Toeristenkaart in Waddinxveen 18 gulden goedkoper Piedro-brevet voor Bremmer Telefooncirkels ook in vakantie Gemeente waardeert verkeersbrigadiers Waddinxveen krijgt drie vrouwelijke huwelij kssluiters Met paraplu s en fototoestellen Onderzoek veiligheid speeltuinen Vrijdagavond uitvoering van Kreater ‘Krea Musica4 present op ‘Night of the Proms4 Vier vacatures Bedrijvenbeurs Zuidplas van Waddinxveen Computeruit- wijkdraaiboek Van Ginkel: Overwinteren in Indonesië WK-FILET ZOMERTIJD BARBECUE-TIJD Subsidie aan Vijftien jaar naailessen in De Vlieger Planontwikkeling voor AF-centrum Programmaboekj e Volksuniversiteit MAVO-geslaagden Kohnstammschool 7 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 JUN11994 Pagina 13 heeft voorgesteld in de vaca- Heleen Bremmer (rechts op de foto) en Nellie Bremmer, met in hun handen het Piedro-brevet, een Als alternatief willen B. en W. Brandweermateriaal WADDINXVEEN - Het Waddinxveense algemeen gemengd In de raadscommissies heb- nu al overweldigend te noe men. Van Ginkel Vakanties heeft dan ook veel vertrou wen in het programma. een voorbehoud gemaakt ten aanzien van het op tafel leg gen van dit krediet. dinxveen draaien nu 15 jaar. En dat zeer tot tevredenheid van deelneemsters en leid sters. Er zijn nu drie cirkels waar 25 mensen bij zijn aan gesloten. GOUDA - Het nieuwe pro grammaboekje van de Volks universiteit Gouda is uit. Het programma-aanbod is weer groter. Komend seizoen kan er een keuze gemaakt worden uit zelfs 193 curcussen. Ook voor het nieuwe seizoen worden met name volwasse nen opgeroepen zich beschik baar te stellen als verkeers- brigadier. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de coördinatoren van de betref fende verkeersbrigades. derbrigade werkzaam aan de Kerkweg-Oost. schaf van apparatuur (prin ters, typemachines en lami- natoren), omdat de appara tuur die op dit moment ge- tere aantal afgiften ander zijds. WADDINXVEEN - Het colle ge van B. en W. heeft de Wad- no de Boer, Erik van Dongen, Stephanie Slappendel, Jacob ker, Alexander Ter Braak, Iwan Doomheim, Rik v.d. 25 1 juni) van de invoering van de identificatieplicht en het tijdstip waarop de eerstvol gende Eveneens is bekend dat voor al kinderen zich zorgen ma ken over vader of moeder die het één of meer weken alleen moet redden. De negen leid sters van de Waddinxveense Telefooncirkels zijn graag be reid elke ochtend de telefoon te laten rinkelen. De Telefooncirkels in Wad- WADDINXVEEN - Er komt in Waddinxveen een krediet van ƒ70.000,- beschikbaar (ten laste van de voorziening vervanging materieel brand weer) ten behoeve van ver vanging brandweer-materi- aal. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld een krediet be schikbaar te stellen van ƒ40.000,- (ten laste van de re serve ’Grondopbrengst Peter Zuidlaan’) ten behoeve van voorbereiding planontwikke ling Anne Frank-centrum. Het gemeentebestuur laat jaarlijks aan het eind van elk schooljaar de leden van de verkeersbrigades zijn waar dering blijken voor het feit dat zij zich, met veel enthou siasme en verantwoordelijk heidsgevoel, in weer en wind inzetten voor het veilig van en naar school gaan van de Waddinxveense schooljeugd. WADDINXVEEN - Er wordt door Waddinxveen een kre diet van ƒ15.000,- beschik baar gesteld (ten laste van het Grondbedrijf, exploitatie Coenecoop II) ten behoeve van deelname aan de bedrij venbeurs ‘Ondernemen in Nidden-Holland‘, komend na jaar. Vooral in de vakantieperiode mist menige oudere korte tijd het dagelijks telefoontje van zoon of dochter of het regel matige contact met de buren. De leidsters van de Telefoon cirkels weten uit ervaring dat voor me- maten verkrijgbaar zijn. Daarnaast heeft Piedro een even eenvoudig als uniek maatsysteem ingevoerd on der de naam Piedro-M2-sys- teem. Een systeem dat, naast de algemeen gevoerde maat aanduidingen, ook de lengte van de voet en de daarbij be horende schoen in millime ters aangeeft. Wordt aan al deze eisen voldaan, dan nog is van doorslaggevend belang of kinderschoenen verant woord, dus met vakmanschap worden verkocht. WADDINXVEEN - Vandaag - woensdag 29 juni - heeft wet houder J. Neele (PCW) voor verkeerszaken in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis de jeugd- en onder brigadiers van de hervormde Eben Haëzerschool (Jan Dor- rekenskade-Oost) als eersten bedankt voor hun inzet tij dens het afgelopen jaar. WADDINXVEEN - De Waddinxveense Telefooncirkels van het Rode Kruis gaan in de zomervakantie gewoon door. ‘Juist in de vakantieweken zijn er mensen die zich mis schien verlaten voelen als straks iedereen op vakantie gaat*, weet mevrouw M.P. Delissen-van Ós (tel. 01828-13937). niet aan de eisen zal voldoen, die het ministerie van Bin nenlandse Zaken vanaf 1 ja nuari 1995 zal stellen ten be hoeve van de verplichte pro- duktie van de Europese iden- titeits-reiskaart, waarvoor ook weer geïnvesteerd dient te worden. Achteraf kunnen de basisar rangementen van vier of zes weken op Bali of Lombok ver lengd worden per week, waarbij gewisseld kan wor den van hotel, zo blijkt uit de nieuwe brochure van de Wad dinxveense touroperator. Over het verschijnen van de brochure is reeds een voor aankondiging naar de reisbu- de vakantieperiode reaus gegaan. De reacties zijn nigeen die zelf niet weggaat saai kan zijn. Het formaat van het pro grammaboekje is najaren ge wijzigd. Reeds tientallen ja- ren was dit op eenzelfde for maat, doch dit is dit jaar van wege de omvang van het aan tal cursussen aangepast. De programmaboekjes wor den in Gouda huis-aan-huis bezorgd. Bewoners buiten Gouda, die het afgelopen sei zoen een cursus volgden, krij gen het boekje thuisgestuurd. Anderen kunnen het pro gramma aanvragen tijdens kantooruren van maandag tot en met donderdag 10.00- 13.00 uur. schenk onderstreept. De vol wassen brigadiers krijgen aan het eind van dit school jaar een paraplu en dejeugd- brigadiers krijgen een foto toestel. De documenten, die de burger in het kader van de ID-plicht kan gebruiken, zijn het pas poort, de identiteitskaart B (toeristenkaart), vluchtelin gen- vreemdelingenpaspoort, verblijfsdocumenten van de vreemdelingendienst, in vele gevallen het rijbewijs en de niet in Waddinxveen te ver krijgen gemeentelijke identi teitskaart van de Verenin- ging van Nederlandse Ge meenten (VNG). Naast de alarmfunctie heb ben de Telefooncirkels ook een sociale functie. Gesloten vriendschappen onder de deelneemsters en meer dan het dagelijks vaste contact zijn daar voorbeelden van. Eens in de 3 a 4 maanden ko men deelneemsters en leid sters bij elkaar voor een kof- fie-ochtend. De begeleidsters krijgen geen vergoeding voor him diensten. Een kleine sub sidie van het Rode Kruis dekt de kosten die zij maken. Binnen de gemeente zijn het afgelopen jaar 318 verkeers brigadiers actief geweest; 162 kinderen in de jeugdbrigade en 156 vrouwen en mannen in de ouderbrigades zorgden er samen voor dat de kinde ren van Waddinxveense ba sisscholen veilig op school kwamen en weer van school naar huis konden gaan. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben de gemeenteraad voorgesteld een krediet van ƒ5.000,- be schikbaar te stellen (ten laste van de post voor onvoorziene uitgaven) ten behoeve van het opstellen van een compu- teruitwijkdraaiboek. De brochure ’Overwinteren 1994-1995 op Bali en Lom bok’, die dezer dagen is ver schenen, omvat naast de overwintering op de Indonesi sche eilanden Bali en Lombok ook diverse verlengingsmoge lijkheden voor- of achteraf. Vooraf kan bijvoorbeeld een stop-over gemaakt worden in Thailand of Singapore. Ook kan er vooraf een rondreis ge maakt worden over Java van een week, waarbij een rustig reistempo wordt aangehou den. Ter plekke is een Neder lands echtpaar als reisleiding aanwezig. Sinds deze maand geldt er in Nederland een (gedeeltelijke) identificatieplicht. In de Wet op de Identificatieplicht wordt geregeld dat burgers vanaf 12 jaar zich in bepaalde gevallen moeten identificeren met één van de hiertoe aange wezen identiteitsbewijzen. Elke morgen belt één van de begeleidsters als eerste. Daarna telefoneren de deel nemers in een vaste volgorde met elkaar. De laatste belt de begeleidster en zo is de (tele- foon)cirkel rond. Ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand in Wad dinxveen wordt gevraagd door oud-gemeentesecretaris J. Meuleman (Den Ham, 1932) in verband met zijn vertrek naar Ermelo, oud- wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester (Den Haag, 1930) wegens ge brek aan tijd en door de in Woerden wonende WG. Mool- enbeek (Utrecht, 1950), me dewerker sectie Burgerza ken, in verband met zijn be noeming elders. Voorts zal H.J.B.C. Maas (Til burg, 1954), chef van de afde ling algemene zaken, in ver band met zijn benoeming tot gemeentesecretaris van de Noordbrabantse gemeente Prinsenbeek, de gemeente Waddinxveen verlaten. Het college van B. en W. heeft de gemeenteraad voorgesteld het gevraagde ontslag eervol te verlenen en wel voor Lous Oosterbroek-Waagmeeester en Jan Meuleman met ingang van 1 augustus 1994, voor W.G. Moolenbeek met ingang van 1 september 1994 en voor Rick Maas met ingang van 1 augustus 1994. Door het vertrek van de he ren Maas en Moolenbeek zijn op de sectie Burgerzaken nog slechts drie medewerk(st)ers bevoegd tot het verrichten van de dagelijkse werkzaam heden de burgerlijke stand betreffende. Van deze drie medewerk(st) ers werkt er één vanwege ge zondheidsredenen slechts voor 50% en is er één in deel tijd werkzaam. Deze laatste medewerkster zal vanwege zwangerschapsverlof en ou derschapsverlof eind dit jaar voorlopig niet meer beschik baar zijn. Een dergelijk aantal ambte naren alsmede de netto-ar- beid die zij kunnen inbrengen is te klein en zal als conse quentie hebben dat de werk zaamheden behorende tot de burgerlijke stand niet uitge- De bevoegdheid tot invoering is aan het college overgela ten, in overleg met de raads commissie voor algemeen be stuurlijke zaken. Tot voor kort werd aan het Raadhuis plein nimmer om afgifte van de vijf jaar geldige en ƒ32,- kostende gemeentelijke ID- kaart gevraagd. Ten gevolge van de ID-plicht komen er thans bij de sectie Burgerza ken wél aanvragen om een gemeentelijk ID-kaart bin nen. Wij achten het echter oneco nomisch om voor een periode van een half jaar te investe ren in tijd, software en appa ratuur teneinde de produktie van de gemeentelijke ID- kaart alsnog mogelijk te ma ken', schrijven B. en W. aan de gemeenteraadsleden. Dit mede ook vanwege het ad vies van het ministerie van Binnenlandse Zaken en van de Vereniging van Neder landse Gemeenten om terug houdend te zijn met de aan- Piedro, de meest vooraan staande leverancier van ver antwoord jeugdschoeisel, leeftijd, zijn terug te voeren heeft reeds meer dan twintig jaar ervaring met een eigen cursus, die alom bekend is en hoog gewaardeerd wordt en jaarlijks aan de nieuwste me thodieken wordt aangepast. Met deze cursus wordt de Pie- dro-dealer en zijn personeel vertrouwd gemaakt met alle kwaliteitens- en pasvormas pecten die van essentieel be lang zijn bij het verantwoord, Nu ook twee medewerksters van Bremmer, welke zaak meer dan 30 jaar bestaat en waar 8 mensen werken, dit fel begeerde brevet hebben verkregen, is het publiek er van verzekerd dat aan de ele mentaire eisen waaraan men dient te voldoen, de hoogste prioriteit wordt gegeven. Uitgaande van deze elemen taire eisen worden in de win kel aande Kerkweg-Oost in Waddinxveen altijd beide voeten opgemeten, zowel in de lengte als in de breedte, worden de meetgegevens vastgelegd in een kaartsys teem, vindt na enkele weken een gratis na-controle plaats en heeft men minimaal 4 wijdtematen in voorraad. dus goed passend, verkopen van kinderschoenen. Het is verheugend, dat er ie der jaar weer zoveel animo bestaat voor deze cursus, wel ke met een examen wordt af gesloten, waar het reeds ge noemde Piedro-brevet aan verbonden is. met vruchten gevuld varkensfiletlapje. fractievoorzitters g vraagd te hebben te reageren indien zij hiermee problemen zouden hebben, vooruitlo pend op de behandeling in de verzoekt deze regionale in- raadsvergadering van C de leges voor afgifte van een toeristenkaart al verlaagd tot ƒ24,-. WADDINXVEEN - Drie Waddinxveense ambtenaressen gaan de plaats innemen van vier vertrekkende ambtenaren van de burgerlijke stand. B. en W. hebben de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad gevraagd met hun benoeming in te stemmen. De vertrekkende huwelijks- sluiters krijgen het gevraagde eervolle ontslag. In september start Krea Mu- sica weer met een nieuw re pertoire. Het Waaddinxveen- se koor dat op dit moment on geveer 80 leden telt zou graag dit aantal nog zien groeien met heren. Het koor repeteert iedere maandagavond van acht tot tien uur in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater aan de Kerk straat. Ook heeft Krea Musica plan nen ontwikkeld voor de op richting van een jongeren koor. De eerste aanmeldingen hiervoor zijn al binnen. Met een aantal van 20 leden kan dit koor het komend najaar van start gaan. Jongeren van 16-25 jaar, die hiervoor inte resse hebben, kunnen zich opgeven bij het secretariaat van Krea Musica (tel. 01828- 16572). Kom, kijk en kies uit ons ruime assortiment zoals perpersteaks, spa re ribs, USA-steaks, 7 verschillende spie- zen, hamburgers enz. Ook verzorgen wij uw complete barbecue- feest. WADDINXVEEN - Het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater verzorgt vrij dagavond 1 juli om half acht de jaarlijkse uitvoering in het eigen gebouw aan de Kerk straat in Waddinxveen. Veel leerlingen zullen die avond met hun instrument te horen zijn, zoals keyboard, saxofoon, piano, blokfluit, slagwerk, dwarsfluit, gitaar, cello en het bekende accorde onorkest van Kreater. Zowel de klassieke als de lich te muziek zullen vertegen woordigd zijn. Van J.Ph. Ra meau tot Maria Carey. Ballet school Marcella zal ook acte de présence geven met zowel klassieke als moderne dans. Iedereen is van harte wel kom. De toegang is gratis. In Waddinxveen zijn op dit moment acht brigade-over- steekplaatsen. Van deze acht zijn er zeven zogenaamde ’combinatiebrigades’. Dat wil zeggen dat zowel ouders als leerlingen ter plaatse actief zijn. Daarnaast is er één ou- Deze verplichting geldt bij geldzaken, bij de notaris, bij de belastingdienst, bij in diensttreding, op het werk, bij het aanvragen van een uit kering, in het openbaar ver voer indien er gereisd wordt zonder geldig plaatsbewijs, bij het bezoeken van een voet balwedstrijd, bij concrete aanwijzingen over illegaal verblijf en bij andere strafba re feiten. Voor dit concert, dat in het kader van de jaarlijkse brade rie van Zevenhuizen wordt gegeven, verwacht men een zeer grote belangstelling. Het is de eerste maal dat Krea Musica en De Kleine Trom petter samenwerken. Het koor en de harmonie heb ben voor deze avond de vol gende muziekwerken op hun programma’s staan: Jesus Christ Superstar, Morricone, Standing By en het bekende Land of Hope and Glory. Eerder deze maand gaf Krea Musica een zomerconcert in de Ontmoetingskerk in Wad dinxveen. Dat werd gedaan in samenwerking met de har monie Concordia. Voor een bijna uitverkochte zaal werd een gevarieerd programma gebracht waar het publiek zichtbaar van genoot. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeente raad voorgesteld een kre diet beschikbaar te stel len van ƒ4.700,- (ten laste van de reserve ’werkgele genheid en sociale ver nieuwing1) ten behoeve van onderzoek naar de onderhouds- en veilig- heidstoestand van een vijftal Waddinxveense speeltuinen. WADDINXVEEN - Voor de rest van dit jaar kost de toeris tenkaart in Waddinxveen geen 42 gulden, maar 24 gulden. Het aanmerkelijk in prijs verlaagde document kan gebruikt worden als verplichte identiteitskaart voor mensen die geen Maaike GeerlingWillemijn enkel‘persoonsbewijs'blijken te bezitten. Met deze billijke maatregel voorkomt Waddinxveen de noodzakelijke aan schaf van (tijdelijke) apparatuur om een eigen identiteits kaart van 32 gulden te maken, want per 1 januari 1995 gaat ^1 TT, ‘1 1 1 1 1 lil .1 J 1 *1 TTX kaart vervangen. toeristenkaart in prijs verla gen. Hiervoor is het nodig dat de Waddinxveense gemeente- ro~—~-wnswatisw- raad instemt met een wijzi- identiteitskaart (geen reisdo- .ging van de gemeentelijke le- gesverordening. voerd kunnen worden of dat op zijn minst de vereiste con tinuïteit in de voortgang van de werkzaamheden niet is ge waarborgd. Vandaar dat het college van B. en W. de gemeenteraad heeft voorgesteld in de vaca- x. tures te voorzien door als proeve van bekwaamheid voor het verantwoord verkopen van kinderschoenen. (Foto: Piedro). ambtenaar van de burgerlij ke stand te benoemen de da mes G.A. Schweinsberg-Hob- bel (Ooltgensplaat, 1947), S.V.D. Girdhari (Paramaribo, 1965) en E.W.T. Vos-Wissen- burg (Maasdtricht, 1966). Zij zullen voor zover nodig worden bijgeschoold. Overi gens voldoen zij aan alle be- noemingseisen. Ten behoeve van de huwelijksvoltrekking zijn voldoende ‘buiten‘-amb- tenaren van de burgerlijke woord kunnen verkopen stand beschikbaar. 1 1 Die welverdiende pluim op de hoed wordt door het gemeen tebestuur ook met een ge- WADDINXVEEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert touroperator Van Ginkel Vakanties in Wad dinxveen - een onderdeel van Holland International - over- winteringsreizen naar het Verre Oosten. koor ‘Krea Musica' zal op vrijdagavond 2 september haar ben D66, PvdA en Unie 55+ medewerking verlenen aan de ‘Night of The Proms‘ in Ze venhuizen. Aan dit muziekevenement, dat op het Dorps- plein zal worden gehouden, werken mee de Zevenhuizense harmonie De Kleine Trompetter en de band Run For Cover. WADDINXVEEN - Aan de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO in Waddinx veen (Mauritslaan) slaagden voor het eindexamen MAVO: Uit Waddinxveen: Jochem van Belle, Peter v.d. Berg, Mare Bos, Hans Carlie, Has san Choukri, Nancy Com peer, Thomas Deters, Esther Driel, Wendy den Edel, René van Eijk, Matthéüs Emster, 21__ /~112TTT211 Goetheer, Jassica de Graaff, Marleen v.d. Helder, Kim den Hertog, Merel v.d. Hil, Evert Hildebrand, Bianca v.d. de Europese identiteitskaart de huidige gemeentelijke ID- Hoek, Cora Hofman, Jan Wil- i-l- lem Hofman, Arjan Hoge- brug, André Huisman, Sami ra Jahouhi, Angelique Jans sen, Samantha Janssen, An- nemarie de Jong, Danielle Kleywegt, Daniëlle de Ko- ning, Madelon v.d. Krans, Se- bruikt zou kunnen worden lim Kuzucuoglu, Freddy van Leeuwen, Ted van Leeuwen, Sanneke de Ligt, Esther Pas- schier, Lisette Passchier, Eva Schildt, Joost van Schooten, Wilco Siwalette, Martij n Smakman, Marieke Sprui- tenburg, Lennert Stuijfzand, Roelof Tetteroo, Ronald v.d. Vaart, Davine v.d. Vlist, Ron nie Vriend, Michelle de Vries, Ondanks de vele hiervoorge- Purdy Weemink, Marieke noemde documenten, die als van Zanten. identiteitsbewijs dienst kun- Uit Zevenhuizen: Jasper On- nen doen, blijkt dat er toch mensen zijn die geen enkel document bezitten, maar toch Syamoebi, Samantha Ver een identiteitsbewijs nodig mulm, Rick Wiggers, Saskia blijken te hebben. van Wingerden, Joyce Won- Tot nu toe nemen deze perso- dergem. nen dan een twee jaar geldige Uit Boskoop: Fissel Azor, Me- toeristenkaart van ƒ42,-. lissa van Doornen, Marnix Godschalk, Silvia Hoogen- doom, Rolf Korver, Hanneke Gezien het tijdstip (woensdag dinxveense gemeenteraad ge vraagd de subsidie voor 1992 van de Vereniging Maat schappelijke Dienstverlening raadsvergadering Zuidplas (MADI) vast te stel- (woensdag 6 juli) zal plaats- len op f233.644,-. vraag naar de gemeentelijke vipden, hebben B. en W., na Het bestuur van ‘Zuidplas1 identiteitskaart zou ont- dé fractievoorzitters staan. De Europese identi teitskaart zal namelijk vanaf 1 januari 1995 ook in Wad dinxveen afgegeven moeten worden. na ge- heeft op grond van de algeme- ne subsidieverordening Wad dinxveen de jaarrekening 1992 aangeboden. Hiermee 6 juli stelling, die ook in Waddinx veen is gevestigd, de subsidie voor 1992 definitief vast te stellen. Het besluit tot vast stelling van deze financiële De uiteindelijke financiële bijdrage moet door de ge- consequenties van deze veria- meenteraad worden gedaan, ging zijn niet volledig in te Waddinxveen verstrekt aan schatten. Maar de gemeente ‘Zuidplas'subsidie voor de on derdelen algemeen maat schappelijk werk en de be reikbaarheidsdienst buiten kantooruren. Op grond van de jaarrekening van de instel- ging tarief toeristenkaarten) fing kan de subsidie voor zullen worden gecompen- 1992 definitief worden vast- seerd door het verwachte gro- gesteld op ƒ233.644,-. Dit bedrag is bestemd voor het algemeen maatschappe lijk werk (subsidie ƒ228.822,-) en voor de bereik baarheidsdienst buiten kan tooruren (subsidie ƒ4.822,-). WADDINXVEEN - In het vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Straringlaan in Wad dinxveen worden nu al 15 jaar naailessen voor buiten landse vrouwen gegeven. In februari 1979 werden de eerste vergaderingen onder leiding van de Stichting Rijn en Lek gehouden om hiertoe te komen. De deelnemers wa ren aanvankelijk verplicht eerst Nederlands te leren. Aansluitend kregen ze naai les. Het was voor de meeste bui tenlandse vrouwen vaak de eerste kennismaking met de Nederlandse maatschappij. Ook het onderlinge sociaal contact was belangrijk. Hier uit volgden vrouwenfeesten, waar ook Nederlandse vrou wen van harte welkom wa ren. Later werden de Nederlandse taallessen gescheiden van de naailes. Nederlands werd er toen op donderdag gegeven en naailes op dinsdag. Nu zijn er alleen nog de naailessen op woensdagmorgen. De aan de naailessen deelne mende vrouwen betalen ƒ1,50 per morgen om de kos ten van de huur en de naai machines te kunnen dekken. De lessen worden wekelijks in vrouwenraadhuis De Vlie ger (Staringlaan) gegeven op woensdag van 9.00-11.15 uur. Keurslager/Podter toeristenkaart van ƒ42,-. Kinderen tot 16 jaar betalen daarvoor ƒ24,-. B. en W: ‘Wij achten het echter onjuist dat Luder, Mark van Wieringen. deze groep burgers gedwon- Uit Moerkapelle: Robert Bak- gen wordt ten gevolge van de identificatieplicht een ten op zichte van een gemeentelijke Heijden, Mariska Ijzerman, ID-kaart verhoudingsgewijs Renate Rutgrink, Debby te hoge prijs te betalen. De D’Silva, Niels v.d. Vlist. vijf jaar geldige gemeentelij- Uit Moordrecht: Danny Vel- ke ID-kaart zou ƒ32,- moeten sen. Uit Reeuwijk: Ewoud kosten'. Wientjes. verwacht dat hieruit geen noemenswaardige burgettai- re gevolgen voortvloeien. De lagere opbrengsten ener zijds (als gevolg van verla- zullen worden Omdat bekend was geworden dat door het ministerie van Binnenlandse Zaken een Eu ropese identiteitskaart - te vens reisdocument - werd ontwikkeld, die op 1 januari 1995 de gemeentelijke VNG- cument) gaat vervangen, is - hoewel de Waddinxveense ge meenteraad de verordening reeds had vastgesteld - door B. en W. besloten met de ver strekking van de gemeentelij ke ID-kaart te wachten, ten zij er voor die tijd al een grote WADDINXVEEN - De mede werksters Nellie en Heleen Bremmer van Bremmer Schoenen aan de Kerkweg- Oost in Waddinxveen hebben met succes de speciale Pie- dro-cursus voor het verant- l van kinderschoenen gevolgd en zijn daarmee in het bezit ge komen van het felbegeerde Piedro-brevet. Het enorm grote belang van kwaliteitsschoenen, vooral bij kinderen, is algemeen be kend. Vooral in de kinderja ren wordt de basis gelegd voor een juiste lichaamshou ding voor later. Veel klachten, vooral rugklachten op latere op het dragen van onjuist of slechtpassende schoenen in de kindeijaren. De kwaliteit van een schoen wordt wel in belangrijke ma te, doch zeker niet alleen, be paald door kwaliteit van het overleer en een lederen tus senzooi. Van eminent belang is, dat kinderschoenen in meerdere, veelal 5 of 6 wijdte- X ijdagochtend. telffax 12034. Wij bezorgen gratis op vrij Bel of fax voor 11.00 uur tel, Zuidplaslaan 424 - Waddinxveen teljfax: 01828-12034 100 gram ustni

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 13