een onderdeel van een seconde scheelde het of de kop in het Weekblad voor Waddinxveen had kunnen luiden: ‘Twee auto’s total loss en 4 doden en zwaargewon den op de Groensvoorde'. Vrijdagavond half negen was een automobilist met hoge snelheid aan het inhalen op de Groensvoorde. Met nog ho gere snelheid passeerde hij bij de zebra de vluchtheuvel aan de verkeerde kant op het moment dat vanaf de Peppel horst een auto de rijbaan op reed. Dit is de zoveelste keer dat een auto met te hoge snelheid de vluchtheuvel aan de ver keerde kant passeert. Le vensgevaarlijk. Zoals de ge meente meedeelde zal de ver keersveiligheid van en op de Groensvoorde met allerlei du re voorzieningen (waarvoor subsidie zal worden verkre gen, maar wat daarom nog niet gratis is) worden aange pakt. de reis overhandigd. Als troostprijzen werden er door Texaco ook nog 5.000 origi nele T-shirts en 10.000 bak stenen weggegeven waarop een tekst staat ‘Advokaatje leef je nog'. De troostprijzen werden door heel Nederland naar de prijs winnaars opgestuurd. GOUDA/WADDINXVEEN - Het aantal abonnementhou ders van de Goudse Schouw burg zal dit jaar wederom toe nemen. Vorig seizoen telde de Goudse Schouwburg een week na het verschijnen van het programmaboekje zo’n 3.900 abonnementen. Nu zijn er in dezelfde tijd meer dan 5.400 bestelbonnen binnen gekomen. Dit betekent geenszins dat nu direct alle voorstellingen uit verkocht zijn. Veel mensen bestellen namelijk voor de zelfde voorstellingen. Youp van ’t Hek (5 dagen), Mini Maxi (4 dagen) en de musical My Fair Lady (4 dagen) zijn daarbij de echte koplopers. Voor de meerderheid van de 181 voorstellingen zijn echter nog kaarten genoeg beschik baar. Het heeft dus zeker nog zin om een abonnement te be stellen. De bestelbonnen mo gen worden ingezonden tot 1 augustus 1994. Dinsdagmiddag 7 juni om twaalf uur bepaalde notaris mr. F.A. Moerel de volgorde van de behandeling van de ruim 5.000 tot dan toe bin nengekomen bestelbonnen. De eerste bon die door de no taris uit de stapels werd ge trokken was van mevrouw M.M. Vis-Sluijter uit Wad dinxveen. Alle door haar bestelde kaar ten konden direct aan de Waddinxveense worden toe gewezen. Daarnaast werd zij door de Goudse Schouwburg verrast met een bloemetje. Degenen die het programma boekje nog niet in hun bezit hebben kunnen dit aanvra gen bij de Goudse Schouw burg, Boelekade 67, 2806 AE Gouda. Tel. 01820-13750. Het boekje is ook verkrijgbaar aan de kassa van de Goudse Schouwburg en nale VW’s. een betrokken. In dit panel hebben zitting de heer Oomen, marketing ma nager van Intratuin, de heer Leenders, directeur van Jan Leenders BV, de heer Wijn gaarden, inkoopmanager van Praxis BV, de heer Habets, di- WADDINXVEEN - Zoals be richt houdt de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen in september en oktober weer een basiscursus ’Kennisma ken met de computer’. Deze cursus is een algemene oriën tatie op de computer en geeft uitleg aan algemene begrip pen uit de automatisering. De cursus is bedoeld voor vrouwen, die nog bijna niets van computers afweten en daar verandering in willen brengen. Er is voor deze cur sus geen voorkennis vereist. Tijdens de cursus worden de volgende onderwerpen be handeld: besturingssysteem, tekstverwerken, electroni- sche kaartenbak, spreadheat, grafieken en tekenen. De cursus duurt acht weken en wordt gehouden in de sa menwerkingsschool voor HA VO-Atheneum aan de Sniep- weg in Waddinxveen op dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen ƒ100,- voor de cursus en ƒ29,50 voor het cursusboek. Voor inlichtingen en opgaven kan men bellen met Jeanette van der Loo, tel. 01828- 15795. MOERKAPELLE - De voor- rangssituatie op de kruising Akkerweg-Herenweg-Bea- trixlaan in Moerkapelle wordt op dit moment dusda nig geregeld dat het verkeer komende vanaf de Beatrix- laan of de Akkerweg voorrang heeft op het verkeer dat komt vanaf de Herenweg. Door de werkgroep verkeer is het gemeentebestuur van Ze- venhuizen-Moerkapelle ge adviseerd de voorrangssitu- atie te wijzigen in dier voege dat het verkeer komende van af de Herenweg verplicht is te stoppen bij de kruising ter verkrijging van een verkeers veiliger situatie. Dit advies kunnen B. en W. onderschrij ven. Het college heeft de gemeen teraad dan ook voorgesteld tot het nemen van die voor- rangsmaatregel te besluiten. WADDINXVEEN - Even een volledig verzorgd reisje voor twee personen winnen naar de Verenigde Staten van Amerika, inclusief de toe gangskaartjes voor twee voet balwedstrijden van Oranje en 100 dollar zakgeld. Dat gebeurde de Waddinxve- ner Teus van Harskamp. Hij won één van de 50 WK-reizen die de oliemaatschappij Texa co had uitgeloot voor de beste slagzin die gemaakt werd bij de pompstations in ons land. Teus van Harskamp had als slagzin: ‘Als Nederland het WK wint, dan maken wij spontaan een kind. Wij noe men het na deze daad, U raadt het al, Dick Advokaat'. Geen wonder dat hij één van de prijswinnaars was. Daar om werd hem vrijdag 17 juni door J. van Dijken van Texaco Na de vakantie hopen de mannen van De Gouwestem op de laatste maandagavond van augustus de repetities in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan) weer aan te vangen. Er wacht dan een druk repetitie- en concertpro gramma. Zo zal reeds op vrijdagavond 9 september medewerking worden verleend aan een gro te zangavond in de Goudse Sint Janskerk. Eind septem ber is een concert gepland in de Hooglandse Kerk te Lei den. Dit concert zal in het te ken staan van Leidens beleg en ontzet. In oktober zal een cd worden opgenomen met een volledig kerstrepertoire. Deze cd-mc zal begin november in omloop worden gebracht. In decem ber is een groot evenement gepland in de Waddinxveense sporthal aan de Sniepweg in samenwerking met het Josti Band Orkest uit Zwammer- dam. Voor dit populaire con cert met verstandelijk gehan dicapten zijn reeds enige hon derden toegangskaarten ver kocht. Men rekent op een gro te belangstelling. Ook voor 1995 is reeds een groot aantal concerten ge pland, zo zal in het kader van 50 jaar be vrij ding medewer king worden verleend aan concerten in de Grote Kerk te Maassluis en in de Laurens- kerk te Rotterdam. In het vooijaar zal tevens worden opgetreden in de Rotterdam se Doelen. Het koor, dat dit vooijaar haar 12-jarig bestaan heeft gevierd, heeft momenteel 88 actieve leden. Het bestuur hoopt echter dat De Gouwes tem in het nieuwe seizoen zal groeien tot boven de honderd leden. Iedere man die van zingen houdt is dan ook van harte welkom om de gelede ren te versterken. Zelfs het 30-jarig bestaan zal men niet ongemerkt voorbij laten gaan. Vrijdag 1 juli worden alle oud-leerlingen, oud-leer- krachten en belangstellende ouders uitgenodigd om het zesde lustrum te komen vie ren. De leerkrachten en ou dervereniging rekenen op een grote Opkomst. BOSKOOP - Weer zijn alle VBO-eindexamenkandidaten geslaagd op de christelijke agrarische school Groen Col- lege-De Groene Zijde te Bos koop, waarvan het Waddinx veense CDA-gemeenteraads- lid drs. M.I. Verhuist lokatie- directeur is. Voor het tweede achtereen volgende jaar kon de examen commissie van het Agrarisch Opleidings Centrum ver heugd vaststellen dat iedere examenkandidaat de eind streep gehaald heeft. De 34 examenkandidaten werden allen persoonlijk ge beld door de examencommis sie. Vijf kandidaten behaal den het B-diploma. De overi ge 29 kandidaten behaalden één of meerdere C- en C-D- kwalificaties. Sommige leerlingen maakten gebruik van hun recht op her kansing van één vak. Het doel hiervan is om een hoger resultaat te behalen. Veel leerlingen stromen door naar het middelbaar agrarisch on derwijs. Anderen kiezen voor niet-agrarische vervolgoplei dingen. Op dinsdagavond 28 juni om acht uur worden de diploma’s uitgereikt. De geslaagden zijn: Uit Bos koop: Roza Blom, Henri Bui tenhuis, Arwin v.d. Dussen, Jany Hardus, Lennart Hen- neveld, Aartjan Houdijk, Jos Kolster, Patrick Koster, Sil vana van Oort, Svante v.d. Rijst en Patrick Zonneveld. Uit Hazerswoude: Serge Brand, Ilonke Scheer en Jo han van Vliet. Uit Waddinx veen: Remco Been, André van Gils, Jasper Groenendijk, Lë- ontien Krebaum, Jeanet Mooijenkind, Arnold Noor- lander, Johan Slappendel, Martijn Snel en Ilse Woord- meijer. De andere geslaagden komen uit Benthuizen, Bleis- wijk, Gouda, Bodegraven, Reeuwijk, Zoetermeer en Schoonhoven. BOSKOOP - Woensdagmiddag 17 augustus wordt in Bos koop een workshop gehouden rond het thema van Plantari um 1994 ’Meer dan kwaliteit alleen’. Plantarium, de inter nationale vakbeurs voor de boomkwekerij, vindt dit jaar plaats van donderdag 18 tot en met zondag 21 augustus. Het personeel en de leerlingen van de protestants-christelijke Koningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan in Waddinxveen stellen zich regelmatig dezelfde vraag. Waarom gaat het? Bij ons school gebouw aan de Johannes Postlaan hebben we een mooie zandbak met een net eroverheen. Sinds het najaar van 1993 gebeurt het met grote regelmaat dat wij in de zandbak uitwerpselen van een hond vinden. In de wintermaanden hebben we het regelmatig verwijderd, want er werd toch niet in de zandbak ge- WADDINXVEEN - Om dege nen die van bingo houden, maar ook kunnen genieten van een goede voetbalwed strijd niet voor een onmogelij ke keus te stellen, nodigt de Stichting Wijkwerk De Zuid- plas iedereen uit om op zater dagavond 25 juni in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan) te komen kijken naar de WK-voetbalwedstrijd Nederland-België. Het is altijd gezellig om met andere voetbalfanaten te kij ken naar een spannende wed strijd en commentaar op de Oranje-spelers of coach Dick Advokaat te kunnen uiten. Het Zuidhonk is geopend vanaf 18.00 uur. Veel tijd om met elkaar na te praten zal men niet hebben, want om ongeveer 20.30 uur begint de super-zomer-bingo. Zoals bekend zijn er ieder jaar een paar bingo’s waarbij het prijzenpakket er uit springt. De hoofdprijs van de superronde is naar keuze, voor een bedrag van ƒ300,-. Tijdens de gevarieerde activi teiten werden de leerlingen getrakteerd op limonade en een stroopwafel. Na afloop kregen alle leerlingen een schitterend diploma en een De workshop vindt plaats in recteur van Plant Publicity het nieuwe Plantariumge- Holland, de heer Turkenburg, bouw op het ITC-terrein bij directeur Huib v.d. Hove BV, Boskoop en heeft een interac- de heer Voorwinden, creative tief karakter. De deelnemers worden in ongeveer 20 groe- director Strengholt Advision en de heer de Ruyter, in- en pen verdeeld "en gaan onder verkoopmanager tuinplanten begeleiding van een groeps- lëidér de vakbeurs over. De groepen bekijken alle stands per ingaan op de toegevoegde van de deelnemers die aan- waarde. Wat kan er nog aan dacht aan het thema beste- het boomkwekerijprodukt den. Elke deelnemer aan het worden toegevoegd, zodat de Plantarium is hiertoe vooraf afzet bij bestaande verkoop- uitgenodigd. Het is de bedoe- kanalen verbeterd wordt ling dat de groepen tot een het produkt beter aan dertigtal nominaties komen van standhouders die op een Waddinxvener Teus van Harskamp krijgt zijn WK-reisje voor twee personen door J van Dijken uitgereikt bij het Texaco-pompstation aan de Dreef in Waddinxveen. (Foto: Texaco). En misschien zal later, nadat al de wijzigingen zijn doorge voerd, de Groensvoorde wor den afgesloten voor door gaand verkeer. Zou het niet beter zijn, om eerst, nu, de Groensvoorde af te sluiten voor doorgaand verkeer? En om nu een maximum snel heid van 30 km per uur in te voeren? En pas daarna te kij ken of er nog andere voorzie ningen zoals verkeersdrem pels en profielaanpassingen aan de weg nodig zijn? Dat lijkt mij, behalve een meer logische volgorde, ook een snellere betere en in ieder geval goedkopere manier. Zelfs een ’veilige’ zebra kan door opzettelijk verkeerd ge drag van een automobilist on veilig worden. Dat kan wel licht tegengegaan worden als je weet wie het (in je eigen wijk) doet. Beelden van de laatste sportdag van (Foto 's: St. Paulusschool). WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 15 juni hield de rooms-katholieke St. Pau lusschool (Jacob Catslaan) weer haar traditionele sport dag. Om half negen gingen al le 170 leerlingen, uitgedost in oranjekleding, onder begelei ding van een draaiorgel naar de atletiekbaan aan de Alber dingk Thijmlaan. Uw auto is niet meer te stelen. Autodieven zijn y nu op alle fronten ingehaald door het Gemini blokkeersysteem met de cryptografische afstandsbediening. Waar traditionele afstandsbe dieningen nog door moderne scanners gelezen én gekopieerd kunnen worden is dat bij de cryp tografische afstandsbediening ónmogelijk. De zendkode wijzigt iedere keer bij aan- en uitscha kelen. Bij normaal autogebruik komt dezelfde zendkode van de afstandsbediening pas na 25 jaar weer terug. Een veilig gevoel en zeer betaal baar. Wij bezorgen gratis op vrijdagochtend. Bel of fax voor 11.00 uur. tel/fax 12034. Zuidplaslaan 424 - Waddinxveen tel./fax: 01828-12034 ze te maken uit dertig nomi naties van de tien beste voor geven. Vervolgens zal over de- beelden. Deze tien standhou- ze nominaties gediscussieerd ders krijgen een plaats met worden onder leiding van dis- hun inzending in de zoge- cussieleider Ton Kok (van In- naamde ’themastraat’ van temational Management Plantarium. Eén van deze Consultants Kok en Part- tien standhouders zal de The- ners). Bij deze discussie is ook maprijs Plantarium ’94 uitge- panel van deskundigen reikt krijgen. De workshop staat nog open voor deelname voor belang stellenden. Er is al een groot aantal aanmeldingen binnen gekomen, het maximum aan tal deelnemers is 200. Wie ac tief wil meedenken- en praten over toegevoegde waarde kan zich nog voor deze workshop aanmelden bij Organisatie bureau Proba, Postbus 107, 2770 AC Boskoop, tel. 01727- 12905, faxnummer 01727- 18977. De kosten voor deelneme aan deze workshop bedragen f 50,00 per persoon. De groeps leiders zullen zorgen voor vertalingen aan buitenlandse deelnemers, zodat ook zij vol ledig aan de workshop kun nen deelnemen. LID: 7^-^ .z„„, fü .C'T. X i w

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17