Prins Willem-Alexanderschool nieuwe naam drie basisscholen Inbrekers in kantoor Autodealers werken samen in de Bovag Auto Groep van Huize Souburgh Afscheid juf José van Ginneke op de plek van haar school een woongebouw met 49 se niorenwoningen neergezet'. Voor José van Ginneke werd het schoolgebouw van de Mgr. Bekkersschool een vertrouw de werkplek, waar ze zelfs ook creatieve lessen heeft ge geven aan de kinderen van de middenbouw. 1 KOM SNEL EENS LANGS! Snelkraak in kledingzaak aan de Passage Geslaagden De Wadde Motorgeronk op plein van Willem van Oranjeschool Voorzitter is Toyota-dealer Wout den Boer St. Victorkerk op RTW-radio Amnesty L Vrijdagavond demonstratie van TOOS-gymnastiek DE MOOISTE MEUBELEN STAAN BIJ KEUKENCENTRUM JANMAAT KLOKKEN DE ENERGIEKLUIS JEANTIQUE VERMAAS WOONSELEKTIE VAN BERKESTEIJN WOONCULTUUR GOUWE MEUBEL APPEL MEUBELE MEUBELSPECIALIST GEBR. BAKKER ZN. Pagina 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- WOENSDAG 22 JUNI 1994 Prins Bernhardlaan in Waddinxveen. Een videorecorder kantoor gegooid De laatste groep van lerares José van Ginneke van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool aan de Pe- REPROSET en dergelijke, niet meer op de Waddinxvener Wout den Boer van de Piasweg is voorzitter van de Bovag Auto Groep met 23 autobedrij- ter Zuidlaan. Op deze foto ontbreekt ze wegens griep. (Foto: Mgr. Bekkersschool). ven uit Waddinxveen, Boskoop, Mowerkapelle en Zevenhuizen. (Foto: Archief- Sjaak Noteboom). zodat na de zomervakantie direct goed van start gegaan kan worden. zondag op maandag ingebro ken in een auto. Dit gebeurde via de kofferbak. Ontvreemd werden de audio-apparatuur alsmede een paspoort, rijbe wijs en kentekenbewijs. maandag op dinsdag is aan fen. Enkele jaren geleden moch ten de autodealers hun chen- misch afval, zoals bijvoor beeld oliefilters, remblokken tot dan toe gebruikelijke wij ze afvoeren. ‘De Bovag Auto Groep heeft toen namens alle aangesloten dealers, met de gemeente en wat uitstel gevraagd, tot dat er een andere gevonden was. Na een aantal maanden hebben we het dankzij gezamenlijke inspan ningen goed kunnen regelen', weet de Waddinxvener. Op dezelfde manier is via de praatgroepen een collectieve oplossing gevonden voor de (W l werd ontvreemd en een collectebus leeggehaald. Door het openbreken van een klapraam werd de toegang verschaft tot een kantine aan de prinses Beatrixlaan. Ont vreemd werden een koffiezet apparaat en een waterkoker. Aan de Koningin Wilhelmina- singel werd in de nacht van Hij is enthousiast over de sa menwerking tussen de auto bedrijven, zo meldt het kwar taalblad ‘Ondernemen in Midden-Holland‘ van de Ka mer van Koophandel en Fa brieken in Midden-Holland. Wout den Boer constateert dat er al heel wat is bereikt. wagen naar een heleboel meer vrije tijd. ‘Nou, die zul len ze samen heus wel weten in te vullen', weet René Roza. WADDINXVEEN - In de nacht van zondag op maandag de Prinses Beatrixlaan een werd ingebroken in het kantoor van Huize Souburgh aan de meenschap José van Ginneke absoluut missen. Daarom is er voor alle ouders, oud-leerlingen, oud-collega’s en alle anderen die daartoe behoefte voelen woensdag avond 6 juli in de grote zaal van de Mgr. Bekkersschool gelegenheid om afscheid van José van Ginneke te nemen tijdens een receptie van 19.00-20.00 uur. F» M Contacten Ook in de contacten met de gemeentebesturen is het makkelijk als de groep na mens alle dealers kan optre den. Als voorbeeld noemt g 1 WADDINXVEEN/GOUDA - Onder het motto ’samen sterk’ zijn de autodealers in Gouda, Waddinxveen en omgeving de afgelopen jaren steeds meer gaan samenwerken. Zo zijn er praatgroepen ontstaan waarin de dealers de lokale, bran- che-betreffende zaken bespreken. Voor Waddinxveen, Boskoop, Moerkapelle en Zevenhuizen is er de Bovag Auto Groep, voorgezeten door de Wad- dinxveense Toyota-delaer Wout den Boer (Piasweg), al gemeen directeur van Van Leeuwen Autobedrijf BV in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zondag morgen 26 juni van 9.00 tot 12.00 uur wordt de wekelijk se kerkuitzending van de lo kale RTW-radio verzorgd door de rooms-katholieke St. Victorparochie. Na het nieuws van negen uur wordt begonnen met een muziek programma, waarna om half tien wordt overgeschakeld naar de St. Victorkerk voor de rechtstreekse uitzending van de liturgieviering. Voorgan ger is pastoor Tom Buiten dijk. Het zangkoor onder lei ding van Jacques van Oosten zingt de Choralmesse van An ton Bruckner. Het program ma wordt daarna muzikaal voortgezet tot twaalf uur. De twee overige basisscholen van de protestants-christelij- ke schoolvereniging (de Ko ningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan en de Konin gin Beatrixschool aan de Zuidplashof) hebben al na men van leden van het Ko ninklijk Huis. Door de keuze voor de Prins Willem-Alexanderschool wordt er een derde aan toege voegd en is het voor iedereen duidelijk dat de drie scholen bij één vereniging horen. Ook de naam van de Willem van Oranjeschool, de tot nu toe oudste school van het PCO-Waddinxveen (ruim 75 jaar), leeft in de naam van de nieuwe fusieschool voort. Prins Willem-Alexander is een afstammeling van Willem van Oranje en draagt zelf ook de naam Willem van Oranje. Een bijkomend voordeel voor de leerlingen is dat de nieuwe schoolnaam duidelijk herken baar is en ook makkelijk is te schrijven in tegenstelling tot WADDINXVEEN - Met ingang van het nieuwe schooljaar zullen de protestants-christelijke Groen van Prinsterer- school (Tollenslaan), de De Sarvonin Lohmanschool (Win gerd) en de Willem van Oranjeschool (Oranjelaan), alle drie behorend tot de Vereniging voor Protestants Christelijk On derwijs te Waddinxveen (PCO), fuseren en ontstaat er één nieuw fusieschool. Als naam voor de nieuwe school is geko zen Prins Willem-Alexanderschool. de vorige namen van de scho len. De Prins Willem-Alexander school start op maandag 22 augustus met twee locaties. Een schoolgebouw aan de Oranjelaan 3 en een schoolge bouw aan de Wingerd 45. Het schoolgebouw aan de Tollens laan wordt per 1 augustus ge sloten. Op beide locaties wordt lesge geven aan de groepen 1 tot en met 8. Door de fusie ontstaan op de locatie Oranjelaan ze ven groepen (rond de 160 leerlingen) en op de locatie Wingerd acht groepen (rond de 220 leerlingen). Er is dus slechts één combinatiekl as en dit zal de integratie van de leerlingen in de toekomstige groepen zeker ten goede ko men. Vanaf maart dit jaar hebben de personeelsleden studieda gen gehad om tot goede af stemming te komen over les geven en leerstof en om el kaar beter te leren kennen, WADDINXVEEN - Na een le ven lang hard aan de slag te zijn geweest voor en met de kleuters, gaat lerares José van Ginneke van de rooms- katholieke Mgr. Bekkers school (Peter Zuidlaan) genie ten van een welverdiende lange vakantie. Na eerst een periode (van 1960 tot 1970) als geboren en getogen Rotterdamse in de Maasstad te hebben'gewerkt, brak voor José van Ginneke de Waddinxveense periode aan. Zij werd hoofdleidster van de nieuw te stichten Prins Willem-Alexanderkleu- terschool aan de Peter Zuid laan. Daar heeft zij 18 jaren de scepter gezwaaid over vele kinderen en enkele collega- kleuterjuffen. Bij de integratie van kleuter en lager onderwijs in 1985 werd de Willem-Alexander- kleuterschool samengevoegd met de Mgr. Bekkersschool, de overbuurman, tot Mgr. Bekkersschool voor rooms katholiek basisonderwijs. Hierna kwam ook de gebou welijke integratie. In novem ber 1988 werd het eigen kleu- tergebouw vaarwel gezegd en zaten alle kinderepva< Mgr. Bekkersschool iii één ge bouw tegenover het Anne steen door een raam van een 1 waarna een computer is ontvreemd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Passage een snelkraak gepleegd in een kledingzaak. Men gooide een putdeksel door de ruit van de toegangsdeur. Vervol gens werden twee rekken met In de nacht van vorige week kleding leeg gehaald. In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een bedrijf aan de Oranje laan. Men kwam binnen door het forceren van een raam. De buit betrof slechts wat kasgeld. Vrijdag werd ingebroken in een flatwoning aan de Zuid- plaslaan. Men forceerde de voordeur om binnen te ko men. Weggenomen werd een klein geldbedrag. Vanuit een kantoor van een tuindersbedrijf aan de Twee de Bloksweg werd zaterdag ochtend een computer met printer ontvreemd. In het be gin van de middag heeft de politie de gestolen spullen el ders aangetroffen en aan de eigenaar terug gegeven. nes op touw zetten dan wan neer ieder voor zich een ad vertentie koopt'. ‘Ook is het interessant om een grote autoshow gezamen lijk te doen. Iedere dealer houdt elk jaar een grote show. Nu doen we dat allemaal te gelijk op dezelfde dagen. Dit jaar is dat eind april geweest. Nee, je snoept niet elkaar klanten af, maar je kan wel veel meer de aandacht trek ken, ook door gezamenlijke acties'. WADDINXVEEN - Aan de christelijke scholengemeen schap De Wadde aan de Sniepweg in Waddinxveen zijn de volgende leerlingen geslaagd voor hun MAVO- en VBO-diploma (verkoop en verzorging en bouwtechniek, mechanische techniek en in stallatie techniek). Voor het MAVO-diploma slaagden uit Boskoop: Pascal Boekraad, Manuel Francken, Miranda Kapteijn, Laura Knoester, Erik Koetsier, Jos- ta Mathot, Susan Slaa, Marit Turksema, Tamara Verboom. Uit Moerkapelle: Marjolein Mestelaar. Uit Waddinxveen: Selamawit Berhane, Ismaël Borg, Linda de Bruin, Joost Buijtendorp, Maarten Elzenga, Martin Fickweiler, Jessica de Groot, Jolanda van Hagen, Thierry den Hertog, Jaco Hoogen- doom, Marichelle de Jong, Jeannette Kersbergen, Jean nette Kraan, Monique van Leeuwen, Judith van der Lin de, Mark van der Loo, Susan Matse, Samantha Neef, Di ana van Ofwegen, Esther van der Steen, Dénise Storre, Lin da Vermeulen, Erwin Ver sluis. Voor het diploma VBO afde ling bouw-, mechanische- en installatietechniek zijn ge slaagd uit Boskoop: Jozua Bakhuijzen, Reinier de Bruin, Hans Grootendorst, Dennis Jonkers, Roma Sa- moestaman. Uit Waddinxveen: Fabian Al- deguer Agullo, Dennis Blonk, Ferry Boon, Bert van Es, Ge rard Faaij, Ruben Harden dood, Ferdi Janssen, Ronald de Keiser, Manuel de Lange, Edward de Mik, Raymond Onderwater, Alexander van der Spoel, Jan-Willem van’t Zo wordt er tegenwoordig ge zamenlijk geadverteerd, wor den gezamenlijk autoshows gehouden en worden ten gun- Wout den Boer de problemen ste van de automobilist gedif- rond de gevaarlijke afvalstof- ferentieerde tarieven voor on derhoud en verschillende re paraties toegepast. ‘Door bepaalde activiteiten gezamenlijk op te pakken, kan je de kosten behoorlijk drukken', vertelt Wout den Boer. ‘Reclame maken kost heel wat geld. Als we al dat geld bij elkaar leggen, kun nen we veel betere campag- boeken kunt u iets interes sants uitzoeken. Behalve boe ken zijn er ook grammofoon- platen die voor één gulden da zijn gevestigd. De overigen Per stuk weggaan. ------ j)e netto opbrengst is be stemd voor Amnesty Neder land. De markt is vrijdag open van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 juni van kwart voor zeven tot half acht zal de Waddinxveense gymnastiek vereniging een extra demon stratie verzorgen in de sport hal ‘de Sniep‘ in Waddinx veen. Deze gratis toegankelijke de monstratie zou eerder deze maand worden uitgevoerd op de buitendag van de KNGB- regio Gouda bij Be Fair-voet- bal, maar die viel in het wa ter. De buitendag is nu uitge steld tot in het najaar van het volgend seizoen. Om de leden van TOOS toch de mogelijkheid te geven om hun demonstraties te laten zien is er door het bestuur en de leiding van Waddinxveen se vereniging besloten een ex tra demonstratie te geven. Het vele werk dat er door de kinderen vanaf 4 jaar en de leiding in is gestoken wordt met een demonstratie be loond. Het thema van de demonstra tie is ‘Feest*. Zo zullen de kleuters vanaf 4 jaar een feestelijk clownsnummer la ten zien, de meisjes I (6-8 jaar) een dansje op muziek van Samson, de meisjes II III (8-12 jaar) een beach-par- ty-gymnastiekdans en de ad- spirant dames (12-16 jaar) een gymnastische house par ty Behalve de dansen die uitge voerd worden door de gym nasten zijn er ook nog tumde- monstraties. Zo zal de selec- tiegroep dames en heren van TOOS een lange matdemon- stratie laten zien, de spring- groep een mini-trampoline- springnummer en een acro- nummer door de selectie- groep. De jazzafdeling van TOOS verzorgt een aantal jazznum mers, waaronder een dans op muziek van de Dire Strates en een massale jazzoefening in de stijl van de jaren twin tig. De demonstratiegroep zal een dans vertonen waarmee ze zijn geselecteerd om deel te nemen aan een internatio naal festival in Praag. De demonstratie wordt ge houden in sporthal De Sniep in Waddinxveen en begint om 18.45 uur en duurt tot circa 19.30 uur. De toegang voor deze extra demonstratie is gratis. Waddinxveen onderhandeld - oplossing Boekenmarkt BOSKOOP - Amnesty houdt op 24 en 25 juni de jaarlijkse boekenmarkt, ditmaal in cen- trum De Brug aam het Kerk- WAÖ-breuk’ die vorig’ jaar pleim Verkochtwordteensor- ontstond door maatregelen van de rijksoverheid: die is collectief’eerenareerd’ kinderboeken, pockets, we- Bij de Bovag Auto Groep zijn tenschappelijk werk, geschie- 23 automobielbedrijven aan- gesloten, die ook alle alle- De afgelopen twee weken hebben de leerlingen kennis gemaakt met hun nieuwe leerkrachten en toekomstige klasgenoten. De ouders zijn op voorlichtingsavonden ge ïnformeerd over de wijze van werken in de nieuwe groepen. Op de Prins Willem-Alexan derschool zullen in totaal 31 full-time en part-time leer krachten werkzaam zijn. De fusie heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid gehad. De directie van de Prins Wil lem-Alexanderschool zal be staan uit B.J. Vroegop (direc teur), mevrouw E.M.J. Hel mink (adjunct-directeur loca tie Wingerd) en drs. R. Hoek (adjunct-directeur locatie Oranjelaan). B.J. Vroegop zal op beide locaties naar evenre digheid dagen aanwezig zijn. Op vrijdag 7 oktober zal de Prins Willem-Alexander school officieel geopend wor den met een openingsceremo nie op beide locaties, een groots feest voor de leerlingen in sportzaal Groenswaard en een receptie voor ouders, col lega’s en genodigden in het schoolgebouw aan de Win gerd. Fotocollage van de nieuwe protestants-christelijke Prins Willem-Alexanderschool, die wordt gevormd door de opheffing van de Willem van Oranjeschool (Oranjelaan), De Savornin Lohmanschool (Wingerd) en de Groen van Prinstererschool (Tollenslaan). (Fotocollage: PCO-Waddinxveen). WADDINXVEEN - Vrij dag 17 j uni werd het j aar lijks terugkerend school feest van de nu nog zelf standige protestants- christelijke Willem van Oranjeschool (Oranje laan) gehouden. Geluk- kig was het droog, zodat het feest gedeeltelijk bui ten gevierd kon worden. Het schoolfeest stond dit l t'an jaar 4n het teken van mu- ^gjgk^ muziek en nog eens p°u"muziek- Eenthema, waar door het feest qua gezellig heid al niet meer stuk te krijgen was. - Op drie creatieve vrijdag- r „middqgen. Avoorafgaande aan^-het schoolfeest was door aRé leerlingen al a'ak «Le aankleding laA de Ischeol gewerkt. Overal warqn - muziekin strumenten, bloemen en andere versieringen aan gebracht. Het feest werd door alle leeringen om drie uur op het schoolplein geopend met het grote Willem van Oranje ’Muzieklied’, waar bij bijna alle muziekin strumenten aan bod kwa men. Na dit openingsspektakel zwermden alle leerlingen uit om een spelletjespar- cours te volgen. Men kon zich vermaken met een di- noblaster (door obstakels in een landschap moesten eieren van een dinosaurus veilig naar een grot wor den geblazen), een jazz plaat (tussen vrolijke mu zikanten' zaten luiken ver borgen waar met werpzak- ken doorheen gegooid moest worden) en een jukebox (zonder te bibbe ren een aanwijsstok door het raster van een jukebox steken; lukte dit, dan op een titel drukken, dan klonk er vrolijke muziek). In elk lokaal kon men ge nieten van weer een ande re muzieksoort. Tijdens de spelletjes was er voor elke leerling een heerlijke sui kerspin. Om half vijf wa ren de spelletjes afgelopen en toen kwam het rad van avontuur aan bod onder leiding van Hans Homes en Géja de Keijzer. Om kwart over vijf kwam er hoog bezoek op de Wil lem van Oranjeschool. Niet minder dan de imita- tie-popgroep ‘Normaal' kwam met de motor het schoolplein op ronken. Zij verzorgden een spetterend optreden. Dit was gelijk het begin van de playbackshow. Le raar Wytse Visser was hier de speaker of beter gezegd aanvoerder. Ook hier tra den een keur van imitatie- artiesten op: 2 Unlimited, Haddaway, Ministars, Het Nederlands Elftal, Kinde ren voor Kinderen, Laura Pausini en zelfs de Sound of Music herleefde op het toneel. Elke deelnemer kreeg een herinneringsvaantje aan geboden. Er kan weer te ruggekeken worden op een geslaagd feest, wat zonder de inzet van veel ouders en leerkrachten niet gelukt was. Thans staat de fusie met de St. Paulusschool (Jacob Cats- laan) voor de deur, met daar bij de mogelijkheid voor leer krachten van 55 jaar en ou der om gebruik te maken van een vervroegde uittreedrege- ling. Voor José van Ginneke een reden om nu eindelijk met haar Henk de grote sprong te Wout. Voor het diploma VBO-afde- ling verkoop en verzorging slaagden uit Boskoop: Azim _rZoeliga, Esther Kersbergen, Volhens hem zal de schoolge- Diana Schinkelshoek, Clau- meenschap José van Ginneke dja Slappendel absoluut missen. Uit Waddinxveen: Nathalie Belt, Patricia Bremmer, Ma- riska Buitelaar, Ramona Dis sel, Fatiha El-Yousfi, Grada van Est, Joyce Fok, Mirella Homis, Joyce Kerkhoven, Sa bina Kortland, Marjolein van Kuijk, Janine van Maaren, Miranda Montanje, Mireille Mul, Monica van Noort, Jo landa Spoel, Monique Troost, Simone Troost, Susan de Wit. Uit Zevenhuizen: Esther Krijgsman. Frank-centrum aan de Peter Zuidlaan 2. Vaarwel mooie, gezellige Prins Willem-Alexander- school', aldus schooldirecteur René Roza. Vórig jaar kwa men we na de mei-vakantie terug op school en was het voormalige kleuterschoolge- bouw verdwenen. Gelukkig dé hebben we als erfenis nog een stukje van de zandbak kun nen behouden. Nu wordt er Lerares José van Ginneke van de Mgr. Bekkersschool. (Foto: Mgr. Bekkersschool). timent van duizenden boeken in allerlei soorten: romans, kinderboeken, pockets, denis, studie en hobby. Ook S.F., poëzie, theologie en lite- maal lid zijn van de Bovag. In ratuur. Voor 3 gulden per kilo Gouda functioneert onder lei- x ding van Hugo Slootjes de Goudse Dealer Groep met 22 leden, waarvan er 18 in Gou- ^.1 _22__4.2 _1 TA 2 hebben Gouda als rayon. Ook zijn er enkele leden, die twee bedrijven hebben. Wout den Boer bijvoorbeeld is lid van beide groepen, omdat hij een bedrijf in Waddinxveen en één in Gouda heeft. o O Prins Willem Alexandéf$Ctfö?IT^ lm Vn I I 4 Jjj' J 1 1.4. Zwart/wit kopieen Kleurkopieën Full-color kopieen Papierwaren Dorpstraat 68 - Tel. 01828-18640 Zl IDKADE (i TELEFOON 0I828-II63I ZUIDKADE I83 - TELEFOON: 01828-13197 Zl IDKADI’ ri l I.IOON OI.SJX -I6I7II (2c clagc hoven kciikcix i*iilriini) KERKSTRAAT 23 - TELEFOON? 01828-11919 fef KANAALDIJK 30 - TELEFOON: 01828-32441 KANAALDIJK 44 - TELEFOON: 01828-14633 l:C I BRUGWEG 2 - TELEFOON: 01828-17705 g 1 Handelsdrukwerk Reklamedrukwerk Gelegenheidsdrukwerk Inbinden Plastificeren ZUIDKADE 53 TELEFOON: 01828-12232 NOORDKADF. 157 en 92a TELEFOON: 01828 15722 T. V A w

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 9