GGD-brochure ook voor Waddinxveners WEEKBLAD VOOR 5 GR Blauwe Netwerk geeft de recreatievaart toekomst Elly en Rikkert in Waddinxveen Slotavond Concordia Legpenning voor A.P. v.d. Knaap HYPOTHEEKRENTE o.a. spaarhypotheek v.a. r o/ WADDINXVEEN Westnederland is bezorgd over bezuinigingen rijk VAKANTIE- BEZORGERS m/v in de plaats WADDINXVEEN inlichtingen: 01828-18950 Zonnig Zomerfeest Zuidplas Tevreden over financieel resultaat CDK BANK Zuidplaslaan 19 Telefoon: 01828-14133 Dansavond in Het Zuidhonk Bij en in de Kruiskerk Kindermarkt op de Passage Voorlichting ‘Ouderen krijgen identiteitsbewijs opgedrongen4 Pagina 21 WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 JUN11994 WEEKBLAD VOOR zuinigingen en dreigende concurrentie in het openbaar ver voer èn een verdere uitbreiding van de activiteiten. ten verder uit. Het groeps- en de gereformeerd vrijgemaakte Kruiskerk aan de Passage in de Gemeenschappelijke Gezondheidsdiest Veel mensen kwamen even kijken. Naarmate de middag eert, het vooijaarsconcert, op tredens tijdens Koninginne dag en een concert met het gemengd koor Krea Musica. Ook de blaaskapel zat niet stil. Dinsdag 5 juli houdt het Zuidplas boom). aantal openbaar vervoerreizi- gers in 1993 met 4,9% tot ruim 67 miljoen. Gebleken is echter dat de frequent door minister J.R.H. Maij-Weggen van Verkeer en Waterstaat doorgevoerde verhoging van dedigingslinie dam behoorden. Tot slot de Bastide en Drecht- steden-route voor de grote ka den van de Randstad Water ring loopt. Het routestelsel muziek worden gebruikt. Ook zal de artiest 1 HYPOTHEEKCENTRUM Niet alleen door voorlichting, maar ook door adviezen en onderzoeken werkt de GGD aan de gezondheid van de in woners van de regio Midden- Holland. Om zoveel mogelijk inwoners van Midden-Hol- land te bereiken, is de bro chure verkrijgbaar in het ge meentehuis, de bibliotheek of het consultatiebureau-wijk- gebouw. zijn met veel hogere rende menten dan via de tradi tionele spaarmethodes? Of dat er nog altijd veel mensen zijn die onverzekerd met va kantie gaan naar het buiten land? Met alle gevolgen van dien. is op zoek Zuid-Holland en voorzitter van de stuurgroep Blauwe Netwerk. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 juni van 20.30 tot 01.00 uur houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas een dansavond. Op deze avond is iedereen welkom om de ver schillende dansen te kunnen oefenen, of juist om te laten zien dat men deze dansen tot in de puntjes beheerst. Er zal zowel klassieke dans muziek als populaire dans- gebruikt. Ook Edwin Ruyer aanwezig zijn. Het geeft toch altijd een aparte sfeer als er niet alleen op muziek uit de geluidsinstallatie kan wor den gedanst, maar ook op le vende muziek. De toegang is gratis. sterdam en de route van de Loosdrechtse Plassen naar Muiden. Beide routes vormen de hoofdstructuur van het netwerk. Het is tevens de ver binding tussen Friesland en de Delta. De Kleine Staande Mast-rou- (1994-1995), de middellange en de lange termijn (2000-2015) on derscheiden. Het concept- eindrapport over het Blauwe Netwerk bevat een aantal voorstellen voor de uitvoe- dienstregeling wederom aan te passen. Naast het nemen van efficiency-maatregelen werden slecht bezette en dus niet rendabele lijnen opgehe ven. als gitaar, mandól zouki. Sinds 1987 te ’derde man’ Pe1 vorderde werd het weer iets aangenamer, waardoor het gezellig druk werd. Dankzij de sponsors (Noorlander BV, Rehorst Bouw BV, Bouwbe drijf Vink en Zn., Bouw- en aannemingsmaatschappij Boogaerdt Schmidt en Ma- kelaardijk De Pater) waren alle attrakties gratis. Overigens zou zonder de be langeloze inzet van de veel In 1992 werd dit drietal versterkt door Jan Borger, die onder meer de synthesizer en accordeon bespeelt. Door him Ijujge ery^ring opj de planken en hun 'enthousiaste manier van presentereh spreken Elyy en Rikkert jong en oud aan. De Grote Staande Mast-route omvat de doorgaande route van Dordrecht via de Gouwe in Waddinxveen naar Am in Zevenhuizen, waarin frag menten van woningen op wa re grootte zijn tentoonge steld. Mensen die een woning willen laten bouwen kunnen hier informatie opdoen. naar Tarieven Het besluit van de regering te bezuinigen op de rijksbijdra- gen voor het openbaar ver voer dwong de Westneder land Groep vorig jaar de levert hieraan een bijdrage door het opzetten van een systeem van milieuservice- punten langs de routes, met voorzieningen voor onder an dere het gescheiden inzame len van (klein chemisch) afval en afvalwater. Het Blauwe Netwerk bestaat uit zeven routes. De Rand stad Waterring verbindt de grote steden in de Randstad. Ie plan in het Groene Hart zal van wezenlijk belang zijn voor een spoedige realisatie', aldus de Zuidhollandse gede puteerde drs. Lynde Blok. gen en spelen Elly en Rikkert mooie en inhoudsvolle liedjes uit hun veelzijdige repertoire, ’s Avonds om half acht is er een optreden in de Kruiskerk. De liederen die 's avonds ge zongen worden zullen meer gericht zijn op jongeren en volwassenen. Voor het avondprogramma zijn kaarten te koop a f 7,50. De voorverkoop is donderdag avond 23 juni en donderdag avond 30 juni tot negen uur voor de hal van de Kruiskerk. Elly en Rikkert Zuiderveld zingen en begeleiden zichzelf tal van instrumenten, zo- jline en bu- Jis hun vas" te ’derde man’ Peter van Es sen (viool en synthesyzer). Resultaat Het financiële resultaat van de Westnederland-groep over 1993 stemt tot tevredenheid. De omzet steeg tot ruim ƒ237 miljoen. De stijging is volle dig toe te schrijven aan uit breiding van de niet-open- baar-vervoeractiviteiten van de groep. De netto-winst na belasting bedroeg ƒ5 miljoen. Dit resul taat zal dee Westnederland Groep zeker nodig hebben om toekomstige ontwikkelingen het hoofd te kunnen bieden. Verzakelijking en concurren tie in het openbaar vervoer en een terugtredende overheid hebben de Westnederland Groep en collega-vervoerder Zuid-West-Nederland tot het besef gebracht dat een inten sieve samenwerking tussen beide partijen gewenst is. De mooi feest in het vijfjarige winkelcentrum fusie tot ZWN Groep NV zal eind van dit jaar zijn gereali seerd. ningbouw ten behoeve van 1-Incidenteel worden ook wel kleine projec ten sociale woningbouw uit gevoerd. In 1994 werd Knaap Moduul- woningen opgericht, een showroom aan de Groeneweg enthousiaste vrijwilligers van het buurtcentrum Het Zuidhonk (Stichting Wijk werk De Zuidplas) dit lus trumfeest niet mogelijk ge weest zijn. Het geschatte batig saldo van meer dan ƒ1.000,- zal dan ook worden geschonken aan de Stichting Wijkwerk De Zuid plas voor het organiseren van activiteiten in Het Zuidhonk. Dit zijn de hoofpunten uit het vorige week dinsdag 14 juni uitgebrachte jaarverslag over 1993 van de Boskoopse West nederland Groep, een groep van ondernemingen, gespe cialiseerd in personenvervoer en technische dienstverle ning in de Randstad. DEN HAAG/WADDINXVEEN - De Stuurgroep Blauwe Netwerk heeft het concept-eindrapport voor een toekomstig Blauwe Netwerk in het Groene Hart vastgesteld. Tot begin oktober 1994 kunnen belanghebbenden uit het gebied rea geren op het plan en ook voorstellen en suggesties indienen voor projecten langs het netwerk. Doel van het plan, waarvan de Gouwe voor grote kajuit- zeilboten deel uitmaakt van de Grote Staande Mast-route, is het ontwikkelen en verbe teren van een duurzaam sa menhangend netwerk van vaarwegen voor de recreatie- toervaart in het Groene Hart van Nederland. Hiervoor zijn zeven samen hangende vaarroutes ontwor pen en de Gouwe is daar één van. Eind 1994 stelt de stuur groep het eindrapport en ac- Het Zevenhuizense bouwbe- WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 2 juli verzorgen drijf houdt zich met name be- Elly en Rikkert Zuiderveld tweemaal een optreden bij en in zig met de vrije sector wo- de gereformeerd vrijgemaakte Kruiskerk aan de Passage in ningbouw ter k1 Waddinxveen. De middagvoorstelling is bedoeld voor kinde- particulieren, ren en de avondvoorstelling is bedoeld voor volwassenen. Het middagprogramma be gint om drie uur en is speci aal voor de kinderen. De toe gang is gratis. Vanaf een po- diumwagen voor de kerk zin- zicht zijn gesteld. Voor de uit voering van het Blauwe Net- J -ioc' 1 1 schikbaar tot 2015. Het vaargebied in het Groene Hart is aantrekkelijk en uniek voor vaarrecreanten omdat hier een grote afwisse ling is van steden, cultuur, en landelijk gebied met rust en ruimte. In het vaarwegen stelsel doen zich echter vele i voor die door vaart belemmeren (bijvoor beeld een te beperkte hoogte, breedte of diepte van vaarwe- daarover gen, openingstijden van brug gen en sluizen). Ook is er een tekort aan aanleg- en wacht- i en brandstofinna- mepunten. Voor de oplossing van knel punten en het benutten van kansen binnen de zeven rou tes is een actieplan opgesteld. De natuur- en milieu-aspec- ten en de economische poten ties op en rond het water spe- ZEVENHUIZEN - Uit handen van directeur-algemeen secre taris drs. J.C. Brink heeft de heer A.P. van der Knaap, direc teur van BV Bouw- en Aannemingsbedrijf Arend P. van der Knaap te Zevenhuizen, vrijdagmiddag 17 juni de gouden leg penning met bijbehorende oorkonde van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland ontvangen. De KvK-legpenning, die is verfraaid met de beeltenis van Mercurius, de Romeinse God van de Handel, ontving de heer Van der Knaap ter ge legenheid van het 75-jarig be staan van de onderneming. De Goudse Kamer drukte hiermee de waardering uit voor de wijze waarop het be drijf, waarvoor de heer Van der Knaap zich bijzonder heeft ingezet, gedurende driekwart eeuw de ontwikke ling van de regionale econo mie mede heeft bevorderd. BV Bouw- en Aannemingsbe drijf Arend P. van der Knaap werd in 1919 opgericht door de grootvader van de huidige directeur. In 1953 trad zijn zoon Cor toe tot het bedrijf. In 1960 trad de oprichter terug en kwam de leiding in han den van Cor van der Knaap. In 1974 overleed de oprichter van het bedrijf en kwam zijn kleinzoon in het bedrijf. In 1979 trad Cor van der Knaap definitief terug om de leiding aan Arend van der Knaap over te dragen. Uitbreiding In 1993 bouwde de Westne- De vermindering van het ver- derland Groep haar activitei- voeraanbod is één van de oor- {en verder uit. Het groeps- en zaken van een daling van het toervervoer richt zich vooral op de zakelijke markt, met als specialiteit evenementen- vervoer. Een uitbreiding van het zake lijk vervoer werd ook bij de tot de groep behorende taxi- ondernemingen gerealiseerd. De groep heeft inmiddels een totaalpakket aan vervoer diensten in huis. Daarmee is de onderneming in staat een oplossing voor alle mobili- teitsvragen aan te bieden. Op het gebied van technische dienstverlening werd het IVECO-dealerschap verwor ven en nam dochter Bedrijfs wagens Service Westneder land (BSW) het onderhoud en beheer van het wagen- en ma chinepark van de gemeente Den Haag over. BSW heeft hiermee haar on- derhoudsactiviteiten voor derden aanzienlijk kunnen uitbreiden. BSW neemt in middels deel in 3C (Chassis Coaches Components BV), een onderneming die zich richt op verkoop van IVECO- busprodukten in de Benelux. Het werkgebied van Midden-Holland. GOUDA/WADDINXVEEN - De Gemeenschappelijke Ge zondheidsdienst (GGD) Midden-Holland in Gouda presen teert zich in een nieuwe brochure aan de bevolking van deze streek. Van de GGD maken ook Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen-Moerkapelle deel uit. De GGD Midden-Holland is een dienst van en voor ge meenten in deze streek. De gemeenten werken samen in het intergemeentelijk samen werkingsorgaan Midden-Hol land. De GGD is daarvan een onderdeel, net zoals de Mi lieudienst Midden-Holland. De regionale GGD presen- Elly en Rikkert Zuiderveld. WADDINXVEEN - Op de Kinderdag, die zaterdag 2 juli van 10.00 tot 17.00 uur door de Stichting Redt Een Kind in het winkelcentrum ‘de Passa ge* gehouden wordt, is van al les te doen en te koop. Een jaar lang hebben enthou siaste vrijwilligers cadeau artikelen gemaakt. De op brengst van deze verkoop is voor de allerarmste kinderen in India en Afrika. De Stichting Redt Een Kind is een christelijke organisatie die al 25 jaar in deze gebieden hulp biedt. Vanuit Nederland worden ruim 7.000 kinderen financieel geadopteerd in de tehuizen. Er is volgende week zaterdag op de Passage een gevarieer de collectie zelfgemaakte ar tikelen te koop zoals schor ten, placemats, schrijfmap pen, droogstukjqs en kraam cadeaus. De kinderen kunnen grabbe len op de Kinderdag. Er kun nen speelgoedbeesten gewon nen worden door de naam van de beesten te raden. WADDINXVEEN - Het zater dag gehouden Zomerfeest Zuidplas ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van het woon- en winkelcentrum Zuidplas en het officieel be ëindigen van de bouwactivi teiten in de woonwijk was een groot succes. WADDINXVEEN - Omdat over verzekeringen nog altijd knelpunten veel onduidelijkheden be- staat licht de Nederlandse Bond van Assurantie-bemid- delaars (NBvA) steeds voor. Wist u bijvoorbeeld dat er nieuwe spaarmogelijkheden plaatsen Het was zaterdag een aan de Zuidplaslaan in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Note- len een belangrijke rol bij de Oplossing van deze knelpun- te ontsluit het centrale deel van het Groene Hart voor geven welke knelpunten die- kleine kajuit-zeilboten en open zeilboten. De Hollandse verbindt de veenpiassen in het Groene Hart. De Hollandse steden route verbindt de steden in ook een positieve invloed heb- het gebied voor de grote ka- ben op sociaal-economische juit-motorboten en gaan aspecten van het Groene langs de forten die tot de ver- Hart. De watergebonden re- dedigingslinie van Amster- creatie in het Groene Hart zal de daarmee samenhangende bedrijvigheid stimuleren en de betere doorvaarbaarheid juit-motorboten die ten zui- van de steden zal de werkge- de Ruimtelijke Orde- legenheid, vooral langs de Randstadring, ten goede ko- zorgt ervoor dat de vaarrecre- men‘, aldus drs. Lynde Blok atie gebundeld kan plaats- (D66), groen-gedeputeerde in vinden. In het actieplan is een prioriteitsstelling opge nomen voor het oplossen van de knelpunten langs de rou tes. De stuurgroep vindt dat het Hierbij is de korte termijn Blauwe Netwerk goed moet worden afgestemd op natuur termijn (1996-1999) en het milieu in het Groene Hart. Daarbij zijn de water kwaliteit en het voorkomen van de verspreiding van afval in het milieu van essentieel belang. Het Blauwe Netwerk ring. Twee organisaties zul len door de stuurgroep Blau we Netwerk worden onder zocht op de werkbaarhed en praktische uitvoerbaarheid, namelijk de oprichting van een projectbureau en de voortzetting van de huidige stuurgroep en projectgroep Blauwe Netwerk. ‘Een goede organisatie voor de uitvoering van dit integra- WADDINXVEEN - Zaterdag 18 juni hebben van de Wad- dinxveense muziekvereni ging Concordia het jeugdor kest onder leiding van Gerrit de Knegt, het slagwerken- semble onder leiding van Jan Alblas en de blaaskapel hun muzikale medewerking ver leend op de braderie van het winkelcentrum Zuidplas. Het jeugdorkest trad ’s mor gens het eerst op, waarna het slagwerkensemble verder ging. Beide groepen brachten diverse muziekwerken ten gehore. Direct na de middag liep de blaaskapel geregeld over de braderie. Dit was het laatste optreden van Concordia dit seizoen. De Waddinxveners kunnen te rugkijken op een druk sei zoen met diverse concerten en optredens, zoals de activi teiten rond de Tsjechische week in Waddinxveen, con certen in de Kruiskerk en de St. Victorkerk, het kerstcon- tieplan definitief vast. De grondslag van het Blauwe Netwerk is de Vierde Nota over ning, waarin voor de ontwik keling van het Groene Hart een groot aantal stimule- slagwerkensemble de laatste ringsprojecten in het vooruit- repetitie en de harmonie op -11 1 donderdag 7 juli. Het seizoen iJ 2’. zal op donderdag 7 juli afge- werk is reeds'125 miljoen be sloten worden met een gezel- lig samenzijn in het clubge bouw De Hoge Noot (J.W Fri- soweg). BOSKOOP/WADDINXVEEN - Een tot tevredenheid stem- de tarieven de belangrijkste mend financieel resultaat van ruim ƒ5 miljoen, een vermin- oorzaak is van de afname van dering van het aantal reizigers in het openbaar vervoer met het aantal reizigers. 4,9% tot ruim 67 miljoen, bezorgdheid over de overheidsbe- Met verbetering van het be- staande aanbod, het introdu ceren van nieuwe produkten en de aanleg van busbanen en verkeersregelinstallaties zal de komende jaren aan het openbaar vervoer een nieuwe impuls worden gegeven. teert zichzelf in een nieuwe geïllustreerde brochure. De brochure is bedoeld voor ieder die wil weten wat de Gemeen schappelijke Gezondheids dienst voor hem of haar kan betekenen. Nagenoeg iedereen kent de ambulances van de GGD. Ou ders met schoolgaande kinde ren bezoeken de logopedist of de jeugdarts van de GGD. Wie op vakantie gaat naar verre streken heeft vast wel eens een vaccinatie bij de GGD gekregen. Maar de GGD doet meer. De GGD doet onderzoek naar ge zondheid, ziekte en sterfte in Midden-Holland. Voor ge zondheidsvoorlichting op school kunnen de leerkrach ten bij de GGD terecht. De GGD heeft mensen en ma terialen voorhanden om pro jecten over bijvoorbeeld voe ding, verslaving of hygiëne te ondersteunen. Ook voor ge zondheidsvoorlichting in het Marokkaans of Bèrber kan men bij de GGD terecht. Kenmerkend voor de GGD is, dat zij zich vooral richt op het bevorderen en beschermen van de gezondheid van men sen; van jong tot oud. Voorko men is immers beter dan ge nezen. DEN HAAG/WADDINX VEEN - De landelijke Alge mene Bond voor Ouderen (ANBO) heeft zijn veront rusting geuit over meldin gen dat bewoners van ver zorgingshuizen soms onge vraagd een VNG-identi- teitsbewijs opgedrongen krijgen. Ouderen hebben volgens de ANBO niet altijd een offici eel identiteitsbewijs nodig. Zij kunnen zich dus de kos ten (enkele tientallen gul dens) voor zo’n document vaak besparen. Uiterlijk per 1 januari 1996 zal in de landen van de Eu ropese Unie een gemeen schappelijke identiteits kaart zijn ingevoerd. De ANBO ziet in de bekende Pas 65+ een voldoende identificatie van de houder en stelt voor deze tijdelijk de status te geven van offi cieel identiteitsbewijs, ten minste tot het Europese identiteitsbewijs er is. ten. In het actieplan is aange- nen te worden opgelost om het netwerk te laten functio- Veenpiassenroute neren. ‘Een aantrekkelijk en goed functionerend netwerk zal I Bodegraven Boskooi Reeuwijk toor~ Irechto» :evenhjizeï1 /loerkapelle Waddinxveen k VBt j f 7/0 WADDINXVEEN WW fes -fe?- ■erk< nh Z"i

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 21